Luilakfeest heeft veel weg van houseparty Inloopochtend slechthorendheid Stroopwafels voor Kosovo Levering eerste MAN F2000/Phoenix in Nederland aan Waddinxveens bedrijf kJ I Luilakloop in Boskoop Iw i Dick Bac kampioen Asielzoekersschool De Papegaai zingt Back to the Sixties in De Boeg if RTW-radio Dieven aangehouden Helpende Handen Workshop beeldhouwen Boekenmarkt in De Hoeksteen Bingo en ruilbeurs in De Paddestoel Wederom woninginbraken bij Be Fair- volleybal en Van Dijk- toernooi Man aange houden voor woninginbraak WADDINXVEEN - Op dins dagochtend 18 mei is een 22-ja- rige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden in Waddinxveen. Naar aanleiding van politieonderzoek wordt de man verdacht van een woning inbraak die gepleegd is op I0 mei I999 in Waddinxveen. De 22-jarige man wordt in ver band gebracht met meerdere strafbare feiten, waaronder een straatroof en heling in Wad dinxveen. De man is in verze kering gesteld en wordt ver hoord door de politie. Vrijdag derzoek uit naar het welzijn dat de Stichting Waddinx- 2I mei zal hij worden voorge- veens Welzijnswerk met de organisatie van het feest leid door de Officier van Justi- voor had. tie in Den Haag. ""■’I <4 111 WOENSDAG26MEI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 WADDINXVEEN De Phoenix F2000 van MAN. Zondag- (Foto: Sjaak Noteboom.) gaan/ In de zaal lijkt de jeugd dit echter nog niet van plan te zijn. The Scoundrel vertelt ook graag over de discussie die hij vorig jaar in deze krant heeft van verschillende Waddinxve- ners alsnog verstoord door ru moerige jongelui. jes verzorgd in de biblio theek. De Phoenix is een speciaal met de hand gebouwde trek- De vertegenwoordigers van de NWS weten - uit eigen erva ring - wat het betekent een ch ronische ziekte of aandoening te hebben. Een patiëntenorga- ker die is voorzien van alle mogelijke luxe accessoires en optische verfraaiingen zo als RVS-uitlaten en grille en een wortelhouten dash board. De truck beschikt ook over ABS, een achter- uitrijcamera en extra marke ringen op de fronthoeken. De Jong Waddinxveen BV wilde een aparte opvallende trekker die niemand anders heeft. In overleg met Van Leeuwen is besloten tot de bouw van de Phoenix. De basis was het chassis van een 19.343 bakwagen dat com pleet werd gestript. De cabi ne ging eraf en de stuurin richting inclusief de vooras ging met 50 centimeter naar voren. De cabine verhuisde met toebehoren één meter naar achteren zodat er een kunststof neus kon worden gemonteerd. Het chassis werd besteld bij MAN, Bickel Tuning bouw de de vrachauto om en Van scherpe stelling met een diabo lische tussenzet de dame afhan dig maakte en won. Wouter Vroegindeweij haalde zijn eerste punt door Marcel de Haan vanuit een Franse verde diging volkomen te overrompe len. De voorlopige eindstand: I. Dick Bac (kampioen), 2. Ben van Geffen, 3. Maarten Vroe gindeweij, 4. Gerard van Om meren, 5. Wouter Vroeginde weij, 6. Marcel de Haan. Bij gelijk aantal punten beslist de positie in de voorronde (Dick Bac eerste). Bij de jeugd ging het kampioen schap naar Michiel Rensen. De RTW is te beluisteren via de ehter op FM 105.8 MHz en via het Waddinx- veense kabelnet op FM 93.1 MHz. aan Christenen in Roemenië (HCR) bedraagt ƒ5.800,-. door Raffi Trapman WADDINXVEEN - Afgelopen vrijdagavond werd de - achtste editie van het luilakfeest gehouden in sporthal De Dreef in Waddinxveen. Het programma bestond op een coverband na uit house-dj’s. Vorig jaar