Waddinxvener en Zevenhuizenaar hebben de smaak te pakken in Conda./ 495 HEFBRUG ACTIE u ’Iedereen wil beter presteren in het Nederlands water poloteam’ Toptennis op park De Woerd Zomerschaak: koploper verliest Baanverlichting Tweede plaats in Como voor Verona van de Leur Zevenhuizen/Moerkapelle Goede prestaties schakers ED REUSKEN WONING PROJEKTSTOFFERING voor Tennisclub Zevenhuizen t Vlinderstruik Rijden onder invloed G\oen\ij< HSW en HZM hengelen samen GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 - alleen vrijdag koopavond - Droge baan Tel. (0172)21 22 71 Gordijnen Vitrage Tapijt Houten vloeren Marmoleum vloeren Naast de Praxis Goudkade 4 (donderdag koopavond) GRATIS PARKEREN Uw specialist op het gebied van: WEGENS DE LEUKE REACTIES OP HERHALING a Gedurende de maand JULI wordt de HEFBRUG wederom financieel aantrekkelijk voor u! Wij geven kortingen weg, die afhankelijk zullen zijn van het aantal keren dat de hefbrug gedurende één dag geopend wordt. Per keer wordt 0.25% korting gegeven. Hierdoor kan uw voordeel oplopen tot 15% Wegens vakantie zijn wij van 16 augustus 1999 t/m 6 september 1999 gesloten. Galerij 2 (tegenover hefbrug) Openingstijden: 2771 XJ Boskoop dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.30 uur vrijdagavond 19.00 - 21.00 uur zaterdag 10.00 - 17.00 uur WOENSDAG 7 JULI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 r - WOONMODE /\/a. 00 Achttien deelnemers vingen ge zamenlijk 48 kilo witvis. Een matige vangst. Winnaar werd A. Hordijk van HZM met een vangstgewicht van 5.240 gram. Verona zal van 10 tot 16 juli naar Denemarken gaan voor de Europese Jeugd Olumpische Dagen. Robert begon aan zijn ‘stint* terwijl de baan nog droog was. Hij wist de derde plaats vast te houden en iets op de tweede positie, het team van Vedamco, in te lopen. Aan het einde van zijn ‘stint* werden de omstan digheden steeds lastiger. Eerst begon het te miezeren en even later kwam het water met bak- ken uit de hemel. Toch wist 1 Robert de kart op de baan te houden en foutloos op slicks in 1 de regen door te rijden totdat 1 Philippe alles had klaar gelegd voor de bandenwissel. Andere teams gingen eerder naar bin- 1 nen, voor banden- en rijders- wissel, mede hierdoor slaagde De banden en het gereedschap werden alvast klaar gelegd. Dit werd overgenomen door het team van ‘Case Logic*. Zij be sloten al snel om het initiatief in handen te nemen en over te gaan op slicks. Robert besloot om de duur van deze wissel met de stopwatch te meten en na wat rekenwerk was de keu ze niet zo moeilijk meer om op regenbanden door te rijden. Het team van ‘Case Logic* lag door deze wissel 2 ronden en 30 seconden achter. In 50 mi nuten, zo lang zou de race nog duren, zouden ze dit nooit meer goed maken met het ban den voordeel van ongeveer I seconde per ronde. Toen ook nog de ‘pacecar* in de baan kwam en door het team werd besloten om precies op dat moment te gaan wisselen kon het niet meer stuk. Vanaf de kant werd door Philippe met het pitbord het sein gegeven dat de voorsprong ruim 2 ron den was en dat de race nog 15 minuten te gaan had. Het teken voor Robert om geen risico meer te nemen, het materiaal te sparen en de race gewoon uit te rijden. Dit alles zegt ze omdat ze nooit tevreden is over haar prestaties. „Trouwens iedereen in ons team wil beter presteren, we zijn allemaal strebers!