Clubhuis te Silkeborg-cup WaddinxveenAl in duur, bouw vertraagd Korbis W2 is kampioen Invictus 9 is kampioen Redelijke vangsten HSW Sportweek hengelen Duidelijke zege voor Korbis Up en downs bij Flyers in seizoen 1998/1999 10e bedrijfsvolleybal- toernooi in Zevenhuizen Verona v.d. Leur eerste in Lugano Prestatiezwemmen groot succes De Sperwer Overige teams Geen Uitstekende jeugd drie-setters WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 PAGINA 43 WOENSDAG 19 MEI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Het oude clubhuis van SC Antilope (Foto: Dave Heemskerk). Turnster Verona van de Leur fers gewonnen, 45-36. Welpen 4 won ook ruim van Oranje Nassau met I9-I8. Zaterdag zijn er geen wedstrij den voor de Korbis teams, de 2 zaterdagen daarna wordt er volop gespeeld, met vele kan sen op een feestje in de Korbis kantine. werden gewonnen en de wedstrijden tegen gelijkwaar dige ploegen waren spannend. Met wat meer geluk had men hier wat meer winstpunten kunnen pakken en hadden ze bij de eerste vijf kunnen eindi gen in plaats van een gedeelde zevende plaats. Heren 2 maakte de verwach ting waar en streed mee voor de bovenste plaatsen. Het werd een tweede en dit geeft normaliter recht op promo tie. Heren 3, Dames 2 en Da mes 3 deden het niet slecht en draaiden lekker mee in de middenmoot van de competi tie. Bij de jeugd ging het uitste kend. Er was niet alleen kwali teit, maar ook kwantiteit. Het afgelopen seizoen groeide Fly ers naar een ledental van 230. Jongens Junioren I deed het niet onverdienstelijk in de ge combineerde Ie klasse Kern den Haag/Rotterdam en ein digde op een zevende plaats. Verder was er een goede prestatie van Jongens Adspi- ranten Izij wisten zich te plaatsen voor de I e klas Kern, de hoogst haalbare klasse. Hierin werd goed ge presteerd, weliswaar werd er maar eenmaal gewonnen, maar alle wedstrijden kenden een spannend verloop. Ook Jongens Mini’s I en 2 de den van zich spreken en speelden lange tijd mee voor het kampioenschap. Uiteinde lijk werden beide teams der de. Er kan in positieve zin te ruggekeken worden op het afgelopen seizoen. Bij de jeugd waren er drie kampioenen en wel Meisjes Kadetten IJongens Kadetten I en Jongens Benjamins. begonnen sterk en kwamen al snel op een I -0 voorsprong. Na de wissel werd het 2-0 en leek het beslist. Echter, Groeneweg vocht zich terug naar 2-I, hier na was het over, en bepaalde Waddinxveen de eindranglijst op een zevende plaats. Op de laatste avond vond de prijsuit reiking plaats in een sporthal waar 84 teams zich verzamel- Veel mooie en spannende wedstrijden, te denken valt aan de bekerwedstrijden van Heren Ide showwedstrijden van Jongens Junioren Ide spannende wedstrijden van Dames I, de verlengingen (in de kantine) van Heren 3, de grote overwinningen van Jon gens Kadetten I, het knokken voor de overwinning van Meisjes Kadetten Ihet grote plezier in het spelletje van Jongens Junioren 2, Jongens Kadetten 2, Jongens Adspi- ranten 2 en 3, het fanatieke van Meisjes Adspiranten I om het spelletje onder de knie te krijgen, maar vooral de wed strijden van de Mini’s en Ben jamins met als absolute hoog tepunt de kampioenswedstrijd van de Benjamins in Den Haag. Al met al was het de moeite waard om op vrijdag- en/of op zaterdagavond naar de Duikelaar te gaan. en Frankrijk. Verona was op dit toernooi de beste turnster. Verona behaal- Van de overige