WADDINXVE EVA in de bres voor Kosovo Nieuwe dienstregeling ConneXXion OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Ik wil Waddinxveen op de kaart zetten* Aanrijding met gewonde VBOK op Braderie Geen geld voor Kosovo Aanhouding gezochte man Jubileumavond Rommelmarkt Concordia treedt op tijdens braderie E N E R U B G E M E T R E K Passageproblemen k f RUIMTELIJKE ORDENING BEZWAAR VERGADERINGEN BOUWZAKEN zf VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN WOENSDAG 2 JUNI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 gramma bodemsanering 1999-2002 Zuid-Holland behandeling Vervolg pagina I en foto: Harry Cuvelier e i 624680 Rij- WADDINXVEEN - De organisatie Even Vet Actief (EVA) organiseert voor leerlingen van het Coenecoop College op maandag 8 en dinsdag 9 juni een actie om geld voor Warchild te verzamelen. De organisatie bestaat uit Coe- necoop-leerlingen en heeft zichzelf al bewezen tijdens de feestweek in november 1998. Gemeentehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeshoek van de publiekshal ter inzage. ZEVENHUIZEN - Op zaterdag 29 mei werd op de Julianaweg te Zevenhuizen overgegaan tot aanhouding van een gezochte man. De man had zich eerder aan zijn aanhouding door de politie van Rotterdam Rijmond weten te onttrekken. Op de Ju lianaweg werd de man aange troffen en zijn signalement vol deed aan dat wat door de poli tie Rotterdam was verspreid. Bij zijn aanhouding pleegde hij verzet, waarop de man en twee politieagenten in een sloot be landden. Desondanks kon de aanhouding worden verricht en kon de verdachte, 30 jaar oud en wonende te Voorburg, wor den overgedragen aan de poli tie Rotterdam. 08.30 -14.00 uur 08.30-12.30 uur 19.00 - 20.30 uur WADDINXVEEN - Op zondag 30 mei is de nieuwe dienstrege ling van ConneXXion in de re gio Midden-Holland ingetreden. De belangrijkste wijzigingen vindt u hieronder. Alle informa tie over tijden en de buslijnen in en rond dit gebied staan ver meld in het dienstregeling- boekje Midden-Holland/ Gouda, dat voor ƒ3,75 verkrijg baar is bij de chauffeurs, de in- formatiekantoren en klanten service van ConneXXion, en di verse winkeliers. Sinds medio februari verzorgt ConneXXion ritten met de volledig compu tergestuurde ParkShuttle. De route loopt van Rotterdamse Kralingse Zoom naar Business Park Rivium en andersom. De buslijnen 186 en 187 heb ben beide een andere route in Waddinxveen en hebben het traject tussen het NS-station en de wijk Goverwelle in Gouda niet langer op hun route. Reizi gers kunnen voor dit laatste traject de bus van stadslijn dienst 3 nemen. De bussen van De aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit sta dium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men bouwplan. spelen in orkestverband, waar na zij op een gegeven moment kunnen doorstromen naar het harmonie-orkest. Hierna volgt het optreden van het harmonie orkest, ook o.l.v. Jeroen Wen tel. Zij spelen ook voornamelijk wat lichtere muziekwerken, zo als Arsenal, een concertmars, Liverpool Sound Collection een meadly van Engelse songs. Kil ling me softly, Sinatra in Con cert, het bekende Sing, Sing Sing en de mars Stars and Stripes. Voor eventuele informatie over Concordia kunt u terecht bij de stand van Concordia die zal staan op het terrein van Kre- ater. Dreef, Stationsstraat en Station Centrum. Reizigers richting het Station Centrum in Waddinx veen kunnen nu per lijn 186 rei zen. In de ochtend- en middag- spits rijdt lijn I87, in beide rich tingen, niet meer via de Boezemlaan en de Snijdelwijk- laan, maar gaat direct vanaf de Zijde richting Leiden. In de dal uren zal er niets veranderen aan de route van lijn 187 in Boskoop. Lijn 181 - vervanging door lijn 175. De lijndienst 181 Waddinxveen-Alphen aan den Rijn v.v. is vervallen. Reizigers vanuit Waddinxveen naar Al- phen aan den Rijn kunnen bus 175 nemen. Er kan nu zonder overstap worden gereisd tussen Alphen aan den Rijn