* Op dit moment traint ze zes keer in de week in Zeist. De topspeelster die als accountcoor dinator bij een communicatiebedrijf in Alphen a/d Rijn werkt, krijgt alle medewerking om dit te kunnen doen. „Dit was bij mijn vorige werkgever niet het geval*, vertelt ze, „Vandaar dat ik vorig jaar ben overgestapt naar dit be drijf in Alphen waar ik het prima naar mijn zin heb.* Het waterpolo is namelijk niet het enige dat belangrijk is voor Ellen. „Als ik ben uitge speeld wil ik toch een leuke baan hebben, van daar dat ik mijn werk zeer belangrijk vind.* De trainingen in Zeist voor het EK in Italië zijn op dit ogenblik nog niet echt zwaar. Er wor den technische oefeningen gedaan zoals ver plaatsen en schieten. Langzamerhand worden de tactische aspecten binnen de training opge nomen en wordt er zwaarder getraind en vlak voor het EK wordt er afgebouwd. „Dat is no dig omdat we zonder deze piek niet goed in vorm komen.* De internationale toernooien in Australië zijn een goede voorbereiding op het EK in Italië en de Olympische Spelen in Syd ney. „Ik hoop dat er dan veel publiek komt kij ken. Dat is belangrijk om in de sfeer te ko men.* In Amerika, Canada en Australië genie ten topsporters meer vermaardheid en oogsten meer bewondering voor hun presta ties. „Ik vind het jammer dat het waterpolo in Nederland geen hoog aanzien heeft. We pro beren er alles aan te doen om deze sport meer bekendheid te geven. Zo spelen we toernooien in samenwerking met het Ronald MacDonald-fonds. Ze vertellen het publiek al les over waterpolo en hierdoor raken de toe schouwers ook enthousiast. Wij van het da- meswaterpoloteam steunen deze organisatie, want het zou toch jammer zijn als wij in Ne derland met de grootste waterpolocompetitie van de wereld de sport verloren laten gaan omdat er geen nieuwe aanwas is', besluit Ellen van der Weijden. - WADDINXVEEN/GOUDA - De waterpolos- ter Ellen van der Weijden speelt ai sinds 1993 in het Nederlands dameswaterpoloteam en pas een jaar bij Gouwestaete. Vorig jaar heeft ze afscheid genomen van haar ‘duppie’ de Goudse Zwemclub. Het heeft haar moeite ge kost om daar weg te gaan. „We hadden geen keeper meer en ik wilde toch in de hoofdklas se blijven spelen. Donk was een goed alterna tief maar bij Gouwestaete zwemmen was meer een uitdaging omdat deze club lager in de hoofdklase stond. Het is overigens met z’n allen goed gelukt hoger in de hoofdklasse te eindigen. We zijn dit jaar tweede geworden.' De 27-jarige Goudse moest van haar ouders al vroeg zwemles nemen omdat ze vlak bij een sloot woonde. „Het was echt ‘moeten’. Ik be leefde er weinig plezier aan totdat ik na het B- diploma werd gevraagd door de Goudse zwemclub om waterpolo te spelen. Toch was dit niet mijn prioriteit. Het wedstrijdzwem- men stond bovenaan. Ik heb op hoog niveau in de jeugdselectie gezwommen. Toen ik zeven tien was, vroegen ze me ook voor de jeugdse lectie waterpolo. Dus ik deed beiden, wat nu niet meer mogelijk zou zijn omdat de regels zijn veranderd.* De Goudse waterpolospeelster heeft uiteinde lijk toch voor het waterpolo gekozen. „Zwemmen is erg individualistisch. Bij het wa terpolo moeten we het met z’n allen doen. Soms verpest ik de goede acties van de andere speelsters maar het gebeurt natuurlijk ook an dersom. Dit betekent dat iedereen in het team een groot incasseringsvermogen moet hebben om het goed met elkaar te kunnen blijven vinden.' Ze gaat hier dieper op in: „We hebben wedstrijden gespeeld waarbij ik naar m’n gevoel goed heb gepresteerd maar die we toch verloren. Af en toe gebeurt het dat ie dereen blij is als we hebben gewonnen terwijl ik denk, ’ik heb maar in het water heb liggen dobberen’! Dan vraag ik me af waarom ik niet werd gewisseld. De trainer vond dan bijvoor beeld dat ik rust uitstraalde naar de rest van het team.