weer ten einde Sportweek Waddinxveen Autopech op de Autobahn? Antilopers verdedigen eer regio Jeugdteam Gouwe Smash kampioen Snel debuut dames Antilope op halve marathon Hockeyseizoen succesvol afgesloten WSE vijf trainers rijker „Nederlands dameswaterpoloteam kan nog veel beter' De Sperwer Eduard Philipse schaak kampioen Slechte vangsten 1 U; V Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 Dat vraagt om de reisverzekering van Zorg en Zekerheid. Direct afsluiten? Bel: 071 - 5 791 217. h - AP 1 WOENSDAG 16 JUNI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 29 nen: R.Dannis 16), David (16), Van Oort (I6). Meeste remises: slot. Uiteindelijk won Diamond A met 5-4 van Onder Ons A, zodat de ploeg van Diamond A Bij het individuele klaverjas- toernooi in De Boog hadden 52 deelnemers ingeschreven. we derom zijn klasse door vanaf de start de kop te nemen en bijna Het team bestond uit de heren D. van Grieken, P. Kant, M. van Klaveren en W. Schutte. En ook zij wisten allemaal het fel begeerde papiertje te behalen. Natalie Sterk (enige dame in dit gezelschap en ge lijk doorgaand voor het di ploma JVT), Jeroen Koppe naal, Marco Kok, Jeroen Koek en Henk Smakman maakte namens WSE een goede stap richting het bondscoachschap van de toekomst. Allen ’cum laude’ geslaagd en met diploma op zak bij Be Fair (en zo kan het ook) zullen zij als gediplo meerd kader de toekomst van de jeugd van WSE gaan vormgeven en daaraan zal WSE de komende jaren veel plezier beleven. 14.54 uur. Snelheid eerste duif 1289 mpm. Uitslagen: C.A. Bode I 13 64; Joh.L. Bol 2 3 14; R.A. van der Made 4 5 8; M. Tollenaar Zn. 6 10 I I; D. Heeren 7 15 57; H. zijn de eindtijden nog niet be kend, maar zeker is dat zij de volle 21 kilometer en enkele meters hebben uitgelopen. WADDINXVEEN - Het zit er weer op. De Sportweek Waddinxveen 1999, die voor de 54-ste keer werd gehou den, is ten einde. Op woensdag 16 juni vindt in wijkge- bouw De Boog de evaluatie plaats over de afgelopen Na dit daverende succes werd besloten dit seizoen dit kunststukje nog één maal te herhalen. Dit keer werden bij Be Fair ongeveer 15 toe komstige topleiders/trainers, in de dop, gedrild om dit fel begeerde papiertje te beha len zodat ook zij de voetbal lende jeugd van Waddinx veen vakkundig en afwisse lend te kunnen trainen in de toekomst. Het jongensteam 2 moest de laatste wedstrijd uit naar Krim pen. Zij verloren de laatste wedstrijd helaas met 9-3. Zij konden met alle singels tegelijk de baan op. Patrick speelde ge lijk met 4-4, Robert-Jan verloor met 9-1Martijn verloor met 8- I en Bas met 5-1. Na wat ge dronken te hebben konden ze de dubbels gaan spelen. Patrick en Robert-Jan wonnen met 6-3 en Martijn en Bas verloren met 7-3. Dit team heeft een leuke competitie achter de rug. Het meisjesteam moest de laat ste wedstrijd thuis tegen Ze venhuizen. Brechtje gaf deze competitiedag haar verslag in rijmvorm. fïorg en Zekerheid Dat wil toch Iedereen Op zaterdag 12 juni vond het koppelklaverjassen plaats in restaurant De Unie. Ook hier was sprake van een gezellige opkomst. Niet minder dan 24 koppels hadden ingeschreven. Voorzitter Arie Boer maakte na de loterij de winnaars be kend. Evenals vorig jaar won het koppel Arie Troost en Jan