Handbalselectie achtste Huldigingen bij Invictus Jeugdatleten Antilopen naar landelijke finale Zomerschaak van start Vijf kampioenen bij Waddinxveen tennis Kees Bode winnaar vanuit Tours Verona van de Leur: „Ik wil meedoen aan de Spelen in 2004/ Club- kampioen- schappen bij Be Fair Tennis Vijf NIK- medailles voor Verona v.d. Leur Collecte drumband Cormula’s I Senioren deze Niergnies Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182- 63 03 32 V.l.n.r. Piet Vermeulen, Leo Kool, Meta v.d. Weij, Ricardo Lamberts. PAGINA 31 WOENSDAG 23 JUNI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN t M (Foto: A.P. van Nes) Robin Andringa tegen Verona van de Leur turnt 33 uur per week en kwalifi ceerde zich voor het NK en de Europese Jeugd Olym pische Dagen. WADDINXVEEN - Verona van de Leur turnt 33 uur per week bij ’Pro Patria’ in Zoeter- meer. „Hierdoor heb ik geen tijd om met vriendinnen op te trekken. Ik mis het eigenlijk ook niet want ik vind turnen heel erg leuk om te doen.' De 13-jarige Verona, wonend aan de Wingerd in Waddinxveen, is al sinds haar 5e jaar aan het turnen. Eerst bij TOOS in Waddinxveen, maar daar kon ze niet meer in de selectie trai nen omdat er voor haar geen trainer was. Ze is toen overge stapt naar Pro Patria in Zoe- termeer. Al snel werkte ze zich door de C- en B selectie heen en turnt nu in de A-se- stroef. Vele combinaties stierven in schoonheid door vele onder linge misverstanden. Kortom van een ingespeeld team was (nog) geen sprake. De wedstrijden te gen Den Haag (de kampioen van 1998) en Utrecht gingen dan ook verloren. In de derde poulewed- strijd tegen Noord-Brabant (Oost) ging het beter en werd met 14-6 gewonnen. Toch bete kende dit helaas niet de omme keer. Oost-Nederland was met 21-14 duidelijk te sterk voor Rot terdam. Om de 7e en 8e plaats stond men tegenover de Limburgse handbalselectie. Een sport, welke in deze regio zeer populair is. Toch bood Rotterdam goed par tij en verloor nipt met I 1-9. Het jongens-team van de regio Rot terdam werd Nederlands kam pioen. Bianca kon terug kijken op een leuk toernooi van een hoog niveau. De achtste plaats was voor haar een teleurstelling. Op zondag 27 juni, wanneer Rowah de jaarlijkse familiedag organiseert, krijgt zij een herkansing bij het Neder lands kampioenschap beach-hand- bal op het strand van Schevenin- gen. acht voor ingekorfd belangrijke WADDINXVEEN - Van maan dag 28 juni t/m zaterdag 3 juli zal in Waddinxveen een huis- aan-huis collecte worden ge houden door de Cormula’s. Voor het houden van deze col lecte heeft het gemeentebe stuur toestemming verleend. U kunt ook geld storten op bankrekening 3668.00981 Ra bobank, het is voor een goed doel. De hand heeft veel jeugdleden die ook een uniform willen. Daarom houden de Cormula’s een collecte. Ondanks de mindere start op 5 en 7 juni, een deel van deze da gen ging verloren door regen, kan de organisatie terug kijken op geslaagde clubkampioen- schappen. lectie junioren. Ze is begonnen met een paar keer trainen in de week. Dit is uitgegroeid tot vijf ochtendtrainingen en zes middagtrainingen. „Het is er vanzelf ingeslopen dat dit zo veel keer is,‘ zegt ze. Iedere ochtend gaat Verona al vroeg de deur uit om naar de och- tendtraining te gaan. Hierna gaat ze naar school in Rotter dam. „Het Torbeckelyceum waar ik op zit is een speciale school voor topsporters. Er zitten veel topvoetballens en tennissers in mijn klas. In de pauze praten we over de wed strijden die we hebben ge speeld.' De school heeft een speciaal huiswerkprogramma dat Verona meekrijgt als ze in het