ontmoette weer Podskalak Zonnesteek aan de Costa del Sol? Schade in Schotland? Diarree in St. Tropez? Veselka Open huis bij Anke Mensink CDA overlegt met sportverenigingen Controleurs op zoek naar honden JsljL Campingstoel voor Sander Gift 25 mille Giften voor de kinderboerderij Beleidsplan in de raad Vergadering ’Gouwe Park’ Verkeers- examenWN afgebroken WADDINXVEEN - De tweede dag van de prakti sche verkeersproef voor Waddinxveense basisscholie ren is vorige week woensdag 2 juni om half elf afgebroken vanwege dreigend slecht weer. Hierdoor moeten nog 57 scholieren van de in to taal 350 de jaarlijkse ver keersproef van de afdeling Waddinxveen van de vereni ging Veilig Verkeer Neder land (WN) doen. Het gaat om leerlingen (4) van de Koningin Juliana- school, de Koningin Beatrix- school en de gereformeerde school De Leilinde. Zij zullen nu op woensdag 23 juni tus sen negen en tien uur de verkeersproef kunnen afleg gen. De start is opnieuw bij het politiebureau aan de Lima- weg. Ouders die bereid dan voor korte tijd een controle post te bezetten kunnen contact opnemen met Jos Schrever, tel. 0182-630854. Van de dinsdag I juni gehou den eerste dag van de prakti sche verkeersproef in Wad dinxveen, die officieel werd gestart door Waddinxveens burgemeester Fedde Jonk man, is vorige week een uit gebreide reportage uitgezon den in het NOS-Jeugdjour- naal. Seniorenreis deed Schiphol en paleis Soestdijk aan r WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS H Dat vraagt om de reisverzekering van Zorg en Zekerheid. Direct afsluiten? Bel: 071 - 5 791 217. Dat vraagt om de reisverzekering van Zorg en Zekerheid. Direct afsluiten? Bel: 071 - 5 791 217. Dat vraagt om de reisverzekering van Zorg en Zekerheid. Direct afsluiten? Bel: 071 - 5 791 217. florg en Zekerheid Trekking verloting Éy J.-?' -d- PAGINA 25 "X a;*5 Be fiam. verheugt zich op viêroe. veld. WADDINXVEEN - De seniorenreis van Co mité Seniorenreis Waddinxveen was vorige week woensdag weer een groot succes. Maar liefst 270 mensen wilden graag mee met de touringcars om onder andere de nationale luchthaven Schiphol en paleis Soestdijk te be kijken. Onder dit grote aantal mensen schre ven honderd zich nog op het allerlaatste mo ment in. Al om kwart over zeven werden de eerste deelnemers opgehaald bij hun woning in de wijk Zuidplas. Zo werkte de organisatie lang zaam aan de lijst af om de vijf grote en één kleine bus vol te krijgen. Rond acht uur kon de reis beginnen. De eer ste halte was via de mooie groene route over provinciale wegen langs Hazerswoude - Al- phen - Woerden - Kamerik naar Loosdrecht waar om kwart voor tien de koffie met gebak klaar stond. Een aantal dapperen durfden het aan om op het terras plaats te nemen maar het meren deel bleef in de lekkere warme zalen van het restaurant. Om half elf vervolgde de Waddinxveense stoet de trip richting Eemnes waar de lunch bij aankomst ai klaar zou staan. Maar eerst reden de bussen langs paleis Soestdijk. Prinses Juliana was thuis want de vlag hing in top. De organisatie vroeg de chauffeurs een beetje snelheid te minderen want het comité kent de doelgroep en weet dat veel mensen zich interesseren voor het koningshuis. Na de, volgens deelnemers heerlijke, lunch vertrok het gezelschap naar Schiphol dat het hoogtepunt van de dag zou worden. Alle 270 deelnemers kregen een uitgebreide rondlei ding over het terrein. ‘De mensen reden onder vliegtuigvleugels door, mochten een hangar betreden en reden een rondje langs de startbaan. Ook zagen ze het vliegtuig van de koningin', vertelt comité- voorzitter T. Ververs sr. Op de luchthaven werd streng gecontroleerd. Bij het opgeven voor de reis waarschuwde de organisatie dat een geldig legitimatiebewijs no dig was en dat de naam en geboortedatum moest worden doorgegeven. ‘Maar gelukkig zagen de