Deze Week 1.99 Seifers I Wethouder Mini perziken of nectarines 14 Van Holsteijn: „We zijn niet op jacht om gehandicapten fors aan te pakken" WADDINXVEEN - Wethouder Van Holsteijn (PvdA, Welzijn, voorzieningen gehandicapten) betreurt de sfeer die het Platform Gehandicapten Waddinxveen (PGW) oproept in de reacties naar buiten over het door de raad aangenomen collegevoorstel met bezuinigingen voor de Wvg. De ferme uitspraken begrijpt de wethouder wel, ze zouden zijn gedaan uit teleurstelling. Een brief naar de Tweede Kamer maakt op hem geen indruk. 4 Appelflappen 5.00 F* ALLES VOOR UW OPEL... Van Elswijk b.v. officieel Opel service dealer Eerste diploma’s van bijzonder zweminitiatief uitgereikt Kreater geeft beeldende cursussen aan de jeugd Overleg over millennium f 11 Cl 3 1 Waddinxveen en Zevenhuizen de wereld rond! Sponsors in de rij voor kinderboerderij Olympische medailles voor Waddinxveense Turnster Wereldwinkel Waddinxveen neust in Zweden en Finland 4 2/Z 7. kilo Plusmarkt. Opgeteld de beste! Historisch Waddinxveen Maatregelen tegen risico’s besmetting SWW-fietstocht groeit uit tot traditie Deze week nergens goedkoper! Voortaan zij wij op zaterdag geopend van 8.00 - 18.00 uur oplage 14.500 - Li i 4,7 41 1 4145 LlLv LlLLLc Wjx addin H^veen, Zevenhuizen en Moerkapelle Weekblad voor Woensdag 21 juli 1999 Wethouder A. van Holsteijn 'l De tweewekelijkse rubriek Historisch Waddinxveen licht nu een tipje van de geschie denissluier op van de grond waar de huidige Passage op staat. Ook vroeger leverde de locatie al enige problemen op zo leert het Waddinx- veens Historisch Genoot schap ons. Zie pagina 3. De provincie Zuid-Holland heeft exploitanten van zwembaden een brief ge stuurd met algemene maat regelen om het risico van besmetting te verkleinen met bijvoorbeeld de ge vreesde legionella-bacterie. Zie pagina 25. Onlangs is de maandelijkse 55+-fietstocht voor de 25e keer gehouden. Inmiddels mag dus worden gesproken van een heuse traditie in wording. Voor het Week blad was het alle reden om eens te gaan kijken bij het Anne Frankcentrum, de start- en eindlocatie van de toertocht. Veel deelnemers doen al mee vanaf de eerste keer maar vervelen doen ze zich geen moment omdat er zoveel bekenden aan mee doen. Een artikel staat op pagina I I WADDINXVEEN - Het Gouwebad ‘de Sn- iep‘, waar enige weken geleden de damespo- loploeg van Gouwestaete nog een beslissings wedstrijd voor het spelen om de landstitel af dwong, stond weer in het teken van een opmerkelijke prestatie. Tijdens de laatste af- zwemdag voor de zomervakantie zijn vier op merkelijke zwemdiploma’s uitgereikt. Een eerste kroontje op het werk van initiatief neemster E. Raaphorst. Zij opperde zo’n twee jaar geleden om een zwemproject te starten voor kinderen die aangesloten waren bij het Medisch Kinderdagverblijf. Kevin Roos, Mike van den Heuvel, Emma Tito en Pieter Sikkema behaalden als eerste deelne mers aan het initiatief het zwemdiploma A. Opmerkelijk, omdat deze vier kinderen op het eerste gezicht niets vreemds vertonen, misschien is dat ook wel een van hun proble- Finse Wereldwinkels impor teren zelf, in het Noorden in Yvalo, in Helsinki en Turku, een havenstad in het Zuid westen. Er komen ook Fair Trade produkten uit Neder land naar de Finse Wereld winkels: levensmiddelen en kunstnijverheid. Ook moet er belasting betaalt worden 800 per jaar, alle Wereldwin kels in Finland moeten dat. Zij moeten nog alles op alles zetten om een goed draagvlak te