vecht voor Vraag het Mandemakers EEMSKERK eigen clubgebouw Problemen in de Provence? ROWAH Sur Mandemakers Keukens 3E3Q KODAK GOLD 24 OPN. 200 ISO Ruimtelijk tastbaar beeldhouwen bij de Zeven Muzen Superstunt Tiende Perdijk Open toernooi 3e Avondvierdaagse succesvol verlopen ƒ99,- Diefstal van auto Informatie avond Gastouder bureau Dat vraagt om de reisverzekering van Zorg en Zekerheid. Zomeravondconcert De Gouwestem in Bethelkerk anfK)^ 3 stuks 17.95 IfOT^CLEIN STUNT MET FILMS?] üSi Philips Genie GSM telefoon Bijdrage I Direct afsluiten? Bel: 071 - 5 791 217. KAATSHEUVEL TER AAR Veldweg 1 (ingang Kerkweg) Tel.: (0172) 60 22 41 www.intratuin.nl ^intratuin HET GROENE WARENHUIS Koopavond: Donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag t/m zaterdag: vanaf 9.00 uur open. 10 geraniums voor ƒ10,- Speciaal voor Vaderdag WOERDEN Perstuk 7?5 9 stuks 44 o5 NU Mn GRATIS WAARDECOUPON? s «Mi' x' ■gw: At PAGINA 19 De accommodatie van ROWAH, een strook asfalt. (Foto: Dave Heemskerk.) (Foto: Sjaok Noteboom). m/v ■r GEOPEND MAANDAG T,M ZATERDAG. DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND. WWW.MANDEMAKERS.Nt ZEVENHUIZEN - In de nacht van 8 op 9 juni is een bestel auto gestolen die geparkeerd stond aan de Burgemeester Klinkhamerweg in Zevenhui zen. Het betreft een grijze Volkswagen Tar. De laatste tijd geeft ze ook workshops en cursussen. „Dit vind ik heel leuk om te doen omdat ik met totaal verschil lende persoonlijkheden in aan raking kom. De karaktereigen schappen van mensen komen in hun werk tot uiting. Beeldhou wen is niet alleen maar in een steen hakken om er een be paalde vorm in te krijgen, er komt ook een stuk psycholo gie, filosofie en communicatie bij kijken. Aan het einde van de cursus hebben de deelnemers een stukje van zichzelf laten zien in het eindresultaat. Dit is tastbaar en zichtbaar.1 Er is al een Pre-paid telefoon vanaf Wij verkopen ook alle opwaar- deerkaarten van KPN, Libertel, Telfort, Dutchtone en Ben. ...s WADDINXVEEN - Op dins dag 22 juni, aanvang 20.00 uur, organiseert het Gastou derbureau Waddinxveen en omstreken een informatie avond voor aspirant-gastou- ders uit Waddinxveen, Ze- venhuizen-Moerkapelle en Rijnwoude. Iedereen die overweegt gastouder te wor den, wordt van harte uitge nodigd deze avond bij te wo nen. Op deze avond zal een beeld van het gastouderbu reau geschetst worden, wat het betekent om gastouder te zijn, wat het is om kinde ren van veelal werkende ou ders in je eigen huis op te vangen. Aan de orde komt wat iemands motivatie kan zijn om gastouder te worden, wat de taken zijn van een gastouder en hoe je eigen kinderen en natuurlijk ook de gastkinderen erop kunnen re ageren. Ook wordt over de financiële en de belasting technische kant informatie gegeven. Een ervaren gastou der zal op deze avond uit ei gen praktijk het werk als gastouder toelichten. Aan het eind van de avond kunnen de aanwezige aspirant-gastou- ders besluiten om al dan niet ingeschreven te worden bij het Gastouderbureau. De informatieavond wordt gehouden in het Anne Frank- centrum op de tweede etage aan het Jan van Bijnenpad I te Waddinxveen. (zij-ingang, zaal op de tweede verdie ping). Wilt u meer informatie dan kunt u bellen naar het gastouderbureau. Elke werk dag van 08.30-17.00 uur, op vrijdag tot 12.30 uur en op dinsdagavond 19.00-22.00 uur, tel. 0182-619591. WAH maar dat is alleen een zeer matig alternatief. „Zo krij gen de leden nog geen vereni- gingsgevoel. Het is ver lopen en er is geen zicht op wat er rond om het veld gebeurt. Boven dien hebben we dan nog geen kantine', zegt Van Stel. ROWAH doet er alles aan om toch een verenigingsgevoel te creëren maar moet daarvoor altijd uitwijken naar de speel tuinvereniging aan de Frisoweg of naar TTV Kwiek. „Er is geen sprake van gelijkheid. Onze ka le strook asfalt betalen we zelfs voor 91,9 procent zelf, vertelt het bestuurslid. Het dekkings percentage is het bedrag dat de club aan de gemeente betaalt als bijdrage aan kosten als bij voorbeeld onderhoud en af schrijving, die de gemeente kwijt is door het gebruik van voorzieningen door de vereni