Schade in Schotland? VEP prima gastheer van zeer zonnig Mijndert van Dijk toernooi in Woerden Feestvreugde bij 40-jarig Be FairVolleybal TOOS haalt drie maal ’goud’ bij turnregiowedstrijden Heren- en mixedteam kampioen bij Gouwe Smash Spelers tekenen Wouter de Graaff vierde op NK turnen Waddinxveen begint nacompetitie met nederlaag contract bij Nesselande Argon wint opnieuw en schrijft geschiedenis J&W VERWEIJ Hockeyseizoen goed afgesloten Seizoensafslui- ting Korbis Dat vraagt om de reisverzekering van Zorg en Zekerheid. Afzeggingen MÉ Wij bieden u: een 38-urige werkweek een passend salaris prima secundaire arbeids voorwaarden J W. VERWEIJ BOUW- EN AANNEMERSBEDRIJF B.V. Postbus 155 2770 AD Boskoop tel.: (0172) 21 69 04 Wij verwachten van u: dat u over gedegen basiskennis beschikt dat u over meerjarige ervaring beschikt wij zoeken voor onze nieuwbouwprojecten een: ERVAREN TIMMERMAN/MAATVOERDER Direct afsluiten? Bel: 071 - 5 791 217. Bent u geïnteresseerd, bel dan met de heer K.Verweij of richt uw schriftelijke sollicitaties aan: I PAGINA 31 BOUWEN IS VERTROUWEN tijd vijf flanken achter elkaar turnt, ging dit nu precies tijdens de wedstrijd fout. Na twee flanken bleef hij hangen en hier in totaal hadden drie turners van jazzdans- en turnvereniging I2 jaar vanuit de Regio Zuid Holland Noord. Meer dan 500 turners en turnsters lieten tij dens deze wedstrijd zien welke vooruitgang ze in het afgelopen jaar hadden geboekt. De wed- Turner Wouter de Graaff haalde in Zuidwolde op de NK-turnen de vierde plaats in niveau 6c. de rust toonde Waddinxveen zich als ploeg gelijkwaardig aan zijn tegenstander. Enkele mi nuten voor de thee toonde echter de spits van Jai Hind, Meulens, zijn klasse door een vrije trap voorbij de muur en de Waddinxveense sluitpost Edwin Versloot te krullen. In de tweede helft een zelfde spelbeeld. Een technisch beter Jai Hind tegen een hardwer kend Waddinxveen, dat zich echter nauwelijks kansen wist te scheppen. Enkel Richard de Jeu zag eenmaal kans om tot een gericht schot tekomen, dat echter werd gepareerd door de Rotterdamse verdedi ging. Twintig minuten voor tijd besliste opnieuw Meulens de wedstrijd door bij een voorzet de bal op beheerste wijze in te tikken. Toch leek Waddinx veen nog terug te komen in de wedstrijd. Was het eerst Ri- spelers van zeven nationalitei ten, beschikte over veel goede chard de Jeu die had kunnen en moeten scoren, hij raakte echter het houtwerk; enkele minuten later was het invaller Jeffrey Pons die wel succesvol was na goed voorbereidend werk van Koes de Quillettes. Binnen twee minuten maakte echter Meulens aan alle onze kerheid een eind door met een hard schot de eindstand van 3-I op het scorebord zet te. Al met al een verdiende overwinning voor de bezoe kers. Op woensdag 2 juni speelt Waddinxveen zijn tweede promotiewedstrijd bij en tegen Steeds Hooger uit Rotterdam, waarna op zondag eveneens een uitwedstrijd wordt gespeeld tegen SVDPW uit Schiedam. Mocht het dit keer niet lukken om promotie te bewerkstelligen dan moge lijk toch het volgend seizoen, mede door de aanmelding en overschrijving van circa 30 nieuwe leden waarvan 20 bij de senioren. werden de topscorers. Daar voor bleek drie doelpunten voldoende. Overigens was het toernooi vervelend begonnen. In de wedstrijd tussen CSW en Nicolaas Boys liep Nicolaas Boys-speler Menno Moerdijk tegen een open beenbreuk op. Dat gebeurde na een on gelukkige botsing met Wilnis- ser Peter Vedder. De toch al verre van volledige Nieuw- veense formatie beschikte