Krijt, deze keer met I 1.367 pnt. Vlak daarachter eindigden het koppel Vincent en Mariska Koster met I 1.281 pnt en der de werden Cor Kanters en Leen Hoogebrugge met 10.669 pnt. De koppels A. v.d. Berg/T. Goor en T. v.d. Berg/W. v.d. Hoek werden met respectieve lijk 10.197 en 10.036 pnt vierde en vijfde. De dames Wagenaar en v.d. Wolf wonnen de poe delprijs met 7.856 pnt. Zevenhuizen kwam bij ons spe len, en we hoefden ons niet te vervelen. De meisjes waren goed, dus wij waren wel een poosje zoet. Het meisje waar ik tegen moest was ook goed, dus we begonnen met spoed. Toen kwam Emerentia met haar ei, en de wedstrijd was voorbij. We hadden verloren in het to taal, maar het was leuk vonden we allemaal. in de voetsporen van haar ou dere zus Marieke, de winnares van de ABN/AMRO-jeugdbo- kaal 1998. WADDINXVEEN - Leiden kon veel gezichten van leden van S.C. Antilope op de halve mara thon begroeten. Zondag 13 ju ni vertrok een delegatie van Antilopers uit Waddinxveen naar Leiden om daar de halve en hele marathon te lopen. Enkele weken geleden bij de Florarun, waar zij eerste dame was, liet Corina Krijgsman haar kunnen al blijken. Nu was zij weer de snelste dame met een tijd van 1.49.38 op de halve ma rathon. Voor haar is dit een goede prestatie gezien het feit dat zij pas 3 jaar hardloopt. Als de progressie in haar prestaties zich zo blijft ontwikkelen zal zij binnen enkele jaren op de hele marathon te zien zijn. Van de overige Antilope-dames WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense postduivenvereni ging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Creil. Weersgesteldheid: kalme ver anderlijke wind. Afstand 349 km. In concours 292 duiven. Gelost om 10.00 uur. Aankomst eer ste duif 14.29 uur. Laatste duif ve vierde klasse. Ook jongens Cl en C2 werden 2e in hun poule. Het WildWest Toernooi voor mini’s en achtalteams is inmid dels achter de rug. Zo'n 350 kinderen uit de regio hebben hockeywedstrijdjes gespeeld. Het complex was het gehele weekend in Wild West sfeer,compleet met saloon en sheriff s office. Op zondag 13 juni werd het 30 plus toernooi gehouden. Een aantal mix teams van HCW speelden vriendschappelijk te gen elkaar. In augustus gaat de Hockeyclub weer verder met hockeyactivi- teiten. De competitie begint weer in het weekend van 11 en 12 september. van hun prestaties in de afgelopen maanden werd een drietal jeugdleden van SC eer van KNAU-regio Zuid-Holland Midden te verdedigen. De keu ze van de regiocoördinator voor dit drietal is geen slechte In de afgelopen periode werd evenwel nog volop en gebiljart. De finale van het biljarten vond plaats in café Sport. De uitslag in poule A luidde als volgt: Ie Onder Ons A 48 pnt, 2e Dia mond A 43 pnt, 3e Royal 39 pnt, 4e Sportvrienden 30 pnt en 5e KOT 20 pnt. De uitslag in poule B was: Ie Diamond B 44 pnt, 2e Onder Ons B 40 pnt, 3e Roal B 38 pnt, 4e Sportvrien den 29 pnt met een iets hoger gemiddelde dan Snip dat op de 5e plaats eindigde. De ene kruisfinale werd door Diamond A met 5-4 gewonnen van Dia mond B en de andere werd door Onder Ons A met 7-2 ge wonnen van Onder Ons B. In WADDINXVEEN - Zaterdag 12 juni vond de jaarlijkse krachtmeting tussen diverse KNAU-regio’s plaats bij atle tiekvereniging