Internationale Schaakgrootmeesters naar Gouda Waddinxveen verward door werkzaamheden aan Subsidie Tentoonstelling Wereldwinkel Concertagenda Die Gouwe Sanghers Werk Cl000 maakt prijswinnaars Efteling Sprookjesweekend bekend ’Jeduthun’ Concert met in Gouda Skater skate Uitnodiging informatie-bijeenkomst Rabobank Waddinxveen voor Werken Kaartavond Gouwe Rijders RTW zendt zondag kerken uit tegen bromfietser aan Ans Heerkens exposeert bij de Bloedbank RTW-FM Toeristencafé blikt terug op zonsverduistering Enquête over openbaar ver voer in Zuidplas PAGINA 29 o Darten en Count ry-line dansen in de Paddestoel Gratis Sprookjesweekend voor vier personen - WM h" (Foto: Dove Heemskerk.) Het bestuur «3 Coöperatieve Rabobank "Waddinxveen" B.A. De Rabobank is een coöperatieve bank die opkomt voorde belangen van haar leden. Via een geko zen Bestuur en de Algemene Vergade ring oefenen de leden invloed uit op het beleid van hun plaat selijke bank. De Rabobank kiest bewust positie als een dienstverlener die nauw betrokken is bij de lokale gemeen schap waarvan de leden deel uitmaken. voor de diverse projectonder- delen. Werken aan Werk heeft als doel de positie van de boom- teeltsector te verbeteren en de aantrekkingskracht van het ge bied te verbeteren. Het project is een initiatief van de provincie en is actief in Waddinxveen, Boskoop, Reeuwijk en Rijn- woude. Op onderstaand adres kan men inschrijven: Hotel-Café-Restau- rant ‘De Unie*, Kerkweg Oost 226 te Waddinxveen. raad in de Wereldwinkel, want wij gaan de komende tijd aller lei beurzen van importeurs, die allen zich houden aan de zelfde voorwaarden als Max Havelaar. Het keurmerk is het eerst ge geven aan koffie, daarna choco lade, honing, enz. en er wordt steeds gewerkt om nog meer produkten onder het keurmerk te brengen. Ook komt in september de na- jaarsfolder van de Fair Trade Organisatie binnen en worden er veel nieuwe artikelen uit de ze folder ingekocht. Er wordt al druk gewerkt aan de voorbe reiding en bestelling van Kerst pakketten. Daar moet vroeg mee worden begonnen, want de produkten moeten allemaal van ver weg komen. Er moeten op tijd de aantallen doorgege ven kunnen worden, want veel producenten leven op niet zo eenvoudig bereikbare plaatsen. Waddinxveen van A naar B wil rijden heeft tot 10 september, zolang duren de werkzaamheden nog, al zijn inventiviteit en ge duld hard nodig. concert. Het mannenkoor verleent op vrijdag I oktober haar mede werking aan het jubileumcon cert van de Boskoopse Harmo nie Excelsior. Vrijdag 12 november verzorgt DGS een eigen concert ge naamd Winterconcert met me dewerking van de sopraan Lis- Rabobank Waddinxveen houdt op maandag 6 september aanstaande een informatie-bijeenkomst voor haar leden omtrent de plannén van een voorgenomen fusie met de Rabobank Gouda. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en vindt plaats in restaurant "Bibelot", Limaweg 54 te Waddinxveen. Vooruitlopend op de Algemene Vergadering van 18 oktober en tenein de alle leden zo goed mogelijk te informeren, willen wij tijdens deze bij eenkomst graag met u van gedachten wisselen over onderwerpen als: - de juridische consequenties van de fusie; - de gevolgen voor uw lidmaatschap; - de ambities; - de samenstelling van de beheerscolleges en; - een toelichting geven op het organisatieschema en de taakverdeling tussen de kantoren. Belangstellende leden van de Coöperatieve Rabobank "Waddinxveen" B.A. kunnen zich voor deze bijeenkomst telefonisch (0182-62 53 00), per telefax (0182-62 53 01) of via E-mail (rabobank@waddinxveen.net) aanmelden. Tevens zoeken wij mannen die hun stem willen laten horen. Wij zoeken Bassen-Baritons en Tenoren. Voor meer informa tie kunt u contact opnemen met Chr. van der Laan, secreta riaat, tel. 0172-217890. met meer abstracte elementen. Sinds oktober I998 verwerkt Ans Heerkens in haar schilde rijen voornamelijk elementen uit de natuur, waarbij zij zich laat inspireren door alles wat zij om zich heen ziet én dat probeert te vertalen naar een eigen gevoel van de ’vicieuze cirkel’. Boskoop. Of bezoek een van bovenstaande concerten in het laatste kwartaal van 1999. WADDINXVEEN - De prijswinnaars van het C1000-Sprookjesweekend in de Efteling zijn bekend. In totaal gaat het om maar liefst 37S gelukkige winnaars. Bij de Cl000 Van Mourik in de Passage 208 in Waddinxveen werd op zaterdag 28 augustus in de winkel de prijswin naar bekend gemaakt. De winnaar kan met een gezelschap van maximaal vier personen overnachten in het driesterren-Golden Tulip Efteling Hotel en daarna genieten van een uit gebreid ontbijt. Vanzelfsprekend hebben zij gratis toegang tot het attractiepark. De prijswinnaar is Fam. J. Sekeris, Vondellaan 