* WADDINXVEEN - Met een fraai woord van dank aan alle medewerkers door voorzitter Cees Kroon en de prijsuitreiking, werd op zondag 4 juli en uniek Waddinxveens sportevene ment besloten. Ook dit jaar was de belang stelling uit de regio groot, er waren twintig procent meer inschrijvingen dan in 1998. Vooral in de week viel het aantal toeschou wers wat tegen, maar dit werd op de finaledag ruim schoots goedgemaakt. Ruim een week lang wer den er totaal 200 partijen gespeeld in de categorieëen Bl, B2, Cl en C2 onder re delijk tot goede weersom standigheden. Slechts een maal moest naar de hal uit geweken worden om geplande partijen alsnog te spelen. Op de finaledag trokken er donkere wolken samen, maar de eerste druppels vielen pas nadat de laatste prijs was over handigd door toernooilei- der Alexander Wensink. Diverse partijen bleven spannend tot aan het eind, zoals de herenenkel in de hoogste categorie BI, waar uiteindelijk de jeugdige Yvan Verschoor van TV Waddinxveen aan het lang ste eind trok na een span nende driesetter tegen Mare Rasenberg. Bij de dames ging in deze fi nale de zege naar Anne- miek Elsholz die in een bi zarre finale (6-4/0-6/6-2) won van Annelies IJsseldijk van TV Schiebroek. Ook de herenenkel in de B2 klasse ging naar Yvan Verschoor na winst op David de Waal van TV Tiod. Hierna gaf Yvan zijn finale in de Cl klasse maar gewonnen, waardoor R. Andringa de titel won. De herenenkel C2 finale werd gewonnen door R. Vos na winst op J. Groe nendijk. Bij de damesenkel B2 ging de titel naar Marie Claire Aerts die in de finale net iets sterker was dan Karlijn Joling. Ook de da mesenkel Cl finale ging naar Marie Claire na winst op R. de Groot. De dame senkel titel in de C2 klasse ging naar Jennifer Andringa die in drie sets won van Y. Hoogeveen. Ook werden in de diverse klassen dubbels en mixen gespeeld. De uitslagen: Bl/CD: I. Boere/Bekker v.d. Wiel wonnen met I- 6/7-6Z6-3 van A. Elsholz/S. Berndsen. BI/HD: M. Ra- senberg/J. Weerheim won nen met 6-3/6-7Z6-4 van van Leeuwen/de Jong. BI/GD: A. Elsholz/W.J. v.d. Wiel w.o. tegen J.Poot/M. Rasenberg. CI/DD: H. Jo- ling/H. Laan voor L. van Bergpijk/N. Vermeulen. CIZHD: Jonkeren/Groos wonnen met 4-6/7-5Z6-3 van ^nsen/van Renesse. In een ware uitputtingsslag van 10 uur op het circuit de Lands- hard te Eindhoven wisten zij met met maar liefst twee ron den voorsprong de tweede overwinning op rij te pakken. Zaterdagmorgen de dag voor de race werd er hard gewerkt door de twee. Verschillende settings werden getest om uit te zoeken wat de beste afstel ling was voor de race van de volgende dag. Aan het einde van de dag, hadden zij dan ook voor dit weertype een goede afstelling gevonden. Maar toen zij de weersverwachting zagen, heel veel regen, werd hen dui delijk dat de afstelling die mid dag gevonden niet gebruikt zou kunnen worden voor de race van de volgende dag. Immers, met veel regen dient de kart totaal anders afgesteld te wor den. Intuïtief werd een afstel ling gevonden omdat er door Philippe en Robert niet eerder met deze kart in de regen was getest. Zondagmorgen was er geen re gen maar wel veel bewolking boven Eindhoven Airport dat vlak naast het circuit de Lands- hard ligt. Door middel van lo ting werden de startposities bepaald. Het team van ‘BlZ/ln- door Karting Zoetermeer* trok een nog niet eens zo slechte 30ste startpositie want de di recte concurrenten Case logic en Bowman Mcdrive stonden achteraan op een respectieve lijk 55ste en 56ste positie. Bij een race van 10 uur is de start positie echter van onderge schikt belang. Philippe zou deze keer starten. Het hele veld ging om 10.10 uur van start met Phi lippe als eerste voor BIZ/ln- door Karting. De eerste wissel vond plaats nadat de race 1.55 uur was verstreken met Philip pe op een mooie derde plaats. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag werd er door de Hen- gelsportverenigingen van Wad dinxveen (HSW) en Zevenhui- zen/Moerkapelle (HZM) voor de gezamenlijke competitie ge vist. Deze derde wedstrijd in een serie van vijf, voor de HSW tevens de zevende voor de zo mercompetitie, werd gehou den in het recreatiegebied van de Rotte. De algemene opinie was: weer een geslaagd en uitstekend ge organiseerd toernooi dat zeker op de schaakkalender moet blijven. Een goede avond voor Peter R. de Louw met en 100% score tegen Ed Singeling en Hans van Woudenberg. In het middenge bied op de ranglijst zijn een groot aantal schakers te vinden die goede met minder goede resultaten afwisselen en derhal ve in de middenmoot goed op hun plaats zijn. Onder op de ranglijst nog steeds een aantal mensen dat wacht op de eerste winstpartij. Zo zijn Hans van Woudenberg, Ton Bronk, Fri- do Ritter, J. Boerma en Michiel Rensen er nog niet in geslaagd een partij winnend af te sluiten. Misschien gebeurt dat op don derdag 8 juli wanneer ronde 7 en 8 worden gespeeld in Het Zuidhonk. Aanvang 20.00 uur. WADDINXVEEN/ZOETER- MEER - Robert de Graaff en Philippe Ribbens, rijdend voor het team van ‘BIZ/lndoor Kar ting Zoetermeer* zijn er afgelo pen weekend in geslaagd de lei ding in het NK endurance kar ting af te pakken van het Alphense team ‘Bowman Mc- drive1. WADDINXVEEN - De derde speelavond van het Zomer- schaaktoernooi was goed voor een aantal verrassende ontwik kelingen op de ranglijst. Jan Evengroen, de koploper na de vierde ronde, had een slechte avond. Zowel tegen Gerard van Ommeren als tegen Cle ment v.d. Laar moest Jan toe zien hoe de punten naar de te genstanders gingen. gebruik. Uit de ademanalys- etest op het politiebureau bleek dat hij een ademalcohol- gehalte had van 435 (toege staan maximum is 235). Hij kreeg een boete van 650 gul den en een rijverbod van 4 uur. WADDINXVEEN - Het door schaakvereniging De IJssel en Bouwbedrijf Frans Vink Zn uit Moordrecht georga niseerde Zuidplas top 12 schaaktoernooi, het vierde rapid invitatietoernooi voor de sterkste schakers in het Zuid- plasgebied, kende een bijzonder spannend verloop. ook dit jaar een kandidaten- groep. Deze werd met 9,5 uit I I gewonnen door de Wad- dinxveense kampioen Eduard Philipse. Hij verdiende hiermee een uitnodiging voor de invita- tiegroep in 2000. Jeugdspeler Jesse van Elteren van Moerka pelle scoorde eveneens 9,5 punten, maar moest op basis van onderlinge resultaten ge noegen nemen met de tweede plaats. De eindstand in de kandidaten- groep: I. Eduard Philipse (WSV, Waddinxveen) 9,5; 2. Jesse van Elteren (Moerkapelle) 9,5; 3. Arno Luinenburg (Moer kapelle) 8,5; 4. Johan de Koning (Nieuwerkerk a/d IJssel 7; 5. Edo Pouwelse (Nieuwerkerk a/d IJssel) 6; 6. Jeroen Eijgelaar (De IJssel, Moordrecht) 5; 7. Menno van Dijk (De IJssel, Moordrecht) 5; 8. Hendrik Spee (De IJssel, Moordrecht) 4,5; 9. Wim Hennik (WSV, Waddinxveen) 4,5; 10. Wilfried Graveland (Nieuwerkerk