Korbis-teams liet alleen Korbis 2 een verlies- partij noteren tegen Vrienden schaar 3 uit Hardinxveld-Gies- sendam. Korbis 3 behield de kansen op het kampioenschap door een duidelijke 20-4 zege op Weidevogels 5 uit Bleiswijk. Winstpartijen waren er verder ook voor het vierde en vijfde Korbis-team: het vierde won met I0-I2 bij Olympia 3 uit Spijkenisse, terwijl Korbis 5 met 5-I I Nieuwerkerk 7 de baas bleef. Op zondag vertrokken de voetballers van Waddinxveen met een zeer goed gevoel weer richting Waddinxveen. Silke- borg IF heeft het eigen toer nooi gewonnen. WADDINXVEEN - Dit weekeinde speelden vijf teams thuis in de sporthal De Duikelaar hun laatste competitiewedstrijd voor de jeugdcompetitie. Team 9 speelde dit weekend tegen Nieuwerkerk 9. Er werd fanatiek gespeeld, want het kampioenschap stond op het spel. Eerste heer Vincent Mathot maakte een zeer goede start, hij won met 15- 8 en 15-2 van zijn tegenstan der. Mark Kranendonk verl oor helaas zijn enkel. Maar Anne Eijsackers en Sandra van Herk wonnen hun enkel wel. Daarna werd er geen partij meer verloren. Het werd 7-1 en daarmee was het team kampioen. Team 3 had weinig moeite met zijn tegenstander Flair 3. Pas de tweede mix werd spannend. Raymond Smits en Sabine v.d. Poel speelde een driesetter, nadat ze eerst 15- 10 en 8-15 hadden gespeeld. De derde set wonnen ze daarna mooi met 15-8. Ook de dames dubbel van Priscilla van Hoven en Jenny Toet werd zeer spannend. Nadat de eerste set met 11-15 was verloren, werd de tweede nipt gewonnen met 17-14 en daarna ook de derde met 15-10. Invictus I won met 6-2 van ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Op zaterdag 29 mei 1999 is de eerste speelavond van hetZevenhuizense bedrijfs- volleybaltoernooi dat wordt gehouden in dorpshuis Swanla. Aan het toernooi doet het re cordaantal van 48 teams mee. De eerste avond waarop de voorrondes worden gespeeld, begint om 17.00 uur. De tweede avond waarop de fi nales worden gespeeld, is op Lisse. Omdat de tegenstan der een dame tekort had, werden drie partijen al bij voorbaat gewonnen. Uitein delijk werd het dan dus ook 6-2. organisatie die grotere toer nooien begeleid in geheel Euro pa. Voor de opening van het toernooi hadden de teamlei ders een ontvangst door de burgemeester. Aldaar waar sa men een ontbijt werd genut tigd. Na het ontbijt vond de plaats, waar ieder team zich als bij de Olympische Spelen het veld rond liepen en de volksliederen werden gespeeld. In de eerste wedstrijd tegen Frederiksvaerk begon de geel-zwarte brigade den. Na de prijsuitreiking vond er een disco plaats waarmee het toernooi feestelijk werd af gesloten. WADDINXVEEN - De eerste kampioen in de jeugdcompeti tie van Korbis korfbal is het tweede welpen team, dat welis waar verloor van Nieuwerkerk meO8-l4, maar toch de taart aan kon snijden! De laatste wedstrijden zullen spannend zijn, een aantal Kor bis teams is nog in de race voor een hoofdprijs. BI kan kam pioen worden bij winst op Olympia, Cl dat won met 5-4 van Vitesse, zal op 29 mei tegen RWA moeten winnen, om een week later kampioen te kunnen worden. C2 won ruim van Eureka, het werd 15-13 en kan in de vol gende wedstrijd tegen Vrien denschaar, de vlag kan gaan hijssen. Team 8 speelde uit en won met 5-3 van Nieuwerkerk. Invictus 6 trok dit weekend GBC 2. In de enkels werden drie drie-setters gespeeld. Steven Steenbergen (9- 15/15-10/14-17) en