Waddinxveen verwacht in de loop van 2000 met nieuwbouw ’de Passage’ te kunnen beginnen OP OPRUIMING 10 TOT 50% KORTING Zonnebanken/-hemels ZONDAG OPEN van ll tot 17 uur Cactus, vetplanten, orchideeën tfc en vleesetende planten show!!! vrouwen I. Informatie- spreekuur voor allochtone Bedrijvensportdag zoekt ook sponsors via internet Meepraten over plek voor vier woonwagens T Silco vernieuwd F RTW zond info-avond live uit Gereformeerde zondag bij RTW Kantorenpark bij Reeuwijk verkocht Verste VBOK- ballon in Kiel Kerkdienst uit Gouda op Radio 5 De Gouwestem zingt in Praag G^oenTik met hoge kortingen op o.a. diverse Alisunmodellen 1 -Ml 16.95 150. GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN lï' Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 K' 1 TUINLEVEN RIJKE HET 4 Welkom op de site van Bedrijvensportdag Waddinxveen [DIN Let op: 's avonds geopend f BEDRIJVEN GROTE ZOMER OPRUIMING. Nü profiteren. Kijk op de kortingsstickers van de artikelen en tel uit uw winst! Hoe eerder u komt, hoe meer keus u heeft. SUPER I AANBIEDING: Alisun EG 10 zonnehemel BEDRIJVEN SPORTDAG BEDRIJVEN .tv PAGINA 27 WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN door BERT J. WOUDENBERG Een ogenblik geduld alstublieft iS kerkelijk seizoen op zondag 12 september hebben voorbereid. In het nieuwe bestemmingsplan ’Centrum ’99’ voor ’de Passage’, dat uit gaat van verhuurbare oppervlakte aan detailhandel, horeca en dienst verlening van in totaal 14.045 vierkante meter, is de locatie ’Vis’ (te zien worden met de eerste fase. Deze fase omvat de bouw van winkels en woningen ter plaat se van de voormalige spijsfa- briek van C.P. Broer BV. WADDINXVEEN - Maandag avond 30 augustus begint het 135 leden tellende Waddinx- veense mannenkoor ’De Gouwestem’ weer met de repetaties in de hervormde Bethelkerk aan de Bilderdijk- laan. Elke maandagavond wordt gerepeteerd onder de bezie lende leiding van dirigent Martin Mans. Op de repeti ties wordt hard gewerkt aan de opbouw van het brede re pertoire, hetgeen bestaat uit geestelijke, klassieke en pop ulaire muziek. De sfeer op het koor is on gedwongen en ronduit kame raadschappelijk, zo wordt ge zegd. De repetities zijn van acht tot tien uur met een pauze van een kwartier. Mannen die van zingen hou den zijn van harte welkom. ’Zingen is gezond en ont spant, het voorkomt stress, het is goed voor je hart en bloedvaten. Maak daarom tijd vrij voor deze goede vorm van ontspanningen’, aldus de koorleden. Voor het komende seizoen heeft De Gouwestem weer een prachtig koorprogramma opgesteld. In september zal bijvoorbeeld worden gezon gen in Rotterdam en Schoon hoven. In de laatste week van okto ber gaat het mannenkoor op concertreis naar Praag in Tsjechië, de gouden stad aan de Moldau. Voor deze reis hebben zich al veel mannen opgegeven, maar er gaan ook veel partners mee om een week te genieten van de schoonheid van dit prachtige land. Er zal niet alleen in Praag maar ook in Waddinx- veens zustergemeente Pelhri- mov gezongen worden. Belangstellenden kunnen zich nog altijd opgegeven om met De Gouwestem mee te gaan. De reis is van maandag 25 oktober tot en met zaterdag 30 oktober. Na terugklomst uit Tsjechië wacht het Waddinxveense koor weer de drukke decem bermaand met diverse kerst concerten. In 2000 zijn er eveneens weer optredens gepland met als hoogtepunt het optreden met het bekende jostiband Orkest. WADDINXVEEN - Zaterdag 5 juni hield de werkgroep Wad dinxveen van de Vereniging ter Bescherming van het Ongebo ren Kind (VBOK) in het kader van de internationale dag voor het leven een ballonnenwed strijd op de braderie in de Dorpstraat. Er zijn een paar kaartjes teruggekomen. Het kaartje dat het verste kwam was van Mariene Cammeraat uit Zoetermeer (4 jaar). Haar kaartje werd gevonden in Kiel in Duitsland (bij de Deense grens). Zij wint de cadeaubon. Uit Zetel (ook