in (fO(kda/ 44 oo Baas Bedrijven actief in groenvoorzieningen Kenteken in ruit tegen autodiefstal £4 Ingenieursbureau Smit BV benoemt adjunct-directeur Maatregelen tegen risico’s besmetting Lavendel Met vakantiegroeten in de prijzen L IF G7OEN?IJ< Zomer rondleidingen door Gouda Met Plusmarkt/Garantmarkt naar Circus Herman Renz 4 Verbouwing zolderateliers ’de Werkschuit’ GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 Alleen vrijdag koopavond. Opleidingen Bagaco van Naast de Praxis Goudkade 4 (donderdag koopavond) GRATIS PARKEREN «cLz'****^ WOENSDAG 21 JULI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 25 de originele, De zolderateliers van het Goudse Kunstencentrum ’de Werkschuit’ aan de Bloemen- gespaard worden, want op k WOONMODE De dochter van Baas Bedrij ven, Bagaco BV, beschikt nu Zodoende is het gehele pakket installatiewerken in één hand en hebben opdrachtgevers met één contactpersoon te maken. Bagaco is in het bezit van het BORG-certificaat, dat vereist is om gecertificeerde beveili- gingsinstallaties aan te leggen. Voor de nieuwe afdeling is een beveiligingsdeskundige aange trokken met jarenlange erva ring in deze specifieke branche. grond. Voorop zal altijd blijven staan de flexibiliteit, kwaliteit en snelheid, want dat is ifnmers waar de klant om vraagt'. Bij ad vies- en constructiebureau Smit BV is kortgeleden een organisa torische maatregel getroffen, waardoor de eigen construc- boekt en een originele prentbriefkaart naar de Kerkweg-Oost stuurde met bloemen gezet. ding deze vakantieklanten met een prijs te belonen. In het Waddinxveense bank gebouw reikte Sharon Levyssohn van de Rabobank Waddinxveen een Philips por table cd-speler en Samsonite koeltassen uit aan de drie gelukkige prijswinnaars. WIJ ZIJN MET VAKANTIE VAN MAANDAG 19 JULI T/M WOENSDAG 4 AUGUSTUS VOOR STORINGEN AAN UW HUISHOUDELIJKE APPARATEN ZIJN WIJ BEREIKBAAR ONDER TEL.NR. (0182) 64 00 72 KERKWEG OOST 185 WADDINXVEEN en Didi Smit het 25-jarig bestaan feestelijk vierde, is ing. Jaap Wes terman (39) benoemd tot nieu we adjunct-directeur. WADDINXVEEN - Wie voor de zomer een reis boekte bij de Rabobank Wad dinxveen en een prentbriefkaart stuurde naar het hoofdkantoor aan de Kerkweg- Oost maakte kans op één van de vele prijzen. Dat overkwam de familie Van der te ontstaan door slimme nieu we kastenwanden. Er wordt bijzonder hard gewerkt om verbouwing voor de start het nieuwe cursusseizoen af te ronden. ’De Werkschuit’ ver wacht dat de vernieuwde zol derateliers met hun rustige kleuren en verbeterde verwar ming zullen bijdragen aan een inspirerende werksfeer voor de kleine cursisten van de kin- derateliers en de cursisten van diverse teken- en schildercur sussen die hier aan het werk zullen zijn. Klauw (Oltmansstraat), de familie Kroes (Otto-erf) en de familie Ter Weele (Jan Dorrekenskade-West). Een geboekte vakantie en door eèn vakjury beoordeelde, vakantie groet waren volgens de Rabobank aanlei- WADDINXVEEN - De Baas Bedrijven aan de Wilhelmi- nakade in Waddinxveen zijn uitgebreid met een nieuwe activiteit: Baas Groenvoorziening. Met de nieuwe loot aan de stam speelt de onderneming in op de vraag naar deze activiteit, die als een welkome aanvulling wordt ge zien op de grondwerken en bestratingswerkzaamheden. Vorig jaar is bij de Baas Bedrij ven het Regionaal Praktijk Op leidingen Centrum (RPOC) van start gegaan. Schoolverla ters zonder vakdiploma kun nen daar op kosten van het Waddinxveense bedrijf een elektrotechnische opleiding volgen en ondertussen prak tijkervaring opdoen bij één of meerdere werkmaatschappij en. Ze ontvangen vanaf de