WADDINXVE Waddinxveen ICW: „Negatteve reclame voor P^fLITI E OFFICIËLE BEKENDMAWNGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Info over psoriasis Baby op komst Volop activiteiten bij Scouting St.Victor WADDINXVEËf^ Waarom stemmen voor het Europees Parlement? ’Piratendorp’ in de Overkant samenwerking tussen IJ Hooge Burch School ontvangt PC’s Ontmoetings- dienst Baptisten gemeente 7 l Bedrijvenpark Coenecoop wordt h ;p wordt bewaakt door: MP BEVEILIGING Dit project is een N R U R E E T E B K E E G M ZOMERPIEK BIJ PUBLIEKSZAKEN I stii-h u Coear. ZWARTBLAFFERS OPGESPOORD HUURCOMMISSIE BOUWZAKEN BEZWAAR NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES VERGADERINGEN PAGINA 3 WOENSDAG 9 JUNI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN het vergroten f een 624680 Rij- Gemeentehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 veel goede dingen. Europa en haar inwoners staat op de drempel van een nieuwe eeuw. 08.30 -14.00 uur 08.30-12.30 uur 19.00 -20.30 uur reau en de zorg die verleend wordt aan ouder en kind. Op beide avonden is er natuurlijk volop gelegenheid tot het stel len van vragen. De bijeenkom sten duren van I9.30 tot onge veer 2I.45 uur. Als bijdrage in de kosten wordt ƒ5,- toegang gevraagd per paar (voor twee avonden). en komt er een clown en een kampvuur! Kenmerkend zijn de rode plekken die overvloedig schil feren en de patiënt veel pijn en jeuk kunnen bezorgen. Mensen met een huidziekte stuiten vaak op een muur van onbegrip in hun omgeving. Wie niet in de gelegenheid is de inloopmiddag te bezoeken kan bellen naar de vereniging, tel. 070-3820202 (dinsdag, woensdag en vrijdag tijdens kantooruren). Als u nog vragen heeft over wat u precies moet mee nemen, bel dan gerust met de medewerkers van de afdeling Publiekszaken. 2. Voldoen uw pasfoto's aan de in de Paspoortwet gestelde eisen? Pasfoto's gemaakt door een schoolfotograaf zijn vaak niet goed. Zelfklevende foto's kunnen absoluut niet verwerkt worden. Verkeerde pasfoto's meebrengen betekent vertra ging: u moet dan echt andere laten maken. met PreNed. Inmiddels zijn er zestig bedrijven verspreid over de hele gemeente in zee gegaan met het bedrijf. „En er zijn nog enkele offertes', vult Water reus aan. De beveiliging op Coene- coop werkt zo goed dat de borden mogelijk een veel langere grens gaan marke ren (Foto: Dove Heemskerk). Van groot belang is de wet geving welke reeds voor 40% door het Europese Parle ment bekrachtigd word. En waarover gaat het dan? Van veilige producten zoals le vensmiddelen, speelgoed, huishoudelijke apparaten maar ook over BTW-tarie- ven voor arbeidsintensieve diensten en het gebruik van groeihormonen in de vlees- productie. Voedselrichtlijnen ’controle van aarde tot bord’. Etikettering van le vensmiddelen op een juiste wijze vooral van belang voor wie allergisch is voor bepaal de stoffen. Om over lokale jongeren zaken, zoals inter culturele relaties, asielzoe kers en geluidsoverlast van gedachten te wisselen. Dit zijn enkele punten die een reden kunnen zijn om te gaan stemmen op I0 juni. De vereniging biedt psoriasis- patiënten ook de mogelijk heid om deel te nemen aan een besloten zwemuur en wel in zwembad Keerpunt in Zoetermeer op vrijdagavond van 22.00-23.00 uur. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en documenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond VERZOEK OM MEDEWERKING B W hebben het voornemen medewerking te verlenen aan de volgende bouwplannen: - Roosje Voshoeve 76, het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning - Jan Willem Frisoweg 52, het oprichten van een berging WADDINXVEEN - Op 16, I7 en I8 juni is er in speeltuin De Overkant tentendorp. Dit jaar zal tentendorp geheel in het te ken staan van ’piraten’. Tentendorp duurt drie dagen. Op de eerste dag, I6 juni, zal een grote tent opgezet wor den. Op de laatste avond, 18 juni, zullen de kinderen in deze tent slapen. Verspreid over de drie dagen zullen de kinderen verschillen de activiteiten doen die allen in het teken staan van