Enkele caravans zonder gebreken door controle Vierdaagse verwacht volgende week weer 1.700 wandelaars 69’5 Unicef sponsorloop Milieucertificaat voor handelskwekerij Zaterdag Opschoondag in Waddinxveen-Zuid Parasol Info over psoriasis Inloopmiddagen voor mensen met diabetes Opbrengsten van collectes G?oen7ij< Twee info- avonden voor aanstaande vaders en moeders GroenRijk Dc Bosrand Rommelmarkt van ’De Rank’ op 12 juni WADDINXVEEN - Volgen de week zaterdag 12 juni wordt in Waddinxveen voor de eerste keer een rommelmarkt gehouden door de confessioneel her vormde gemeenschap 'De Rank’. Jeugddienst Van 99,95 voor HET RIJKE TUINLEVEN WOENSDAG 2 JUNI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN in ga’s als WADDINXVEEN - Vader en zoon Rooker van de gelijknamige handelskwe kerij aan de Bredeweg hebben uit handen van Paul Trapman van de Rabobank Waddinxveen (Kerkweg-Oost) het 'Mi lieucertificaat' uitgereikt gekregen. Daarmee behoort de Waddinxveense kwekerij tot één van de eerste bedrijven in ons land die tot nu toe een zogenaam de milieufinanciering hebben afgesloten. ’Voorwaarden voor verstrekking zijn on der meer een gelimiteerd financierings- bedrag. Het bedrijf moet minimaal twee jaar bestaan en minder dan 50 werkne mers hebben. Voordelen voor de klant zijn een rentekorting van 0,5% en er be hoeft geen afsluitprovisie betaald te wor den’, aldus Paul Trapman. hoopt wordt op een massale opkomst en medewerking van alle bewoners. De gemeente Waddinxveen waardeert het zeer dat de be woners deze initiatieven ont plooien om hun wijk mooi te houden. Het past in het streven van in teractief bestuur waarbij de gemeente en de bewoners ge zamenlijk optrekken om hun woonomgeving aantrekkelijk te maken. De bewoners krijgen van de gemeente voor hun inspannin gen iets terug: een picknick- bank op het speelveldje aan de Minervalaan en twee bloem schalen, die geplaatst gaan worden aan de Apollolaan en bij het wijkgebouw van Zonnig Zuid. Om overlast door hondenuit werpselen tegen te gaan wor den er vier borden geplaatst met het opschrift 'Speelveld, hier geen honden’ bij het speelveld aan de Jupiterlaan en het veldje aan de Minervalaan. Donderdagavond 3 juni is er om acht uur een voorbespre king in het wijkgebouw ‘Zon nig Zuid*. Iedereen is van har te welkom. Zaterdag na afloop wordt on der het genot van een hapje en een drankje en terug geke ken op een ongetwijfeld ge slaagde dag. De jaarlijkse caravancontro- le van VVN bij Campo Cara vans BV aan de Piasweg in Waddinxveen bleek weer geen overbodi ge luxe. Eén van de gecon troleerde cara vans mocht het terein niet meer af. (Foto: Mega-Color). Deze aantrekkelijke voorwaarden zijn volgens de bank mogelijk dankzij een ga rantie die door de Europese Investerings Bank aan de Rabobank werd afgegeven. De Waddinxveense kwekers ontvingen de milieufinanciering voor het plaatsen van een klimaatscherm in de kas waar door energie wordt bespaard. Duidelijk is dat naast de agarische sector ook het midden- en kleinbedrijf van de regeling profiteert. Zo heeft een camping olietanks vervangen door een propaan- gasinstallatie en werkt een graafmachine op biologisch afbreekbare olie. De Waddinxveense handelskwekerij doet al geruime tijd mee met het Milieu Project Sierteelt. Daarbij worden onder meer het afval gescheiden en het gebruik maximale as- en kogeldruk. Ook werd de gasvoorziening en afgeperst. Ook hier bleek weer dat de gasslan gen verouderd waren en wer den dan ook ter plekke vervan gen. Bij enkele waren ook de drukregelaars sterk verouderd. De voertuigdocumenten van de caravan alsmede van de auto Elke zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur kunt u advies inwinnen bij onze tuinontwerper Horst Nalbach Van de 20 gecontroleeerde ca ravans