marechaussee en dou ane dat wij een wat ouder gezelschap waren. In de marechausse-kantine konden we zelfs iets drinken!', aldus Teus Ververs. Al met al duurde de rondleiding vijf schitte rende kwartieren. De route over de nationale luchthaven was in de bus een geliefd gespreks onderwerp op de weg naar Alphen aan den Rijn waar in Avifauna een traditionele diner zou worden genuttigd. In het restaurant richtte Waddinxveens burge meester Fedde Jonkman nog enkele woorden tot de deelnemers. ‘Dat waren mooie woor den, de burgemeester begreep precies het doel van de seniorenreis: het onderhouden van contacten en het kennis maken met ande re mensen. Het gaat niet alleen om het plezier want oudere mensen kunnen ook met de kin deren en familie ergens heen gaan', meent Teus Ververs. In Waddinxveen wordt voor het houden van één of meerdere honden belasting geheven. Uit een oogpunt van rechtsgeldigheid moet de gemeente erop toezien dat iedereen aan deze belastingplicht voldoet. Locatie Passage Partners van deelnemers die door omstandig heden niet mee konden gaan of oud-leden van het comité die de reis niet mee konden ma ken, kregen van de organisatie een bloemetje aangeboden. De gemeente en de winkeliers in de Dorp straat boden elk de deelnemers nog een drankje aan zodat de sfeer tot het laatste mo ment er goed in zat. Om half negen 's avond kwamen de 270 men sen moe maar voldaan in Waddinxveen aan. Misschien dat alleen de twee EHBO’ers min der vermoeid waren. Zij hoefden niet noe- menswaardig op te treden. Inmiddels kreeg de organisatie vele bedankjes en complimenten voor het evenement. ‘En daar doen wij het toch allemaal voor. In sep tember beginnen de voorbereidingen voor de volgende seniorenreis alweer die in het 69e jaar dat we het organiseren moet worden ge reden. Het belooft heel speciaal te worden!', licht Teus Ververs alvast een tipje van de slui er op. f2org en Zekerheid Dar wil toch iedereen fïorg en Zekerheid Oar rrII toch iedereen SURpRICE trole is permanent van aard: jaarlijks zal in Waddinxveen op willekeurige momenten ge controleerd worden. Wie één of meerdere honden bezit, waarvoor geen belasting wordt betaald, kan een aangif tebiljet telefonisch aanvragen via tel. 0182- 624813,0182-624814 of 0182-624816. Men kan ook een aangiftebiljet afhalen bij de pu- blieksbalie in het gemeentehuis. Het tarief voor de hondenbelasting bedraagt voor 1999 126,- voor één hond. De tweede hond kost ook ƒ126,-, maar voor een derde hond betaalt men het dubbele tarief: ƒ252,-. Belastingplichtigen die één hond houden en (denken) in aanmerking te komen voor kwijt schelding van gemeentelijke belastingen, kun nen deze kwijtschelding in één keer aanvragen voor alle gemeentelijke belastingen tegelijk. Dit betreft dan de onroerende-zaakbelastin- gen, de afvalstoffenheffing en de hondenbelas ting. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense notaris mr. J.A.M. Koek heeft de trekking verricht van de door de Stichting De Gouwebloem gehouden verlo ting. De prijzen zijn gevallen op de lotnummers 2822 (cd-spe- ler), 5517 (stofzuiger), 1846 (diner voor twee personen), 5354 (levensmiddelenmand) en 6125 (tafellaken). Een ieder die in het bezit is van een lotnum mer eindigend op een 9 heeft ook een prijsje. De prijzen kun nen worden afgehaald op dins dagavond 15 juni tussen zeven uur en half negen in het ge bouwtje van De Gouwebloem aan de Tollenslaan in Waddinx veen. WADDINXVEEN - De kerk voogdij van de Centraal Her vormde Gemeente van Wad dinxveen heeft een legaat van 25.000 gulden ontvangen uit een nalatenschap. Met dit geld worden de kosten van de bouw van de kerk de Morgenster en de aan koop van de pastorie verlicht. werkt en woont. Ter gelegen heid van het open huis is de Waddinxveense kunstaneres van plan een aantal van haar schilderijen en aquarellen