Duitsland) kwam het kaartje van haar zus je Jacoliene (2 jaar). Voor haar is het gezelschapspel. De derde prijs, een tekenset, gaat naar Anne Vermulm (8 jaar). Haar kaartje werd gevonden in Rou- veen in Nederland. seerde sponsors kunnen hier een of meerdere teams spon soren. jaar adviezen en oplossingen aan tevreden klanten die een interieur op maat en aan de hand van de eigen smaak wen sen. Regentesseplantsoen 52 (centrum hoek Kleiweg bij Kleiwegbrug) 2801 CM Gouda. Telefoon (0182) 52 99 04 I zaterdag van 10.00-17.30 uur De winkelpanden naast de Kruiskerk zijn pas in de derde fase van de nieuwbouwplannen voor het hoofdwinkelcen trum aan de beurt. Ze zullen pas dan worden aangepast. (Foto: Sjaak Noteboom). met 26 sociale huurwoningen gerealiseerd. De tweede fase, met eveneens 26 sociale huurwoningen, is in aanbouw. De derde fase omvat 43 koopappartementen. Dit deelprogramma wordt ontwik keld door Trebbe Bouw West BV. WADDINXVEEN - De weke lijkse kerkuitzending van de lo cale RTW-radio wordt zondag morgen 28 augustus van negen tot twaalf uur verzorgd door de Gereformeerde Kerken in Waddinxveen. Om negen uur begint de uit zending met het kinderpro gramma, gevolgd door de kerk dienst uit de Ontmoetingskerk GEOPEND ma. t/m vrij, van 10.00-21.00 uur iV. UVA snelbruinings- lampen van 18.95 voor NU 3 weken! verhuur zonnehemels slechts hoofdwinkelcentrum voor een plaats met een bevolkingsom vang van inmiddels 27.000 in woners. De tekortkomingen betreffen onder meer het onvolledige winkelaanbod, het onvoldoen de en geringe verblijfsklimaat en de afwezigheid van relaties met de directe omgeving. In verband hiermee is in febru ari 1994 door de gemeente raad besloten tot vernieuwing en vergroting van ’de Passage’ over te gaan. Hiertoe hebben de project ontwikkelaars William Proper ties BV en MAB BV een plan ontwikkeld, dat echter gezien de uiteindelijke omvang vorig jaar mei geen genade kon vin den bij de Haagse bestuurs rechter die een stokje stak De allernieuwste modellen in onze showroom. Verkoop van: Alisun - Hapro - Cleosun - Palm Beach - Philips Vraag nu onze leaseplan brochure gratis aan! Bel nu 0800-0230353 Lid van Profzon en Sanezo (erkend door K. W.F. en Huidfonds). WADDINXVEEN - De locale RTW-radio heeft maandag avond 23 augustus de informa tiebijeenkomst in het gemeen tehuis over de centrumvisie li ve uitgezonden. Vanwege de verwevenheid van 'Souburgh’ met ’de Passage’ is in het nieuwe bestemmings plan ’Centrum ’99’, naast het winkelcentrum, tevens het (toekomstige) woonzorgcom plex opgenomen. Het nieuwe plan voorziet in vernieuwing en uitbreiding van de Passage en wordt omsloten door de Stationsstraat, Kanaal straat, Juliana van Stolberglaan, Prins Bernhardlaan en de spoorlijn Alphen aan den Rijn- Gouda. WADDINXVEEN - Terwijl de bevolkingsinspraak over de nieuwe centrumvisie van het college van Burgemees ter en Wethouders voor het gebied tussen Passage en Brugcentrum maandagavond nog volop aan de gang was, beschikten de gemeenteraadsleden die lid zijn van de raadscommissie Ruimtelijke Ordening en Economische Zaken al over het bestemmingsplan ’Centrum ’99’, ’zo dat u meer tijd beschikbaar heeft voor de bestudering er van’, aldus commissiesecretaris J. Stolze. EuropaTuin Boskoop (N207 afslag Boskoop Noord-oost) Schermafdruk van de inbternetsite van de Stichting Be drijvensportdag Waddinxveen in samenwerking met de Rabobank Waddinxveen. Het Waddinxveense gemeentebestuur denkt dat in de loop van volgend jaar (2000) be gonnen zal kunnen worden met de eerste fase van een vernieuwd en uitgebreid hoofd winkelcentrum ’de Passage’. De eerste fase omvat de bouw van winkels en woningen ter plaatse van de voormalige spijsfabriek C.P. Broer. (Foto: Sjaak Noteboom). worden ingegaan. Belangstellenden en omwonen den kunnen zich voor het bij wonen van de informatiebijeen komst opgegeven bij publieks