landelijk gemiddelde in (fOa.da/ Nieuwe vestiging voor Opleidings centrum Waddinxveen onder VLEKKEN PLAN z Jan Neven (21laat werk zien in Pulchri Studio ‘Bezwaren zijn niet correct afgehandeld* QtecQ failliet Gouda Bestuurder onder invloed Passage-folder voor inwoners Waddinxveen Fietsstoeltje met kind valt Automobilist rijdt door WADDINXVEEN - Een onbe kende automobilist is vrijdag morgen op de Nesse na een ongeval doorgereden. Op de Nesse naderde een 35-jarige fietser uit Waddinxveen de wegversmalling aldaar. Uit te gengestelde richting naderde een witte bestelbus. Op het moment dat deze auto de fiet ser passeerde kwam de fietser, op nog onbekende wijze ten val. De automobilist bekom merde zich verder niet over de fietser die bij de ongeval kneu zingen aan knie en heup over hield en reed door. Gemeentelijke lasten stegen met vijf procent Basisscholen weer begonnen “RAADHUIS vlekkeloos'. u WE KOMEN ALLENAAL.... WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS NOG MEER plANNEN Naast de Praxis Goudkade 4 (donderdag koopavond) GRATIS PARKEREN WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 bruiloft op Jazzfestival in i Zoeter- WOONMODE /\/a. oo£ ‘Het getuigt niet van enig re spect voor de burgerij dat B. en W. de euvele moed hebben de werkgroep uit te nodigen voor nieuwe hersenspinsels met be kenden we direct naar de rech ter stappen. Wordt daarom dit spel gespeeld?', zo vraagt de WADDINXVEEN - Een drieja rig jongetje uit Waddinxveen is op woensdag 11 augustus op de Staringlaan gewond geraakt toen hij met fietsstoeltje en al van de fiets van zijn moeder viel. Het jongetje werd met een hoofdwond naar het Bleuland ziekenhuis overgebracht. Waardoor het fietsstoeltje los liet is niet bekend geworden. WADDINXVEEN - De ge meente heeft huis-aan-huis folders verspreid om alle bewoners uit te nodigen voor een bijeenkomst op maandagavond 23 augustus om acht uur in het gemeen tehuis. Op die avond kunnen de aanwezigen hun visie geven en ideeën aandragen over de invulling van het gebied tussen het Stationsplein en de Gouwe. De discussie wordt gevoerd aan de hand van een schets. Dit zogenaamde ’vlekken- plan’ laat de mogelijke ont wikkeling in de komende tien jaar van het centrumge bied zien. De gemeente zal in fases werken aan een nadere in vulling van het gebied in sa menwerking met belangheb bende partijen. Het is de bedoeling dat bij elke vol gende stap informatie-avon- den als die van komende maandagavond worden ge houden. Overigens kan niet voor alle gedeelten van het vlekken- plan suggesties worden ge daan. De Passage en de Gouweboulevard zijn al in ontwikkeling en vallen dus buiten de boot. De discussies met de bewo ners gaat met name over het tussengebied en de schakeling met de twee eer der genoemde gebieden. Mensen die wel ideeën heb ben maar die niet kenbaar kunnen maken op de infor matieavond kunnen deze alsnog sturen naar de ge meente. Dinsdagavond 31 augustus bespreekt de raadscommis sie Ruimtelijke Ordening en Economische Zaken het vlekkenplan, de uitkomsten van de bewonersbijeenkom- sten en de binnengekomen suggesties. De informatie wordt ge voegd bij het raadsvoorstel over de voortgang van de bestemmingsplanprocedure van ontwerpbestemmings- plan ’Centrum 99’ dat don derdagavond 9 september tijdens de gemeenteraads vergadering wordt behan deld. middeld zeven procent stijgen. Reden is vaak dat gemeenten meer moeten betalen voor het verzamelen en wegwerken van huisvuil en rioolwater ten ge volge van zwaardere milieuei- sen. van de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag, voorafgegaan door een optreden van Fenna Stapel. den wel gegrond verklaard, maar nooit een schriftelijke motivatie gestuurd naar de be trokkenen. WADDINXVEEN - De Wad- dinxvener Jan Neven, afgestu deerd aan