WADDINXVE Actie voor vluchtelingen voor herhaling vatbaar Het Waterschap uit de Kunst OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Zangvogelnieuws H. Marchal wint kwartaal prijs Duurzaam Waddinxveen Passage-plan schiet duidelijk te kort antwoording willen en kunnen dragen', besluit OVW-voorzit- ter Gerrit van Ringelenstein. u Psalmen Li PAGINA 3 WOENSDAG 16 JUNI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN N E R B E E E T R G M K E GROEN KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN ZOMERPIEK BIJ PUBLIEKSZAKEN BEZWAAR BOUWZAKEN RUIMTELIJKE ORDENING VERGADERINGEN T? Wt «asi x 4 t - <SI1 het vergroten een 4 624680 Rij- Gemeentehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 08.30 - 14.00 uur 08.30-12.30 uur 19.00-20.30 uur delijke pers werden gepubli ceerd, kunnen de eigen presta ties met die van andere ge meenten worden vergeleken. Waddinxveen scoorde goed op ‘algemeen beleid' voor duur zaamheid. Na de winnaar, Rot terdam, kwam Waddinxveen als vierde uit de bus. Maar bij de uitvoering van het beleid op gebied van water, na tuur en woonomgeving kan nog flink wat verbeterd worden. Daarom doet Duurzaam Wad dinxveen een beroep op alle bewoners van ons dorp met - Jan Willem Frisoweg 57, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak Als u nog vragen heeft over wat u precies moet mee nemen, bel dan gerust met de medewerkers van de afdeling Publiekszaken. tale naar dé Hoeksteekn komt. Deze avond zal het kinderkoor Do Re Mi uit Bleiswijk, dat ook o.l.v. Daniëlle staat, bij ons tegast zijn. Na deze avond breekt voor de Zangvogels een welver diende vakantie aan en hopen ze op dinsdag 24 augustus weer met frisse moed aan een nieuw zangjaar te beginnen. Misschien kunnen we die middag wel weer nieuwe Zangvogels begroe ten. Onze repetitietijden zijn: A-koor (6-8 jaar) 16.15-16.45 uur; B-koor (8-II jaar) 16-45- 17.30 uur; Tienerkoor 11 -15 jaar) 17.30-18.15 uur. wassen muziek’ sprak het me rendeel van de jeugd niet echt aan, met als gevolg dat de zaal langzaam maar zeker leeg liep. „Jullie blijven toch nog wel even?', vroeg de zangeres wan hopig aan het publiek, maar een reactie bleef uit. Toch mocht de organisatie terugkijken op een zeer geslaagde avond, die zeker een leuk bedrag heeft opgeleverd voor de vluchtelin gen uit Kosovo. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en documenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen secretaresses. Sociaal raadsvrouw -uitsluitend op afspraak- maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Berkengaarde 19, 2 dennen in de tuin heersten leek de fans niet te deren. De set draaide vooral om hun toch wel kinderachtige singel en viel bij muzikale leer lingen een beetje verkeerd. Toch klonk het nieuwe num mer ’De solonaise’ best aardig. Na Titt’N mocht zanger Imro wat bekende covertjes zingen, waarop gezellig gedanst kon worden. Grof Geschut mocht het bene fietconcert afsluiten. De ’vol- Vervolg van voorpagina De recent door B. en W. ge presenteerde plannen om het middengebied tussen de huidi ge Passage en het Brugcentrum te gaan ontwikkelen als één winkel-wandel-horecagebied, ter versterking van het zwakke winkelplan ’de Passage’ en het voldoende levensvatbaar ma ken daarvan, krijgen van de ge zamenlijke middenstand geen enkele steun. Ze zeggen over deze plotselin ge planontwikkeling zelfs bij zonder verrast te zijn. ‘Maar de eerlijkheid gebiedt ook om te zeggen dat het voorstel weinig realistisch is en op geen enkel punt was onderbouwd. Dit voorstel van de stedebouwkun- dige werd door wethouder mevrouw M. Wientjens-van der Velden zelf al bestempeld als wilde en nog niet uitgewerk te gedachten1, aldus Gerrit van Ringelenstein. ‘Buiten het feit om dat wij deze „We hebben echt van alles ge probeerd zoals Marco Borsato en Blöf. Helaas konden ze niet komen of waren hun onkosten te hoog’, vertelt Kirsten van EVA. Niettemin is ze dik tevre den met de aanwezige artie sten. „De burgemeester is nog langs geweest