WADDINXVE Mensen zien wel de nota maar niet het resultaat -1 OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Woonpartners vezorgt beheer voor Verenigingen van Eigenaars Streekarchief Hollands Midden had topjaar in I998 Kerkenuitzending RTW Trudy Vermeulen neemt in stijl afscheid van zwemsport Kinderactiviteiten in de zomer vakantie Als er een schaap over de dam is... I faMtf Van Tai Chi bewegingsles tot Aerobics E M E E T E G N R U B R E K Kriebelen Hoofdtaken naar 0172-231702. V CENTRUM GROEN LEGIONELLA GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN BOUWZAKEN BEZWAAR WOENSDAG 28 JULI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 U bent van harte welkom bij deze bijeenkomst. den; het aanleren van een goe- 624680 Gemeentehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 worden. Door de integrale aanpak wordt bovendien de leefbaarheid in de wijk bevor derd. Naast de Werumeus Buning- laan verzorgt Woonpartners Midden-Holland op dit mo ment al het beheer voor twee 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00-20.30 uur andere VvE. Het gaat daarbij om de Vereniging van Eige naars ’t Suytende en een VvE bij het winkelcentrum de Zuidplaslaan. Woonpartners Midden-Holland is op dit mo ment nog in onderhandeling met een vierde VvE. wijziging eerder verleende vergunning - Meteorenweg 2 t/m 120 (even nrs.), het gedeeltelijk verande ren van drie woongebouwen De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). ste verkiezing is het fifty-fifty en dat is prima werken. Tenslotte, bij dreigende overstromingen is het Hoogheemraadschap ver tegenwoordigd in het rampen team en hebben we een belang rijke stem of evacuatie noodza kelijk is. zaak dat er meer naar de kos ten wordt gekeken. „Mensen weten eigenlijk niet zo goed waar wij voor zijn. In feite is dat alleen maar mooi, want als wij het niet goed zouden doen, dan stromen de kelders over en loopt het land over water’, zegt de Zevenhuizenaar. woningen is van een vergelijk baar woningtype en bouwjaar als het appartementencom plex. Het onderhoud en beheer kan daarmee voor het appar tementencomplex naar ver wachting efficiënt aangepakt OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (groflvuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. WADDINXVEEN - De Ver eniging van Eigenaars Weru meus Buninglaan heeft een beheerovereenkomst afgeslo ten met Woonpartners Mid den-Holland. Woonpartners Midden-Holland verzorgt voor deze vereniging de ad ministratie, de onderhouds- planning en de uitvoering van het onderhoud. De VvE be staat uit 40 appartementen en I4 garages, gelegen aan de Werumeus Buninglaan 48-I26 te Waddinxveen. Op 2I juli 1999 werd de overeenkomst getekend door mevrouw A.E. Kastelein en de heer E. Mulder namens de VvE en de heer R.J. Mascini namens Woonpartners Mid den-Holland. Beide partijen zijn content met de overeenkomst Voor de Vereniging van Eigenaars wordt het onderhoud en de administratie nu verzorgd door één organisatie in Wad dinxveen. De eigenaars kun nen bovendien een beroep doen op de 24-uursservice van Woonpartners Midden- Holland. Woonpartners Midden-Hol land heeft in de Vondelwijk 437 woningen in eigendom. Het overgrote deel van deze OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond WADDINXVEEN/REGIO - Het streekarchief Hollands Midden kende een topjaar wat betreft het aantal be zoeken. Het aantal mensen dat het streekarchief wist te vinden steeg met vijf pro cent van 3385 naar 3534. Dit staat in het jaarverslag van 1998 dat deze week werd gepubliceerd. Het ar chief betwijfelt of dat aantal in de toekomst kan worden geëvenaard. Het streekar chief gaat steeds meer in formatie via internet aanbie den waardoor een bezoek aan het archief niet in alle gevallen noodzakelijk zal zijn. Het aantal genealogen daal de met 5,4 procent. Omdat het aantal bezoeken dat zij brachten iets minder daalde (3,6 procent), steeg hun ge middelde aantal bezoeken licht met 0,3 procent. 