start seizoen Even kende Waddinxveen donkere tijden Concordia Retour verdubbeld Modeshow Souburgh Theo Thijssenschool Projectkoren Kreater blikken terug op de bijna afgelopen eeuw 65-jarig huwelijk aan Bernhardlaan Jan Neven exposeert Cursus Omgaan met tieners Gidsen van scouting St.Victor in Ommen Kreater begint cursus in Boskoops Coenecoop College WADDINXVEEN/BOSKOOP Cursus aanbod voor vrijwilligers LEZERS SCHRIJVEN PAGINA 27 Deze w b 4 Foto’s: Axis en Sjaak Noteboom/ als herenkleding te zien. Tevens zijn er speciale rolstoelcape’s verkrijgbaar. Tijdens de show krijgen aanwe zigen een kopje koffie met iets lekkers aangeboden. De ver koop is gelijk na de show tot 15.00 uur. M.M. Mertens, directeur OBS Theo Tijssen D. van Zoelen, secretaris MR OBS Theo Thijssen WADDINXVEEN - Het was woensdag I I augustus 65 jaar geleden dat het hu welijk tussen mevrouw Van Wageningen en de heer Versluis werd gesloten. Me vrouw Versluis is een geboren Waddinx- veense terwijl de heer Versluis afkom stig is uit Stolwijk. Ne vele omzwervingen woont het echt paar sinds 1950 weer in Waddinxveen. Meneer Versluis was werkzaam in de WADDINXVEEN - De zonsverduistering trok ook in Waddinxveen veel bekijks. Of het nu in de Passage, bij de politie of bij Axis op bedrijventerrein Coenecoop was, overal stonden mensen in Waddinxveen te kijken naar het bijzondere fenomeen. En eigenlijk is dat niet zo raar. Heel Eu ropa was de afgelopen weken in de ban van de eclips. Alle media stonden bol van de berichtgeving. De gebeurtenis werd, zo vonden mensen achteraf, wel erg op geklopt. Die mening hadden de mede werkers van Axis Aandrijvingen ook. De directie regelde 25 brillen, voor iedere medewerker één en gaf ruimschoots ge- landbouw en bij het ’spoor’. Inmiddels heeft het jubilerende echtpaar zes ge trouwde kinderen die behalve in Wad dinxveen, ook woonachtig zijn in Bos koop en Gouda. De heer en mevrouw Versluis hebben ook klein- en achter kleinkinderen. Zelf is het echtpaar woonachtig aan de Bernhardlaan waar burgemeester Jonkman hen met een be zoekje vereerde (Foto: Sjaak Noteboom). legenheid tot het volgen van het natuur verschijnsel. „De temperatuur zou dalen, het zou nagenoeg donker worden, niets van dat alles, hoewel het toch een hele ervaring was', aldus een reactie van het bedrijf. De meteorologen in De Bilt raadde ie dereen aan er met volle teugen van te ge nieten omdat Nederland moet wachen op de volgende totale zonsverduistering tot 2081Daarom laat het Weekblad de lezer nog even terugblikken op de eclips 1999. WADDINXVEEN - In de week van zaterdag 7 t/m zaterdag 14 augustus kam peerden de gidsen van scouting St. Victor in de bossen van Ommen aan de Nijl. Kamperen met meiden van 11 t/m 15 jaar zorgt voor grote problemen met ver voer, niet alleen tenten, pa len voor keukens, eetgerei, fietsen, maar ook een extra hoeveelheid persoonlijke bagage. Dit alles past niet zo in de achterbak van iedere auto. Daarom hebben we dit jaar hulp gekregen van D. Spek snijder uit Zwammerdam. Een zeven meter lage vrachtwagen reed ons zom aar naar Ommen. Na een aantal warme weken had den we deze week te ma ken met een druilig, spor tief weekje. Fietsen, kanoën, fietsen, grote spe len, dagje Hellendoorn, ko ken op tafelvuren en een gezellig dagje stad. En dat van dat beetje AOW. Ze geven er 13,- bij maar pak ken met een retourtje ƒ20,- af. Toen ik erover belde werd ge zegd: ja, wij komën te kort. Dat