voor Gouwe staete op NK Bestolen in Bretagne? Eremetaal HEFBRUG ACTIE ’Het wordt keihard trainen de komende anderhalf jaar TOOS sluit seizoen af Tentoonstelling Dick Brunaschool X'.JU Koppel- klaverjas in De Boog Goede opkomst zomerschaak Aanrijding met gewonden Rosanne v. Bruinissen goed geturnd bij NK D-lijn Dat vraagt om de reisverzekering van Zorg en Zekerheid. Orgelconcert WEGENS DE LEUKE REACTIES OP HERHALING De Sperwer Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Geen lessen ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 Direct afsluiten? Bel: 071 - 5 791 217. Gedurende de maand JULI wordt de HEFBRUG wederom financieel aantrekkelijk voor u! PAGINA 29 Mirjam Overdam in actie voor Gouwestaete (Foto: Bram Gebuys). Bode 52. Tel. (0172) 21 22 71 fijn dat we elkaar al zo lang kennen omdat er over het al gemeen weinig verloop is bin nen het team.* Omdat het waterpolo puur amateuristisch is, werkt Mir jam bij een automatiseringsbe drijf in Woerden. Het bedrijf geeft alle medewerking zodat zij op dit ogenblik vijf keer de training in Zeist kan volgen. Deze trainingen zijn voor het EK in Florence en voor de Olympische spelen in Sydney. „We trainen met z’n achttie nen in het Nederlands dames- poloteam. Elf van de achttien speelsters kunnen zich kwalifi ceren voor de Olympische Spelen. Voor mijzelf is het nog maar de vraag of ik dat haal, want op dit moment zit ik er moet er dus de komende an derhalf jaar keihard voor trai nen.* Voor de waterpoloster is het meedoen aan de Olym- TOOS heeft het seizoen op een feestelijk manier afgeslo ten. Dit betekent dat er door TOOS geen lessen in dit sel een keer propvol. In de ver lenging konden we, toen deze bijna was verstreken, nog nèt het winnende doelpunt sco ren. Iedereen stond op en brulde van enthousiasme. De boe renkapel zette meteen een overwinningsdeun in.‘ De Waddinxveense topsport- ster moet veel laten voor het waterpolo. „Mijn sociale leven staat op nul. In mijn vrije tijd trek ik weleens met clubgeno ten van Gouwestaete op. Zij begrijpen dat ik rekening houd met mijn conditie. Daarnaast krijg ik veel steun van mijn ouders en vriend. Zij snappen en respecteren dat het waterpolo het komen de anderhalf jaar een belang rijke plaats in mijn leven in neemt. Soms vind ik dat niet gemakkelijk maar ik krijg er heel veel voor terug*, aldus Mirjam Overdam. pische Spelen in Sydney het belangrijkste doel dat ze na streeft „Dit komt omdat ik het EK al een keer heb mee gemaakt. De Olympische spe len in Sydney zijn bovendien bijzonder omdat onze sport voor het eerst een Olympisch gebeuren is. Misschien blijft dit bij deze ene keer*, voegt de Wadinx- veense eraan toe. Het was voor haar een fantastische er varing dat het dameswaterpo- loteam in Winnipeg in Canada zich voor de Spelen kwalifi ceerde. „Wat er toen door me heen ging is niet te be schrijven, dat is zo mooi!* De waterpolospeelster bereidt zich goed voor op de wed strijden door naar de wed strijd toe te leven. „Ook bij de Gouwestaete maak ik spannende wedstrijden mee. In deze laatste competitie zat het zwembad in Waddinxveen van der Made 2 9 10; J. Jansen Zn. 3 5 31; Joh.L. Bol 4 6 7; M. Verbeek 8 26 58; D. Breedijk 12 37; D. Heeren 15 17 19; Comb, van Vliet 21 23 45; M. fïorg en Zekerheid Dat wil toch Itdtrttn WADDINXVEEN - Don derdag 24 juni werd in het wijkgebouw Het Zuidhonk de tweede speelavond afge werkt van het zomer- schaaktoernooi. Het toer nooi bracht deze avond cir ca vijftig schakers op de been die in het gezellige wijkgebouw de strijd moes ten uitvechten achter het schaakbord. De