WONEN IN MIDDEN-HOLLAND 1 i Makelaarskantoor Rijnland maakt kopers bewust van gevolgen van aanschaf huis Flexibiliteit sleutelwoord voor zitmeubelen BOOT H ED REUSKEN ZSILCO Burgemeester Smitweg: nieuwbouw in de oude stijl Wlanö (0182) 61 20 28 Klassieke en moderne klokken I Uw specialist op het gebied van woninginrichting St. victorstraat 54 W’veen (0182) 61 68 78 Lokale markt Beëdiging Tel. 0172-212271 Waddinxveen Makelaar Foekens: ’De belangen zijn groot, dus moet het een verantwoorde aanschaf zijn’ Spanplafonds 22 Kastenwanden Wandpanelen Systeemplafond 22 Interieur betimmeringen - l WvfUiti vtrraft elk flekje vam mw interieur a Stijl TANNAA7 KLOKKEN De comfort. Galerij 2 2771 XJ Boskoop Fauteuil ’Cosy’ van Frens/Eurotan is innovatief vanwe ge het materiaalgebruik: het zogenaamde Abacca rechtbank beëdigd is. Inschakeling van personen die niet op dit niveau ge schoold zijn, kan grote risico’s met zich mee brengen.” Meer dan 700 klokken en barometers Op zitgebied is de laatste ja- ren blijvend iets veranderd. Het sleutelwoord is flexibili teit. De meeste zitprogram- ma’s zijn tegenwoordig modu lair van opbouw en daarmee precies naar eigen idee samen te stellen. Verstelbare rugkus- sens, omklapbare armleunin gen, een uittrekbaar sofa-ele- ment, multifunctionele rug gensteunen, geïntegreerde tafeltjes en lampjes. Het nieu we zitten is vooral compleet. Met de modulaire zitprogram- ma’s kan voor iedere ruimte (en voor elke portemonnee) de perfecte bank-worden sa mengesteld; precies op maat en volledig naar wens. Kies hiervoor uit losse elementen als zitmodules, chaises-lon- gues, hoekelementen, sofa’s en poefjes, desgewenst com pleet met hoofdsteunen, (zwenk)tafeltjes, armleunin gen en lampjes. Grote hoek banken zijn weer in, net als de zitlandschappen die we nog kennen uit de zeventiger ja- ren. Zitcomfort is belangrijk, maar op de bank moet ook lekker geluierd kunnen worden. Vaak zijn zittingen daarom uittrekbaar tot een volwaar dig een- of tweepersoons bed, armleuningen uitklap baar, rugsteunen verstelbaar en arm-, zit- en rugkussens uitwisselbaar. In dit kader past ook het populaire sofa- element dat van de bank een echt daybed maakt. Qua vormgeving vallen de nieuwste banken veelal onder de noemer ’oversized’. Ze zijn grootlaag en diep en hebben doorgaans zeer brede zitkussens. De flinke boven bouw staat meestal in sterk contrast met het fragiele (me talen) frame: recht, simpel, brengen en een bestand vol tevreden klanten opbouwen.” Datzelfde bestand is een van de pijlers van Makelaarskan toor Rijnland, dat in 1999 haar 35-jarig bestaan viert. „En terugkerende klanten zijn het bes te bewijs van het feit dat je het als ma kelaar goed doet”, zegt de heer Foe- kens. veen zich op de lokale markt. „Wij kennen het gebied in en rond Waddinxveen en Boskoop heel goed en weten wat er leeft”, aldus de heer Foekens. Het kantoor van Rijnland in Waddinx veen is gespecialiseerd in de bemidde ling bij aankoop en verkoop van wo ningen en de taxaties daarvan. Mensen die zich oriënteren op de Waddinxveense en Boskoopse wo ningmarkt of hun woning willen verko pen kunnen bellen met Makelaarskan toor Rijnland: (0182) 612028. Zuidkade 183 2741 JS Waddinxveen •Tel. (0182) 64 04 56 WONING PROJEKTSTOFFERING van de familie Hassefras, met kozijnen die qua kleur zowel in het dak als de muren terug komen. Het huis op nummer 59 is de vreemde eend in de bijt. Het huis doet namelijk aan als een kerkje en is mo dern van opzet. En toch mis staat ook dit huis hier niet. De Burgemeester Smitweg laat, zoals gezegd, het neusje van de zalm op het gebied van tuinarchitectuur zien. Nage noeg alle variaties zijn aanwe zig: rotstuinen, vijvers met en zonder vissen, gazonnetjes waarin de zon weerspiegelt, paadjes en terrassen gemaakt van zowel moderne stenen als oude keien en een keur aan bomen en planten. Diverse tuinen verraden overigens het specialisme van de kweker die bij de tuin en het huis hoort. Zo zijn er tuinen waarin de buxus prominent aanwezig is, maar vindt je ook tuinen