krijgen en hebben hun win kel niet op zo’n gunstige loca tie. Zij werken wel samen met Amnesty International en verkopen ook hun actiemate riaal. Ook verkopen zij wat handnijverheid van een Finse werkeloze die in het zelfde voormalige schoolgebouw woont. In de hal van de We reldwinkel is een zithoek en kan je ook koffie en thee drinken. Het landelijk secreta riaat in Helsinki kan niet zo veel doen en steun geven. In Nederland gaat het beter. Er zijn hier 400 Wereldwinkel- groepen en dan is er toch meer kracht en invloed. Het arbeidsbureau van Hammeen- linna heeft aan de plaatselijke Wereldwinkel gevraagd of vluchtelingen daar kunnen werken en daar gaan ze ook aan meewerken. In de We reldwinkel in Hammeenlinna is één van de medewerkers ook actief met het Estelle zeilschip, hij is met de Finse bemanning meegeweest goe deren weg brengen naar ont wikkelingslanden. Vervolg op pagina 3 men. Kinderen die last hebben van vormen van autisme en/of Attention Deficit Hyperac tivity Disorder vertonen op zichzelf geen ui terlijke bijzonderheden. Toch hebben deze kinderen hun eigen specifieke problemen en kunnen vaak niet mee in de bestaande groe pen. Een gerichte opvang binnen het bewe gingsonderwijs en dus ook zwemmen was er niet. Een van de redenen voor het Gouwebad ‘de Sniep’ om in te gaan op de voorstellen van initiatiefneemster. In samenwerking met ouders, instructiepersoneel en de kinderen is éénmaal per week hard gewerkt aan iets waarvan nu de eerste resultaten in diplom- avorm zichtbaar zijn. De trotse ouders en in structeurs zagen deze vier kanjers het Gou webad ‘de Sniep" A-diploma behalen. Weder om een bewijs dat het Gouwebad ‘de Sniep" meer dan alleen een pretbad is. WADDINXVEEN - Leden van de Wereldwinkel Wad dinxveen neusden even rond in Zweden en Finland. De Wereldwinkel organisa tie heeft hele andere pro blemen in die landen dan in Nederland. Zo is het logis tieke gedeelte veel moeilij- ker en werken de mensen daar op kleinere schaal. Op vallend is dat het assorti ment veel gelijkenis ver toont. Het verhaal op pagi na 3 is een vervolg van deze pagina. ,..,,4,^ ■tTTirfüSr ren. Een groeiend aantal verenigin gen heeft de ambtenaren aan het Raasdhuisplein inmiddels aan de eeuwwisseling, op eigen ge legenheid of in samenhang met anderen tijdens een clustus aan Aanbiedingen geldig van donderdag 22 t/m zaterdag 24 juli. Plusmarkt Diwa, iv\WL* Winkelcentrum Zuidplas WADDINXVEEN - Voor de nieuwe kinderboerderij en de renovatie van het Warnaar- plantsoen lijken de sponsors in de rij te staan. Zo heeft directeur Adr. Blonk van het aannemers- en wegen bouwbedrijf Versluys Zoon BV te Bodegraven 5.000 gul den geschonken voor het nog aan te schaffen hekwerk. Het Waddinxveense aanne mingsbedrijf Gebr. van Vliet, dat verantwoordelijk was voor de heiwerkzaamheden, maakt 3.500 gulden over op de reke ning van de Stichting Warnaar- plantsoen. Het VSB Fonds heeft 10.000 gulden overgemaakt als bijdra ge aan de exploitatiekosten van de boerderij. De afspraken met het Nationaal Fonds ’Jan tje Beton’ voor een financiële bijdrage lopen nog. De kinderboerderij, waarvan de vorm en het uiterlijk nu goed zicthbaar zijn, wordt in oktober officieel geopend. De afbouw van het onderkomen is wat vertraagd, maar na de bouwvakvakantie wordt door gegaan met de aanleg van de interne nutsvoorzieningen, de toiletten, het straatwerk en de plaatsing van een nieuwe brug. WADDINXVEEN - Iedere toe rist maakt tijdens zijn vakantie de nodige kiekjes