de Koninklijke Aca demie van Beeldende Kunsten in De Haag, neemt deel aan een expositie in de Pulchri Studio in de residentie. Onder de titel 'Debuut I999’ exposeren in de Haagse Pulchri Stuido SI afgestudeerden aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten hun werk. De tentoonstelling, die aan de Lange Voorhout wordt gehou den tot en met zondag 5 sep tember, is officieel geopend tijden, schoolvakanties of een periode ’tijd-over’ zijn geen probleem. Ook het voltrekken van een huwelijk is fiks duurder. Op za terdag kost het 'ja’-woord in Waddinxveen I 195,- en ge- Van de 21-jarige kunstschilder Jan Neven is eveneens werk ge selecteerd door de Kunstcom- missie van het Haagse accoun tantskantoor Ernst Young. Hij zal dat exposeren van don derdag 23 september tot eind december. Vrijwel gelijktijdig neemt de Waddinxvener deel aan de Unilever Expositie I999 voor jonge kunstenaars. Deze ten toonstelling loopt van maandag I november tot vrijdag 26 no vember in Rotterdam. De afgestudeerde Jan Neven is gespecialiseerd in stillevens. Vanaf eind september is zijn werk voor iedere belangstgel- lende te zien in de Haagse gale rie 'De blanke tuin’. De ge- gunning in te trekken. ‘Het college van B. en W. doet het voorkomen alsof we in het WADDINXVEEN - De gemeentelijke heffingen in Wad dinxveen zijn dit jaar met vijf procent gestegen ten op zichte van 1998. Dat is twee procent minder dan het lan delijk gemiddelde. De Nederlandse gemeenten sloegen hun inwoners gemiddeld zeven procent hoger aan. Top per in Zuid-Holland is Ridderkerk met zestien procent. Den Haag was de enige gemeente in Zuid-Holland dat de heffingen liet dalen; met één procent. REGIO - De organisatie van het Gouds Jazz Bluesfestival van 2 tot en met 5 september in het duurst in Uithoorn Gouda is erin geslaagd om vele bekende artiesten te strikken. Zo zullen onder andere Hans Trouwen in Waddinxveen is geen goedkope zaak. Op za terdag kost het ’ja’-woord in het Gouwedorp f 1.948,-. Doordeweeks is de goedkoopste tijd om te trouwen ’s morgens tussen negen en twaalf uur: f 450,-. (Foto: Sjaak Noteboom). ZEVENHUIZEN - De politie hield op donderdagmorgen I2 augustus vroeg een 23-jarige automobilist uit Den Haag aan die te veel aan alcohol gedron ken had. De politie viel op de Tweemanspolder in Zevenhui zen het rijgedrag van de auto mobilist op. Na een ademanaly se kwam de automobilist aan een promillage van rond de I.I5. centrumvisie, terwijl een cor recte afhandeling van de lopen de bezwaarschriften wordt omzeild. Zowel de Wet Be middeld in de andere gemeen ten 940,-. Door de week be talen mensen in andere ge meenten gemiddeld 330,-. In Waddinxveen is de dag ver deeld in drie tijdzones. De goedkoopste tijd om te trou wen is van 09.00 uur tot 12.00 uur: 450,-. Het duurste is een I zaterdagmorgen in meer (f 1.948,-). In Stede Broec kan daarvoor vier keer worden getrouwd (f 429,- per keer). Doordeweeks trouwen is het goedkoopst in Barendrecht (f 59,-) en I (f708,-). De Consumentenbond heeft berekend dat de gemeentelijke Dulfer, Pee Bee The Night lasten in Nederland dit jaar ge- Train, Rosa King en vele ande ren optreden. De organisatie liet programmafolders ver spreiden die gratis verkrijgbaar door Chris Rehorst, directeur zijn bij de VW in Gouda en de regio, een aantal kantoren van de Rabobank, VSB-bank en de bibliotheek. In Waddinxveen zijn door de besluiten van het gemeentebestuur dit jaar de jaarlijkse lasten met vijf procent geste gen. Op de foto het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. (Foto, sjaak Noteboom). De open dagen van het Oplei dingscentrum in Waddinxveen (tel.nr. 0182-645444), aan de Zuidplaslaan I9 zijn: maandag 23 augustus van 09.30-21.30 uur; woensdag 25 augustus van 09.30-21.30 uur en zaterdag 28 augustus van 