vond er in deze krant al een uitgebreide discussie over het luilakfeest plaats. De grote vraag was toen of het feest niet teveel op een houseparty leek. Dit jaar ging deze krant zelf op on- Mensen die langer dan één avond met El Jakim willen zin gen, zijn van harte welkom. De repetities vinden plaats op don derdagavond van 20.00-22.00 uur in de Gereformeerde Kerk in Zevenhuizen. Leeuwen bouwde de auto verder op met de diverse extra’s. De auto is gekeurd en van naam voorzien in Duitsland. De naam Phoenix slaat terug op de mythologische vogel die verbrandde en herrees uit haar as. WADDINXVEEN - Hetgeen in Kosovo gebeurd grijpt ook de jonge inwoners van Waddinx veen aan. Zo kwamen een aantal leerlin gen van het Coenecoop Colle ge op het idee om een geldinza melingsactie op touw te zetten. Er worden verscheidene activi- WADDINXVEEN - Vrijdag 28 mei organiseert Brasserie De Boeg voor de vijfde maal in suc cessie de thema-avond Back to the Sixties. Deze lustrumavond zal muzi kaal speciaal opgeluisterd wor den door Ad Swart, de Neder landse Roy Orbison, die in het verleden zelfs de Soundmix- show wist te winnen. Zijn stem, De apéretif-bar is geopend van af I8.30 uur. Voor informatie en reserveringen Brasserie De Boeg, Nesse 20, tel. 0182- 632880. De gemeenteraad heeft geld beschikbaar gesteld voor het feest vertelt Korving. Wat ze er van vinden weet hij niet. „Als ze echt willen weten hoe het hier is en geïnteresseerd zijn in de jongeren, moeten ze komen kijken.’ Of de avond werkelijk aan haar doel beant woord heeft, blijft een heel groot vraagteken, want rond Van de vier liedjes was er één van de hand van de be kende schrijfster: De trap is deren weggenomen, waaron der huishoudelijke apparatuur. In de nacht van 23 op 24 mei is ingebroken in een woning aan de Jan Dorrekenskade-Oost in Waddinxveen. Een ruit is ge forceerd en de woning is door zocht. Het is nog onbekend wat er wordt vermist. ZEVENHUIZEN - Hard materi aal, zoals steen, bewerken is een enorme uitdading. Tijdens de creatieve voorjaarsmarkt, die de Zeven Muzen in maart organiseerde, bleek dat er veel belangstelling was voor een cursus beeldhouwen. Vooruit lopend op een werkelijke cur sus, die van start gaat in sep tember gaat beeldhouwster In grid Rekers een weekend lang een workshop beeldhouwen verzorgen. Het weekend is van zaterdag I2 en zondag I3 juni. Dit bete kent zowel zaterdag als zondag van 10.00-17.00 uur intensief aan de gang met vormgeven in was en klei (boetseren), hout en steen om bekend te raken met de diverse materialen die bij beeldhouwen worden ge bruikt. Tussendoor even ont spannen voor bijvoorbeeld een echte beeldhouwers lunch. Informatie en aanmeldingen bij Lidy de Boer, tel. 0180-632374. ZEVENHUIZEN - Op zaterdag 29 mei zal er een samenzang avond gehouden worden in de Nederlands Hervormde Kerk in Zevenhuizen. De avond wordt georganiseerd door In terkerkelijk Gospelkoor El Ja kim. Het koor zal een aantal Be leen maar house. Ik heb toen een oorlog uitgevochten in het Weekblad. Ik vind house ook helemaal niet gevaarlijk.’ Hij vervolgt zijn verhaal met een aantal zeer radicale uitspraken, die echter niet door de cen suur komen. De ingrediënten voor een echte houseparty zijn deze avond wel aanwezig. De bezoekers vertellen uit erva ring dat het geen kunst is om bijvoorbeeld pillen naar binnen te smokkelen. Korving weet dat dit niet kan worden voor komen, maar vindt dat het feest voor iedereen is. „We fouilleren bij de ingang. Er zijn hier denk ik geen pillen, maar dat is niet te controleren. On ze doelgroep zijn jongeren van zestien tot twintig jaar oud. De jeugd van veertien jaar die bin nenkomt, is oud genoeg om zelf hun keuzen te kunnen ma ken. Als het fout gaat, hebben ze, als het goed is, ouders thuis die dit bijstellen.’ Op de vraag WADDINXVEEN\BOSKOOP - Zaterdag 22 mei hebben zo’n twintig leden van SC Antilope meegedaan aan de traditionele Luilakloop. Deze hardloopwed strijd wordt al jaren georgani seerd door AV’47 uit Boskoop en draagt een recreatief karak ter. Er wordt 5, I0 of I5 kilo meter gelopen over de soms WADDINXVEEN - In de vijfde ronde van de finalegroep heeft Dick Bac de titel clubkampioen I999 veroverd. Hij won van Gerard van Ommeren, die moest winnen om zelf de titel binnen te halen. Gerard kon in zeer goede positie de winst niet vinden en versmaadde de remise, die andere achtervol gers nog een kans zou hebben gegeven op het kampioenschap. Dick Bac heeft in de finale ze ker niet groots gespeeld, maar is gezien het hele seizoen een waardig kampioen. Op het vinkentouw speelde Maarten Vroegindeweij zeker niet slecht tegen Ben van Gef fen, die hem echter in een voorbeeld een sponsorloop, workshops tegen betaling, een loterij en de verkoop van stroopwafels. dag. Het voornaamste doel is plezier maken maar daarnaast is het een goede oefening om Nederlands te leren. WADDINXVEEN - Op zater dag 29 mei van 09.30 tot 16.00 uur wordt een grote boeken markt gehouden in het kerkge- jongeren kunnen uit hun dak bouw van De Hoeksteen, Es- doornlaan 2. Het gevarieerde aanbod bestaat uit nieuwe boe ken, afkomstig van restanten van diverse uitgevers, en twee dehands boeken die recent zijn (iT) achter de draaitafel ingezameld in de regio. Er zijn veel theologische boe ken en enige oude prentenbij- bels. De opbrengst is bestemd voor het werkgelegenheidspro ject van Woord Daad voor de vissers in Vadarevu, India. Als rond twaalf uur dj Stephen ver schijnt, zijn er amper honderd jongeren in de zaal te vinden. Dj Stephen vervolgt met het draaien van clubhouse. Zijn set duurt tot ongeveer twee uur, waarna de coverband Frag ment het mag overnemen. „In opdracht van de gemeente or ganiseren wij een leuke avond voor de jongeren’, vertelt Kor ving. „We hebben gezocht naar of dat ook werkelijk het geval is, kan Korving alleen maar ant woorden dat dit misschien moeilijk is te peilen. In tegen- en berichtgeving door de media, vindt ook Korving house niet gevaarlijk voor de jongeren. muziek die de jongeren aan spreekt. Wie zwerven er 's nachts over straat? Van welke muziek houden zij? Wij hebben stelling tot de onderzoeken gekozen voor dj’s en een co- verbandje. Het is onmogelijk om meerdere stijlen te combi neren.’ Op de vraag of het feest zo niet veel weg heeft van een houseparty, komt het co- om 20.00 uur. Leeftijd I2 jaar verbandje Korving plotseling en ouder. Op zaterdag 29 mei is er in De Paddestoel een ruil beurs. Deze ruilbeurs begint om 14.00 uur en eindigt om 16.00 uur. Voor inlichtingen kunt u bellen naar W. v.d. Schee, tel. 616720. re laten horen. Verder zal om samen te zingen. Daarom wordt ie- I6 dereen die graag zingt uitgeno digd om een uur mee te komen zingen. Op deze avond verle nen de volgende mensen ins trumentale medewerking: Pe ter Verweij (orgel), Mieke Bak ker en Sigrid Muusse (viool), Joop Boerma (cornet), Miranda van Elswijk (dwarsfluit) en Arie Boertje (drum). De algehele leiding is in