piraten. Zo worden er bijvoorbeeld pira- tenhoeden en gouden munten gemaakt. Ook is er een disco SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw -uitsluitend op afspraak- maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. GOUDA/WADDINXVEEN - Woensdagmiddag I6 juni tus sen twee en vier uur is de Psoriasis Vereniging Midden Nederland aanwezig in het Goudse Groene Hart Zie kenhuis. In het patiënten-servicebu- reau wordt informatie gege ven over de huidaandoening en de diverse behandelings mogelijkheden. Tevens is er gelegenheid om in contact te komen met lotgenoten. Psoriasis is een niet-besmet- telijke, ongeneeslijke en ch ronische huidaandoening. Meer dan 300.000 mensen in Nederland hebben deze aan doening. Dat is 3 A 4 procent van bevolking. Vermijd de pieken De piektijden aan de balie van de afdeling Publiekszaken liggen vooral op de donderdagavond en overdag globaal tussen 10.00 en 12.00 uur. U kunt ook op dinsdagavond en dagelijks tussen de middag bij ons terecht. Óp deze tijden is het vaak (erg) rus tig. Alle normale openingstijden van de balie ziet u in de donkere balk onder aan deze rubriek <3 m N Politie district IJssel Gouwe De tijden zijn als volgt: op I6 juni begint het om 14.00 uur en eindigt het om 18.00 uur. Op 17 juni begint het om 15.30 uur en eindigt het om 18.00 uur. Op 18 juni begint het om I5.30 uur en blijven de kinderen sla pen. De kinderen krijgen I6, I7 en I8 juni avond eten en op I9 juni krijgen ze een ontbijt. Alle kinderen van basisschool leef tijd kunnen meedoen. Kinderen jonger dan 4 jaar moeten bege leid worden. Voor niet leden kost het meedoen per dag ƒ3,50 of voor alle dagen 10,-. WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde zijn de Bevers (5-7 jaar) op bezoek geweest bij de politie. De Bevers waren on der de indruk van alles wat ze te zien en te horen kregen. Zo legde een agent het systeem uit waarmee ze vanuit het bu reau met de auto’s kunnen praten, waarop één van de Be vers opmerkte: ‘Maar auto’s kunnen toch helemaal niet praten'. Zo hebben ze toch weer wat geleerd, ’s Nachts sliepen de Bevers in het club huis. Het weekend werd afge sloten met poppenkast over boeven en politie. Als u één of beide avonden wilt bijwonen en u hebt zich nog niet opgegeven dan kunt u Kraamzorg de Waarden bellen (tussen 09.00 en 16.00 uur), tel. Ol 82-325555. Binnenkort gaan de controleurs hondenbelasting huis-aan-huis controleren of er (een) hond(en) in een pand aanwezig zijn. Elke werkdag wordt tot 21.00 uur gecontroleerd. De controleur heeft een legitimatiebewijs, waar u hem of haar naar kunt vragen. Aan de hand van een lijst kan de controleur nagaan of er voor de hond belasting wordt betaald. Als dat niet het geval is, wordt er een navorderingsaanslag opgelegd. Deze wordt verhoogd met een zelfde bedrag dat te weinig is betaald. Bovendien staat op het niet doen van aangifte een forse geldboete. Ook wanneer iemand niet thuis is probeert de controleur te beoordelen of er op het betreffende adres een hond aanwezig is. Zonodig komt de controleur later terug. De controle is permanent van aard; jaarlijks wordt in Waddinxveen op willekeurige momenten gecontroleerd. In de toekomst ziet hij ook ver mogende particulieren mee doen en mogelijk zelfs onder- nemerskringen uit omliggende gemeenten die zelf te klein zijn om een collectief contract te kunnen regelen. „Maar vooral dat laatste is nog ver weg. We gaan nu pas praten over een mogelijke samenwerking.' Zomertijd: piekdrukte op het gemeentehuis De ervaring leert dat, met de zomervakantie in aantocht, heei veel mensen het gemeentehuis bezoeken voor een nieuw reis document. De wachttijd bij de loketten kan daardoor flink oplo pen. Dat geeft irritatie bij onze klanten en levert extra werkdruk. op voor onze baliemedewerkers. Geen ideale situatie dus! De aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit sta dium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men bouwplan. door Dave Heemskerk WADDINXVEEN - Het plan om de beveiliging van be drijventerrein Coenecoop