Buxus in sierpot Zaterdag 5 juni braderie en open huis ’Kreater’ Firma J.G. van Willigen (’Monique Mode’) viert het 75-jarig bestaan Caviaheuvel in Warnaarplantsoen R’dams Philharmonisch Orkest Leen Vleggeert (86) saneert 'at «4^ G?oen7ij< Fractieberaad over sportzaken Korting voor hardlopers bij DeVierstroom Hoorzitting hogere grens geluidhinder Voorlichting piasproblemen Voorlichting over depressie bij ouderen Evangelist op thema-avond Klaverjassen in ’De Boog’ Cursussen voor kinderen bij ’Kreater’ WADDINXVEEN - In het nieu we seizoen komt het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ weer met een zeer uitgebreid aanbod van cursus sen voor kinderen in alle leeftij den. ski Een foto van I 3 Maat 25/30 cm. Inclusief ronde zinken pot. GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 JA u vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. ■k T HET RIJKE TUINLEVEN WADDINXVEEN - De Wad dinxveense firma J.G. van Willi gen, bekend van ’Monique Mo de’ met op dit moment vier fi lialen in Waddinxveen (winkelcentrum ’de Passage’), Boskoop, Zoetermeer en Maassluis, bestaat 75 jaar. «•■J w Ft» k m WOENSDAG 26 MEI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 -x k 5) 4 de begane grond als op de ver dieping. De docenten geven al le gewenste informatie. dienstverlening) krijgen voor taan op vertoon van hun lid- maatschapspas 10% korting op de aanschafprijs van de produk- ten van HAWA Loopsportad- viescentrum aan de Lekken rekenen op een deskundig ad vies. Een voorbeeld van een caviaheuvel zoals die in het Waddinxveense Warnaarplant soen kan komen op initiatief van Co van Driel van de Goudse Stadspartij Miep 99. De foto staat in deel 5 van de cursus Dierenverzorging van de LOI, die gaat over de huis vesting van kleine huisdieren, zoals cavia’s. WADDINXVEEN - De 'Stadspartij Miep 99’ in Gouda heeft Waddinxveens wethouder Joop Neele (PCW) tot nu toe tevergeefs gevraagd een grote caviaheuvel aan te leggen in het Warnaarplantsoen. 'Verlies en dan verder’ voor weduwen van 60 jaar en ouder. '■i?' worden tot maximaal zes’, probeert Co van Driel van de Stadspartij Miep 99, welke laatste vier letters staan voor milieu infra ecologie politiek. De Goudse politieke partij biedt Waddinx- veen zes cavia’s, een gezamenlijke voerbak en drinkbak, het noodzakelijke buizenstelsel en een centrale verblijfplaats, de verzorging van de cavia’s, enkele boekjes en literatuur over cavia’s in het educatief centrum en een inter netpagina over cavia’s aan. De gemeente Waddinxveen zou dan voor on geveer negen vierkante meter voor het nodige zand en grond moeten zorgen. Op de 31 e ver jaardag van Co van Driel (donderdag 16 sep tember) zouden de zes cavia’s op de heuvel in het Warnaarplantsoen kunnen worden losge laten. WADDINXVEEN/ROTTERDAM - De Wad- dinxvener Leen Vleggeert (68) is bij het Rot terdams Philharmonisch Orkest (RPhO) werkzaam als interim-directeur. Zuid-Holland, mr. Schelto Patijn, koninklijk werd onderscheiden. i Voor een caviaheuvel van dergelijk formaat zou geen ruimte meer zijn, zo kreeg Gouwe naar Co van Driel kortgeleden in een brief van het gemeentehuis te horen. De Stadspartij voor dierenzorg, milieu en na tuurbehoud bepleitte een caviaheuvel van 25 x 25 meter, maar het is echter ook mogelijk er een mini-caviaheuvel van 3x3 meter van te maken. ’Mogelijk is een oppervlakte van negen vier kante meter nog wél in te passen in het plan. Het aantal cavia’s moet in dit geval beperkt zal zijn vervangen (nieuwe kandidaten lijken moeilijk te vinden). Bovendien moet het orkest dringend drie kwart miljoen gulden per jaar bezuinigen. De Waddinxvener denkt een half jaar tot maxi maal een jaar nodig te hebben voordat hij de klus zal hebben geklaard. Daarvoor is hij we kelijks een halve week in de weer. Bij het Rotterdamse Conservatorium heeft Leen Vleggeert in de afgelopen drie jaar na zijn pensionering als burgemeester van Spijke- pisse bewezen in de kunstsector te kunnen saneren en het bestuur te kunnen reorganise ren. Een eerste overleg met de ondernemingsraad en de staf van het Rotterdams Philhamonisch Orkest is positief verlopen. ling naar binnen. Buiten staan in diverse kramen vele