WADDINXVE Waddinxvener bouwt tijdens vakantie in Bolivia Diarree in St. Tropez? Gekneusde knie in Rimini? Finse band bezoekt Waddinxveen ongen jekneld OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Rondleidingen bloemen veiling in Bleiswijk Leerlingenvervoer en Eigen bijdrage E T E R G M E N U B R E E K il Geen Jari Litmanen v WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 INSTITUUT SOCIAAL RAADSLIEDEN CHEMOCAR Dat vraagt om de reisverzekering van Zorg en Zekerheid. Direct afsluiten? Bel: 071 - 5 791 217. COENECOOPBRUG AFGESLOTEN VERKEERSZAKEN LEZERS SCHRIJVEN x RUIMTELIJKE ORDENING GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN BEZWAAR Subsidieregeling sanering loden drinkwaterleidingen ZEVENHUIZEN-MOERKA- PELLE - Huiseigenaren en huur ders van een woning met ge heel of gedeeltelijke loden drinkwaterleidingen kunnen in het vervolg een subsidie-aan- vraag indienen voor sanering. Het maakt niet uit of de aanvra ger zelf de sanering uitvoert of deze door een installateur laat verrichten. Het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer neemt de subsidie-aanvraag in behandeling, beoordeelt en verstrekt de subsidie. Dat vraagt om de reisverzekering van Zorg en Zekerheid. Direct afsluiten? Bel: 071 - 5 791 217. florg en Zekerheid BOUWZAKEN MILIEUZAKEN H ---f' WOENSDAG 14 JULI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 ib De Finse band Deuteronomium. Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK 624680 Gemeentehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 tijd is er de mogelijkheid tot het maken van excursies, het deelnemen aan activiteiten et cetera. Zo zag Stephan heel veel van het platte land en het leven in de steden van India. Soms organiseert de leiding of de .plaatselijke bevolking een avondprogramma. De dorpe lingen zijn heel enthousiast. „Echt het hele dorp bouwt mee, tot de vrouwen aan toe die de was doen. Het gaat alle- Voor iemand die nog nooit in Nederland is geweest, is Wad- dinxveen een cultureel hoog tepunt. „De huizen en de tui nen zijn erg mooi om te zien. De Gouwe biedt een mooi uitzicht. Waddinxveen is een 08.30-14.00 uur 08.30-12.30 uur 19.00-20.30 uur indienen van zo'n verzoek zijn kosten verbonden. Nadere informatie kunt u krijgen bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer (telefoon 624846). De chemocar stopt op de volgende tijden en plaatsen: 08.00 - 08.20 uur Kromme Esse 08.30 - 09.15 uur wijk Zuidplas, kringloophalte Zuidplashof 09.20 - 09.50 uur wijk Zuidplas, cirkelflat 09.55 - 10.40 uur Bomenwijk, winkelcentrum leplaan 10.45 -11.15 uur St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid 11.20 - 12.05 uur Oostpolderwijk, Overtoom 12.50 - 13.30 uur Centrum, Passage ingang stationszijde 13.35 - 14.20 uur Vondelwijk, winkelcentrum Luifelbaan 14.25 - 15.10 uur Groenswaard, winkelcentrum Groensvoorde 15.15 - 16.00 uur Willem de Zwijgerlaan, bij de markt. Waddinxveen zelf tot 12 jaar is. De gemeente verschuilt zich achter de busdienst maar als de gemeente ook speciaal vervoer voor in Waddinxveen kan re gelen, dan moet er zeker iets te regelen zijn voor deze kinderen die toch niet voor niets op spe ciaal onderwijs zitten. Wij betalen een eigen bijdrage (schooljaar 1999/2000 370,-) terwijl het vervoer in Wad dinxveen gratis is. Onze kinde ren worden gestraft om dat zij speciaal zijn en de ouders wor den gestraft met een extra zorg of het allemaal wel goed gaat. Gemeente Waddinxveen zet jullie in voor onze kinderen en laat ze niet in de kou staan. MW. Y.l. HUISMAN Zuidplaslaan 98 Waddinxveen OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw -uitsluitend op afspraak- maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Het Instituut Sociaal Raadslieden is i.v.m. vakantie van mevr. C.M.J. de Bakker van 15 juli tot 9 augustus gesloten. Op vrijdag 16 juli a.s. kunt u weer het bewaarde klein chemisch afval (KCA) persoonlijk aan de chemocar