Deze Week “Of ik m’n hypotheek wil verhogen? Of rente wil verlagen? Waarom ook niet.” 1 4 ALLES VOOR UW OPEL... OliO Gemeente Waddinxveen moet Gered Gereedschap stuurt 21 naaimachines naar Afrika wellicht volgend jaar eigen prostitutiebeleid gaan uitstippelen Plusmarkt/Garantmarkt naar Circus Renz Kindervakantiefeest in Zevenhuizen SPAAR VOOR EEN TOEGANGSKAART VOOR CIRCUS HERMAN RENZ Plusmarkt Diwa Carantmarkt Bavelaar Van Elswijk b.v. officieel Opel service-dealer F flASgf MarkT I Inschrijven voor Kraamzorg via Internet Succesvol tennistoernooi TV Waddinxveen Historisch Waddinxveen Baas Bedrijven neemt Dijksman Installaties over Gouwe als trekpleister Geen Sr WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 Mogelijke opheffing bordeelverbod Rabobank Kom dan eens praten met een adviseur van de Rabobank. Dat is het eerste verdiend. Rabobank Waddinxveen Huis Hypotheekadvies Kerkweq Oost 161 - tel. (0182) 62 53 90 1 Bij elke 10,- aan boodschappen krijgt u een gratis circuszegel. Als u er 15 op de spaarkaart heeft geplakt is deze vol. Een volle spaarkaart met bijbetaling van 5,- kunt u bij ons aan de kassa inruilen voor een toegangskaart. Deze spaaractie loopt van maandag 2 augustus t/m zaterdag 28 augustus RUNDERGEHAKT kilo 5,98 DEZE AANBIEDING IS GELDIG VAN DONDERDAG 5/8 T/M ZATERDAG 7/8 Dorpsstraat 19 - 2751 BB Moerkapelle - telefoon (079) 593 13 55 Brederolaan 5 - 2741 BG Waddinxveen - Telefoon (0182) 61 41 91 uw houten plaatmateriaal... gaat u. 1 25 1 'een, Zevenhuizen en Moerkapelle Weekblad voor Wai door Menno Middelkoop en Dave Heemskerk Zie pagina 3. Van links naar rechts: Kees Glasbeek, Gamy Benjamins en Johan Garlich (Foto: Stichting Gered Gereedschap). Zie pagina 7. Zie pagina 19. J Een record aantal deelne mers trok het toernooi van TV Waddinxveen. Maar liefst 250 enthousiaste speelsters en spelers wisten de weg naar de baan te vin den. Het plezier stond voorop maar ook werd er met veel inzet gestreden om de eerste plaatsen in de diverse categorieën. prostitutiewezen beter kunnen sturen en regelen. model hanteren in hun afzon derlijke prostitutiebeleid. Het gemeentelijk beleid moet wor- en woensdag 8 september, op het Evenemententerrein (naast Texaco) te Waddinxveen. Natuurlijk was Waddinx veen geen uitzondering op de hittegolf in Nederland. Gelukkig heeft het dorp di verse mooie recreatiegebie den in de omtrek èn de Gouwe. Vele mensen wis ten de terrassen te vinden aan het water. Samen met de watertoeristen zorgden zij voor een mooie omzet voor de middenstand. WADDINXVEEN - In Guinee met zijn roerige verleden is ook nu de werkeloosheid erg hoog, zo’n 65% van de jeugd vindt geen werk, de ledigheid brengt niet veel goeds. Óm werk, om scholing en inkomen te scheppen is men afhankelijk van parti culier initiatief, bijvoorbeeld het Centre Sonbono, dat opleidt in kleding maken voor de lokale bevolking, en dus voor vak kennis en inkomen zorgt. Waddinxveen en regio zorgden voor 21 naaimachines en twee breimachines met accessoires, alles vakkundig nagezien door onze specialist Johan Garlich. De acht kisten werden ook door de werkgroep getimmerd en voorzien van logo’s met bahco en sleutels. Stichting Gered Gereedschap hoopt dat dit ook het symbool mag worden voor hun toekomst. De organisatie dankt allen die dit mogelijk maakten en hopen dat de kansen in Guinee goed benut kunnen worden. Want zo’n project uitvoeren is geen sinecure, al is het financiële aspect vaak het moeilijkst te realiseren. Toch gaat de stichting weer door naar ons volgende project: opleiding in bouwen en schilderen in Ghana. Heeft