Alcoholverbod tijdens kermis blijkt succes -i w sa Drukbezocht Concours Hippique op Hemelvaartsdag Aanrijding op rijksweg Al 2 Annie M.G.Schmidt-dag in de bibliotheek KvK voorstander van lange boortunnel HSL Brand in kelderbox Burger opent afdeling computersupplies WADDINXVEEN - Op de bo ven etage van Burger boek- en kantoor, gevestigd aan de Dorpstraat is men in de afgelo pen weken druk in de weer ge weest om de afdeling compu tersupplies ingrijpend te veran deren. Formido reikt bromscooter uit Nationale voorleesdag in de Bieb Avondvierdaagse Zevenhuizen gaat een avond op skeelers WADDINXVEEN - Het plaat selijk comité avondvierdaagse organiseert van 7 tot en met I I juni de avondvierdaagse voor Zevenhuizen en omgeving. Ook dit jaar wordt de avond vierdaagse gehouden op vijf avonden zodat naar vrije keuze deze gemeente, dus ga ik hier één avond kan worden overge- naar toe. De skaters hebben een halfpijp en bij het zwembad heeft een groep jongeren een container als honk. Die groe pen zullen wel tevreden zijn in Waddinxveen, maar voor de overige jongeren is weinig te doen. Er zijn misschien ook wel teveel verschillende groepjes jongeren in Waddinxveen, die allemaal wat anders willen.* Voorbode van zomer bij Cl000 Leerlingen Coenecoop College fietsen milieufietstocht Doopdienst Parousia Gemeente 4 WOENSDAG 19 MEI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 35 Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 "ji RW** r»i at miununn (Foto: Dave Heemskerk). door Mieke Westerman WADDINXVEEN - Op I3 mei werd voor de 34e keer het hemelvaart Con cours Hippique in de manege ’Reigers- burgh’ aan de Piasweg in Waddinxveen gehouden. Deze wedstrijd werd georganiseerd door het bestuur van de Stichting Rijver- eniging ’Reigersburgh’ onder auspiciën van de Nederlandse Hippische Sport en de Nederlandse Ponyclub zuid-west. Veel bezoekers waren aanwezig om tij dens de dressuur en het springen, de paarden, pony’s en ruiters aan te moedi gen. Op het inspringterrein grenzend aan de springtuin liepen veel paarden met ruiters zich voor te bereiden op de proef die hen te wachten stond. Op het inrijterrein dressuur was het niet anders. Veel paarden met bandages om de benen maakten hun spieren los voor het grote werk. Sommige paarden hadden hoef ijzers met stiften aan om niet uit te glij den. Het wel of geen hoefijzers dragen is een keuze van ruiter en paard. „We hebben alle rijverenigingen in de regio zuid-west uitgenodigd. Hiernaast was het ook voor verenigingen uit ande re regio’s mogelijk deel te nemen aan dit concours*, zegt Hein Dessing, wedstijd- leider van dit concours Hippique. „Er zijn 400 startbewijzen uitgereikt voor de di verse wedstrijdonderdelen. Dit betekent hoe ik de figuren uitvoer, maar ook of ik dat binnen de van te voren vastgestelde tijd doe. Verder kijkt de jury naar de verzorging van ruiter en paard.* Marleen is daarom vanmorgen al enkele uren be zig geweest met roskammen, manen in vlechten en het in orde maken van het harnachement. Marleen die bij de ruiter- vereniging ’Moerveen’ in Waddinxveen rijdt, besluit: „Ik krijg van de jury een uit gebreid rapport met commentaar over onze verrichtingen tijdens de dressuur. Ik probeer met mijn paard zoveel moge lijk punten te halen om ingedeeld te worden in een hogere klasse. Uiteindelijk wil ik weten wat mijn paard en ik kunnen bereiken in deze sport.