WADDINXVE Opening skatebaan De Overkant LA/AGË Jongeren Informatie- en OntmoetingsPunt Open huis Woonpartners Midden-Holland OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° 12 Waddinxveense damleerlingen geslaagd I 37 geslaagden A-diploma Gaatjesboorder actief Buiten optreden Concordia in Passage T R E N E U B R E M E G E K JAARWISSELING 2000 - MILLENNIUMNIEUWS VAN UW GEMEENTE Veel is klaar, maar veel moet nog gebeuren! In Lasage ruimt de zomercollectie op. Kortingen tot 50% I BEZWAAR I VERGADERINGEN 1 i NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES BOUWZAKEN KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN GROEN INFORMATIEBIJEENKOMST PAGINA 3 WOENSDAG 23 JUNI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN het vergroten tb het vergroten 624680 Rij- Een exemplaar van de agenda kunt u aanvragen bij het secreta riaat van het Natuur- en recreatieschap, Postbus 341, 3100 AH Schiedam, telefoon(OIO) 298 10 19. Gemeentehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 informatie is zelfs helemaal niet voorhanden. Moet ik in december een voorraad geld gaan pinnen? Enkele weken geleden hebben banken in 19 landen over de hele wereld een geslaagde millenniumtest uitgevoerd. Wilt u weten of u in januari 2000 kan pinnen, informeer dan even bij uw bank. Steeds meer bedrijven komen met nieuws over het millenniumprobleem naar buiten. Houd ook deze berichtgeving in de gaten, u kunt er uw voordeel mee doen. Koninklijke onderscheidingen kunnen ook tussentijds worden aangevraagd. U moet er dan rekening mee houden dat de afhandeling van een aanvraag circa drie maanden duurt. Het is raadzaam om, voordat u een aanvraag indient, even overleg te plegen met mr. E. Ruppert, tel. 62 46 33. 08.30- 14.00 uur 08.30-12.30 uur 19.00-20.30 uur De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). wijziging eerder verleende vergunning - Limaweg 51, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een kantoorpand 34 kandidaten uit Midden- Holland voor de diverse damdiploma’s aangemeld. De 12 geslaagden uit Wad- dinxveen voor het Wiersma- diploma waren: Wiersma-wit (eerste deel): Martijn Minnee, Gert Jan van der Ende, Step han Zandbergen, Hans van Stuijvenberg, Mariska Bos, Jan Pieter de Rooij, Daniël van der Laarse, Remy van Hat- tum. Wiersma-zwart (tweede deel): Maarten de Rooij, Mar tijn Feenstra, Janet van der Sar en Willem Jan van Zwie- nen. Wie dacht een alleen maar een potje dammen te hoe ven spelen kwam bedrogen uit. Er moest hard worden gewerkt. (Foto: Sjook Noteboom). OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en documenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond WADDINXVEEN - Dam clubs in de regio Midden Hol land, die een goede jeugdop leiding serieus ter hand ne men, geven damcursussen. Damclub Excelsior gaf aan 12 leerlingen afgelopen voorjaar een opleiding voor het Wiersmadiploma in het Coe- necoop College. De cursus in Waddinxveen, gegeven door het driemanschap Gert Dankers jan Kramer en Piet Swart werd op zaterdag 19 juni afgerond met een exa men in de Eben-Haëzer- school. In totaal hadden zich SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen secretaresses. Sociaal raadsvrouw -uitsluitend op afspraak- maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. Prins Hendrikstraat 18 Bodegraven Telefoon (0172) 65 02 99 Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Ik wil voor mijn wijk(vereniging) een heel groot feest organiseren in de milienniumnacht. Omdat gemeente, politie en brandweer zich voorbereiden op alle eventuele problemen en daar veel menskracht voor nodig heeft, is het zinvol om uw plannen voor de milienniumnacht zo snel mogelijk te melden bij de gemeente. Samen met alle betrokken partijen kunnen wij de nodige stappen nemen om te proberen alles in goede banen te