Kleinmeubelen bekennen kleur Meubel van doch beste advies morgen: sober speels 1 rz De Ridder voor beter slapen J «s Boek voor echte J brengt strakke lijn in interieur Woonthema ‘Power* PROBABLY THE BEST KITCHENS IN EUROPE 1 :hens ANTWOORDCOUPON De Ridder in Alphen aan den Rijn is gelegen in het gebied Rijnhaven, naast Karwei. Er is volop parkeergelegenheid. Dealer van o.a.: Auping-Royal, Arli, Bedding House, Boras, Bergstrasse, Christian Fischbacher, van Dijk, Diss, Elegante, Eijffinger, Gabel, Hastens, Holland Wolland, Jade, Kardol Verstralen, Lattoflex, Living Collors, L&W, Lloyd loom, Mercantini, Musterring, Norma, Poseidon, Svedex, Schaffer, Texelana, T/M line, Treco, Wyers interior, Yellow, Zevenslaper, eigen donsdekbedatelier. een plaatje Dinsdag t/m Donderdag 09.00 - 18.00 uur Vrijdag (koopavond) 09.00 - 21.00 uur Zaterdag 10.00 - 17.00 uur Buiten deze openingstijden op afspraak. Voor wie beter slapen wil, van een slaapkamer zoekt, of het linnengoed praktisch wil opbergen: De Ridder Nachtrustadviseurs is het adres voor de totaalinrichting van uw slaapkamer. Ir 1 82 01 Eikenlaan 229 2404 BP Alphen aan den Rijn tel. 0172-422257 - www.deridder.nl f||: |gggg gg Bestellen is mogelijk. Stuur llif A lei vrolijke kleurtjes. Totaal anders qua stijl zijn tafeltjes met bladen van hout of glas of aluminium pootjes. Minimalis ten zijn vooral gecharmeerd van de gipsenachtige modellen in stalen buis. lakt. Speciaal voor de breed beeld televisie zijn er lage, platte trolleys ontwikkeld. schitterend kijkboek met tal loze mogelijkheden: Wie is wanneer geopend, Waarin zijn ze gespecialiseerd en Hoe kan ik ze gemakkelijk bereiken? Het staat er alle maal in! Ook voor de wensen van de computergebruiker hebben de fabrikanten duidelijk oog ge kregen. Er zijn inmiddels een fors aantal trolleys met specia le indelingen voor computer en randapparatuur die het pre dikaat ’design-like’ met trots mogen dragen. Moderne tech nologie heeft daarmee in de huiskamer z’n plekje gevon den. In Keulen, Kortrijk en Mil aan worden jaarlijks de meest toonaangevende meubelbeurzen van Europa gehouden. Daar worden de trends gezet voor nieuwe kleuren, maatvoeringen, constructies en stoffeer- technieken. De designmerken laten er geen twijfel over bestaan: in het huidige trendbeeld is wit de interieurkleur, op de voet gevolgd door tallo ze grijze en bruine kleuren. Lavendel, oker en grijs groen zorgen her en der voor een subtiel accent. Hiermee is de basis - ban ken, fauteuils, eethoeken en kasten - vrij neutraal en sober. De nadrukkelijke aanwezigheid van koele materialen als aluminium, buisstaal en glas, geeft de interieurs een zeer minima listische en vaak kantoor achtige uitstraling. Toch wordt wonen anno 2000 verre van saai. Aller lei kleinmeubelen zoals bij zettafeltjes en poefjes (het interieuritem bij uitstek) lampen en accessoires kn allen er qua kleur juist uit. In gifgroen, hardrood, fuch sia, knaloranje, zonne- bloemgeel en aquamarijn zetten zij speels de puntjes op de ’i’ in de interieurs van morgen. I I I I I 1 Ja, ik wil graag meer informatie over de Bluestone keukens. L 1 - 1 I Adres: I 1 Woonplaats: - I Telefoon: 1 i - i i I -I liefhebbers van antiek Begin september verschijnt het Jaarboek Nederlandse Antiekzaken 2000. Deze 544 pagina’s tellende uitgave is een compleet naslagwerk voor alle kopers en belang stellenden van antiek. Over zichtelijk per provincie inge deeld met de plaatsen en an tiekzaken op alfabetische volgorde en voorzien van een handig zoekregister. Voor velen wordt dit boek wellicht het einde van een lange zoektocht naar dat ene stuk, voor de meesten een wegwijzer in 'Antiek Neder land’ en voor iedereen een worden dergelijke tafels veelal gecombineerd met banken en relaxfauteuils die dicht bij de vele kunststof tafeltjes in aller- grond staan en daardoor een loungeachtige indruk maken. De meeste salontafels zijn vierkant of rechthoekig, maar hebben toch iets speels: een glazen blad en met daaronder een zichtbare vakverdeling, een afneembaar blad of schuif- Een trend op zich zijn de zoge- laatjes aan de zijkanten. Handig naamde drie-in-een tafeltjes in de afstandsbediening, drie hoogtes, vaak met bladen in verschillende lengtes. Los zijn ze ideaal als bijzettafeltjes, maar ze kunnen ook met twee Van helder wit tot diep zwart variëren de kleuren in dit haast kleurloze thema. In plaats van kleuraccenten zien we hier ac centen door de afwisseling in matte en glanzende