u spullen dan kunt u die altijd brengen bijvoorbeeld woensdagochtend in de voormalige Kohnstam-mavo, Maurit- slaan 55. Ons telefoonnummer is: 614772, het postbanknum- mer: 66389, voor wie de stichting financieel wil steunen voor de verzendkosten. WADDINXVEEN - Het regende al volop telefoontjes bij de Plusmarkt van mensen die graag een bezoek willen brengen aan Circus Renz. Maar in tegenstelling tot eerdere berichtge ving gleden de actiefolders pas afgelopen maandag door de brievenbus. De actievoorwaarden zijn hetzelfde gebleven. Het circus geeft op 6, 7 en 8 spetember drie voorstellingen op het evenemen tenterrein bij zwembad De Sniep aan de Dreef in Waddinx veen. :e 14.500 exenwlar Kom naar onze showroom voor een' compleet overzicht. Noordeinde 76a Waddinxveen Tel. 0182-612596 WADDINXVEEN - Welke plaats heeft het Historisch Genootschap Waddinxveen deze week belicht? Het kan haast niet anders of veel in woners van deze gemeente zullen weer vreemd staan te kijken als ze de geschiedenis lezen van een plaats die ze misschien iedere dag wel passeren. lad vo De Vereniging van Nederland se Gemeenten (VNG) en ge meenten die nu al met prostitu tie te maken hebben, hebben intensief overleg gevoerd om te komen tot een modelveror- Zondag 15 augustus is er voor jong en oud, kinderen, tieners, vaders en moeders, opa’s en oma’s, ooms en tantes, een af sluitende dienst in de Her vormde kerk. Deze dienst be gint om 10.00 uur. Dan zingen we veel liedjes die jullie tijdens het KVF al gezongen hebben. Voor deze dienst nodigen wij iedereen van harte uit! Voor in formatie kunt u bellen: 079- 5932969. En als je daarna weer naar huis gaat krijg je het KVF-boek mee maar ook nog een mooi ka- dootje! Kom je ook? Zit je na de zomervakantie in groep 8 van de basisschool of in de brugklas of klas 2, 3 of 4 van het voortgezet onderwijs, dan ben je van harte welkom op vrijdag I3 augustus om 19.00 uur en op zaterdag 14 augustus om 13.30 op het plein voor het Gemeentehuis. Op vrijdag avond is er ’parelduiken’ en daarna in het Hervormd Cen trum een spreker met als the ma: ’Ken je grenzen’. Op zater dagmiddag is er het fantastische ’Spel zonder grenzen’. geen overlast oplevert), inrich ting (minimumafmetingen, hy giëne en brandveiligheid op de en bedrijfsvoering (regelingen betreffende de po sitie en status van de prosti- tue(e) en bescherming van Vormen van exploitatie waarbij kraamzorg. Ook bijvoorbeeld sprake is van ge weld, misbruik of betrokken- Vervolg op pagina heid van minderjarigen worden in de toekomst zwaarder be straft Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372,2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32. Telefax 0182- 63 26 33. naar het zesvoudige. Óok wordt de zogenoemde klacht- vereiste voor het plegen van seksuele handelingen met per sonen tussen twaalf en zestien jaar afgeschaft. Dat betekent dat vervolging voortaan ook kan plaatsvinden wanneer het slachtoffer daar niet om heeft verzocht via het indienen van een klacht. Vooral in zaken rondom sekstoerisme zijn slachtoffertjes vaak niet in staat om een klacht in te dienen. Het voorstel moet daarom de be strijding van kinderprostitutie en sekstoerisme ten goede ko men. ZEVENHUIZEN - Terwijl de vakantie al weer is begonnen, wordt door een groep enthou siaste mensen de laatste hand gelegd aan de voorbereidingen voor een nieuw Kindervakan tiefeest (KVF). Al vele malen is het KVF voor de kinderen en de jeugd van Zevenhuizen georganiseerd, en wel door de Jeugdcentrale van de Gereformeerde Kerk en de Hervormde gemeente Zeven huizen. Het thema voor het