daarna over nog slechts acht spelers. Zij kregen in de res terende duels steun van spe lers van andere clubs en met name van CSW. Het was te kenend voor de sfeer zater dag in Woerden waar de scheidsrechters het over het algemeen vrij gemakkelijk had den. Wedstrijdleider Rien van Vliet kreeg in de week voorafgaan de aan het toernooi nog te maken met enkele afzeggin gen. Met die van Unio viel te leven. Die ploeg speelt in de nacompetitie. GSV krijgt van de organisatie het voordeel van de twijfel, maar voor de veel te late afmeldingen van ESTO en MMO kon weinig waardering worden opge bracht. De organisatie bij VEP was perfect en de medewerking van buur Sportlust ’46 nave nant. Alles was in het werk gesteld om er een grootse seizoenafsluiting van te ma ken. Dat lukte en men werd daarbij - bijna traditiegetrouw - gesteund door de weergo den. Of de heren voetballers zo blij waren met de voortdu rend brandende zon valt te betwijfelen, maar voor de toeschouwers was het in ie der geval uitermate goed toe ven zaterdag in Woerden. Jammer alleen dat de velden er erbarmelijk slecht zijn. Groene grassprieten waren nauwelijks te bekennen. Volgend jaar wordt het Mijn- dert van Dijk Toernooi in Bo degraven gehouden. Op 27 mei van het jaar 2000 worden de voorronden afgewerkt op de accommodaties van Bode graven, ESTO en Rohda ’76. Daarna verhuist het hele ge zelschap voor het vervolg naar het complex van Bode graven. ter Uittenbroek en Luuk Ak kerhuis. Zij verloren met 2-6/1 - 6. Chris Le Comte speelde zijn singel op het heetst van de dag. Hij maakte er vooral in de tweede set een bloedstollende partij van. De eerste set verl oor hij met 6-2. De tweede set kwam hij van een 4-2 achters tand terug en won deze met 7- Het Mijndert van Dijk Toernooi werd afgelopen zaterdag op de zonovergoten vel den van VEP gespeeld. Foto Edwin Hoogendoorn BOUW- EN AANNEMERSBEDRIJF B.V. en hij haalde met 9.65 pnt. we derom de hoogste score aan dit toestel. Ook de oefening op de lange mat turnde Wouter zeer beheerst en netjes. Alleen ringen, het laatste toestel ging misschien niet helemaal per fect, en met een score van 8.40 pnt. verloor hij net een paar tienden ten opzichte van zijn naaste concurrenten. Bij de prijsuitreiking bleek dat Wouter met een zeer fraai puntentotaal van 53.20 pnt. net buiten de prijzen was gevallen, nummer drie had slechts 0.05 pnt. meer. Maar ui teraard is ook de behaalde vierde plaats een uitstekende prestatie. In de middagwed- strijd turnde Michel Brand voor TOOS in niveau 3c (14-16 jaar). Omdat hij als twaalfde en laatste de finale was ingeko men, kon het eigenlijk alleen maar beter gaan. Dit was ook wel aan Michel te merken want hij begon zeer ontspannen aan de wedstrijd. De eerste twee onderdelen, voltige en ringen, van hun contract met de volley balvereniging VC Nesselande. In het bedrijfspand van een van finale. In de ochtendwedstrijd turnden Wouter de Graaff en Daan Vermeij in niveau 6c (8- 10 jaar). Voor Daan werd het een beetje een pechdag. Bij brug, het onderdeel waar hij 5. De derde set was hij los en won deze met 6-0. Zij waren nu officieel kampioen maar wil den het feest toch compleet maken. Jeroen en Maurice An- cher wonnen hun dubbel met 6-1/6-4. Chris en Luuk wisten hun dubbel ook te winnen. De derde set moest de beslissing brengen. Chris en Luuk kwa men daarin met 5-0 achter maar toch wisten zij nog te winnen met 7-5. Volgend jaar is dit team te bewonderen in de tweede klasse. Het mixedteam I was al kam pioen maar voor de laatste