huurders, die hun activiteiten presente ren en promoten. Het secretariaat is de hele dag open en de medewerkers staan klaar om inlichtingen te geven over alle cursussen muziek, drama, beeldend en ballet die ’Kreater’ voor het nieuwe sei zoen in de brochure heeft staan. Inschrijven voor een cur sus, onder bepaalde voorwaar- Het spits wordt afgebeten door het accordeonorkest van Paula van Wanrooy. Vervolgens spe len een strijkorkest van Bas- tiënne Prins en Iris Duchateau, de saxgroep van Casper Dik en de big band van Ruud Bos, die een uur speelt. Om half een treedt een Afri kaanse dansgroep onder leiding van Rebecca Atanga een half 9’5 Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Confes sionele Vereniging houdt don derdagavond 3 juni om acht uur in de hervormde Immanuëlkerk (Prinses Beatrixlaan) een the ma-avond. Op deze avond zal evangelist Gert van de Bos uit Ede spreken over ‘De beteke nis van gaven voor de opbouw van de gemeente'. In de bijbel wordt voor de ge meente onder andere het beeld van het lichaam gebruikt: hand, voet, oor en oog. Alles hoort erbij en heeft een functie. Ook wordt gesproken over de ga ven die gemeenteleden ontvan gen hebben. Hoe verschillend deze ook zijn, ze horen er alle maal bij en hebben allen een functie. Dit wordt nu sinds I98I ge daan en deze activiteit is uitge groeid tot circa 25 shows per seizoen. De oriëntatie ging ver der uit naar de wat duurdere merkkleding, zoals Hammer, Ines en Sommermann. Met de ze merken werd in I983 het ’mode-zusje’ ‘Hershop’ op de Meent in Rotterdam geopend. Zo verstreken de jaren en werd het tijd om de balans op te maken. De meubelwinkels werden verkocht en ook de winkels van ’Monique Mode’ in de stad lagen niet op het ter rein van de ondernemers. Zij richtten zich liever op het GOUDA - Vrijdagmiddag 28 mei van half twee tot vier uur houdt het Goudse Groene Hart Ziekenhuis op de polikli niek urologie van de Bleuland- locatie in samenwerking met de Stichting Isis en in het kader van de Nationale Voorlichtings dag Piasproblemen een voor- lichtingsmiddag over piaspro blemen bij mannen. Ruim een half miljoen mannen van 50 jaar en ouder hebben piasklachten, maar slechts 63% bezoekt hier voor de huisarts. Deze plaspro- blemen komen vaak door een goedaardige vergroting van de prostaat. De Nationale Voor lichtingsdag over plasproble- men wil hiervoor aandacht vra gen en het taboe hier omheen verbreken. Het Groene Hart Ziekenhuis is een van de 2I zie kenhuizen die op deze dag zijn deuren open zet voor mannen met plasproblemen. Men kan de polikliniek urologie bezoe ken, een zelftest invullen en een videoband bekijken. Uiter aard zijn een uroloog en een om opening plaats van het ver nieuwde Loopsportadviescen- trum. Na de verbouwing die de afgelopen tijd heeft plaats ge vonden is de ruimte verdub beld. WADDINXVEEN - Zaterdag 5 juni houdt het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ aan de Kerkstraat in Waddinxveen weer het jaarlijkse open huis, opnieuw ge koppeld aan de braderie in de Dorpstraat. nachtmode. In september van hetzelfde jaar werd ’Monique Mode’ in Bos koop geopend en ook daar wordt lingerie en nachtmode verkocht. Het is een klein win keltje in het kwekersdorp, maar door de klanten goed te adviseren en samen te werken met andere filialen kan men in ieders wensen te voorzien. Voor ’Monique Mode’ (firma tie verkrijgbaar over de cursus J.G. van Willigen) is er na 75 jaar voldoende reden om feest te vieren. Tot en met dinsdag 8 Aan het woord komen de juni ontvangt iedereen bij iede- Waddinxveense huisarts C. re aankoop van 75 gulden een Vroom, ervaringsdeskundige cadeaubon van 75 kwartjes. Evenals vorig jaar komt er een podium voor het Kreater-ge- bouw, waar vanaf tien uur, na de opening van de braderie en het open huis door Waddinx veens burgemeester Fedde Jonkman, tal van orkesten en groepen zullen optreden. Daarvoor is de oud-burgemeester van Put- tershoek, Gorinchem en Spijkenisse drie jaar bezig geweest met de sanering van het Rot terdams Conservatorium, waar nu Amster dams oud-wethouder Jikkie van der Giessen leiding geeft. Zuidplas-bewoner Leen Vleggeert, die ook bestuurslid is van het nauw