om te vertellen dat de gemeente vijfduizend gulden van de onkosten voor haar rekening neemt!' Rapper Def P„ de bekendste artiest van de avond, mocht als eerste het podium op. De frontzanger van Osdorp Posse had heel wat jonge fans in de zaal, die compleet uit hun dak gingen. Def P. deed wat er van hem verwacht werd en maakte diepe indruk. De tweede band van de avond was Titt’N uit Drenthe, een band zonder eni ge vorm van inhoud. De ’boe ren’, zoals ze zichzelf graag noemden, waren verrassend genoeg voor veel jongeren het hoogtepunt van de avond. Hun singel ’Ben je geil of wil je een koekje’ ging maar liefst 20.000 keer over de toonbank. Ge kleed in oranje overalls trak teerden de heren het publiek op een heftig portie ’boeren- feestrock’. Dat de bandleden hun instrumenten amper be- voor afsluiting. Spreektijd 5 De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeshoek van de publiekshal ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Let extra op de volgende punten: 1. U wilt uw kinderen tot 16 jaar (opnieuw) bijschrijven in uw nieuwe paspoort? Dan heeft u schriftelijke toestemming nodig van uw partner of van de andere ouder die de ouder lijke macht heeft. Dit geldt óók als uw kinderen al in uw oude paspoort staan. 2. Voldoen uw pasfoto's aan de in de Paspoortwet gestelde eisen? Pasfoto's gemaakt door een schoolfotograaf zijn vaak niet goed. Zelfklevende foto's kunnen absoluut niet verwerkt worden. Verkeerde pasfoto's meebrengen betekent vertra ging: u moet dan echt andere laten maken. van een dakkapel op het Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK Dit jaar zijn er in onze gemeente zes koninklijke onderscheidin gen uitgereikt ter gelegeitheid van Koninginnedag. Het was een bijzonder feestelijke gebeurtenis, niet alleen voor de gedeco reerden, maar ook voor hun familie en vrienden èn de organisa ties waar zij voor werken. WADDINXVEEN - Op vrijdag 25 juni geven de Zangvogels, o.l.v. Daniëlle van Laar, hun jaarlijk se zangavond in De Hoeksteen, Esdoornlaan te Waddinxveen. Deze avond begint om I9.30 uur. Ze hebben een gevarieerd programma in gestudeerd. Voor het B- en Tienerkoor, want deze hebben namelijk hun medewerking ver leend aan het Nationaal Kinderkoor Festival te Amersfoort. De liederen die ze daar gezongen hebben, wil len ze natuurlijk ook graag in Waddinxveen zin gen. En daarom hopen ze ook dat u in grote ge- praktische ideeën te komen die de leefbaarheid kunnen verho gen. Ideeënbussen staan in het ge meentehuis, de bibliotheek, wijkcentra, bij C-I000, de We reldwinkel en de Garantmarkt. Winnaar was dit kwartaal de heer H. Marchal van de Linzen akker 37 met zijn idee voor een regentonnen actie. Wethouder Neele reikte de prijs uit. Hij be nadrukte dat waterbesparing behalve goed voor het milieu, ook goed is voor de portemon nee van de deelnemers. WADDINXVEEN - Duurzaam Waddinxveen, een samenwer kingsvorm van particuliere or ganisaties en de gemeente, reikt elke drie maanden een prijs van ƒ100,- uit voor het beste idee om de gemeente duurzamer en leefbaarder te maken. Waddinxveen heeft voor de eerste keer deelgenomen aan de Lokale Duurzaamheidsspie- gel, door gemeenten in te vul len vragenlijsten die aangeven hoe duurzaam een gemeente is. Uit de resultaten, die in de lan- Zomertijd: piekdrukte op het gemeentehuis De ervaring leert dat, met de zomervakantie in aantocht, heel veel mensen het gemeentehuis bezoeken voor een nieuw reis document. De wachttijd bij de loketten kan daardoor flink oplo pen. Dat geeft irritatie bij onze klanten en levert extra werkdruk op voor onze baliemedewerkers. Geen ideale situatie dus! Vermijd de pieken De piektijden aan de balie van de afdeling Publiekszaken liggen vooral op de donderdagavond en overdag globaal tussen 10.00 en 12.00 uur. U kunt ook op dinsdagavond en dagelijks tussen de middag bij ons terecht. Op deze tijden is het vaak (erg) rus tig. Alle normale openingstijden van de balie ziet u in de donkere balk onder aan deze rubriek