Kees VPRA Wijdooge voorzitter KyI Voor Alpha is geen enkele taal een vreemde taal I Bi Complex Sint Victor kerk wellicht beschermd monument Weekmarkt in Oud-Hollandse stijl Be Fair-voetballers beloven bezwaren tegen komst winkelcentrum fel ji iw winnaar beer i CroenRij< Benefietconcert in De Hoek steen Opbrengst Astma collecte Concert jongerenkoor Vox Jubilans Veroordeling oud- rijsschool- houder Winter harde fuchsia GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 donderdag vrijdag koopavond PAGINA 13 WOENSDAG 16 JUNI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN te HET RIJKE TUINLEVEN |ef - ’Met een beter en correcter taalgebruik wordt de handel ef- landse muziek te horen, de Willem de Zwijgerlaan is ver sierd met vlaggetjes en er wor- kinderen is er een meisje met ’grabbelrok’ en worden er en ken VPRA-voorzitter Kees Wijdooge uit Waddinxveen de voordelen van een externe pr- adviseur nog eens op: - vaak grote mate van speciali satie (advisering, non-profit pr, financiële pr, lobbyen, interne communicatie, issue manage ment), - grotere onafhankelijkheid. - grotere flexibiliteit. - gevarieerde ervaring en con tacten. - samenwerking makkelijker te stoppen als deze niet bevalt. kunnen worden. Er wordt ook nog perkgoed verloot. verkrijgen van de bepaalde af gewezen vorderingen loopt nog een juridische procedure. -AlllA- üisi' Kalbadx terschap. ’In ieder geval kunt u gerust zijn over één ding: er is geen inter ne strijd over de opvolging ge leverd. Maar voor ik het ja woord aan de kandidaatstelling gaf heb ik er wel weken over na moeten denken. De genade van de twijfel noemde wijlen mon seigneur Bekkers dat’. Kees Wijdooge, die in het be stuur door vier bestuursleden wordt omgeven, denkt dat de ’nieuwe’ VPRA nog nauwelijks een (duidelijk) imago heeft. Het kan naar zijn overtuiging in positieve zin worden ingevuld. ’In ieder geval geen stoffig ima go, zoals de accountants van zichzelf beweren’. ’Maar de collega’s kunnen gelijk krijgen als de buitenwacht door heeft dat niet een snelle, jonge en recent afgestudeerde com municator met een grandioze IT-vaardigheid - en natuurlijk veel ervaring- de nieuwe voor zitter van de VPRA is gewor den, maar iemand met bijna 40 jaar praktijkervaring die in hoge mate autodidact op pr-gebied is’. Intussen heeft zijn VPRA-be- stuur besloten om de jongere medewerkers van de aangeslo ten bureaus te vragen de toe komst van de communicatiead- lange vertraging leiden’, aldus mr. Hubert Poot. Hij wil dat zijn brief betrokken worden bij de plannenmakerij rond het be stemmingsplan Centrum ’99. Overigens is het nog maar de zeer vraag of Be Fair-voetbal met het oog op de toekomst uiteindelijk niet zou willen ver huizen naar een andere locatie. Indien het op te stellen verhui- zingsplan namelijk voldoende fi nancieel aantrekkelijk wordt gemaakt en er bijvoorbeeld te vens wordt voorzien in de aan leg van een vijfde veld op de nieuwe plek moet nog maar worden afgewacht of de chris telijke voetbalvereniging geen eieren voor haar geld zal kie zen. Wie het gewicht van een stapel kazen kan raden wint een fiets. Er is ook een rad van avontuur in de geluidswagen waarmee vijf cadeaubonnen van tien gul den voor de markt gewonnen derricht worden. Al naar ge lang de doelstelling en de reeds aanwezige kennis bij de cursis ten stelt Alpha het lesprogram ma samen. Is er sprake van spoed (bijvoor beeld als iemand op korte ter mijn wordt overgeplaatst naar het buitenland), dan ligt een in tensieve (stoom)cursus van één tot twee weken voor de hand. ’Wat de lesuren en de locatie betreft laat Alpha de keuze vol ledig aan het bedrijf en de werknemers. In de meeste ge vallen geven die er de voorkeur aan de training in-company te krijgen’. ’Dat voorkomt reistijden voor het personeel