WADDINXVE Tentweek wederom een succes Nieuw seizoen Gouwebad L: Gezocht: Sponsors (m/v) Sportcafé terug bij RTW Klaverjassen in De Boog bedraagt ƒ10,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Ie dereen is van harte welkom in het buurtcentrum in de C. Huygenslaan 2 in Waddinx veen. OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Bewegen bijToos voor kinderen vanaf I jaar Scouting St.Victor op kamp i' b Bedrijvensportdag Waddinxveen Zie advertentie in dit Weekblad of bezoek E R E T M E N U R E B G E K www.tref.nl/waddinxveen/bedrijvensportdag BOUWZAKEN VERLEENDE RECLAMEVERGUNNINGEN GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN Informatieavond VERGADERINGEN BEZWAAR EVENEMENTEN IN 2000 VERLEENDE STANDPLAATSVERGUNNING GROEN WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 BOUWAANVRAGEN/MELDIN- de gemeente Wad- door Martine de Bas 0 4 624680 Gemeentehuis postadres telefax gefaxt naar RTW-FM, t.a.v. Rui ters en Paarden, Postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, fax: 0182-61 1054. Vermeld hierbij wel naam en telefoonnummer. 624500 612570 De aanvragen Zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit sta dium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men bouwplan. WADDINXVEEN - Op vrijdag 20 augustus a.s. is er weer kop- pelklaverjassen in buurtcen trum de Boog. De aanvang is 20.30 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. Het inschrijfgeld 08.30 - 14.00 uur 08.30- 12.30 uur 19.00-20.30 uur Bedrijfsleider Cock Rehorst ondersteunt van harte de maat- Het zou leuk zijn als veel verenigingen en organisaties zich aan melden, zodat de brochure een goed beeld geeft van het bloei ende verenigingsleven in Waddinxveen in het jaar 2000. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen secretaresses. Sociaal raadsvrouw -uitsluitend op afspraak- maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. BINNENGEKOMEN GEN De volgende bouwaanvragen/meldingen zijn ontvangen: - de Akker 31, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een berging - Burgemeester Trooststraat 15, het opheffen gebreken doen.' Ook voor de jeugd van 12 tot 16 waren er activiteiten georganiseerd in de I2+ tent. - Kerkweg-Oost 161, het aanbrengen van een lichtreclame aan de voorgevel De gemeente wil aan het einde van dit jaar een leuke brochure met foto's verspreiden, waarin de activiteiten in het jaar 2000 staan vermeld. Verenigingen die met een activiteit en eventueel een foto vermeld wrllen worden in deze brochure, kunnen dit vóór 15 oktober doorgeven aan Dinette Wijnen van de gemeente Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen, telefoon (0182) 62 46 25. Als voor de activiteit een vergunning nodig is, dient u deze vóór 15 september aan te vragen. De gemeente kan dan vóór 15 oktober bekijken of de vergunning kan worden verleend, zodat de activiteit kan worden opgeno men in de brochure. De vermelding in de brochure is kosteloos. van funderings- De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeshoek van de publiekshal ter inzage. Tijdens bovenstaande vergadering kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. VERORDENING LEERLINGENVERVOER GEMEENTE WADDINXVEEN De gemeenteraad heeft in de vergadering van 22 en 23 juni 1999 de Verordening leerlingenvervoer gemeente Waddinx veen 1999 vastgesteld. In het kader van de verordening kunnen ouders van in de gemeente Waddinxveen verblijvende leerlingen een aanvraag indienen voor een vervoersvoorziening. Deze verordening is in werking getreden met ingang van 1 augustus 1999 en werkt terug tot en met 1 februari 1999. De verordening ligt ter inzage bij de publieksbalie en is aldaar tegen betaling verkrijgbaar. van Veldhuizen voor meer in formatie. Het programma Over spelen, van circa I0 minuten, Ruiters en Paarden dat RTW de afgelopen weken in plaats van Sportcafé wordt vanaf woensdag I sep tember van 16.00-18.00 uur uitgezon den en wordt op zondag van 