al lereerste dag een salaris. In het hoofdkantoor van de Baas Bedrijven bevindt zich niet alleen het RPOC, maar ook de bedrijfsschool van de onderneming. Het RPOC, dat ook toegankelijk is voor mede werkers van andere bedrijven, is opgezet in samenspraak met het Opleidingsfonds voor de Vrijdag en zaterdag worden er door Automark weer ken tekens in autoruiten gegraveerd op het Waddinxveense parkeerterrein Groensvoorde. (Foto. Automark). WADDINXVEEN - Vrijdag 23 juli (9.00-17.30 uur) en zater dag 24 juli (9.00-16.00 uur) worden er in de gele tent van Automark weer kentekens in autoruiten gegraveerd op het parkeerterrein Groensvoorde in Waddinxveen. In een autoruit zit zo een ster retje. Een beetje steenslag op de weg, een knal en vervolgens is de ruit beschadigd. Het is zo gebeurd. Vroeger knalden de ruiten er in zijn geheel uit. Te genwoordig met de gelaagde ruiten (twee lagen glas op el kaar geplakt met een laag folie ertussen) bijft het meestal bij een ster of een scheur. Spanning op de ruit door hitte, plotselinge afkoeling door een stortbui of bevriezing van vocht in de ster doet in veel gevallen de ruit alsnog doorscheuren. Wie WA-plus, WA-extra, cas co of all-risk verzekerd is kan de ster zonder kosten en zon der eigen risico laten repare ren. Als men bij ruitschade is doorverwezen naar een ruit- schadespecialist, dan kan men ook bij Automark terecht. Het graveren van de ruiten maakt de auto ongeschikt voor doorverkoop, omdat de num mers in de ruiten niet meer overeenkomen met het kente ken op de valse autopapieren. Daarom werkt graveren pre ventief en daarom ook wordt het graveren door alle officiële instanties aanbevolen. Wie nog geen alarm op de auto heeft: Automark heeft voor 219,- een perfect werkend en in tien minuten te installeren alarm met twee afstandsbedieningen. Komende vrijdag en zaterdag worden in Waddinxveen door Automark weer de ruiten de tect en andere advieurs', aldus ma nier van werken wordt gestreefd naar zo’n economisch mogelijk ontwerp binnen het plan van de architect Met de ervaring die ik in de afgelopen jaren heb opge daan en de kwaliteit en kennis van de mensen binnen het bu reau is het doel dat we ons nog duidelijker in de markt zullen gaan profileren'. ‘Ook het beha len van het kwaliteitscertificaat NEN ISO 9001 is één van de doelstellingen. We zijn hier al een heel eind mee op weg gezien de reeds gehanteerde interne kwaliteitsnormen. Angst voor procedures die remmend gaan i de werken is daarbij volledig onge- van aantal kaartjes waarvoor men wil sparen is niet aan een limiet gebonden. Wie voor meer dan vier kaartjes wil sparen, kan ex tra spaarkaarten verkrijgen. Cir cus Herman Renz biedt een keur aan internationale artiesten met veelvuldig bekroonde acts. Alles vindt plaats in de 'Chapiteau' Theater Circustent die een van de mooiste en comfortabelste is van de Benelux. Twintig cirus- specialisten hebben acht uur op- bouwtijd nodig om dit circuspa leis met entourage speelklaar te maken. De tent heeft een door snee van 36 meter en is 12 me ter hoog. De 1230 zitkuipjes met vrij uitzicht op de piste laten de toeschouwers optimaal ge nieten van een internationaal programma. Door de spaaractie van Plusmarkt/Garantmarkt krijgt het circus een symbolisch steuntje in de rug. Echt circus, dat moet je zien en ruiken. Echt circus, daar moet je met zaagsel in je kleren vandaan komen. Echt circus, dat brengt Circus Her man Renz. Volgens de Baas Bedrijven kie zen opdrachtgevers steeds va ker voor aannnemers die alle werkzaamheden zelf kunnen uitvoeren en instaan voor de kwaliteit van deze werkzaam heden. Baas