voor thuis. Papa op het strand aan het Comomeer, mama op de To wer-bridge in Londen, het hele van 430.000,-. Het grootste gezin op een IJslandse bergtop, deel van het bedrag komt voor rekening van de vervoersvoor zieningen. Het aantal soorten vervoer is teruggebracht, ver goedingen zijn verlaagd en het vrij te besteden bedrag ge schrapt. De eigen bijdrage voor WADDINXVEEN - Als je meedoet met de Wereldwin- kelbeweging is het, als je on derweg bent, altijd leuk om eens in een andere stad of an der dorp te kijken in de We reldwinkel daar. In de We reldwinkel Waddinxveen ge beurt het ook wel dat iemand zich voorstelt en vertelt in welke Wereldwinkel zij of hij actief is. Ook deze zomer weer. Als je in het buitenland reist ben je zo benieuwd of je wel eens een Wereldwinkel tegen kan komen. Eind juni, begin juli zijn de Wereldwin- keliers Kees en Hanny Glas beek - De Booy van Wad dinxveen in Finland en Zwe den op bezoek geweest bij vrienden en familie. En ook in die twee landen zijn er We reldwinkels aangesloten bij NEWS (Network European World Shops). In Finland zijn er 40 Wereldwinkels, in Zweden 20. De Waddinxve- ners logeerden bij Heikki en Anna Liisa Jarkko en zij is ac tief voor de Wereldwinkel in Hammeenlinna, 50 km van Helsinki. Er zijn acht mede werkers, allemaal vrijwilligers. De gemiddelde leeftijd van de vrijwilligers is flink wat lager dan die van de Wereldwinkel Waddinxveen. Zij krijgen maar weinig subsidie en het gemeentebestuur daar heeft eigenlijk geen belangstelling voor ontwikkelingssamenwer king. Maar de inzet van de vrijwilligers is te prijzen. Het is in Finland veel meer werk en ingewikkelder om in te ko pen dan in Nederland. Drie Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372,2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32. Telefax 0182-63 26 33. 53e jaargang nr. 2655 PGW moet dat de mensen ook duidelijk maken en die mensen doorverwijzen. Mochten er voor grote groepen ongewens te effecten te zijn, dan moeten we gewoon het beleid aanpas- activiteiten. Het ligt in de be doeling dat er een millennium brochure komt. Daarin staan alle activiteiten opgesomd. In tussen buigt de gemeente zich over te verlenen vergunningen, toe te delen zaalruimtes en de inzet van de gemeente (neer zetten van dranghekken bij voorbeeld). In het gemeentelijke millenniu- moverleg is verder besloten dat de Gemeentedag volgend jaar op zaterdag 23 september zal worden gehouden. aan toevoegt dat Waddinxveen meer geld verwacht van het Rijk omdat de kosten nog niet volle- twee miljoen gulden, dig zijn gedekt. De VNG voert momenteel daarover nog een discussie. Van Holsteijn rekent zich echter niet rijk omdat bin nenkort ook de woningaanpass ingen boven de huidige grens van 45.000,- moeten worden betaald. De Wvg is ook een open eind-regeling. Als het bud get op is in bijvoorbeeld sep tember, dan blijven de voorzie ningen gewoon doorlopen. „We laten niemand in de kou staan, het geld is wat dat betreft niet bepalend." WADDINXVEEN - Het ge meentebestuur van Waddinx veen is druk doende om de mil- lenniumactiviteiten van allerlei organisaties, verenigingen en instellingen in het Gouwedorp de geplaatste foto ontvangt zoveel mogelijk te coördine- leuke attentie. Vergeet WADDINXVEEN - De turnster Verona van de Leur slaagde erin om een nieuw persoonlijk re cord te vestigen tijdens de Eu ropese Jeugd Olympische Da gen in Denemarken. Het Ne derlandse team wat zich wist te kwalificeren voor het evene ment en