a/d IJssel) 3; I IAart Jan van Vliet (Moerkapelle) 2; 12. Nico Dan nis (WSV, Waddinxveen) 1,5. In de bestuursgroep, een vier kamp tussen vertegenwoordi gers van de besturen van de vier verenigingen, behaalde Leo van de Haven van de Waddinx- veense Schaakvereniging onge slagen de eerste plaats. In het jeugdtoernooi was de eerste plaats bij de oudere jeugd (12-15 jaar) voor Ferron Palyama. Bij de allerjongsten was Wesley van de Hoop de sterkste van de 18 deelnemers, lanno Verdoold werd tweede en op de derde plaats eindigde Madeleine van Wijk. Planten in volle zon. In het voorjaar /J flink terugsnoeien bevordert de bloemgroei. Verschillende j kleuren zijn verkrijgbaar. 1 7;' Van 7.95 voor Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. den. Met een score van 73.9750, ge volgd door het team van de Oekraine met 73.1875 punten en op de derde plaats de Ver enigde Staten met 71.9250 punten. De volgorde van de be langrijkste deelnemende lan- vastgestelde den: 4e Slowakije, 5e Rusland, 6e Roemenië, 7e Slovenië en WADDINXVEEN - De politie heeft tijdens een surveillance in de nacht van woensdag 30 juni op donderdag I juli een 34-jari- ge Rotterdamse automobilist op de Kastanjelaan aangehou den op verdenking van alcohol- was Clement v.d. Laar. Door de winst op Evengroen in ron de vijf en Tjeerd Wiersma in ronde 6 wist hij zich aan de top van het klassement te nestelen met 28 punten. De tweede positie wordt inge nomen door drie man met 24 punten, waaronder Wilbert Mourits, die met een 100% sco re deze avond tegen Ton Kui per en Herman Smitskamp goede zaken deed. Gerard van Ommeren en Tjeerd Wiers- man staan op gelijke hoogte met Mourits. Bij de achtervolgers is de jeugd goed vertegenwoordigd, op de derde plaats met 22 punten o.a. Hugo en Jesse van Elteren en Kevin Bakker. verstrekte garantie. Dat is in Waddinxveen en het geval dat de tennisclub de financiële verplichtingen niet kan nakomen. Het bestuur van Tennisclub Zevenhuizen gaat accoord met de voorwaarden. Dus Robert kwam gewoon weer aan de leiding terug op de baan en wist de voorsprong te vergroten. Toch kreeg het team van ‘BIZ/lndoor Karting Zoetermeer1 nog even te kam pen met pech. Toen Robert aan het einde van zijn stint de pitstraat in wilde rijden voor de op I na laatste wissel, werd hij minstens 15 seconden opge houden omdat een kart was vastgeraakt op de weegschaal en de weg blokkeerde. Na de wissel kwam Philippe terug op de baan. De voorsprong was behoorlijk ingeslonken. Al gauw raakte hij verzeild in hevig gevecht om de eerste plaats met ‘Case Logic’. Verscheiden keren raakte het tweetal van de baan. Even leek het erop dat ‘Case Logic1 de leiding definitief te pakken had maar Philippe hervond zijn ritme en sloeg te rug. Met een opdrogende baan kon de voorsprong opnieuw uitgebreid worden. Aan de kant was het ondertussen druk re kenen of er wel of geen slicks moesten worden gemonteerd. Na de achtste ronde hadden maar liefst zeven deelnemers nog een goede kans op de eind overwinning. In de negende ronde kwam Dirk Hoogland met één punt voorsprong op Bac, Evengroen en Ordelman alleen aan de leiding. In de voorlaatste ronde verloor hij echter van Ordelman, waar door titelverdediger Evengroen weer op gelijke hoogte kon ko men. In het onderlinge duel in de laatste ronde bleek Hoog land de koelbloedigste en werd daardoor, na zijn winst in 1997, voor de tweede maal winnaar van dit toérnooi. Met één punt achterstand eindigde het trio Evengroen, Ordelman