zes koplo pers met allen een score van 100 procent moesten deze avond tegen elkaar aantreden. Zo won in ron de drie Ben van Geffen van Laurens Ellers en rekende Jan Evengroen af met Jesse van Elteren. Clement v.d. Laar remiseerde tegen Wil lem Mulder en hetzelfde resultaat kwam op het bord bij Wilbert Mounts en Leo v.d. Haven. Tjeerd Wiersma deed goede zaken door Biniam David te ver slaan. In de grote midden moot winst voor Herman Smitskamp (100% deze avond) tegen Hans van Of feren en een knappe pres tatie van Kevin bakker die wist te winnen van Jasper van Oort. Ook winst voor WSV-er Leon Willemen te gen Kees Asscheman en Wim Hennink tegen Frido Ritter. Onder op de rang lijst werd de broederstrijd tussen Joel en Timo de Roodt beslecht in het voor deel van Timo. Ronde vier bracht de kampioen van vo rig jaar Jan Evengroen ach ter het bord tegen de num mer twee van vorig jaar, Ben van Geffen. De strijd werd beslist in het voor deel van Jan Evengroen die met de zwarte stukken de winst pakte. Een goed her stel deze avond voor Nico Dannis die, in tegenstelling tot de vorige speelavond, nu wel beide partijen win nend wist af te sluiten. Slachtoffers waren Wim v.d. Hoek en Dirk van Of feren. Ook een 100% score voor Barthold Jansen met winst op Henny de Roodt en Jan Muit. Jan Evengroen gaat nu on geslagen aan de leiding met 20 punten gevolgd door Tjeerd Wiersma en Cle ment v.d. Laar met 18. Een grote groep achtervolgers met 16 punten met o.a. Herman Smitskamp en Piet de Niet. Een grote midden groep waar hard wordt ge streden voor de aansluiting met de top. Onder op de ranglijst nog 7 schakers die er nog niet in geslaagd zijn een partij te winnen. Daar hoeft echter nog niet over gewanhoopt te worden want het toernooi biedt nog genoeg speelavonden om dat recht te zetten. Ronde vijf en zes worden gespeeld donderdag I juli in het Zuidhonk, aanvang 20.00 uur. WADDINXVEEN - Op dinsdag 22 juni even voor 06.00 uur heeft een aan rijding plaatsgevonden op het Noordeinde in Wad dinxveen. Een 28-jarige man van Poolse afkomst reed ver moedelijk met hoge snel heid over het Noordein de toen hij met een wiel tegen de vluchtheuvel kwam. Hij verloor vervolgens de macht over het voertuig en kwam tegen een boom tot stilstand. De man verkeerde niet on der invloed van alcohol. Zowel de man als een in zittende zijn met letsel aan het gezicht overge bracht naar het Groene Hart-ziekenhuis in Gouda. trampoline waren de favoriete onderdelen. De ouders konden vanaf het terras rustig toekij ken of gezellig meedoen. Na alle spelletjes was het tijd voor een boterham, tijdens het nuttigen van de boterham lie ten verschillende jazzdansgroe- pen en de keurgroep turnen voor dames en heren enkele demonstraties zien. De demon stratie van de keurgroep tur nen op de opblaasbare tum- blingbaan was erg spectaculair. Bijzonder was de dans van de jeugdselectie jazzdans, zij had den de dans helemaal zelf ge maakt. In de middag was er een familie fietspuzzeltocht voor alle leden van ongeveer 30 km door de omgeving. De dag werd beslo ten met een kinderdisco en een barbecue voor kinderen en vol wassenen. 