erepodium voor Melvin Kok bij NK trampoline springen Tweemaal Drie kampioenen bij Gouwe Smash Magere vangsten HSW Eduard Philipse laat schakers achter zich dekbaar mat. Biniam David maakte tegen Tjeerd Wiersma al rap een paar pionnen buit, maar verloor in een verstrooid moment te veel hout en ook de partij. Ton Kuiper probeerde tegen Jaap Smit een geïsoleerde pion buit te maken, maar naast zo’n pion liggen open lijnen en daarop was het spel van Jaap doeltreffender. Albert Prins ging ten onder door een paard- vork van Jasper van Oort. Erik Hennink stond al heel gauw zo te zien volslagen verlo ren tegen Henk Stam, maar verdedigde zich met de hard nekkigheid van een veteraan: in het late eindspel won Henk net aan. Dirk van Offeren van het vierde kwam in een raar eind spel aan een verdiend half punt tegen Jan Muit van het derde. Schaatsvereniging Gouwe Streek sluit seizoen af Straten korfbal Gert Timmer hoofdtrainer Nesselande Rosanna van Bruinessen plaatst zich voor het NK turnen Meisjes-C ROWAH kampioen De Sperwer W Geen I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 'l F - ft A A PAGINA 31 Melvin Kok in volle vlucht op weg naar het erepodium. WADDINXVEEN - In de voor- jaarscompetitie zijn drie teams kampioen geworden. Het he renteam van captain Maurice Ancher speelde voor het eerst in de derde klasse. Zij hebben alle wedstrijden gewonnen. zet en motivatie een voorbeeld is geweest voor alle kinderen tussen de 6 en I2 jaar. De Jan de Redelijkheid bokaal: Deze bokaal is vernoemd naar de oprichter van de vereniging en wordt uitgereikt aan dege ne, die het meeste voor de schaatssport betekend heeft binnen de vereniging. Dit jaar ontving Ingrid de Lange deze bokaal, omdat zij naast voor treffelijke prestaties ook veel inzet heeft getoond als train- ster bij de jeugd. De clubkampioen: Degene die de beste tijden van de vereni ging heeft gereden het afgelo pen seizoen, mocht de trofee WADDINXVEEN - Zater dag 5 juni werd er in Den Haag de Regionale Wed strijd Sport-finale turnen ge houden. Namens Jazzdans Turn vereniging TOOS uit Waddinxveen nam Rosanna van Bruinessen deel aan dit evenement. Ze eindigde op een keurige derde plaats en mag door dit resultaat deel nemen aan de landelijke fina le voor dit niveau op 27 juni te Hilversum. Rosanna begon haar wed strijd op balk. Door de ze nuwen kon ze haar oefening niet stabiel turnen. Ze maak te teveel fouten en moest zelfs een keer van de balk. De jury beloonde haar met 7.05 punten. Geen goed be gin! Óp vloer liet Rosanna zien dat ze nog niet van plan was zich gewonnen te geven. Een keurig, nette oefening leverde haar 8.55 punten op. Ook de overslag tot ruglig over de kast ging uitstekend. Met 9.40 punten scoorde ze de op een na hoogste score op dit toestel. Als laatste on derdeel de brug ongelijk. Deze oefening werd ook netjes afgewerkt. Een goede score van 8.70 punten. Door de goede oe feningen op de laatste 3 toe stellen klom Rosanna naar de derde plaats in het eind klassement. Met 33.70 pun ten mocht zij de bronzen medaille in ontvangst nemen. Op zondag 27 juni mag zij te Hilversum haar oefeningen tonen tijdens de Nederland se Kampioenschappen Re gionaal Wedstrijdsport Ni veau. Eveneens werd deelgenomen aan een concours vanuit Niergnies. Weersgesteld heid: krachtige zzw wind. Af stand 234 km. In concours 206 duiven. Gelost om 12.35 uur. Aankomst eerste duif 14.51 uur. Laatste duif 15.04 uur. Snelheid eerste duif 1700 m.p.m. Uitslagen: C.A. Bode 16 14; Joh.L. Bol 2 3 15; D.Heeren 4 8 9; P. Noorlander Zn. 5 46 48; T.H. Twigt Zn. 7; J. Toor 10 