leiden. Deze week ontvangt u de nationale Millenniumkrant in de brievenbus. Deze krant informeert u over de stand van zaken rondom de mil- lenniumproblematiek en wijst u op zaken die voor u direct van belang zijn. Neem de krant goed door, en laat hem niet ongelezen in de kattenbak verdwijnen. Tussen september en december wordt u door de Rijksoverheid verder geïnformeerd over de exacte stand van zaken en de eventuele proble men rond de eeuwwisseling. Als het nodig is wordt eind van jaar ook aan u verteld welke noodplannen er voor restrisico's zijn opgesteld. In com puterprogramma's willen nog wel eens, ondanks uitvoerig testen, restrisico's of restproblemen zitten. In die speciale krant leest u onder meer dat het alarmnummer 1-1-2 tijdens de milienniumnacht paraat zal zijn. Dat politie en brandweer goed zijn voorbereid op de milienniumnacht. Dat u zich geen zorgen hoeft te maken als u een uitkering of studiefinanciering ontvangt en dat de ene gemeente 'het beter voor elkaar heeft' dan de ander. ber 1999 worden ingediend, voorzien van een korte levensom- schrijving en een opsomming van de verrichte functies. U kunt de aanvraag richten aan de burgemeester van Waddinxveen, F. Jonkman. De bus zal vanaf half augustus in verschillende gemeenten in de regio Midden-Holland en oms treken gaan rijden. fondsen waaronder het Anjer fonds, het Juliana Welzijns Fonds, het VSB fonds, het Steunfonds Santheuvel, Sobbe, de Stichting Hulp na Onder zoek, de Stichting Kinderpost zegels Nederland en het Steun fonds Madurodam hebben een bijdrage geleverd aan de finan ciering van de bus. Het infor matiepakket is in samenwer king met Probibio samenge steld. COMMISSIE van advies voor de BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN op donderdag 1 juli 1999, aan vang 19.30 uur. het nieuwe kantoorpand in houd gegeven wordt aan de dienstverlening. Medewerkers van Woonpartners Midden- Holland leiden bezoekers rond door het neiuwe kantoor en de fraaie werkplaats. Voor kinde ren zijn er speciale activiteiten georganiseerd. - Noordeinde 59, het gedeeltelijk veranderen en van een woning De aanvragen zijn bpgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit sta dium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men bouwplan. WADDINXVEEN - In de nacht van donderdag I7 juni zijn in twee woningen aan het Diede- rik van Schagenplantsoen te Waddinxveen ingebroken door middel van gaatjesboren in deur en kozijn. Weggenomen werden onder andere een por temonnee en een attaché koffer. Van de mogelijke daders is een summier signalement be kend. De politie stelt een ver volgonderzoek in. - Asbest in en om de woning. De meest gestelde vragen over asbest. Een uitgave van de Ministeries van VROM en SZW. - Legionella. Antwoorden op de 25 meest gestelde vragen. Een uitgave van het ministerie van VROM. - Zwemmen in oppervlaktewater 1999. Een uitgave van de pro vincie Zuid-Holland. school(keuze), sport, hulpver lening, gezondheid enz. In de bus zijn over deze onderwer pen ruim 80 folders verkrijg baar. Naast deze informatieve functie doet de bus dienst als jongerenontmoetingsplek (JOP). Jongeren kunnen hier el kaar ontmoeten maar ook een (computer)-spelletje spelen op de spelcomputer, een tijd schrift lezen of een film bekij ken op de aanwezige tv en vi deo. Ook is het mogelijk om een paar skeelers te lenen of tafeltennis te spelen. Met mooi weer komen er buiten zitjes. De provincie en verschillende willen tonen. Daartoe organiseert Woon partners Midden-Holland za terdagmiddag 26 juni een open huis voor alle huurders en be langstellenden. Van 13.00 tot 16.00 uur is een ieder van har te welkom. Wij willen u met ei gen ogen laten zien hoe vanuit De op de bezwaarschriften betrekking hebbende stukken liggen tijdens kantooruren ter inzage bij het secretariaat van de commissie. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN De volgende bouwaanvragen/meldingen zijn ontvangen: - Burgemeester Trooststraat 3, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - Prinses Irenestraat 6, het gedeeltelijk veranderen van een woning - Molenring 143, het gedeeltelijk veranderen en van een woning Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK "Ik heb geen PC, dus ik heb geen probleem" Is een uitspraak van een mevrouw toen haar gevraagd werd of zij dacht dat zij problemen kon verwachten bij de komende jaarwisseling. U hoeft natuurlijk geen PC te hebben om toch een millenniumprobleem(pje) te kunnen ondervinden. In veel huishoudelijke apparaten zitten zoge noemde datumchips, bijvoorbeeld in uw video, uw televisie of in de klokthermostaat van uw verwarming. Als u twijfelt of uw apparatuur millen niumbestendig is, neem dan contact op met uw leverancier. Dit jaar zijn er in onze gemeente zes koninklijke onderscheidin gen uitgereiktter gelegenheid van Koninginnedag. Het was een bijzonder feestelijke gebeurtenis, niet alleen voor de gedeco reerden, maar ook voor hun familie en vrienden en de organisa ties waar zij voor werken. Aansluitend nodigde hij de wet houder uit mee te gaan met de als een pierrot gegrimeerde ’Overkantskater’, Arjan van Herk. Wethouder Van Holste- ijn werd verzocht skates aan te trekken en onder applaus wil ligde hij dit verzoek in. Hij werd aan het begin van zijn tocht richting skatebaan, onder begeleiding van een stevige arm aan weerszijden over het gras veld heen gerold. Toen hij inmiddels zelfstandig skatend bij de baan was aange komen, was hij in de wankele positie op skates in staat een kort openingswoord tot het publiek te richten. Hierin vermeldde hij de mede werking van de gemeente bij de totstandkoming van deze mini- ramp. Hierna knipte hij het lint met een heggenschaar door. Wethouder Van Holsteijn doet zijn ui terste best om de skate baan te ope nen (Foto: Mleke Wester man). WADDINXVEEN - Eind april is Woonpartners Midden-Hol land verhuisd naar een nieuw kantoor op Coenecoop 6. Na enkele weken van afrondende bouw- en verhuisactiviteiten zijn wij nu zover dat wij met trots aan huurders en belang stellenden ons nieuwe kantoor Jongeren zijn in een leeftijdsfa se waarin ze keuzes moeten maken die belangrijke conse quenties hebben. In grote steden worden vaak onafhankelijke ’inloopwinkels’ opgezet waar jongeren terecht kunnen met vragen. Anders dan in steden komt in kleinere en middelgrote gemeenten een Jongeren Informatie Punt lang niet altijd van de grond. Veelal zijn onvoldoende middelen be schikbaar om een centraal in formatiepunt in te richten en bemand te houden. Dus wordt de jongereninformatie ver spreid aangeboden. Bepaalde Vervolgens werd hij op de ska tebaan geholpen. Hij hield zich dapper staande en probeerde te skaten hetgeen een wensdroom bleef. Als af sluiting gaf Arjan van Herk een demonstratie hoe het wel moest. na afspraak via de Kent u ook iemand die een lintje verdient? Om in aanmerking te komen voor een koninklijke onderscheiding ligt sinds Koningin nedag 1996 de nadruk op iemands maatschappelijke verdien sten, dat zijn de bijzondere persoonlijke verdiensten of presta ties van iemand. Het gaat erom de "stille krachten" te vinden: de vrijwilliger, het bestuurslid e.d. die jarenlang onbetaald klaar staan voor de gemeenschap. Wat iemand doet in een betaalde functie, telt alleen nog mee als aanvullend element; dat geldt ook voor verdiensten die in het verlengde liggen van het betaalde werk. BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Fazantdreef 26, 2 dennen, 1 boom en 1 spar in de tuin - Lijsterbesstraat 2, 4 dode bomen in de achtertuin Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbe reiding werken en Verkeer. De burgemeester roept verenigingen, instellingen, maatschap