2.3539 naar een 18e tijd toe. Op de lOOm rugslag was een tijd van 1.12.71 goed voor een 22e tijd en zwom zij op de lOOm vlinderslag een tijd van 1.09.12. Uiteindelijk sloot zij dit zware weekeinde af met een 26e tijd op de I OOrn vrije slag in een tijd van 1.02.74. Ook voor Denise bouwmees ter was het een druk weekein de. Zij verscheen 3 maal aan de start. Op de 50m vlinderslag zwom zij in 0.31.90 naar een 17e tijd toe. De volgende dag zwom zij de I OOrn vlinderslag in 1.12.14 wat resulteerde in een 24e tijd. Op zondag stond de dubbele afstand voor haar op het programma. In een tijd van 2.41.59 zwom zij naar de 14e tijd toe. Ook Marcel Zijder- hand zwom deze 200m vlinder slag. Voor hem was een tijd van 2.17.16 goed voor een 12e tijd en ’s middags zelfs goed voor een 2e tijd in de B-finale. Ten slotte was het supersprinter Marc ter Braake die bij de he ren op de 50m schoolslag zich naar een 14e plaats spurte in een tijd van 0.31.55. GOUDA - De bekende Scheve- ningse organist Sander van Ma rion bespeelt woensdag 7 juli het beroemde Moreau-orgel in de imposante Sint-Janskerk in Gouda in het kader van de in ternationale orgelserie 1999. Voor dit concert is een boei end programma opgebouwd met als titel ’Spelend de eeu wen door op weg naar een nieuw millennium’. Het concert begint om 20.15 uur. WADDINXVEEN - Op vrijdag 2 juli is er weer koppelklaver- jassen in buurtcentrum de Boog. De aanvang is 20.30 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 10,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Iedereen is van harte welkom in het cen trum aan de C. Huygenslaan 2. Uw specialist op het gebied van: WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag heeft de Waddinx veense Jazzdans en turnvereni ging haar seizoen op een fees telijke wijze afgesloten. In en rond de gymnastiekzaal aan de Staringlaan waren de gehele dag activiteiten, ongeveer tus sen de 300 en 400 mensen ver toefden in en rond de Staring laan. ’s Morgens werd er begonnen met een les voor de allerklein sten (vanaf I jaar) en hun mee gekomen vaders of moeders. In deze ouder- en kindgymles konden de kinderen meedoen aan de spelletjes, de klim- en klauterbanen, het luchtkussen en spelen met de diverse kleine materialen. Daarbij konden de ouders de kinderen assisteren en lekker mee spelen. Na de ouder- en kindgymles waren er voor alle kinderen van 4-12 jaar allerlei spelletjes uitgezet in een spelencircuit. Zowel binnen als buiten kon den de jeugdleden zich amuse ren met de spelletjes. Vooral de opblaasbare tumblingbaan en de grote en dubbele mini- •k WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het vorige weekeinde stond voor de zwemafdeling van de Gouwestaete in het teken van de Nederlandse Kampioenschappen in Amers foort. In het afgeladen zwembad stond er voor de afvaar diging een druk programma te wachten. In het warme bad, waar de spanning soms hoog opliep, wist de Gouwe staete uiteindelijk met twee medailles naar huis te gaan. door Mieke Westerman WADDINXVEEN - De 26-ja- rige Mirjam Overdam zwemt al sinds haar achtste jaar bij Gouwestaete waar ze begon bij de pupillen. Daarna speel de ze in de B-selectie/ Jong Oranje. Sinds 1996 zwemt ze als allroundspeelster in de A- selectie van het Nederlands dameswaterpoloteam. Naar eigen zeggen komt ze uit een waterpolofamilie. Inmiddels doet Mirjam voor de tweede keer mee aan het Europees Kampioenschap die dit jaar in september in Flo rence wordt gehouden. „Twee jaar geleden zijn we derde geworden; nu willen we de gouden plak binnen halen.* De sfeer in het Nederlands Dameswaterpoloteam is goed, net wel bij, net niet bij. Ik „Dat moet ook wel want we trekken zo’n veertien dagen met elkaar op. We zitten op eikaars lip, we doen alles met de groep.