12; M. Tollenaar Zn. 13 17 20; H. Metselaar 19 28; E. van Beek 22; M. Verbeek 24 31 35; W. Bree- dijk 26 39 47; Mw. E.J. de Wit 29 38 42; R.A. van der Made 30 45; C.G. Hofman 32 33; D.M. Degenhardt 34; D. Breedijk 36 41 44; J. Jan sen Zn. 51 WADDINXVEEN - De Gouwe Streek sloot het schaatsseizoen 98/99 af met de jaarlijkse prijs uitreiking. Op die avond werden de diver se kampioenen gehuldigd en werden de speciale prijzen uit gereikt. Kampioenen: Pupillen IV, meis jes: Ellen van Berkel; jongens: Bauke Wiersma. Pupillen III, meisjes: Jetske Wiersma. Pupil len II meisjes: Maartje ten Bar ge; jongens: Jimmy de Lange. Puppillen I meisjes: Maartje v/d Pijl; jongens: Bas Drost. Junio ren C, meisjes: Nicole de Klui- vert, jongens: Sebastiaan van Hattum. Junioren B jongens: Jaap van der Heiden staat voor zijn speelsterkte te laag op de lijst en bewees iets tegen Kees Klaassen. Voor de toekomst is het ver heugend, dat Arjan Hennink de secure derdeklasser Hans van Offeren een beurt gaf. Gerard Torenbeek is op papier niet sterk genoeg voor Adriaan van der Starre, maar dat zegt niet alles. In ieder geval won Adri aan ditmaal. Herman van Offe ren won in een partij ‘waar veel gekke dingen gebeurden1 van Peter van Offeren. Nadir Om- arzad won voor de derde keer, nu dankzij enige medewerking van Johan van der Ree. Stand aan de kop: I. Philipse, 2. Van Woudenberg, 3. Jansen, 4. Wil lemen, 5. R.Dannis, 6. Goor, 7. W.Hennink, 8. De Roodt. WADDINXVEEN - Zaterdag 29 mei vond in Opmeer bij Alkmaar de Nederlandse kampioenschappen trampoli nespringen A-klasse plaats in aanwezigheid van NOS Stu dio Sport. Om aan deze kampioenschappen te mogen deelnemen moesten de deelnemers zich eerder in het seizoen bij de beste 10 in de Grand Prix kwalificeren. In de Grand Prix die uit drie wedstrijden bestaat, was Mel vin (Pro Patria Zoetermeer) voor zijn concurrentie on verslaanbaar. Sander Rijkaart. Junioren A jon gens: Stef Rijkaart. Neo senio ren jongens: Peter Rijkaart. Se nioren vrouwen: Sandra Visser. Senioren heren: Adriaan Rij kaart. Veteranen heren: Bas Rijkaart. Alle deelnemers aan de club- kampioenschappen ontvingen een herinnering. Ook werden deze avond de speciale prijzen uitgereikt. De Martin de Jong trofee: Deze trofee is ver noemd naar de oprichter van het jeugdschaatsen Martin de Jong, die helaas op veel te jonge leeftijd ons is ontvallen. Maaike Hoekstra ontving deze aan moedigingsprijs, omdat haar in- mium zich kampioen noemen. Coach Pirn v/d Tas die met een incompleet team in Rotterdam verscheen ‘leende1 nog twee meisjes-B, Kim Hoffmans en Kim van Stel, en hoewel de meiden hun ‘mannetje1 stonden en een paar doelpunten maak ten ging de winst naar Atomni- um. (20-14). De jongste groep van ROWAH moesten naar WIK in Vlaardingen. Dat dit team goed presteert zal de le zer wel bekend zijn en ook de ze wedstrijd werd door RO WAH gewonnen met 3-9. duurde even, voor Ronald al zijn stukken in het gevecht had, maar toen gaf het door Bart hold geofferde stuk de door slag: Ronald won. Leo van der Haven zag zijn kan sen om in het eerste door te dringen aanzienlijk verminde ren door een nederlaag tegen Theo Goor. Wim Hennink ha- biliteerde zich ten koste van Peter de Louw. Hennie de Roodt had de langste partij van de avond, maar bleef met een gelijk spel tegen Bert van der Knaap kandidaat voor het eer ste. Daarmee zijn de kandida ten voor het eerste besproken. Wim van der Hoek kreeg een harde aanval van Nico Dannis over zijn rokadestelling heen, maar bleef overeind en trac- teerde Nico tenslotte op on- Evenals in de finale van de