47,3 Van de bezoekers is woonachtig in de regio van het streekarchief. Het aan tal raadplegers van bouwte keningen steeg vergeleken met 1997 behoorlijk met vijf procent. Na de in het jaarverslag van 1997 gecon stateerde stabilisering is dit opmerkelijk. INFORMATIEAVOND CENTRUMVISIE Op maandag 23 augustus a.s., aanvang 20.00 uur, wordt er in de raadzaal een openbare informatieavond gehouden over de Centrumvisie. Het college van burgemeester en wethouders geeft die avond een presentatie over de haalbaarheidsstudie van het gebied tus sen de Nieuwe Passage en de Gouweboulevard. VERLEENDE RECLAMEVERGUNNINGEN - Coenecoop 6, het aanbrengen van een lichtreclame aan de gevel BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Zuidplaslaan t.h.v. nr 8, 1 es - Piasweg voor nr. 2a-1 t/m 2a-6, 5 essen en verplanten 2 essen t.b.v. te maken parkeervakken - Abraham Kroesweg t.o. nr. 1, 1 berk t.b.v. aan te leggen inrit VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - Acaciastraat 2, 1 atlasceder in de tuin - Souburghlaan 15, 1 treurwilg in de tuin WADDINXVEEN - Op zondag I augustus zal van negen tot twaalf uur de RTW-uitzending verzorgd worden door de Centraal Hervormde Gemeen te. Om negen uur wordt be gonnen met het kinderpro gramma. Om 09.30 uur wordt overgeschakeld naar de Brug- kerk voor een uitzending van de kerkdienst. In deze dienst zal ds A. W. v.d. Plas voorgaan. Na de kerkdienst zal om onge veer tien voor elf het oratori um ’Paulus’ van Felix Mendels on Bartoldi uitgezonden wor den. Om twaalf uur sluit het kerkenprogramma. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen secretaresses. Sociaal raadsvrouw -uitsluitend op afspraak- maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. Nanny Vogelaar is gediplo meerd bewegingsdocente en geeft inmiddels 20 jaar les waarvan I4 jaar in Waddinx- veen/Boskoop. Juni jl. is zij ge slaagd voor het 2e jaar van haar 3-jarige opleiding als Tai-Chi- Qigong docente. GEMEENTELIJKE SPORTACCOMMODATIES LEGIO- NELLAVRIJ De laatste weken wordt in de media weer veel aandacht besteed aan de Legionellabacterie. In de Waddinxveense sport accommodaties bestaat geen gevaar voor besmetting; al deze accommodaties zijn gecontroleerd en bacterievrij. Dit alles om te voorkomen dat de regiopolitie, brandweer en andere hulpverleningsdiensten overbelast zullen worden en hun specifieke taken op het gebied van openbare orde en veiligheid niet meer voldoende kunnen vervullen. De hoofdtaken van het hoog heemraadschap zijn het onder houden van de dijken, de wa terbeheersing (het op peilhou- den van het water in de sloten) en de waterkwaliteit garande ren. Iedere taak levert zo zijn problemen op legt Biemond uit. „De dijkverzwaringen zijn in de randstad een probleem. Het vergt enorm veel overleg met gemeenten omdat die het liefst op of vlak naast de dijk willen bouwen. En dat kan niet. Op het moment is er ook een discussie gaande wat we in Ne derland willen met de waterbe- WADDINXVEEN/BOSKOOP - Na vele, vele jaren was het dan zover. Op de NK junioren in Nijmegen was het voor trainster Trudy Vermeulen zo ver. Met pijn in haar hart ging zij voor het laatst naar een wedstrijd. Nadat zij eerder al afscheid had genomen van ie dereen, werd deze NK dan echt haar laatste wapenfeit als trainster. Gelukkig scheiden de wegen van Trudy en Gouwe- staete niet, want zij blijft be trokken bij de club waar zij het zwemsecretariaat onder haar hoede gaat nemen. Voor haar pupillen was dit me morabele moment een aanlei ding om te laten zien wat Tru dy de afgelopen jaren heeft be reikt met deze groep. In het gezellige maar warm en be nauwde zwembad in Nijmegen namen Joost Krommenhoek en Nanda Gerling met eremetaal afscheid van haar, terwijl de rest dit deed met hele scherpe tijden. Joost Krommenhoek was heer