kan dus zomaar. Vindt u dat te recht? J. STARING Pr. Bernhardlaan 27, Waddinxveen - Kreater begint in het seizoen 1999/2000 met cursussen voor kinderen en volwassenen in de vestiging 54 van het Waddinx- veense Coenecoop College te Boskoop, waar mevrouw M. Riel de locatiemanager is. Voor babies is er de cursus Mu ziek op schoot en voor de iets ouderen de cursus Muziek voor peuters, Daarna volgt Kleutermuziek en voor de ze ven- en achtjarigen Spelen met Muziek I en II. Dit zijn allemaal cursussen die voorheen uitslui tend in het Kreatergebouw in de Kerkstraat te Waddinxveen werden gegeven. Voor de twaalf- tot vijftienjarigen ko men er cursussen instrumen taal op verschillende instru menten. Deze lessen worden in groepsverband gegeven en het is zeer wel mogelijk dat hieruit later samenspelgroepen ont staan. De oudere jeugd en vol wassenen kunnen zich inschrij ven voor een popkoor en voor cursussen tekenen en schilde ren. Alle lessen zullen door de ervaren en gediplomeerde do centen van Kreater worden ge geven. De school van het Coe necoop College in Boskoop staat in de Kievitstraat 53. Inlichtingen en aanmeldingen gedurende kantooruren bij het secretariaat van Kreater, Kerk straat 13 in Waddinxveen, tele foon 0182-614422. Hierbij wil mijn ongenoegen kenbaar maken en in het open baar brengen over het aanvul lend openbaar vervoer voor ouderen. Als ik ermee naar Gouda ging kostte dat ƒ5,-, en tot mijn gro te schrik en kwaadheid moet ik nu voor een enkele reis ƒ10,- betalen en terug nog eens 10,- WADDINXVEEN - Na 6 weken van vakantie starten het harmonie- en het opleidingsorkest van Muziekvereniging Concordia Waddinxveen op donderdag 19 augustus met het nieuwe seizoen. WADDINXVEEN - Dinsdag 14 september om 10.00 uur ver zorgt Doorduyn Senioren Mo de uit Bodegraven een mode- presentatie in zorgcentrum Huize Souburgh in Waddinx veen. In deze show is zowel dames- Wat het naar buiten brengen van deze visie betreft, is het jammer dat door dergelijke on juiste en suggestieve berichtge ving ten onrechte onrust ont staat bij de ouders die hun kin deren reeds op de school hebben ondergebracht. En dat het ouders van eventuele nieu we leerlingen op het verkeerde been zet, waardoor zij, bij de keuze van een nieuwe school voor hun kinderen ten onrech te de Theo Thijssen niet meer bij hun afwegingen betrekken. Een hoogst onfatsoenlijke han delswijze die de school onnodig in een kwalijk daglicht stelt. Wij hebben de winkeliers ver zocht het College van B&W kenbaar te maken dat zij wat betreft de feiten met betrek king tot de OBS Theo Thijssen een misslag hebben gemaakt en dat de suggestie met betrek king tot de toekomst van het pand aan de Kerkweg-Oost dan ook niet langer door hen wordt gedragen en deze bijstel ling van hun visie eveneens ken baar aan te maken. Wij zijn van mening dat door de wijze waarop het Weekblad de visie van de winkeliers pro minent naar voren heeft ge bracht, heeft bijgedragen aan het negatieve effect van de pu blicatie. Omdat niet is volstaan met het - zonder meer en inte graal - publiceren van de brief, maar deze door lay-out en plaats in het Weekblad een bij zonder en eigen accent heeft gegeven, heeft het Weekblad daarmee ook een eigen verant woordelijkheid voor de feitelij ke juistheid van de inhoud er van op de schouders genomen. Voor de goede orde: natuurlijk niet voor de visie als zodanig. Het had dan ook op het Week- blads’ weg gelegen de