door Raffi Trapman WADDINXVEEN - Verleden week maandagavond vond er in de aula van het Coenecoop College een benefietconcert voor Stichting Warchild plaats. De opbrengst was bestemd voor de vluchtelingen uit Koso vo. Diverse bekende Neder landse artiesten traden belan geloos op voor de bijna vijfhon derd aanwezige jongeren. De hele schooldag stond al in Abraham Kroes is de feestelij ke aftrap door Harmoniever- eniging Kunst na de Arbeid. Speciaal ter gelegenheid van de Dag van het Waterschap varen van I0.00 tot 16.00 uur twee boten van de Stichting Croos- boot over de Rottemeren. Een kaartje voor deze rondvaart kost 2,50 voor volwassenen; kinderen tot I2 jaar (onder be geleiding) kunnen gratis mee. Kaartjes voor de vaartocht worden verkocht bij de opstap plaats: restaurant De Roer domp bij de Rottemeren in Ze venhuizen. Deze opstapplaats ligt dichtbij het natuurgebied Koornmolen- gat, waar gidsen van Natuur- en Vogelwacht Rotta rondleidin gen verzorgen. Extra attracties op deze Wa- terschapsdag zijn: In gemaal Abraham Kroes: ’s morgen de Harmonievereniging en ’s mid dags Poppenkast. In gemaal Schilthuis: de hele dag een draaiorgel op het plein en een schminkster voor de kinderen. In de awzi Kralingseveer: ’s morgens optreden Rotte’s Mannenkoor en de gehele dag expositie schilderwerken. Op alle drie locaties staan tafels waar kinderen kunnen kleuren en schilderen. Ze worden be loond met een Droppie Cap, een doosje waterverf, kleur potloden en zakje Droppie dropjes. Andere bijzonderhe den: in gemaal Abraham Kroes staat een reuzenpeilschaal van 7 meter hoog en de awzi Kra lingseveer is nog in feesttooi vanwege de officiële opening op dinsdag I5 juni. Kent u ook iemand die een lintje verdient? Om in aanmerking te komen voor een koninklijke onderscheiding ligt sinds Koningin nedag 1996 de nadruk op iemands maatschappelijke verdien sten, dat zijn de bijzondere persoonlijke verdiensten of presta ties van iemand. Het gaat erom de "stille krachten" te vinden: de vrijwilliger, het bestuurslid e.d. die jarenlang onbetaald klaar staan voor de gemeenschap. Wat iemand doet in een betaalde functie, telt alleen nog mee als aanvullend element; dat geldt ook voor verdiensten die in het verlengde liggen van het betaalde werk. De vergadering van woensdag 23 juni begint om 16.00 uur met de behandeling van de reguliere agendapunten. De vergade ring wordt om 18.00 uur geschorst en om 19.00 uur heropend. Koninklijke onderscheidingen kunnen ook tussentijds worden aangevraagd. U moet er dan rekening mee houden dat de afhandeling van een aanvraag circa drie maanden duurt. Het is raadzaam om, voordat u een aanvraag indient, even overleg te plegen met mr. E. Ruppert, tel. 62 46 33. na afspraak via de Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbe reiding werken en Verkeer. het teken van de actie voor Ko sovo. Zo vond er een loterij plaats en werden enkele lera ren voor een leuk bedrag van hun snor of haar ontdaan. Het hoogtepunt was voor veel leer lingen toch het benefietconcert met Def P., Grof Geschut en Titt’N. De goede organisatie van het concert was in handen van ’Effe Vet Actief (EVA). De ze bestond uit een groepje leerlingen en een gymleraar. presentatie in het gemeente huis, die als het ware bij tover slag uit de hoge hoed te voor schijn kwam, nauwelijks serieus kunnen noemen, ligt hierin ech ter wel onverkort de erkenning dat de nieuwe Passage duidelijk te kort schiet'. ‘Bovendien impliceert deze ge dachte dat er ongeacht de uit komst van een distributie- planologisch onderzoek (DPO), diverse commerciële activiteiten in exploitatie moe ten worden gebracht om het middengebied financieel haal baar te maken, ongeacht de vraag of daar gezien de plaatse lijke situatie wel behoefte aan is'. ‘Voor ons als OVW is het volstrekt helder dat deze wijze van (opnieuw) niet-professio- neel en overhaast handelen, voor de tweede keer niet al leen zeer negatieve gevolgen zal hebben, maar ook oeverlo ze discussies zal