tegen een sterk verlaagde prijs te ver kopen. Aan het open huis wordt ditmaal meegewerkt door de veelbelovende Goudse kunstenares Marlinda Weyers. Ze studeerde af op de Acade mie voor Kunst en Vormgeving in 's-Hertogenbosch als kera misch vormgever. Ze maakt ei genzinnige keramiek, waarbij sfeer en fantasie een belangrij ke rol spelen. Tijdens het tweedaagse open huis zullen Anke Mensink en Marlinda Weyers toelichtingen geven op hun werk. Voor de bezoekers staan koffie, thee en andere drankjes uitnodigend klaar. Enkele van de 270 deelnemers aan de jaarlijkse Waddinxveense seniorenreis. (Foto: Sjaak Noteboom sr.). WADDINXVEEN - Vanaf midden juni gaan in Waddinxveens de controleurs hondenbelas ting weer op pad. Belastingplichtigen kunnen, als zij geen aangifte hebben gedaan voor hun hond, een navordering krijgen met een toe slag die net zo hoog is als de navordering. Bo vendien staat er een forse boete op het niet doen van aangifte. De controleurs hondenbelasting gaan huis- aan-huis na of er één of meer honden in een pand aanwezig zijn. Er wordt in de komende tijd elke werkdag tot ‘s avonds negen uur ge controleerd. De controleur is in het bezit van een legitima tiebewijs, waar inwoners hem of haar naar kunnen vragen. Aan de hand van een lijst kan de hij nagaan of er voor de hond belasting wordt betaald. Als dat niet het geval is, wordt er een navor- deringsaanslag opgelegd. Deze wordt ver hoogd met eenzelfde bedrag dat te weinig is betaald. Bovendien staat op het niet doen van aangifte een forse geldboete. Ook wanneer iemand niet thuis is probeert de controleur te beoordelen of er op het be treffende adres een hond aanwezig is. Zono dig komt hij later nog een keer terug. De con- kel en showroom hingen kaarten met daarop het nieu we Randstad Outdoor-logo. Klanten werden uitgenodigd het juiste aantal kaarten te tellen en op een wedstrijdfor- mulier te noteren. Onder de deelnemers met de juiste op lossing werd de prijs verloot. Vanaf 1995 hebben de volks dansgroepen ’Veselka’ en ‘Podskalak’ uit Kamenice (bij Pelhrimov) elkaar om de twee jaar ontmoet. Vorige week donderdagavond kwamen deelnemers van Vesel ka in buurtcentrum ’Het Zuid- honk’ (Zuidplaslaan) bijeen om de recente meireis naar Tsje chië af te ronden met het kij ken naar de daarvan gemaakte video en om van elkaar foto’s te bestellen. Er werd nogal wat nabesteld om leuke momenten goed in herinnering te kunnen houden. Veel waardering was er voor het verblijf bij Podskalak. Het programma was met zorg voorbereid en de uitstapjes wa ren een belevenis. Er werd opgetreden in kleine dorpjes, maar wel met een ei gen cultuurhuis. Het stadsplein van Waddinxveens zusterge- meente Pelhrimov was een prachtig decor om in te dansen, maar het hobbelige plaveisel was risicovol. Gelukkig bleven blessures uit. Veselka bestaat voornamelijk uit dames. De heer in het gezel schap en de accordeonist vallen dus erg op. Dat leverde in Pelh- WADDINXVEEN - Over het nieuwe beleidsplan van de ge meente Waddinxveen zal wor den gesproken in de gemeente raadsvergadering van dinsdag avond 22 juni om zeven uur. Aan deze maandelijkse verga dering van de Waddinxveense volksvertegenwoordigers wordt overigens een tweede vergaderdag vastgeknoopt op woensdag 23 juni van 16.00- 18.00 uur welke na een van ge meentewege geserveerde maaltijd vanaf 19.00 uur zal worden voortgezet. De gemeenteraadsvergadering van donderdagavond 3 juni is niet doorgegaan omdat er toen toch weer niet over het win kelcentrum ’de Passage’ ge sproken zou kunnen worden. In verband met de laatste ont wikkelingen ten aanzien van de zienswijze van het bestuur van de Ondernemers Vereniging Waddinxveen (OVW) over de Passage-problematiek wordt gewacht op een nader voorstel van het college van Burgemees ter en Wethouders. rimov de opmerking op dat er