feiten te verifiëren alvorens over te gaan tot publiceren. WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk start in september de cursus Omgaan met tieners. Deze cursus is bedoeld voor mensen die in Waddinxveen als vrijwillig(st)er actief zijn bij tie- neractiviteiten in de buurtcen tra en verenigingen. Het betreft een cursus van 6 avonden. De cursus vindt plaats op dinsdagavond 7, 14, 21, 28 september, 5 en 12 oktober 1999 van 20.00 tot 22.00 uur en wordt gegeven in het Anne Frank-centrum, Jan van Bijnen- pad I in Waddinxveen. In de cursus komen o.a. de vol gende zaken aan bod: de puber teit, het zelfbeeld van de tiener en het omgaan met tieners. De cursus wordt gegeven door mevrouw Frieda Krouwel. Zij is verbonden aan de Stichting Spel- en Opvoedingsvoorlich ting. Voor vrijwilligers zijn er geen kosten verbonden aan de ze cursus. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, telefoon (0182)- 631932. Dankzij een financiële bijdrage van de gemeente bedraagt het cursusgeld voor vrijwilligers van buurtcentra, speeltuin- en sportverenigingen ƒ80,- (inclu sief lesmateriaal). De kosten voor het examen bedragen ±^25,-. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. en verenigingen een aantal vrij willigers hebben die een derge lijk diploma bezit. Na twee succesvol verlopen cursussen, één in 1998 en één in het voorjaar van 1999 biedt de S.W.W. vrijwilligers op nieuw de mogelijkheid om het diploma te behalen. De cursus wordt gehouden in het Oplei dingscentrum Waddinxveen (Zuidplaslaan 19) op dinsdag 31 augustus, 7, 14, 21, 28 septem ber en 5 oktober a.s. van 19.30 - 22.00 uur. Op donderdag 21 oktober a.s. wordt het landelijk examen afgenomen. WADDINXVEEN - Kreater wil in het cursusjaar 1999/2000 met een aantal projectkoren een muzikale terugblik werpen op de bijna afgelopen eeuw. „Iedereen is druk bezig met het Millennium en het leek ons voor vele mensen leuk en inte ressant om dat op muzikaal ge bied eveneens te doen', aldus Aad Koremans, de directeur van Kreater. „De koren staan onder leiding van onze Wad- inxveense dirigente van onder andere Krea Musica, uitvoe rend musicus en docente, Rine- ke Marwitz.' De vier Millenni- umkoren hebben uiteenlopen de thema’s en bestrijken verschillende periodes van zes weken, zodat het moglijk is aan meer dan één muzikaal project mee te doen. Na afloop van el ke minicursus volgt een presen tatie in de grote zaal van Kre ater in de Kerkstraat. Aan de orde komen liedjes uit ’Ja zuster, Nee zuster’ en dit project loopt van 8 september tot en met 13 oktober aan staande. Liedjes uit de jaren vijftig en zestig beslaan de pe riode van 27 oktober tot en met I december. Nederlandse Met belangstelling hebben wij kennis genomen van de publica tie in het Weekblad van Wad dinxveen van 11 augustus 1999 onder het kopje ‘Passagewinke- liers geven hun mening over Centrumvisie'. Het Weekblad gaat daarbij in op een door de winkeliers geventileerde visie op de ontwikkelingen rond het nieuwe centrum. Kennelijk is het weekblad op de hoogte van die brief ter zake, aan het Col lege van B&W. Wij gaan er dan ook van uit dat deze visie cor rect is weergegeven. Wat ons stoort in de gegevens die de winkeliers ten grondslag leggen aan deze visie, is het feit dat zij voor wat betreft de openbare basisschool Theo Thijssen, ver bezijden de waar heid en uiterst suggestief zijn. Feit is dat er in het geheel geen sprake is van een dalend