* Mirjam ziet de teamleden ook tijdens de Nederlandse waterpolo-competitie. „Daar kom je elkaar regel matig tegen maar niemand heeft eigenlijk tijd om bui ten het waterpolo met el kaar om te gaan. Het is wel TOOS sloot het seizoen af met activiteiten voor iedereen. In augustus start de vereni ging de trainingen weer op (Foto: Evert Hardendood). gedicht. Uit de inzendingen is één gedicht geselecteerd, en wel van Aline Duinè uit groep 7. De medewerkers van de school nodigen iedereen uit om de tentoonstelling op school te bezichtigen. Het is weliswaar een drukke tijd, maar het team hoopt dat de mensen toch van deze gelegenheid gebruikt zult maken om de gedichten te ko men lezen, omdat het veel moeite heeft moeten doen om de tentoonstelling nog dit schooljaar in de Dick Bruna school te krijgen. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag werden er in Hilver sum de Nederlandse kam pioenschappen D-lijn gehou den. Namens jazzdans- turn vereniging TOOS mocht Rosanna van Bruinessen deel nemen in de categorie pupillen II (geboortejaar 1988). Zij draaide een nette wedstrijd en eindigde in een deelnemersveld van 34 met 31,40 punten op een 22ste plaats. Rosanna was een van de 34 ge lukkigen die mee mochten doen aan dit nationaal kam pioenschap. Er zijn in Neder land ongeveer 6000 D-lijn turn sters verdeeld over 6 catego rieën. Het deelnemen op zich was dus al een prestatie. Ro sanna moest haar wedstrijd be ginnen op de brug. Dit is niet haar sterkste onderdeel. Ze turnde een nette oefening maar het ontbrak aan voldoende moeilijkheid. Hierdoor kon Ro sanna geen hoog cijfer krijgen. De jury beloonde haar oefening met 6,50 punten. Op balk ging het gelukkig stuk ken beter. Rosanna liet een nette oefening zien met dit keer wel voldoende moeilijk heid. Alleen de afsprong ging niet helemaal vlekkeloos. Dit leverde op het einde van de oe fening nog veel aftrek op. Toch verdiende Rosanna met deze oefening nog 8,40 punten. De oefening op de vrije oefenings- vloer ging uitstekend. Met een keurige arabier flikflak aan het begin en een goede overslag aan het einde van de oefening scoorde ze 8,25 punten. De overslag over de kast ging ook redelijk goed. Ook op dit on derdeel scoorde Rosanna 8,25 punten. Hiermee kwam haar totaal op 31,40 punten en werd ze in een sterk deelnemersveld 22ste. Het wedstrijd seizoen van TOOS is hiermee ten einde ge komen. De vereniging is best trots op 4 NK deelnemers, twee regio kampioenen en twee derde plaatsen in de turn- competitie. Een overzicht van de resulta ten; Bij de junioren was Nanda Gerling op basis van haar goede prestaties dit jaar een van de fa vorieten op de 800m vrije slag meisjes. Na 800m strijd leveren tikte zij uiteindelijk aan in een tijd van 9.57.91wat goed was voor een uitstekende tweede plaats. Ook Joost Krommenhoek was favoriet bij de 1500m vrije slag jongens. Op basis van zijn eer dere prestaties op deze afstand werd ook hier op eremetaal gerekend. Na 17.36.03 tikte hij uiteindelijk aan in ook hier weer een tweede tijd. Beide stayers konden met een goed gevoel en een zilveren medaille rijker naar huis keren, maar niet voordat ook de rest van de groep nog een paar opmerkelij ke prestaties had geleverd. Denise de Riet kon haar goede vorm van de laatste tijd vast houden en zwom naar goede tijden. Op de 400m vrije slag behaalde zij met een tijd van 4.43.70 een (altijd nare) 4e plaats. Ook op de 800m vrije slag was haar tijd van 9.40.02 weer goed voor een 4e tijd. Op de 200m vrije slag tikte zij in een tijd van 2.17.31 als 22e aan. Ook voor Inge v.d. Schrier gold dit. Op de 400m wisselslag zwom zij zich met een tijd van 5.24.87 naar een 4e tijd toe. Ook op de 800m vrije slag leg de zij weer beslag op de 4e plaats. Ditmaal in een tijd van 9.42.70. Kim Middendorp tikte bij de 50m vlinderslag als 7e aan in een tijd van 