en bovendien hoeft er geen lesruimte te wor den gehuurd’, besluit Suzanne Kampen, de trotse directrice en eigenaresse van Alpha ver taalbureau en taalonderricht aan de Jan Dorrekenskade- Oost in Waddinxveen. WADDINXVEEN - De Waddinxvener Kees Wijdooge (Prins Bernhardlaan) is benoemd tot voorzitter van de VPRA Brancheorganisatie voor public relations en comn- municatie-adviesbureaus. Dat is gebuerd tijdens de voor jaarsvergadering. Tot dat moment was Kees Wijdooge tweede secretaris van de oprganisatie. viesbranche uit te stippelen. ’VPRA-plus moet ons het nieu we millennium binnenloodsen. Het bestuur hoopt dat de werkgroep een broedplaats van nieuwe bestuursleden zal zijn. Dus komt er eerlang een der de, sprakelende voorzitter’, al dus Keees Wijdooge. In zijn toespraak gaf hij aan lid van deze organisatie te zijn om dat hij contact met collega’s die sinds 1992 al na enkele rijlessen hij respecteert op prijs stelt, het uitwisselen van informatie nuttig is, het professionalisme moet worden bevorderd en de intercollegiale toetsing belang rijk is. ’Daarmee komen we bij het vo- De VPRA diende een nieuwe voorzitter te benoemen in ver band met het vertrek van de 60-jarige drs. Harry Mock, die onbezoldigd directeur van de organisatie is geworden. In die functie zal hij het bestuur bijs taan en uitvoering geven aan het beleid van de vereniging. Kees Wijdooge is met Mare Droës directeur van Droës Wijdooge in Woerden. Het is voor hem een volslagen verras sing dat hij VPRA-voorzitter is geworden. ’Ook nog eens omdat ik het in diverse verenigingen nooit ver der heb geschopt dan secreta ris’, zei hij in zijn toespraak na het aanvaarden van het voorzit- rig jaar ingezette kwaliteitsbe leid. Permanente vermeerde ring van kennis, efficiëntie, re en Bij het Koningin Wilhelminaplein zijn de reconstructie- werkzaamheden nog volop aan de gang. De weekmarkt is weer teruggekeerd op de Willem de Zwijgerlaan. (Foto: Evert Hardendood). uitspreken dat de Sint Victorkerk niet voor komt op de locale monumentenlijst die aan vankelijk was opgenomen in het gemeentelijk beleidsplan. Nadien vonden verschillende formele en in formele gesprekken plaats met leden van het college van Burgemeester en Wethouders en ambtenaren. Naar aanleiding van het verzoek van het stich tingsbestuur aan het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen tot plaatsing van het kerkgebouw aan de Zuidkade op de mo numentenlijst is het gemeentebestuur door de Rijksdienst voor Monumentenzorg om advies verzocht. In november vorig jaar is er in het kader van dit te verstrekken advies een hoorzitting gehouden, waarin zowel het stich tingsbestuur, het parochie bestuur als het comité van zich hebben laten horen. Vervolgens heeft de Wad- dinxveense gemeenteraad op voorstel van B. en W. en gesteund door de raadscommissie voor wel zijn, onderwijs, zorg en sport besloten staatssecre taris dr. Rick van der Ploeg (PvdA) positief te advise ren het gehele Sint Victor- kerkcomplex aan te wijzen als beschermd monument. De Rijksdienst voor Monu mentenzorg heeft even eens advies gevraagd aan de provincie en de Raad voor Cultuur. Uit welinge lichte bronnen is verno men dat deze thans ook op korte termijn hun advies zullen uitbrengen. Daarna is het aanwoord aan het ministerie van On derwijs, Cultuur en We tenschapen. Gehoopt wordt dat ’Den Haag’ nog voor de eeuwwisseling een beslissing zal nemen. WADDINXVEEN - Op de bra- opdrachtgevers derie in de Dorpstraat konden de bezoekers op initiatief van de Dierenbescherming, werk te verduidelijken, groep Waddinxveen ook mee doen met het raden van de naam van een knuffelbeer. De naam van deze beer was moment van de dag bij het ver taalbureau terecht kunnen. Ook in het weekeinde staan beëdigde vertalers en tolken