Grand Prix te Hoogezand Sprong Melvin ook bij de Ne derlandse Kampioenschappen, de oefening die hij ook op de wereldkampioenschappen ‘World Age Group Games* te Zuid Afrika in september van dit jaar zal springen. In de oefening waarin drie dub bele salto’s achter elkaar voor komen liet Melvin zijn concur rentie met ruim 5 punten voor sprong ver achter zich. Gelukkig wist Melvin zijn zenu wen tijdens deze oefening goed in bedwang te houden en sprong hij een formidabele oe fening met een gemiddelde sco re van 8.7 punten. Voor de ‘World Age Group Games* probeert Melvin een 4e dubbe le salot aan zijn oefening toe te voegen. Bij het synchroom springen be haalde Melvin samen met Peter van Zijverden van Olympia Aal smeer eveneens het erepodium met de tweede plaats in de leeftijdsklasse tot en met 17 jaar. Melvin was niet de enige van zijn club die in de prijzen viel. Bij de heren behaalde Allan Vil- lafuerte een ruimschootse eer ste plaats met een oefening van Olympisch niveau. Allan zal voor Nederland uitkomen in de Olympische Spelen in 2000. Bij synchroom springen behaal de ook hij een tweede plaats. Bij de dames werd Arianne van der Meer eerste en Esther Ha- moen tweede, tevens werd dit paar eerste bij synchroom. Bij 18, waarna zij zich opnieuw kampioen mochten noemen. Coach Sonja van Stel, die na de ze wedstrijd afscheid nam van deze groep en trainster Marja Sloof die volgend jaar de meis- jes-C gaat trainen, prezen de meiden met dit succes en wensten hen veel succes in hun nieuwe teams volgend seizoen. Als derde team speelden de jongens-B van ROWAH ook in Rotterdam tegen Atomium. Hier lagen de kaarten wat an ders. Bij winst op ROWAH mochten de jongens van Ato- WADDINXVEEN - De Waddinxveense postduiven vereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Bourges. Weersgesteldheid: krachtige zzw wind. Afstand 573 km. In concours 181 duiven. Ge lost om 11.40 uur. Aankomst eerste duif 17.14 uur. Laatste duif 17.59 uur. Snelheid eer ste duif 1708 mpm. Uitslagen: Comb, van Vliet I 9 16; Joh.L. Bol 2 4 I l;T.H. Twigt Zn. 5 18; D. Heeren 6 19; J. Jansen Zn. 7 28 41; R.A. van der Made 8 33; C.A. Bode 10; P. Noorlander Zn. 12; W. Breedijk 13 21; Mw. EJ.de Wit 15 27; E. van Beek 17 22 24; H. Metselaar 23; J. Toor 31 32; M. Ver beek 34; W. Hofman 43; A.H. Kivits 44. WADDINXVEEN - Op I juni ging de zomeravondcompetitie van de Hengelsportvereniging Waddinxveen van start met 13 deelnemers. Traditiegetrouw werd de eerste wedstrijd gevist in de Oude Rijn.De vangsten waren zeer mager, gezamenlijk vingen de deelnemers nog geen negen kilo witvis. De uitslag was als volgt: I. J. van Elswijk 2.160 gram, 2. E. Keizer 1.430 gram, 3. H. Romeijn 1.350 gram, 4/5. J. Verhoef en A. van Leeuwen, beide 890 gram. De vijfde wedstrijd voor de zo mercompetitie werd afgelopen zaterdag in de Amstel gevist. In het algemeen waren de vang sten ook hier aan de magere kant. Alleen A. van Leeuwen deed goede zaken, met een score van 9.410 gram won hij niet alleen de wedstrijd, maar Gehurkt van links naar rechts: Luuk Akkerhuis en Maurice Ancher. Staand van links naar rechts: Chris Le Comte, Jeroen Baars en Pieter Uittenbroek. (Foto: Gouwe Smash.) eindigden netjes in de midden moot. Het damesteam-1 veteranen van Kitty Knijff speelde thuis tegen De Sluipers. Zij verloren met 5-0 op ons altijd zonnige tennispark. Het damesteam-2 De meis- jes-C van ROWAH zijn op knappe wijze kam pioen ge worden. verstevigde ook zijn positie aan de kop van het klassement. Met minimaal verschil werden J. van Elswijk en M. van Leeuwen tweede en derde (3.890 om 