LEZERS SCHRIJVEN Oranjedames Gouwestaete naar Sidney 2000 Diarree in St. Tropez? [ril Lessen of messen Wereldwinkel op braderie 1 ‘De Nieuwe Passage, een verouderd plan' Negatief verhaal Luilakfeest Ombuigingsoperatie bij DeVierstroom Kijken naar nachtvlinders in het Gouwebos Recruitment day bij uitzendbureau Olifanten karavaan door Waddinxveen Korbis C2 is ook kampioen De supporters JONGE ENTHOUSIASTE METSELAAR/TEGELZETTER Dat vraagt om de reisverzekering van Zorg en Zekerheid. Direct afsluiten? Bel: 071 - 5 791 217. fïorg en Zekerheid Wij verwachten van u: dat u over gedegen basiskennis beschikt dat u over enige jaren ervaring beschikt dat u in het bezit bent van rijbewijs B/E-B Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. wij zoeken voor ons onderhoudsteam een: Bent u geïnteresseerd, bel dan met de heer R. v. d. Hoek danwel de heer K. Verweij of richt uw schriftelijke sollicitaties aan-, AANNEMINGSBEDRIJF J.L. VERBEIJ ZOON B.V. Postbus 155 2770 AD Boskoop tel.: (0172) 21 24 39 Wij bieden u: een 38-urige werkweek een passend salaris prima secundaire arbeidsvoor waarden een gedegen opleiding, zodat u t.z.t. zelfstandig een service- auto kunt bemannen WOENSDAG 2 JUNI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 23 4 r laten dalen en de service te be houden of liever nog te verbete ren. Verwacht wordt dat na de zomer een verdere uitwerking van de plannen bekend zal zijn. De ombuigingsoperatie zal twee jaar in beslag gaan nemen. voor belangstellenden naar wei devogels boven aan de dijk geke ken en een ommetje door het Gouwebos gemaakt. De avond wordt georganiseerd door de Waddinxveense werkgroep Na tuur- en Milieu-Educatie (NME) bijgestaan door enkele enthou siaste natuurliefhebbers die re gelmatig naar nachtvlinders kij ken. Bij regen kan het kijken naar nachtvlinders niet door gaan. De vogelexcursie gaat dan wel door. Belangstellenden wor den op de avond van 4 juni om 20.30 uur opgewacht aan het einde van de Alberdingk Thijm- laan in Waddinxveen. WADDINXVEEN - De inwoners van Wad dinxveen hadden afgelopen zaterdag de kans om eens een olifant van heel dichtbij te bekij ken zonder er voor naar de dierentuin te hoe ven rijden. De olifant werd gevolgd door een stoet auto’s met reclameborden. Ook reden er jongeren in originele Indiase kledij op de fiets achter het dier aan, De inwoners van Waddinxveen die niet iedere dag zo’n groot dier door hun straat zien lopen schoten vele foto’s van het eveneens gesponsorde dier. Van de Passage liep de stoet van 10.00 tot 12.00 via het Koningin Wilhelminaplein en de Dorpstraat naar de Zuidplas. De opbrengst van de karavaan was bedoeld voor het werk gelegenheidsproject van Woord Daad voor de vissers in het Indiase dorpjes Vadarevu. De actie had zonder de olifant al ƒ130.000 gulden opgebracht. maar niks en daarom verlek keren ze ons al jaren met het verplaatsen van die week markt. De beste plaats daar voor is, zo vindt ook de ge meente, bij de winkels van het nieuwe winkelcentrum. Jam mer alleen dat ze er geen plaats voor willen maken. Ter wijl het in 1994 verlaten plan om op Be Fair te gaan bouwen dat zo prachtig kon combine ren met veel parkeerruimte. Maar er is weer hoop. De ge meente heeft net zo lang met haar droom, een niet passend winkelcentrum op de Passage rondgelummeld dat het inmid dels van de rechter zelfs niet meer mag. De bouwvergun ning is ingetrokken en we moeten opnieuw beginnen. Maar de gemeente droomt nog steeds van ’haar’ Passage. Niet onze Passage. We heb- gebreid sollicitatiegesprek. Daarvoor is een aparte ruimte gereserveerd. Aan