buitenland wedstrijden moet spelen. Bij het afgelopen EK in april ’98 in St. Petersburg, was ze reserve. Inmiddels heeft ze wéér een enorme groei door gemaakt. In het weekend van 29 en 30 mei selecteerde de jonge turnster zich tijdens de halve finale ’Turnen Topsport junioren’ voor dames in Ter- neuzen voor de Nederlandse Kampioenschappen die op 19 en 20 juni in Nijmegen werden gehouden en voor de Europe se Jeugd Olympische Dagen (EJOD) van 10 tot 16 juli in Denemarken. Tijdens deze hal ve finale werd zij tweede. Ze scoorde bij haar beste onder deel, vloer, 9.45 pnt. Bij het onderdeel balk behaalde ze 9.00 pnt., sprong 9.1 16 pnt. en brug 9.30 pnt. Een puntento taal van 36.866. Een klein ver schil van 0.45 punten met de De meisjes B is gewonnen door Laura Berlijn, Talitha Blokland werd 2e 6-2 6-2. Bij de jongens C haalde Bart Veen tegen Fabian Pronk de winst binnen 6-0 6-3. Mix A Paul Verwey en Dieuwke Bres ser versloegen Laurens de Lan ge en Danielle van Bergeijk 6-7 6-3 6-3. WADDINXVEEN - Op zondag 30 mei vond in het Gelderse Arn hem het Nederlands kampioen schap plaats van de regionale se- lectieteams. Bianca van Ham, speelster van het meisjes A-team van handbalvereniging ROWAH uit Waddinxveen, verdedigde de kleuren van de Rotterdamse re- gio-selectie. Rotterdam was samen met de ploegen van de regio’s Den Haag, Utrecht, Oost-Nederland en Noord-Brabant (Oost) ingedeeld in poule A. De eerste wedstrijden verliepen voor de Rotterdamse selectie erg Daarna werd Marjo Appel naar voren geroepen. Ze is al zo’n 20 jaar in de weer voor Aeolus Florida en de fusieclub Invictus. Ze heeft alles wel gedaan, waaronder het bestuur en le- WADDINXVEEN - Zaterdag en zondag 19 en 20 juni werden in Nijmegen de Nederlandse kampioenschappen voor top- turnen Dames gehouden. Het was een heel spannende wed strijd voor Verona van der Leur. Zij begon haar wedstrijd op balk, maar verloor twee maal haar evenwicht en moest genoegen nemen met 7.80 pnt. Niet zo’n fijne start dus. Maar Verona knokte ervoor om een podium plek te behalen. Haar volgende toestel was vloer, en ging ook perfect. Ze kreeg daar 9.466 pnt voor. Toen door naar sprong 8.943 pnt. en een mooie brugoefening die 9.387 pnt opleverde. Verona behaal de hierme een tweede plaats in de meerkamp. Zondag was de dag van de toe- stelfinales. De beste zes turn sters van zaterdag mochten daar aan meedoen. Verona had ook alle vier de toestelfinales. Ze liet daar een hele mooie vloeroefening zien, wat be loond werd met 9.35 pnt. Dat werd een derde plaats. Sprong werd beloond met goud, net zoals brug. Op de balk liet zij zien dat ze ook daar een goede oefening neer kan zetten, met een score van 9.425 pnt. Wat haar een zilveren medialle ople verde. Verona zal eind van de week naar Como (Italië) vertrekken en van 10 tot 16 juli naar Dene- markten voor de Jeugd Olym pische Dagen. WADDINXVEEN - Woensdag 16 juni was de Algemene Le denvergadering bij badminton vereniging Invictus. Hoewel de opkomst niet overweldigend groot was, werd het een heel nuttige vergadering. Naast de jaarlijke problemen ten aanzien van de te gebruiken shuttles en dergelijke, werden er ook weer enkele mensen om uiteenlopende reden gehul digd, die veel betekend hebben voor de club. Meta van der Weij nam af scheid van de jeugdcommissie waarvoor ze sinds 1993 werk te. Ze regelde de externe toer nooien en was zelf bijna altijd aldaar aanwezig en werd mede daarom ook wel ’moeder van Florida’ en na de fusie ’moeder van Invictus’. Ook heeft ze 2 maal jeugdkampen geregeld en doet dat volgend jaar weer. hoofd