heeft een uitstekende prestatie neergezet. In de landen wedstrijd deden er 32 landen mee. Het team dat bestond uit Ga briella Wammes, Anneke Kiche en Verona van de Leur verover de een mooie derde plaats, met 74.176 punten. Vlak achter nummer één en twee. Rusland werd Ie met 74.838 en Roe menië 2e met 74.262 punten. In de Individuele meerkamp deden er 34 landen mee. Verona be haalde de dag erna een mooie derde plaats in de individuele meerkamp. Zij behaalde toen een nieuw persoonlijk record van 36.975 punten. Nummer I werd Olga Roshchupkina uit Oekraïne (37.275 punten). Nummer 2 werd Anastassia Ko lesnikova'uit Rusland (37.112 punten). Verona leverde dus een knappe prestatie, met maar 0.30 punten verschil op de num mer I. Op 15 juli was de toestelfinale. Verona had zich gekwalificeerd voor brug en vloer. Op brug be haalde zij een 5e plaats en op vloer een 3e plaats waar zij ook luid applaus voor kreeg van alle landen. Gabriëlla Wammes viel dit keer niet in de prijzen en An neke Kiche behaalde een zilve ren plak op sprong. „De gemeente Waddinxveen zou er niets van kunnen, er valt niet te praten met de gemeente, gehandicapten hebben het slecht in Waddinxveen... Het is misschien goed om aan te geven dat bij de voorbereiding van de maatregelen er overleg en veel correspondentie over en weer is geweest met het Platform en dat we enkele suggesties heb ben overgenomen maar ook en kele niet', zegt de wethouder, die eraan toevoegt dat de ge meente verantwoordelijk is voor de bezuinigende maatrege len en niet het Platform. Niet alleen de toon van de reac ties irriteerden Van Holsteijn. Ook wat betreft de inhoud zat PGW er naast. Het Platform schrijft volgens de wethouder onterecht dat de politieke par tijen ’met gemak’ akkoord zijn gegaan met de bezuinigingen op de Wet voorzieningen gehandi capten. „Alle fracties hadden moeite met de te nemen maat regelen. De politiek is niet hart vochtig. Dat alleen het CDA te genstemde, komt omdat die fractie juist wilde dat ouderen een nog hogere eigen bijdrage exemplaren Van links naar rechts: Kevin Roos, Mike van den Heuvel, Emma Tito en Pieter Sik kema. WADDINXVEEN - Naast de bekende muziekcursussen biedt het centrum voor kunst zinnige vorming Kreater ook teken-, schilder-, beeldhouw en boetseerlessen voor de jeugd aan. Docent en bekend beeldend kunstenaar Jeroen Dijkhuizen uit Waddinxveen geeft korte teken- en schilder cursussen voor jongens en meisjes van negen tot en met veertien jaar. Deze cursus om vat twaalf weken met lessen van anderhalf uur. Jeroen Dijk huizen brengt zijn leerlingen de elementaire basisvaardigheden van het tekenen en schilderen bij. Wie zich verder in deze kunstzinnige discipline wil be kwamen, kan intekenen voor een vervolgcursus. Aan het ein de van de opleiding krijgen alle deelnemers de kans hun werk in Kreater aan de Kerkstraat te Alleen deze week tijdens ons Caribbean Party spektakel worden Caribbean Keukens voor de helft van de door de leverancier aanbevolen adviesprijs aangeboden, compleet met apparatuur. Kom nu snel en profiteer van deze feestelijke aanbieding.