in Holland kennelijk weinig mannen zijn. Podskalak, dat steeds een deel van het optreden voor haar re kening nam, danst met paren. Ook de kindergroep Podska- lacem bestaat uit zowel jongens als meisjes. De Volendamse costuums waarin de leden van Veselka optraden vormden ook een groot contrast met de kleurige Oost Europese-dracht van Podskalak. Maar de warme vriendschappe lijke manier waarop de leden van beide groepen met elkaar omgingen gedurende het be zoek was van een grote éénsge zindheid. Men geniet van elkaar en hoopt de traditie van de tweejaarlijkse ontmoeting voort te zetten. De uitnodiging aan Podskalak is al gedaan. Individueel zal er tus sentijds zeker ook contact zijn. Maar het stimulerende karak ter van het groepsevenement is voor de Stichting Vriend schapsband Waddinxveen- Pelhrimov een reden om deze uitwisselingen te blijven steu nen. WOENSDAG 9 JUNI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WADDINXVEEN - De CDA- gemeenteraadsfractie heeft een groot fractieberaad gehouden met de Waddinxveense sport verenigingen. Aanleiding hier voor waren het gemeentelijk rapport over de meerjaren planning sportvelden en terrei ninrichting en het meerjaren onderhoudsplan van de binnen- sportaccomodaties. Beide rapporten komen deze maand aan de orde in de raads- commissievergadering Welzijn Onderwijs, Zorg en Sport en in de gemeenteraadsvergadering. Omdat bekend was dat de bui tensportverenigingen betrok ken waren geweest bij de tot standkoming van het rapport over de sportvelden waren de leden van de CDA-fractie ver baasd toen bleek dat de bin- nensportverenigingen niet op de hoogte waren van de onder houdsplannen voor hun accom modaties. ‘Het college heeft in teractief besturen immers hoog in het vaandel staan1, tekenen de christen-democraten hierbij aan. Tijdens de geanimeerde bijeenkomst passeerde een groot aantal opmerkingen de revue. De hoge bezettingsgraad van sportzaal ’De Duikelaar’ (Zuidplaslaan) kwam aan de or de, de gebrekkige communica tie met de gemeente, proble men ten aanzien van schoon maak van de sportzaal aan de Johannes Postlaan, de hoogte van reserveringen voor het on derhoud van sportaccommoda ties en de zaalhuur die aan de verenigingen wordt doorbere kend. Eveneens werd gesproken over de mogelijkheid jongeren in Waddinxveen kennis te laten maken met een sport door middel van het invoeren van een sportstrippenkaart. De verenigingen vroegen zich af of dit voor hen uitvoerbaar is. Iemand die wil weten of bij voorbeeld basketbal of korfbal iets voor hem of haar is, kan al tijd gratis en vrijblijvend een paar trainingen bijwonen. Als de strippenkaart leidt tot ’shoppen’ is dat niet goed in te plannen. Als alternatief werd geopperd om aan het eind of begin van het seizoen speciale kennismakingsdagen te organi seren. In Gouda blijken deze een succes. In het tweede deel van de bij eenkomst werd gesproken met de buitensportverenigingen. De voetbalverenigingen bleken te vreden over de totstandkoming en de inhoud van het rapport. Lang werd stilgestaan bij de problemen op het sportcom plex Sniep-west, het ontbreken van een fatsoenlijke kleedruim te voor handbalvereniging Ro- wah, het tekort aan velden bij korfbalvereniging Korbis en de kwaliteit van het natuurgras van de hockeyvereniging. Ruim een jaar geleden hebben de drie verenigingen al contact met elkaar gehad over de (on)mogelijkheden van samen werking. Daarbij is ook het ge- meentebstuur betrokken ge weest. Hoewel dat heeft aangegeven op een en ander terug te ko men, blijft een inhoudelijke re actie van PvdA-wethouder drs. Aad van Holsteijn uit. In het voorliggende rapport wordt de samenwerking wel als mogelijk- WADDINXVEEN - De volksdansengroepen ’Veselka’ (Waddinxveen-Boskoop) en ’Podskalak’ (Tsjechië) heb ben weer een paar dagen met elkaar opgetrokken. heid