de hand van het c.v. en de eigen wen sen en voorkeuren van de kandidaat stelt Tempo-Team Werving Selectie daarna een uitgebreid profiel van de kandidaten op. Ten behoeve van opdrachtgevers zal Tem- po-Team Werving Selectie alle kwalificaties voor een juis te invulling van de vacature grondig inventariseren. Tem po-Team Werving Selectie adviseert zonodig omtrent in komens niveau, arbeidsvoor waarden en aanstellingsproce dure. Zaterdag 5 juni organi seert Tempo-Team Werving Selectie van 10.00 tot 14.00 uur een ’Recruitment Day’. Deze dag is speciaal bedoeld voor diegenen die geïnteres seerd zijn in een verdere ken nismaking. De volgende vestigingen van Tempo-Team zijn open voor de ’Recruitment Day’: Zoeter- meer, Waddinxveen, Delft, Gouda, Woerden, Rijswijk, Alphen aan den Rijn. Op zaterdag 29 mei volgden de vier finalewedstrijden. Rusland versloeg Griekenland vrij ge makkelijk met 13-4. De thriller tussen Canada en de USA werd uiteindelijk met 6-4 door Cana da gewonnen. Hierdoor was ook Canada verzekerd van een plek op de OS. Italië tegen Hongarije was alleen nog inte ressant voor het behalen van de derde plaats, maar had in feite niet veel meer om het lijf, omdat de tickets voor Sidney al vergeven waren. Toch maakten beide teams er nog een span nende pot van. Italië, ja toch weer, won in de verlenging met 6-5 na een een 5-5 stand in de reguliere speeltijd. Tenslotte de strijd om de eer ste en tweede plaats tussen Nederland en Australië. Lang ging de wedstrijd gelijk op, doch toen Australië begin vier de periode op een 4-6 voor sprong kwam, zag het er niet goed uit. Toen Gillian van den Berg met nog vier minuten te gaan uit een break 5-6 scoorde, kwam er weer hoop op een be ter resultaat. De aanmoedigingen vanuit het Nederlandse kamp aan de ene kant en Hugo met Mark aan de overkant waren niet van de lucht. Op drie minuten voor tijd scoorde Marian Op den Velde 6-6 en toen Ellen van der We- ijden op een minuut veertig 7-6 scoorde, begon het gevoel van ’en nu zijn we er’ te komen. Nog een honderdtal spectacu laire seconden scheidden ons van de overwinning die uitein delijk met champagne werd ge vierd. ’s-Avonds vond de prijs uitreiking plaats tijdens het Fl- NA-banket, waarbij de hele supportersschare (met dank aan Harry!) aanwezig kon zijn. Als ik vanuit mijn flat aan de Juliana van Stolberglaan naar buiten kijk, is er nog flink wat groen voor mijn huis. Maar het gaat veranderen want on ze laan wordt modern ge maakt voor meer verkeer. Mijn voortuintje moet deels plaatsmaken voor parkeer plaatsen. Alleen het aantal par keerplaatsen dat ze onder on ze ramen maken, klopt niet met het aantal auto’s die de bewoners van onze flat heb ben. Is tellen zo moeilijk? Vandaag zie ik vanuit mijn raam nog de oude, majestueu ze bomen. Als die ’s konden vertellen... Van de weekmarkt die hier vroeger was, maar nu al jaren om de hoek wordt ge houden. Altijd maar midden tussen de huizen en met veel overlast voor de bewoners. Dat vindt de gemeente ook Het kan èen tijd duren voor een smeulend vuur een uit slaande brand wordt. Maar dan is het spektakel. Het kan overal mis gaan, ook in de po litiek en het bestuur. Maar aan de kwaliteit van het openbaar bestuur moeten extra hoge eisen worden gesteld. Gezag en geloofwaardigheid zijn na melijk snel in het geding. Een kenmerk van kwaliteit is het vermogen om te leren. Om lessen te trekken uit het ver leden, terwille van de toe komst. Dat is moeilijk voor mensen die veel met elkaar bezig zijn en weinig naar bui ten kijken. Dat leidt tot hard leersheid. Ze zitten als het