18.00-20.00 uur herhaald. WADDINXVEEN - Vanaf za terdag 2I augustus is het sport programma Sportcafé van RTW-FM weer beluisteren van 16.00-18.00 uur. Ook dit sei zoen zal het team van Sportcafé de luisteraar informeren over de sportresultaten van de spor ters en sportverenigingen uit de regio, met reportages en li ve verslagen. Sportcafé zoekt nieuwe redac tieleden, presentatoren en ver slaggevers die het team willen komen versterken. Ervaring hoeft is niet vereist, wel belang stelling voor sport. Wie inte resse heeft kan eens langsko men in de studio op zaterdag middag om een kijkje achter de schermen te nemen. RTW-FM is gevestigd aan de Staringlaan 37 in Waddinxveen. Ook kunnen geïnteresseerden bellen naar de studio tel. 0182- 610379 te vragen naar Sascha Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK De medewerkers van het Gou webad verzorgen dit seizoen onder andere: zwemmen voor zwangeren, baby- en peuter- en kleuterzwemmen, trimzwem- men, aquarobic, meer bewegen voor ouderen, aquajogging, zwemlessen voor jong en oud, schoolzwemonderwijs en ui teraard recreatief zwemmen. Voor meer informatie, zie de advertentie in dit blad of bel 0182-630444. ten koken. De Rowans en Sherpa’s (15 t/m 17 jaar) zijn zaterdag met een busje naar het Belgische plaatsje Laloux gereden. De activiteiten zijn: een tweedaagse hike lopen door de Ardennen, onder pro- fesionele begeleiding klimmen en abseilen, mountenbiken, grotten bezoek, sport, spel en WADDINXVEEN - Op maan dag 30 augustus organiseert het Gastouderbureau Wad dinxveen en omstreken een informatieavond voor aspi- rant-gastouders/opvangou- ders uit Waddinxveen, Zeven- huizen-Moerkapelle en Rijn- woude. Op deze avond horen geïnteresseerden wat het be tekent kinderen van veelal werkende ouders in het eigen huis of het huis van opvangkin- deren op te vangen. Aan de orde komt wat iemands moti vatie kan zijn om gastouder of opvangouder te worden, wat de taken zijn en hoe de eigen kinderen en natuurlijk ook de opvangkinderen erop kunnen reageren. Een ervaren gastouder zal op deze avond uit eigen praktijk het werk als gastouder toe lichten. Tevens wordt over de financiële en belastingtechni sche kant informatie gegeven en krijgen geïnteresseerden een beeld van de werkwijze van het Gastouderbureau. Aan het eind van de avond kunnen de aanwezigen beslui ten om al dan niet te worden ingeschreven bij het Gastou derbureau. Iedereen die over weegt gastouder te worden, wordt van harte uitgenodigd deze avond bij te wonen in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad I te Wad dinxveen. De bijeenkomst is van 20.00 uur tot 21.45 uur. de gevelindeling van een de volgende dagen gegeven: Maandagmiddag van 17.00 - 18.00 uur in de Duikelaar (groep 3+4) o.l.v. Jacqueline Zwijnenburg. Vrijdagmiddag van 16.00-17.00 uur in de J. Postlaan (groep 2 3) o.l.v. Re ne Kleiweg. Vrijdagmiddag van 17.00-18.00 uur in de J. Post laan (groep 4 5 6) o.l.v. Re ne Kleiweg. Meer informatie over de les sen, over de prijzen en wan neer men kan beginnen kan men krijgen bij TOOS (0182 - 613839 632931 na 17.30 uur) of door een keer langs te gaan bij één van de lessen. met het kleine materiaal dat de vereniging de kleuters aanbie- verzorgde, den. Vervolgens komt de war ming up met gebruik van hoe- op woensdagmiddag pels, blokken, springtouwtjes en dergelijke. Ook gebruiken ze wekelijks de ‘grote’ toestel len zoals ringen, touwen, klim- ramen etc, welke vaak in een circuit worden verwerkt. Te vens komen de grondvormen van bewegen zoals; springen, zwaaien, klimmen en klauteren, duikelen, gooien en vangen aan bod. De les wordt beëindigd met een spelletje, met deze op- na afspraak via de opgeluisterd door de bekende evangelistische poppenspeler André Verhagen die een ver haal bracht over de hazenbaas en het grote liegbeest. Zijn ver haal sloeg vooral bij de jongere kinderen heel goed aan. Een 4- jarig jongetje vat het verhaal kernachtig samen: „Hendrik Haas was heel ongehoorzaam maar toch houdt de hazenbaas van de hazenbaaswagen van hem. Leuk hè?’ Ook de mede- werkérs waren erg te spreken over de hele week. Dineke Rei- jm: „Ik ben heel tevreden over deze week. We hebben er met zijn allen toch een mooi evene ment van gemaakt voor de kin deren. We hadden schitterend weer en alles liep precies zoals wij het gepland hadden, per fect!’ „We hebben een boel tijd gestoken in de voorbereiding’, vertelt medewerker Erik, „maar dat was het waard. Het is zo’n leuke uitdaging om met die kinderen iets te doen. En je werkt in de organisatie samen met een heleboel andere men sen alleen maar gedag tegen zegt. Nu werk je samen met één doel; de kinderen iets van God te laten zien. Dan realiseer je je dat je samen een rende Waddinxveense Red dingsbrigade is er komend win terseizoen een uitgebreid aanbod van activiteiten, zodat iedere Waddinxvener wel iets kan vinden waar hij/zij plezier aan beleeft. Over Ruiters en Paarden is een programma dat de luisteraar in formeert over de sport en de verzorging van een paard. We kelijks beantwoord veearts Ni co Knijn een vraag van een luis teraar. Vragen voor Nico Knijn kunnen worden gestuurd en/of bouw van de les wordt de kleu ter een bewegingsrijke ont spannende les aangeboden. Het kleutergymnastiekuur wordt gegeven voor kinderen van 4 tot 6 jaar op: donderdag: De vraag zal binnen vier weken de J. Postlaanzaal van 16.00 - behandeld worden. 17.00 uur o.l.v. Ellen Kerver. vingsbeleid op het naleven van deze wetten. Bij overtreding hiervan zijn zij gerechtigd om een zwembad te sluiten. Vanaf heden dient ieder zwem bad te beschikken over een be heersplan, waarin allerlei maat regelen vermeld staan, waar door de legionella bacterie geen kans van overleven of voortplanten heeft. Mede hier door ziet het Gouwebad het nieuwe seizoen met vertrou wen tegemoet. Met medewer king van een drietal vaste huur ders van het bad, namelijk de Stichting Zwemrevalidatie Waddinxveen, Zwem- en Polo- regelen van Minister Pronk (2x club Gouwestaete en de jubile- per jaar bacteriologische con trole van douche systemen) en de uitgebreide wettelijke voor schriften van de provincies, maar is van mening dat de zwembaden ten onrechte op deze manier in het nieuws zijn gekomen. Toen het vermoeden bestond dat de tragische gebeurtenissen in Bovenkarspel waren veroor zaakt door een op een beurs geplaatste whirlpool, liet het NOS Journaal gemakshalve beelden zien van een whirlpool in een zwembad, omdat ze de ze beelden waarschijnlijk nog in haar archief voorradig had. Met deze beelden was de toon di rect gezet. „Ik volg alle berichtgevingen omtrent legionella en lees alle vakliteratuur’, aldus Rehorst, „maar tot op heden is het mij niet bekend dat er legionella is aangetroffen in een gemeen schappelijke whirlpool en ge zien de chlorering en de door stroomsnelheden van het wa ter kan dit eigenlijk ook niet. De Nederlandse zwembaden zijn, onderworpen aan de mis schien wel meest uitgebreide wetgeving op het gebied van recreatie. De afgelopen 15 jaar heeft het het Gouwebad miljoenen gul dens gekost om aan deze wet geving te voldoen. De provincie hanteert een streng handha- WADDINXVEEN - Op maan dag 23 augustus gaat het nieu we winterseizoen alweer van start in het Gouwebad De Sn- iep. Na een wat tegenvallend eerste halfjaar zijn alle voorbe reidingen voor een nieuw sei zoen met allerlei activiteiten weer afgerond. Evenals de an dere Nederlandse zwembaden en sauna’s heeft ook het Gou webad negatieve gevolgen on dervonden van de publiciteit rondom het legionella-drama in Bovenkarspel. Wijziging eerder verleende vergunningen Prinses Beatrixlaan 4, het wijzigen van de kelder, de begane grond en van de gevelaanzichten van een appartementencom plex - Noordkade 24, het wijzigen van bedrijfspand Gemeenschappelijke, openbare vergadering van de COMMISSIE voor ALGEMEEN BESTUURLIJKE ZAKEN en de COMMISSIE FINANCIËN, PERSONEEL en ORGANISATIE