buigen voor de sterke tegenstand. Het paradepaardje van deze dag werd voor Antilope de ploeg van de jongens C, tot vlak voor het eind werd zelfs de koppositie aangevoerd. Buur man AV Gouda kwam in de laatste twee nummers toch nog voorbij en werd winnaar van deze wedstrijd. Een tweede plaats vlak achter Gouda en recht op de landelijke finale was het voortreffelijke resul taat dat deze dag opleverde. Vlak na de vakantie mogen de jongens in Uden (NBr) laten zien wat op landelijk niveau waard zijn. Voor SC Antilope is dit al een prestatie om in te lijsten en een mooie gelegenheid om zich bui ten de regio weer eens te pre senteren. Een gelukkige omstandig heid was dat de duif een ring met een ingebouwde chip aan zijn poot had, waardoor de tijd van aan komst via een sensor electronisch werd geregi streerd. Aangezien het verschil met de concur- le klasse, bestaande Martine Elsholz, Nick Nederhof, Marion Pelupessy met als aanvoerdster Tassa Uitterhoeve behaalde op gemakkelijke wijze voor het einde van de competitie het kampioenschap. De andere vijf teams o.a. meisjes tot 14 jaar, jongens tot 14 jaar hebben het seizoen eervol met wisselende resultaten beëindigd. Senioren competitie zaterdag met totaal 12 teams: wederom twee teams kampioen. Het ge mengde team met Ella en Ron Bekooy (captain), Els en Jack Hoogendoorn en Ella en Nico Kortenoeven, spelend in de 3e klasse werd op hun sloffen kampioen. Zij hopen in de ho gere 2e klasse meer tegenstand te krijgen. Het heren team 35+ (3e klasse) met als aanvoerder Cor Groe nendijk en bestaande uit Piet- Jan van Nes, John Geers, Wim Zowel de jongens als meisjes in de categorie D 12 t/m 14 jaar en C 14 t/m 16 jaar hadden zich geplaatst. Er moest gestreden worden op de werpnummers kogel, discus, speer, de sprint- nummers, hoog en ver en op de loopnummers 1000, 800 en de estafette. Dat het er deze dag heet aan toe is gegaan lag niet alleen aan het mooie weer, er moest voor meer dan honderd procent ge presteerd worden om de fel begeerde finale te halen. Een plaats bij de eerste drie was de opdracht die trainers Piet Blauwboer en Wim Los hun pupillen meegaven. Ondanks diverse persoonlijke records was het voor de meisjes C-D en de jongens D een te zware opdracht. Met eervolle plaat sen, twee keer vijfde en een keer negende moesten ze het WADDINXVEEN - Zaterdag 19 juni werden op het prachtige sportcomplex van CAV Energie te Baren- drecht de gebiedsfinale CD-junioren gehouden. Na twee voorronden in Alphen a/d Rijn en Lisse moest hier uitge maakt worden wie er naar de landelijke finale mocht. SC Antilope was met maar liefst vier ploegen aanwezig op deze meerkamp. WADDINXVEEN - Donderdag 17 juni is in het wijkgebouw Het Zuidhonk aan de Zuidpla- slaan 552 het 9e zomerschaak- toernooi van start gegaan. Dit bekende toernooi overbrugt de periode waarin de interne competitie van WSV, en de meeste andere schaakvereni gingen, stil ligt en geeft de scha kers de gelegenheid om gedu rende de zomer toch met hun favoriete sport bezig te zijn. In ontspannen sfeer worden per speelavond twee partijen per persoon afgewerkt waarbij een partij maximaal I uur en 20 minuten in beslag kan nemen. Naast een stukje gezelligheid wat het toernooi te bieden heeft, geeft het ook de scha kers de gelegenheid om de so ciale contactene weer wat aan te scherpen. Tevens een gelegenheid voor de thuis-schakers om zichzelf te kunnen meten met de club- schakers. Met 62 inschrijvingen en 48 aanwezigen ging het toernooi van start na de ope ningswoorden van de wed strijdleiding. De loting voor de Ie