en Rotter dam. Voor algemene reisin- for matie kan men bellen naar OVR: (0900) 9292 (75 cent per minuut). Voor alle overige in formatie kan contact opgeno men worden met ConneXXion klantenservice regio Zuid-West (0900) 266 63 99 (22 cent per minuut). COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING en ECONOMI SCHE ZAKEN op woensdag 9 juni a.s., aanvang 20.00 uur. Op de agenda o.a.: - presentatie bouwplan wozococomplex, derde fase - beleidsplan 2000 t/m 2003 - investeringsplan 2000 - principeverzoek planologische medewerking uitbreiding winkel centrum Zuidplas - wijziging bestemming kersentuin (Coenecoop) - meerjarenprogramma woningbouw 1999-2004 - intrekking Woonwagenwet/vierde wijziging van de Huisves tingsverordening OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en documenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen secretaresses. Sociaal raadsvrouw -uitsluitend op afspraak- maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. WADDINXVEEN - Na de succesvol verlopen jubileum- rommelmarkt van de Cen traal Hervormde Gemeente te Waddinxveen organiseert de Rommelmarktcommissie op vrijdag 4 juni een jubi leumavond. Hiervoor wor den alle (oud)-medewerkers van de afgelopen 25 jaar har telijk uitgenodigd. Locatie: het Anker achter de Brug- kerk. Van 20.00 - 20.30 uur: verwelkoming met koffie en thee. Vanaf 20.30 uur: een korte terugblik. Hapje en drankje aanwezig. Er is een archieftafel met plakboeken vol oude foto’s en een dia- klankbeeld. Ook wordt er een video vertoond. Alle maal hartelijk welkom op 4 juni. COMMISSIE WELZIJN, ONDERWIJS, ZORG en SPORT op woensdag 9 juni a.s., aanvang 19.00 uur. De verga- deringvindt plaats van 19.00 tot 20.00 uur in de commissie kamer I. Op de agenda o.a.: - omzetting van onderwijs in allochtone levende talen (OALT) naar taalondersteuning; 1e wijziging van het onderwijsachter standenplan "Zonder taal ben je nergens" - beschikbaar stellen krediet voor de verbouw en de uitbreiding van de Multi Functionele Accommodatie Zuidplas Vanaf 20.00 uur in de raadzaal. Op de agenda o.a.: - beleidsplan - investeringsplan - uitwerking van voorstel 5 van het sportbeleidsplan "verhogen reservering groot onderhoud van binnen- en buitensportaccom modaties" - maatregelen en beleidsregels in het kader van de WVG - bijstelling concept "Verordening leerlingenvervoer gemeente Waddinxveen 1999" de. Nu organiseert hij de fees ten in samenwerking met SWW en de gemeente. Zijn motief is duidelijk: „Er gebeur de hier in deze gemeente hele maal niets. Dat wilde ik veran deren. In Bleiswijk en andere plaatsen is het heel gezellig rond Oud Nieuw. Hier was dat niet zo.’ Voor het Luilak- feest had de Waddinxvener de band Fragment en diverse lan delijk bekende dj’s gestrikt. Het was niet zo moeilijk om hen te regelen. Cuvelier heeft met zijn ervaring veel relaties opge bouwd. „Een jongen in Rotter dam regelde de band en de dj’s heb ik via een organisatiebu reau vastgelegd. En zo gaat het Op maandag zijn de grootste evenementen. Leraren met een lange snor of lang haar lopen het risico om op die dag te worden gekortwiekt als ze meedoen aan de ’wedden- schap-actie’. Als de pot vol geld zit, verliezen ze definitief de wilde haren. Ook is er een gro te loterij met prijzen die door naburige winkels ter beschik king zijn gesteld. Verder zullen er tegen betaling optredens zijn van leerlingen op het karaoke- podium, is er voor maximaal 200 leerlingen voor een prijs van vijf gulden een filmvoorstel ling in de gymzaal en is er een dansmiddag in de aula, ver zorgd door DJ Natarcia die lijn I86 rijden in Waddinxveen niet meer via de Dreef, reizi gers kunnen daardoor geen ge bruik maken van de haltes Fa- zantdreef en sporthal De Dreef. In Boskoop zijn de haltes Li- neausweg, Julianastraat, Voorof- scheweg, Zijde, Boezemlaan en Wilhelminalaan vervallen. De halte P. den Oudenstraat ter hoogte van de Lineausweg daarentegen