ware in 't gevang. Dan moet een buitenstaander de ramen open zetten. De politiek be hoort met open venster te werken. Goed om je heen kij ken en de wil van het volk- van-buiten organiseren: wat komt er op ons af en welke richting en inrichting willen wij in onze samenleving? In Brussel smeulde vuur. Een ambtenaar wakkerde het aan. Een commissie ging op onder zoek. Het bleek te gaan om vriendjespolitiek en bijklus sende leden van de Europese Commissie. Leven in Brussel Naar aanleiding van het stuk in de krant van vorige week, over het luilakfeest in sporthal De Dreef, wil toch graag het volgende kwijt. In tegenstelling tot uw reporter Raffi Trap man, die een naar mijn mening veel te negatief stuk heeft ge schreven, hebben mijn vriën- den en ik het Luilakfeest als zeer gezellig en goed opgezet ervaren. Alhoewel ik niet in Raffi’s doelgroep viel, ik ben namelijk 26 jaar, en daar over duidelijk niet de enige in was, ben ik zeer goed te spreken over de organisatie van dit feest. Als wegwijzer diende die avond een lichtbundel hoog in de lucht. Bij binnen komst werd men inderdaad gefouilleerd, maar dit was in hoofdzaak voor een ieders veiligheid en ik denk iets min der als pillen preventie. Het gebruik van pillen tijdens het feest zal best wel zijn meege vallen, want er hebben zich geen rare dingen voorgedaan. Wat voor zeer humoristische taferelen zorgde, waren de is ook duur. Gelukkig vond het Europese Parlement dat een grens was overschreden. De Commissie stapte op. Pri ma, goed voor de geloofwaar digheid. Hoop voor Europe anen die zich zorgen maken over het democratisch gat en de verkiezingsopkomst op 10 juni. Jammer dat de salarissen van de Europarlementariërs niet op één lijn zijn gebracht. Gelukkig gaan de leden uit Nederland zich wel matigen. In Amsterdam smeulde ook vuur. Een wat ongepaste ver gelijking, het gaat om de Bijl merramp. Na zoveel jaren van hooguit verkokerde interesse moest een speciale commissie fie waarheid vinden en lessen trekken. De politici wisten zich geen raad met de span ning tussen gevoel in Amster dam en verstand in Den Haag. Jammer dat het rapport van Meijer en de zijnen voortijdig werd gepolitiseerd. Er zal ook best wat op aan te merken zijn. Maar mij gaat het nu even over het feit dat pas geleerd wordt als op afstand van bui ten wordt gekeken wat zich binnen heeft afgespeeld. Dat is kennelijk nodig, maar niet goed. Volwassen politiek hoort een dergelijke en dage- consumptiemunten die geen munten maar stuiterballen wa ren. Bij verlies moest er dus behoorlijk wat moeite worden gedaan om het muntje weer in handen te krijgen. De mededeling dat het feest te veel op een houseparty zou lijken trek ik in twijfel. Kenne lijk is Raffi niet gecharmeerd van lekkere dance-muziek, maar meer van pan- en blok fluit geneuzel, anders had hij toch zeker in uw krant ge roemd over de hoge kwaliteit van de muziek die de dj’s ten gehore brachten. Wat ik wel met hem eens ben is het tijd stip waarop dj Tiësto zijn kun sten liet horen, want dat vond ik toch ook wat aan de vroege kant.