aantal leerlingen. In tegendeel. Sedert het schooljaar 1991 1992 is het aantal leerlingen gestaag geste gen en met een groei van ruim zeventig leerlingen bij het begin van het schooljaar 1999/2000, aangeland op ruim (ongewo gen) 140 leerlingen (dit is zon der het leerlingenbestand bij de tot de OBS Theo Thijssen school behorende schoolvoor- ziening bij het AZC). Maar niet alleen het aantal leerlingen laat zien dat de Theo Thijssen springlevend is. Ook het plezier waarmee leerlingen naar school gaan en de kwaliteit van het onderwijs tonen aan dat de school zich met recht een plek je in het hart van Waddinxveen en zijn inwoners heeft verwor ven. Een tweede onjuistheid, tenzij de winkeliers meer weten dan wij, is dat er - ook op termijn - geen sprake is van ‘wellicht worden gesloopt'. Het sugges tieve idee strookt overigens ook niet met hun eigen uit gangspunt over het laten staan van historische en mooie pan den. Nog altijd worden bezoe kers getroffen door de warmte die het gebouw uitstraalt, waardoor het bij uitstek zo’n prachtige vestiging is voor een onderwijsinstelling. cabaretliedjes van onder ande ren Louis Davids komen van 19 januari tot en met 23 februari 2000 aan bod. Met een terug blik op het repertoire van The Beatles wordt de serie van 8 maart tot 12 april 2000 afgeslo ten. Elke projectkoorperiode duurt dus zes weken, waarin anderhalf uur per week wordt gerepeteerd. Dit gebeurt steeds op de woensdagavon den van half zeven tot acht uur in het Kreatergebouw in de Kerkstraat. De kosten zijn per onderdeel slechts twintig gul den per persoon. „Afhankelijk van de groep en de samenstel ling kan twee- of driestemmig worden gezongen en zangerva- ring is beslist niet noodzakelijk', zegt Koremans. „Voor alle koorthema’s maak Rineke Mar witz aparte arrangementen en dat is heel bijzonder. Maar het samen muzikaal terugkijkend beleven van het Millennium is ook een unieke zaak.' Iedereen die mee wil doen dient zich zo snel mogelijk op te geven bij het sekretariaat van Kreater in de Kerkstraat 13 in Waddinxveen, telefoon 0182-614422. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense kunstschilder Jan Neven (21) exposeert van za terdag 7 augustus t/m zondag 5 september tijdens de expositie Debuut 1999 in Pulchri Studio aan de Lange Voorhout te Den Haag. Werk van hem werd te vens geselecteerd door de Kunstcommissie van Ernst Young, eveneens te Den Haag, waar hij zal exposeren van 23 september tot eind december. Vrijwel gelijktijdig neemt hij deel aan de Unilever Expositie 1999 voor jonge kunstenaars. Deze expositie loopt van maan dag I november tot vrijdag 26 november a.s. in Rotterdam. Jan Neven studeerde vorige maand af aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kun sten te ’s Gravenhage en is ge specialiseerd in stillevens. Vanaf eind september is zijn werk voor iedere belangstel lende te zien in de Haagse gale rie De Blanke Tuin. WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WADDINXVEEN - week geen meldingen. Een dier gevonden of een dier kwijt, bel Stichting Ami- vedi, tel. 0182-630481. Beide orkesten repeteren altijd op de donderdagavond. Het opleidingsorkest van 18.00 uur tot 19.15 uur en het harmonie orkest van 19.30 tot 22.00 uur. Beide orkesten staan onder lei ding van Jeroen Wentel. De re petitie vindt plaats in de Hoge Noot, aan de J.W. Frisoweg I te Waddinxveen. Het opleidingsorkest, C-Ak- koord, bestaat uit leerlingen