pelijke organisaties en ook burgers op om hem op dergelijke personen attent te maken d.m.v. een aanvraag voor een konink lijke onderscheiding. Deze aanvraag kan tot uiterlijk 1 septem- I Voor deze kleine en middelgro te gemeenten ontwikkelde de Stichting Jeugd- en Jongeren werk Midden-Holland het mo biele Jongeren Informatie- en Jongeren OntmoetingsPunt, met het doel een laagdrempeli ge, efficient en samenhangend informatieaanbod voor jonge ren te realiseren op de plekken waar jongeren elkaar ontmoe ten. Jongeren kunnen in de bus in formatie krijgen over allerlei onderwerpen zoals o.a. drugs, Tips voor de millenniumwisseling Échte millenniumtips hebben we niet voor u, maar wel de volgende opmerkingen: Nu, op het moment dat u dit leest, maar dus ook in de milienniumnacht, kan er een stroomstoring optreden. Heeft u wel een zaklantaarn (knijp kat, of kaars) in de meterkast liggen? Zijn de batterijen nog goed? Het alarmnummer 1-1-2 is uitvoerig getest en is millenniumgereed. Als we allemaal gaan bellen, vooral als het niet echt ernstig is, raakt het alarmnummer overbezet. Dat geldt natuurlijk ook voor vandaag, morgen, overmorgen. Intensief belverkeer rond de jaarwisseling kan leiden tot het overbezet raken van het gebruikelijke telefoonnet en het GSM-net. Dit is onwenselijk voor het geval er echt iets gebeurt. Wij zijn er voor 99% van overtuigd dat u in de eerste dagen van januari 2000 gewoon bij ons terecht kunt voor vernieuwing paspoort of rijbe wijs, ondertrouw en alle andere producten van de afdeling Publiekszaken. Het eerder genoemde restrisico blijft aanwezig. Beter is het om het zekere voor het onzekere te nemen en in de maand december zoveel mogelijk uw zaken te regelen. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Hoe is de stand van zaken bij de gemeente Waddinxveen? De gemeente Waddinxveen heeft de problematiek behoorlijk goed in de hand. Binnen de organisatie kunnen de medewerkers in 2000 bijna alle werkzaamheden probleemloos blijven verrichten. We blijven nog wel voorzichtig met vertellen dat we 'klaar' zijn. Alle systemen zijn wel uit gebreid getest. 90% of meer blijkt millenniumbestendig. We hebben nog een halfjaar om de laatste problemen, samen met onze leveranciers, op te lossen. Als blijkt dat dit onverhoopt niet lukt worden er noodplannen geactiveerd. Een simpel voorbeeld: mocht blijken dat het geautomatiseerde pak ket van de uitkeringsadministratie van de afdeling Sociale Zaken en Arbeid niet goed functioneert, zal worden overgegaan op een handmatige verwerking van de gegevens. Samen met (regionale en plaatselijke) politie en brandweer zijn wij bezig een speciaal rampenplan voor de eeuwwisseling op te stellen. Een van onze medewerkers is nu twee dagen per week vrijgemaakt voor deze werkzaamheden. Wij blijven u op de hoogte houden van alle ontwikkelingen. Millenniumnieuws van de gemeente Waddinxveen ontvangt u via deze rubriek. INFORMATIEBIJEENKOMST UITBREIDING MARKT WINKELCENTRUM ZUIDPLAS Op dinsdag 29 juni 1999, aanvang 19.30 uur wordt in het gemeentehuis een informatiebijeenkomst gehouden over de voorgenomen uitbreiding van'de Plusmarkt in het winkelcen trum Zuidplas. Naast de uitbreiding van de supermarkt wordt ook de herinrichting van het openbare gebied toegelicht. U wordt hierbij uitgenodigd voor deze bijeenkomst. Op de agenda o.a.: een bezwaarschrift tegen een besluit tot terugvordering van bij stand. een bezwaarschrift tegen een besluit tot verlening van een kap- vergunning t.b.v. het rooien van houtopstanden langs het NS- spoortraject 226. een bezwaarschrift tegen een besluit tot weigering van een bouwvergunning t.b.v. het oprichten van een landbouwloods op het perceel Noordeinde 120. WADDINXVEEN - We leven in een informatietijdperk. Alles weten en lezen kan niet, dus in formanten moeten