George Baker revival in volle gang in tfOada./ 44 oo VERZIJL sport Dames Nesselande starten nieuw volleybalseizoen ïplverre] REIS, Democratie of machtspolitiek? Met Plusmarkt Diwa naar Blijdorp Badmintonseizoen Invictus van start Verkeerssituatie Groensvoorde Nieuwe hoofd- sponsor Hockey Club Waddinxveen Begin volgend jaar nieuwe cd ga dan eerst op avontuur bij Hypotheekrente vanaf 3,5% seizoen Moerkapelle Start naturistisch zwemmen bij de NPN Jubileum-Nacht van Moerkapelle Saai Waddinxveen r ontvangen v TEL (0182) 55 11 67 volop parkeergelegenheid potters poort/bol werk) Naast de Praxis Goudkade 4 (donderdag koopavond) GRATIS PARKEREN LEZERS SCHRIJVEN PAGINA 31 berg/wandelschoenen reisbenodigheden outdoorartikelen i •rugzakken wandelsokken WOONMODE Tijdens de vele optredens in den lande valt het de zanger op dat gemeenschappen die vele malen kleiner zijn veel meer ac tiviteiten kent dan het Gouwe- dorp. „Wij komen in dorpen... Dat is de helft van Waddinx veen en daar staan drie podi ums met allerlei artiesten. Is het gewoon drie dagen feest tij dens zo’n festival. Duizenden mensen komen daar op af. Waarom niet zo’n feesttent op het evenemententerrein? Hier gebeurt er helemaal niets. Er Is ook helemaal niets voor de jeugd. Voor de disco gaan ze naar Zevenhuizen of Gouda. WADDINXVEEN - Deze week is het badmintonseizoen voor badminton vereniging Invictus weer begonnen. Dinsdag was al weer het begin voor de compe- titiespelers. Enkele goed ge- luimden hebben zelfs de loop trainingen van Jaap van Prooij- en gevolgd deze zomer. Dat is een goede instelling daar de competitie-start niet lang op zich zal laten wachten. Op zaterdag 4 september be gint het voor de mini’s (6-9 jaar) weer in de ’Groenswaard’ van 9:30 tot I 1:00 uur. Hier worden kinderen op een speel se wijze de basiselementen van badminton bijgebracht. Deze trainingen worden dan begeleid door een aantal zeer enthou siaste Invictus-leden. geldende snelheidslimiet vaak fors wordt overschreden. De ze is ter plaatse namelijk 30 ki lometer per uur. Dit pro bleem heb ik ook al eens aan gekaart bij de politie van Waddinxveen. Deze zei, met een onderdrukte glimlach, niet bekend te zijn met de situatie en gaf het advies mij te wen den tot de wijkagent. Wat een service. Omdat de gemeente Waddinxveen al enige tijd op de hoogte is van deze proble- MOERKAPELLE - Vrijdag 3 september start de schaakver eniging Moerkapelle het nieu we schaakseizoen. Op de eer ste clubavond wordt een wed- tussen ‘ouderen* en de ‘jonkies*. Vanaf 20.00 uur is de schaakzaal in dorpshuis Op Moer voor de senioren geopend. Belangstel lenden zijn van harte welkom. De jeugd begint echter al om I8.45 uur. Er zal een nieuwe beginners- Werkgroep PASSAGE RONDOM Ir. E.H. Allaart, J. Maas, C. W. Slob, Mr W.A. de Voogd, Kees Wijdooge. W.A.M. VAN DER LOUW Lindengaarde 54 2742 TK Waddinxveen VESTIGING NIEUWEHAVEN 195 GOUDA Het kantoor is behangen met gouden platen en er komen er nog altijd bij. Het staaft zijn uit spraken. „Een Duitse groep heeft een cover gemaakt van La Paloma Blanca. De gouden plaat die nu nog op de grond staat betekent 250.000 exem plaren maar inmiddels zijn het er al 750.000 èn een tweede plaats in de Duitse hitlijst.* Ge orge Baker hoeft er niets voor te doen maar de kassa rinkelt lekker vanwege het auteurs recht. De zanger laat zijn gage niet of nauwelijks stijgen door de hernieuwde aandacht. Baker houdt daar niet van omdat het bedrag dan continu zou schom melen. „Ik heb helemaal geen zin een jojo-effect. Je moet het in de hand houden. Het is waanzin om de gage te verdub belen als je in de belangstelling staat. Daarna moet je weer te rug. Dan wordt je alleen maar afgeschilderd ais een geldwolf. Ik vind dat als het bij mij regent, dan moet het bij degene die het organiseert ook stevig rege- kaart ontvangen na een succes volle zomeractie van Plusmarkt Diwa in de Zuidplas. In de afge lopen drie weken ontving men bij iedere drie ons vleeswaren een kanskaart. Uit 1500 retour WADDINXVEEN - De Hockey Club Waddinxveen mag zich gelukkig prijzen met de