09.30-13.00 uur. De open dagen van het Oplei dingscentrum in Linschoten (tel.nr. 0182-645444), aan de Dorpsstraat 50 zijn: dinsdag 24 augustus van 09.30-21.30 uur en donderdag 26 augustus van 09.30-21.30 uur. ffl GOEDH III MH lil" ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT Waddinxveen op het gebied van vergoedingen voor ge meentelijke diensten voor de meeste handelingen duurder dan het Nederlands gemiddel de. Zo kost een paspoort landelijk gemiddeld 103,- en in Wad dinxveen in win ter en zomer re spectievelijk 124,- en 140,-. Een rijbewijs is in het Gouwedorp twee gulden duurder dan gemiddeld: 52,-. Een verklaring omtrent gedrag is 6,60 goedkoper dan gemid deld. WADDINXVEEN - Het Oplei dingscentrum Waddinxveen geeft sinds I997 cursussen ’al gemene ondernemers vaardig heden’, diverse administratieve opleidingen en met name com puteropleidingen. De cursisten zijn ondernemers, medewer kers of leidinggevenden uit het bedrijfsleven, docenten van scholen, senioren in het kader van een samenwerkingsver band met de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk en particulieren. De ondernemers achter het Opleidingscentrum, Jan Rozema en Hans van der Ham, werken als docent fullti me voor deze sterk groeiende onderneming. Om nog beter aan de sterk toenemende be hoefte te kunnen voldoen is per I augustus een tweede ves tiging geopend namelijk het Opleidingscentrum Linscho ten. De manier waarop cursis ten het meest prettig en effec tief studeren is in de visie van het Opleidingscentrum zeer verschillend. Het individuele leerproces van de cursist is voor de docent het uitgangs punt. De cursussen van het Opleidingscentrum gaan uit van het principe ’leren door doen’. Op deze manier kan elke cursist, van beginner tot gevor derde, in een eigen tempo en op een persoonlijke wijze de lesstof doorwerken. Dit bete kent dat zo min mogelijk ’klas sikaal’ wordt gewerkt. De les blokken zijn als het ware werk colleges. Het lesmateriaal wordt zelfstandig doorgeno men. Daarnaast is er uitleg, in dividuele hulp, toelichting en begeleiding. Voldoende per soonlijke aandacht is gewaar borgd omdat het aantal cursis ten per docent voor het Oplei dingscentrum tusen acht en twaalf ligt. Uit de enorme groei blijkt dat deze werkwijze van het Opleidingscentrum door de cliënten niet alleen als pret tig maar ook als doeltreffend wordt ervaren. Computerleidingen op een tijd stip dat schikt. Dit is vrijwel al tijd te regelen door middel van de ’inloopcursussen’. Zo kan de vader of moeder met zorgta ken, de werknemer met al dan niet wisselende werktijden of de zeer druk bezette onderne mer of leidinggevende altijd wel een tijdstip kiezen waarop de lessen kunnen worden afge sproken. Zo zal de voorkeur van de ene cursist bijvoorbeeld uitgaan naar vast tijdstip van één les per week. Een ander zal kiezen voor acht lessen binnen vier weken. Wisselende werk- SPÉCIAUsi [ggoorwjfgwffl Jkiëïff WADDINXVEEN - QtecQ, het voormalige Holec Projects met ook een vestiging op het bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen, is door de rechtbank in Almelo failliet ver klaard. Curator en bewindvoerder mr. J. van der Hel onderhandelt de zer dagen met enkele bedrijven over een doorstart. Vooraf gaande aan het faillissement kreeg het bedrijf, een volle dochter van Begemann, al uit stel van betaling. Het bedrijf, met een hoofdves tiging in Hengelo en nevenves tigingen in Roden, Sittard en Waddinxveen, raakte in pro blemen doordat verliezen bij enkele grote projecten hoog opliepen. In de nu drie jaar bestaande Waddinxveense vestiging van het electrotechnische bedrijf werken ongeveer 35 mensen. In totaal gaat het om 450 werk nemers. WADDINXVEEN meente Waddinxveen heeft de bezwaarschriften die omwo nenden van de Passage indien- gelijk zijn