- Kennelijk zal dit te ma ken hebben gehad met het ge geven dat Tiësto die avond nog meer optredens moest verzorgen en zijn optredens toch al een hoge honorering behoeven. Over het optreden van de Engelse coverband Fragment heb ik alleen positie ve geluiden gehoord. Kennelijk ben er nooit wat in gezien, want parkeerplaatsen tellen is nooit een sterk punt van de gemeente geweest. En als we toch weer opnieuw moeten beginnen, dan niet op de Pas sage, want als dat plan ooit in de volgende eeuw wordt ge bouwd is het tien jaar oud. ‘De Nieuwe Passage1, we ma ken ons belachelijk met zo’n centrum. Ik weet nu al wat de titel van de volgende show van Youp van ’t Hek wordt. Heeft de burgemeester weer een uitje. Alle gekheid op een stokje, er moet eens geluis terd worden naar de wensen van de Waddinxveense bevol king. En hebben de winkeliers niet te zeggen? Die willen het oude Passageplan ook al niet. A.L. WARMELINK, Juliana van Stolberglaan 21Waddinxveen lijks werkende zuiveringsin stallatie in bedrijf te hebben. Ook in Waddinxveen smeult vuur. Ik hoor mensen lacherig praten over het winkelcen trum. Er heerst cynisme over het vermogen van de gemeen te om in de Passage ooit iets nieuws van de grond te krij gen. Dat snap je ook wel als je leest over het gehannes. Eerst over de plek en nu over de vierkante centimeters. Ik zie afbrokkelend vermogen en gezag van het plaatselijk be stuur. Dat is ernstig in een de mocratie. Die kan immers niet zonder vertrouwen en geloofwaardigheid. Er zit een gapend gat tussen woorden en daden, tussen pretentie en prestatie. Is er iets mis met de kwaliteit van bestuurders en ambtenaren? Hopelijk niet met het lerend vermogen van degenen die er nu zitten. Hoe kon het zo mis gaan? Iets voor onderzoek door buiten staanders. Een gemeentelijke enquêtecommissie? Lessen trekken! Voordat de kiezers de messen trekken. Want dan dooft niet alleen het vuur, maar ook het licht. DIRK LONT, Poolster 13, Waddinxveen stond Raffi deze avond ver van de dansvloer, waar hij had kunnen meegenieten van het dans- en meezinggejoel op de muziek van deze in mijn ogen topband. Fragment speelde al les waar om gevraagd werd. Zelfs de teletubbies, Sinter klaas en Guus Meeuwis kwa men voorbij. Menigeen vond het dan ook zeer jammer dat Fragment na twee uur spelen huiswaarts keerde. Raffi ver melde onderaan zijn stuk dat verschillende Waddinxveners rond vijf uur alsnog in hun rust werden verstoord. Volgens mij hoort dat in ieder geval bij de Luilakviering. Maar Raffi zal wel uit zijn slaap gehouden zijn, maar zijn auto en woon huis waren niet gesloopt, en dat is volgens mij de opzet van het Luilakfeest: Vandalisme en relletjes voorkomen. Ik hoop dat uw krant volgend jaar een reporter met visie naar het Luilakfeest laat gaan. R. DE BRUIN, Willem de Rijkelaan 60, Waddinxveen WADDINXVEEN - Tempo- Team Uitzendbureau is ge start met een nieuwe activi teit, genaamd Tempo-Team Werving Selectie. Deze ac tiviteit is gericht op werving en selectie van secretaresses voor directe in dienst treding bij de opdrachtgever. Tempo- Team Werving Selectie werkt vanuit de vestigingen van Tempo-Team Uitzendbu reau. Tempo-Team Werving Selectie beoogt vacatures te voorzien in het secretariële segment, zoals junior-, afde- lings- en directiesecretaresses maar ook juridisch en medisch secretaresses. Uit onderzoek is gebleken dat secretaresses hun vaste baan niet snel opge ven voor een baan via het uit zendbureau. Secretaresses blijken er de voorkeur aan te geven om direct van hun vaste baan naar een nieuwe vaste dienstbetrekking te gaan. Juist vanuit deze behoefte is Tem po-Team Werving Selectie ontstaan. De basis van de werkwijze van Tempo-Team Werving Selectie is een uit- AANNEMINGSBEDRIJF B.V. taarn is uitermate geschikt om buitenshuis en op vakantie te ge bruiken, maar ook als de stroom uitvalt, dus het millenniumprodukt van de Wereldwinkel! Met deze lantaarn bent u volkomen onaf hankelijk van extra stroombron nen of batterijen. De lantaarn is ij zersterk en gemaakt van duurza me ABS-kunststof die recyclebaar is. De Wereldwinkel heeft don