nieuwe hoofdsponsor. Nog net voor het begin van het nieuwe hoc key seizoen is het contract ge tekend met Mulder Boskoop b.v. uit Boskoop. Dit seizoen speelt dames I van de Hockey Club Waddinxveen in kleding gesponsord door Mulder Boskoop b.v. Ook de trainingspakken zijn door de sponsor aangeschaft. De trainingen van de recrean ten starten op 20 september en donderdag 23 september in de Duikelaar. Al eerder kan na tuurlijk vrij gespeeld worden. De jeugd zal op de verschillen de avonden, in de week van 30 september, weer beginnen met trainen. Voor de nieuwe leden is er ge noeg plek tussen de overige spelers. Elke dag van de werk week (behalve woensdag) is er namelijk mogelijkheid om te spelen, op elk wenselijk niveau. Voor leden met een proef-lid- maatschap zijn de eerste vier weken gratis. Voor eventuele verdere vragen/inlichtingen en aanmeldingen, kan worden ge beld met Hilda Mathot (0172- 217649). door Dave Heemskerk WADDINXVEEN - Heel, heel misschien zijn er op een klein eilandje in de Stille Oceaan nog mensen te vinden die de ever greens La Paloma Blanca en Lit tle Green Bag niet kunnen meezingen. Nu, die mogen hun reservaat niet verlaten want Hans Bouwens, alias George Baker, bestormt wederom de hitlijsten. Het aantal optredens per maand verdrievoudigde en begin volgend jaar komt er voor het eerst sinds 1993 weer een cd met nieuw materiaal uit. Natuurlijk is de in Waddinx veen woonachtige zanger nooit gestopt met zingen en compo- seren (onder andere voor Ben ny Neyman en André Hazes) maar dankzij de cultfilm Reser voir Dogs van de bekende Amerikaanse regisseur/acteur Quentin Tarantino en een Ja pans whiskymerk staat George Baker weer volop in de schijn werpers. „In Japan zijn alweer ongeveer 200.000 exemplaren van Little Green Bag over de toonbank gegaan en in de Ne derlandse hitlijsten reikte het nummer tot de twintigste plaats*, aldus de zanger. In het begin hoefde hij wei nig te doen voor het promoten van de liedjes. Maar na verloop van tijd neemt de promotie steeds meer tijd in beslag. „Ei genlijk is het heel simpel ge gaan. Ik ben gebeld of ik in een programma wat wilde doen. Dan kun je ja of nee zeggen. Ik zei dus ja. Ik trad op bij Paul de Leeuw en ben langs geweest bij Edwin Evers in de morgen. Dan sta je daar om half zes in de ochtend op de stoep om voor de uitzending ook nog wat lied jes in te zingen.* Inmiddels is de gekte alweer enige tijd aan de gang. Er is geen blad dat geen artikel over hem heeft gepubli ceerd. Zijn platenmaatschappij bracht onlangs een dubbele verzamel-cd op de markt met de grootste hits van de George Baker Selection. Volgens de zanger loopt ook die plaat als een trein, net zoals zijn optre dens. In plaats van de tien acts Zaterdag 28 augustus tijdens de Rabobank clinic worden zowel Dames I als Heren I voorge steld aan de sponsors en alle belangstellenden. Het voorstel len begint om 17.00 uur, nadat twee hockey internationals een (Foto: Sjaak Noteboom.) clinic hebben gegeven aan de C en D jeugd van HCW. Voor een ieder bestaat de mogelijk heid om tijdens deze open mid dag (vanaf 14.00 uur) onder be geleiding van HCW leden zelf een bal te slaan. Uiteraard zijn hockeysticks aanwezig. Op een industrieterrein zou toch best een disco kunnen verrijzen?* Recent zong Baker in de Ar- cense kasteeltuinen met René Froger waar een kleine 10.000 mensen meezongen met de Waddinxvener. Jong en oud door elkaar. De liedjes wordt hij nooit zat en zijn klaarblijke lijk tijdloos. De respons is nog altijd zo immens dat het leuk blijft om La Paloma Blanca te zingen voor de mensenmassa, zelfs na duizenden keren. „Vergeet niet dat ik mezelf daar ook een plezier mee doe. Als je al die mensen ziet mensen meezingen, hossen, dansen...