afgeven. fïorg en Zekerheid Van donderdag 15 juli, 09.00 uur t/m zondag 18 juli is de Coe- necoopbrug voor onderhoudswerkzaamheden afgesloten voor het gemotoriseerde verkeer. Een omleidingsroute wordt met borden aangegeven. (Brom)fietsers en voetgangers ondervinden geen hinder van de werkzaamheden. nieuwe uitdaging voor de Fin nen. De nieuwe cd ’Here to stay’ wordt stevig gepromoot „We hopen dat mensen onze muziek kunnen waarderen. Misschien kunnen we dan later terugkomen om meer optre dens te doen*, vertelt Manu verder. Voorlopig moet de band het met enkele concer ten in Nederland doen. Van avond is de band zelfs te zien in Nightown te Rotterdam. Deuteronomium zal daar sup- port-act zijn voor de populai re Australische death-metal- band Mortification. „Het is een droom die uitgekomen is. Mortification is mijn favoriete band sinds begin jaren negen tig*, aldus Manu. „Ik hoop dat er veel mensen komen kijken bij het concert en dat ze onze show goed vinden.* INVALIDENPARKEERPLAATSEN Er is besloten twee bestaande parkeervakken aan te duiden als gereserveerde invalidenparkeerplaatsen voor bij dat parkeerter rein woonachtige bewoners. De invalidenparkeerplaatsen komen nabij de woningen Peppel- horst 67 t/m 116 en Tesselschadelaan 1 t/m 3. De algemene regels voor het indienen van een bezwaarschrift zijn van toepassing. Als u een bezwaarschrift heeft ingediend, kunt u de President van de Arrondissementsrechtbank, sector Bestuursrecht, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag, verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, als de onmiddellijke uit voering van het besluit onevenredig nadeel meebrengt. Aan het ZEVENHUIZEN - Donderdag middag 8 juli om 16.40 uur reed een 13-jarige jongen uit Rotterdam met een snorfiets over de Strandweg. Toen hij kwam te vallen, raakte zijn en kel bekneld tussen de trapper en de ketting. Dé brandweer moest er aan te pas komen om de jongen, die met zijn been te gen het warme motorblok lag, van de snorfiets los te maken. Met een ambulance is de Rot terdammer vervolgens naar het IJsselland ziekenhuis gebracht. Vanaf 16 jaar is het toegestaan op een snorfiets te rijden. Graag wil ik reageren op het stukje over het leerlingenver voer. Onze zoon zit op de Oostvogel in Gouda (speciaal onderwijs) en moet iedere dag om 8.25 uur op school zijn. Zou hij dit met het openbaar vervoer moeten doen dan moet hij om 7.01 uur bus 187 op de Zuidplaslaan nemen en dan op Station Gouda op bus 3 stappen. Dit houdt in dat hij bij station Gouda ongeveer 20 minuten moet wachten op de volgende verbinding wat uiteindelijk re- sulteerd in een half uur te vroeg op school. Neemt hij een bus later dan is hij een half uur te laat op school. Het is toch te gek voor woor den dat je een kind van 10, an derhalf uur aan zijn lot overlaat terwijl het leerlingenvervoer in te passen aan de lokale bevol king met haar gewoonten. Ze eten wat de pot schaft, er kan geen rekening worden gehou den met diëten of vegetarische eetgewoonten. Het is ook ver boden om alcohol te nuttigen ofte roken. Stephan denkt daar geen moeite mee te hebben. „Ik eet gewoon wat mij wordt voorgezet, van cavia tot larven. In India leverde dat geen pro blemen op. Daar hadden ze rijst met spicey, dat was heel Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst. mits de redactie de schrijver van naam kent. leerde ik van de mensen daar. Het was zwaar maar een hele ervaring, en dat is net de belo ning die World Servants biedt: Bouwen aan jezelf door te bou wen voor een ander*, aldus de Waddinxvener. Wie denkt dat het een vakantie wordt en slechts een beetje hoeft te werken, komt bedr ogen uit. De werkdagen zijn van half negen tot vijf uur. Iede re ochtend worden de jonge ren gewekt om half zeven. Dan is het ontbijten, het bespreken van de taken van die dag en bouwen. Voor de vrijwilligers wordt goed gezorgd. Er kan veel worden gedronken en er die letterlijk