hun mede- medelingen goed verpakken en doseren. Ook jongereninformatie is be langrijk geworden. Jongeren hebben behoefte aan speciaal op hen toegesneden informa tie. Dat heeft te maken met de veranderingen die zij doorma ken op velerlei gebied: hun kin dertijd gaat over in de volwas senheid, in plaats van scholier worden ze student of gaan ze werken, krijgen een vaste rela tie en gaan zelfstandig wonen. WADDINXVEEN - In het Gouwebad De Sniep te Wad dinxveen is op dinsdag I5 juni weer voor het A-diploma ge zwommen. De beoordelings commissie bestond uit Wim van Minnen, Rob Hogerbrugge en Jacco Rijnsburger. Er waren deze keer 37 kandi- daatjes die allemaal zijn ge slaagd. De namen van de kinde ren die hun A-diploma gehaald hebben zijn: Bernice Havenaar, Robina de Jong, Daan de Graaff, Sven Pranger, Joost Rotteveel, Rinske van Ede, Eva Monster, Timo van Kersber gen, Babette Zimmerman, San der Heij, Lindsey Veel, Daniëlle Vermeulen, Thirza de Jong, Gilène Burger, Melissa van Rij nen, Fabiana Marfella, René Slagboom, Kirsten van Luxem burg, Ramon Konijn, Jeroen Kruse, Jordy Verkerk, René de Waal, Sabri Kalai, Paul Kaan dorp, Joël v.d. Speld, Rolf Boers, Rosalie de Lange, Mare v.d. Neut, Brigida Keizer, Ed win Molenaar, Brian Verheij, Melvin Krijnen, Cindy de Haan, Jantine v.d. Knijff, Floortje v.d. Born, Thamar Oosterom en Ju lia Lamoree. ALGEMEEN BESTUUR van het NATUUR- en RECRE ATIESCHAP REEUWIJKSE PLASSEN e.o. op donder dag 24 juni 1999 om 09.00 uur in het Stadhuis (Markt) te Gouda. WADDINXVEEN - Het is weer de tijd voor muziek- ver. Concordia uit Wad dinxveen, om met dit zo merse weer buitenoptre dens te geven, of mee te doen aan buitenactiviteiten. Zo zal het opleidingsorkest en het harmonie-orkest op donderdag 24 juni hun laat ste buitenoptreden voor de vakantie geven op het win kelcentrum de Passage. Vanaf -/- 19.00 uur tot 20.00 uur zal C-akkoord, het opleidingsorkest een concert geven waarna van 20.00 uur tot 21.00 uur de harmonie zal volgen, beide o.I.v. Jeroen Wentel. Beide orkesten zullen weer een gevarieerd programma ten gehore brengen. Zo zal C-akkoord te horen zijn met o.a. Disneys magic kingdom, Rock the House, Soldiers Song, Shalom Ale- chem en Carneval de Paris. In deze muziekwerken wordt niet alleen op de blaasinstrumenten gespeeld, maar er wordt ook in ge zongen. Het harmonie-or kest zal te horen zijn o.a. Arsenal, een concertmars, Liverpool Sound Collection een meadly van Engelse songs. Killing me softly, Si natra in Concert, het be kende Sing, Sing Sing en de mars Stars and Stripes. Op donderdag I juli houdt Muziek Vereniging Concor dia hun laatste repetitie waarna zij met vakantie gaan. Deze laatste repetitie zal af gesloten worden met een barbeque. Na deze zomerstop zullen beide orkesten hun repeti ties weer hervatten op don derdag. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - Berkengaarde 19, 2 dennen in de tuin Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap- of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. WADDINXVEEN - Op donderdag I7 juni opende wet houder Van Holsteijn de skatebaan in de speeltuin ’De Overkant’. Nadat iedereen zich rondom de skatebaan had verzameld begon de voorzitter van speeltuinvereni ging ’De Overkant’, Hans Oskam met een welkomst woord, gericht aan het publiek waaronder onze burge meester en de betreffende wethouder. PLUS- VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN - Weidezoom 6, het oprichten van een tuinberging - Aletta Jacobshoeve 7, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak - Fortunalaan 11het oprichten van een tuinberging - De Genestetlaan 28, het plaatsen van een dakkapel op het ach tergeveldakvlak - Molenring 11 en 13, het gedeeltelijk veranderen van twee woningen tot één woning

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 3