Groenvoorziening ope reert vanuit de hoofdvestiging in Waddinxveen-Zuid. Het werkterrein omvat heel Zuid- Holland, Utrecht en Noord- Brabant. Het bedrijf is gestart met een team van ervaren ho veniers, dat onder leiding staat van Kees Fioole. Als gevolg van enthousiaste reacties van klan ten en de opdrachten die daar uit voorvloeien, zal het aantal medewerkers op korte termijn groeien. De activititeiten van Baas Groenvoorziening lopen uit een van het ontwerpen van tui nen en parken, het opstellen van beheersplannen, de aanleg van groot- en kleinschalige groenvoorzieningen en het uit voeren van onderhoud (con tracten). Baas Groenvoorziening houdt zich ook bezig met product vernieuwing. Zo beschikt het over een erosiebestendige ve- getatiemat. Die is zowel horin- zontaal als verticaal te verwer ken. Op dit product bezit het bedrijf een octrooi. ook over een eigen beveili- gingsafdeling. Steeds vaker vroegen klanten of het bedrijf ook beveiligingsinstallaties wil de verzorgen. WADDINXVEEN/MOERKA- PELLE - Plusmarkt Garant- markt Pak, Bavelaar en Diwa in Moerkapelle en Waddinxveen heeft voor de klanten een fantas tische actie op touw gezet. De Plusmarkt/Garantmarkt heeft het befaamde Nederlandse Cir cus Herman Renz bereid gevon den haar tenten op te slaan in de omgeving van de Plusmarkt/Ga rantmarkt. Iedere Plusmarkt/Garantmarktklant die spaart, kan voor 5,- naar het circus. Huis-aan-huis is een bro chure verspreid met alle infor matie over de vier weken duren de actie. Hierin bevinden zich vier spaarkaarten, die ieder plaats bieden aan 15 zegels. De ze zegels krijgt men gratis bij be steding van iedere 10 gulden aan boodschappen. Per volle spaar kaart en bijbetaling van vijf gul den ontvangt men een toegangs kaartje voor de circusvoorstel ling. Er kan ook nog sneller som mige speciale aanbiedingen zit ten extra gratis circuszegels. Het WADDINXVEEN/GOUDA - Nu het toeristenseizoen weer begonnen is zijn er tal van acti viteiten in Gouda georgani seerd. Elke donderdagochtend vindt op de markt in Gouda de traditionele Kaas Ambach tenmarkt plaats van 10.00 tot 12.30 uur. Wanneer men Gouda beter wil leren kennen kan men na af loop van het bezoek aan de Kaasmarkt mee met een stads wandeling door de historische binnenstad. Tijdens de kaas- marktdagen wordt op donder dagmiddag een stadswandeling onder leiding van een VW gids georganiseerd. De wandelingen duren anderhalf uur en worden desgewenst ook in het Duits of Engels gegeven. Vertrek is om 14.00 uur vanaf de VW op de Markt. Deelname kost 6,- per persoon. Kaartverkoop en re serveren via VW Gouda. Tevens is het mogelijk de be roemde ’Goudse Glazen’ beter te leren kennen. De St.Janskerk is de langste kerk van Neder land en wereldberoemd om de gebrandschilderde glas-in-lood ramen uit de 16e eeuw. Wist u dat meer dan 50% van het Mid deleeuwse gebrandschilderde glas in Nederland te vinden is in de St. Jan? Op de donderdagen dat de kaasmarkt plaatsvindt worden er om I 1.15 en 13.30 uur rondleidingen gegeven door de kerk. Deze rondleidin gen zijn gratis, men betaalt al leen de entrée van de kerk. Rederij ’t Groene Hart maakt in het zomerseizoen rondvaar ten over de Reeuwijkse Plas sen. In juli en augustus vertrekt de boot vanaf de Blekersingel in Gouda twee maal per dag, om 10.45 en 14.00 uur, van dinsdag t/m zaterdag. Informatie en re serveren via VW Gouda. Deze rondvaart duurt drie uur en kost 15,- voor volwassenen en 12,50 voor kinderen en 65+. Nadere informatie over boven staande activiteiten is verkrijg baar bij VW Gouda, Markt 27, telefoon: 0182-513666. WADDINXVEEN/ DEN HAAG - De