hun steentje zijn geregeld pauze’s. bijdragen. De christelijke orga- De plaatselijke bevolking helpt nisatie bouwt samen met de lo kale bevolking kerken, klinie ken en scholen en verbetert zo de leefomstandigheden van de lokale bevolking. Mensen van over de hele wereld kunnen zich aanmelden en een voor keur opgeven voor een bepaal de reis. Stephan koos voor Bo livia. „Vorig jaar ging ik naar India, dat was mijn eerste reis. Mijn zus had me overgehaald om het te doen. Daar hielp ik mee om een school te bouwen. Ik had nog nooit gemetseld maar dat ook mee en doet er veel aan om het de gasten naar de zin te maken. In de spaarzame vrije maal wel heel relaxed in die landen. In India was het wach ten op de kozijnen van het ge bouw. Die kwamen pas een paar dagen voor ons vertrek. Er heerst een mentaliteit dat als het vandaag niet lukt, dat het dan wel morgen kan. Een andere World Servants-kreet is dan ook ’Be flexible’*, zegt Stephan.De jongeren die er voor kiezen om te gaan bou wen voor World Servants, die nen zich zonder weerklank aan VERZOEK OM VRIJSTELLING Een aanvraag om afgifte van een bouwvergunning is ingediend voor: - Rigel 50, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis. De bouw is niet geheel in overeenstemming is met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Wijk Zuidplas 1990", maar de afwijkingen zijn van beperkte betekenis. In het bestem mingsplan zelf is de mogelijkheid opgenomen om vrijstelling te verlenen zonder voorafgaande planologische procedure. B W hebben het voornemen voor dit bouwplan de gevraagde vrijstelling te verlenen. Het bouwplan ligt m.i.v. 15 juli 1999 twee weken ter inzage bij de afdeling VROM, op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kunt u tegen het voornemen schriftelijk bedenkingen indienen. afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit sta dium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men bouwplan. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/ INGESTEMDE MELDINGEN - Brugweg 102a, het oprichten van een berging annex dieren verblijf - leplaan 131, het oprichten van een bergihg - Wilhelminakade 92, het oprichten van een erfscheiding - Zesde Tochtweg achter nrs 1 en 2, het oprichten van drie kas sencomplexen met bedrijfsruimten - Roosje Voshoeve 76, het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning - Jan Willem Frisoweg 52, het oprichten van een berging - de Akker 102, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - Burgemeester Trooststraat 3, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - Mina Druckerhoeve 8, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en het plaatsen van een dakkapel op het ach- tergeveldakvlak - Philips Willemstraat 2, het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning - Julianastraat 17 en 19, het opheffen van funderingsgebreken - Koningin Wi(helminaplein 50, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning De gemeenteraad heeft in de vergadering van 22 en 23 juni 1999 de Verordening gehandicapten gemeente Waddinx veen 1999 vastgesteld. In het kader van deze verordening zijn beleidsregels vastgesteld t.a.v. voorzieningen en verstrekkingen o.g.v. de Wet voorzienin gen gehandicapten. De verordening ligt ter inzage bij de afdeling Welzijn, Educatie en Recreatie (voorzieningen gehandicapten) en treed in werking per 1 juli 1999. Meldingen o.g.v. een Algemene maatregel van bestuur (art. 8.40 Wet milieubeheer) De volgende meldingen zijn ontvangen: van voetbal. „We hebben twee doelen met onze band. We willen mensen vertellen over de dingen waar wij in ge loven. In onze teksten vertel len we dat God van de mensen houdt. God kan hun leven echt inhoud geven. „Life can make sense*. In de metalscene is er zoveel duisternis en nega- tiviteit. We willen deze men sen een alternatief bieden op een manier die ze aanspreekt, zegt Manu met volle overtui ging- „De muziek is daar het middel