derdag 27 mei ook groepjes leer lingen van het Coencóopcoopcol- lege ontvangen die meededen met de milieufietstocht ‘Beleef jouw Milieu,’ georganiseerd door de Mi lieudienst Midden-Holland. De leerlingen kregen uitleg over de doelstellingen, over het werk van de Wereldwinkel en konden van alles proeven. In samenwerking met de Milieudienst waren vragen opgesteld over gekozen artikelen o.a: over de grondstoffen, milieu vriendelijk of biologisch en of ze reyclebaar zijn. WADDINXVEEN - Op zaterdag 5 juni is de Wereldwinkel aanwe zig op de Braderie. Dit jaar met de stand bij Kreater. Bij de Wereld winkel staan, naast een goede prijs betalen aan de producenten, vooral ook milieuvriendelijke pro- dukten centraal. Vooral ons laat ste nieuwe artikel willen wij onder uw aandacht brengen, ook een heel mooi vaderdagkado: De op- windbare zaklantaarn, maar werkt ook op zonnecellen. De zak lan- Mark Heersink het team aan moedigen. Op maandag 24 mei begon het toernooi en de da mes startten met een royale 12-6 overwinning op Canada. Een enorme opsteker, waarbij Daniëlle de Bruijn met vier doelpunten topscoorster werd. Dinsdag 25 mei verloor Neder land met 8-6 van Australië, waarbij Karin Kuipers en Mar jan Op den Velde ieder 2x scoorden. De toon was gezet en Australië zou de te kloppen ploeg worden. Woensdag 26 mei werd de eerste stap gezet naar het resultaat, waarvoor ei genlijk iedereen in feite was ge komen; plaatsing voor de Olympische Spelen in Sidney 2000. De USA werd met I I -8 verslagen! Karin Kuipers, met een paar prachtige taters, en Marian Op den Velde tekenden ieder voor drie doelpunten! Dat betekende dat Oranje als tweede eindigde in groep B achter Australië en het moest opnemen tegen aartsrivaal Ita lië dat eerste werd in groep A. Donderdag 27 mei was een rustdag. Op vrijdag 28 mei werd de de finitieve stap gezet naar de plaatsting voor de OS. Italië werd met 7-4 verslagen! Gillian van den Berg gooide er drie in en reken maar dat je dan als ouder zit te genieten. Apetrots waren we! De overwinning was natuurlijk goed voor een finale plaats, maar voor de tickets naar Sidney moest Australië wel winnen van Hongarije. En dat deden de Aussies; het werd 6-3. De enorme ontlading van blijdschap zal iederen die daar aanwezig was z’n leven lang bij blijven. Het toernooi kon niet meer stuk en 's-avonds werd op bescheiden wijze feest ge vierd. De finalewedstrijden IJsselvogels kampioen werden. Op de laatste speeldag, aan staande zaterdag, zijn er kansen voor F2 dat won met 0-2 van Vriendenschaar en tegen Nio zaterdag kampioen kan wor den. Fl won in Moordrecht met 0-1 van IJsselvogels, tegen Nieuwerkerk kan het karwei worden afgemaakt, D2 en C3 hebben ook nog kansen op de We hebben in ruim veertien hoofdprijs. dagen zo’n 4.000 km gereden - en er tientallen gelopen. zal het oude wijkgebouw wor den verkocht. In plaats daarvan is er een modern gezondheids centrum gekomen, waar onder andere ook huisartsen en fysio therapeuten gevestigd zijn, en van waaruit De Vierstroom een optimale service kan verlenen. Een ander voorbeeld is Bodegra ven waar het magazijn voor de uitleen van artikelen als krukken en rolstoelen gesloten zal wor den. De Vierstroom is hier (en in de gemeenten Haastrecht en de Waddinxveen) begonnen met een proefproject waarbij artike len gratis thuisbezorgd worden bij cliënten die deze niet zelf kunnen of willen halen bij de ma fte SJaak Noteboom.) meente één vestiging in te rich ten waar alle diensten van De Vierstroom in gehuisvest wor den. In de dorpskernen worden steunpunten ingericht. In een