keer wilden ze toch alles nog geven tegen Z’67. Ze wonnen dus met 5-0. Jeroen v.d. Hoorn won met 6-4Z7-5. Inge Dalde- rup won haar singel met 6-4/3- 6/6-2. De mixed van Paul Ver spoor en Marieke Hoogeveen werd met 6-1/6-1 gewonnen. Marry van Laar en Marieke wonnen met 6-2Z6-2 en Jeroen en Paul ook met 6-216-2. Zij promoveren nu naar de derde WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag hebben in de Sporthal ‘De Sporthoeve* in Bodegraven de jaarlijkse Turnregio wedstrij den plaatsgevonden voor de re creatieve turner of turnster tot gingen dan ook goed. Vervol gens ontstond er bij sprong een discussie tussen een jurylid en een aantal trainers over een bepaalde sprong. Michel en ook een aantal andere turners wer den (achteraf gezien) onterecht benadeeld, en dat werd helaas niet meer teruggedraaid. De brugoefening van Michel was daarna weer zeer goed. Helaas kon hij zijn goede lijn toen niet doortrekken aan het rek. Door zijn angst voor de salto maakte hij een aantal tus- senzwaaien wat hem veel pun ten kostte. Op vloer besloot Michel ten slotte zijn wedstrijd met een mooie oefening en met een eindtotaal van 41.30 pnt. kwam hij uit op een elfde plaats. Na een afwezigheid van vijf jaar was TOOS dit jaar eindelijk weer eens vertegenwoordigd op het NK, en dat met maar liefst drie turners. Een zeer mooie prestatie en daarmee ook een goede stimulans voor het volgend seizoen. strijden werden georganiseerd door de Recreatiecommissie van de Regio in samenwerking met de Gymnastiekvereniging Heres uit Bodegraven. Er wa ren meer dan 26 verenigingen ongeveer drie punten onder zijn normale score op dit toe- want de stel uit. Met tot slot nog wel een zeer mooie ringoefening, waarmee hij met 9.00 pnt. het hoogste van de dag scoorde, eindigde Daan met een eindto taal van 47.55 pnt. op een elfde plaats. Voor Wouter ging het allemaal een stuk beter. De brug, wat ook voor hem een maand geleden nog een struikelblok was, ging nu heel goed. Vervolgens liet hij net zo als de vorige wedstrijden zien dat hij het beste aan het rek is, WADDINXVEEN - Donder dag 27 mei behaalde Wad- dinxveen-voetbal de nacompe- individualisten. Tot vlak voor titie door met 5-0 te winnen van het Rotterdamse VND. Deze wedstrijd, die eerder was gestaakt vanwege ontoe laatbaar gedrag van enkele VND-spelers, moest 2 dagen eerder opnieuw worden uit gesteld vanwege het feit dat VND onvoldoende spelers op de been kon brengen. Uitein delijk kon er dan toch op don derdag worden gespeeld, waarbij Waddinxveen mocht beginnen met het nemen van een strafschop bij een I -0 voorsprong, terwijl VND de resterende 55 minuten moest uitspelen met 10 man. Een en ander resulteerde in een ge makkelijke overwinning waar mee de nacompetitie werd bereikt Zondag 30 mei stond de eer ste wedstrijd op het program ma en wel tegen Jai Hind. De ze ploeg, samengesteld uit WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag is het le herenteam kampioen geworden in de der de klasse. Het eerste Mixed team haalde twee weken gele den al het kampioenschap bin nen van de vierde klasse. Het herenteam had op de laat ste dag nog 2 punten nodig. Dit moest gebeuren tegen de num mer twee, ABN AMRO uit Rotterdam. Zij moesten spelen op mateco banen wat voor hen, zeker met de warmte van zaterdag, een nadeel beteken de. Jeroen Baars begon de dag goed, hij won met 7-5Z6-4. Het was zijn beste singel van dit Kleiweg haalde 24,56 pnt goed jaar. Hierna de dubbel van Pie- voor een I e plaats. Na de prijs uitreikingen met slotdefilé