* Het financiële gedeelte ver meldt hij niet direct maar de nieuwe aandacht voor zijn composities levert natuurlijk ook het nodige geld op. „Lied jes schrijven is een inkomen. Als je een paar wereldhits hebt geschreven dan is dat leuk*, vertelt de rasartiest in zijn op namestudio aan de Zuidkade waar de historie van afdruipt. en toetsen middels een totaal haalbaarheidsonderzoek. Daarna de Passage inpassen. Eerst de Passage erdoor druk ken en dan maar hopen dat de centrum-visie werkelijkheid wordt, mag toch in redelijk heid niet van een raadslid wor den gevergd. Burgers maken bezwaar maar in een plaatselij ke democratie beslissen de le den van de gemeenteraad. Zeggen zij ’ja’ tegen een ver guisd plan? Wat gaan die leden van de gemeenteraad doen met de stemmen die zij van de burgers hebben gekregen. Wat doen met name de leden van de coalitiepartijen PCW, PvdA en WD? Zeggen zij ’nee’ tegen bovenstaande soap-ope- ra, neen, we willen eerst meer zekerheid over de haalbaar heid van de totale centrumvi- sie? Of zeggen ze: ‘Het coali tiebelang gaat voor alles en we stemmen vóór het plan van de WD-wethouder‘? Is de coali tie hen heilig en willen zij de macht houden? Dat zou machtspolitiek zijn. Wij hopen dat Waddinxveen over de schouders van de raadsleden meekijken om te zien hoe de Waddinxveense belangen worden behartigd. We hopen ook dat de daden van de gekozenen nog voor de geest staan als er weer ge stemd moet worden voor een nieuwe gemeenteraad. WADDINXVEEN - Wie her innert zich niet de schitteren de tekenfilm Sneeuwwitje van Walt Disney. Met daarin de ja loerse koningin die in twee ge daanten verschijnt. Het deed ons denken aan de recente plannen van ons gemeentebe stuur met de Passage en de rest van het centrum. Eerst prachtig aangekleed aan de wand in het gemeentehuis: een rooskleurig beeld met weinig verkeer, veel parkeer gelegenheid, sierbestrating, een goede bereikbaarheid en een westelijke rondweg èn een vernieuwd winkelcen trum. Wie wil dat tenslotte niet! Een prachtig toekomst beeld. De moeite waard om te kijken of het kan. Maar zonder westelijke rondweg, de pro vincie heeft er nog geen cent voor uitgetrokken, een hemel- spiegeling. De werkelijkheid is de kwalij ke gedaante van de jaloerse koningin: 9 september wordt de raad gevraagd in te stem men met het inmiddels zo ver guisde winkelcentrum. Nog groter, met nog meer par keerproblemen en met een nog problematischer bereik baarheid. Resoluut afgewezen door de winkeliers. Wat is sterker, het belang van de bur ger of de macht van de poli tiek? De soapserie van Wad dinxveen. Een korte terugblik op de laatste afleveringen: in ’94 besluit de gemeenteraad niet op Be Fair te bouwen maar de plannen uit te brei den. In ’96 wordt de raad ge confronteerd met de medede- in het bezit zijn van een evergr een. „Dat laat ik aan anderen over. Ik heb daar geen zin in. Het is net als een klassieke au to, daar moet je ook geen spik splinternieuwe motor in gooi en. Dan wordt het nep. De mensen van 18 tot 50 vinden het nu ook leuk om te horen. Ik heb mijn eigen sound; het moet ’fun’ blijven. Er wordt ook niet strijd georganiseerd meer oud repertoire van mij uit.* De artiest doet niet mee aan de hype van herenigingen die mo menteel aan de gang is in de muziekwereld. Volgens de zan ger is een hereniging van de George Baker Selection niet aan de orde. Voor hem is dat groep gevormd worden. Hierin hoofdstuk definitief afgesloten. per maand van voor de revival van twee van zijn bekendste liedjes, ’doet’ hij nu 34 optre dens in dezelfde periode. „Ik ga volop naar dis cotheken, festi vals en tent feesten. Ook in het buitenland gaat het ge smeerd. We brengen de num mers nu opnieuw uit in de VS en volgende week (deze week, red.) treed ik op in Portugal voor de televisie.’ WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN kaarten, zijn de winnaars ge trokken en per winnaar wer den vier vrijkaartjes weg geven. Een gezelligde afsluiting van de zomervakantie was hiermee gegarandeerd. matiek maar tot heden ver zuimd heeft adequate maatre gelen te nemen, stel ik deze volledig verantwoordelijk voor de mogelijke schade, ma terieel en/of lichamelijk, die door mij wordt geleden als ge volg van het voortduren van deze situatie. is nog plaats voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar. Er hebben zich reeds enkele kinderen op gegeven. Voor informatie kunt u terecht bij