WADDINXVE Gouden koorlid bij Vox Jubilans in Coada/ Knokke in België? Stranden in Turkije? S* FOTO KLEIN 8b EN MEDEDELINGEN WEEK N° Sander van Marion in St. Jan c Voorstel WD: scouts mogen klussen voor geld Boskoopse doet mee aan 12e Zilvertriënnale Feestelijke opening parkeerplaats R U B R E T E K E N M E G E w o o 4 624622 624767 624500 612570 GROEN BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN Naast de Praxis Goudkade 4 (donderdag koopavond) GRATIS PARKEREN Dat vraagt om de reisverzekering van Zorg en Zekerheid. Direct afsluiten? Bel: 071 -5 791 217. BOUWZAKEN BEZWAAR Dat vraagt om de reisverzekering van Zorg en Zekerheid. Direct afsluiten? Bel: 071 - 5 791 217. ZOMERPIEK BIJ PUBLIEKSZAKEN HUURCOMMISSIE INFORMATIEBIJEENKOMST \™ooriNs*mnrr MILIEUZAKEN CV PAGINA 3 WOENSDAG 30 JUNI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN krijgen bij de het vergroten A kV 624680 R'j- AUllDfi m ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT N M O D E /\/a. o o// Als u nog vragen heeft over wat u precies moet mee nemen, bel dan gerust met de medewerkers van de afdeling Publiekszaken. Alle normale openingstijden van de balie ziet u in de donkere balk onder aan deze rubriek. Gemeentehuis postadres telefax De nieuwe parkeerplaats van AH, Bruna en Gall Gall (Foto: SJaak Noteboom). 08.30 -14.00 uur 08.30 -12.30 uur 19.00-20.30 uur De aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit sta dium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men bouwplan. Van Holsteijn met de scouts rond de tafel ging zitten om over de plannen verder te praten. Op aandringen van de raad zou de wethouder dan toe mogen zeg gen dat de gemeente garant wil staan voor een hoger bedrag zo dat de scouts een hogere lening kunnen afsluiten. Ook het kapi taliseren van activiteiten zou een mogelijkheid kunnen zijn. Het voorstel van de WD betekent de derde mogelijkheid, en wel licht de meest kansrijke, om het resterende gat voor het nieuwe clubhuis te dichten. Gall zijn met de nieuwe par keerplaats enorm geholpen. Er is plaats voor zeventig auto’s en een fietsenstalling met ruimte voor veertig fietsen. De klanten hoeven op het nieuwe terrein ook niet meer bang te zijn voor hun bezit. Het laden en lossen zal in de toekomst geen proble men meer geven. bovenal zijn improvisatie- talent. Hierom is hij met na me in het buitenland een veel gevraagd musicus. Een groot aantal Ip’s en cd’s staan op zijn naam, waarvan drie met goud werden bekroond. Zo als we van Sander van Ma rion gewend zijn, is het we derom een boeiend concert programma, opgebouwd met de titel Spelend de eeuwen door op weg naar een nieuw millennium. Begonnen wordt met het koororgel, waarna het hoofdorgel zal klinken met werken van o.a. Bach, Guilmant, Hollins en Peeters. Uiteraard zal Sander van Ma rion ook op de hem zo ken merkende wijze improviseren. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. WADDINXVEEN/GOUDA - Op woensdagavond 7 juli om 20.15 uur bespeelt de beken de Scheveningse organist San der van Marion het beroemde Moreau-orgel in de imposante Sint-Janskerk te Gouda in het kader van de Internationale orgelserie I999. Sander van Marion verwierf zich zowel in Nederland, als in het buiten land een klinkende naam. On der de Nederlandse organis ten neemt hij een bijzondere plaats in. Karakteristiek is zijn sprankelijke speeltrant, zijn verrassende registerkeuze en OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en documenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw -uitsluitend op afspraak- maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. VERLEENDE RECLAMEVERGUNNING - Limaweg 51, twee reclame-uitingen met tekst tegen dakop- bouw kantoorpand. De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Sparrengaarde 6, 1 ceder in de voortuin - 6e Tochtweg 2, 14 populieren rond de loods. $lorg en Zekerheid Dat wil toch iade reen Het weer hielp een handje mee. Op de zaterdag was er een springkussen waar de kinderen in de zon konden ravotten ter wijl papa of mama de wekelijkse boodschappen deed. Op de nieuwe parkeerplaats werd ook popcorn en autodrop uitge deeld die gretig aftrek vond. De Albert Heijn, Bruna en Gall Een onderbreking in de zang carrière van mevrouw