voorlichter W. Vermeij vóór vrijdagmiddag 27 augustus om twaalf uur. Bij onvoldoende be langstelling gaat de bijeen komst, die overigens niet is be doeld voor een discussie over het totale plan Coenecoop 3, niet door. Aan de hand van het besproke ne op de informatiebijeen komst zal worden bekeken op welke wijze precies de vier woonwagenstandplaatsen, die een aanvulling vormen op het krappe woonwagencentrum aan de Pater Jornaweg, in het nieuwe ontwerp-bestemmings- plan een plaats zullen krijgen. Bekend is overigens al wel dat het bestuur en de directie van het nabij gelegen Coenecoop College aan de Dreef de komst van de nieuwe woonwagenlo catie in hun ’achtertuin’ met zeer gemengde gevoelens tege moet ziet. De gemeente Waddinxveen heeft intussen wel 50.000 gul den uitgetrokken om de ver huizing van de woonwagens planologisch voor te bereiden. Toen eerder dit jaar bleek dat er wel eens 1,2 miljoen gulden voor deze verhuizing nodig was stak de gemeenteraad daar een stokje voor. WADDINXVEEN/GOUDA - Zondagmiddag 29 augustus om vijf uur wordt de eredienst van de CAMA Gemeente Gouda uitgezonden via Zendtijd voor Kerken op Radio 5. Een hoorspel in de kerkdienst is onderdeel van de preek. Voorganger is ds. A. W. David- se. Het thema is ’De multi reli gieuze samenleving’. De Schriftlezing is uit Ef.2:1-9 (Het Boek). Voorafgaand aan de Bijbellezing vertelt Joke Heystek haar verhaal. In het spiksplinternieuwe be stemmingsplan ’Centrum ’99’ staat aangegeven dat ’de Passa ge’ 14.045 vierkante meter verhuurbare oppervlakte aan detailhandel en maximaal 20% aan horeca en dienstverlening zal gaan omvatten (inclusief Vis en ’Mieke’ en exclusief ABN- AMRO Bank). De maximale bruto-vloeroppervlakte gaat 18.050 vierkante meter bedra gen (inclusief ABN-AMRO Bank). Het gemeentebestuur schrijft in het nieuwe bestemmings plan dat in de loop van volgend (Groensvoorde) met als voor- jaar (2000) gestart zal kunnen ganger ds. J.P. Koning uit Reeuwijk. Tevens is er bevesti ging van de ambtsdrager. In het programma na de kerk dienst is er een gesprek met enkele commissieleden, die de Vervolgens wordt een aanvang startzondag voor het nieuwe gemaakt met de tweede fase, te weten de vernieuwing van de noordkant van de Passage. Daarna start de derde fase, waarin de winkelpanden naast de Kruiskerk aangepast zullen worden. De overoge werkzaamheden, zoals de aanpassing van de in frastructuur, de inrichting van het hoofdwinkelcentrum en de renovatie van de gevel van de zuidkant van het winkelgebied •'X’ Op deze avond gaf het college uitleg over de visie zoals die er nu voor het gebied tussen Pas sage en Brugcentrum ligt en konden aanwezigen vragen stellen hierover. REEUWIJK/WADDINXVEEN - Beheermaatschappij De Wit heeft Kantorenpark Reeuwijk- zullen als laatste worden uitge- se Poort verkocht aan Hanze- vast/MPC Münchmeijer Peter sen Hamburg. Het in twee jaar tijd gerealiseerde plex op een rijksweg Al 2 (Utrecht-Den Haag) zal eind 1999 geheel zijn afgerond. Hanzevast/MPC Münchmeijer Petersen Capital investeert hoofdzakelijk in za- «AIMMNXVEEN SPORTDAG WABOfrsXVEÉN de showroom in gebruik. Het bedrijf, dat thuis is in span plafonds, systeemplafonds, meubelmakerij, interieurbetim- meringen, houten plafonds en voor de verleende bouwver gunning. Inmiddels is ten noorden van het bestaande winkelcentrum doorgegaan met de bouw van het woonzorgcomplex ’Sou burgh’. Woonpartners Mid- den-Holland heeft inmiddels een appartementencomplex Deze week geldig of zolang de opruimingsvoorraad strekt. U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond I sep tember om half acht wordt in het gemeentehuis een informa tiebijeenkomst gehouden over de aanleg en inrichting van vier nieuwe woonwagenstandplaat sen in het gebied van het be drijvenpark Coenecoop 3 aan de Kanaaldijk. Over het realiseren van deze nieuwe woonwagenstandplaat sen, die in de