is een nieuwe halte voor lijn I86. Door deze route- wijzigingen ontstaat voor de doorgaande reizigers een tijd winst van ongeveer tien minu ten. In de daluren, wanneer de vraag naar vervoer afneemt, zal lijn 186 alleen rijden tussen Gouda en halte ConneXXion- kantoor in Boskoop en v.v. Voor buslijn 187 (Gouda NS- station - Leiden Centraal sta tion) betekenen de wijzigingen ook een snellere route in de ochtend- en middagspits in Bos koop. De bus slaat wel enkele haltes in Waddinxveen of Bos koop over, waaronder de hal tes Fazantdreef, sporthal De Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK Tijdens bovenstaande vergaderingen kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. VERZOEK OM MEDEWERKING De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burge meester en wethouders voornemens zijn medewerking te verle nen aan het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een garage op het perceel Weidezoom 25. Het verzoek om mede werking te verlenen ligt met ingang van 3 juni 1999 gedurende twee weken tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor eenieder ter inzage bij de afdeling VROM. Gedurende deze ter mijn kunnen door eenieder schriftelijk bedenkingen naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Wad dinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. veen. Cuvelier wil niet be roepsmatig bezig zijn met het organiseren van evenementen. Volgens hem zou een combina tie van werken in de juweliers- winkel en partijen arrangeren het mooiste zijn. „Ik heb een hele hechte band met Wad dinxveen en wil het graag op de kaart zetten. Ik heb het beste met deze gemeente voor en ben ook bereid mij daarvoor in te zetten. Mocht ik ooit een politieke partij oprichten zal die Leefbaar Waddinxveen gaan heten. Maar, ik voel me er nu te jong voor en ik ben niet zo’n prater... Met het organise ren van feesten kan ik meer be tekenen voor deze plaats’, al dus Cuvelier. WADDINXVEEN - Zaterdag 5 juni hoopt de VBOK werk groep Waddinxveen weer op de jaarlijkse braderie in de Dorpstraat te staan. De VBOK (Vereniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind) heeft als doelstelling het ongeboren kind en moeder te beschermen en vanaf de conceptie daadwer kelijke hulp te bieden, bijvoor beeld: de aanschaf van een baby uitzet; helpen bij werk zoeken, onderdak e.d. Gesprekken met een maatschappelijk werker zijn mogelijk, ook bij het ver werken na een abortus of bij het verwachten van een gehan dicapt kind. Op de stand kan men lid worden. Hoe meer le den hoe meer hulp er geboden kan worden. Er zijn weer veel leuke artikelen te koop en zelf gemaakte kaarten. Er wordt een ballonnenwedstrijd georga niseerd met leuke prijzen. COMMISSIE OPENBARE RUIMTE en SOCIALE ZAKEN op dinsdag 8 juni a.s., aanvang 20.00 uur. Op de agenda o.a.: - investeringsplan 2000 - beleidsplan 2000-2003 - visiebepaling m.b.t. tariefdifferentiatie en afvallogistiek - verordening loonkostensubsidie werkervaringsplaatsen WIW beleid m.b.t. sociale activering - wet bodembescherming; ontwerp geïntegreerd werkpro- draait in de Amsterdamse Roxy en iT. In het kader van de actie: natuurlijk tegen een prijs. Op maandagavond kunnen de Coenecoopers luisteren naar een benefietconcert in de aula van de groep Titt’n en mogelijk Grof Geschut. De organisatie is naar eigen zeggen al rond met de band; het wachten is alleen op de laatste bevestiging. EVA verwacht het maximale aantal kaarten (500) te kunnen verko pen a 12,50. Helaas is het niet mogelijk om als buitenstaander naar het concert te komen. Volgens de organisatie was dat niet mogelijk omdat het initia tief voor de actie zes weken ge leden is ontstaan. „Dan is het na afspraak via de begon met feestjes die het be scheiden aantal van I50 man trok, maar zonder er echt naar te streven werkt hij zich op tot dè organisator op feestgebied van deze gemeente. Zijn laatste wapenfeit was het Luilakfeest in De