3.800 gram). De vierde plaats was voor W. Houtman met 1.590 gram en als vijfde eindig de M. Reichard met 1.250 gram. Halverwege de competi tie is de stand aan de kop: IA. van Leeuwen 47.180 gram, 2. M. Reichard 29.100 gram, 3. H. Kraan 27.780 gram, 4. J. van Elswijk 25.930 gram, 5. W. Houtman 24.190 gram. WADDINXVEEN - In de voor laatste ronde van de onderlinge competitie waren verontreini gingen door externe wedstrij den niet meer mogelijk. Wel kon afwezigheid wegens vakan tie de zuiverheid ten kwade ko men, maar met 12 afmeldingen viel deze schade nog mee. Aan de top hield Eduard Philip se volgens zijn gewoonte in de directe ontmoeting met Hans van Woudenberg het hekje bij het schuurtje; en Hans, die wel iswaar een creatieve speler is, had in zijn zwarte spel te weinig winstdreigingen om gevaarlijk te worden. Als we goed geteld hebben, is Eduard nu kam pioen. Barthold Jansen pakte Ronald Dannis aan met een agressiviteit alsof zijn tegen stander een beginner was. Het WADDINXVEEN - Op vrijdag 4 juni werd voor de twaalfde keer het stratenkorfbaltoer- nooi bij WKV Korbis gehou den. Op dit toernooi wordt er gespeeld met teams waarin maximaal drie korfballers zit ten. Op deze manier kunnen niet-korfballende collega’s, vrienden, medeleerlingen of buurtbewoners van korfballers op een leuke manier kennis ma ken met de korfbalsport. Op het toernooi deden dit jaar ze ven teams mee. De finale ging uiteindelijk tussen de Berggei ten en Van de Sande. Na de re guliere speeltijd stond de stand 2-2 op het bord. Pas de tweede serie bracht de beslissing: Van de Sande werd voor een jaar de bezitter van de Wokkelbokaal. Zaterdag 12 juni aanstaande wordt een extra wedstrijd ge houden. Belangstellenden, le den van de HSW, kunnen zich om 06.00 uur melden aan het station-NS, vanwaar wordt vertrokken. Eerder die ochtend was er op het zelfde veld in Rotterdam nog een kampioenstitel voor ROWAH weggelegd. De meis- jes-B van ROWAH speelden ook tegen Atomium. In het be gin van de wedstrijd lieten de doelpunten nog wat op zich wachten, maar een schitterend doelpunt van Marieke v/d Steeg brak de ban en de ROWAH- machine kwam op gang. Deze groep (12-14 jaar) die zo lang zamerhand grossiert in kam pioenstitels, versloegen de meisjes van Atonium 3 met 7- WOENSDAG 9 JUNI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN de jeugdturnsters behaalde Kir sten Boersma de tweede en Pa tricia Meijer de derde plaats, dit paar wist bij synchroom de eerste plaats te behalen. Al met al was dit dus een goede oogst voor Pro Patria Zoetermeer en iets waar de trainers en coaches trots op kunnen zijn. Het weekend voorafgaande aan de Nederlandse kampioen schappen nam Melvin aan het grote toernooi de ‘Ostseepo- kal‘ in het Noord-Duitse Sat- trup deel. Hierbij ging Melvin als 5e geplaatste de finale in, echter door een val eindigde hij als 10e. Bij het gemixed synch- room springen ging het hem een stuk beter af, hier behaalde hij samen met Sabrine Spaarga ren (Olympia Aalsmeer) de tweede plaats. Naar aanleiding van de eerdere oproep van Melvin voor spon soring voor Zuid Afrika wil Melvin alvast de volgende spon sors bedanken voor hun bijdra ge: Beims Trading B.V. Rotter dam, Duson International Ze venhuizen, Bastiaan Optiek Waddinxveen, Sportschool Den Edel, medewerkers zwem bad ’de Sniep’ en TroBit B.V. Den Haag, familie en buurtge noten van de Akker te Wad dinxveen en Tweemanspolder te Zevenhuizen. Zonder deze sponsors was deelname aan de World Age Group Games eind september in Sun-City Zuid Afrika niet mogelijk geweest. Wij wensen