provincie Zuid-Holland heeft de exploi tanten van zwembaden, waar onder subtropisch Gouwebad ’de Sniep’ aan de Sniepweg in Waddinxveen, in een algeme ne brief een aantal maatrege len opgedragen om het risico van besmetting te verkleinen. Per direct moet er voor ge zorgd worden dat het water in de bassins voldoende gechlo reerd is, het water in leidingen en bufferkelders schoon is, de watertemperatuur bij het tap punt van douches minimaal 60 graden bedraagt en het leiding systeem regelmatig (bijvoor beeld aan het begin van iedere dag) wordt doorgespoeld met water van meer dan 60 graden. Ook voor de lange termijn schuit’ vinden tegelijkertijd een aantal verbeteringen plaats. De rustieke balken van het dak van de zolderateliers worden ver hoogd, zodat komende winter geen enkele cursist zijn of haar hoofd meer zal stoten. Boven dien wordt het aantal dakra men uitgebreid of vergroot, zo dat niet alleen het daglicht bin nenstroomt, maar ook de buitenwereld zichtbaar wordt. De geheel vernieuwde verlich ting zal tijdens de avonduren het daglicht zo goed mogelijk benaderen en er zal extra ruim- Elektrotechnische Bedrijfstak van de Uneto. Het centrum is van start ge gaan met vier elektrotechni sche opleidingen: (assistent) monteur sterkstroominstalla- ties, (assistent) monteur laag spanningsnetten, (assistent) monteur communicatie-instal- laties en (assistent) monteur communicatienetten. De examens voor deze offi cieel erkende diploma’s wor den afgenomen door de VEV, het instituut dat verantwoor delijk is voor het vakonderwijs in de elektrotechnische bran che. De opleidingen aan het RPOC zijn vergelijkbaar met die uit het leerlingwezen. Zo gaan de deelnemers ook één dag per week naar het regulier onderwijs bij hen in de buurt. Daar leren ze de theorie. Daarnaast krijgen ze twee da gen per week praktijktraining onder leiding van een docent van Baas Bedrijven. De reste rende twee dagen gaan de nieuwe medewerkers met een monteursploeg mee op karwei om werkervaring op te doen. De opleiding duurt circa twee jaar. Doordat het RPOC werkt met modules kunnen nieuwe cursisten op elk moment in het jaar beginnen. Op dit moment telt het RPOC twintig deelnemers, waarvan een aantal bij collegabedrijven van Baas werken. Zij krijgen praktijktrainingen van de er kende leermeesters Jaap Pol dervaart en Kees Verstoep. daalseweg (tel. 0182-510717), dat ook door veel Waddinxveners wordt bezocht, wordt ingrijpend verbouwd. ffoto. -De werkschuit'). DE WITGOED SPECIALIST L_2J moeten volgens de provincie Zuid-Holland maatregelen ge troffen worden. De warmwa- terinstallatie dient zo beheerd te worden dat de hygiëne niet in gevaar komt. In ieder geval moet de installa tie geïnspecteerd worden en - indien nodig - aangepast zodat de eerder genoemde maatre gelen kunnen worden uitge voerd. Verder wordt de zwembadex- ploitanten gevraagd een be heersplan op te stellen voor de inrichting. Daarin moeten zij de risico’s ten aanzien van besmetting met legionella in kaart brengen en overzicht ge ven van de maatregelen die zij hebben getroffen of zullen gaan treffen om dat te voorko men. Na een verkiezing werden drie Waddinxveense families die bij de Rabobank Waddinxveen een reis hadden ge en prijzen in het zonnetje (Foto: Rabobank - Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN/GOUDA - Tijdens de zomermaanden vindt er in de boerderij van het Kunstencentrum ’de Werk schuit’ aan de Bloemendaalse- weg in Gouda, dat ook door veel Waddinxveners wordt be zocht, een ingrijpende verbou wing plaats. Het pannendak van de grote stal, waar zich diverse ateliers bevinden, was al