llion te Zoeter- meer. ting. De waterpolodames hebben het in de weken erna wat ’rustiger’ dan tijdens de com petitie. Omdat de competitie stil ligt, traint Gillian van den Berg zes maal anderhalf uur per week.in Zeist om zich met het team voor te bereiden op het Europees Kampioenschap in september in Florence en op een promotie- toer in augustus met het Australische team in Perth, Brisbane en Sydney. In het begin be staan de trainingen vooral uit veel zwemmen om conditie op te doen. Maar dat wordt lang zaam afgebouwd en omgeruild voor techni sche en tactische oefenstof. De trainingen zijn ’s middags van half vier tot vijf uur en een en kele keer last de bondscoach nog een extra avondtraining in. Omdat waterpolo geen geld oplevert, heeft Van den Berg naast haar sportieve carrière ook nog een baan bij een autoleasebedrijf. Het bedrijf geeft volledige medewerking bij het be oefenen van haar sport. „Het is vooral goed plannen. Om half acht naar mijn werk en van daar naar Zeist scheuren, trainen, eten en weer naar huis. Dan kom ik om acht uur thuis. In de avonden ben ik vrij.’ De Waddinxveense noemt het zelf niet zwaar. Het is vooral een kwestie van wennen. „Nu ligt de competitie stil. Als we wedstrijden spelen met Gouwesta- ete dan train ik drie keer per week in Zeist, volg ik twee clubtrainingen en speel mijn com petitiewedstrijden.’ Waterpolo is een sport waar weinig verloop van spelers is bij de clubs. Gouwestaete heeft een paar mooie lichtingen gehad en promo veerde daardoor drie maal zodat de vereniging nu al vijf jaar in de hoofdklasse uitkomt. „Dat is heel leuk, ik begon toen het eerste team nog in de derde klasse speelde en maakte dus de hele opgang van de club mee. Ik weet niet hoe sterk onze lichting was. Wel dat de lich ting ’73 hele goede speelsters voortbracht. Het hele team is vervolgens bij elkaar geble ven en dan komen er automatismen’, aldus Van den Berg. Een enkele keer is er een trans fer maar dat gebeurt alleen als een speelster met haar club is gedegradeerd. „Het is nood zaak om hoofdklasse te spelen om te worden opgeroepen voor het Nederlands Dameswa- terpoloteam. Maar als je met plezier traint en speelt is er voor mij geen reden om bij een vereniging te vertrekken.’ WADDINXVEEN - De Hen- gelsportvereniging Waddinx veen (HSW) viste de tweede wedstrijd voor zomeravond- competitie in het Aarkanaal. De vangsten waren slecht, ge zamenlijk werd nog geen 10 ki lo witvis op het droge gebracht. De uitslag was als volgt: IM. van Leeuwen met 1.640 gram, 2. H. Romeijn 1.370 gram, 3/4. H. den Haan en E. Keizer, beide Sportweek. Iedereen die op enigerlei wijze is betrokken I170 gram, 5. J. Verhoef 1.090 gram. Afgelopen zaterdag orga niseerde de HSW een extra wedstrijd. Er werd gevist in de Ringvaart nabij Leimuiden. A. van Leeuwen was zeer goed op dreef, met een uitstekende vangst van 22.670 gram aan brasem werd hij de winnaar. De andere prijswinnaars waren M. van Leeuwen en M. Rei chard met 5.410 respectievelijk 5.040 gram. WADDINXVEEN - Zoals we allemaal weten stelt WSE heel wat eisen aan het kader dat de WSE-jeugd van traint en begeleidt om het voor onze jongens en meiden zó aantrekkelijk mogelijk te ma ken om bij WSE te komen voetballen. En dat is heden