met louter coniferen of vaste plan ten. Wie in deze tijd ’s avonds de fiets of auto pakt voor een tochtje over de Burgemeester Smitweg, moet oppassen voor naar links en rechts zwieren de skeelers, want daar stikt het dan van. Di t/m vr Vrijdagavond Zaterdag Openingstijden: 10.00-17.30 uur 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur Bij de bank ’Wapper’ van Label, ontworpen door Gerard van de Berg, ligt het zitge deelte in een golfbeweging over de vier poten. Het ontwerp is Van den Bergs per soonlijke vertaling van een ultralicht vliegend tapijt: een grote beweegbaarheid en een perfect zit- en bijna ligcomfort. Het verlengde van het zit- en rugvlak kan door een speciaal ontwikkeld mechanisme naar behoeven omhoog en omlaag worden be wogen. WADDINXVEEN - „Een huis kopen is nog steeds niet hetzelfde als het aan schaffen van een halfje wit bij de bak ker. Maar soms heb ik wel eens het idee dat een hoop mensen daar tegen woordig anders over denkt, gezien het gemak en de snelheid waarmee tegen woordig huizen worden gekocht. Vaak doet men dat zonder alle consequen ties te overzien”, aldus de heer P. Foe kens van Makelaarskantoor Rijnland, gevestigd aan de Kanaalstraat 12 in Waddinxveen. „Ik zie het als mijn taak om kopers bewust te maken van die consequenties.” De heer Foekens, werkzaam als kan toorhouder en onlangs beëdigd, wil dat zijn cliënten pas tot de koop van een huis over gaan na dat alle voors en tegens goed tegen elkaar zijn afgewo gen. Hij zegt: „De belangen zijn groot. Voor de meeste mensen is het kopen van een huis de duurste aanschaf in hun leven. Het moet dan ook een verantwoorde, waardevolle aanschaf zijn waar ze later geen spijt van krijgen.” Makelaarskantoor Rijnland onder scheidt zich doordat de ervaren, en thousiaste medewerkers, waarover de organisatie beschikt, werken met deze boodschap in het achterhoofd. „Want alleen op deze manier kun je kwaliteit Het kabinet is voornemens de titelbe- scherming van makelaar af te schaffen. Iedereen zonder enige vorm van opleiding zou zich dan makelaar kunnen noe men. De heer Foekens werd door de recht bank als make laar beëdigd. Hij zegt hier over: „Ieder een weet nu over welke kwaliteiten de make laar beschikt. Hij weet dat een makelaar vol doende economisch, juridisch en bouwkun dig geschoold is. Hij weet dat een makelaar op de hoogte is van al le ontwikkelingen met betrekking tot onroe rend goed in de regio waar de makelaar werkzaam is en dat een makelaar door de ze twee wegen is het gelijk raak. Een landhuis met de naam ’Lest Best’ is het pronk stuk van de Smitweg. Het rie ten dank, dat aan de voorzijde met haarscherpe golvingen over het dakkapel loopt en op de top afgewerkt is met rode stenen, de beige stenen mu ren, de witte kozijnen en de ’boerengroene’ deuren sprin gen direct in het oog. Hetzelf de geldt voor het erf, dat door een karakteristiek meta len hekwerk in de kleur groen wordt afgescheiden, en de bij zondere tuin, die de ligging van het landhuis centraal maakt. Parallel aan de Burgemeester Smitweg loopt een kwekerij, waarna een bocht naar rechts auto matisch meer huizen, vaak gedeeltelijk verscholen achter hoge bomen, in het zicht brengt. Huizen, die weliswaar op 35 Jaar geleden ging Makelaarskantoor Rijnland van start. De organisatie be schikt over vier makelaarskantoren, gevestigd in Voorschoten, Leidschen- dam, Leiderdorp en Waddinxveen. Sa men met de drie andere vestigingen richt ook het kantoor te Waddinx- elkaar afgestemd zijn, maar qua vorm en stijl toch be hoorlijk uiteen liggen. Zo is het huis van de familie Van Tol bescheiden van opzet, maar niettemin karakteristiek voor het Nederlandse polder landschap. Hoge daken voor zien van rode pannen en een lichte steen liggen daaraan ten grondslag. Een contrast met het grotere huis van de familie Noordman: een wit huis in de vorm van de letter ’T’ met daarop een zwart dak in tradi tionele vorm. Ook het huis van de familie Streng is een juweeltje en ligt dicht bij de overgang van de Smit weg in de Compierka- de. Het