en, dankzij vier zeges in de laatste ronden, Nieuwerkerker Ger ard Nieuwenkamp. Op basis van onderlinge resultaten werd Evengroen tweede en Ordel man derde. Jammer was dat de winnaar van het kandidaten toernooi 1998, Nieuwerkerker Gosse Romkes, na vier ronden wegens familieomstandigheden moest afhaken. Hij ging op dat moment na overwinningen op Bac, Evengroen en Nieuwen kamp en remise tegen Hoog land aan de leiding. De eindstand in de invitatie- groep: I. Dirk Hoogland (Nieu werkerk a/d IJssel) 7; 2. Jan Evengroen (Messemaker 1847) 6; 3. René Ordelman (Messe maker 1847) 6; 4. Gerard Nieuwenkamp (Nieuwerkerk a/d IJssel) 6; 5. Dick Bac (Moer kapelle) 5; 6. Ben van Geffen (Moerkapelle) 5; 7. Gerard van Ommeren (Moerkapelle) 5; 8. Frank Visser (De IJssel, Moord recht) 4,5; 9. Léon Willemen (WSV, Waddinxveen) 4,5; 10. Bart Jansen (WSV, Waddinx veen) 4; II. Ronald Mander- sloot (De IJssel, Moordrecht) 2. Naast de invitatiegroep was er het team van ‘BIZ/lndoor Kar ting Zoetermeer1 erin de lei ding in de wedstrijd te pakken. Na 3.40 uur kwam Robert bin nen. Het team kenden een snelle banden- en rijderswissel. Philippe vervolgde de race op regenbanden en kwam op een derde positie terug op de baan. Halverwege zijn ‘stint1 kon Phi lippe de leiding in de wedstrijd terug pakken. Hij reed samen met ‘Case Logic1, de kampioen van 1998, de snelste tijden in de regen. Na bijna twee uur kwam Philippe binnen. De voorsprong was op dat mo ment groot genoeg om een wissel te maken zonder de koppositie te verliezen. 8e Zuid-Afrika. Individueel scoorde Verona ook heel goed en behaalde een tweede plaats. Zij behaalde op sprong 9.0375 punten en op brug behaalde zij de hoogste dagscore 9.55 pun ten, op balk 8.85 punten en op vloer 9.40 punten, een punten totaal van 36.8375. Een hele goede score die internationaal - ook aansprekend zijn. Als tweede eindigde M. Rei chard van de HSW met 3.880 gram. De derde en vierde plaats waren voor HZM’ers H. Kok en A. van Erk, beiden 3.580 gram. De tussenstand in deze competitie is: I. A. van Leeuwen 28.350 gram, 2. M. Reichard 26.010 gram, 3. H. Kraan 23.830 gram. De vijfde zomeravondwedstrijd van HSW werd gehouden in de Oude Rijn bij Koudekerk. Er werd slecht gevangen, de uit slag was: I. E. Keizer 1.620 gram, 2. J. Verhoef 1.540 gram, 3. H. de Kwaadsteniet 1.360 gram. Ellen van der Weijden in actie (Foto: Fotoflex Nederland). U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. HET RIJKE TUINLEVEN WADDINXVEEN - Tijdens een sterk bezet internationaal toernooi op 26 juni in Como, ZEVENHUIZEN - Het college wisten de Nederlandse meisjes van B W wil Tennisclub Ze- beslag te leggen op de eerste venhuizen een gemeentegaratie plaats tijdens de teamwedstrij- verstrekken. Met de garantie kan de club een lening sluiten om baanverlichting te financie ren op vier banen. Het college stelt wel enkele voorwaarden aan het verstrek ken van de garantie. De club moet jaarlijks de door de le denvergadering jaarrekening overleggen aan de gemeente. Verder wordt de ge meente eigenaar van de instal latie als de gemeente wordt aangesproken op de door haar Ook Ben van Geffen kende een verre van vlekkeloze avond. Zowel Barthold Jansen als Her man Smitskamp gaven uitste kend partij en beide partijen eindigden in een puntendeling. De schaker die het meest pro fiteerde van deze misstappen Voorwaarden uitsluitend te verkrijgen bij Ed Reusken Woning- en Projektstoffering!

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 21