ten dage niet de gemakkelijk ste taak. Om het huidige en toekom stige kader van WSE hierbij een handje te helpen, werd daar twee jaar geleden een start mee gemaakt met een leiderscursus in samenwer king met collega-verenigin- gen Be Fair en Floreant. In samenwerking met de NKS en KNVB wisten 35 cursis ten van alle drie verenigingen hun jeugdvoetbalbegeleiders- certificaat (JVBL) te behalen en onder de bezielende lei ding van H. v.d. Linden werd hier in oktober 1998 een passend vervolg aan gegeven. Onder de leiding van Louis Felten (bondstrainer KNVB in Zeist) wisten 20 personen het vervolgdiploma: jeugd- voetbalspelleider (JVSL) te behalen. Metselaar 9 36 46; J. Jansen Zn. 12 17 34; W. Breedijk 16 18 27; D. Breedijk 20 28 30; C.G. Hofman 22 68; M. Ver beek 23 24 41; C. Smitskamp 25 42 53; D.M. Degenhardt 31 E. van BEek 39 50 55; J. Toor 43 44 59; Mw. E.J. de Wit 45; P. Noorlander zn. 54 63; Davy Hofman 62. bij de organisatie van de onderdelen is dan van harte wel kom. De bijeenkomst, waarbij van gedachten gewisseld kan worden over wat goed dan wel niet goed is gegaan, begint om 20.00 uur. Terwijl in Zoetermeer de eer van de regio werd verdedigd, vond in Waddinxveen op het atletiekcomplex een ander strijd plaats. Bij de onderlinge wedstrijden streden de overige jeugdleden van Antilope om de felbegeerde ABN/AMRO jeugdbokaal. Naast de vele per soonlijke records die werden verbeterd stelde Jamie Binken op de 600 meter het clubre- cord in haar categorie scher per. WADDINXVEEN - De woens- dagmiddagcompetitie van de jeugd is vorige week afgesloten. Het jongensteam I tot en met 12 jaar is daarbij kampioen ge worden. Jongensteam I moest de laatste wedstrijd tegen Gouderak. Zij wisten dat als ze wonnen zij kampioen konden worden. Daarom waren ze best wel een beetje zenuwachtig. Als eer sten gingen Siebe de Bruin en Stefan Gutker de baan op voor hun singel. Siebe had een sterke tegenstander en verloor zijn partij. Stefan was goed in vorm en won zijn partij makkelijk. Hierna gingen Stefan Kuijf en Dennis den Boer hun singel spelen. Zij wonnen ook allebei. De dubbel van Stefan Gutker en Stefan Kuijf werd ook vrij snel gewonnen. Zij waren nu officieel kampioen maar de laatste dubbel wilden Siebe en Dennis toch ook nog wel win nen. Dat deden zij dan ook. In totaal een 10-2 overwinning. Een schitterend resultaat van dit team dat deze competitie geen enkele nederlaag heeft ge leden. Uit de uitslag kan worden op gemaakt dat de krachtsverhou dingen van de klaverjassers niet ver uiteen liepen. Winnaar werd dhr Rodenburg met 5.272 pnt op de voet gevolgd door dhr Koeleman met 5.251 pnt en derde werd dhr Vane- man met 5.172 pnt. Dhrn Roe- lofs met 5.171 pnt en Van Nie- kerk met 5.101 pnt eindigden respectievelijk op de vierde en vijfde plaats. Claudia Peters be haalde 3.369 punten en legde daarmee beslag op de poedel prijs. door Dave Heemskerk WADDINXVEEN - Zo lang als dat Gillian van den Berg zwemt, zwemt ze voor Gouwestae te. Eerst om de zwemdiploma’s te halen maar zodra het mocht stapte ze snel over naar het waterpolo. Tweeëntwintig jaar na de eerste voorzichtige kennismaking met zwemmen ziet de conduitestaat er ai schitterend uit van de 27-jarige Waddinxveense. Zo won ze al drie