handen van Ben Kramer. Zoals u ziet, wordt dit een fijne avond. De aanvang is om 19.30 uur (de kerk is open om 19.00 uur). De toegang is brugklassen van het Coene coop College op pad gestuurd met pakjes stroopwafels om deze langs de deuren te verko pen. De pakjes kosten ƒ3,50, dit is ƒ0,50 duurder dan nor maal, maar bedenk wel dat de mensen in Kosovo het hard no dig hebben. Het geld dat met deze activiteiten verdiend wordt, komt geheel ten goede aan Kosovo. De gemeente heeft toestem ming verleend voor een ver gunning. zo’n goede naam. Met woor den als ’sukkel’ en 'eikel’ ver tellen de aanwezigen graag over hun plaatsgenoot. The Scoundrel zelf vindt dat hij het gemaakt heeft. „Ik zit bij een grote platenmaatschappij en er aan. Dit is nu al een hit in de discot heken!’ nisatie voorziet in de behoefte aan steun, begrip, opvang, en een andere kijk op (de omgang met) met de aandoening. Op teiten georganiseerd. Zoals bij- de inloopochtend zijn be- voorbeeld een stuursleden van de NWS aan wezig om u te woord te staan. Er zijn ook gratis brochures beschikbaar over vele aspecten Op dinsdag 8 juni worden de van slechthorendheid en hulp middelen. WADDINXVEEN - Vrijdag 28 mei organiseert wijk- en speel tuinvereniging De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat, weer een bingo met leuke prijzen. We spelen ook een geldronde. Entree is gratis. De aanvang is zijn uitstraling, een heerlijk 3- gangen keuzemenu en een ont spannen sfeer staan garant voor een fantastisch avondje uit. goed van pas. De jongeren in de zaal zien Fragment echter als een slechte onderbreking van het feest. Dj The Scound rel, wat ’de schurk’ betekent, uit Waddinxveen ziet het dan ook niet zitten om na Frag ment zijn techno-house te moeten draaien. „Ik verwacht vijf uur 's nachts werd de rust dat iedereen straks naar huis is. Het feest is nu echt duf, ook al is de sfeer goed.' The WADDINXVEEN - Op de Ni- colaas Beetslaan werd van za terdag 22 op zondag 23 mei in gebroken in een flatwoning. Uit gratis (er wordt wel een collec- de woning werden diverse goe- te gehouden ter bestrijding van de kosten). smalle paadjes van de Boskoop- se kwekerijen. De oudste deelnemer was de Waddinxvener Jaap Wagens- veld, 78 jaar en erelid van AV’47. Na wat startproblemen die vermoedelijk aan het vroe ge tijdstip te wijten waren fi nishte hij toch nog in een mooie tijd op de vijf kilometer. Vreemd genoeg wordt dj Tië- mijn vierde plaat komt sto, de bekendste dj van de avond, als eerste achter de draaitafel geplaatst. Voor slechts enkele tientallen jonge- Pillen ren, die liever bij de bar rond hangen, mag hij zijn kunsten vertonen. De dansvloer blijft WADDINXVEEN - Op de Annie M.G. Schmidt-dag hebben teerlingen van Asielzoekersschool De Pa pegaai donderdag 20 mei een optreden van vier lied- WADDINXVEEN - Zondag morgen omstreeks half acht Zevenhuizen werd op het industrieterrein Doelwijk een tractor aange- zingt troffen met de verlichting nog in werking en een warme mo tor. Onderzoek wees uit dat de tractor was ontvreemd vanuit een schuur aan de Tweede Bloksweg te Waddinxveen. Enkele uren later werd de poli tie gewaarschuwd door getui gen dat er vanaf een terrein aan de Bredeweg een vorkheftruck deren uit haar nieuwe repertoi- was weggenomen. Getuigen re laten horen. Verder zal er volgden de verdachten die met alle gelegenheid zijn het voertuig de weg op waren gegaan. Het tweetal, I5 en jaar oud en woonachtig in Waddinxveen werden op het