oproepen, waarvoor wij geen enkele ver- Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Op dinsdag 22 juni wordt behandeld het Beleidsplan 2000- 2003. Dat zal gebeuren op de volgende wijze: - 1 e termijn raad voor het houden van algemene beschouwingen. Er geldt een spréektijdbeperking van 15 min. per fractie. - 1e termijn college voor het geven van een reactie, zonodig na een korte schorsing. Spreektijd 10 min. per fractie. - 2e termijn raad, reactie op beantwoording college. Spreektijd 10 min. per fractie. - 2e termijn college, spreektijd 10 min. per collegelid. - Zonodig korte 3e termijn voor de raad voor afsluiting, laatste opmerkingen en afleggen stemverklaringen etc. Spreektijd 5 min. per fractie. - Zonodig korte 3e termijn college min. per collegelid. - Besluitvorming raad. De burgemeester roept verenigingen, instellingen, maatschap pelijke organisaties en ook burgers op om hem op dergelijke personen attent te maken d.m.v. een aanvraag vooreen konink lijke onderscheiding. Deze aanvraag kan tot uiterlijk 1 septem ber 1999 worden ingediend, voorzien van een korte levensom- schrijving en een opsomming van de verrichte functies. U kunt de aanvraag richten aan de burgemeester van Waddinxveen, F. Jonkman. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN De volgende bouwaanvragen/meldingen zijn ontvangen: - de Akker 102, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - Nicolaaserf 31, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - Aletta Jacobshoeve 7, het plaatsen achtergeveldakvlak - Fortunalaan 11, het oprichten van een tuinberging - De Genestetlaan 28, het plaatsen van een dakkapel op het ach tergeveldakvlak De aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit sta dium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men bouwplan. Naast de feestavond waren er nog tal van andere activi teiten op het Coenecoop College om geld in te zamelen voor Kosovo. Bijvoorbeeld een rad van fortuin, een spon sorloop of een portret van jezelf. Maar natuurlijk wel te gen betaling! (Foto: Sjaak Noteboom.) GOUDA - Op zaterdagmiddag 26 juni om I6.30 uur hoopt het Christelijk Vocaal Ensemble Cantare in de St Janskerk te zin gen. In verband met het jaar met de Bijbel is het thema van deze uitvoering: Psalmen door de eeuwen heen. De koorzang on der leiding van Leo Rijkaart wordt afgewisseld met samen zang en enkele orgelsoli ge speeld door Christiaan Ingelse. De tentoonstelling van schilde rijen over de psalmen van de kunstenares Anneke Kaai - eveneens in het kader van het jaar met de Bijbel - wordt met deze uitvoering afgesloten. Voor iedereen is dit een mooie gelegenheid om de psalmen te zien, te horen en te zingen. VERZOEK OM VRIJSTELLING De volgende melding is ontvangen: - Brugweg 102a het oprichten van een berging annex die renverblijf in de achtertuin. De bouw is niet geheel in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan: "Brugweg '80", doch de afwijkingen zijn van beperkte beteke nis: zogenoemde "kruimelgevallen" als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en beschreven in het Besluit meldingplichtige bouwwerken. In dergelijke gevallen zijn B W bevoegd om vrijstelling te verlenen van het bestem mingsplan zonder voorafgaande planologische procedure. B W hebben het voornemen t.b.v. deze melding de vrijstelling te verlenen. De melding ligt m.i.v. 17 juni 1999 twee weken ter inzage bij de afdeling VROM, op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kunt u tegen het voornemen schriftelijk bedenkingen indienen. GEMEENTERAAD op dinsdag 22 juni 1999, aanvang 19.30 uur voort te zetten op woensdag 23 juni 1999, aanvang 16.