wereldbekers, werd ze een keer Europees Kampioen en twee maal tweede op het WK. Maar ze wil nog veel meer... „Normaal maak ik de Olympische Spelen maar een keer mee. Het is in Sydney voor het eerst dat dameswaterpolo een olympische sport is en mogelijk voor het laatst. Daarom gaat het hele team er ook voor om die gouden medail le binnen te halen. En dat is reëel. Tijdens de FINA-cup hebben we heel goed spel laten zien en we kunnen nog beter’, zegt Van den Berg zelfverzekerd. De Nederlandse dames waren vlak voor de fi nale al verzekerd van een startbewijs voor Sydney 2000 doordat Australië won van Hongarije. Oranje had daarmee het voor naamste doel bereikt in het Canadese Winni peg en kon onbevangen de laatste wedstrijd spelen. „Natuurlijk wilden wij het toetje. Maar je speelt een hele andere wedstrijd als de we reldcup én een toegangsbewijs voor de Spelen op het spel staan. Nu ging de ploeg vrij ont spannen het water in. Het hoogtepunt was im mers al geweest’, vertelt de waterpoloster die al ruim 100 interlands in alle Oranjeteams speelde. Toch was Gillian erg blij met de ge wonnen cup en ze snapt dan ook niet de be richten in de landelijke dagbladen dat zij de enige was met droge ogen. „Ik vind het heel vreemd dat het zo werd opgepikt Ik was echt superblij! Een beetje onzin allemaal; ik kon er alleen even niet om huilen.’ Van den Berg heeft geen idee tegen welke vijf andere tegenstanders het Nederlands team het in Sydney moet opnemen. Naast gastland Australië dat volgens de Waddinxveense sa men met Nederland het beste team ter we reld heeft zijn alleen Canada en de Hollandse dames zeker van hun plaats. „En ik zou niet' weten wie de andere plaatsen in zullen nemen daarvoor zijn er teveel serieuze kanshebbers.’ De FINA-cup was een mooie seizoensafslui- Bij de heren was Hans Boere de snelste met een tijd van 1.20.30. Dit betekent at hij na nogal wat blessureleed weer op de goede weg is. Letteke Broekman leverde bij de mara thon een goede prestatie door in 3.35.32 te finishen. Voor haar was dit de 38e marathon. De ambiance en het perfecte loopweer maken dat ongetwij feld de mond-op-mondreclame haar werk zal doen waardoor volgend jaar meer Antilopers aan de start van deze (halve)marathon zullen ver schijnen. HCW-kampioensteam Jon gens A-1 (Foto: Marleen de Wit). WADDINXVEEN - Hockey club Waddinxveen kan terug blikken op een succesvol sei zoen.Het ledenaantal is dankzij allerlei acties gestegen. Liefst drie jeugdelftallen werden kam pioen. Meisjes Dl, Meisjes Cl en Jongens Al (voor de 2e keer in successie) vierden het kam pioenschap in het clubhuis. Dames I behaalde de 3e plaats, wat net niet genoeg was om te promoveren naar de derde klasse. Volgend seizoen gaat een vernieuwd Dames I o.l.v. trainer-coach Niels Swiebel, weer voor het kampioenschap. Heren I eindigde op de 2e plaats, zij speelden in de reser- Nieukerke, 13. Van der Haven, 14. Van der Hoek, 15. Ellers, 16. Van der Knaap, 17. David, 18. Wiersma, 19. Stam, 20. Van der Born, 21. Van Oort, 22. Kuiper, 23. Smit, 24. Prins, 25. Kardol, 26. Van der Heiden, 27. A.Hennink, 28. Muit, 29. Erke- lens, 30. Klaassen, 31. D.van Offeren, 32. H.van Offeren, 33. E.Hennink, 34. Van der Starre, 35. Versluis, 36. Ritter, 37. H.E.van