ronde was op toeval verricht en liet op voorhand wat partijen zien waarvan men dacht de uitslag wel te kunnen voorspelen. Dat kwam ook in de meeste geval len zo uit: Winst voor o.a. Jan Evergroen tegen Albert Prins, Ben van Geffen tegen Ton van Nieukerke, Jesse van Elteren tegen Henny de Roodt, Cle ment v.d. Laar tegen De Bruin, Leo v.d. Haven tegen Peter de Louw en Arjan Hennink tegen Jan Muit. Remises voor Willem Mulder WADDINXVEEN - In de net beëindigde tenniscompetitie zijn mooie resultaten bereikt, een enkele uitzondering daar gelaten. Laten wij de prestaties eens de revue laten passeren op elk van de vier onderdelen, te weten junioren competitie, senioren zaterdag, dames dins dag en de zondag competitie. Junioren competitie: hier na men totaal 6 teams aan deel. Het gemengd team jongens en meisjes t/m 14 jaar spelend in de hoofdklasse werd kampioen. Het team bestaand uit Tim Geers, Lisanne van Heel, Pascal Hoogendoorn met als aanvoer der Kim van Nes moest tot de laatste wedstrijddag knokken om het kampioenschap binnen te halen. De winst van 4-1 te gen CTC (Capelle a/d IJssel) zorgde uiteindelijk voor dit mooie resultaat. Het gemengde team t/m 17 jaar 'M/ begon in ’88 en deed zo’n 10 jaar het wedstrijdsecretariaat. Hij was vooral van belang toen Aeolus op sterven na dood was en iedereen afhaakte terwijkl hij door ging. Heeft vanalles voor de club gedaan, dat kwam vooral omdat hij is overal voor beschikbaar stelde als er ergens iemand te kort was. Ook heeft hij een belangrijke rol gespeeld in de fusie van Florida en Aeo lus. Deze ras-optimist is woensdag gehuldigd als nieuw ’Lid van Verdienste’. Al deze mensen worden hierbij nog eens be dankt voor hun inspanning voor Invictus. WADDINXVEEN - Afgelopen 2 weken zijn bij de jeugd de en kel en mix en bij de senioren de dubbel en mix clubkam- pioenschappen van tennisver eniging Be Fair gespeeld. Een aantal finales (5) van de jeugd zullen later in het tennis seizoen worden gespeeld. Bij de meisjes A was Susanne Oldenburg te sterk voor Kim Booden 6-1 6-1 nummer één, haar vriendin Gabriella Wammes die ook bij Pro Patria turnt. Beide meisjes gaan dus naar Denemarken en kunnen meedoen aan het NK. Zenuwen spelen bij Verona nauwelijks een rol als zij een wedstrijd moet spelen. .Alleen als ik dreig te laat te komen, word ik gespannen. Toen we naar Terneuzen gingen was dat bijna het geval. We stonden in de file. Ik kon daarom maar heel even inturnen. Inturnen is belangrijk om de toestellen te verkennen', zegt de turnster. De vier onderdelen; sprong, vloer balk en brug vindt de Wadinxveense allemaal even leuk om te doen. Voor een wedstrijd bepaalt de trainer welke uitgangswaarden zij heeft. „Ik probeer zoveel mo gelijk elementen in mijn uit voering te brengen. Door deze elementen kan ik extra bonus- punten halen,' vertelt ze. „Mijn trainer, Frank Louter,' vervolgt Verona trots, „zegt dat ik één van de drie op de wereld ben met een dubbelsalto met een dubbele schroef als afsprong van de brug. Door dit goed uit te voeren kan ik veel bonus- punten verdienen.' Verona neemt na de EJOD in Dene marken een paar weekjes va kantie met haar ouders en zus je Denise. „Maar hierna ga ik zeven uur per dag trainen en in de vakantie zal ik ook wel het een en ander moeten doen om mijn conditie op peil te houden.' Verona besluit met haar grote wens uit te spre ken: „Ik wil in 2004 meedoen aan de Olympische Spelen.' Bij de heren A speelden, de jeugdspelers en clubkampioe nen jeugd A van het vorige jaar, Sebastiaan en Robin An dringa tegen Cees Boonstop- pel en Derk