voor. Daarnaast willen we ca 10.30 uur. Voor iedere be zoeker ligt er een fleurige bloe- menposter klaar. De kosten voor de rondleiding zijn 5,- per persoon. Kinderen t/m 5 jaar gratis. Het adres van de veiling is Klappolder I30 in Bleiswijk. U kunt zich telefonisch aanmel den bij de telefoniste, telefoon: 010-5297777. WADDINXVEEN/BLEISWIJK - Ook in de zomer worden er nog volop bloemen en planten geveild op de veilingen. Als ver volg op de succesvolle rondlei dingen in de schoolvakanties organiseert Bloemenveiling Holland in Bleiswijk tijdens de ze zomervakantie (6 juli t/m 27 augustus) weer speciale vakan- tierondleidingen. De vakantier- ondleidingen vinden plaats in juli op 5 juli, 26 juli en 27 juli. En in augustus op 9 augustus, I0 augustus, 23 augustus en 24 au gustus. De rondleiding begint om 08.00 uur in de kantine van restaurant Fleurinn. Tijdens het bezoek zal de rondleidster uit leg geven over alle veilingsacti- viteiten. Naast de afmijnzaal en de distributiehal bezoekt u ook het cash carrycentrum Terra. Het programma eindigt om cir- heet om te eten.‘World Ser vants betaalt niets voor Step han en zijn reisgenoten. Alle reiskosten (zoals vlucht, inen tingen en paspoort) en bouw materialen betaalt de Waddinx vener. In het geval van Stephan komt dat neer op 3350,- gul den plus nog wat zakgeld. „Het is mogelijk om het bedrag bij een te krijgen door middel van sponsoring en andere acties. Geld dat eventueel over mocht blijven, zet ik op de bank voor een volgend project.* Zo was er een week geleden een bene fietconcert in De Hoeksteen.Stephan van der Roest vertrekt volgende week. Zijn ouders steunen hem in wat hij doet, hoewel het niet onge vaarlijk is. „Mijn zus doet het niet meer omdat ze wat met haar gezondheid kampt nadat ze van een project terug kwam. Maar deze projecten zijn voor mij een goed hulp bij het vol wassen worden, vind ik per soonlijk. Hier kunnen ook ongelukken gebeuren of iets krijgen en ik tref alle mogelijke voorberei dingen. We dragen altijd een lange broek en hebben bijvoor beeld een waterfilter. Het is een mooi doel!*, besluit Van der Roest. Besluit tuinbouwbedrijven met bedekte teelt - Van den Dool Plant B.V. op Fiet perceel 6e Tochtweg achter nrs. 1 en 2; - Van den Dool Cultures B.V. op het perceel 6e Tochtweg achter nrs. 1 en 2; - Van den Dool Stek B.V. op het perceel 6e Tochtweg achter nrs. 1 en 2; Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. De volgende inzamelingen vinden plaats op vrijdag 10 septem ber en 12 november. U kunt ook uw KCA persoonlijk brengen naar het Afvalstation. De ontwerpbesluiten en meldingen liggen vanaf 15 juli tot 12 augustus 1999 ter inzage bij de afdeling VROM, op werkda gen van 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maandag avonden gedurende drie aaneengesloten uren (tel. 624838). Het ministerie van VROM komt met deze regeling, aange zien de Tijdelijke Stimulerings regeling Duurzaam Bouwen (TSR) en daarmee de subsidie voor het vervangen van loden drinkwaterleidingen eind I998 is verdwenen. Het is niet uitge sloten dat belanghebbenden, die hun loden waterleidingen hebben laten vervangen in de periode na eind I998 alsnog in aanmerking komen voor de nieuwe subsidieregeling. Het is de bedoeling om voor 2005 alle loden waterleidingen te vervangen. Het belang van vervangen is gelegen in het feit dat via loden waterleidingen Io do in het drinkwater terecht komt. Lood benadeelt de kwali teit van het drinkwater. Voor zuigelingen van 0 tot I jaar geldt dan ook een waarschu wing tegen het aanmaken van (fles)voeding met water uit de ze leidingen. Juist deze leeftijds groep loopt mogelijk risico. Voor baby’s die borstvoeding krijgen geldt de waarschuwing niet. Volwassenen en kinderen vanaf I jaar lopen geen risico. Op korte termijn verschijnt een brochure met informatie over de nieuwe subsidierege ling. Deze brochure verkrijgt men bij de Stichting Loodsane- ring, tel. 