kon den de turnsters weer naar huis om terug te zien op een gezelli ge wedstrijd waar in verband met het mooie weer niet zo veel publiek op was afgekomen maar dat prima georganiseerd was door de Regio Gouda en de gastvereniging Heres. Vorig jaar troefde de zo suc cesvolle club in de finale Ze venhoven af. Deze keer moest in de eindstrijd met Al- phense Boys worden afgere kend. Nadat de stand na de reguliere dertig minuten nog steeds dubbelblank was liet arbiter Rob Overkleeft de spelers aan treden om strafschoppen te nemen. Bij die activi teit vervulde Argon-keeper Sven Hilge- man een belangrijke rol. Hij stopte de strafschop van Al- phenaar Najim El Founty en zag een andere pingel tegen paal belanden. Namens Argon schoten achtereenvolgens An gelo Droogh, Eddy Levering, Cesar de Kuijer en Ruud de Vos raak. De prestatie van Argon was des te groter omdat -vanwege de belangrijke nacompetitie om het kampioenschap van Nederland- niet met de voltal lige selectie kon worden aan getreden. Eens te meer bleek echter hoe sterk de club in de breedte is. Spelers uit het tweede en uit de jeugd wor den probleemloos ingepast. Overigens trad ook Alphense Boys aan met een behoorlijk aantal invallers. Ook bij de Al phense tweedeklasser loopt momenteel veel talent rond. Argon had om de finale te be reiken ook al de strafschop penserie nodig gehad. Flore- ant bleek namelijk ook in staat om de equipe van Ton du Chatinier op 0-0 te houden, maar sneuvelde eveneens van af de strafschopstip, mede dankzij de klasse van keeper Hilgeman.Alphense Boys schudde in de halve finale het in het Mijndert van Dijk Toer nooi altijd goed presterende Zevenhoven van zich af. Ze- ALPHEN - Het Mijndert van Dijk Toernooi van 1999 is zaterdag gewonnen door Argon, de kampioen van de zondag Hoofdklasse A. De Mijdrechtse club schreef hiermee historie, want niet eerder slaagde een vereni ging erin het populaire evenement van Rijn en Gouwe tweemaal op rij te winnen. venhoven zou vervolgens wel de derde plaats opeisen. Diverse formaties bleven in de poulewedstrijden ongesla gen. Zevenhoven, Bodegraven (geen goals tegen), Argon en Kickers ’69. Toch overleefden Bodegraven en Kickers de poulewedstrijden niet. Triomfator Argon kreeg ge durende het ge hele evenement (zeven wedstrij den) geen enkele goal tegen. De grootste overwinningen kwamen op naam van Argon en Floreant. Zij slaagden er in twintig minuten in respectie velijk Alphen en Sportief met 4-0 te kloppen. Waddinxveen en Rohda ’76 wisten de doel man van de tegenpartij geen enkele keer te verschalken. Patrick Berkelaar (Argon), Adem Aksoy en Teus Twigt WADDINXVEEN - Hockey club Waddinxveen kan terug blikken op een succesvol sei zoen. Liefst drie jeugdelftallen zijn kampioen geworden, jon gens AImeisjes Cl en DIDe kampioenschappen zijn inmid dels gevierd in het clubhuis. Dames I behaalde de derde plaats, net niet genoeg om te promoveren naar de 3e klasse. Heren I eindigde op de tweede plaats, zij speelden in de reser ve 4e klasse. Ook jongens Cl en C2 werden tweede in hun poule. Vorig weekend werd het Wild West toernooi gehouden op HCW voor de mini’s en D8 elftallen. Zo’n 350 kinderen hebben het hele weekend hoc- keywedstrijdjes gespeeld. Het clubhuis was omgebouwd tot een saloon met een sheriffs of fice. Op zondag 13 juni wordt voor de 3e maal het 30+ Toer nooi gehouden op HCW. Daarna beginnen de hockeyac- tiviteiten weer in augustus. oor met 6-2/6-1De mixed van Jan en Joke Uitterhoeve werd gewonnen met 6-1/6-2. Boude- wijn Rip verloor