en meester bij de jongens met maar liefst vijf gouden en twee lOOm vlinderslag werd zij 7e met 116.30. Ook de van GZC Gouda over gekomen Nico Baarda liet zien dat er bij hem ook progressie inzit. Voor hem leverde dit weekeinde drie persoonlijke records op. De 200m school slag in 2.59.29, de lOOm vlin derslag in I.IO.I6 en de lOOm schoolslag in 1.20.99. Bij de meisjes waren er de esta fettes. Met Saskia Captain, Nanda Gerling, Danielle Brug geling en Greetje van Eijk in de gelederen waren de dames goed voor twee maal een I Ie plaats in dit zwemgeweld. Dit weekeinde was een perfect ma nier om op gepaste wijze van de vrouw afscheid te nemen die de afgelopen decennia het beeld van zowel het regionale als het nationale zwemmen me de heeft bepaald. Biemond is ook een voorstan der van het verlengen van de termijn van vier naar zes jaar. Het algemeen bestuur heeft in de laatste vergadering een mo tie aangenomen met dit ver zoek die nu bij de staatssecre taris ligt. „De nieuwe mensen weten vaak niet wat ze precies moeten doen, het is ingewik kelde materie. Inwerken kost tussen de twaalf en achttien maanden. Diezelfde termijn voor de verkiezingen gaat het weer kriebelen om herkozen te worden’, legt de Zevenhuize naar uit. Hij vindt het ook goed dat een flink deel van de be stuurders meerdere termijnen functioneren. Dan is er conti nuïteit en ervaring in het be stuur. Aan de andere kant is het noodzakelijk dat er nieuwe mensen in het bestuur komen met nieuwe ideeën. Er moet een goede verhouding zijn tus sen bestuurders met ervaring en de nieuwe leden. Bij de laat- bronzen medailles. Met deze prestaties kan de nieuwe trai ner Ton v.d. Schrier met een gerust hart aan een nieuw sei zoen beginnen. Zijn gouden races waren de 200m vrije slag in een tijd van 2.05.43. De lOOm vrije slag in 0.56.32. De lOOm vlinderslag deed hij in I.0I.27 en de 200m vlinderslag in 2.16.94. Tenslotte legde hij de 200m wisselslag in 2.19.68 af. Op de 400m vrije slag en wisselslag legde beslag op de 3e plaats. Hier waren zijn tijden resp. 4.28.44 en 5.02.92. Ook Nanda Gerling deed goede za ken met een 3e plek op de 400m vrije slag en de 200m rugslag. Haar tijden waren resp. 4.53.60 en 2.35.82. Op de 200m vrije slag werd zij net 4e in een tijd van 2.18.58. Op de 200m wisselslag werd zij 5e in 2.4I.6I. De 400m wisselslag legde ze af in 5.44.06 wat haar een 6e plaats opleverde. Zij werd 8e op de lOOm vrije slag in 1.06.00. Ook zus Danielle deed goede zaken met een goede 5e plaats op de lOOm vrije slag in 1.05.37. Op de BELEIDSREGEL EXTRA VERGUNNINGSVOORSCHRIF TEN ROND DE JAARWISSELING Op 23 juli jl. heeft de burgemeester een aanvullende procedure vastgesteld voor de behandeling van aanvragen voor een ver gunning t.b.v. een evenement, feest, snuffelmarkt en/of brade rie in de periode van 31 december 1999 t/m 16 januari 2000. Ook zijn aanvullende voorschriften opgesteld die de aanvra- ger/organisator in voorkomende gevallen in acht moet nemen. door Dave Heemskerk ZEVENHUIZEN - Akkerbouwer Arie Biemond werd in 1978 gevraagd als plaatsvervangend lid in het bestuur van het Hoogheemraadschap van Schieland. De eerste ken nismaking was bij de beëdiging van het algemeen be stuur. Omdat de waterkwaliteit in 1978 aan de water schappen werd opgedragen waarbij ook twee plaatsen in het dagelijks bestuur behoren, werd hij op een van die plaatsen gekozen. Biemond werd in het diepe gegooid. Dat was een harde maar goede leerschool. Nu, in 1999, werd Biemond weer gekozen als hoogheemraad en be heerder van de portefeuille financiën. De part-time func tie neemt tussen de anderhalf en twee dagen per week in beslag. Volgens de akkerbouwer gaat dat best en is het vooral een kwestie van goed organiseren. Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK de houding; het lichaam op een ’vriendelijke en veilige’ manier bewegen zodat allerlei proces sen in gang gezet kunnen wor den; kortom voor ieder mens een ander uitgangspunt. De verdedigingsachtergrond van Tai Chi worden in de lessen van Nanny niet benadrukt. heersing. Moeten we bij extre me neerslag polders onder la ten lopen of moeten we zwaar dere gemalen aanleggen? Om zijn taak te kunnen realiseren voert het hoogheemraadschap veel overleg met gemeenten, provincie en burgers. Het wa terschap heeft formeel veel be voegdheden maar het komt toch vooral aan op een goed verhaal met sterke argumen ten’, vertelt de hoogheemraad. Volgens Biemond wordt er wel steeds meer geluisterd naar het hoogheemraadschap omdat ge meenten het waterstaatkundi ge aspect steeds meer betrek ken in de ruimtelijke ordening. Water komt weer in de woon wijken terug en gemeenten kij ken waar er plaats is voor wa ter in hun bestemmingsplan. Het gevolg is dat steeds meer inwoners te maken krijgen met waterhuishouding, voor zover ze dat al niet hadden met het voorkomen van overstromin gen in onze lage landen. De laatste hoofdtaak is voor de ingezetenen ook belangrijk: het onderhouden van een goede waterkwaliteit. Een beschoei ing, riet langs de kant, de ver houding bagger/water, het Hoogheemraad draagt er zorg voor. Dat betekent dat mensen weer meer met het water te maken gaan krijgen omdat het meer prominent in hun leefom geving voorkomt. „Daarom ook ben ik een voor stander van de verkiezingen van het algemeen bestuur door de burger. Zij moeten toch in- De gemeentelijke sportaccommodaties worden, vaker dan vol gens de landelijke normen noodzakelijk is, gecontroleerd op de aanwezigheid van de veroorzaker van de veteranenziekte. Het Gouwebad "de Sniep" spoelt driemaal per week de douchelei- dingen door, waarbij het water wordt verhit tot tachtig graden. Het zwemwater wordt periodiek onderzocht door een laborato rium. vloed hebben op wat er in hun omgeving gebeurt’, meent Bie mond. Het is een begin van een nieuwe weg. Dat de opkomst wat laag was, ligt aan de stem- moeheid, de onbekendheid met het Hoogheemraadschap, het probleem wie wie was en waar voor stond. „Mensen mis sen een boegbeeld. Er zijn im mers geen partijen. In de toe komst moeten we bijvoorbeeld gaan naar belangenorganisaties zoals huurdersverenigingen, verenigingen van huiseigenaren. De Groenen bijvoorbeeld de den dat al en dat werkte goed. Kiezers konden precies zien welke mensen voor meer geld voor de natuur waren in de be groting.’ degene die meer aandacht aan spierversterkende oefeningen willen besteden. Steplessen voor hen die zowel aan hun konditie willen werken, als aan de uitdaging om de oefeningen op de Step onder de knie te krijgen. Aan Bewegingslessen Tai Chi kan eigenlijk iedereen meedoen. Het kan beleefd worden als ontspanning; als ’ontdekking’ hoe het lichaam op een heel natuurlijke manier bewogen kan worden met be hulp van spierspanningsop- bouw en weer leren loslaten of als sierlijke bewegingstechniek. Tevens kan het om gezond heidsredenen uitgeoefend wor- Voor informatie kunt u bellen In het gemeentehuis en ook bij de bibliotheek of het postkan toor kunt u een brochure afhalen waarin alle antwoorden staan op de 25 meest gestelde vragen over de Legionellabacterie. O.a. staat er in wat u thuis of op de camping kunt doen om besmetting te voorkomen. U kunt deze informatie ook krijgen bij Postbus 51telefoon (0800) 80 51 na afspraak via de De Zevenhuizenaar vindt het een mooie, interessante porte feuille omdat hij over veel moet meepraten. Alle verbeteringen, voornemens en plannen kosten immers geld. Biemond voelt er zich op zijn plaats. „Ik denk dat ik iedereen in de ogen kan kij ken. Mijn opvatting is dat er verantwoord met gemeen schapsgeld moet worden om gegaan dus dat alles zo efficiënt mogelijk moet gebeuren. Nu is er ook een kentering te zien. Burgers zijn kritischer gewor den als ze moeten betalen aan waterschappen. Momenteel kijkt het