Angela Jansen (2-1l/l I-8/3-1 I) ver loren helaas, alleen Michelle Both wist te winnen, ze deed dat met 5-1 l/l 1-6/11-7. Jam merlijk bleek de tegenstan der uiteindelijk toch te sterk, want deze won redelijk een voudig van Invictus. Team 7 had het ook zwaar dit weekend. Pas in de twee de mix kon er tegenstand ge boden worden aan Hyundi Pip 2. Angelique Broekhuizen en Pieter Reekers speelde een zeer spannende partij die ze helaas verloren met 14- 17/15-9/10-15. Oscar de Mos en Kevin Hoogendoorn wonnen daarna nog wel de heren dubbel, maar aan de uitslag was niets meer te veranderen, er werd verlo ren met 1-7. zaterdag 12 juni 1999 en begint eveneens om 17.00 uur. De avond wordt afgesloten met de prijsuitreiking en met een zeer speciale, gezellige feestavond in verband met het tweede lus trum. Tijdens het toernooi strijden de teams om de wisselbeker die vorig jaar werd gewonnen door BOERS. Het team dat de beker drie keer wint mag hem houden. De makers van het oorspron kelijke plan zeggen het gebouw namelijk niet voor een lagere prijs neer te kunnen zetten’, al dus Van Wensveen. De secre taris prefereert de mogelijk heid van een aanpassing omdat het anders een eenvoudiger ontwerp wordt. ‘Dan krijgen we gewoon vier muren met een dak, terwijl het clubhuis dat we hebben laten ontwerpen heel bijzonder is’. Volgens Van Wensveen is de bouwvergunning rond en staat de gemeente garant voor de fi nanciering. Van die kant zijn er geen vertragingen meer te ver wachten. Maar het slaan van de eerste paal heeft met het te grote verschil in budget en bouwkosten grote vertraging opgelopen. „In oktober bestaan we 25 jaar en er staan extra ac tiviteiten op het programma. Het had leuk geweest als de bouw dan al ver was gevor derd. Nu kunnen we misschien de eerste paal gaan slaan. Maar als ik reëel ben, dat is wel opti mistisch...’, aldus de secretaris. Joh.L. Bol 2 3 4; J. Jansen Zn. 5 12 25; R.A. van der Made 6 9 15; Comb, van Vliet 8 13 26; W. Hofman 10; M. Tollenaar Zn. II 14 50; D. Heeren 16 32 46; D. Breedijk 17 38 44; J.Toor 18 35 54; M. Verbeek 19 30 60; W. Breedijk 20 22 23; P. Noorlander Zn. 21 29 39; D.M. Degenhardt 53; E. van BEek 77 105 106; H. Metselaar 85 124 128; Davy Hofman 96; T.H. Twigt Zn. 98 101 115. DES uit Nijverdal was in de tweede wedstrijd een maatje te groot, wat een 3-0 nederlaag opleverde. Tussendoor werd op het complex van 14 velden naar andere van de in totaal 144 wedstrijden gekeken. Onder het genot van de Deen se zon begon Waddinxveen zeer sterk tegen TSV Wehdel en overspeelde de Duitsers ge heel. Vele kansen waarna een 5-1 overwinning werd gevierd. In de laatste poulewedstrijd was Silkeborg de tegenstander. Waddinxveen wilde wel maar kon geen vuist maken. Wad dinxveen viel wel aan maar trok met 0-2 aan het korste eind; dit leverde een 4e plaats op in de poule. Na een gezellig samen zijn in het centrum van Silke borg begon zaterdagochtend de strijd om de 7e en 8e plaats. Na ruim 800 kilometer rijden gingen we de strijd aan met voetbalvereniging Groeneweg uit het naburige Zevenhuizen. Het werd een echte streekder- by waarbij beide teams niet wil den verliezen, de geelzwarten een concours vanuit Peronne. Weersgesteldheid: kalme noorden wind. Afstand 266 km. In concours 521 duiven. Gelost om 10.25 uur. Aankomst eerste duif 14.18 uur. Laatste duif 14.37 uur. Snelheid eerste duif 1131 m.p.m. Uitslagen: C.A. Bode I 24 42; goede lijn van de eerste helft door: Donja van Otterloo scoorde van afstand 8-4. Daar na zwakte het spel van Korbis wat af doordat de Waddinxve- ners zich uit hun spel lieten ha len door acties van Oranje Zwart-spelers en beslissingen van de scheidsrechter. Oranje Zwart kreeg zo de gelegenheid om zich geleidelijk aan terug te knokken in de wedstrijd: 8-7. Net op tijd concentreerde Korbis zich weer op het eigen spel, hetgeen resulteerde in doelpunten van Donja van Ot terloo, Mark van den Brink en Marco van Leeuwen (11-7). Ook in de slotminuten wist Korbis Oranje Zwart van sco ren af te houden, terwijl Jaco Wineke met een strafworp nog wel succesvol was: 12-7. sterk, maar kon dit niet in doel punten uitdrukken, wat Frede riksvaerk wel deed en er stond na 2x40 minuten een 2-1 ne derlaag op het bord. WADDINXVEEN - Op Hemel- vaartdag vertrok het Al-elftal van voetbalvereniging Wad dinxveen in alle vroegte naar Denemarken. Daar nam het elf tal deel aan een toernooi bij de waar van het eerste elftal uitkomt in de Deense PTT-Telecompeti- tie. Het A-toernooi bestond uit 10 deelnemende teams, verdeeld over twee poules van vijf ploe gen. Waddinxveen ging de strijd aan met Duitse TSV- Wehdel uit Wehdel, de Deen se club Frederiksvaerk-Brede- rod uit Frederiksvaerk en Silke borg, uit Nederland kwam het Nijverdalse DES. Het toernooi werd georgani- telhanger van de WRB, omdat plaatselijke Silkeborg IF, de WRB dit jaar hun 25-jarig ju bileum viert en daarom iets ex tra’s wilde geven. Er kwamen deze avond ruim anderhalf keer zoveel mensen als andere jaren. De organisatoren hadden wel rekening gehouden dat er dit jaar misschien meer mensen zouden komen, maar dat er ook een flinke stijging zou zijn in het aantal deelnemers voor de 1500 meter kwam als een positieve verrassing. Helaas kregen een aantal deel nemers hierdoor niet gelijk hun seerd door Eurosportring; een gouden medaille mee, maar zij zullen deze zo snel mogelijk nog krijgen. WADDINXVEEN - Het clubgebouw van atletiekvereni ging Antilope ziet er vanaf de straat nog goed uit. Maar schijn bedriegt. De prefabs kwamen ooit van een boorei land uit de Noordzee en de atletiekvereniging heeft daar na nog vele jaren plezier gehad van het onderkomen. Maar eens is de rek eruit. werd gevangen door J. Rupke. openingsceremonie De uitslag was als volgt I. A. van Leeuwen 8.610 gram, 2. J. Rupke 6.040 gram, 3. M. Rei- krachtmeting chard 4.800 gram, 4. W. Hout man 3.450 gram, 5. H. Kraan tie met Zevenhuizen/Moerka- 2.120 gram. pelle (HZM), werd onlangs ge- Aanstaande zaterdag wordt de vierde wedstrijd, tevens twee- com- petitie met HZM, gevist in het Voornsekanaal. Vertrek is van het station Waddinxveen NS om 06.00 uur. hetzelfde geldt voor F2. Welpen I verbeterde het tops coorders record, tegen IJssel- vogels werd met zeer hoge cij fers gewonnen, 45-36. Welpen WADDINXVEEN - Waddinx veen Flyers kende in het afge lopen basketballseizoen vele ups en maar weinig downs. Een van die downs is het de graderen van Heren I uit de 2de klasse Rayon naar de Kern. Heren I speelde in de competitie het hele seizoen wisselvallig. De weelde van een voorsprong in een wed strijd werd in een mum van tijd weggegeven en menige wedstrijd werd daardoor on- Ook C3 heeft nog kampioens- nodig verloren. Daarentegen zorgde Heren I ook voor een paar hoogtepunten en wel de bekerwedstrijden. Hierin