* Naast de prijzen die werden uitgereikt, konden de deel nemers bij het ponyspringen zich selec teren voor het Nederlands kampioen schap ponyspringen in Kootwijk dat in het weekend van 3 en 4 juli zal worden gehouden. De eerste prijswinnaars van de ruiter- vereniging ’Reigersburgh’ waren bij de af deling ruiter en pony: Alexander Ver- bree, springen in de klasse licht en Xenia den Drijver, dressuur in de klasse begin ners. Diana Dolfing kreeg de prijs voor de bestgaande rijpony. Bij de afdeling rui ter en paard kreeg Marjolein Bonte de eerste prijs dressuur, in de klasse zwaar. In de bibliotheek worden ze voorgelezen door sportschool- houden en ex-judoka Bert den Edel, dat móet een sportief verhaal zijn. Vervolgens nemen de kinderen een kijkje in de bibliotheek, zoeken een mooi boek uit om op school te lezen en krijgen een verrassingstasje mee. Week van I7 t/m 22 mei, C I000 laat zich niet onbetuigd met een overweldigend aanbod in de winkel en met een aantal verrassende recepten in Cl000 ideëen. uit de onderzoeksgegevens dat de langere tunnel op veel pun ten beter scoort, aldus de KvK. Hierbij wordt opgemerkt dat de economische aspecten bij het onderzoek niet of nauwe lijks zijn beoordeeld. De botsautootjes, grijpautoma- ten, boksbal en de schiettent, waren de enige attracties die het goed deden bij de jeugd. Het merendeel stond in een kring toe te kijken en probeer de zo hun avond te vullen. Mocht de korte boortunnel worden aangelegd dan zal voor enkele bedrijven verplaatsing onvermijdelijk zijn. Andere be drijven zullen (geluids-)hinder ondervinden en worden gecon fronteerd met een minder goe de bereikbaarheid. Als de korte boortunnel wordt vergeleken zoekersschool De Papegaai. Zij zullen een vijftal liedjes ten ge hore brengen, waarvan één van de hand van Annie Schmidt: De trap is weggewaaid. Voor kin deren vanaf 10 jaar is er boven dien een prijsvraag. Met behulp van de boeken van de schrijf ster kunnen de vragen eenvou dig worden opgelost. Kinderen tot en met 9 jaar kunnen mee doen met een tekenwedstrijd, naar aanleiding van het gedicht ’Het zebra-meisje*. Wie prijs vraag of tekening inlevert bij de bibliotheek, maakt kans op een Annie M.G.Schmidt-kado! Na tuurlijk is er ook een presenta tie van boeken en cd’s van en over de schrijfster. door Raffi Trapman WADDINXVEEN - Tweehon derd jongeren hadden zich vrij dagavond verzameld op het kermisterrein aan de Dreef te honderd meter afstand kon men al de housedreunen horen die de kermisattracties op het evene mententerrein begeleidden. Dit jaar mocht er op de kermis voor het eerst geen alcohol worden gebruikt. De jeugd hield zich goed aan het ge meentelijk besluit. De rubriek Menuplan brengt weer voor elk wat wild met zes gevarieerde gerechten. Zoals altijd betaal Club Cl000 ƒ50,- uit aan lezers meteen goed idee. Voor de puzzelaars is er de Woordzoeker met als prijs: een Carmen Beauty Curls krul- set. het evenemententerrein een al coholverbod in te voeren. Ook was het verboden om aange broken flessen, blikjes en der gelijke met alcoholhoudende drank bij zich te hebben. „Ik vind het goed dat er een alco holverbod geldt op de kermis*, zegt een jongen instemmend. „Nu wordt er misschien ook niet gevochten zoals verleden jaar. Ze zuipen alleen maar om stoer te doen en voelen zich dan tof.* Toch was er donder dagavond al een relletje ge weest weet een aantal jongeren te vertellen. Het overgrote deel van de van hen was echter wel van plan zich te houden aan het geldende alcoholverbod. stuurde terug waardoor hij over de vier rijstroken naar de andere kant schoot, terwijl de auto 180° draaide. Uiteindelijk kwam het voertuig tot stil stand, nadat de Rotterdamse bestuurder aan de handrem had getrokken. De man raakte niet gewond en bleek niet on der invloed van alcohol te ver keren. WADDINXVEEN - Op zon dagmorgen vroeg heeft een aanrijding plaatsgevonden op de rijksweg Al2 in de richting van Rotterdam. Ter hoogte van de splitsing AI2 en A20 voelde de 20-jarige bestuurder zich zo vermoeid dat zijn ogen dicht vielen. Toen hij ze direct weer opende zag hij dat hij naast de weg tegen de zijmuur reed. Hij te winnen, zoals een hogedruk- reiniger en een aantal fietsaan- hangwagens en een twintigtal extra prijzen in de vorm van een Formido cadeaubon. De gelukkige prijswinnaars