genoemd, maar niet ver der uitgewerkt. Tijdens de bij eenkomst werd voorgesteld een projectgroep te formeren bestaande uit de drie betrok ken verenigingen en de ge meente om gezamenlijk de pro blemen op te lossen. De verenigingen waarschuw den er verder voor onder houdswerkzaamheden niet uit te stellen in afwachting van een lange termijn visie. Met name voor Rowah zou dit de onder gang kunnen betekenen. Net als de jeu de boulesvereni- ging Waddinxveen loopt Ro wah bij het realiseren van kleedaccommodatie steeds te gen de hoge (welstands)eisen aan. Voor wat kleinere vereni gingen wordt het daarmee on mogelijk zelf iets te bouwen. Vervolgens werd gediscus sieerd over de vraag of er mini- mumfaciliteiten aan startende verenigingen moeten worden geboden. Enerzijds kan er niet ongebreideld aan elk verzoek gehoor worden gegeven, an derzijds zijn er verenigingen die zichzelf in een aantal jaren heb ben bewezen. ‘Het zou wenselijk zijn hier voor vuistregels vast te leggen. Daarmee wordt duidelijkheid geschapen en dat is waar ieder een het meest bij gebaat is', zo werd de discussie besloten. WADDINXVEEN - Van de ’Stichting Jantje Beton’ kan voor de in het Warnaarplant- soen aanbouw zijnde nieuwe kinderboerderij een bijdrage van 8.000 gulden tegemoet worden gezien. Dat staat in de nieuwsbrief van het Waddinxveense stichtings bestuur. Verder lopen er met het Fonds VSB Bank nog afspra ken voor een bijdrage van 10.000 gulden. Voorts zijn er toegezegde kor tingen op de aanschaf van vloerbedekking en zonwering (Van der Linde) en het plaatsen van wandtegels (Egbo BV en De Waardt Bouwmaterialen BV). Van de Rotary Club in Wad dinxveen komt een videore corder voor het educatief cen trum. De Stichting Bedrijven- sportdag Waddinxveen draagt 8.500 gulden bij voor de reno vatie van de bijenstal. Voor de medewerkers en vrij willigers van kinderboerderij is een regelement in de maak. Onderzocht wordt nog in hoe verre voor dit werk ook men sen met een uitkering ingescha keld kunnen worden. Van Randstad Kampeersport en Outdoor Shop kreeg de Gouwenaar Sander van der Velden een Crespo- campingstoel. (Foto: Randstad Kampeersport en Outdoor Shop). WADDINXVEEN- De Wad dinxveense kunstenares Anke Mensink gaat weer een open huis houden in haar atelier aan de Peppelhorst I 10 op zater dag 19 juni en zondag 20 juni van I 1.00-17.00 uur. Het is alweer twee jaar geleden dat Anke Mensink voor de eer ste maal haar atelier in Groens- waard I voor bezoek had opengesteld. Dat is toen een groot succes geworden. 'Het wordt nu zo langzamer hand tijd om het nog eens te doen', aldus Anke Mensink, ‘zo dat iedereen met eigen ogen kan zien wat ik in de afgelopen periode heb geschilderd'. Bovendien kunnen de bezoe kers zien hoe Anke Mensink WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 16 juni om acht uur vergadert het alge meen bestuur van het bedrij- venschap regio Gouda in het gemeentehuis van Moordrecht over het tegenover ’t Weegje in Waddinxveen-Zuid te ont wikkelen bedrijvenpark ’Gou we Park’. In deze avondvergadering wordt de stand van zaken met betrekking tot de bestem mingsplannen besproken. Ook komen de jaarrekening en het verslag 1998 aan de orde, even als de begroting voor het jaar 2000. In 1993 sloten Gouda, Moordrecht en Waddinxveen een convenant waarin werd af gesproken samen een bedrij venterrein te intwikkelen op Moordrechts grondgebied, ten westen van ’t Weegje. Voor dat bedrijventerrein, dat Gouwe Park gaat heten, is intussen een bestemmingsplan vastgesteld. WADDINXVEEN - Sander van der Velden uit Gouda heeft de door Randstad Kam peersport en Outdoor Shop aan de Mercuriusweg in Wad- dinxveen-Zuid gehouden prijsvraag gewonnen. Hij kreeg een campingstoel. Op alle afdelingen in de win- Ut - F -,t

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 25