gesteld. Maar tegelijk wordt alles in het werk gesteld om de plannen alsnog erdoor te drukken. Als de gemeente openlijk het advies van de com- Dat staat in een protestbrief missie aan haar laars zou lappen van de werkgroep ’Passage Rondom’ die in een oplage van 450 exemplaren is verspreid. Namens de werkgroep schrij- werkgroep zich openlijk af. ven ir. E.H. Allaart en mr. W.A. Voogd dat het gaat om de be zwaarschriften van een kleine honderd omwonenden van de Passage die anderhalf jaar gele den werden ingediend tegen de trekking tot een zogenaamde bouw van een veel te groot winkelcentrum. Op grond daarvan zette de Haagse bestuursrechter de procedure stil. De Waddinx- stuursrecht als de Wet Open- veense raadscommissie voor baarheid van Bestuur worden de bezwaar- en beroepschrif- door het college moet voeten ten adviseerde in mei van dit getreden'. jaar onder andere de bouwver- Volgens gemeentelijk voor lichtster Dinette Wijnen kan er nog geen toelichting op de gang van zaken worden gegeven om dat niet bekend is wat de pro jectontwikkelaars gaan doen, de aanvraag voor de bouwver gunning handhaven of intrek ken. Zolang dat niet bekend is, kan de gemeente niets doen omdat de af te leggen trajecten verschillen. De gemeente Wad dinxveen erkent dat de Passa- ge-kwestie gevoelig ligt, maar stuurde ook niet een brief met de mededeling dat de gemeen te zelf nog van niets wist. „We hoopten dat we ieder moment bericht konden krij gen maar dat deden we te lang1, aldus Dinette Wijnen, met het gevolg dat er helemaal geen ac tie werd ondernomen. De termijn van het afhandelen van een bezwaarschrift is acht weken die eventueel nog eens kan worden verlengd met vier weken. Op het overschrijden van de termijn staat geen straf maatregel. WADDINXVEEN - Ook in Waddinxveen zijn de basis scholen weer begonnen. Er gin gen voor het eerst weer meis jes en jongens naar school en de anderen kwamen in een ho gere groep terecht. Weer an deren hebben nog een weekje vakantie voordat het voortge zet onderwijs weer begint. Dat de scholen weer zijn be gonnen blijkt ook uit de span doeken en affiches die in Wad dinxveen boven en langs de straten hangen. Ze haken met de oude slogan ’Wij gaan weer naar school’ in op de landelijke campagne van Veilig Verkeer Nederland aan het begin van elk nieuw schooljaar om te proberen het aantal verkeers ongevallen met kinderen ver der omlaag te brengen. De voorlichtingscampagne ’De scholen zijn weer begonnen’ wordt voor het tiende achter eenvolgende jaar gehouden. Automobilisten, vrachtwagen chauffeurs, motorrijders en bromfietsers wordt met na druk gevraagd weer volop re kening te houden met de schooljeugd op straat. De scholieren moeten immers weer wennen aan de dagelijkse schoolroute en aan de nieuwe route als ze naar het voortge zet onderwijs gaan. Het tweede lustrum van ’De scholen zijn weer begonnen’ is voor een toenemend aantal be drijven reden in te haken op de WN-publiekscampagne. Zo zullen 1.000 ambachtelijke bakkers onder het motto ’Een goed ontbijt heeft altijd voor rang’ de leerlingen van onge veer een derde van alle basis scholen een broodmaaltijd aan bieden. Dit alles blijkt uit de jaarlijkse landelijke vergelijking door de Consumentenbond tussen 223 gemeenten met meer dan 20.000 inwoners. De laagste lo cale lasten van Nederland heeft het Gelderse Putten. Dat was vorig jaar ook al het geval. De duurste gemeen te van Nederland is Geldermalsen. De onderzoe kers keken naar de hoogte van de onroerende- zaakbelasting (OZB), kosten voor de afvoer en verwerking van huishoudelijk afval en de ri- oolbelasting. De Consumen tenbond ging uit van. een gezin van vier personen die in het be zit waren van een eigen wo ning. Overigens is de gemeente O

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 17