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorstel tot vaststellingvan het Beleidsplan 2000-2003. - Voorstel tot vaststelling van het Investeringsplan 2000. - Voorstel tot vaststelling van de Verordening loonkostensubsidie werkervaringsplaatsen WIW. - Voorstel tot maatregelen Wet Voorzieningen Gehandicapten. - Voorstel tot vaststelling van de Verordening leerlingenvervoer gemeente Waddinxveen 1999. - Voorstel tot omzetting van onderwijs in allochtone levende talen in taalondersteuning voor de groepen 1 t/m 4 in het primair onderwijs; eerste wijziging van het onderwijsachterstandenplan 1998-2002. - Voorstel tot vaststelling van de meerjarenramingen groot onder houd binnen- en buitensportaccommodaties. - Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de ver bouw en uitbreiding van de multifunctionele accommodatie "Zuidplas". - Voorstel tot delegatie van de bevoegdheid tot verkoop van onroerende zaken, verbandhoudende met de inventarisatie van eigendommen niet voor de publieke dienst bestemd. - Voorstel tot het vaststellen van de eerste bestuursrapportage 1999. - Voorstel om in te stemmen met de instelling van een commissie Bijzonder Georganiseerd Overleg t.b.v. het project "Voorberei ding Regionale Samenwerking Inzameldiensten". - Begrotingswijzigingen. WADDINXVEEN - Op zater dag 19 juni wordt voor de vier de keer de Dag van het Water schap gehouden. Bijna alle wa terschappen doen mee aan deze landelijke manifestatie. Door het gehele land worden gemalen, zuiveringsinstallaties en sluizen voor het publiek opengesteld. Ook Schieland be nut deze mogelijkheid om de inwoners op attractieve manier vertrouwd te maken met de ta ken en werkzaamheden van het waterschap. De Dag van het Waterschap wordt één keer in de twee jaar georganiseerd. Het thema is dit jaar: het waterschap uit de kunst! Dit thema heeft niet al leen te maken met de kunst van waterschapswerken, maar zal op deze dag ook betrekking hebben op andere vormen van kunstzinnige expressie. Ver schillende kunstzinnige uitings vormen van inwoners uit Schie- lands gebied zullen deze Wa- terschapsdag een speciaal accent geven. In het gebied van Schieland staan van I0.00 uur tot en met 16.00 uur de deuren open van drie installaties: awzi Kralings eveer, Schaardijk 300 te Capel- le aan den IJssel; gemaal mr.U.G. Schilthuis, Oostplein 491 te Rotterdam; gemaal Abraham Kroes, Schielans Ho ge Zeedijk 5 te Moordrecht. Op twee plaatsen gaat de Dag van het Waterschap om 10.00 uur muzikaal van start: Op de awzi Kralingseveer wordt het startsein gegeven door de Ko ninklijke Zangvereniging Rot te’s Mannenkoor en in gemaal VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/ INGESTEMDE MELDINGEN - Lindengaarde 15, het oprichten van een tuinberging - Aldebaran 14, het oprichten van een tuinberging - Centauri 43, het oprichten van een tuinberging - Prinses Margrietstraat 2, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak - Junolaan 9, het plaatsen van een dakkapel op het achtergevel dakvlak - Maarten Schoutenstraat 16, het oprichten van een bedrijfswo ning - Thorbeckehoeve 25, het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning - Trompstraat 5 t/m 13 (oneven). Piet Heinstraat 1 t/m 36 (doorlopend), De Ruyterstraat 1 t/m 11 (oneven) en Hene- gouwerweg 85 t/m 92 (doorlopend), het gedeeltelijk verande ren van 51 woningen - Koekoekdreef 29, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - Schuberthof 13, het gedeeltelijk veranderen en van een woning - Tweede Bloksweg 22, het oprichten van een erfafscheiding - Nassaulaan 5, het plaatsen van een dakkapel op het voorgevel dakvlak - Bredeweg 22, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een kantoorgebouw - Woubrechterf 88, het gedeeltelijk veranderen van een woning - Charlotte de Bourbonstraat 25, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - Bilderdijklaan 40, het oprichten van een tuinberging - Woubrechterf 27, het gedeeltelijk veranderen van een woning - Graanakker 51 t/m 155 (oneven), 52 t/m 116 (even), Gerst- akker 1 t/m 73 (oneven). Korenakker 1 t/m 81 (oneven). Lin zenakker 2 t/m 60 (even) en Haverakker 2 t/m 56 (even), het gedeeltelijk veranderen van 222 woningen - Woubrechterf 70, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). ib

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 3