gerui me tijd in een slechte staat. De ’huisbaas’ (gemeente Gouda) laat tijdens de zomervakantie het gehele dak vernieuwen en op verzoek van 'de Werk- auto geïnspecteerd en krijgt men een geheel vrijblijvend ad vies met betrekking tot eventu ele beschadigingen. Het aanbrengen van gravures kost slechts enkele minuten, een ruitreparatie duurt een half uurtje en gebeurt vaak gelijk met het graveren. Reparatie van de voorruit is voor WA-plus en all-risk-ver- zekerden geheel zonder kos ten. Graveren van het kente ken met NL kost 25,- per au to inclusief twee waarschuwingsstickers. Voor 10,- extra kan men een speciale reflectielaag over de gravures laten aanbrengen, waardoor de gravures ook goed zichtbaar blijven bij regen en bij weinig licht ’s avonds. teurs nu en in de toekomst te vens optreden als projectleiders. Deze werkwijze betekent korte re communicatielijnen en sneller en rechtstreeks overleg met mensen die aan de basis van een project hebben gestaan. Hun, over het algemeen, langjarige er varing en hun vakmanschap staan borg voor het juiste advies op het juiste moment. 'Met enige trots mogen wij constateren dat ons ingenieursbureau volop in beweging is. Klaar om ook in een nieuwe eeuw de werkzaamhe den en diensten te leveren op het niveau dat de klanten terecht van ons kunnen en mogen ver wachten', aldus directeur Frits Smit. Zijn bedrijf is op dit mo ment onder andere betrokken bij de bouw van een recydingin- richting in Helmond, bij het cen- trumplam en de verbouw van een pakhuis tot politiepost in Purmerend, de bouw van 184 woningen in het Kootpark in Uit hoorn, de bouw van een kan toorgebouw alsmede apparte mentengebouw aan het Raoul Wallenbergplein in Alphen aan den Rijn, de bouw van een ap partementengebouw in Rijswijk, de bouw van het kantoorge bouw Archimedes Lifesciences in Leiden, de bouw van een nieuw kantoorgebouw voor Klaasse en Klaasse in Spijkenisse, de bouw van 26 torenapparte menten in Krimpen aan den IJssel en de bouw van een showroom voor een Rovergarage in Schie dam. WADDINXVEEN - Bij advies- een nieuw hotel op een bestaand en constructiebureau Smit BV congresgebouw, zijn in zijn loop- aan de Nesse in Waddinxveen, baan terug te vinden. De de ON- dat vorig jaar onder aanvoering Rl werd een verraste ing. Jaap het directeursechtpaar Frits Westerman vorig jaar augustus op grond van zijn verdiensten binnen het vakgebied het predi kaat ’raadgevend ingenieur’ ver leend. ‘Voor de nieuwe projec- Ing. Jaap Westerman is afkomstig ten die worden opgestart zal ik van een ander vooraanstaand in- samen met de constructeur-pro- genieursbureau, waar hij dezelf- jectleiders het ontwerp maken, de functie vervulde. Hem is de vanzelfsprekend in nauw overleg mogelijkheid geboden per I janu- met andere ontwerpteamleden ari 2000 te participeren in het zoals de opdrachtgever, de archi- bedrijf. Via MTS en HTS weg- en waterbouw kwam Jaap Wester- Jaap Westerman. ‘Bij deze man na een kort dienstverband bij Rijkswaterstaat bij een ingeni eursbureau terecht waar hij ge durende dertien jaar veel erva ring in de utiliteitsbouw opdeed. Met name kantoorgebouwen, ondergrondse parkeergarages en meerdere projecten met een constructieve uitdaging, zoals een bioscoop op een bestaande ondergrondse parkeergarage en wl Heerlijk geurende zomerbloeier. 5 Planten op plaats in de zon. k T Verkrijgbaar in diverse kleuren. t J Potmaat14cm. i Van 4.95 voor iMIH I Aanbieding deze week geldiff of zolang de voorraad strekt. U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. HET RIJKE TUINLEVEN

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 25