zijn met koffie, gebak en bloemen in ’t zonnetje gezet door de be drijfsleider van de Formido Bouwmarkt Waddinxveen, de heer J. Brouwer. Alle prijswinnaars zijn inmid dels op de hoogte gesteld van hun gewonnen prijs en kunnen deze, als ze verhinderd waren deze dag, alsnog ophalen bij de Formido Bouwmarkt aan de Noordkade tot eind mei. Zij zien de kermis als een ont moetingsplek, waar ze met hun vrienden kunnen afspreken. „Van mij mag de kermis wel blijven. Hij moet alleen wat groter worden, want dit jaar is de kermis wel erg klein. Maar hier kun je tenminste gezellig een praatje maken met wat vrienden*, vertelt een andere jongen. „Ik heb niets anders te doen en het scheelt in elk geval wat reiskosten. Anders ga ik meestal uit in een grote stad. Nu hoef ik ook niet vroeg met de trein naar huis.* Met slechts enkele attracties was de kermis dit jaar niet echt de moeite waard. „Er is voor de jeugd niets anders te doen in maar wordt nog onderzocht. De brand heeft schade aan ri oolbuizen veroorzaakt. Ook heeft de flat enige tijd zonder stroom gezeten. WADDINXVEEN - Heel veel mensen, van jong tot oud, van directeur tot schoonmaker, van dominee tot agent, zijn op gegroeid met de verhalen en gedichten van Annie M.G.Sch midt. Wie kan er niet meezin gen met de liedjes van ‘Ja zus ter, nee zuster* en wie neuriet niet spontaan het refrein mee van ‘Vluchten kan niet meer..* Hoeveel uren heeft u al door gebracht met uw kind op schoot, voorlezend uit Jip en Janneke, Pluk of Minoes? Op 20 mei, haar geboortedag, staat Annie M.G.Schmidt extra in het zonnetje. Zo is er om 16.30 uur een op treden van leerlingen van Asiel- nieuwe produkten in huis heb ben, zoals beveiligingsproduk- ten. „Je staat er versteld van hoe veel computers er jaarlijks worden gestolen terwijl dit met een simpel beveilingssetje al is te voorkomen.* Het is zeker de moeite waard om gewoon eens een kijkje te komen nemen op de vernieuw de afdeling, al is het alleen maar om weer op de hoogte te zijn van wat er allemaal verkrijgbaar is. Ter introductie geven we, bij inlevering van de advertentie van de voorpagina van deze krant, 10% korting op alle Cur- tus computersupplies. Ook hebben we diverse aan biedingen en ligt er een cd-rom klaar waarmee men thuis ons gehele assortiment etiketten en papierwaren kan bekijken. slagen. Op woensdagavond is er de mogelijkheid om een wat langere route op skeelers af te leggen. Dus drie avonden wan delen en één avond op skeelers of vier avonden wandelen. Gekozen kan worden voor een route van 5 of 7,5 kilometer. De routes zijn mooi, veilig en afwisselend. Op de laatste avond wordt er door het dorp gewandeld onder begeleiding van muziek van De Kleine Trompetter. Voor alle deelne mers ligt op het eindpunt een medaille te wachten. Verder is er op de slotavond een aantal leuke prijzen te winnen. Het comité wil de aller klein- Elk jaar wordt een zondag ge reserveerd, waarbij we nadruk kelijk bij dit thema stil willen staan. In de handelingen der Aposte len lezen we dat na de uitstor ting van de Heilige Geest de ge- Waddinxveen. Op meente snel groeide, maar ook al onmiddellijk met vervolging en verdrukking te maken krreg. Deze dienst wordt er stil ge staan bij het bijbelboek 2 Thi- motheus I en de hoofdgedach te: ‘Schaam je niet voor het Evangelie*. Er zullen speciale posters zijn voor deze dienst. Na afloop bent u in de gelegen heid om kaarten te schrijven naar Ook zal de videofilm Bamboe in de winter vertoond worden. groepen op bezoek. Nadat de kinderen op de peuterspeelzaal ontbeten hebben, brengen ze een bezoekje aan de biblio theek. Het betreft de oudste peuters van De Kabouterhof en Pieter Pierebas. dat er zo’n 200 ruiters met hun paard of ry ervan vindt. Ze kijken niet alleen naar pony meedoen aan deze wedstrijd omdat de deelnemers zich vaak zowel voor het springen, als