waren er enkele die zonder gebreken door de keu- nagezien ring kwamen. De overige cara vans waren niet vrij van manke menten, maar konden ter plek ke door de medewerkers van Campo Caravans BV worden gerepareerd. Eén caravan was echter in zodanige slechte staat dat hij van de politie niet meer werden gecontroleerd. Met de gegevens van de auto en cara van kon het maximale bela- dingsgewicht worden aangege ven. Sommige caravans waren al beladen en kwamen over het gewicht heen. WADDINXVEEN - Tijdens de afgelopen zaterdag door de afdeling Waddinxveen van de verneiging Veilig Ver keer Nederland (VVN) gehouden caravancontrole bij Campo Caravans BV aan de Piasweg in Waddinxveen is weer eens gebleken dat een jaarlijkse controle van cara vans gewoon noodzakelijk is. Aluminium met polyester doek. Doorsnede 3 meter. Verkrijgbaar in diverse kleuren. uur, waarbij geen onderscheid wordt gemaakt tussen de 5- en de 10-km. lopers. Afhankelijk van de wandelsnelheid, zal de finish plaatsvinden tussen 19.00 en 20.30 uur. Op de slotavond, vrijdag I I ju ni, worden de individuele I0- kilometerlopers geacht te star ten om I8.30 uur, terwijl de 5 km-lopers om 19.00 uur kun nen vertrekken. De intocht vanaf het evenemententerrein aan de Dreef zal beginnen om I9.30 uur. De intocht wordt begeleid door drumband Cormula’s, DSS en drum- en showband Dice Musica 83. Tevens zal wederom een aan tal ruiters te paard van manege Reigersburgh aan de Piasweg de intocht begeleiden. De wan delaars zullen op het terrein van Be Fair worden verwel komd door de muzikanten van de muziekvereniging Concor dia. In het geval men nog vragen heeft kan men zich in Wad dinxveen wenden tot coördi nator H. Sirre, Sweelinckhof 28, tel. 0182-615137; secreta ris mevrouw P. van Bergen, Coenecoop 447, tel. 0182- 63 1957; mevrouw M. Goudri- aan, Peppelhorst 28, tel. 0182- 616782. 4 De rommelmarkt, waarvan de opbrengst bestemd is voor verschillende jeugd- en evangelisatiedoelen, wordt gehouden van tien tot twee uur op het schoolplein van het Coene coop College aan de Dreef. Op deze rommelmarkt zijn veel bruikbare spullen te koop voor een leuk prijsje. Voor bloemen en planten kan men er ook terecht. Verder zijn er verschillen de kinderspelen, is er een 'grabbelschaap' en een schminckkraam. Ook staat er op het schoolplein een kraam van de ZOW-commissie. Op een gezellig terras kunnen de bezoekers genieten van koffie, thee, limonade, broodjes saté, oliebollen en poffertjes. De Vier en maat- dienstverlening) WADDINXVEEN - stroom (kruiswerk schappelijke en Kraamzorg De Waarden houden in Nieuwerkerk aan den IJssel op woensdag I6 juni en woensdag 23 juni twee aan sluitende informatieavonden voor aanstaande ouders. De avonden worden gehouden in Het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat in Nieu werkerk aan den IJssel. De eerste avond geeft een dië tiste informatie over de voe ding van de aanstaande moeder en de moeder die haar kind borstvoeding geeft. Daarna geeft een verloskundige informatie over de zwanger schap en verschillende manie ren van bevallen. Er wordt uit leg gegeven aan de hand van een videofilm. Op de tweede avond vertelt een kraamverzorgende over haar werk tijdens de kraampe- riode. Ook wordt er door een teamleider kraamzorg uitleg gegeven over de verschillende soorten en vormen van thuis- kraamzorg. Verder worden de bezoekers geïnformeerd over de uitzet van de baby en kan men zien wat er allemaal voor de nieuwe aangeschaft WADDINXVEEN - Onder het motto 'Help een handje met je voeten’ zullen veel kinderen dit jaar op de eerste avond van de Wandelvierdaagse, dinsdag 8 juni, weer hun beste beentje voorzetten tijdens de Unicef- loop. Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, werkt al vijftig jaar voor een betere toekomst van kinderen over de hele wereld. Loopacties zijn in middels een jaarlijks terugke rend evenement, ook in Wad dinxveen. In I999 staat de Uni- cef-loop in het teken van onderwijs, met speciale aan dacht voor het jeugd- en on derwijsproject in Somalië. Door de oorlog in hun land konden Somalische kinderen jarenlang niet naar school, maar Unicef zorgt ervoor dat scholen herbouwd worden. Daarnaast organiseert het kin derfonds van de VN voetbal en basketbalwedstrijden, zodat de kinderen in Somalië weer le ren samenwerken en plezier maken. De Unicef-loop is een gespon sorde wandeltocht waarvoor kinderen zelf sponsors moeten zoeken. Tijdens de eerste avond van de Wandelvierdaag se zullen kinderen hun ouders, opa’s en oma’s en andere be kenden een bepaald bedrag per kilometer laten betalen. Zo kunnen ze heel wat geld bij el kaar lopen. Kinderen kunnen alleen met de Unicef-loop mee doen als zij ook de Wandelvier daagse lopen. Tot nu toe hebben zich al heel wat kinderen opgegeven via hun school. Voor de kinderen die met hun sportvereniging de wandelvierdaagse lopen, is er nog een mogelijkheid om zich aan te melden voor de Unicef sponsorloop. Bij een van de on derstaande adressen haal je een sponsorenvelop waarmee je sponsors gaat zoeken. Met de Unicef button op loop je dan op 8 juni je kilometers voor So malië. De sponsorenvelop neem je niet mee. Na de wan delvierdaagse haal je het geld op bij je sponsors vóór don derdag I7 juni en lever je de envelop in bij de Unicef mede werker bij wie je hem hebt op gehaald. Voor meer info kun je je wen den tot het Unicef comité: Joke Zevenbergen, 0182-610335; Karin Oostindie 0182-61 1165 of Astrid van der Tas 0I82- 6I I240. Evert Hardendood loopt ten einde. In totaal zijn er 32 be stellingen geplaatst voor een bijzondere foto van de ’wok- kels’ met heteluchtballon. In middels is er f 90,- overge maakt ten behoeve van de hulp aan vluchtelingen. webad ’de Sniep’, Rabobank Waddinxveen, Winkelcentrum Zuidplas, Toyota-dealer Van Leeuwen en de sponsorcom missie van christelijke voetbal vereniging Be Fair, kan ook dit jaar weer een wandelavond- vierdaagse worden gehouden. Tevens zullen de wandelaars weer iedere avond worden voorzien van een traktatie on derweg. Evenals voorgaande jaren zullen ook de EHBO- Waddinxveen en de afdeling Waddinxveen van de vereni ging Veilig Verkeer Nederland (VVN) hun medewerking ver lenen. Het ’Comité Waddinxveen wandelt’ roept iedereen op tij dens de wandelavondvierdaag- se zo min mogelijk met de auto naar het Be Fair-terrein te ko men in verband met de be perkte parkeergelegenheid. Het parkeerterrein bij Be Fair in het Warnaarplantsoen zal worden afgesloten om de vei ligheid van de lopers bij start en finish zoveel mogelijk te van kunstmest, bestrijdingsmiddelen en energie geregistreerd. De heer J. Rooker: ‘Je maakt zichtbaar wat je doet en kan er dan gerichter mee omgeaan en makkelijk besparen. Daaruit is voortgevloeid dat we vorig jaar het Mi- lieukeurcertificaat voor planten hebben gehaald*. De Waddinxveense kwekers merken dat binnen Europa de vraag naar milieuvrien delijk geteelde producten steeds meer toeneemt. Langzamerhand gaan ook win kelketens zich voor het mileukeurmerk interesseren. Om de kwaliteit verder te verhogen heb ben de Rookers inmiddels ook de eerste stappen gezet in de richting van ISO-cer- tificering. De routes die dit jaar worden gelopen zullen in principe niet afwijken van die van de routes van vorig jaar. De volgorde van de routes zullen echter wel af wijken. De deelnemers krijgen bij aanvang de routes overhan- wereldburger moet worden. Vervolgens wordt er aandacht besteed aan de voeding van de baby. Er is een medewerkster van de Vereniging Borstvoeding Natuurlijk aanwezig. Tenslotte