be- WADDINXVEEN - De tweede wedstrijd voor de zomercom petitie van de Hengelsportver- eniging Waddinxveen (HSW), tevens eerste voor de gezamenlijke competi- De gebouwen zijn op, het on derhoud is dweilen met de kraan open. Secretaris Moni que van Wensveen: ‘Het ge bouw is verweerd, we hebben te kampen met lekkages en de voorzieningen voldoen niet meer aan de eisen van tegen woordig. We hebben slechts twee douches voor de dames en drie voor de heren’. Het bestuur van Antilope liet een architectenbureau een ont werp maken voor een nieuw onderkomen. Het werd een prima geïsoleerd gebouw van metaalplaat met mooie kleed- en douchevoorzieningen en een kantine met bar. De ver eniging zag het helemaal zitten. Alleen de prijs viel tegen. Het budget van 230.000 gulden schoot met 25 procent tekort. ‘We vinden het een heel mooi clubhuis maar het is niet op te brengen. We hebben een heel goede verstandhouding met het architectenbureau en we gaan nu met hen overleggen of het oorspronkelijke plan dat zij maakten mag worden aange past door een ander bureau. WADDINXVEEN - Vrijdag 14 mei hield de Waddinxveense reddingsbrigade een prestatie zwemavond voor iedereen en dit bleek een succes te zijn. Om half zeven stond er een lange rij van enthousiaste men sen in Gouwebad de Sniep die mee wilden doen met het pres- tatiezwemmen. Er kwamen niet alleen veel leden, maar ook een heleboel mensen die niet lid waren van de WRB. De meeste gekozen afstand van deze avond was de 1500 meter en dit was tevens de langste af stand. Na afloop kreeg ieder een een medaille. Hierbij kregen ze ook een sleu- gram aan witvis. Als tweede eindigde het team van de De Ruisvoorn uit Waddinxveen met 6390 gram. De volgende plaatsen werden achtereenvol gens ingenomen door de HSW- vissers, de Biezen-vissers uit Boskoop, de HSV Zevenhui- zen/Moerkapelle en de wijkver- eniging Achterwillens uit Gouda. De eerste tien (per vak/poule om en om) in de indi viduele uitslag waren: I. N. van Bergen 4950 gram, 2. H. van Hattem 3960 gram, 3. D. van Eijk 2740 gram, 4. J. van Elswijk 2380 gram, 5. B. Poeze 1840 gram, 6. J. de Jong 2370 gram, 7. H. Romeijn 1800 gram, 8. W. Holthuyzen Sr. 710 gram, 9. J. van Gemeren 1780 gram, 10. E. Keizer 700 gram. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenvereni- de op vloer 9.45, sprong 9.10, ging De Sperwer nam deel aan brug 9.20 en op balk 8.85 pun ten. Een puntentotaal van 36.60. Haar ploeggenootjes Gabrielle en Rikst behaalden een tweede en derde plaats en wel met 36.00 en 35.70 punten. Het Nederlandse team heeft dus een zeer goede indruk ach ter gelaten. WADDINXVEEN - In de laat ste wedstrijd van de veldcom- petitie heeft Korbis afgelopen zaterdag een duidelijke over winning geboekt tegen Oranje Zwart uit Mijnsheerenland. Ge durende de hele wedstrijd bleef Korbis aan de goede kant van de score. Uiteindelijk ver scheen de eindstand 12-7 in h'et voordeel van Korbis op het scorebord. Na lange tijd in de race te zijn geweest voor het kampioenschap heeft Korbis, ondanks de overwinning tegen Oranje Zwart, uiteindelijk toch genoegen nemen met een be scheidener positie in de ein drangschikking in de derde klasse van de districtscompeti- tie. Omdat Korbis in de voorlaat ste wedstrijd tegen koploper Olympia uit Spijkenisse met 13- 13 gelijkspeelde, waren er met de wedstrijd tegen Oranje Zwart in het verschiet minima le kampioenskansen. Korbis