huis is wit en het zwarte dak zorgt voor het contrast. Noem het maar nieuw bouw in de oude stijl. Hetzelfde geldt voor de woning medewerkers van Make laarskantoor Rijnland in Wad dinxveen zijn gespecialiseerd in woningen voor particulieren. (Foto: Morionko Peters) Het landhuis ’Lest Best’ aan de Burgemeester Smitweg in Hazerswoude-Dorp. Zondermeer een toepasselijke naam. (Foto: Wolter Plonije) fauteuils uit de zestiger jaren. Het gaat dan vooral om de kuipmodellen en de stoelen met zitschalen van gelami neerd hout. Ook bekende klassiekers als de opblaas- stoel, het kunststof zit-ei en de zitzak mogen zich weer in een warme belangstelling ver heugen. De meeste zitmeubelen zijn gestoffeerd in wit, ecru, grijs of bruin. Mondjesmaat duiken zachte tinten op als lavendel, kerrie, beige en levertinten met een lichte groenzweem. Een enkele keer zien we knal rood als sterke accentkleur. Voor banken en zitmodules zijn subtiele structuurstoffen in. Het gaat niet langer om de print van een stof, maar om de touch ervan. Die is, samen met de kleur, sfeerbepalend. De materiaalmix is sterk in opkomst: bijvoorbeeld een bank in linnen met kussens van leer of vilt. Wie goed zoekt, vindt zelfs uitgespro ken spannende stoffen als lak- plastic, lycra, organza en me tallics met aluminium of ko perdraad. Ook gezien: kussens van transparant sili conenrubber, zichtbaar gevuld met... stro! Iff w Voor een complete vrötmtnneMng. Kom eens langs voor een vrijblijvend advies. met korte vierkante pootjes. Een nieuwe kijk op wonen bieden de modellen met een multifunctionele ruggesteun; de bank heeft dan als het wa re een vensterbank achter bank achter de eigenlijke rug gesteun. Deze is bruikbaar als sidetable, werkblad of door getrokken tot op de grond als opbergruimte. In een enkel geval kan de rugleuning hori zontaal worden geklapt om dienst te doen als tijdelijk ta felblad. Sowieso hebben ontwerpers veel nagedacht over de com binatie bank-tafel. Het resul taat: banken met een los op- zettafeltje (handig voor bord of kopje), banken waarvan net middelste rugkussen omge draaid als tafeltje kan funge ren en de banken met allerlei insteek- en/of aanhaaktafel- tjes. Helemaal ingenieus zijn de verstelbare zitprogram- ma’s waarbij, zodra twee ele menten uit elkaar getrokken worden, een laag tussentafel- tjes verschijnt. De grote zitprogramma’s vin den een speelse tegenhanger in fauteuiltjes en chaises-lon- gues. De wat klassiekere mo dellen zijn veelal geënt op de robuuste ’rooksteel’ uit de ja ren dertig. Veel ijler ogen de kuipstoeltjes, vaak op een draaivoet en soms voorzien van een bijpassende hoeker (voetensteun). Een nieuwe trend zijn de ex tra brede loveseats, een an- derhalfzits, om royaal alleen of intiem met z’n tweetjes te relaxen. Ook de chaises-lon- gues doen weer helemaal mee, soms uitgevoerd in jeug dige, cartoonachtige belijnin gen. Opvallend is het grote aantal heruitgaven van succesvolle BOSKOOP - Op het gebied van voor- en achtertuinen heeft Boskoop een naam hoog te houden. Hoe kan het ook anders, Neerlands belangrijk ste handelsplaats van hees ters, perkgoed en aanverwan te artikelen is op het gebied van tuinarchitectuur een voorloper. Boskoop heeft de naam, maar op het gebied van boomkwekerijen moet Bos koop eigenlijk in een adem met Hazerswoude-Dorp ge noemd worden. Want ook daar kunnen ze er wat van. De bewoners aan de Burge meester Smitweg laten dan ook zien hoe het moet. Wie zijn of haar tuin zelf wil aan leggen of wil herinrichten, doet er dan ook verstandig aan een bezoek aan de weg in Hazerswoude-Dorp te bren gen. En oh ja, geniet dan gelijk ook even van de bijzondere huizen, die langs de Smitweg gebouwd zijn. Saillant detail: niet een huis staat vast aan een ander in de vorm van een rijtje of twee-onder-een-kap. Deze weg, een zijweg van de Voorweg, leidt verkeersdeel nemers binnendoor naar Bos koop. Op de kruising van de- tyrAandstnat 4 Waddinxveen U VWT ONS TWEE STRATEN ACHTFR HET GEMEEMFHUIS

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 17