voor de dressuur hebben ingeschreven.' In de wedstrijd voor dressuur was voor paarden en pony’s alle klassen te verrrij- den: beginners, licht, middel en zwaar. Het ponyspringen was ook in alle klassen te verrijden. Voor het paardspringen wa ren er alleen de klassen beginners en licht. Bij voldoende winstpunten gaan ruiter en paard automatisch over naar een hogere klasse. „Prestatie is belang rijk maar dit moet geen drijfveer zijn*, vindt Hein Dessing. „Het evenement is ook opgezet met het doel een gezellige familiedag ervan te maken. Dit is ook van oudsher de kracht van het manegebedrijf i ’Reigersburgh’.* Marleen van den Helder uit Waddinx veen heeft net met haar paard Adventu re, de dressuur in de klasse beginners achter de rug. „Dit is pas m’n derde wedstrijd', vertelt ze tijdens het omdoen van een zweetdeken bij haar paard. „Ik was best gespannen voor de wedstrijd: niet overdreven, maar een gezonde spanning! Ik heb nog een jong paard; dan moet je ook afwachten hoe hij reageert i op de vele paarden en mensen die hier rondlopen. Maar het ging goed*, zei ze la chend. „Nu moet ik afwachten wat de ju- WADDINXVEEN - Op don derdag 13 mei rond 1.15 uur is brand ontstaan in een kelder box aan de Busken Huetlaan in Waddinxveen. De oorzaak van de brand is nog niet bekend, Zo is bijvoorbeeld niet meege wogen hoe de aanleg van het regionale bedrijfsterrein Groe nendijk in beide varianten scoort. De Kamer pleit in dat verband voor (extra) maatre gelen die verder gaan dan al leen extra impulsen voor na tuur en milieu. Nodig zijn dan ook investeringen in bereik baarheid in de lokale en regio nale situatie, toeristische en re creatieve voorzieningen en aandacht voor de economische vitaliteit in het Groene Hart. Overigens is de KvK verklaard voorstander van de HSL. WADDINXVEEN - De mei- editie van C 1000 ideëen staat in het teken van het voorjaar: Zin in zon en dus kort in de keuken. Afgezien van frisse voorjaarsgerechten is er uiter aard ook veel voordeel te halen bij C1000. Dat begint al met de Knipweken, een actie die duurt van 27 mei t/m 3 juli. De Voor- deelcoupons die ook deze edi tie sieren zijn bij elkaar ƒ1 1,50 waard. ’Leef je uit met groente en fruit’, dat is het motto van de nationale Groente Fruit REGIO - Als inderdaad wordt met de lange variant dan blijkt gekozen voor een korte boor- tunnel voor de Hoge Snelheids lijn (HSL) dant moet hierover intensief overleg worden ge voerd met direct betrokken bedrijven in het gebied. Dit schrijft de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijn land als inspraakreactie in een brief aan het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. De KvK stelt dat de afgelopen tijd is gebleken dat dit overleg niet in alle gevallen heeft plaatsge vonden. bestrijding en Kaasboerderij J.v.d. Naast de bezoekjes aan bedrijven of instellingen onder zoeken de leerlingen de bodem en het water in recreatiegebied ’t Weegje en in het Gouwebos. De scholieren fietsen in kleine groepjes en ieder groepje be zoekt drie adressen. Bij elk on derdeel maken de leerlingen een opdrachtblad dat de Mi lieudienst Midden Holland spe ciaal voor dit doel heeft ont wikkeld. De belangrijkste boodschap tijdens deze dag is dat alles en iedereen te maken heeft met natuur en milieu en dat iedereen er aan bij kan dra gen om ons milieu en de natuur zo gezond en schoon mogelijk te houden. WADDINXVEEN - De CAMA Parousia Gemeente te Gouda viert het Pinksterfeest op een bijzondere wijze. Het pinkster feest wordt gevierd met een doopdienst waarbij we u van harte uitnodigen. Deze doop dienst zal aansluitend op de eredienst van 10.00 uur wor den gehouden. De dienst begint met het drin ken van koffie/thee en sluit af om ongeveer 11.30 uur en ver volgen de samenkomst in het zwembad De Trefkuil aan de B. Toussaintkade 35 voor de doop der gelovigen door on