Rietveld. De Ie set werd binnengehaald door Cees/Derk, de spannen de 2e set werd gewonnen door Sebastiaan/Robin, met de winst van de 3e set werd uit eindelijk de wedstrijd door de Andringa’s gewonnen 4-6 7-5 6-2'. Heren B Koos Roodak- kers en Ton Claassen hadden een zware partij tegen Rick van Braam Morris (jeugd) en Tjeerd Hilberts die in de 2e set goed terugkwamen, de 3e set ging toch naar Koos en Ton 6- I 4-6 6-2. Bij de heren C speel den Luca Ruggieri en Mario van der Sluis tegen Frans Olijve en Ton Gils. Zij maakten er ook een 3-setter van 6-3 3-6 6-4. De dames A finale werd door Titia Blom en Jennifer Andringa (jeugd) gewonnen, zij speelden tegen Helene Leer en Jolanda Los 6-2 6-4. Bij de dames B speelden Ange la Boonstoppel en Ester Rus- scher tegen het ervaren duo Corrie Revet en Anneke Nootenboom. In een spannende partij werd door Angela en Ester gewon nen 6-2 4-6 6-2. Dames C Telma Petersen en Inge Wielhouwer verloren de Ie set nipt maar wonnen uit eindelijk van Selma Olijve en Hennink 6-7 6-4 6-3. Mix A Jennifer en speelden tegen Yvonne Hoogeveen en Ron van Tol. Jennifer en Robin haalden de overwinning binnen (ja alweer een overwinning voor de jeugd) 6-2 6-3. Mix B Edith Heerma van Voss en Ton van Bergeijk hadden een zware partij tegen Nicole Berg en Ruud de Frankrijker de over winning werd door Edith en Ton verzilverd 6-4 2-6 7-5. Bij de mix C wonnen Sandra Berckenkamp en Ralf Boon stoppel van Hans Ferben en zijn dochter 6-4 6-0. tegen Ronald Dannis, Wilbert Mourits tegen Hans van Wou denberg en Boerma tegen Tjeerd Wiersma. Verrassend was het verlies van Nico Dannis die zich verkeek op Evert Hildebrandt. Ook een slechte start voor o.a. Jasper van Oort tegen Gerard van Ommeren en Piet de Niet te gen Hans van Offeren. Wim v.d. Hoek kende het ge noegen om tegen één van de twee vrouwelijke deelnemers te mogen aantreden. Aan het einde van de partij was het ge noegen geheel aan de kant van zijn tegenstander, Lilly Suoma- lainen. Lilly is Finse en speelt bij schaakvereniging Krimpen a/d IJssel. De loting voor de tweede ron de kon worden verricht op ba sis van de voorgaande resulta ten en zorgde ervoor dat er meer gelijkwaardige partijen op het programma kwamen. Zo won Laurens Ellers van Henk Erkelens en was Herman Smitskamp een maat te groot voorTimo de Roodt. Henny de Roodt won van Nico Dannis en Tjeerd Wiersma wist met zijn ’betonschaak’ Henk Stam te verschalken. De balans aan het einde van de ze eerste speelavond liet zien dat er zes spelers met een 100% score zijn. De Waddinx- veense Schaakkalender, op het internet, laat de volledige rang lijst zien. Donderdag 24 juni zal dit toernooi z’n vervolg krijgen wanneer ronde 3 en 4 worden afgewerkt. Toeschouwers zijn vanaf 20.00 uur van harte wel kom in het wijkgebouw Het Zuidhonk. de Bruin en Jacques Seegers speelde de sterren van hemel. Met 33 punten (maximum 35 punten) kampioen worden is een geweldige prestatie. Op de laatste competitiedag werd Bergvliet met 5-0 geklopt. Het heren 18+ team (4e klasse) onder leiding van Peter Vranc- ken kwam net één punt te kort om kampioen te worden. Jam mer, volgend jaar moet het luk ken. Van de andere teams de graderen er drie terwijl de rest mooi in hun klasse blijft spelen. Dinsdag dames teams: totale deelname vier teams. Het team bestaande uit de dames Joke van Rijswijk, Joke van Leeuwen, Nella Kroon en Astrid Doele- man onder leiding van Dolly Fransen behaald ein de 4e klas se 18+ een mooie overwinning op Be Quick uit Gouda met 4- I, waarna triomfantelijk vorige week het kampioenschap kon worden