aan het Rotter dams Philharmonisch Orkest gerelateerde Gergjev Festival, is gevraagd dit karwei te kla ren omdat zakelijk directeur Paul Zeegers per I oktober weggaat en hij voorlopig nog niet WADDINXVEEN - De afdeling seniorenwerk van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) houdt samen met het Riagg Midden-Holland op woensdagmorgen 9 juni van tien uur tot half twaalf in het Anne Frank-centrum (jan van Bijnenpad) een gratis toeganke lijke voorlichtingsochtend over depressie bij ouderen. Depressies komen veel voor, maar worden bij ouderen vaak niet herkend. Somberheid wordt veelal geweten aan de levensfase, echter somberheid hoort niet bij ouder worden. Een depressie is te behandelen en daarmee kan bij ouderen veel leed worden voorkomen. Tijdens de voorlichtingsbijeen komst wordt informatie gege ven over wat is een depressie, wat moet je doen bij een ver moeden van een depressie en hoe ga ja om met ouderen die depressief zijn. Er wordt een toelichting gege ven op de cursus ’Uit de put’-, een preventieve cursus voor ouderen met depressieve klachten. Daarnaast is informa- WADDINXVEEN - In het ge meentehuis wordt woensdag middag 9 juni om half vijf een openbare zitting gehouden over het toestaan van een ho gere grenswaarde voor de ge luidsbelasting van het perceel ten noorden van Noordeinde I22a. Voor dit perceel is een bouw- aanvraag ontvangen voor het oprichten van een agarische be drijfswoning bij de aldaar ge vestigde bouwkwekerij ten be hoeve waarvan een vrijstel- lingsprocedure moet worden gevoerd. Deze locatie zal als woning bouwlocatie - in de vorm van een zogeheten agrarisch bouw blok sierteelt - worden opge nomen in het in voorbereiding zijnde ontwerp-bestemmings- plan voor het betreffende ge deelte van het landelijk gebied, mede met het oog op de ont wikkeling ven het Bentwoud. ’Monique Mode’ van de 75-jarige firma J.G. van Willigen heeft vestigingen in Waddinx veen (’de Passage’), Boskoop (Burgemeester Colijnstraat), Zoetermeer (Dorpsstraat) verpleegkundige aanwezig en Maassluis (Dr. Kuyperkade). vragen te beantwoorden. 9 dorpskarakter en dus hielden ze ’Monique Mode’ in Wad dinxveen, in Zoetermeer en in Maassluis over en natuurlijk de modeshows. In I993 kwam er verjonging in het bedrijf Zoon Arjan ging bij zijn vader in de leer. Maar als vader Adrianus van Willigen in I994 overlijdt, staat hij er snel alleen voor. Als gezin is men toen toch ver der gegaan. En zo verhuisde ’Monique Mode’ in Zoeter meer in I996 naar een groter pand van Dorpsstraat 63 naar 67. Ook de collectie werd hier uitgebreid met lingerie en WADDINXVEEN - Maandag avond 3I mei om acht uur houdt het CDA een groot-frac- tieberaad in het clubgebouw van WSE-voetbal aan de Wil lem de Rijkelaan. Onderwerpen van gesprek zijn de meerjarenplanning van het onderhoud van de gebouwen van de binnensportverenigin- gen, de sportvelden en de sportterreininrichtingen. De Waddinxveense sportver enigingen zijn uitgenodigd met de CDA-fractieleden, duo- raadsleden en belangstellenden over de onlangs opgestelde rapporten van gedachte te wis selen. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 28 mei om half negen is er weer koppelklaverjassen in buurtcentrum ’De Boog’ (C. Huygenslaan). Het inschrijfgeld bedraagt 10,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Ie dereen is van harte welkom. Leen Vleggeert nadat hij door toenmalig commissaris der Koningin van Het jubilerende bedrijf werd driekwart eeuw geleden opge richt door J.G. van Willigen. Hij verkocht per bakfiets en per koffer zijn manufacturen. In I930 opende de Waddinx veense ondernemer zijn manu facturenwinkel in het Gouwe- dorp. In I953 kwam zijn zoon A. van Willigen bij hem in dienst, die ook per bakfiets en later op de markt het werk van zijn vader voortzette. De manufacturen namen in de loop der jaren af en vader en zoon gingen zich steeds meer toeleggen op de damesmode. Zo werd in I97I aan de Kerk- weg-Oost ’Monique Mode’ als onderdeel van de firma J.G. van Willigen geopend. Omdat handel nu eenmaal han del is en men overal winst in zag werd in I972 de meubel zaak van familie Bergwerff aan de Zuidvliet in Maassluis over genomen. In