Melvin, teamgeno ten en trainers van jong oranje veel succes in Zuid Afrika. Het le gemengde team van captain P. Verspoor is kam pioen geworden in de vierde klasse. Ook zij wonnen alle wedstrijden. Op de dinsdag werd het team van captain Corrie Mooy kampioen. Zij waren vorig jaar gedegradeerd uit de 2e klasse. Dit jaar speel den zij in de 3e klasse en won nen zij alle wedstrijden. Op de laatste competitiedag, dinsdag I juni, speelden zij te gen de Sluipers in Reeuwijk en wonnen met 4-I. Om dit te vieren en ter afslui ting van het seizoen werd ’s avonds gegeten bij de Waard van Waddinxveen samen met de andere teams. Het damesteam-2 I8+ van Hannelore Helmer speelde thuis tegen CC 6. Zij waren vrij vroeg klaar doordat het alle maal twee-setters werden. Ze hebben met 3-2 gewonnen en veteranen van Wil Berends speelde tegen De Dalle in Spij- kenisse. Hiervan verloren ze met 4-I, maar hier moet na tuurlijk wel bij vermeld worden dat het erg onwennig spelen was op mateco banen. ZEVENHUIZEN - Dinsdag I ju ni werd het contract tussen VC Nesselande en de opvolger van hoofdtrainer Pierre Mathieu getekend bij hoofdsponsor Holland Casino Rotterdam. Na weken van speculaties wie de nieuwe hoofdtrainer bij Nesselande zou worden, werd op deze dinsdag met de komst van Gert Timmer alle onzeker heid weggenomen. Timmer, een 47-jarige volley- baltrainer, heeft op ere-divisie niveau het team van Remote ITXZwolle getraind en won met deze ploeg tweemaal de natio nale beker en won afgelopen seizoen ten koste van Nesse lande de Supercup. Het con tract met Gert Timmer, welke door voorzitter Gerard van der Wende namens de Stich ting werd ondertekend, heeft een looptijd van twee jaar. Gert Timmer kan komend sei zoen rekenen op steun van as sistent trainer Guillermo Boogers. De selectie bestaat voorlopig uit de volgende spelers: Joost van der Hoek, Joost Looman, Kristiaan van der Wel, Timo Dijkgraaf, Rick Wiggers, nieuw komer Coen Duiverman en de internationals Jochem de Gruij- ter en Twan van Kuijk. Deze spelers hebben afgelopen week ook hun contract met VC Nes selande getekend. WADDINXVEEN - In een zon overgoten en warm Rotterdam waar zij moesten aantreden te gen het plaatselijke Atomi- um’6l zijn de meisjes-C (I0-I2 jaar) van handbalvereniging ROWAH zaterdag kampioen geworden. In het begin van de wedstrijd speelden de zenuwen de mei den nog parten maar al snel kwamen ze op voorsprong en gaven die niet meer uit handen. Voor Paulien Baardolf, de jong ste telg uit deze groep, was het wel een zeer speciale dag, zij scoorde haar eerste ROWAH- doelpunten. Na het laatste fluitsignaal en met de 3-I4 stand werden de meisjes door het ROWAH-bestuur in de welverdiende bloemetjes gezet. Dat deze groep, die in het be gin van de competitie nog wat moeite had met het winnen van hun wedstrijden, tot dit kam pioenschap is gekomen, danken zij aan een onvermoeibare in zet en aan trainster Syl Groe nendijk en coach Hans de Heer, die dan ook bijzonder trots was op ‘zijn meiden1. clubkampioen ontvangen. Voor de tweede keer in successie ontving Adriaan Rijkaart deze trofee. Na het officiële gedeelte was er in het Zuidhonk ook nog tijd voor een tombola en huldigin gen van onze trainers. Het schaatsseizoen werd afge sloten, maar op dit moment de Gouwe Streek gestart met de zomeractiviteiten. De jeugd traint in Boskoop op het veld van schaatsvereniging ’de Ot- weg’. Elke woensdagavond van 19.00 tot 20.00 uur trainen daar 65 jeugdleden. De senio ren trainen op dezelfde tijd in het Gouwe bos. i X‘i

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 31