voor de klant klaar. Het Waddinxveense bedrijf kan teksten naar en van elke (ge schreven) taal omzetten. Daar bij maakt het bureau uitsluitend gebruik van ’native speakers’. ’Zij beheersen de taal in kwes tie tot in haar fijnste finesses en zijn het beste in staat rekening te houden met de cultuur van hun moederland. Die cultuur is sterk bepalend voor hoe de tekst bij de lezer overkomt’. Ook voor vertalingen van de ene vreemde taal naar de ande re is Suzanne Kampen het juis te adres. In dergelijke gevallen geeft Alpha de voorkeur aan native speakers uit het doel- land. Door gebruikmaking van de modernste communicatie- DEN HAAG/WADDINXVEEN - Uit nu op schrift gestelde ge gevens van de Hoge Raad der Nederlanden blijkt dat het be roep in cassatie van een 50-jari- ge Waddinxveense oud-rij- schoolhouder tegen een arrest van het Haagse Gerechtshof ongegrond is verklaard. Het oordeel van de advocaat-gene- raal had dezelfde strekking. Het Haagse Gerechtshof heeft daarmee ingestemd met het eerder tegen de betrokkene uitgesproken en nu onherroe pelijk geworden vonnis van zes maanden gevangenisstraf, voor waardelijk met een proeftijd van twee jaren, alsmede tot het verrichten van onbetaalde ar beid ten algemene nutte voor de duur van 240 uren, in plaats van zes maanden gevangenis straf wegens feitelijke aanran ding van de eerbaarheid, meer malen gepleegd. Deze gedwon gen ontuchtige handelingen, die Bloeit van juli tot oktober. Diverse soorten verkrijgbaar. Potmaat 13 cm. 49 Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad streKt. U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. Het voetbalcomplex van Be Fair in het Warnaar- plantsoen, dat niet is voor zien van het felbegeerde vijfde veld. (Foto: Evert Hardendood). WADDINXVEEN - Vrijdag 18 juni is er een benefietconcert. Jongeren zetten dan belange loos hun beste muzikale been tje voor. Het concert begint om 19.30 uur in het hervormd wijkgebouw De Hoeksteen (Es- doornlaan). De toegang is gra tis, maar er wordt wel een col lecte gehouden. De opbrengst van de actie is bestemd voor schoolkinderen in Bolivia. Met het concert steunen zij Stephan van der Roest die deze zomer met de organisatie World Servants (Wolvega) naar Bolivia gaat. World Ser vants probeert met projecten arme mensen te helpen. In Bo livia zal Stephan samen met veertig andere jongeren een school bouwen in het kleine dorpje San Julian, dat dorpje ligt in de provincie Santa Cruz. Mo- Er is de hele middag Oud-Hol- menteel krijgen hier 78 kinde ren les van slechts één onder wijzer. De school is in erg slechte staat en de bevolking den rozen uitgedeeld. Voor de heeft World Servant gevraagd om een nieuw schoolgebouw. De kosten van het project be- kele activiteiten gehouden, talen de deelnemers zelf. Door middel van verschillende acties moet een bedrag van ruim ƒ3.000,- bij elkaar gebracht worden om de benodigde bouwmaterialen en de reis- en verblijfkosten te betalen. C WADDINXVEEN - Het ’Comité van aanbeve ling tot behoud van het Sint Victorkerkge- bouw te Waddinxveen’ is in gespannen af wachting of het nog dit jaar lukt dit rooms-ka- tholieke kerkgebouw aan de Zuidkade als beschermd monument aangewezen te krijgen. Daarmee komt een einde aan een lange weg van voorbereiding met meevallers en tegenval lers, zo blijkt uit een recente mededeling van comité-secretaris mr. J.A.M. Koek. Het stichtingsbestuur tot behoud van de pa rochiekerk in Waddinxveen-Zuid moest na melijk in eerste instantie tegenover het ge meentebestuur schriftelijk haar teleurstelling WADDINXVEEN - De in Waddinxveen gehouden collec te voor het Astmafonds bracht in Waddinxveen f 12.699,50 op. WADDINXVEEN - In een brief aan sportwethouder Maria Wientjens-van der Velden (WD) heeft voorzitter mr. Hu bert Poot van