van Concordia Waddinxveen en Excelsior Boskoop die al on geveer I a 2 jaar les hebben, zodat zij op deze manier orkes- tervaring op kunnen doen. Het orkest speelt eenvoudige be kende muziekwerken die goed in het gehoor liggen. Na een aantal jaren kunnen deze leer lingen doorstromen naar het harmonie-orkest. Het oplei dingsorkest wordt verder aan gevuld met leden uit het har monie-orkest. Ook de muzieklessen bij Kre ater zullen binnenkort weer van start gaan. Sinds augustus I997 worden de muzieklessen voor blaasinstrumenten als ook voor eventueel slagwerkinstru- menten en de cursus AMV (Al gemene Muzikale Vorming) verzorgt door Kreater. Voor wat betreft de muzieklessen zijn de leerlingen lid van Con cordia maar krijgen ze bij Kre ater muziekles. Voor de cursus AMV zijn de leerlingen lid van Kreater, maar is het wel de bedoeling dat ze tijdens deze cursus een kijkje komen nemen bij Concordia om kennis te maken met het leerlingen- en harmonieorkest en met het musiceren in een orkest. In deze cursus leren de kinde ren; luisteren naar muziek, mu ziek maken en noten lezen. Verder oefenen de kinderen het ritmegevoel, het gehoor en WADDINXVEEN - In verband met de onlangs gewijzigde Drank- en Horecawet organi seert de Stichting Waddinx veens Welzijnswerk direct na de zomervakantie weer een cursus Sociale Hygiëne voor vrijwilligers van buurtcentra, speeltuin- en sportverenigin gen. In het verleden was het voldoende als de beheerder van de bar of kantine in het be zit was van het diploma Café bedrijf. Volgens de nieuwe wet dient er gedurende de gehele openingstijd van het gebouw, ongeacht de aard van de activi teit, tenminste één verant woordelijke persoon daadwer kelijk aanwezig te zijn, die in het bezit is van de Verklaring Sociale Hygiëne. Indien er niet wordt voldaan aan deze eis, kan de gemeente besluiten het ge bouw te sluiten. Daarom is het van belang dat alle buurtcentra de stem. Dit alles door middel van zingen en het bespelen van ritme-Zklank- en melodische in strumenten. Kontaktpersoon bij Concordia omtrent informatie voor de in strumentale lessen en de AMV- cursus is Joke Bouman, tel. 0182-619569. Voor het nieuwe seizoen, waar Concordia weer fris aan kan beginnen staan er al een aantal activiteiten op het programma. Op donderdagavond 9 septem ber geven C-Akkoord en het harmonie-orkest een buitenop treden bij het winkelcentrum De Zuidplas in Waddinxveen. Van 19.00 tot 20.00 uur treedt C-Akkoord op met o.a. Dis neys magic kingdom, Rock the House, Soldiers Song, Shalom Alechem en Carneval de Paris. In deze muziekwerken wordt niet alleen op de blaasinstru menten gespeeld, maar er wordt ook in gezongen. Het harmonie-orkest zal te ho ren zijn met o.a. Liverpool Sound Collection een meadly van Engelse songs. Killing me softly, het bekende Sing, Sing Sing en de mars Stars en Stri pes. Op zaterdag I8 september treedt C-Akkoord. op tijdens de braderie in Boskoop. Van 14.00-15.00 uur zal het orkest te horen zijn met hun uitge breide repertoire. Dit reper toire van C-Akkoord zal ook ten gehore worden gebracht door hun op vrijdag I oktober tijdens het jubileumconceert van Excelsior Boskoop. Tot slot staat er voor zaterdag 23 oktober van 08.00 uur tot 13.00 uur een rommelmarkt gepland. Deze rommelmarkt wordt wederom gehouden in het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg I in Wad dinxveen. T I

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 27