materialen, transparante en niet transpa rante oppervlakken. Het wit heeft soms een warme room gele gloed en ook de kleur ’greige’, een combinatie van grijs en beige. Harde materialen, of materia len met een harde uitstraling, geven de toon aan: hoogglan- zend chroom, zijdeglans alumi- of drie gegroepeerd worden om dienst te doen als grotere salontafel, televisietafel en zelfs als bankje of sidetable. Veel modellen hebben een overhangend blad; van gelami neerd hout of gebogen alumi nium. Glas is elk jaar duidelijker aan wezig, in allerlei bewerkingen en kleuren. Met name voor kleine vitrinekastjes, contai- nerkastjes en audio-video kastjes wordt steeds vaker glas gebruikt in zachte pastel tinten, gezandstraald en/of ge- voor leesbril of sigaretten. Veel mensen nemen helemaal geen salontafel meer, maar Openingstijden: Kracht straalt je tegenmoet bij het woonthema ’Power’. De vormgeving is gestroomlijnd en futuristisch. Eenvoud en com fort gaan hand in hand: geen overdadige decoratie, liever één mooi object dan een veel voud aan onbeduidende acces soires. Een ’minimal’ interieur voor een maximaal effect. On danks de soberheid en de strakke vormgeving is het niet afstandelijk. kiezen voor bijzettafeltjes. Heel leuk zijn bijvoorbeeld de Het nieuwe inte rieuritem van 1999 zijn poefjes. Verkrijgbaar in de meest rare kleuren, zijn het blikvangers bij uitstek, zeker in een verder rede lijk neutraal inte rieur. Ook ande re kleinmeubelen zoals de vele bij zettafeltjes, kruk jes, kastjes en rolcontainers be kennen volop kleur. Gifgroen, knaloranje, zon- nebloemgeel, hardblauw, zuur- stokroze of fel rood. Wie durft? Poefjes, in allerlei vormen en harde kleuren, zijn leuk om te zien en bo vendien functio neel. Gebruik ze als voetenbankje of zitobject, ge woon daar waar nodig. Want licht in gewicht als ze zijn, zijn ze mak kelijk verplaats baar. Een Itali aans merk levert zelfs poefjes met binnenin een ver borgen, opblaas baar matras. - :W '33-35 .Hoogs. 032) (0)3 314 032) (0)3 314 86 57 Vrijheid s B 232<‘ België tel. (003^ fax (0031 nium en mat gezandstraald ij? zer. Glas in zijn meest heldere en transparante uitvoering; Kunststof, transparant en niet transparant, heeft vaak een matte finish. Revolutionaire kunststofvezelS met ongekende mogelijkheden en-ook ’blends’ van natuurlijke en kunstmatige materialen. De( ze nieuwkomers hebben vaak extreme eigenschappen; som-1 mige zijn zo stijf als een plank en andere juist weer zo soepe| dat ze bijna vloeibaar lijken. Voor glanseffecten worden er ragfijne dunne metaaldraderl doorheen geweven. Strakke lijnen bepalen de vorm van de meubels, zowel recht er) hoekig als rond en gestroom-* lijnd. De stoffering is als een tweede huid strak om de meu-J beis gespannen. Behalve func] tioneel en minimalistisch zijn de ontwerpen zeer vooruitstre-, vend soms zelfs futuristisch. Dit alles zonder de menselijke maat en leefbaarheid uit het oog te verliezen. NA CHTRUST-ADVISEURS g I ’Scene’ van Montis is een modulair zitsysteem, bestaande uit vierkanten en rechthoeken. De massieve zitting staat luchtig op dun- De grote zitpro- ne metalen poten. Ranke rugsteunen vouwen zich rondom de hoekpunten, als een opgestoken kraag. Bij de rechthoek kunnen gramma’s hebben twee rugsteunen naast elkaar maar ook diagonaal tegenover elkaar worden geplaatst. Omdat de ronde rugsteunen om de hoek- de proef even- punten zijn geslagen kan men ongedwongen in meerdere richtingen gaan zitten zonder iets te hoeven verplaatsen. eens omarmd, meestal in de vorm van een la ge, vierkante module. Ze zijn inzetbaar als royale voeten- bank, extra zitproef en zelfs als tafel. Op tafelgebied is er veel ver anderd. Zo zijn salontafels in de loop der jaren eigenlijk steeds onzichtbaarder gewor den. Stonden ze vrijwel altijd op zithoogte, tegenwoordig zijn wieltjes of pootjes van vijf tot vijftien centimeter hoog of zelfs een simpel blok op de vloer eerder regel dan uitzon dering. In de low living trend ïiu'iïii'11'.gar,, BLUESTONE KITCHENS Hoogstraat 110 2851 BJ Haastrecht Nederland tel. (0182) 50 33 31 fax. (0182) 50 27 62 Bestellen is mogelijk. Stuur een briefje of briefkaart naar Adelpha B.V., postbus 31006, 6503 CA Nijmegen onder vermelding van jaarboek. U betaalt dan (bij aflevering) de normale prijs verzend- en rembourskosten: 52,35. Van uw bestelling ontvangt u een schriftelijke bevestiging. 'AMSTERDAM LEIDEN DE RIDDER

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 18