uit te breiden naar de andere industrieterreinen van de gemeente en de kleine zelf standigen moet leiden tot negatieve reclame voor Wad dinxveen in ’dievenland’. Dat zegt secretaris W. Water reus van ondernemerskring Industrieel Contact Wad dinxveen (ICW). WADDINXVEEN - Veel Ne derlanders worden niet warm of koud van Europese politiek. Voor hen ligt Euro pa ver van huis. Gelukkig zien ook velen in dat Europa noodzaak is. Óm de vrede binnen Europa te bewaren. En omdat Nederland in een tijdperk van globalisering sa men sterker staan dan alleen. Het is dan ook goed om te weten waar Europa voor staat. Meer werkgelegenheid. Een sterke, sociale en ecolo gische markteconomie. Meer welvaart voor iedereen. Op 10 juni 1999 zijn er Eu ropese verkiezingen. Alle in woners van de Europese Unie kunnen dan een nieuw Europees Parlement kiezen. Waarom stemmen? Omdat Europa ertoe doet. Door te gaan stemmen geven de kie zers meer richting aan de toekomst van Europa. Buiten de negatieve pers over het gedrag van sommige parle mentariërs gebeuren er in het Europese Parlement ook VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN - Roosje Voshoeve 80, 82 en 84, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van drie woningen - Dorpstraat 55, het gedeeltelijk veranderen en van een.woning - Noordkade 113, het oprichten van een woning was lastig, uit 18 glazen moes ten 9 koppels ontmaskerd worden, alleen door te proe ven. Het bleek voor sommige zelfs lastig om hun oude ver trouwde bier te herkennen. Hints met biermerken zorgde tenslotte voor lachwekkende taferelen. Dit was een bewo gen weekend bij scouting St. Victor. Ben je 18 jaar of ouder en spreekt scouting je wel aan, dan is een leidinggevende functie bij één van onze spel- takken misschien wel wat voor jou. Bel vrijblijvend voor informatie met Jolanda Schro ten: tel. 0182-6II853. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. De huurcommissie is een onafhankelijke instantie die uitspraak kan doen bij geschillen tussen een huurder en een verhuurder. Het gaat dan voornamelijk om geschillen over de jaarlijkse huur verhoging, maar het kan ook gaan om geschillen over service kosten, huurverlaging of huurverhoging na woningverbetering. Het adres waar de huurcommissie de hoorzittingen houdt en waar de voorlichtingsspreekuren plaatsvinden gaat wijzigen en is m.i.v. 1 juli 1999: - Stadhuis, Markt 1 in Gouda. Het voorlichtingsspreekuur wordt iedere eerste donderdag in de maand tussen 09.00 en 11.30 uur gehouden. U kunt zonder afspraak langskomen. Postadres Secretariaat Huurcommissie: Postbus 564, 2280 AN Rijswijk, telefoon 070-3961000 (di, wo, do van 14.00 - 16.00 uur). ALGEMEEN BESTUUR BEDRIJVENSCHAP REGIO GOUDA op woensdag 16 juni 1999, aanvang 20.00 uur in het gemeente huis van Moordrecht. Op de agenda o.a.: - Stand van zaken m.b.t. de bestemmingsplanprocedure - Jaarrekening 1998 - Begroting 2000 De agendastukken liggen ter inzage in het gemeentehuis van Moordrecht. Voor informatie kunt u terecht bij de secretaris van het bedrijvenschap, de heer J. Bleijenberg, telefoon 0182-372844. Tarieven Het tarief voor de hondenbelasting bedraagt voor 1999 f 126, voor één hond; de tweede hond kost ook f 126,maar voor een derde hond betaalt u het dubbele tarief: f 252, Belastingplichtigen die één hond houden en (denken) in aan merking te komen voor kwijtschelding van gemeentelijke belas tingen, kunnen deze kwijtschelding in één keer aanvragen voor alle gemeentelijke belastingen tegelijk. Dit betreft de onroe- rende-zaakbelastingen, de afvalstoffenheffing en de hondenbe lasting. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN De volgende bouwaanvragen/meldingen zijn ontvangen: - Prinses Margrietstraat 2, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak - Junolaan 9, het plaatsen van een dakkapel op het achtergevel dakvlak - Coenecoop 83b, het oprichten van een fietsenberging - Weidezoom 6, het oprichten van een tuinberging - Coenecoop (naast nr. 55), het oprichten van een bedrijfsge bouw - Jan Willem Frisoweg 57, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak - Middelburgsweg 13, het oprichten van een warenhuis - Noordeinde 45, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - Woubrechterf 29, het gedeeltelijk veranderen van een woning Aangiftebiljet aanvragen Als u één of meerdere honden bezit, waarvoor nog geen belas ting wordt betaald, kunt u een aangiftebiljet aanvragen via tel. 624813, 814 of 816. U kunt ook een aangiftebiljet afhalen bij de publieksbalie op het gemeentehuis. U kunt een hoge navorde ring en een boete voorkomen als u uw hond(en) direct aanmeldt bij de gemeente. WADDINXVEEN - Zondag I3 juni is er een ontmoetings- dienst van de Baptisten ge meente Ichtus in Waddinxveen. Spreker tijdens deze dienst zal zijn de heer H. Wulffraat. Muzi kale medewerking van de Icht- hus muziekgroep. Na afloop van de dienst is er gelegenheid tot het drinken van een kopje koffie. De dienst vindt plaats in gebouw Kreater aan de Kerk straat 13 in Waddinxveen en begint om I8.30 uur. Voor meer informatie tel. 0182- 63I2I9. WADDINXVEEN - De Vier- stroom en Kraamzorg de Waarden organiseren in Gouda op maandag 2I en 28 juni twee aansluitende informatieavon den voor aanstaande ouders. De avonden worden gehouden in het Groene Hart ziekenhuis, lokatie Bleuland (Gehoorzaal), Bleulandweg I0 te Gouda. De eerste avond geeft een dië tiste informatie over de voe ding van de aanstaande moeder en de moeder die haar kind borstvoeding geeft. Daarna geeft een verloskundige infor matie over de zwangerschap en verschillende manieren van be vallen. Er wordt uitleg gegeven aan de hand van een videofilm. Op de tweede avond vertelt een kraamverzorgende over haar werk tijdens de kraam- preiode, ook wordt er door een teamleider kraamzorg uit leg gegeven over de verschil lende soorten en vormen van thuiskraamzorg. Verder wordt u geïnformeerd over de uitzet van uw baby en kunt u zien wat er allemaal voor de nieuwe we reldburger aangeschaft moet worden. Vervolgens wordt er aandacht besteed aan de voe ding van de baby. Er is een medewerkster van de Vereniging Borstvoeding Na tuurlijk aanwezig. Tenslotte geeft een wijkverpleegkundige uitleg over het consultatiebu- In samenspraak met beveili gingsbedrijf PreNed en aange- moedigd door de stevig gedaal de criminaliteitscijfers, stelde ICW ook de leden buiten de Coenecoop in de gelegenheid om gebruik te maken van de diénsten van de beveiliger. „We merkten dat de criminali- teitcijfers enorm daalden en vonden als ondernemerskring <jat het project van collectieve beveiliging ook naar andere be drijventerreinen van Waddinx veen moest worden uitgebreid. PreNed bedacht een concept en geeft daar uitvoering aan', aldus Waterreus. Het plan van het beveiligingsbe drijf past perfect bij een van de belangrijkste doelen van de ICW: de veiligheid van (aange sloten) ondernemingen maxi maal waarborgen. „In Neder land is de politiek naar mijn me ning vooralsnog niet bereid meer voor onze veiligheid te betalen. Daarom denk ik dat er te weinig politie is om de sa menleving optimaal te beveili gen. De politie biedt een ’bodemvei- ligheid’ en gezien hun middelen doet ze het goed. Alles wat de samenleving meer aan veilig heid wil, moet in mijn visie van particuliere beveiligers komen', fneent Waterreus. Het voornemen van het beveili gingsbedrijf is ook ten gunste van de burger. Volgens ICW moet ook de kleine zelfstandige ondernemer meedoen die mid den in de wijk is gevestigd. „Het is de bedoeling dat zoveel mogelijk ondernemers mee doen want dat drukt de kosten. En het is ook wel zo collegiaal. Helaas denken enkele bedrijven nog dat als de buren meedoen dat dan de crimineel ook geen kans krijgt in het eigen bedrijf, zegt de secretaris. Voor een actie in januari deden veertig bedrijven mee aan het contract Let extra op de volgende punten: 1. U wilt uw kinderen tot 16 jaar (opnieuw) bijschrijven in uw nieuwe paspoort? Dan heeft u schriftelijke toestemming nodig van uw partner of van de andere ouder die de ouder lijke macht heeft. Dit geldt