Offeren, 38. Hilde brand, 39. P.van Offeren, 40. Moerland, 41. Van Sandijk, 42. Asscheman, 43. Markus, 44. Verwaal, 45. Torenbeek, 46. Alblas, 47. Van Erk, 48. Pon- Op basis sioen, 49. Omarzad, 50. Bronk, 51Bos, 52. De Bock, 53. Vaes- sen, 54. Van der Ree, 55. Hil- Antilope uitverkoren de Iers. Ongeslagen: Willemen (nr. 4), Van der Born (nr. 20), Omar zad (nr. 49). Meeste partijen gespeeld: R.Dannis (34), Van geweest getuige de prestaties. Woudenberg (33), Van Oort Geïnspireerd door de sterke (33). Meeste partijen gewon- tegenstand verbeterde Jurrien Van Woudenberg (18), Franken op de 1.000 meter zijn persoonlijk record met maar liefst 6 seconden op 3.13. Philipse (13), Goor (II). Hoog- Irene Kaptein treedt met haar ste scoringspercentages: Om- 4e plaats op de 40 meter sprint arzad (100 3 uit 3); Van der Born (87,5%: 10,5 uit 12); Wil lemen (84,6 11 uit 13); Mar kus (75 3 uit 4); Philipse (68,8 16,5 uit 24); Van Wou- Gijs v.d. Knaap bevestigde denberg (68,2 22,5 uit 33). Voor de competitie in de Rot terdamse Schaakbond zijn op het ogenblik 38 leden beschik baar; daar zullen waarschijnlijk nog wel wat leden van de jeugdafdeling bijkomen om het jeugdachttal, traditioneel het vijfde, voltallig te maken. Van nr. I tot en met nr. 8 zien we het eerste achttal; uit de nrs. 9 tot en met 17 zal denkelijk het tweede gevormd worden; mo gelijk het derde uit de nrs. 18 tot en met 28; en dan moeten er nog genoeg spelers beschik baar zijn om een vierde te vor men, maar een vijfde seniore nachttal lijkt erg krap. Voor niet-rokende schaker^ zij er de nadruk op gelegd, dat er tegenwoordig in het wedstrijd- lokaal weinig meer gerookt wordt: door vijf of zes leden, misschien nog iets minder. Op de ledenlijst komen al enige ja ren geen dames meer voor, wat men vrij algemeen be treurt. de gehele 800 meter deze posi tie te houden. Behaalde hij vo rig jaar nog een eerste plaats op de 1.000 meter bij nationale wedstrijden (2.49.86) nu moest hij 50 meter voor de finish zijn meedere erkennen. Gijs zal zich ongetwijfeld volgende week bij wedstrijden in Baren- drecht revancheren. Ondanks de hevige concurrentie behaal de de selectie van regio Zuid- Holland Midden de eerste plaats. Gillian van den Berg, met Olympische medaille, na haar verkiezing tot sportvrouw van Boskoop in 1998 (Foto: archief GK). WADDINXVEEN - Er waren twee onverwachte uitslagen op de laatste clubavond: Hennie de Roodt won met wit van Eduard Philipse, die tot dat mo- de bijzonder spannende finale- ment in de interne nog niet had wedstrijden ging de strijd om verloren; en Peter de Louw de 3e en 4e plaats tussen Dia- won, ook met wit, van Barthold mond B en Onder Ons B, wel- Jansen. Aangezien Hans van ke door Onder Ons B met 5-4 Woudenberg won (met zwart werd gewonnen. Ook de finale tegen Bert van der Knaap), pak- kende een ongekend spannend te hij de tweede plaats terug. Hieronder de ranglijst aan het einde van het seizoen met wat statistische gegevens: I. Philip- Sportweekwinnaar 1999 werd, se, 2. Van Woudenberg, 3. Jan sen, 4. Willemen, 5. Goor, 6. R.Dannis, 7. W.Hennink, 8. De Roodt, 9. De Louw, 10. Smits kamp, II. N.Dannis, 12. Van Klaverjassen ft F I „ai nf

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 29