KVF 1999 is: ‘Post voor jou‘. Wanneer je na de zomervakantie in de groepen 2 tot en met 8 van de basisschool zit, ben je op dins dag 10 en woensdag 11 augus tus van 9.30 tot 12.15 uur en op donderdag 12 augustus van 9.15 tot 15.00 uur van harte welkom in de Gereformeerde Kerk in de Dorpsstraat. Eigen lijk weet je het al: we gaan met elkaar zingen, naar Bijbelverha len luisteren, spannende spelle tjes doen en ook nog iets moois knutselen. Donderdag eten we met z’n allen heel veel patat en daarna gaan we kijken naar een geweldig poppenspel. nen in de toekomst bijvoor beeld net als Amsterdam een vergunningenbeleid voeren, waardoor de prostitutie zich mogelijk kan ontdoen van cri minele randverschijnselen zoals drugscriminaliteit en vuurwa- penhandel. Een zogenoemd flankerend beleid (afspraken tussen het Openbaar Ministe rie, politie en lokaal bestuur over het houden van toezicht) moet de nieuwe wet onder steunen. „Prostitutie bestaat en is een gegeven, ook voor de overheid. Dat vraagt om een realistische benadering en daarom ben ik van mening dat de overheid het exploiteren van vrijwillige pros titutie moet toestaan en condities moet scheppen voor normalisering van gen moeten schadelijke vor men van exploitatie van prosti tutie krachtig worden bestre- Tenslotte moet het wetsvoor stel bijdragen aan een verbete ring van de (sociale) positie van prostituees. Lichamelijke en geestelijke integriteit moeten Winkelcentrum Zuidplas - 2743 CP Waddinxveen - Telefoon (0182) 61 02 51 Carantmarkt Pak Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 b Hazerswoude-Dorp 53e jaargang nr. 2657. WADDINXVEEN - Het zogenoemd algemeen bordeel verbod wordt naar alle waarschijnlijkheid komend jaar opgeheven. Twee jaar terug kwam de toenmalige minis ter van Justitie met een wetsvoorstel om de huidige be palingen te schrappen, zodat afzonderlijke gemeenten in Nederland de vrijwillige prostitutie ’beter kunnen sturen en regelen’. Dat betekent dat ook Waddinxveen een ei gen prostitutiebeleid moet uitstippelen. De gemeente maakt zich echter nog niet druk. „Ik heb al zes varianten gezien, dit is nu de zevende. Het speelt al vele jaren en ik moet nog maar zien of het nu wel doorgaat. Bij mij heeft het geen prioriteit”, aldus mr. Ruppert juridisch mede werker van de gemeente Waddinxveen. natwriyptff en I WADDINXVEEN - Voor aan staande moeders die thuis zijn op de electronische snelweg is het vanaf 23 juli mogelijk zich via internet rechtstreeks in te schrijven voor kraamzorg. Ook kunnen zij op www.kraamei- land.nl alle informatie raadple gen die van belang is om een verantwoorde keuze te maken. De site van Kraamzorg de Ei landen geeft 24 uur per dag in formatie over de zorg, tarie ven, de zorgverzekeraars waar voor wordt gewerkt en de meest actuele uitslag van het klanttevredenheidsonderzoek. Via e-mail kan specifieke infor matie worden opgevraagd over verzorging, voeding en hygiëne. De laatste twee jaar is er in het hele land veel te doen geweest over het tekort aan kraamver- zorgenden en het niet kunnen leveren van door het grote aantal millenni umbaby’s dat wordt verwacht, zal in die periode voor veel ge zinnen de gevraagde zorg niet straft - strafmaxima worden beschikbaar zijn. Kraamzorg de immers verhoogd van één jaar Eilanden vormt hierop een po- naar het sitieve uitzondering. Door ja renlang consequent te investe ren in het opleiden van nieuwe kraamverzorgenden, kan de or ganisatie altijd de benodigde zorg leveren. Ook verwacht Kraamzorg de Eilanden de ex tra vraag naar kraamzorg rond de eeuwwisseling goed aan te kunnen. Zowel