kon vrijuit spelen en deed dat dan ook. Tot 2-2 ging de wed strijd Korbis-Oranje Zwart ge lijk op; Marco van Leeuwen en Hinse ter Schuur waren de Waddinxveense doelpunten makers. Korbis had duidelijk het beste van het spel en slaag de erin dit ook in de score tot uitdrukking te brengen: Marco van Leeuwen (tweemaal) en Henny Zijlstra bezorgden Kor bis een 5-2 voorsprong. Het derde doelpunt van de tegen standers uit Mijnsheerenland werd namens Korbis beant woord met treffers van Mark van den Brink en Marco van Leeuwen: 7-3. De 7-4 ruststand in het voordeel van Korbis, na dat Oranje Zwart nog éénmaal de korf had weten te vinden, was een goede afspiegeling van de krachtsverhoudingen in het veld. In de beginfase van de tweede helft trok Korbis de vist in het Aarkanaal. Er werd deze dag redelijk gevangen. 23 de voor de gezamenlijke deelnemers haalden ruim 55 ki lo aan witvis boven water. De grootste vangst was een bra sem van 49,5 cm. Hij werd ge vangen door R. Jenner. De eerst vijf plaatsen waren voor leden van de Waddinxveense Drie Waddinx- vereniging: I. H. Kraan 6.390 gram, 2. M. Reichard 5.750 7661156 Wat6f- polosters naar Winnipeg WADDINXVEEN - Gouwesta- ete uit Waddinxveen leverde drie dames voor het Neder lands dames waterpoloteam. Ellen van de Weijden, Gillian de vangst redelijk. Het van den Berg en Mirjam Over- i met naar het Canadese om te spelen om de FINA World Cup. Zoals de laatste jaren gebruike lijk werd ook deze wedstrijd (de 14e editie alweer) gehou den in het Gouwekanaal aan de Broekweg. Er werd in twee vakken/poules gevist. Ondanks de matige vangsten en voor prettig vissen iets te harde wind, was de stemming langs het parcours opperbest. Bij de teams kwam de Opsteker uit Gouda als beste uit de bus. Ge zamenlijk ving dit team 7470 gram, 3. A. van Leeuwen 5.350 gram, 4. J. van Elswijk 4.920 gram, 5. P. Grootendorst 3.550 gram. Op de zesde plaats ein digde A. Metselaar van HZM met 3.440 gram. Voor de derde wedstrijd van de zomercompetitie reisden de HSW’ers afgelopen zaterdag naar de Amstel. Ook in dit wa ter was gezamenlijke vangstgewicht van dam vertrokken 18 mei de negen deelnemers was 28 Oranje kilo en de grootste vis, ook een Winnipeg brasem maar nu van 52,5 cm, kansen, C4 verloor met 2-3 van Gemini, ook Dl verloor. D2 won met I -6 in Bodegraven van Vriendenschaar en kan kam- reikten zij de kwartfinale. Uit- pioen worden, ook Fl dat te- geschakeld werd men in een gen IJsselvogels moet gaan win- bomvolle sporthal door Hans nen voor de taart en limonade, Verkerk Keukens uit Den Helder, nadat de heren voor heen twee eerste divisieclubs hadden uitgeschakeld. Dames I had een onopvallend seizoen. De wedstrijden die gewonnen moesten worden, WADDINXVEEN - Aan de Waddinxveense Sportweek- hengelwedstrijd namen 39 indi viduele hengelaars en 6 teams deel. De organisatie was in ge zamenlijke handen van het Sportweekcomité en de HSW- wedstrijdcommissie. WADDINXVEEN - Tijdens een internationaal turntoer- nooi op zaterdag 15 mei in Lu gano (Zwitserland) is het Ne derlandse Jong-Oranjeteam als beste uit de bus gekomen. Het team bestond uit Rikst Va- lentijn, Gabriëlla Wammes en de Waddinxveense Verona v.d. Leur. Dit team behaalde de eerste plaats en wel met 5 pun ten verschil op de nummer twee (Zwitserland). Daaronder volgden België, Duitsland, Italië

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 43