I973 werd er een vestiging van ’Monique Mode’ in Leiden geopend. In I974 vestigde ’Mo nique Mode’ zich op de Dorps straat in Zoetermeer. Een jaarr laterr verhuisde ’Monique Mo de’ verhuisde naar ’de Passage’. Ook in de meubelsector ging het voor de wind. Zo werd in I975 de gordijnen- en tapijten hal aan de Lange Tiendeweg in Gouda geopend. In I976 werd het slaapkamercentrum aan de Zuidvliet in Maassluis geopend. De inmiddels in die plaats al ge opende behangzaak, werd in 1977 omgebouwd tot een ves tiging van ’Monique Mode’ op de Dr. Kuyperkade 6. Maar toch bleef het in het bloed kriebelen. Wat kan er nog meer gedaan worden? De markten werden inmiddels door broer Jan van Willigen be zocht en het idee werd gebo ren om modeshows te geven in bejaardentehuizen en diensten centra. - Voor de allerkleinsten is er de cursus ’Muziek op schoot' sa men met vader of moeder. In ’Kleutermuziek’ kunnen de kleuters samen met de muizen Piep en Miep kennismaken met muzikale begrippen als hoog- laag, hard-zacht, maat en ritme. Voor kinderen van groep 4, 5 en 6 is er de cursus ’Spelen met muziek’ I en 2. Hierin staan liedjes zingen, spelen op ritme- instrumenten, leren blokfluit- spelen en leren notenlezen centraal. Ook wordt er in het tweede jaar een bezoek gebracht aan muziekvereniging ’Concordia’, in het kader van instrumento- riëntatie. Nieuw dit jaar is dat 'Kreater’ niet alleen lessen aan de Kerk straat verzorgt, maar ook bij Waddinxveners in de buurt komt met dit programma. Op drie basisscholen, verspreid over Waddinxveen, zullen er na schooltijd cursussen van start gaan. Het idee is, dat ’Kre ater’ de lessen voor jonge kin deren dichter bij hun eigen woonomgeving wil brengen, hetgeen ook voor ouders ge makkelijker is. Informatie over deze en alle an dere cursussen voor kinderen op gebied van tekenen en schil deren, beeldhouwen en instru mentale lessen, kan men ver krijgen bij de administratie van ’Kreater’ en natuurlijk op de open dag op zaterdag 5 juni in en rond het gebouw aan de Kerkstraat van 10.00 tot 16.00 uur. Waddinxveense Vroom, mevrouw Bos en mevrouw N. Wildschut, medewerkster van het Riagg Midden-Holland. Voor meer informatie over de bijeenkomst kan men contact opnemen met de SWW (tele foon 0182-631932) en het Riagg Midden-Holland (tele foon 0182-516422). Voor in formatie over de cursussen kan men terecht bij de afdeling Pre ventie van het Riagg Midden- Holland (telefoon 0182- 682326). Deze voorlichtingsbijeenkomst in het Anne Frank-centrum is zowel bedoeld voor mensen die zelf klachten hebben als mensen die geconfronteerd worden met mensen in hun omgeving met depressieve klachten. uur op. Daarna is het leerlin genorkest van de Waddinx veense muziekvereniging ’Con-' cordia’ aan de beurt, gevolgd door het ’grote’ Concordia. Vervolgens een dansgroep van balletlerares Marcella Kouwen- hoven, de ’Not so big band’ van Xandra Zijlstra, het algemeen den met kortingen, is eveneens gemengd koor ’Krea Musica’, mogelijk, een docentenensemble met muziek uit een gehouden pro ject voor de Waddinxveense basisscholen, het ’Kreorkest’ onder leiding van Rineke Mar- witz en tot slot, om kwart voor vijf, een popgroep van Meerten Huisman. Bij het podium komt een ter- WADDINXVEEN/GOUDA - ras, ingericht met onder meer Leden van De Vierstroom een bierpomp door café Sport, (kruiswerk en maatschappelijke Docenten van Kreater en hun leerlingen zullen tevens her en der op de braderie muziek la ten horen. In het Kreater-gebouw worden tal van openbare lessen en de monstraties gegeven, zowel op burg 2 in Gouda. HAWA is gespecialiseerd in de verkoop van wandel- en hard loopschoenen. Klanten kunnen In de grote zaal is de hele dag bij een bezoek aan de winkel door ook van alles te zien en te horen, met om twaalf uur een openbare repetitie van het Zaterdag 29 mei vindt de her- ’Kreorkest’. Bij goed weer zal op het bin nenplein achter de grote zaal om elf uur een uitvoering wor den gegeven van het project ’Sneeuwwitje’, dat de afgelopen maanden door docenten van Kreater op de basisscholen is gebracht. Als het regent gaat de voorstel- donderdag vrijdag koopavond

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 17