ging. Op HCW na (55,8 pro cent), komt geen club boven de 25,5 procent uit. WADDINXVEEN - Op maan dagavond 28 juni 1999 is er een uniek zomeravondconcert in de Bethelkerk aan de Bilder- dijklaan te Waddinxveen. Het 135 leden tellende mannen koor De Gouwestem zal dan het zangseizoen afsluiten met een concert waarvan het pro gramma door het publiek zelf zal worden samengesteld. Een dergelijk verzoekprogramma is uniek en heeft een speels, on voorspelbaar karakter en om vat het gehele, uitgebreide re pertoire van het mannenkoor welke bestaat uit geestelijke muziek, klassieke muziek en florg en Zekerheid Dat wil toch Iedereen je nemen op het tennispark om mee te spelen of te genietene van de prachtige wedstrijden en de activiteiten in het clubge bouw. ZEVENHUIZEN - De landelijke rust wordt enkel verstoord door het geluid van hamers en zagen. Dit gereedschap wordt gebruikt door de hardwerken de cursisten waarmee ze hun beelden in wording vormen. Ie dere deelnemer probeert aan een blok steen een vorm te ge ven die ze van te voren hebben bedacht of die ze in het materi aal hebben gezien. Eraan wer kend worden deze denkbeel den verder ontwikkeld. Afgelopen weekend werd aan de Bredeweg in Zevenhuizen, een workshop beeldhouwen gegeven door Ingrid Rekers. Deze kortdurende cursus werd georganiseerd door.de 'Zeven Muzen’, het centrum voor cul tuur en creativiteit in Zeven huizen. Van Stelt hoopt dat er na jaren van aan het lijntje te zijn gehou den, er nu wel iets gaat gebeu ren. „De opstelling van de ge meente is verbeterd. Naar ons plan wordt serieus gekeken. De komende raadsvergadering willen we ook met leden in ROWAH-tenue bijwonen om extra aandacht te vragen. Mijn gevoel is goed.' workshop van twee dagen is een avontuur', vertelt de do cente. Gezien de tijd moet de vormverandering snel gebeu ren, kan er niet worden geaar zeld, moeten beslissingen di rect worden genomen, want morgen moet het werkstuk im mers afzijn. De beelden hebben op deze eerste dag van de workshop hun grove structuur verkregen. Een enthousiaste Zoetermeer- se cursiste werkt aan een sculptuur van vier mensfiguren die naarmate ze verder hakt met de hamer op een tandijzer of platte beitel, steeds meer vorm begint te krijgen. „Ik kan niet één kant van mijn beeld be werken zonder de andere zij den in de gaten te houden. Ik loop daarom vaak een rondje om mijn werkstuk heen en neem er ook regelmatig afstand van, om na te denken hoe ik verder moet.' Afwisseling in vormen, contras ten in gebogen- en rechte lij nen, zijn richtlijnen die Ingrid de cursisten heeft meegegeven. Een cursiste uit Zevenhuizen is „We werken met savonnieres, een Franse kalksteen. Deze steen is gewillig dus gemakke lijk te bewerken maar vereist een duidelijke vormgeving om dat deze crème-kleurige steen soort geen verleidelijke kleu reneffecten en transparantie geeft bij het houwen', legt de sympathieke kunstenares uit. Zelf werkt ze, na haar studie aan de kunstacademie in den Haag, al tien jaar als beeld houwster. Ze zegt van zichzelf dat haar 'divers zijn’ haar sterk ste kant is omdat ze met veel zijdig materiaal kan werken. Magazine aan! Mn Izimt ii FKiiio hal i j Graag ontvang ik een exemplaar van het Mandemakers Magazine. Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: 9 Telefoon: H Alleen compleet ingevulde bonnen kunnen verwerkt worden km en 256 wandelaars liepen op de 10 km mee. In 1997 be droeg het aantal wandelaars 1106 en in 1998 was dit 1714. Vergeleken met vorig jaar een stijging van 143 wandelaars. Waddinxveen zit dus voor wat betreft het wandelen nog steeds in de lift. Ook de basis scholen waren net als vorige ja ren weer sterk vertegenwoor digd. Net als de sportverenigin gen en uiteraard de individuele wandelaars. Door de medewerkers van de EHBO en de klaarovers (ver- keersbrigadiers) werden de lo pers tijdens de route begeleid. Het hoogtepunt van de vier daagse was uiteraard de intocht die plaatsvond vanaf het evene mententerrein aan de Dreef. Het publiek, in grote geulen aanwezig langs de weg, deelde bloemen en andere geschenken uit onder de wandelaars. WADDINXVEEN - Handbalvereniging ROWAH bestaat sinds 1991 maar op de aanleg van een strook asfalt in 1993 na, is er nooit meer iets aan voorzieningen bij geko men. Zo mist de vereniging nog altijd een kantine en zelfs toiletten en een douchegelegenheid. Herhaalde verzoe ken aan de gemeente leverden wel woorden maar geen daden op. „Tot nu', is de overtuiging van ROWAH-be- stuurslid Hans van Stel. De ruimtelijke omgeving achter de oude boerderij is volgens In grid de ideale omgeving voor het beeldhouwen omdat je er zo ver weg kunt kijken. Ge voelsmatig past de atmosfeer bij deze ruimtelijke kunst, het creëren van een beeld. „De Nu kunt u thuis het aarv“7 bod van Mandemakers I Keukens bekijken. Meer dan 70 keukens afgebeeld, achtergrondartikelen, de nieuwste trends en over heerlijke recepten. Een bewaamummer. Vraag het grabs magazine aan. Stuur een fax naar 0416-569348, een e-mail naar aanvraag@keukenman.nl, of vul de bon in en stuur deze naarrMandemakers keukens, t.a.v. Afdeling PR, Postbus 10012, 5140 DA Waalwijk, fSTT/ MM— ÏUEND Rechtvaart 8, tel. 0416-279269. intensief bezig met een platte beitel ronde vormen in haar beeldhouwwerk, 'De denker’ aan te brengen. Kleine scher ven vallen op de grond. Ze werkt voorzichtig. Als er te grote stukken afvallen kan er iets onherstelbaars optreden; het oorspronkelijke plan moet dan gewijzigd worden. De beeldhouwster loopt van de ene naar de andere deelne mer; adviseert en geeft moge lijkheden aan hoe verder ge werkt kan worden. „Ik hoor vaak: ’Dit kan niet’. Ik geef dan aanwijzingen en suggesties waar de cursist mee verder kan. Ik probeer ook met tech nische adviezen hun grenzen te verleggen.' De deelnemer moet het zelf naar eigen idee doen. Het wordt een werkstuk waarin ka rakteristieke kanten van de ma ker naar voren komen. Dit be gint al bij de aanvang van de cursus. Iedereen kiest een stuk steen: De één een regelmatige figuur waarin elke vorm die wordt bedacht tot uiting kan komen, de ander een grillig ge vormd blok waarin al een be paalde vorm is te ontdekken, waarmee verder kan worden gegaan. Dorpstraat 33 Waddinxveen «Telefoon 0182 - 6308 99 Volgens Van Stel is de gemeen te nu wel bereid om echt te lui steren naar de serieuze proble men van de club. Aanvankelijk had de gemeente geen geld voor de vereniging gereser veerd in het beleidsplan 2000- 2003 en werd er verwezen naar de langere termijnplannen. Maar op aandringen van de raad had wethouder Van Hol- steijn vorige week vrijdag een gesprek met vertegenwoordi gers van ROWAH. Deze dien den een plan in met bijbeho rend subsidieverzoek voor een clubgebouwtje. „Het gebouw hoeft niet groot te zijn omdat we weten wat wel en wat niet kan. Ongeveer 75 procent is jeugd en die beta len minder dan senioren. We zijn beperkt in onze mogelijk heden. We hebben nu drie se niorenteams en zo’n 90 jeugd leden en het is de vraag of onze vereniging nog veel zal groeien. Volgens NOC*NSF-cijfers speelt één op de 250 Nederlan ders handbal en gezien het in wonertal van Waddinxveen zit ten we daar nu op die verhou ding', aldus Van Stel. Het nu al acht jaar ’kamperen’ op de zaterdag. Naast het asfalt is er alleen een container voor de ROWAH’ers met daarin wedstrijdmaterialen en een koelkast met wat fris om de le den in ieder geval toch nog iets te kunnen bieden. Voetbalver eniging Waddinxveen verhuurt twee kleedkamers aan RO- Ig^/s 1 Deze aanbieding is alleen geldig op donderdag, vrijdag en zaterdag bij Intratuin Ter Aar. Wij nodigen een ieder uit op het slotfeest van het toernooi. Het toernooi wordt op 26 juni afgesloten met een groots slot feest. Hier zal met een knallend vuurwerk afscheid worden ge nomen van sponsor Perdijk Makelaardij. Vele sportievelingen na men met groot plezier deel aan de derde avondvier daagse viteit bovenaan. Gedurende een hele week worden er wed strijden gespeeld waarna het toernooi, buiten de belangrijke finales, wordt afgesloten met een spetterend feest met bar becue, muziek, bier, fris en ge zelligheid. Ook dit jaar is er van 20 t/m 27 juni het Perdijk Makelaardij Open Toernooi, voor de tien de en laatste keer onder