de klanten die zich op de gebruikelijke wijze inschrijven, als zij die zich aan melden via internet, ontvangen de gratis knuffel. Kraamzorg de Eilanden is het eerste ISO 9002/HKZ gecertificeerde kraamcentrum van Nederland. onthult het wetsvoorstel. Dat voorstel streeft verder naar het intensiever bestrijden van exploitatie van onvrijwillige gaf te kennen, dat het prostitutie en vereist daarnaast teel nog erg vroeg is om inhou- meer bescherming van minder- delijk aan te geven hoe een der- jarigen tegen seksueel misbruik, gelijk beleid er in Waddinxveen zou kunnen uitzien. gewaarborgd blijven en ook overlast in de buurt moet worden voor komen, zo stelt het plan van Woensdag 4 augustus 1999 In de eerste plaats is het voor stel gericht op beheersing en regulering van het verschijnsel. Prostitutie en de exploitatie er van doen zich voor in verschil lende verschijningsvormen. Er bestaan prostitutiebedrijven en privé-huizen, raam prostitutie, escortservices en straatprosti- tutie. Soms werkt men zelfstan dig, andere keren juist in ver band met een exploitant of souteneur. De aard van het fenomeen en de plaats die het in de samenleving inneemt, ma ken het moeilijk een compleet overzicht te krijgen van de om- dening. Gemeenten kunnen dit vang ervan. ’Zeer ruw geschat wordt in Nederland door zo’n dertigduizend personen prosti tutie bedreven: veertig procent den gevoerd op drie verschil- doet dat in prostitutiebedrij- lenden terreinen: vestiging ven, dertig procent in de raam- (aard en omvang van het pros- prostitutie en vijftien procent titutiebedrijf op een locatie die op straat. Naar schatting is de helft van alle prostituees niet afkomstig uit EÜ-landen en ver blijft dus illegaal in ons land, werkvloer) Nieuwe wetgeving moet hier omtrent meer duidelijkheid verschaffen en het treffen van tue(e) en maatregelen vergemakkelijken’, geestelijke en lichamelijke inte griteit). De gemeentelijke woordvoer der op dit gebied, mr. Ruppert, momen- het verschijnsel. Daarente- Sorgdrager. Met de opheffing van het alge meen bordeelverbod en de le galisering van vrijwillige prosti- den, en dus is wetgeving op dit tutie moet de rijksoverheid het gebied noodzakelijk”, aldus voormalig minister van Justitie W. Sorgdrager (D66) in juli Afzonderlijke gemeenten kun- 1997. Het destijds door haar ingediende wetsvoorstel bevat een kwartet hoofddoelstellin gen. WADDINXVEEN - Alle be drijfsactiviteiten van het in Nieuwerkerk aan den IJssel ge vestigde Dijksman Installaties B.V. zijn per I juli jongstleden in handen overgegaan van Baas Bedrijven tp Waddinxveen. Het bedrijf maakte dat afgelopen week bekend. De Baas Bedrijven zijn zelfstan dige, veelzijdige werkmaat schappijen van Baas Beheer B.V. die elkaar uitstekend aan vullen op een aantal specifieke werkterreinen. Door de uit wisselbare deskundigheid van elk afzonderlijk Baas Bedrijf te koppelen, kunnen op efficiënte wijze alle aspecten van een pro ject in eigen beheer verzorgd worden. De kernactiviteiten van Dijksman Installaties B.V. liggen op het gebied van instal latietechnieken voor werktuig bouw en elektrotechnische in stallaties, alsmede service en onderhoud. Binnen de veelomvattende acti viteiten op het gebied van in frastructuur, installatietech niek, milieutechnologie, opto- elektronica en data- en telecommunicatie is er een goede plaats voor Dijksman In stallaties B.V. De overname heeft geen nade lige gevolgen voor de werkne mers van Dijksman Installaties B.V. Ook de naam van de on derneming blijft ongewijzigd. Voorstelling

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 1