de christelijke voetbalvereniging Be Fair (Warnaarplantsoen) bezwaren aangetekend tegen het telkens weer opduikende idee een nieuw winkelcentrum op het sportcomplex neer te zetten. Het schrijven is aan de raads commissie voor ruimtelijke or dening en economische zaken gestuurd ’om te voorkomen dat de uitlatingen van enigszins demagogisch ingestelde perso nen voor waar worden aange nomen’. Naar de mening van de Be Fair- voorzitter levert het kiezen van de Be Fair-locatie voor een winkelbestemming in de toe komst wel degelijk bezwearen op en wel van de georganiseer de voetballers zelf. ‘Dergelijke bezwaren zullen naar onze inschatting tot jaren- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense weekmarkt in de Willem de Zwijgerlaan is weer terug op de oude plek na in de buurt te zijn uitgeweken voor de aan de gang zijnde recon structie van het Koningin Wil helminaplein. Dat feest wordt komende vrij dag gevierd met een Oud-Hol landse feestmarkt. De markt kramen zijn versierd en de marktkooplieden dragen boe renzakdoeken, klompen en misschien klederdrachten. plaats vonden in de lesauto, werden door de rechtbank be wezen verklaard. Van ver krachting is de Waddinxvener overigens bij gebrek aan bewijs vrijgesproken. De door de be trokken drie vrouwen inge diende vorderingen van finan ciële aard zijn door de straf rechter deels wel en deels niet sultaatmeting en zelfs toegewezen. Tegen het alsnog wetenschap zijn daarbij tref woorden', meent Kees Wijd ooge. Voor hem is de vereniging op zich geen doel. Het lidmaat- schap moet de leden via goede Nike Slot presentatie van het potentieel bekendheid en als het kan zake lijk nut opleveren. ’We moeten ook als collectief pr-gevoelige bereiken om onze dienstverle ning, specifieke mogelijkheden en gaven mijns inziens ook de pr-colle- ga’s in vaste dienst: wij hebben veel te bieden’. Tot slot somde de nieuwbak- Tasja en werd geraden door VPRA-voorzitter Kees zes mensen. Door loting tussen de deelnemers werd Mike Slot, Akkerwinde 17 in Waddinx veen de gelukkige winnaar. WADDINXVEEN - Het zang- seizoen zit er voor ons bijna op. Wij, als jongerenkoor, heb ben een druk seizoen achter de rug. Vele concerten, een nieu we dirigent en een vernieuwd repertoire. Traditiegetrouw willen wij het zangseizoen af sluiten met een zangavond. Op zaterdag 19 juni bent u van harte welkom in de Bethelkerk. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is vrij. Naast ons als jongerenkoor o.l.v. Ton van der Horst, ver leent ook het tienerkoor de Zangvogels o.l.v. Daniëlle van Laar haar medewerking. De koren worden begeleid door André van Vliet - piano en Daniëlle van Laar - dwarsfluit. Ds. A.W. v.d. Plas verzorgt de opening en sluiting. Een deel van de vertalers en docenten van Suzanne Kam pen tijdens de sportieve Alpha-dag op de golfbaan ’IJssel- weide’ bij Gouda. Op de foto het interieur van de rooms-katholieke Sint Victorkerkcomplex aan de Zuidkade, die wellicht op het punt staat om tot beschermd monument te worden verklaard. (Foto: Archief - Loek Wallaart). WADDINXVEEN - Suzanne Kampen, directrice en eigena resse van 'Alpha vertaalbureau en taalonderricht’ aan de Jan Dorrekenskade-Oost in Wad dinxveen, heeft aan de voor avond van het 15-jarig bestaan van haar bedrijf een sportief evenement gehouden voor haar 30 vaste vertalers, docen ten en medewerkers op het terrein van golfclub ’IJsselwei- de’ bij Gouda. Het werd dit jaar een golfclinic met lunch. Suzanne Kampen zei in een toespraakje tot haar vas te en parttime-medewerkers dat ’Alpha vertaalbureau en taalonderricht’ klaar is voor de volgende eeuw. Ze gaf ook aan deze in deze eeuw haar droom als toenmalig freelance-docen- te om een eigen bedrijf op te zetten helemaal werkelijkheid is geworden. Begonnen aan de