met 6-4Z6-4. De damesdubbel werd ook verloren met 7-S/6-4. De he rendubbel werd weer gewon nen met 6-4Z6-2. Mixedteam 3 won met 5-0. Dit team eindig de keurig in de middenmoot. WADDINXVEEN - Zaterdag 5 juni organiseert korfbalvereni ging Korbis een feestelijke sei- zoensafsluiting. Op en rond het veld aan de Dreef zijn voor jong en oud een groot aantal activiteiten te beleven. De af sluiting begint om 12.30 uur met het oplaten van ballonnen. Voor degene wiens ballon de grootste afstand aflegt is een leuke prijs te winnen. Hierna start de schotcompetitie. In teams van twee zal er worden gestreden om de ’tien-trofee’. Dat dit een populair onderdeel is, blijkt wel uit het aantal voor inschrijvingen. Marino van Zwet, een van de organiseren de leden: „We moeten zelfs korfbalpalen lenen bij andere verenigingen om iedereen mee te kunnen laten doen1. Andere populaire onderdelen zijn de sponsorloop, de klaverjascom- petitie, het beachvolleybaltoer- nooi, en natuurlijk aan het eind van de middag de barbecue. Na de barbecue wordt de kantine omgetoverd in een echte be- achclub', waar met een spette rend feest voor alle leden en genodigden de korfbal-vakantie ingeluid gaat worden. uit de Regio die aan deze wed strijd deelnamen, waaronder TOOS uit Waddinxveen. Een deelnemende groep moest mi nimaal uit 6 personen bestaan. Voor de meisjes was er een planksprong over de kast, een lange matoefening en een balk- oefening te turnen. Dit alles was volgens de voorgeschreven oe fenstof. Er werd niet gestreden voor een eerste, tweede of der de plaats maar iedereen met een puntentotaal van 22.00 of hoger behaalde een eerste plaats. Tussen de 18.00 en de 22.00 punten had men een tweede plaats en bij een punten totaal van 18.00 of lager kreeg men een derde plaats. Van TOOS deden 24 meisjes mee verdeeld over 3 groepen; TOOS I o.l.v Ellen Kerver haal de 22,90 pnt en een le plaats, TOOS II o.l.v. Ellen Kerver haal de 22,55 pnt en een I e plaats en als laatste TOOS III o.l.v. Rene WADDINXVEEN - De volley ballers van Be Fair vierden za terdag onder schitterende weersomstandigheden het 40- jarig jubileum. Op het terrein van Be Fair voetbal werd een openlucht volleybaltoernooi gehouden. De 40 deelnemende teams werden geformeerd uit leden en oud-leden. Uit het oude kampioensteam van 1972 waren Gert Koele en Ad Anker nog actief aanwezig. Veel oud-leden die de volley- balschoenen nog eens uit het vet hadden gehaald, bleken het spelletje nog niet verleerd. In de ochtenduren werden de poulewedstrijden afgewerkt. Na een korte middagpauze werd opnieuw een indeling ge maakt aan de hand van de re sultaten. Alle teams speelden opnieuw vier wedstrijden in de middag- poule. Na een dag van sportivi teit maar vooral van gezellig heid en weerzien met oude be kenden stond de finale op het kon hij dat helaas tijdens de wedstrijd niet echt laten zien. Na wel weer een goede rekoe talentvolle fening, viel vervolgens het cijfer op de lange mat ook weer iets ervaring opdoen. Waarbij tegen, omdat de jury de wat mindere lenigheid van Daan meedogenloos afstrafte. Pas echt mis ging het toen bij klasse. Mixedteam 2 verloor met 3-2 van Alexandria. Zij moesten met 3-2 winnen om er zeker van te zijn dat ze niet de gradeerden. Monique Janmaat was invalster. Zij moest ook nog singelen wat zij nog nooit gedaan had. Zij heeft zich kra nig geweerd maar de tegen standster was te sterk. Zij verl- programma. Het team van Mir jam, Arnold en Rolf Kooistra en Ad Anker moest het opne men tegen Edwin van Erk, Jan