Samenwonen en presenteert I 3 astens - de comfortabelste bedden ter wereld JHfet dnowbe YdOOm’SHOWROOW. K ^Beddenfiuis ^Cammerts van ueren medehuur: kwestie van weten Citation i B .2 1 w Stijl -<lL muur xacfa Dons: keus van kritische consument Fraaie vormgeving, flexibele toepassing Huursubsidieregeling 1 ra Lammerts van Bueren fit III |il p g 8 S 2 sê# Q- CL illl f/tf I i! K I Bi Trouwen - Medemerker i i o o 1LJ o O o li B i 4 1 I KEUKENS - BADKAMERS 4 Achterstraat 14 0348-425447 Woerden I J' r Van Markenstraat 76 Lekkerkerk Te/. 0780-661672 WONEN IN MIDDEN-HOLLAND W 1 •rf**.^* 6 WONEN IN MIDDEN-HOLLAND KERAMISCHE KOOKPLAAT J de •w. I lil I 1 T I L Ss S^s ♦j IS voerd; uw bedoeling mag niet zijn om op stiekeme wijze de positie van huurder te krijgen krijgbaar per stuk of in een verpakking met drie stuks. warmte weet vast te houden door het principe van stilstaan de lucht. Een donzen dekbed tie van dons en veren, afkom stig van eenden en ganzen. Stel- comfort, staat dons ga- rant voor een kwaliteit die nog altijd niet geëvenaard kan worden door kunstmatige stoffen. Het bijzondere eraan is allereerst het thermisch com- hoeveelheid dons in verhou ding tot de veren, hoe lichter het dekbed. Lichter staat daar bij voor soepeler, luchtiger en ERKEND SLAAPSPECIALIST j Erkend door de Centrale Branchevereniging Wonen Vogel’s Products B.V. heeft met de Evolution lijn voor TV-, audio- en videosteunen een wereldwijde trend ge zet. De designproducten passen met hun fraaie vormgeving en flexibele toepassingsmogelijkheden moeiteloos in elk interieur. De zeer succesvolle Evolu tion lijn is nu uitgebreid met een bijpassend CD opberg systeem. Het Evolution CD opbergsysteem biedt een mooie, efficiënte oplossing voor het overzichtelijk op bergen van Cd’s en/of Cd- roms. Dit unieke modulaire CD opbergsysteem beves tigt u aan de wand en biedt de mogelijkheid om zowel in de hoogte als in de breedte zoveel als gewenst op te bouwen en uit te breiden. Het systeem com bineert kwaliteit met mooie vormgeving en sluit naad loos aan bij alle producten uit de Evolution lijn want ook het CD opbergsysteem is voorzien van het speciale Cable Inlay System. Dit zorgt ervoor dat alle kabels weggewerkt kunnen wor den wanneer het in combi natie met een audio/video- drager of een Tv-steun wordt gebruikt. Het CD opbergsysteem is geschikt voor het opbergen van 20 Cd’s per module en is ver- Openingstijden: Maandag t/m vrydag: 10.00-18.00u. fZaterdag: 9.00-16.00u. Vrijdag koopavond. Moderne kunststof keuken in meer don"* 20 kleuren leverbaar, Met luxe voorraadkast, glaskast en brede korvenkast. Inclusief koel kast, kookplaat, oven, schouw, werkblad met waterkering, spoelbak en kraan. 8250 Moderne kunststof keuken in^^~~\^ vele kleuren leverbaar. Inclusief koelkast, kookplaat, oven, afzuigkap, werkblad met waterkering, spoelbak en kraan. 4580 "Prachtige hoekkeuken met massief houten raamwerk. Inclusief glaskasten, korven- kasten, schouw, combimagnetron, kookplaat, koelkast, afwasautomaat en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. 10880 'Isss-S r t ‘sT- 3 - 'i ,F IR S T CLASS IN COMFORT BEDS (MEMBER OF THE INTERNATIONAl FUST CIASS IN COMFORT REDS CORPORATION) huishouding voeren. Dat wil zeggen dat u de kosten van de huishouding deelt met uw part ner. Als uw verhuurder niet binnen drie maanden schrifte lijk met uw verzoek akkoord gaat, kunt u zich samen met uw partner tot de kantonrechter wenden. De kantonrechter mag uw verzoek om mede huurder te worden slechts om drie redenen afwijzen: u woont nog geen twee jaar in de wo ning en heeft nog geen twee jaar een duurzame gemeen- DEALER: Pullman, Aqualinia, Dunlopillo, Magnitude, Ergosleep, Treca de Paris. HastensV-Spring Als u gaat trouwen, bent u - ook als u het huurcontract niet (mede) heeft ondertekend - au tomatisch medehuurder. Het maakt dan niet uit of de huur overeenkomst voor of na het sluiten van het huwelijk is aan gegaan. U bent ook automa tisch medehuurder als u het ge- medehuurder in de woning blijft en dat de huurovereen komst met de huurder niet meer wordt voortgezet. registreerd partnerschap bent aangegaan. In dat geval wordt u namelijk