Coenecoopterrein op aanwij zing van getuigen aangehouden en ingesloten. De inloopochtenden van de NWS vinden plaats op elke eerste woensdag van de maand. Met uitzondering van juli en augustus. De eerstvol gende datum is I september. Voor inlichtingen over de in loopochtenden en andere acti viteiten kunt u terecht bij de Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden, afdeling Mid den Holland, tel. 0182-519343 of tel. 0I72-6I48I5. (Foto: Sjaak Noteboom.) WADDINXVEEN - MAN- dealer Van Leeuwen heeft dinsdag I8 mei in Waddinx veen de eerste 19.343 Phoe nix in Nederland afgeleverd aan De Jong Waddinxveen BV. De truck is in Duitsland gebouwd op basis van de vo rige generatie racetrucks van MAN door Van Leeuwen Truckservice en Bickel Tu ning. Het Sportcafé, het sportpro gramma van de lokale om roep RTW zal komende za terdag verslag doen van het jaarlijkse Mijndert van Dijk toernooi. Dit toernooi, dat voor de 13e keer wordt ge houden, vindt deze keer plaats op het complex van voetbalvereniging VEP in Woerden. Aan dit toernooi nemen de Waddinxveense voetbalver enigingen Be Fair, WSE en Waddinxveen en het Bo- skoopse Floreant deel. Tevens zal het Sportcafé aandacht besteden aan het 40-jarig bestaan van Be Fair volleybal. De gehele dag zal op de velden van voetbal vereniging Be Fair een openlucht volleybaltoer nooi gehouden worden, waar de RTW verslag van zal doen. Van beide evenementen zul-L len in het programma Het Toeristencafé tussen 14.00 en 16.00 uur diverse nieuwsflitsen te horen zijn, waarna het Sportcafé tussen 16.00 en l8.00uur groten deels in het teken van deze toernooi zal staan. WADDINXVEEN - Op woensdag 2 juni houdt de Ne derlandse Vereniging voor Slechthorenden, afdeling Mid den Holland, weer haar maan delijkse inloopochtend in het Bleulandziekenhuis, locatie St. Jozef (ingang Jan van Beau- montstraat) van I0.00 tot 12.00 uur. De NWS behartigt belangen van auditief gehandicapten in Nederland: slechthorenden, doofgewordenen, Tinnitus-, Méniëre- en cochleare-im- plant-patiënten. De afdeling Midden Holland is één van de circa 50 regionale afdelingen van de NWS. Om tien uur 's avonds gaan de Scoundrel (Sven van de Kranz) deuren van sporthal De Dreef heeft onder de aanwezigen niet open en wordt het publiek met een monotone housedreun verwelkomd. Iedere bezoeker wordt gefouilleerd op wapens en drugs. De rokerige zaal is sfeervol ingericht met grote weggewaaid. De andere liedjes waren De bieb, Dronken zeeman en Ik heb een tante in Marokko. De kinderen van De Papegaai zingen iedere dinsdagmid- WADDINXVEEN - De verko ping georganiseerd door de vrouwenvereniging Helpende fauteuils en veel discolichten. Handen van de Christelijke Af gescheiden Gemeente in Wad dinxveen op zaterdag 15 mei is een groot succes geworden. Het prachtige weer was waarschijn lijk mede oorzaak, dat veel men sen een bezoek aan het kerk plein brachten. De netto op brengst voor de stichting Hulp dus vrijwel leeg. „Het is nog te vroeg’, vertelt een van de be- gevoerd. „Vorig jaar was er al- zoekers. „Het feest had veel la ter moeten beginnen. Nu is het een duf feest en staat dj Tiësto voor een lege zaal te draaien.’ J. Korving, teamleider van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, ziet het anders. „Het is leuk om voor die gas ten een feest te geven. Het mes snijdt aan twee kanten. Luilak is een feestnacht en de fff. f y ui fife. ’IK’ A l' «f-

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 19