Ben van Geffen, 079- 5932238. Als u van plan bent een woning te kopen is het handig eerst een be rekening te laten maken van de hypotheeklasten. Op deze wijze kunt u nagaan welke woning bin nen uw budget past. Tevens kunt u uzelf in een vroeg stadium infor meren omtrent de verschillende hypotheekvormen die er bestaan. Het maken van een berekening en het geven van voorlichting om trent de verschillende hypotheek vormen doen wij kosteloos. Nou ja, het "kost" u een uurtje van uw tijd. Als u ons vandaag belt bent u deze week nog op de hoogte van uw mogelijkheden met betrekking tot een hypotheek! Een van de meest gestelde vragen omtrent een hypotheek is die over de duur van de rentevaste periode. Moet u uw rente nu 1,5,10 of zelfs 20 jaar vastzetten. Hoe korter de rente- vasterente hoe lager de rente en dus uw maandlast. Op dit moment kunt u uw woning al financieren voor 3,5%. Het tarief voor een 20 jaar vaste rente is echter vanaf 6%. Of u er verstandig aan doet te kie zen voor een korte rentevaste pe riode is van een aantal factoren af hankelijk. Wel ziet u dat het kan lonen te kiezen voor een kortere rentevaste periode! Laat u hier over goed voorlichten door een onafhankelijk tussenpersoon ge specialiseerd in hypotheken. Bel ons voor het maken van een vrijblijvende afspraak. Ons tele foonnummer is (0172) 21 37 15 H. van der Loo Van der Loo Verzekeringen Heij en manager Martin Heer schap. Als onderdeel van de Stichting Topvolleybal Rotter dam profiteert de selectie daarnaast van de beschikbare faciliteiten, zoals medische be geleiding, Asics sportkleding, Extran sportvoeding etc. Omdat het Ie herenteam van VC Nesselande in december in de nieuwe topsporthal naast de Kuip in Rotterdam gaat spelen, is besloten de thuis wedstrijden van het I e dames team op zaterdagavond in de grote hal (centre court) van dorpshuis Swanla af te wikke len. Een kleine enquête onder vas te bezoekers van zowel het heren I als dames I toonde aan dat hiervoor veel belang stelling bestaat, temeer daar de wedstrijden van heren I voor de vrijdagavond staan ge pland. Het zal voor de speel sters ongetwijfeld wennen zijn, maar ze kunnen er ook belang rijk voordeel van trekken ten opzichte van teams die hele maal niet gewend zijn op cent re court te spelen. Bovendien kan het publiek be ter worden ontvangen. De thuiswedstrijden zullen om 19.00 uur aanvangen en veelal voor 21.00 uur zijn afgelopen. Inmiddels zijn de dames al weer een week in training en staat voor zaterdag 28 augus tus de eerste oefenwedstrijd geboekt, in Swanla om I4.00 uur tegen Rijswijk. De weken hierna worden er vele oefenwedstrijden afge werkt, onder andere tijdens een internationaal toernooi in België op zaterdag 4 septem ber. Op zaterdag 25 septem ber staat er weer een oefen wedstrijd thuis gepland, om 15.00 uur tegen DAC uit Hoogezand. ZEVENHUIZEN - Het Ie damesteam van VC Nesselan de, dat dankzij een 3-jarig sponsorcontract met compu- terproducent Data General deze naam voert, heeft de trainingen voor het nieuwe seizoen in de landelijke Ie divisie hervat. Ten opzichte van het vorig seizoen, waar in een zeer verdienstelijke derde plaats werd gehaald, zijn enkele belangrijke wijzigingen doorgevoerd. I Helaas vertrokken ook dit sei zoen weer enkele talentvolle speelsters naar de eredivisie. )<uth Minderhoud vertrok naar [WC uit Vught en Eva Heer schap sloot zich aan bij haar [zus bij AMVJ in Amstelveen. [Tenslotte besloot Monique van Dijk na de geboorte van haar dochter een niveau lager jte gaan spelen, waarmee ze een mooie carrière van 10 jaar ibij het I e damesteam afsloot. [Trainer/coach Jan Visser slaag de er echter in drie goede aan vullingen voor zijn selectie aan jte trekken. Van Cito uit Zeist kwamen Barbara Knap, een er varen 25-jarige spelverdeel- ister, en de 17-jarige Karin van [der Maat over, die zich als tniddenspeelster sterk heeft ontwikkeld. Met deze jonge [selectie van twaalf speelsters [zijn wederom alle posities dubbel bezet. Omdat Willem Jan van Yperen besloot te Stoppen met volleybaltraining, neemt Jan Visser de