geeft een wijkver pleegkundige uitleg over het consultatiebureau en de zorg die verleend wordt aan ouder en kind. Op beide avonden is er natuur lijk volop gelegenheid tot het stellen van vragen. De bijeenkomsten duren van I9.30 uur tot ongeveer 2I.45 uur. Als bijdrage in de kosten wordt 5,- toegang gevraagd per paar (voor twee avonden). Als men één of beide avonden wilt bijwonen en men heeft zich nog niet opgegeven dan kan men Kraamzorg De Waarden bellen (tussen 9.00 en 16.00 uur), telefoonnummer 0182- 325555. WADDINXVEEN - Op de eer ste avond van de voorinschrij ving wist het ’Comité Wad dinxveen Wandelt’ al zo’n vijf honderd inschrijvingen voor de wandelavondvierdaagse van volgende week te noteren. Gezien het aantal inschrijvin gen van de afgelopen jaren, gaat het comité ervan uit dit jaar ongeveer 1.700 lopers te kunnen verwelkomen op de jaarlijkse wandelavondvier daagse van dinsdag 8 tot en met vrijdag I I juni. Na-inschrijving op de eerste loopdag is ook nog mogelijk, en wel tussen 17.00 en 18.00 uur. De kosten bedragen dan twee gulden per persoon meer (dus f 8,50 voor individuelen en f 7,50 voor groepen). wandelt* Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 Donderdag en vrijdag koopavond. U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. GOUDA/WADDINXVEEN - Vorige week woensdagmiddag 26 mei was er weer een inloop- middag voor mensen met dia betes in het patientenservice- bureau van het Goudse Groe ne Hart Ziekenhuis (jozeflocatie). De volgende vrij toegankelijke inloopmiddagen worden gehouden worden op 23 juni, 22 september, 27 okto ber en 24 november. Mensen met diabetes en belangstellen den kunnen dan praten met mensen van de Diabetes Ver eniging Nederland (DVN). Diabetes of suikerziekte is een chronische aandoening en heeft daardoor grote invloed op ie mands leven. Leren omgaan met diabetes gaat niet van de ene op de andere dag. Het is een aandoening die iedereen, zowel de mens met diabetes als de mensenin zijn of haar omge ving, moet leren ervaren. De DVN heeft ruim 240 men sen tot ’informatiepost’ opge leid. Dit zijn mensen die uit ei gen ervaring spreken, doordat zij zelf diabetes hebben of een partner of een kind hebben met diabetes. Men kan bij hem niet alleen te recht voor de praktische kant van het leven met diabetes, maar ook als het gaat om emo tionele problemen door diabe tes. De DIP’s bieden naast een deskundig advies ook begrip en een luisterend oor. Er worden geen medische ad viezen gegeven, maar men kan de bezoekers wel zonodig doorverwijzen naar andere hulpverleners of instanties. Men kan ook altijd telefonisch terecht bij een DIP. In deze regio zijn dat Jacqueline Hoogenboom, tel. 0172- 615754; Max Andriessen, tel. 0182-35 1787; Riet en Tijs Klin- genberg, tel. 0182-619002; Norbert Moret, tel. 0180- 522955; Elly Slingerland, tel. 0172-216153 en Linda van den Brand, tel. 0182-580894. GOUDA/WADDINXVEEN - Woensdagmiddag I6 juni tus sen twee en vier uur is de Pso riasis Vereniging Midden Ne derland aanwezig in het Goud se Groene Hart Ziekenhuis. In het patiënten-servicebureau wordt informatie gegeven over de huidaandoening en de diver se behandelingsmogelijkheden. Tevens is er gelegenheid om in contact te komen met lotgeno ten. Psoriasis is een niet-besmette- lijke, ongeneeslijke en chroni sche huidaandoening. Meer dan 300.000 mensen in Neder land hebben deze aandoening. Dat is 3 a 4 procent van bevol king. Kenmerkend zijn de rode plek ken die overvloedig schilferen en de patiënt veel pijn en jeuk kunnen bezorgen. Mensen met een huidziekte stuiten vaak op een muur van onbegrip in hun omgeving. Wie niet in de gelegenheid is de inloopmiddag te bezoeken kan bellen naar de vereniging, tel. 070-3820202 (dinsdag, woensdag en vrijdag tijdens