Mar chand van vier jaar door gezin somstandigheden, is er de oor zaak van, dat nu in 1999 de BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGE.N/MELDINGEN De volgende bouwaanvragen/meldingen zijn ontvangen: - leplaan 137, het oprichten van een berging - Wilhelminakade 92, het oprichten van een erfscheiding - Jan Dorrekenskade-Oost 55, 57 en 59, het opheffen van fun- deringsgebreken - Zuidelijke Rondweg nabij spoorlijn, het oprichten van een die renverblijf - Mina Druckerhoeve 8, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak - Rigel 50, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - Philips Willemstraat 2, het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning - Noordkade nabij Linnaeusweg, het oprichten van 6 tuinbergin gen en 6 tuinkassen. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - Juliana van Stolberglaan 66, 2 bomen in de tuin (i.p.v. de aan gevraagde 6 bomen) - Fazantdreef 26, 2 dennen, 1 boom en 1 spar. BOSKOOP - In het Nederlands Goud-, Zilver- en Klokkenmuse um aan het Kazerneplein 4 te Schoonhoven wordt van zater dag 19 tot en met zondag 29 au gustus een grote internationale zilver-tentoonstelling gepresen teerd. Een van de Nederlandse deelnemers is Leonie Peeters uit Boskoop. In de lente van 1998 vond bij het Deutsches Gold- schiedehaus in Hanau (Duitsland) de 12e zilvertriënalle plaats. Voor deze driejaarlijkse zilverex- positie schreven 279 edelsmeden uit 23 landen in. Uiteindelijk zon den 207 hiervan tezamen 316 werken in. De jury selecterde 110 objecten. De editie 1998 toont hedendaags zilver uit 15 landen. Buiten Europa deden mee Australië, Japan, Zuid-Korea en de Verenigde Staten. De ex posanten uit Nederland zijn: Harry Broekhuis, Ip Maggie, Leo nie Peeters en Bart Schreeven. De tentoonstelling reisde van Hanau, via Pforzheim, Boedapest en Praag naar Schoonhoven en gaat tenslotte nog naar Antwer pen. Opvallend is de grote varië teit aan zilveren voorwerpen: be kers, thee- en koffieserviezen, vazen, doosjes, karaffen en kan delaars. Dit keer zijn ook minder voor de hand liggende gebruiks- artieklen in zilver gemaatk, zoals een champagne-koeler, cd-doos- jes, picknick-set en een geheim dat de scouts de door hen zo gewenste extra 50.000 gulden zouden krijgen. Het college bleef bij het standpunt dat de ton genoeg was en dat de plan nen voor het nieuwe onderko men nog verder moesten wor den versoberd. De fracties steunden de raad omdat ze steun genoeg vonden of omdat de financiële situatie van de ge meente het niet toeliet om ex tra geld ter beschikking te stel len. Op het CDA na, die wilden wel extra geld reserveren. De raad wilde wel dat wethouder Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u genoemde afdelingen. fZorg en Zekerheid Zomertijd: piekdrukte op het gemeentehuis De ervaring leert dat, met de zomervakantie in aantocht, heel veel mensen het gemeentehuis bezoeken voor een nieuw reis document. De wachttijd bij de loketten kan daardoor flink oplopen. Dat geeft irritatie bij onze klanten en levert extra werkdruk op voor onze baliemedewerkers. Geen ideale situatie dus! WADDINXVEEN - De laatste repetitieavond voor de va kantie, op maandag 28 juni, was een gedenkwaardige avond voor de Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilaris in Waddinxveen. Het koor had deze avond in gebouw De Hoeksteen aan de Esdoornlaan een zeer bijzonder koorlid in zijn mid den. Samen met mede-koorleden, bestuur en dirigent werd namelijk herdacht, dat mevrouw H. Marchand- Kooyman haar gouden jubileum als sopraan bij Vox Jubi lans mag vieren, omdat dit jaar de vijftig jaren lidmaat schap heeft volgemaakt. Bovendien was het voor het eerst in de geschiedenis van Vox dat zo’n gouden jubileum door één van de leden gevierd kon worden. Het bijzondere Jubilans met 165 leden, het Jon- van dit jubileum is tevens, dat gerenkoor en Tiener- en Kin- mevrouw Marchand als actief derkoor De Zangvogels, lid van de zangvereniging de aanzet tot de richting van het koor, op 10 juli 1945, nog heeft meegemaakt. In het jubileum boek Tot Zijn dienst en lof be reid, dat er gelegenheid van het gouden mijlpaal werd bereikt. Ter gelegenheid van dit heuglij ke feit waren door het bestuur van Vox Jubilans de kinderen