Dreef. Het was een feest dat veel voorbereiding vergde maar er ’gelikt’ uitzag. „Een Rotterdammer verzorgde de negen eerdere versies maar dit jaar mocht ik het doen van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (SWW) en de ge- Commissie Financiën, Personeel en Organisatie op donderdag 10 juni a.s., aanvang 20.00 uur. Op de agenda o.a.: - stand van zaken Projectgroep Millennium - inspraak "Beleidsplan 2000 t/m 2003" - voorstel tot vaststelling van het Investeringsplan 2000 - voorstel tot instelling commissie bijzonder Georganiseerd Over leg t.b.v. het project VSRI (onder voorbehoud van in het Georganiseerd Overleg d.d. 10 juni a.s.) ZEVENHUIZEN - Op zaterdag 29 mei vond een aanrijding met gewonde plaats in Zevenhui zen, op de Noordelijke Dwars weg. Een 47-jarige inwoonster van Den Haag reed hierbij op de fiets vanaf het fietspad paral lel aan de rijksweg Al2, vanuit de richting Waddinxveen in de richting van Zoetermeer. Op de kruising met de Noordelijke Dwarsweg kwam het tot een aanrijding met een bestelbus, bestuurd door een 40-jarige in woonster van Rotterdam. De wielrijdster liep hierbij onbe kend letsel op en werd per am bulance vervoerd naar het Groene Hart-ziekenhuis te Gouda. De politie onderzoekt de juiste toedracht samen met de verkeerspolitie van Hollands Midden. VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN - Abr. Kroesweg 10, het slopen van een bedrijfsruimte - Bredeweg 20 en 21, het slopen van twee woningen en het ver wijderen van asbestbeplating'onder de goten Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids In het gunstigste geval zal de Nieuwe Passage over drie jaar gerealiseerd zijn. Het zal tot eind volgend jaar duren om het nieuwe bestemmingsplan door de procedure te loodsen. De wethouder verwacht dat met de uitleg van het beleid over de langere termijn en de nieuwe definities over bouwtechnische zaken, het aantal bezwaar schriften afneemt. „Ik ben heel benieuwd hoeveel bezwaar schriften er tijdens de behande ling van het bestemmings plan daadwerkelijk ko- i men.’ De gemeente gaat k vanavond met bestuursle- B den van de Onderne- A mersvereniging Wad- A dinxveen (OVW) om de tafel zitten om onder an- dere te praten over de Centrumvisie. WD-wet- houder Maria Wientjens f (Foto: Sjoak. Noteboom). WADDINXVEEN - Al sinds I996 verzorgt Harry Cuvelier WADDINXVEEN - Het is weer tijd voor muziekvereniging Concordia uit Waddinxveen om met dit zomerse weer bui tenoptredens te geven of mee te doen aan buitenactiviteiten. Zo zullen zowel C-Akkoord, het opleidingsorkest van Con cordia, als het harmonie-orkest hun medewerking verlenen aan de open dag van Kreater die te gelijkertijd gehouden wordt met de braderie op de Dorps straat op zaterdag 5 juni. Beide orkesten treden ’s middags op. C-akkoord van I3.I0 uur tot I3.40 uur en het harmonie-or kest van I3.5O tot I4.20 uur. Voor het Kreatergebouw zal er WADDINXVEEN - De ge meenteraad van Waddinxveen heeft besloten geen gehoor te geven aan de oproep van de ge meente Geertruidenberg om per inwoner van de gemeente I gulden beschikbaar te stellen. Van de vijf fracties vonden er vier dat het weliswaar een ’sym pathiek gebaar’ was, maar dat er geen extra gemeenschapsgeld beschikbaar moest worden ge steld. De meerderheid vond dat Waddinxveense gemeenschap al voldoende bijdragen aan hulp voor de vluchtelingen. De ge meente Zevenhuizen-Moerka- pelle volgde een aantal weken terug wel het voorbeeld van Geertruidenberg door een afge rond bedrag van 10.000 gulden beschikbaar te stellen. De gemeenteraadsvergadering van donderdag 3 juni a.s. gaat niet door omdat er te weinig behandelbare agendapunten zijn. Het belangrijkste agendapunt van die avond, de ontwikkelingen rond de Passage, wordt op een later tijdstip aan de orde gesteld. Het college heeft tot uitstel besloten om eerst nader overleg te plegen met de Ondernemersvereniging Waddinx veen over het nieuwe centrum van Waddinxveen. De gemeen teraad komt weer bij elkaar op dinsdag 22 en woensdag 23 juni a.s. Op die dagen bespreekt de raad, naast de reguliere agenda, ook het beleidsplan 2000-2003. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN De volgende bouwaanvragen/meldingen zijn ontvangen: - Dreef 2/6, het oprichten van twee overkappingen en drie rij- wielbergingen Jupiterlaan 13, het plaatsen van een dakkapel op het achterge- veldakvlak - Aletta Jacobshoeve 3, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. een podium staan waar beide orkesten kunnen optreden. C- akkoord, onder leiding van Je roen Wentel zal weer diverse muziekwerken ten gehore brengen, die goed in het gehoor liggen, waar onder Disneys ma gie kingdom. Rock the House, Soldiers Song, Shalom Alechem en Carneval de Paris. In deze muziekwerken wordt niet al leen op de blaasinstrumenten gespeeld, maar er wordt ook gezongen. C-akkoord bestaat uit leerlingen van zowel Con cordia Waddinxveen als Excel sior Boskoop, aangevuld met le den uit de harmonie-orkesten. Zo leren de leerlingen mee te r Jan Dorrekenskade West t.o. nr. 3, 1 knotwilg i.v.m. bouw 8 woningen Brugweg 40, 1 berk in de voortuin Sweelinckhof 64, 1 berk in de voortuin - St. Huybertsgeregt 6, 1 berk langs garagepad - Molenring 55, 1 dennenboom in de voortuin te kort dag om nog een con cert op zo’n grote schaal te or ganiseren in de sporthal. We moeten dan namelijk letten op vluchtwegen, een podium hu ren et cetera.’ Op dinsdag is er de grote spon sorloop om 14.00 uur. De or ganisatie verwacht ongeveer 450 deelnemers want ze heb ben ook de naburige basisscho len benaderd om de leerlingen van de zesde klas mee te laten lopen. Gedurende een uur lopen de leerlingen zoveel als mogelijk een traject van 2,5 kilometer. Ouders, kennissen en vrienden kunnen de kinderen per 500 meter voor een bedrag spon soren. Dezelfde dag gaan Coenecoop ers de straat op voor Kosovo met autowas-spullen en stroopwafels. In totaal ver wacht de organisatie 15.000 gulden op te halen. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN - Molenring 191 en 193, het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning en het gedeeltelijk veranderen van twee bergingen Noordeinde 89, het oprichten van een hobbykastje eigenlijk met al les. De aanplak- feesten in de Waddinxveen. Hij biljetten en de kaartjes zijn bij voorbeeld ont worpen door een vriendin van mij. Dat scheelt ook weer in de kosten. Iedere bezuiniging die ik in zulke dingen voor elkaar weet te krijgen, kan de organisatie weer in de artiesten stoppen’, legt de Waddinxvener meente. Hij zal wel niet genoeg uit. Bij het orga- binding hebben gehad met de niseren van een gemeente’, vertelt de 26-jarige feest is Cuvelier Waddinxvener. Volgens Cuve lier dankt hij de uitnodiging aan het Oud Nieuw-feest van af gelopen jaar. Dat feest trok volgens de juweliers-zoon on geveer 450 mensen. „Het was eigen smaak heel gezellig. Ik wil eigenlijk een maar kent het traditie maken van het feest dorp ook zo rond de jaarwisseling.’ Cuvelier goed dat hij wel was degene die het organiseer- kan inschatten welke bands hij moet vastleggen. De 26-jarige heeft na deze Luilak alweer het volgende plan opgevat. Wet houder Van Holstein vond het beschikbare budget te groot voor één feest. Vandaar dat Cuvelier denkt over een twee de feest in de zomer. „Al het geld dat we nu overhouden gaat naar de pot voor een tweede feest in de zomer. Het is allemaal nog heel vaag maar in principe streef ik naar twee of drie feesten per jaar. Zo ben ik ook al een beetje bezig met contacten te leggen voor een feest in 2000 in samenwerking met de horeca-ondernemers. Zijn activiteiten wil hij wel be perkt houden tot Waddinx- niet bang dat de muziek niet zal aanslaan. Hij volgt voor een groot deel zijn eigen maar dorp De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur).

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 3