Jan Dorre- kenskade-Oost, een nieuwe vestiging gehad hebbend op het ficiënter, worden de uitwisse- bedrijvenpark Coenecoop en lingen verbeterd en vergemak- weer terug aan de Jan Dorre- kelijkt’, weet Suzanne Kampen kenskade-Oost is in de loop der jaren een stevig fundament gelegd onder een goed flore rende onderneming waar elke taal van de wereld geen vreem de taal is. In haar terugblik gaf de Wad dinxveense aan dat dat was ge lukt door hard werken en met veel vertrouwen in elkaar. Op die manier is volgens Suzanne Kampen een bedrijf met con tacten overal in de wereld ont staan en word op het gebied van taal en een totaalproduct geleverd. In een wereld waar concurren tie, productiviteit en snelheid manente bereikbaarheid. Op- technieken liggen deze teksten de sleutelwoorden zijn, zoeken drachtgevers moeten op elk binnen korte tijd op het bureau bedrijven voor hun marktont- moment van de dag bij het ver- van de klant. wikkeling taalkundige onder- taalbureau terecht kunnen. ’Dat een tekst taalkundig per- steuning van hun diensten en Ook in het weekeinde staan fect moet zijn, staat buiten kijf, opleiding voor hun personeel, beëdigde vertalers en tolken Hij moet echter ook voldo.en Met ’taalsupport’ levert Alpha voor de klant klaar. aan de normen en gebruiken daar een kwalitatieve, be- Het Waddinxveense bedrijf kan die binnen de betreffende bran- tgouwbare en snelle adminis- teksten naar en van elke (ge- che gelden’, aldus Suzanne tratieve bijdrage aan. schreven) taal omzetten. Daar- Kampen. 'Immers, hoeveel kansen wor- bij maakt het bureau uitsluitend ’Ik beschik over een zeer uitge- den niet gemist, ontstaan mis- gebruik van ’native speakers’. breid korps aan vertalers. Voor verstanden, blijven vragen ach- ’Zij beheersen de taal in kwes- elk vakgebied heb ik zodoende ter, worden contacten niet tie tot in haar fijnste finesses en keuze uit ervaren specialisten, goed onderhouden, blijkt zo- zijn het beste in staat rekening of het nu om juridische, techni- wel schriftelijke als mondelinge te houden met de cultuur van sche of financiële teksten gaat’, communicatie onhandig en niet hun moederland. Die cultuur is ’Ook voor tolkdiensten kan ik aangepast, omdat de taal moei- sterk bepalend voor hoe de bogen op een grote groep spe- lijk blijft en de gewoonten, de tekst bij de lezer overkomt’. cialisten, onder wie veel beë- aanpak en de cultuur anders Ook voor vertalingen van de digde tolken. Al naar gelang de zijn’, legt Suzanne Kampen uit. ene vreemde taal naar de ande- wens van de klant reist de tolk Alpha in Waddinxveen blijkt in re is Suzanne Kampen het juis- met hem mee. Ook zorg ik de praktijk door het gekozen te adres. In dergelijke gevallen voor congres- en gerechtstol- bedrijfskarakter uitermate ge- geeft Alpha de voorkeur aan ken’. schikt te zijn om goede contac- native speakers uit het doel- Alpha verzorgt ook taalcursus ten en relaties te ontwikkelen land. Door gebruikmaking van sen op maat voor bedrijven. In tussen wederzijdse partners. de modernste communicatie- principe kunnen alle talen on- die werkt voor bedrijven, in stanties, instellingen en overhe den (zoals gemeenten en poli tiediensten) voor het onder houden van buitenlandse contacten en het verlenen van vertaal- en tolkdiensten ’in company’. De snel en accuraat werkende Suzanne Kampen: ’Zakelijke correspondentie moet tot in de puntjes verzorgd zijn. Er hangt immers veel van af. Dat zelfde geldt dus ook voor vert- tekst wereldwijd alingen van zakelijke corre spondentie’. Alpha beschikt over een per manente bereikbaarheid. Op- Links op de foto Suzanne Kampen van Alpha vertaalbureau en taalonderricht’ met haar management-assistente Carla Föhn. n 13.30 ■aasSSSSS® i? n C.M.

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 13