dienstverlening,, aantal gemeenten is al een start gemaakt met de ombuigingsope- WADDINXVEEN - Bij droog weer kunnen belangstellenden vrijdagavond 4 juni om 21.30 uur komen kijken naar nacht vlinders in het Gouwebos. Er komen mooie exemplaren voor, met om deze tijd van het jaar, di verse soorten pijlstaarten, vlin ders met een spanwijdte van 10 tot 12 centimeter. Door witte lakens te spannen en felle lam pen daarop te richten worden nachtvlinders aangetrokken. Ook zal er op diverse bomen een smeerseltje worden aange bracht. Daar komen nachtvlin ders ook op af. Voorafgaand hieraan wordt om 20.30 uur WADDINXVEEN - Op de voorlaatste competitiedag is Korbis C2 kampioen gewor den. Een zeer spannend slot van de jeugdcompetities dit seizoen, werd W2 vorige competitiedag kampioen, ditmaal was er feest voor C2, het jeugdteam onder leiding van Ivo won in Bodegra ven op het nippertje, het werd 3-4, waardoor zij samen met Wij hadden het gevoel dat het Nederlands dameswaterpolo- team met begeleiding wel een steuntje in de rug kon gebrui ken en daarom besloten we als supporter mee te gaan en daarvóór een dag of tien wat van het land te zien. Uiteinde lijk zaten we met een kleine ko lonie supporters op de tribune, want ook Hans en Ina Op den Velde, Robin van Galen, Joost van der Weijden, Harry en Ank Meijer, Simon Meijns met zijn moeder en nichtje Jolanda wa ren daar! De laatste dagen kwa men ook nog wat geëmigreer de Hollanders, de Nederlandse consul met gade en de rond trekkende, waterpolo spelende studenten Hugo Bruinink en WINNIPEG/WADDINXVEEN - Manitoba, het land van Mani tou, zoals de ’First Nation Pe ople’ hun provincie noemen. Wat direct opvalt als je door Manitoba reist, is de enorme vriendelijkheid van de mensen die daar wonen. Het grootste deel van de bevolking is afkom stig van Europa met hechte ge meenschappen van IJslanders, Oekraïners en andere Oost- Europeanen. Het uitgestrekte landschap met kaarsrechte we gen noord-zuid en oost-west, al dan niet geflankeerd door prachtige bossen en meren, welke in enorme provinciale parken zijn opgenomen. Som mige zijn groter dat 10.000 m2. Manitoba is één brok natuur. Een bord met ’overstekend wild’ betekent daar dan ook dat je af en toe moet remmen voor een paar herten of een moose. WADDINXVEEN/GOUDA - Onder het motto ’Zorg voor Stenen’ begint De Vierstroom, de organisatie voor thuiszorg, ouder- en kindzorg en maat schappelijke binnenkort aan een ombuigings operatie. De organisatie streeft ratie. In Haastrecht bijvoorbeeld ernaar meer geld te kunnen be steden aan haar kernactiviteit: het verlenen van zorg. Gezond heidsorganisaties kampen de laatste jaren met een steeds ver der stijgende zorgvraag. Het be schikbare budget stijgt daarente gen nauwelijks. Financiering van de toenemende kosten moet uit het eigen budget komen. Ook De Vierstroom kampt hiermee. Aan een ombuigingsoperatie valt daarom niet te ontkomen. De Vierstroom heeft inmiddels een onderzoek ingesteld naar verschillende aspecten van haar beleid. Daaruit is gebleken dat vooral indirecte kosten, zoals huisvesting, een zware financiële druk leggen op de begroting. De gazijnen in Gouda en Woerden, zorgverlening, kernactiviteit van Zo streeft De Vierstroom er in de thuiszorg- organisatie, heeft elke gemeente naar de kosten te hieronder te lijden. Onder het motto: ’Zorg voor Stenen’ wordt bekeken hoe de huisves tingskosten van De Vierstroom kunnen dalen, zodat meer geld besteed kan worden aan zorg. Plannen liggen er om per ge- ÏCeni1 .r, Sra Fr k1 j' w

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 23