hoogheemraadschap bij plannen niet alleen of het nodig is, maar ook wat de kos ten zullen zijn’, aldus de hoog heemraad. Vroeger keek het hoogheemraadschap vooral naar wat wenselijk was, en re deneerde het ’de mensen wil len droge voeten dus zorgen wij daarvoor en wat het kost dat berekenen we door’. Biemond vindt het een goede Woonpartners Midden-Holland ondertekenen de over- (Foto: Woonpartners Midden-Holland). VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN - Kerkweg-Oost 159, het oprichten van een rijwielberging en het aanbrengen van een ombouw bij een bestaande transformator ruimte - Mauritslaan 27 en 29, het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van twee bergingen - Woubrechterf 78, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een garage/berging in een berging/studeerruimte Het besluit ligt tijdens kantooruren ter inzage bij de afdeling POB en treedt op 2 augustus 1999 in werking. Telefonisch kunt u meer informatie verkrijgen op nummer 62 46 33. Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk organiseert in de laatste ■week van de zomervakantie ^weer activiteiten voor kinde ren van 4 t/m 12 jaar. Twee da- »gen lang gaan de kinderen in groepjes aan de gang met spel, sport en knutselactiviteiten rond het thema ’Japie’s zomer- spektakel’. De activiteiten vin den plaats op woensdag 11 en donderdag I2 augustus bij de S.W.W., Kerkstraat 13 in Wad dinxveen. Er wordt 's morgens om 10.30 uur gestart en de ac tiviteiten lopen door tot 15.00 uur. Deelname kost f 2,50 per kind per dag. Het is de bedoe ling dat de kinderen zelf een lunchpakketje meebrengen. Kinderen kunnen nog worden opgegeven tot 7 augustus a.s. bij de S.W.W., telefoon (0182) -63I932. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap- of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. - Coenecoop II, 1 esdoorn, 18 fruitbomen en verplanten 4 linden t.b.v. bouwrijp maken terrein Sluys - Bilderdijklaan 24, 1 ceder Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbe reiding werken en Verkeer. WADDINXVEEN/ZWAM- MERDAM - De schenking van achttien computers vanuit die het bedrijf Achmea Bancair Service Centrum vorige maand aan Hooge Burch deed, heeft een ander bedrijf op een idee gebracht. Afgelopen week schonk Van den Berg-infrast- ructuur uit Zwammerdam ze ven computers aan de instel ling. Ook in dit geval gaat het natuurlijk niet om de nieuwste typen, maar voor het doen van spelletjes, het typen van een brief of bij de ondersteuning van het onderwijs zijn ze heel geschikt. De pc’s gaan naar de bewoners van twee buiten voorzieningen van Hooge Burch in Waddinxveen en naar de deelnemers aan de dagbe steding in Zwammerdam. Voorlichter Fred Kofman is ra zend enthousiast. „Behalve de praktische toepassingen is het werken met een pc op zich al een feest voor de betrokken bewoners. Om hen heen zien zij steeds meer computers ge bruikt worden, en er dan zelf ’ook mee mogen’ geeft hen dan een goed gevoel.” WADDINXVEEN - Een breed scala aan mogelijkheden voor bewegingslessen starten weer met ingang van 14 augustus bij Nanny Vogelaar. Voor mensen die veel aktie willen is er Aero bics, voor degene die wel aan hun conditie willen werken maar op een wat rustiger ni veau is er Mid-fit-move. Mid staat voor ’midden’ tussen an dere fitnesse-activiteiten en dus niet voor ’middelbare’ leef tijd. Er wordt bij het kiezen van een lesuur niet zozeer gekeken naar de leeftijd dan wel naar wat de individuele mogelijkhe den van de persoon zijn en wat zij/hij wil bereiken met bewe gingslessen. BBB lessen voor Zevenhuizenaar A. Biemond heeft als hoogheemraad de portefeuille financiën en is tevens loco-dijkgraaf (Foto: Dave Heemskerk). Mevrouw A.E. Kastelein, de heer E. Mulder namens de Vereniging van Eigenaars en de heer R.J. Mascini namens eenkomst ■pj 1 1;l*1 "f

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 3