Chris van Wijk, Marco de Bruin en Koen Dukker. De familie Kooistra won de finale en mocht de prachtige trofee die door Glasindustrie Van Dijken ter beschikking was gesteld in ontvangst nemen van voorzit ter Joost van Avendonk. Geza menlijk ontkurkten de finalisten de champagne waarna er door alle aanwezigen getoast kon worden. Na het sportieve programma konden de aanwezigen gebruik maken van het jubileummenu in bar De Point waarna om half acht de feestzaal werd geo pend. Sportzaal de Groens- waard, het thuishonk van Keu kencentrum Waddinxveen/Be Fair, was opgetoverd in een reuniecafé en een dancing. De groots opgezette expositie ruimte met foto’s krantenarti kelen, plakboeken en kleding fïorg en Zekerheid O«r w/f toe» Iedereen bracht veel herkenning. De reunie werd goed bezocht en was voor velen een ontmoeting met oude bekenden. Erevoor zitter Evert Jan van Beek sprak de aanwezigen toe namens zijn generatie en voorzitter Joost van Avendonk bedankte de ju bileumcommissie voor de orga nisatie en scheidend jeugd coördinator Cees Swets voor zijn vele inspanningen voor de jeugd. Met de jubileumfeestdag van 29 mei kwam een eind aan de fees telijkheden rond het 40-jarig ju bileum. Naast de uitgave van het fraaie jubileumblad werden in de maand mei diverse activiteiten gehouden waaronder een be zoek met de leden aan Snow- world en een ouder-kindtoer- nooi met speurtocht en poffer- tjesmaaltijd voor de jeugd. De jubileumcommissie kan terug kijken op een zeer geslaagde evenementen met de slotdag als absoluut hoogtepunt. WOENSDAG 2 JUNI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN werden de contracten namens de stichting topvolleybal Rot terdam ondertekent door voorzitter Gerard van der Wende en WADDINXVEEN - Afgelo- ZEVENHUIZEN - Afgelopen pen zondag werden in week hebben een vijftal spelers Zuidwolde de Nederlandse getekend voor de voortzetting Kampioenschappen turnen gehouden voor de b- en c- lijn. TOOS-turner Wouter de Graaff turnde een zeer de hoofdsponsors, Cadenz IT goede wedstrijd en kwam uiteindelijk vijf honderdste van een punt te kort om ondertekent door naar het podium te mogen van der komen en eindigde op een penningmeester overigens ook al zeer knap- Marco Hogebrug. Onder toe- pe vierde plaats, ziend oog van de pers en de di rectie van Cadenz tekenden Kristiaan van der Wel, Rick Wiggers, Joost van der Hoek, TOOS zich geplaatst voor deze Jochem de Gruijter voor een vervolg van hun contract en te kende Coen Duiverman een nieuw contract. Naast deze vijf spelers, heeft Nesselande de beschikking over Timo Dijk graaf, die een doorlopend con- juist de laatste weken behoor- tract heeft. Bovendien hebben lijk wat progressie had geboekt, op dinsdag I juni nog een tweetal spelers hun contract getekend. Nesselande gaat met deze jeugdige en spelers, weer een periode in van de verhuizing eind dit jaar naar de nieuwe hal, het topsport- centrum Stad Rotterdam Ver zekeringen een grote en spor- voltige. Waar Daan normaal al- tieve uitdaging is voor de club. De doelstelling voor het ko mende seizoen is om de Natio nale beker te behalen en om een goed resultaat in de Euro- door kwam hij met 5.75 pnt. pese competitie neer te zetten waarbij een continuering van Europees volleybal voorop staat. Op dinsdag I juni kwam ook een einde aan de onzeker heid welke hoofdtrainer, samen met Guillermo Boogers voor de groep zal staan. Bij het ter perse gaan van het Weekblas was zijn naam nog niet bekend.

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 31