^ DONDERDAG A VRIJDAG KOOPAVOND T« AARSTOBBEWEG 19- 0172-605882 (IND BOVENLAND) - TER AAR: WESTKANAALWEG 100 -0172-604441 ALPHH<A/DiajN:G0UWESTRAAT60o -0172-476672 WOERDHf: STRAAT VAN GIBRALTAR 10 - 0348-481136 allemaal leuke afbeeldingen voor in het vakantie-album thuis... Het Weekblad is op zoek naar de gezinnen die hun vakantie willen delen met de hele gemeente! Neem een Weekblad voor Waddinxveen mee op vakantie en maak een maffe foto en verzin een leuk fotobijschrift. Voorwaarde is dat van de foto valt af te leiden dat het Weekblad ook op va kantie is. Bij voldoende inzen dingen zal het Weekblad weke lijks een foto selecteren en een afbeelding plaatsen. De maker van een daarom niet de naam en het adres te vermelden. Stuur uw vakantiefoto met Weekblad naar: redactie gemeld iets te willen doen Weekblad voor Waddinxveen, postbus 372, 2740 AJ Waddinxveen. niet gehandicapte ouderen is verdubbeld maar willen we kos tendekkend zijn, dan moet de bijdrage met 400 procent om hoog. Dat willen we ook niet', legt de wethouder uit. Hij denkt ook niet dat de gemeente juri disch onjuist bezig is. In 1998 dienden gehandicapten vier be zwaarschriften in. „Het zijn er vier teveel maar op een totaal van 800 is dat wél weinig. Bo vendien zijn we bezig met het uitbreiden van het personeels bestand om mensen sneller van dienst te zijn. We hopen hier mee tevens minder mensen door te hoeven verwijzen naar de GGD in Gouda zonder dat we medische risico’s willen gaan lopen1, aldus Van Holsteyn. Volgens de wethouder is het belangrijkste dat er geen onge lukken gebeuren en daar speelt ook het Platform een rol in. De regelgeving kan altijd zorgen voor incidentele gevallen waar naar op individuele manier moet worden gekeken. „Als de maat regelen ongewenste effecten hebben dan moeten we daar iets aan doen. Mensen moeten in die gevallen contact met ons zouden moeten betalen", zegt opnemen. Als ze dat niet doen, Van Holsteijn. is dat heel erg jammer want we Ouderen vallen ook onder de moeten wel weten wat het ef- Wvg die per I april 1994 is inge- feet van de maatregelen zal zijn, gaan. De doelgroep is verbreed. Het is dan ook onmogelijk om die categorie mensen uit te slui ten zoals PGW zou willen. Van Holsteijn gaat even terug in de geschiedenis. Bij het ingaan van de wet hield Waddinxveen geld sen", zegt de wethouder die er over. Er is toen besloten om voor ’bange en boze tijden’ een potje te maken met een mini mum van Door het toenemend gebruik van de voorziening en de vere vening van het geld (het ver schuiven van geld van gemeen ten die geld overhielden naar gemeenten die geld tekort kwa men) en een evaluatie van het Rijk, kwam de gemeente finan cieel in de knel. „Na de evaluatie werd Waddinxveen vanaf 1999 vier ton gekort op de rijksbij- drage terwijl het aantal aanvra gen steeg van 378 in 1995 naar 783 in 1998. We gaven in 1998 drie miljoen gulden uit en kre gen 2,7 miljoen gulden van het Rijk. In 1999 kwam de korting terwijl niets erop wijst dat we dit jaar minder gaan uitgeven. Er ontstond een kloof van 700.000,-. We hebben nu be sparingen gevonden ter waarde van 430.000, n exposeren. De cursussen beel- houwen/boetseren worden ge geven door de internationaal bekende en in Waddinxveen wonende Josiah Onemu. Er is een opleiding voor zes- tot en met negenjarigen en één voor tien- tot en met vijftienjarigen. De jongste groep werkt met chamotteklei. De werkstukken worden gedroogd, gebakken en meestal geglazuurd. De oude ren vanaf tien jaar boetseren met klei en glazuren. Daarna gaan zij verder met beeldhou wen in steen en hout, leder kind krijgt de kans op zijn eigen niveau en in zijn eigen tempo te werken. Voor inlichtingen en inschrij vingen kan men dageljks te recht bij de adminstratie van Kreater, Kerkstraat 13 in Wad dinxveen, telefoon 0182- 614422. Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 1