training en coaching over, daarin bijge staan door verzorger Paul de naar Diergaarde Blijdorp. ling van de ontwikkelaars dat I4000 m2 het minimum is en de raad heeft ermee inge stemd. Het Be Fair-plan was indertijd verworpen omdat het met zijn 13000m2 te groot was. De omwonenden, die keer op keer voor de gek wa ren gehouden, schreven een bezwaarschrift: we willen graag een vernieuwd winkel centrum, maar dit gaat de mo gelijkheden van deze plek te boven. De rechter zei ‘Bouw schorsen', de Rijksgebouwen- Dienst zei ‘Het is niet I4000, maar l8000m2 bvo, en de Commissie voor Bezwaar schriften (elke fractie leverde een raadslid!) zei: ‘Bouwver gunning intrekken en ver keerscirculatieplan herzien*. Inmiddels was het mei I999 geworden. De volgende zet van het colle ge van B&W? Het College probeert de gemeenteraad zover te krijgen om gewoon die l8000m2 toch te bouwen. Sterker nog, men introdu ceert een andere definitie van het vierkantemeter-gedoe, waardoor de bouwplannen bijna 20.000m2 bvo groot worden... Toen werd het de winkeliers te gortig: ‘Een groot winkelcentrum? Graag. Maar voor dit plan is op De Passage geen ruimte. We wachten nog liever drie jaar op een goed, evenwichtig plan.* Gelijk hebben ze. Tegen het ontwikkelen van een centrum-visie bestaat op zich geen enkel bezwaar. Maar dan graag in de juiste volgorde van werken: visie uitwerken nen.* Op die manier blijven de organisatoren bij hem terugko men. Het is een bepaalde luxe positie waarin een artiest ver keert als de liedjes eeuwig heidswaarde hebben. Zo weigert George Baker een houseversie te maken zoals veel andere artiesten doen die Start schaak George Baker staat weer volop in de spotlights. De zanger zag het aantal optredens verdrievoudigen en is inmiddels bezig met een geheel nieuwe cd die begin volgend jaar moet verschijnen. WADDINXVEEN - Tijdens een speciale Plusmarktavond op 19 augustus, hebben tachtig mensen mogen genieten van een avondje Diergaarde Blij dorp. Deze mensen hadden een vrij- Doormiddel van deze brief wil ik mijn ongenoegen kenbaar maken over de verkeerssitu atie op de Groensvoorde. Veel fietsers, bromfietsers, au tomobilisten en zelfs bus chauffeurs schijnen niet te we ten dat rechts hier voorrang heeft. Men concentreert zich liever op de vraag wie het eerst bij de, ook al zo tactisch geplaatste, wegversmalling is, om ook hier geen voorrang te hoeven verlenen, waarbij de ZEVENHUIZEN - Na de zo merstop begint in september het naturistisch zwemmen in de baden. De naturistische zwemvereniging ‘Puur Natuur* huurt ten bate van het naturis tisch zwemmen in drie lokaties. Zo kan men zaterdags van 16.30 tot 18.00 uur zwemmen in zwembad de Kornmolen in Zevenhuizen. Zondags kan men 13.00 tot 14.30 uur terecht in zwembad ‘de Thermen* in Al- phen aan den Rijn en tevens van 16.15 tot 17.45 uur in zwembad ‘de Dolfijn* in Maas sluis. Misschien hebben lezers in de afgelopen zomermaanden al kennisgemaakt met het naturis tisch zwemmen en zonnen aan een van onze stranden. Wie ook in de koudere maanden naturistisch wil zwemmen, dan kan elke week met het hele ge zin naturistisch zwemmen bij de NPN. De start van het nieu we seizoen is zaterdag 4 sep tember in Zevenhuizen, ge volgd door zondag 5 septem ber in Maassluis en Alphen aan den Rijn. Voor informatie: tele foon 079-3613305. I MOERKAPELLE - De voetbal vereniging Moerkapelle die ze ventig jaar bestaat, houdt op vrijdag 27 en zaterdag 28 au gustus de Nacht van Moerka pelle, een voetbaltoernooi dat om 17 uur begint en vervolgens 24 uur duurt. Op zaterdagmid dag om 14 uur speelt het eer ste elftal op het sportpark De Wilde Veenen tegen Berkel. Daarna is er kwart voor vier jeen wedstrijd tussen de ’oud jes’ van Moerkapelle en Groe neweg.— - I Deze rubriek slaat ter vrije beschikking van elke lezer van hel weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van hel fatsoen of van hei recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden we) geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. ft

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 31