0.30.26. Op de 50m vrije slag tikte zij in een tijd van 0.28.53 als 10e aan. Op de 200m wisselslag zwom zij in WOENSDAG 30 JUNI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Gordijnen Vitrage Houten vloeren ED REUSKEN Marmoleum vloeren woning PROJEKTSTOFFERING Wij geven kortingen weg, die afhankelijk zullen zijn van het aantal keren dat de hefbrug gedurende één dag geopend wordt. Per keer wordt 0.25% korting gegeven. Hierdoor kan uw voordeel oplopen tot 15%! Voorwaarden uitsluitend te verkrijgen bij Ed Reusken Woning- en Projektstoffering’ Wegens vakantie zijn wij van 16 augustus 1999 t/m 6 september 1999 gesloten. Galerij 2 (tegenover hefbrug) Openingstijden: 2771 XJ Boskoop dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.30 uur vrijdagavond 19.00 - 21.00 uur zaterdag 10.00 - 17.00 uur WADDINXVEEN - Afgelopen herfst hebben de leerlingen van groep 6 en 7 meegedaan aan de wedstrijd Woorden dansen in mijn hoofd. Uit alle inzendingen zijn drie tentoonstellingen sa mengesteld waarop veel mooie en goede gedichten een plaats je hebben gekregen. Het is een geheel nieuwe ten toonstelling met gekleurde pa nelen, aan beide zijden voor zien van gedichten. De gedich ten zijn uitgekozen op basis van voldoende poëtische kwaliteit en kleurrijke versiering van het WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenvereni ging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Duffel. Weersgesteldheid: kalme oos ten wind; afstand 108 km; in concours 936 duiven. Gelost om 07.30 uur, aankomst eerste duif 09.06 uur, laatste duif 09.43 uur. Snelheid eerste duif 1119 m.p.m. Uitslagen: Joh.L. Bol I 3 21; Comb, van Vliet 2 52 53; D. Heeren 4 9 34; W. Breedijk 5 II 15; Davy Hofman 6 58 59; J. Jansen Zn. 7 8 10; D.M. De genhardt 16 224; C. Veenstra I7 27 33;C.A. Bode 18 19 20; J. Toor 24 74 98; E. van Beek 25; R.A. van der Made 32 36 46; H. Metselaar 35 73 83; P. Noor- lander Zn. 37 65 81D. Bree dijk 56 84 150; Mw. E.J. de Wit 63 123 124; Cees Hofman 64 103 I 15; M. Tollenaar Zn. 87 88 101; T.H. Twigt Zn. 102 165 167; H. Vink 105 195; C.G. Hofman 116 152 210; A.H. Ki- vits 158; W. Hofman 174 194; M. Verbeek 176 193 204; C. Smitskamp 201 202. @tkop:Creil Eveneens werd deelgenomen aan een concours vanuit Creil. Weersgesteldheid: kalme oos tenwind. Afstand 349 km. In concours 267 duiven. Gelost om 06.50 uur. Aankomst eer ste duif I 1.29 uur. Laatste duif 11.54 uur. Snelheid eerste duif 1236 m.p.m. zoen meer worden gegeven. Gedurende de zomervakantie, van 28 juni tot en met 13 au gustus, worden er door de gymnastiekvereniging TOOS geen Gymnastiek-, Aerobic- en Jazzlessen gegeven. De leiding Uitslagen: J. Toor I 14 25; R.A. en de leden maken gebruik van hun welverdiende vakantie. In de week van maandag 16 au gustus vangen de lessen van volwassenen aan, een week la ter vanaf maandag 23 augustus Tollenaar Zn. 24 57; Mw. E.J. beginnen alle lessen weer bij de Wit 30 49; E. van Beek 32 TOOS. 51 63; P. Noorlander Zn. 36 Op woensdagmiddag I8augus- 46; Davy Hofman 41 59; C.A. tus is er voor alle waddinx veense kinderen in de leeftijd van 4 t/m 12 een instuif. De kinderen van basisschoolgroep I en 2 kunnen van 14.00 - 15.00 uur, de kinderen van groep 3, 4 en 5 van 15.15 - 16.30 uur en de kinderen van groep 6, 7 en 8 van 16.45 - 18.00 uur. Tijdens de instuif kunnen de kinderen klimmen en klauteren op de klauterbaan, wordt er een jazzdans aangeleerd, wordt er aan acrobatiek gedaan en kunnen de kinderen worden geschminckt. - I '*‘4’^ «Bk j. :Z. nL* I i y.. -

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 29