0800-0222526. Nade re informatie is tevens verkrijg baar bij het ministerie van VROM, tel. 070-3395050 of bij de gemeentelijke afdeling VROM (de heer M. Duineveld), tel. 0180-637727. Dat wil toch ladereen door Raffi Trapman WADDINXVEEN - Afgelopen week waren zes Finnen te gast in Waddinxveen. Met hun band Deuteronomium deden ze een promotie-tournee door Nederland en gebruikten Waddinxveen als uitvalsbasis. Tijdens de concerten zorgden de mannen uit het hoge noor den voor wat verkoeling. Naast optredens was er ook genoeg tijd om Nederland, en uiteraard Waddinxveen te be wonderen.De naam Deutero nomium werd gehaald uit de Bijbel. „De eerste drie Bijbel boeken waren reeds door an dere bands uitgekozen. Het vierde Bijbelboek Numeri klonk niet zo goed voor een band, dus besloten we om ons Deuteronomium te noemen*, begint bandleider Manu Lehti- nen te vertellen. „We zijn in 1993 begonnen als een death- metalband, maar onze stijl is verandert in death’n roll. We vergelijken onze muziek nu met bands als Entombed en Carcass.* Door de jaren heen is Deuter onomium bekend geworden in Finland. Nederland is een BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN De volgende bouwaanvragen/meldingen zijn ontvangen: - Brugweg 9, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een berging - Heuvelhof 11het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - Julianastraat 17 en 19, het opheffen van funderingsgebreken De aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de Stephan van der Roest op de'school in aanbouw in India vorig jaar. mooie plaats! Het is grappig om te zien dat de hefbrug recht omhoog kan gaan!* De brug werd dan ook op de foto gezet. De Finnen hadden een druk programma te volgen, ze bezochten onder andere de EO-Jongerendag en Amster dam. „De muziek op de jonge rendag was goed en het was leuk om Nederlandse mensen te ontmoeten. En natuurlijk was het gaaf om het Ajax-sta- dion te bezoeken*, vertelt Ma nu enthousiast verder. „Gita rist en vocalist Miika is de grootste voetbalfan, en we kennen natuurlijk allemaal Jari goede muziek maken en de Litmanen!* mensen laten genieten van on- Toch wint het musiceren het ze cd’s en concerten.* door Dave Heemskerk WADDINXVEEN - Bruin bak ken in de zon aan de Costa del Sol? Ruïnes bezoeken in het al tijd groene Ierland? Of mis schien de toerist uithangen bij het Vrijheidsbeeld in de we reldstad New York? Niets van dat alles voor Stephan van der Roest. De jeugdige Waddinx vener gaat tijdens zijn vakantie drie weken bouwen aan een school in Bolivia. Stephan doet mee aan een pro ject van World Servants, een organisatie die in derdewereld landen bouwinitiatieven onder steunt. World Servants bestaat tien jaar en telt bijna 5000 men sen Ontwerpbesluiten B W hebben het voornemen vergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan: - Rijkswaterstaat dienstkring Leiden, oprichten en in werking hebben van een baggerdepot (doorgangsdepot) op het per ceel locatie Rijksweg A12, t.h.v. hectom.paal 27,9 richting Den Haag, kad. bekend gemeente Waddinxveen, sectie G2787 nr. 3; - Boonstoppel Verf B.V., een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een verffabriek op het perceel Wilhelminakade 83. Tegen het ontwerpbesluit kunt u tot 12 augustus 1999 schrifte lijke bedenkingen indienen bij het college van B W. Tot deze datum kunt u voor een gedachtewisseling over het ontwerpbe sluiten of het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen een afspraak maken, tel. 624838, de heer W. van Valen. Uw per soonlijke gegevens worden, indien u dit wenst, niet bekend gemaakt. U moet een verzoek daartoe schriftelijk indienen, tegelijk met uw bedenkingen. AJIeen als u tijdig bedenkingen uit tegen een ontwerpbesluit kunt u later beroep instellen tegen het definitieve besluit. De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur).

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 3