gelijkgesteld met de echtgeno(o)t(e). In andere ge vallen kunt u de verhuurder Officieel (schriftelijk) verzoeken mede huurder te worden. Gaat de verhuurder akkoord dan bent u medehuurder. huurder binnenkort vertrekt en u moet de huur kunnen op heeft geen enkel recht (ook brengen. Bij een echtscheiding kan de rechter bepalen wie van de echtgenoten (voorlopig) in de woning mag blijven. Het is niet zo dat de huurder die de huurovereenkomst heeft on dertekend, voorrang heeft. Sa menwonenden kunnen - als zij uit elkaar gaan - ook naar de kantonrechter met de vraag om te bepalen dat de andere (mede)huurder de huurover eenkomst niet langer mag voortzetten. De rechter weegt de belangen van beide partijen af. Het resultaat kan zijn dat de comfortabeler; stuk voor stuk eigenschappen die onze nach trust veraangenamen. Behalve dat een donzen dekbed met z’n lichte gewicht garant staat voor warmte in de winter en luchtig comfort in de zomer, heeft het ook zeer goede vochtregule- rende en ventilerende eigen schappen. Op dit vlak steekt het met kop en schouders uit boven synthetische vezels en wol. Het scoort dus ook beter op het gebied van slaapcomfort en gezondheid. De gemiddelde mens verliest tijdens zijn slaap comfor- ongeveer 0.3 liter vocht. Dons wordt daar niet klam of zwaar van, het kan namelijk 30 pro cent van zijn gewicht aan vocht De Nederlandse woonbond, de schappelijke huishouding ge- belangenorganisatie voor huur ders, krijgt geregeld vragen over samenwonen en mede huur. Belangrijk om te weten, is bijvoorbeeld omdat de huidige dat de positie van een samen woner zwak is. De samenwo ner geen plichten) jegens de ver huurder, tot hij door de ver huurder of de kanton-rechter is erkend als medehuurder. Vierzijdig afgerond kunststof front met cassette-profiel. Functionele hoekopstelling. Inclusief koelkast, kookplaat, oven, afzuigkap, afwasautomaat, werkblad met waterkering, spoelbak en kraan. 61W Om medehuurder te kunnen worden, moet u aan een aantal eisen voldoen: u moet minimaal tvfee jaar samenwonen, de wo ning moet uw hoofdverblijf zijn en u moet - zoals dat heet - een duurzame gemeenschappelijke maanden in de woning mag blij ven, bepaalt de kantonrechter. U moet een verzoek om de huurovereenkomst voort te zetten binnen zes maanden in dienen. De samenleving tussen ouders en kinderen wordt in principe niet beschouwd als een duurzame gemeenschappe lijke huishouding. Behalve bij voorbeeld als het kind circa 35 jaar is en bij zijn ouders is blij ven wonen of als het is terugge keerd naar het huis van de ou ders om die ouders te verzor gen. heeft uitgewezen dat het voor allergieën verantwoordelijke diertje op allerlei plekken in huis voorkomt maar juist niet in donzen dekbedden. Dat komt omdat dons allereerst een bacteriedodende behande ling ondergaat voordat het ver werkt wordt in dekbedden maar ook omdat moderne don zen dekbedden met hun dicht- geweven katoenen tijk niet toe gankelijk zijn voor de huisstof mijt. En last, but not least, is ook uitgezocht wat de huisstof mijt nu precies een prettige omgeving vindt: plekken die vochtig zijn en een constante temperatuur hebben. Rest dus de conclusie dat dons - zeer vochtregulerend en ventilerend - niet op de lijst met favoriete woonplaatsen van de huisstof mijt staat. Wie kiest voor kwa liteit, comfort en gezondheid, kiest voor een donzen dekbed. Het aanbod in donzen dek bedden is echter uiterst ge varieerd. Met het onlangs geïntroduceerde Dekbed Informatie Systeem (DIS) wordt de keuze een stuk eenvoudiger gè- maakt. Dekbedden voorzien van het DIS-label hebben namelijk een etiket waarop de belangrijke punten worden behandeld en de con sument wordt precies ingelicht over de eigenschappen van het dekbed. Gemak; niet alleen bij de aanschaf van een donzen dekbed maar ook bij hét ge bruik ervan. Zo blijkt uit de nieuwe soorten donzenT dek bedden met een dusdanige tijk dat ze niet simpelweg van het bed glijden en optimale warmte bieden precies op die plëkken waar het nodig is. Noviteiten die perfect aansluiten op dé be hoeften van deze tijd én een donzen dekbed nog prettiger maken om onder te slapen en onder wakker te worden. k» >2 