kantooruren). De vereniging biedt psoriasis- patiënten ook de mogelijkheid om deel te nemen aan een be sloten zwemuur en wel in zwembad Keerpunt in Zoeter- meer op vrijdagavond van 22.00-23.00 uur. ZEVENHUIZEN - Zondag avond 6 juni om zeven uur wordt er in de hervormde Kerk van Zevenhuizen weer een jeugddienst gehouden. Het thema van de dienst, die wordt geleid door ds. C. v.d. Berg uit Broek op Langedijk, is ’God aan de lijn’. Muzikale medewerking wordt verleend door het koor ’Revelation’ uit Veenendaal en organist Ike Zintel. WADDINXVEEN - De Waddinxveen gehouden eollee- ‘Waddinxveen wandelt* be schouwt tien mensen of meer als een groep. Men kan zich bij voorbeeld met buren of colle- groep inschrijven, waardoor kosten worden be spaard. te voor het Anjerfonds Zuid- Holland heeft f 4.902,95 opge bracht. De collecte voor het Astmasfonds bracht in Wad dinxveen f 12.699,50 op. De foto-actie voor Kosovo van de Waddinxveense fotograaf Inschrijving vindt plaats door overlegging van volledig inge- waarborgen, vulde formulieren (te verkrij gen bij inschrijving) en tegen contante betaling van de start- gelden. Mede dankzij een groot aantal vrijwilligers en de financiële steun van sponsors als Gou- Handelskweker J. Rooker en zijn zoon ontvangen uit handen van Paul Trapman van de Rabobank Waddinxveen het Milieucertificaat. (Foto: Rabobank Waddinxveen). WADDINXVEEN - De bewo nerscommissie Zuid en de speeltuinvereniging Zonnig Zuid gaan samen met de ge meentelijke Plantsoenendienst en Woonpartners Midden- Holland komende zaterdag 5 juni de tweede ’Opschoondag’ houden. De start is ’s morgens om kwart voor negen bij het wijk gebouw ‘Zonnig Zuid* (St. Vic- torstraat) in aanwezigheid van Waddinxveens burgemeester Fedde Jonkman. In de wijk worden er diverse spandoe ken met het opschrift ’Wijk- Schoonmaakdag’ opgehangen. De gemeentelijke Plantsoe nendienst heeft de toezegging gedaan zorg te dragen voor de benodigde gereedschappen, zoals schoffels, papierprik- kers, bezems, vuilniszakken en kruiwagens. Een veeg-borstel- machine zal de straten en go ten schoonborstelen. Waar nodig wordt de aanplant van bloeiende plantjes ver zorgd om de St. Victorwijk en de Planetenwijk wat fleur te geven. Ook naar eventuele an dere wensen wordt geluis terd. Woonpartners Midden-Hol- land maakt het mogelijk een ballonnenwedstrijd voor de jeugd te organiseren, waarvan de start om twee uur staat ge pland bij de speeltuin. Ge- digd. Dit jaar zullen met name de kruispunten nog beter worden begeleid door verkeersbri- gadiers onder leiding van P. Verhoef. De organisatie legt er de nadruk op dat tijdens de route de aanwijzingen van de vrijwilligers en politie door de wandelaars dienen te worden opgevolgd. Uiteraard worden de wandelaars ook geacht hun eigen verantwoordelijkheid te nemen. Aan de avondvierdaag se wordt, evenals vorige jaren, een loterij gekoppeld. Bij in schrijving zal aan iedere loper een lot worden overhandigd, welk lot elke avond kans geeft op een prijs. Belangrijk is dus het lot goed te bewaren. Groepen ontvangen uiteraard een aantal loten dat overeenstemt met het aantal wandelaars in de groep. De uit slagen van de trekking zullen iedere avond na de finish in de kantine van Be Fair bekend worden gemaakt. De (sport)scholen en een groot aantal verenigingen zijn inmiddels schriftelijk geïnfor meerd dat zij 18.00 uur aanwe zig dienen te zijn, waarna de groepen van start kunnen gaan. Evenals vorig jaar kunnen de individuele lopers dagelijks starten tussep 18.00 en 18.30 van het terrein mocht. Er werd gecontroleerd op techniek, zoals remmen, lagers en verlichting. Bij aankomst werd de asdruk en de kogel druk gemeten om de eigenaren te wijzen op overbelading en

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 17