en naaste familieleden van me vrouw Marchand uitgenodigd, Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK door Dave Heemskerk WADDINXVEEN - De WD- fractie deed een opmerkelijk voorstel tijdens de raadsverga dering bij behandeling van de subsidie-aanvraag van scouting- club St. Victor. De WD stelt voor dat de scouts de resteren de 50.000 gulden kunnen ver dienen door te klussen en on derhoudswerkzaamheden in het GouWebos te verrichten. St. Victor reageerde in eerste in stantie niet afwijzend tegenover het plan.Tijdens de raadsverga dering zag het er niet naar uit De huurcommissie is een onafhankelijke instantie die uitspraak kan doen bij geschillen tussen een huurder en een verhuurder. Het gaat dan voornamelijk om geschillen over de jaarlijkse huur verhoging, maar het kan ook gaan om geschillen over service kosten, huurverlaging of huurverhoging na woningverbetering. Het adres waar de huurcommissie de hoorzittingen houdt en waar de voorlichtingsspreekuren plaatsvinden wordt gewijzigd en is m.i.v. 1 juli 1999 Stadhuis, Markt 1 te Gouda. Het voorlichtingsspreekuur wordt iedere eerste donderdag in de maand tussen 09.00 en 11.30 uur gehouden. U kunt zonder afspraak langskomen. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbe reiding werken en Verkeer. Op 1 juli 1999, aanvang 19.30 uur wordt in het gemeentehuis een informatieavond gehouden over de voorgenomen uitbrei ding, derde fase, van het Woonzorgcomplex bij Souburgh. Naast de uitbreiding van het Woonzorgcomplex zal ook de inrichting van de directe woonomgeving worden toegelicht. Ontwerpbesluit i.v.m. actualisatie vergunning - de heer D. Metselaar, actualisatie, dit houdt in dat er nieuwe voorschriften worden verbonden aan de op 17 januari 1984 ver leende vergunning voor een handel en opslag van oud papier, lompen, oude metalen e.d. op het perceel Onderweg 35-37. Tot 15 juli 1999 kunt u schriftelijk bedenkingen indienen bij het college van B W. Degene die bedenkingen inbrengt, kan ver zoeken dat zijn persoonlijke wensen niet worden vermeld. Mon deling bedenkingen inbrengen is niet mogelijk. Alleen als u tij dig bedenkingen indient tegen het voornemen, kunt u later beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest (tijdig) uw bedenkingen in te brengen. goed idee heeft om de pauzes tussen de optredens van de sprekers op te vullen. Deze, de heer Evert van Putten, weet een gezin waar veel bij het har monium wordt gezongen; een groot gezin, waarmee hij con tract opneemt. Misschien is het mogelijk hieruit een koortje te vormen. De oudste zes kinderen Kooy- man, in leeftijd tussen de I6 en 24 jaar, zijn direct bereid mee te doen. De verdeling over de verschillende stemmen is pre cies wat meester Van Putten zoekt: 2 sopranen, 2 alten, I te nor en I basEn zo is het ge komen. Wekelijks wordt in huize Kooyman gerepeteerd om het zingen tot een succes te maken. En het lukt.... Meneer Van Putten mag aan het eind van een geslaagde avond een compliment in ontvangst ne men van de ere voorzitter van het Centraal Verband, Ds. L. Vroegindewey, die daarbij de wens uitspreekt in de toe komst nog meer van dit gele- genheidskoortje te mogen ho ren’. Eén van de sopranen van dat gelegenheidskoortje was schillende oppervlakte-bewer- kingen vallen in het oog. De rei zende tentoonstelling van de 12e Zilvertriënnale biedt op een unieke manier de mogelijkheid om kennis te nemen van de cre ativiteit, het vakmanschap en in sommige gevallen ook het grote gevoel voor humor van zilver smeden uit de gehele wereld. Openingstijden: dinsdag t/m zon dag van 12.00-17.00 uur. FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! kléin Vermijd de pieken De piektijden aan de balie van de afdeling Publiekszaken liggen vooral op de donderdagavond en overdag globaal tussen 10.00 en 12.00 uur. U kunt ook op dinsdagavond en dagelijks tussen de middag bij ons terecht. Op deze tijden is het vaak (erg) rustig. AUDIO, TV. Let extra op de volgende punten: 1 U wilt uw kinderen tot 16 jaar (opnieuw) bijschrijven in uw nieuwe paspoort? Dan heeft u schriftelijke toestemming nodig van uw partner of van de andere ouder die de ouderlijke macht heeft. Dit geldt óók als uw kinderen al in uw oude paspoort staan. 