Dankzij de Huursubsidiewet kan iemand met een laag inko men toch een goede woning betalen. De huursubsidiegrens ligt op 1085 gulden (per I juli op 1107 gulden). Huurders met een hogere huur komen so wieso niet in aanmerking voor huursubsidie. Sinds juli 1997 zijn gemeenten (mede)verantwoordelijk voor het in de hand houden van de huursubsidie-uitgaven. Zo mag ten hoogste vier procent van de nieuwe toekenningen be trekking hebben op een duur dere woning. De huursubsidie wet stelt de grens daarbij op 849 gulden voor een- of twee persoonshuishoudens en op 910 gulden voor drie- of meer- persoonshuishoudens. Voor nieuwe subsidietoekenningen geldt dus een lagere grens dan het bovengenoemde maximum van 1085 gulden. Helaas hante ren veel gemeenten in de prak tijk eigen ’bereikbaarheidsgren- zen’, meestal tussen de 700 en 800 gulden. Doordat aan die ei gen grenzen nauwelijks of geen bekendheid wórdt gegeven, ko- reguleren zonder dat het vochtig aanvoelt. Dat vocht wordt - net als warmte - opge slagen in de lucht tussen de veertjes en omdat dons goed ventileert, verdampt het vocht overdag in een paar uur tijd en voelt het dekbed ’s avonds weer fris en comfortabel aan. Een andere positieve, nog niet zo lang bekende eigenschap van dons is het anti-allergeen as pect. Van huisstofmijt - boos doener in deze - werd altijd ge dacht dat het diertje dol was op dons maar niets is minder waar. Uitvoerig onderzoek Als u officieel medehuurder bent, zet u de bestaande huur overeenkomst na het overlij den van uw partner gewoon voort. Bent u geen medehuur der dan mag u toch altijd nog zes maanden blijven wonen on der de voorwaarde dat u uw hoofdverblijf in de woning had en met uw partner een duurza me gemeenschappelijke huis houding voerde. Óf u na die zes SCHOUW MODEL AFZUIGKAP 60 cm, met metalen vetfihers, kleur wit/zwart en RVS. WO - <4Z’ Vogels Evolution CD Opbergsysteem. Onbeperkt in zowel hoogte als breedte uit te breiden en op te bouwen. WAAROM EEN HASTENS? 25 jaar schriftelijke garantie - Streeft ijd levensduur van 30 jaar Ideale comforthoogte Hastens gebruikt uitsluitend na tuur- materialen. Voor een 2-per- soonsbed maar liefst 140 kg vulling Als u in een Hastens bed investeert kunt u erop rekenen dat u 's nachts goed slaapt. Onze tevreden klanten zijn onze beste referenties.’ men tientallen - zo niet hon derden - huurders in de pro blemen. Totaal krijgt men geen huursubsidie of moet men zelfs ontvangen sub sidie terugbetalen. Het is ramp- Waar het gaat om slaap- zalig dat elke gemeente naar willekeur een eigen bereikbaar- heidsgrens kan vaststellen, vooral omdat wordt nagelaten daar voldoende bekendheid aan te geven. Huurders zijn ge baat bij een heldere regeling die fort: de wijze waarop het voor elke gemeente hetzelfde is. Er moet een eind komen aan de situatie waarin gemeenten naar willekeur de keuzevrijheid bestaat altijd uit een combina- op de woningmarkt (van de la gere inkomens) kunnen beper ken. Als elke gemeente de be- regel hierbij is: hoe groter de reikbaarheidsgrenzen uit de wet hanteert, wordt het een stuk gemakkelijker om huurders voor te lichten. De consument van de jaren ne- gentig wordt ’kritischer dan ooit’ genoemd maar is wel be reid geld uit te geven voor kwaliteit. Nu een versobering van het interieur plaatsvindt, worden comfort, duurzaam heid en luxe de trefwoorden van de nieuwe leefstijl. Bij elke aanschaf voor het interieur, wordt bewust gekeken naar bovenstaande criteria en het is niet vreemd dat het donzen dekbed om die redenen aan populariteit wint. Ouderwetse kwaliteit, natuurlijke materia len, gebruiksgemak en tabele luxe staan hoog op de verlanglijst van de hedendaagse consument. Na een tijd van overvloedige decoratie, een veel heid aan spullen en ’overconsumeren’, is een tendens te con stateren in de tegen gestelde richting. We kopen niet meer a ’zomaar iets’, we kie zen bewust en willen van die keuze ook ja renlang plezier hebben. Kwaliteit dus, in alle opzichten. De eigen- onverwacht schappen van een don- zen dekbed passen pre cies in die behoefte. R Al N Met vier kookzênes en bovenbediening. 899

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 28