derdompeling. Tevens wil de CAMA Parousia Gemeente u attenderen op de eerste zondag na Pinksteren. WADDINXVEEN - Donderdag 27 mei wordt door de direc teur van het Coenecoop Colle ge, de heer A.J.Pennink om 8.50 uur het startschot gegeven voor de milieufietstocht ‘Beleef jouw Milieu. Direct daarna stappen de brugklasleerlingen op de fiets om op excursie te gaan bij bedrijven en organisa ties in Waddinxveen. Wethou der Neele van Milieu zal om 10.20 uur een bedrijvenbezoek gaan brengen aan het afvalsta- tion aan de Zuidelijke Rond weg. Tijdens de excursies horen en zien de ruim 300 leerlingen van alles over de relatie tussen be drijf, natuur en milieu. Vooraf gaand aan de fietstocht hebben de leerlingen op school voor bereidende lessen gehad over dit onderwerp. De milieufietstocht wordt dit jaar voor de vierde maal geor ganiseerd door het Coenecoop College in samenwerking met de Milieudienst Mldden-Hol- land. Bedrijven die dit jaar nieuw deelnemen, zijn o.a.: pot plantenkwekerij ‘Shaloom*, snackbar ‘Vork*, gemaal de Omringdijk, de muskesratten- WADDINXVEEN - Woensdag 19 mei wordt voor de zesde keer De Nationale Voorlees dag gehouden. Deze dag is in gesteld op initiatief van Stich ting Lezen in nauwe samenwer king met de Stichting CPNB en de Vereniging NBLC (Vereni ging van Openbare Bibliothe ken). Deze organisaties willen hiermee op een leuke manier de aandacht vragen voor voor lezen, leesbevordering en het kinderboek. Deze keer is het thema sport. De Openbare Bibliotheek Waddinxveen krijgt - inmiddels traditiegetrouw- twee peuter- sten ook mee laten doen. Van kinderen van 0 tot 4 jaar is er op vrijdagavond ’Puppie- avond’. Mee in de kinderwagen of buggy of misschien zelf de kleine route lopen en dan met alle andere ingehaald worden met muziek. Ook hen wacht een leuk aandenken. De voorinschrijving vindt plaats op zaterdag 5 juni van 10.00 tot 14.00 uur op het Dorpsplein. Bij de inschrijving ontvangt men een informatieboekje, waarin onder meer de routes zijn op genomen. De kosten bij voor inschrijving bedragen vier gul den en daarna vijf gulden per persoon. De inschrijving voor puppies bedraagt Fl.2,50. De start is iedere avond tussen 18.15 en 18.30 uur vanaf het dorpsplein. Op de slotavond starten deelnemers om 18.30 uur zodat ze met zijn allen de intocht kunnen houden. Meer informatie: telefoon 0180 - 633 365 of 631 913. WADDINXVEEN - Op don derdag 13 mei, Hemelvaartdag, is de hoofdprijs een brom scooter, van Formido’s Abnor male Dagen, uitgereikt aan de gelukkige winnaar, de heer Pe ter van Soest uit Boskoop. Peter van Soest heeft deze fraaie prijs gewonnen door deel te nemen aan de Formido Abnormale prijsvraag. Een prijsvraag, waarbij men een vraag moest beantwoorden en een goede tip voor de Formido Bouwmarkt moet geven. Naast de fraaie bromscooter ter waarde van ƒ2.995,- waren er nog een aantal fraaie prijzen Naast een nieuw interieur is ook het assortiment onder handen genomen. ‘We hebben kritisch gekeken naar de wen sen van onze klanten en ons as sortiment daarop aangepast*, zegt Ton Willem Burger. Elke computergebruiker kan nu bij ons terecht, we hebben onder andere cartridges, software, etiketten, printerpapier, op- bergmiddelen, computermeu- belen. Kortom, voor elk wat wils. Verschillende artikelgroepen zijn uitgebreid zoals cartridges, printerpapier en kabels, terwijl Burger ook een aantal geheel Dinsdag 11 mei namen de Bur- vervolgde mede-gelovigen. gemeester en Wethouders van Waddinxveen het besluit om tijdens kermisactiviteiten op De oudere jeugd vond de kermis misschien iets te klein, maar met name de kleintjes vermaakten zich goed in de di verse rijdende attracties Er was volop actie tijdens het 34e Concours Hippique van manege Reigersburgh op Hemelvaartsdag (Foto: Mieke Westerman). j

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 35