gevierd. De andere teams o.a. dames veteranen zin eervol in de middenmoot geëindigd. Zondag teams: het eerte team spelend in de 3e klasse (hoog ste in de regio) eindigde als vierde. Door een blessure van de sterk spelende Annemiek Elsholz in twee belangrijke wedstrijden moesten er 2 x 3 partijen worden weggegeven. Team 2 moest in een dramati sche beslissende wedstrijd de graderen omdat met één set verschil van Leidse Hout werd verloren. Dus volgend jaar heb ben we geen 4e klasse meer. De overige resultaten van de andere teams waren wisselend bijvoorbeeld team 4 dat net geen kampioen werd. Knap werk deed het Ie jeugdteam in de Ie klasse door zich daar te handhaven op een mooie plaats met een goede score. denadministratie en ‘Sport overdag' waarbij mensen voor een gering bedrag donderdag ochtend kunnen sporten in sporthal de Groenswaard. Louis Goorden werd ook ge huldigd. Hij heeft de laatste 10 jaar in de competitie meer dan 100 wedstrijden gespeeld en kreeg daarvoor een mooi aan denken. Piet Vermeulen kreeg ook een aandenken. Hij is nu 25 jaar lid van de badminton club (eerst Florida en toen In victus). In 1974 werd hij lid en hij was toen 36 jaar. En begon in ’75 met competitiespelen. Hij is al eerder gehuldigd voor 250 competitie wedstrijden. Er werd afscheid genomen van Leo Kool als voorzitter van de recreantencommisie. Deze functie worde overgenomen door Dick vd Tol. Sinds ’92 re creant. Is verantwoordelijk voor een hele rits vernieuwin gen bij de recreanten. Was be halve voorzitter ook verant woordelijk voor interne en ex terne toernooien. Als laatste werd Ricardo Lam berts naar voren geroepen. Hij renten minimaal (enkele seconden) was, heeft Kees de overwinning te danken aan de heden daagse electronica. Een overwinning die hem ove rigens door iedereen werd gegund. De plaatselijke uitslag vanuit Tours was als volgt: C.A. Bode 15 31; Joh.L.Bol 2 3 8; R.A. van der Made 4 7 12; J. Jansen Zn. 6 25 30; T.H. Twigt Zn. 9; M. Verbeek 13; H. Vink 16; E. van Beek 18 29; Comb, van Vliet 23 38; Mw. E.J. de Wit 26; D. Heeren 34; M. Tollenaar Zn. 36 37. WADDINXVEEN - Za terdag 19 juni was een dag om nooit te vergeten voor de 64-jarige Wad- dinxveense postduiven liefhebber Kees Bode uit de Prunusstraat. Kees, bestuurslid en grote ani mator van de Waddinx- veense postduivenvereni ging De Sperwer had op donderdagavond 17 juni duiven de vlucht vanuit de Frans stad Tours. Aan vlucht doet het creme de la crem uit Zuid-Holland mee. De duiven werden op zaterdag 19 juni om 06.30 uur gelost om aan het bijna 600 kilometer lange traject te beginnen. Het weer was ideaal voor de duiven: helder, veel zon een een lichte zuid westenwind. Om 14.01.07 uur liet de één jarige doffer met het ring- nummer 98-1270105 de winnende tijd afdrukken. De duif was met een ge middelde snelheid van 78 kilometer per uur zo’n 10.000 duiven te snel af. Helaas was Kees toen de duif arriveerde naar de supermarkt. Eveneens werd deelgeno men aan een concours vanuit Niergnies. Weers gesteldheid: kalme zw. wind; afstand 234 km; in concours 178 duiven. Gelost om 08.15 uur, aankomst eerste duif 10.54 uur, laatste duif 11.00 uur. Snelheid eer ste duif 1467 m.p.m. Uitslagen: Joh.L. Bol I 5 13; C.A. Bode 2 32 33; M. Verbeek 3 4 16; M. Tolle naar Zn. 6 7 26; Comb, van VLiet 8 35; D. Bree- dijk 9 17 19; D.M. Degen hardt 10 31; R.A. van der Made II 12 14; T.H. Twigt Zn. 15; D. Hee ren 18 23 24; P. Noorlan- der Zn. 36; J. Toor 37; J. Jansen Zn. 39; Mw. E.J. de Wit 40; W. Bree- dijk 42 43.

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 31