2 Voldoen uw pasfoto's aan de in de Paspoortwet gestelde eisen? Pasfoto's gemaakt door een schoolfotograaf zijn vaak niet goed. Zelfklevende foto's kunnen absoluut niet verwerkt worden. Ver keerde pasfoto's meebrengen betekent vertraging: u moet dan echt andere laten maken. etui voor kauwgom. In tegenstel ling tot voorafgaande jaren is het toepassen van kunststoffen, tita nium of aluminium veelal achter wege gelaten. De klassieke com binatie van zilver en hout heeft duidelijk de voorkeur. De behan deling van het oppervlak krijgt veel aandacht. Hooggepolijste vlakken domineren niet langer, maar gematteerde vlakken, toe gevoegde ornamenten of ver- 50-jarig bestaan van Vox Jubi lans in 1995 is uitgegeven, ver meldt H.C. Kooyman (de he laas inmiddels overleden broer van de jubilaresse) onder Hoe het allemaal begon hierover het van wie velen, al of niet in het volgende: ‘Er zal een avond verleden, ook hun partijtje op worden belegd waarop de uit Vöx meegezongen. Duitsland teruggekeerde werkgestelden worden groet. De voorzitter van het Centraal Verband van Hervormde Jeugdverenigingen.... polst eens bij de meest muzikale onder wijzer van zijn team of hij geen soonlijk wandbord met bijbe horend certificaat van de KCZB overhandigde. Namens het gemeentebestuur van Waddinxveen gaf burge meester F. Jonkman acte de presence, die de jubilaresse ook in het zonnetje zette. Dat Vox een koor is waar zin gen je jong houdt, heeft me vrouw Marchand bewezen. Het stemt de zangvereniging dank baar, dat het haar, in tegenstel ling tot enkele van haar broers, gegeven is, zo lang in gezond heid lid van het koor te blijven. Genoemd jubileumboek is ver krijgbaar bij familie Esveldt, Berkengaarde 2I, telefoon Ol 82-614365. ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - In de Zevenhuizense Dorpsstraat werd afgelopen za terdag de nieuwe parkeerplaats geopend. Voor de winkeliers betekent de parkeerplaats meer service naar de klanten toe en dus was het reden om eens iets extra’s te doen van donderdag tot en met vrijdag. mevrouw H. Marchand-Kooy- man. Dit koortje is sindsdien uitgegroeid tot de Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox te- Namens de Koninklijke Chris- be- telijke Zangersbond was een bestuurslid van de regio Leiden van de afdeling Zuid-Holland, de heer W. van der Ster aan wezig, die namens de Bond aan mevrouw Marchand een per- V.l.n.r.: Burgemeester F. Jonkman, mevrouw Marchand, P. Burger (voorzitter), Pieter Stolk (dirigent) en W. v.d. Ster namens de KCZB. (Foto: SJook Noteboom.) Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. Ontwerpbesluiten B W hebben het voornemen vergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan: - de heer W. Groeneveld, oprichten en in werking hebben van een inrichting voor opslag en verkoop van vuurwerk op het perceel Kon. Wilhelminaplein 50. - Gemeente Waddinxveen, een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een baggerdepot (doorgangsde- pot)/opslag wegenbouwmaterialen op een perceel, gelegen aan de Middelburgseweg, kad. bekend gemeente Waddinx veen, sectie gó, nr. 2468. Tegen de ontwerpbesluiten kunt u tot 29 juli 1999 schriftelijke bedenkingen indienen bij het college van B W. Tot deze datum kunt u voor een gedachtewisseling over de ontwerpbe sluiten of het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen een afspraak maken, tel. 62 48 38 (de heer W. van Valen). Uw persoonlijke gegevens worden, indien u dit wenst, niet bekend gemaakt. U moet een verzoek daartoe schriftelijk indienen, tegelijk met uw bedenkingen. Alleen als u-tijdig bedenkingen uit tegen een ontwerpbesluit kunt u later beroep instellen tegen het definitieve besluit. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN - Weidezoom '25, het gedeeltelijk veranderen en van een garage - Jan Dorrekenskade-Oost 55, 57 en 59, het opheffen van fun- deringsgebreken. Vanaf 1 juli liggen de twee eerstgenoemde ontwerpbesluiten vier weken (tot 29 juli 1999) en het ontwerpbesluit actualisatie twee weken (tot 15 juli 1999) ter inzage bij de afdeling VROM, op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (tel. 624838). De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). I

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 3