óók als uw kinderen al in uw oude paspoort staan. WADDINXVEEN - Ook de verstandelijk gehandicapte be woners van Hooge Burch zijn graag met een computer bezig. Het is leuk, je leert er veel van en bijna iedereen heeft tegen woordig zo’n apparaat. Het budget van Hooge Burch is echter niet toereikend om vóór bewoners die dit wensen een pc aan te schaffen. Daarom heeft de school een beroep ge daan op het bedrijfsleven. Directeur en medewerkers van Achmea Bancair Service Cen trum waren direct enthousiast over het idee. Het één en an der resulteerde in de schenking van 18 computers. Het gaat na tuurlijk niet om de nieuwste ty pen, maar voor het doen van eenvoudige spelletjes, het ty pen van een brief of ondersteu ning bij onderwijs zijn ze heel geschikt. In de nieuw op te richten Hooge Burch School kunnen de bewoners binnenkort inte kenen voor cursussen die in het teken staan van zelfstandig- heidstraining. Dit kan gaan om koken, zelfstandig reizen, met geld omgaan, maar ook het werken met een pc. De ’nieu we’ pc’s komen dan ook als een geschenk uit de hemel. De cur sussen passen prima in het be leid, om mensen met een ver standelijke handicap zo zelf standig mogelijk een plek in de maatschappij te laten innemen. Met deze praktisch gerichte cursussen wordt deze zelfstan digheid goed ondersteund. Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. - Huursubsidie 1999 - 2000, - Vragen over huur 1999 - 2000, - Huur en verhuur van kamers 1999 - 2000, uitgaven van het Ministerie van VROM. Huursubsidieformulieren De formulieren voor het aanvragen van huursubsidie voor de periode 1 juli 1999 - 1 juli 2000 zijn vanaf heden verkrijgbaar. Huurt u een woning van Woonpartners of van de Stichting Bejaardenhuisvesting kunt u daar die formulieren verkrijgen. Huurt u een woning bij een particuliere verhuurder dan kunt u het formulier afhalen bij de publieksvoorlichtingsbalie in het gemeentehuis. Ondertussen was een ander deel van de groep bij de Dorp straat bezig om een droge plek op de braderie te creëren waar geknutseld, gespeeld en geschminckt kon worden. Toen de buien minder wer den, hebben we nog twee houtvuren kunnen maken, waarboven kinderen broodje konden bakken. ’s Avonds was er voor de oud ste leden en leiding een bier- proefavond. Verschillende bie ren moesten omschreven worden, de groep die dat het meest origineel deed, kreeg een prijs. Het biermemory - Jan Dorrekenskade-Oost 100, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bedrijfsgebouw - Anna de Waalhoeve 24, het oprichten van een tuinberging - De Genestetlaan 96, het plaatsen van een dakkapel op het ach tergeveldakvlak - Jupiterlaan 13, het plaatsen van een dakkapel op het achterge veldakvlak - Aletta Jacobshoeve 3, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak De verzoeken om medewerking te verlenen liggen m.i.v. 10 juni 1999 twee weken ter inzage bij de afdeling VROM, op werkda gen van 08.30 tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kunt u schriftelijk bedenkingen indienen bij B W. VERLEENDE RECLAMEVERGUNNING - Coenecoop 770, het plaatsen van een bedrijfsnaam tegen de westgevel en een logo tegen de zuidgevel. .2 T* Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids COMMISSIE voor ALGEMEEN BESTUURLIJKE ZAKEN op dinsdag 15 juni 1999, aanvang 20.00 uur. Op de agenda o.a.: - Voorstel tot vaststellen beleidsplan 2000-2003 - Investeringsplan 2000 - Organisatie presentaties en tentoonstellingen OUDERENPLATFORM op donderdag 17 juni 1999, aanvang 13.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Notitie "één loket voor hulp- en informatievragen" van PGMH - Nota ouderenbeleid. Tussenrapportage ouderenbeleid, terug blik bijeenkomsten werkgroep woon- en leefomgeving, informa tie over panels. - Herziening beleid Wet voorzieningen gehandicapten m.b.t. Aanvullend Openbaar Vervoer De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeshoek van de publiekshal ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur).

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 3