plaats komen van het tijdelijke woonwagencen trum aan de Meteorenweg in Zuidplas-extra, zal tijdens de informatiebijeenkomst nader Zaterdag Zondag Koffie met gebak ƒ3,50 Rijneveld 86 Boskoop tel. (0172) 21 61 14 op de foto links) op de hoek met de Kanaalstraat meegenomen, evenals trouwens drogisterij-parfumerie ’Mieke’ (foto rechts). (Foto’s: Sjaak Noteboom). die allen in de Randstad zijn ge legen. Met de verkoop van Reeuwijkse Poort is een be drag gemoeid van circa ƒ96.000.000,-. Beheermaat schappij De Wit zal zich ook in de toekomst bezig blijven hou den met het ontwikkelen en beleggen in vastgoed. Het spreekuur is iedere don derdag, uitgezonderd de schoolvakanties, van I 1.00 - 12.00 uur. Men kan ook telefonisch contact opnemen tijdens het spreekuur op nummer 616860. I van nuvoor/l395r voerd. Uitgangspunt voor het be- Capital GmbH Co. uit stemmingsplan ’Centrum ’99’ is de analyse dat een hoofd- kantorencom- winkelcentrum voor geheel zichtlocatie langs Waddinxveen nog steeds ont breekt. De huidige winkel- structuur in het Gouwedorp kent een achttal concentraties, waarvan er één functioneert als onvolledig hoofdcentrum, kelijk vastgoed. Het Duitse be- Om afvloeiing van koopkracht drijf kocht ook vorig jaar al di- tegen te gaan wordt sinds eind verse kantoorcomplexen van jaren tachtig gedacht aan her- Beheermaatschappij De Wit ontwikkeling van het hoofd winkelcentrum. ’De Passage’ de voldoet namelijk in de huidige vorm niet aan de eisen, die ge steld mogen worden aan een WA0O1NXVEEN -ts WADDINXVEEN - Vanaf donderdag 26 augustus houdt de gezondheidsvoorlichtster van de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk, me vrouw Halima Elmorabet, spreekuur voor allochtone vrouwen in buurtcentrum ’de Boog’ aan de C. Huygenslaan 2. Halima geeft geen medische adviezen, maar zij kan prakti sche adviezen geven bijvoor beeld bij problemen met voorgeschreven medicijnen of diëten, procedures in zieken huizen en allerlei andere vra gen waar vrouwen mee zitten. Bovendien kan zij informatie geven over allerlei activiteiten in Waddinxveen, zoals de peu terspeelzaal ’Yasmina’ voor al lochtone peuters, de speel-o- theek, taallessen en de biblio theek. Voor problemen rond de ont wikkeling en opvoeding van kinderen is er het Opvoedbu- reau. Voor vrouwen die echter pro blemen hebben met de Ne derlandse taal, kan Halima be hulpzaam zijn om contacten te leggen met het dit bureau. WADDINXVEEN - Zaterdag drijvensportdag’kunnen niet al- 18 september wordt in sport- leen nieuwsgierige toeschou- hal ’de Dreef voor het zesde wers een voorproefje nemen achereenvolgende jaar de Be- op de sportdag. Ook geïnteres- drijvensportdag Waddinxveen gehouden. Voor dit sportieve evenement zoekt de organise rende stichting sporsors via in ternet. De Lions Club, Tafelronde, Ro- Showroom van tary en Rotaract hebben weer acht teams van verschillende Waddinxveense bedrijven voor de Bedrijvensportdag Wad dinxveen uitgedaagd. Aangemoedigd door de organi satie, benaderen deze bedrijven hun sponsors om zodoende SPORTDAG o Jr WADDINXVEEN - Silco Wad dinxveen, met een kantoor en showroom aan de St. Victor- straat en een magazijn en werk- sponsors om zodoende plaats aan de Zuidkade, neemt geld bij elkaar te krijgen. De volgende maand een vernieuw- opbrengst is bestemd voor lo cale organisaties met ideële doelstellingen. Dat de Stichting Bedrijven sportdag Waddinxveen met haar tijd meegaat, blijkt wel uit wanden, (schuif)kastenwanden het feit dat nu ook via internet en keukenrenovatie, helpt par- teams kunnen worden gespon- ticulieren bij het realiseren van sord. Daarvoor heeft de Rabo- woonideeën. bank Waddinxveen de Stichting Silco Waddinxveen geeft al tien Bedrijvensportdag Waddinx veen een internetsite aangebo den. Via het internetadres ’www.tref.nl/waddinxveen/be- 6 I

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 27