deze naam. Hopenlijk komt u gedu rende deze week ook een kijk- bij Intratuin Ter Aar populaire muziek. Ook is er de mogelijkheid om een instru mentale bijdrage te vragen aan de organist Martin Mans. Voor een goed verloop zal een over zicht van het brede repertoire aan het publiek worden uitge reikt waaruit men de graag ge hoorde muziek kan kiezen. Ook is er een pauze om tegen een kleine vergoeding koffie of frisdrank te nuttigen. Met dit zomeravondconcert wordt het zangseizoen 1998/99 afgeslo ten. Het seizoen 1998/99 was zeer druk elke maandagavond is enthousiast gerepeteerd on der de bezielende leiding van Martin Mans, de dirigent van het mannenkoor, vele concer ten werden gegeven in allerlei grote kerken en meerdere ma len is het mannenkoor opgetre den bij TV- en radioprogram- maós. Ook voor het nieuwe seizoen 1999/2000 is weer een prachtig concertprogramma opgesteld. In september zal worden ge zongen in Rotterdam en Schoonhoven, in oktober hoopt het mannenkoor op con certreis te gaan naar Praag in Tsjechië, de gouden stad aan de Moldau. Voor deze reis hebben zich al veel mannen opgegeven, maar ook gaan er veel introdu- ceeós mee om een week te ge nieten van de schoonheid van dit prachtige land. Ook zullen de mannen meerdere concer ten geven in Praag en in Pelhri- mov, de zustergemeente van Waddinxveen. Na terugkomst uit Tsjechië wacht het koor weer de drukke december maand met vele kerstconcer ten. In 2000 zijn weer vele op tredens gepland met als hoog tepunt in november 2000 een optreden met het bekende Jo- stiband Orkest. Een avond waar nu al door velen naar wordt uitgekeken. Het zomer avondconcert op maandag 28 juni a.s. in de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan te Waddinxveen begint om 20.00 uur, de toe gang is vrij. Finse Golf 2, tel. 0348-480460. WOENSDAG 16 JUNI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! kléin ZOfnUHl Ni—li 154 5OKDAM 44 GOUOA - Cww Itarta 43 L«kM<rj 31 W*nrai 4/6 U558 - 1»« tOTTBMM - tww Uni 133 - 43 SdMrwfc r«rr*—1 Lhutonér 44 KXXYUD - fcurta 1 la SMKHSSI Cm»«c nay - 17 CUMdJBUn Owi-Vwnnw 14 OU5WUL - Mn# 22 MMUBOOtF VaanM 51 WWOMAIIK EIGEN SERVICE EN F! LJ ONDERHOUDSDIENST L ZEVENHUIZEN - Elk jaar wordt ergens in de maand juni het Open toernooi georgani seerd. Dit toernooi brengt vele leden en niet-leden naar onze tennisclub om mee te spelen, aan te moedigen of aan de bar te genieten van de gezelligheid. Het toernooi brengt voor onze club en de sponsor veel regio nale bekendheid. Dit is vanzelf sprekend niet het belangrijkste. Tijdens dit toernooi staan na melijk de gezelligheid en sporti- Kunstenares Ingrid Rekers overlegt met een cursist over de juiste vorm van een beeld (Foto: Mieke Westerman). WADDINXVEEN - Van dins dag 8 t/m vrijdag I I juni werd in Waddinxveen voor de derde maal de Avondvierdaagse ge houden. Het goede weer werk te mee aan een gezellig sfeervol wandelevenement. De stemming zat er goed in. Er was veel vrolijkheid en blijheid op de Waddinxveense paden. Vooral de kinderen lieten dit duidelijk blijken. Dit keer trok ken 1857 wandelaars vier avon den opgewekt door Waddinx veen. Niet alleen werd gewan deld door woonwijken, alwaar de wandelaars enthousiast werden aangemoedigd, maar ook werd gelopen door al dan niet groenvoorzieningen zoals ’t Weegje en het Gouwe Bos. Op de trefpunten werden de wandelaars gecontroleerd en was er dagelijks een versnape ring aanwezig. 1601 wandelaars liepen de 5 De vermoeide deelnemers werden tijdens de intocht ver gezeld van zes ruiters te paard van de manege Reigersburgh aan de Piasweg, een muziek korps en twee bands zijnde de Cormula’s uit Waddinxveen, Dive Musica 83 uit Ter Aar en DSS uit Aarlanderveen. Het muziekkorps Concordia uit Waddinxveen verzorgde bij de finish op het Be Fair-terrein de muziek. Na de medaille-uit- reiking werd iri een Vrolijke stemming nog wat gegeten en gedronken. Het Comité Waddinxveen Wandelt kan op een zeer ge slaagde 3e Waddinxveense Avondvierdaagse terugkijken. met Hi-prepay kaart incl. 65,- beltegoed nu maar 3U9,- o®*

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 19