op woensdag 25 augustus 1999, aan vang 20.00 uur. Op de agenda: - Advisering inzake Jaarrekening 1998 van dinxveen creatief. Ze hoopten dat woensdag een heldere dag zou zijn zodat ze vanuit het zuide lijkste puntje van België de vol ledige zonsverduistering kon den zien. Na de vakantie begin nen bij alle speltakken de wekelijkse opkomsten weer. Meer informatie: Jolanda Schroten Tel: 6I 1853. Ook dit jaar werden alle regis ters open getrokken om de kinderen een onvergetelijke week te bezorgen. Het thema was dit jaar ’Post voor jou’. Dit thema werd gedurende drie da gen uitgelegd in een bijbelver haal en een toneelstukje. De dagen waren in de ochtend ge vuld met het bijbelverhaal, een toneelstukje, poppenkast, zin gen en een knutselwerkje, ’s Middags werd er een groot spel gespeeld. Zoals bijvoorbeeld op woensdagmiddag toen de koning vroeg aan zijn onderda nen (de kinderen) om iets te vertellen over hun land (bij voorbeeld Italië of Duitsland) want hij had een brief gekregen die hij niet kon ontcijferen. Mis schien zou één van de landen in zijn rijk de brief kunnen verta len. De hele middag waren de kinderen bezig om een voor dracht voor te bereiden over ’hun’ land, ’s Avonds werden de voordrachten in het bijzijn van ouders en andere belang stellenden gehouden maar nog steeds kon de koning de brief niet lezen. Uiteindelijk bleek het buurjongetje van de koning de brief heel gemakkelijk te kuqnen vertalen. De tentweek werd ook nog Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn,van zes weken na de dag van verzending/uitteiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. De tentweek werd zondag afgesloten met een kerk dienst in de Morgenster (zuid) en in de Bethelkerk (noord). Foto: Evert Hardendood. Bij de Stichting Zwemrevalida tie kan men een doktersverkla ring revalideren onder deskun dige begeleiding. De Reddings brigade leidt op voor diverse brevetten tot en met gediplo meerd strandwacht. Bij de zwem- en poloclub kan men sport bedrijven op recreatief, maar ook op topniveau. Dit laatste moge duidelijk zijn door de topprestaties van het I e da mesteam, die komend seizoen favoriet zijn voor de landstitel, waardoor er misschien voor het eerst in de geschiedenis voor de Europacup gespeeld gaat worden in Waddinxveen. Gymnastiek in combinatie met Jazzdans. Deze vorm van Gym nastiek wordt alleen gegeven aan kleuters, omdat het voor de jonge kinderen nog moeilijk is om een keuze te maken tus sen gymnastiek en Jazzdans. De lessen worden voorbereid van uit een bepaald thema, zoals; klein-groot, snel-langzaam, spannen-ontspannen, recht- rond of samenwerking. Een thema wordt op een gymnasti sche en dansante manier uitge diept, waardoor de kinderen elke les weer nieuwe bewe- gingservaringen opdoen. De Jazztiekles voor kinderen van 4 tot 6 jaar zijn op de vol gende dagen: maandag: Staring laan van 16.00 - 17.00 uur voor kinderen van groep I 2 o.l.v. Suzan Bik. Dinsdag: Staringlaan van 16.00 - 17.00 uur voor kin deren van groep I 2 o.l.v. Lynn Geertsen. Woensdag: Duikelaar van I5.45 - I6.45 uur voor kinderen van groep I. Duikelaar van 16.45 - 17.45 uur voor kinderen van groep 2. In de Gymnastiekzaal ‘De Sta ringlaan’ geeft TOOS les aan zowel de peuter als de meege komen ouder of opa en oma. Met ballen, touwen, blokjes en ander klein en groot materiaal wordt er gewerkt met en door de peuter en ouder. De peu ters ontdekken spelenderwijs samen met hun ouders vele leuke oefeningen die de basis grondvormen weergeven van Wilt u of uw vereniging een evenement organiseren in het jaar 2000? Dan kunt u dit aanmelden bij de gemeente. De gemeente neemt uw activiteit op in een brochure, die huis- aan-huis verspreid wordt in Waddinxveen. - Mevrouw C. Boersma-Sterrenberg, voor de verkoop van oliebol len in de maand oktober 1999, locatie Juliana van Stolberglaan, hoek Kerkweg-Oost BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Jan Dorrekenskade Oost 64, 1 ceder in de voortuin - Groensvoorde 150, 5 populieren aan de zijkant van de woning Ter bestrijding van de iepenziekte (bomen zijn reeds gekapt): - Peter Zuidlaan, 1 iep - Parkeerplaats zwembad De Sniep, 2 iepen - Voetbalvereniging Waddinxveen, 1 iep - Evenemententerrein, 1 iep Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbe reiding werken en Verkeer. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense Jazzdans- en turn vereniging TOOS heeft voor kinderen vanaf I jaar een geva rieerd aanbod te bieden. Zo kunnen de peuters en kleuters waar je normaal gesproken kiezen uit Kleutergym, Jazztiek, Baltiek en zelfs Ouder- en Kindgym. Na de zomervakantie is TOOS weer begonnen met nieuwe lessen waarbij nog hoop kunt plaatsen vrij zijn. In verschillen de zalen en op verschillende tij den worden er lessen gegeven onder leiding van gediplomeer de docenten. De kleuterles begint met vrij Publieksvoorlichting 624622 Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie 624767 Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids de Gymnastiek. Liedjes en spel letjes komen natuurlijk ook veel aan bod. Klimmen, klaute ren, springen, rollen of spelen met ballen, blokken of pitten zakken. De kinderen kunnen al naar de lessen toe als ze zelf standig kunnen lopen. Er worden vier Ouder- Kind- gymnastieklessen gegeven; Dinsdagmorgen van 9.00 - I0.00 uur (I - 2 jarige kinde ren). Dinsdagmorgen van I0.00 - I I.00 uur (2-3 jarige kinde ren). Woensdagmorgen van 10.00 - 11.00 uur (2-3 jarige kinderen) o.l.v. Lynn Geertsen. Donderdagmorgen van 9.00 - I0.00 uur (I - 3 jarige kinde ren). Baltiek is de nieuwste les bij TOOS, de les bestaat uit twee gelijke delen; een Gymgedeelte en een Balgedeelte. In het Gymnastiekgedeelte van de les wordt er gewerkt aan de basis elementen zoals klimmen en klauteren, springen en duikelen en wordt er ook gewerkt op de minitrampoline. In het balge deelte van de les worden voor namelijk spelenderwijs de on derdelen mikken en treffen, stuiteren en werpen met een bal geoefend. Dit alles gebeurd zowel met de hand als met de bal aan de voet. Natuurlijk zal ook de muziek en een spelletje in de les niet ontbreken. Deze lessen zijn voornamelijk voor jongens van 5 tot 10 jaar. De 3 Baltieklessen worden op WADDINXVEEN - Hoewel de meeste speltakken van scouting St. Victor alweer een paar we ken terug zijn van de het jaar lijkse zomerkamp, vertrokken de Kabouters, Gidsen en de Rowans en Sherpa’s afgelopen week naar Rhenen en het Belgi sche Laloux. De kabouters houden het kamp dit jaar in een mooi club huis bij de bossen in Rhenen waarin ze ondermeer speur tochten zullen lopen, creatief actief zullen worden en natuur lijk de dierentuin zullen bezoe ken. De gidsen kamperen in tenten in een scoutingbos in Ommen waar ze naast de vele activiteiten zelf hun potje moe- WADDINXVEEN - Op woensdag 11 tot en met vrijdag I3 augustus vond de traditionele tentweek in Waddinx veen plaats. Deze vakantiebijbelschool werd gehouden op twee locaties, in de Wingerd (noord) en in de Zuidplas (zuid). Ook dit jaar was de belangstelling enorm. Onge veer 600 kinderen in de leeftijd van vier tot en met twaalf jaar bezochten één van beide tenten. De organisatie van de tentweek was in handen van enthousiaste leden van de Hervormde gemeente in Waddinxveen. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN - Frederik Hendriklaan 39, het oprichten van een viskiosk - Sterrenlaan 29b, het oprichten van een tuinberging - Bredeweg achter nr. 1, het oprichten van twee kassencom plexen met bedrijfsruimten - Rigel 50, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis - Junolaan 58, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis - Graanakker 47, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis - Dreef 1het oprichten van twaalf lichtmasten - Aletta Jacobshoeve 3, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). I& '■3

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 3