13 uit Waddinxveen. korting van tien gulden per persoon op de en treeprijs van de Efteling zelf en uniek voor C1000 het Sprookjesweekend. Op een aantal producten zat een gratis zegel waarmee voor een tientje korting op de entreeprijs van de Efteling kon worden gespaard. Voor het Sprookjesweekend moest de consument drie streepjescodes verzamelen van deze produc ten. Deze moesten op een kaart worden ge plakt. Even naam en adres erop, slagzin afma ken en de kaart vervolgens in de speciale bus doen. Uit alle ingeleverde inzendingen zijn de winnaars geselecteerd. Vooral gezinnen met kleinere kinderen deden aan deze actie mee. Overigens, Cl000 heeft regelmatig aantrekke lijke acties en die slaan duidelijk aan bij de consument1. Het Golden Tulip Efteling Hotel biedt een driesterren-accommodatie op niveau. De ka mers waar de winnaars en hun gezelschap overnachten zijn van alle luxe voorzien. Het hotel ligt op luttele ’zevenmijls’-passen van de Efteling zelf. woon gereden kan wor den, kan de weg in de middag ineens zijn afge sloten zoals hier op de Beijerincklaan die vrij dagmiddag voor enkele uren was afgesloten. Een automobilist die in Rabobank Midden in de samenleving WADDINXVEEN - De werkzaamheden aan het Waddinxveense wegen net trekt een zware wis sel op het geduld van de inwoners van het Gou- wedorp. Waar ’s morgens nog ge- C1000 meent dat de prijs sprookjesachtig is. Ondernemer Wim van Mourik: ‘Het was een actie tijdens de maand juli waarop we veel re spons hebben gekregen. Duizenden consu menten in heel Nederland deden aan de actie mee. De actie bestond uit twee delen, een Na de kerkdienst zal om onge veer 10.50 uur deel 2 van het oratorium ‘Paulus’ van Felix Mendelssohn Bartoldy uitge zonden worden. Om 12.00 uur sluit het kerkenprogramma. WADDINXVEEN - Op zondag 5 september zal van 9 tot 12 uur de RTW-uitzending ver zorgd worden door de Cen traal Hervormde Gemeente. Om 9.00 uur wordt begonnen met het kinderprogramma. Om 9.30 uur wordt overgeschakeld naar de Hoeksteen voor een uitzending van de kerkdienst. In deze dienst zal ds. H. Schipaan- boord voorgaan. WADDINXVEEN - Toeristen café, het programma van RTW- FM dat luisteraars op de hoogte houdt van de evenementen, uit gaanstips en de toeristische be zienswaardigheden in Waddinx veen en omstreken, praat za terdag 4 september in haar tweede uur na over de zonsver duistering van I I augustus. Tus sen 15.00 en 16.00 uur zijn in de studio van RTW-FM: Professor in de oogheelkunde Dhr. Sterk van het Leids Universiteits Me disch Centrum (LUMC), Astro noom Nic de Kort en RTW Weerman Peter Bloemheuvel. In de Wereldwinkel is in de va kantieperiode toch hard ge werkt. Na ander half jaar erva ring in het nieuwe pand was een verandering in de indeling noodzakelijk. Het lijkt nu wel of we meer ruimte hebben, om al le mooie en exclusieve kunst nijverheid, sieraden, enz. die wij geregeld in gaan kopen, uit te stallen. In de komende tijd komt er weer heel wat nieuwe voor- WADDINXVEEN - In de bibl iotheek heeft de Stichting We reldwinkel Waddinxveen de hele maand september een ten toonstelling. De Wereldwinkel organisatie werkt veel met the ma’s en het thema blijft tot het eind van het jaar ‘Alle Geluk van de Wereld.1 Het benadrukt de goede samenwerking tussen de producenten en de ‘Eerlijke Handel,* die nu al 40 jaar gele den begonnen is. De tentoon stelling zal in het teken staan van ‘Alle Geluk* van de We reld.' Ook wordt aandacht ge geven aan de milleniumactie waar de Wereldwinkels aan meedoen: Jubilee 2000, tegen de schuldenlast van ontwikke lingslanden. Ook al wordt er al veel ge werkt met fax en e-mail, het transport kost vaak veel tijd en inspanning. Het is toch de moeite waard, want heel veel groepen van kleine producenten en hun ge zinnen hebben een beter be staan op kunnen bouwen. ma len onder andere in het ge meentehuis te Stolwijk, Het Provinciehuis in Den Haag, de bibliotheken in Waddinxveen en Óudewater, restaurants De Zalm en La Grenouiile in Gouda, ziekenhuizen in Woer den en Gouda en Kunstcen trum Langevoort in Oegst- geest. Vermeldenswaardig is het feit dat dit Open Kampioenschap zal worden georganiseerd op een schitterende locatie en wel het bedrijfsrestaurant in het ‘Hofhuis* van het Energiebedrijf Midden-Holland. Het EMH ver leent gaarne haar medewerking en stelt de speelruimte geheel belangenloos ter beschikking. Het adres van de speellocatie is de Nieuwe Gouwe O.Z. num mer 2. Om het evenement op deze lo catie extra cachet te geven, wordt er ook een zogenaamd ‘VIP‘-toernooi georganiseerd, waar tal van prominenten in teamverband aan zullen deelne men. Zo zullen burgemeester van Reeuwijk, de heer H. Bau er, wethouder economische zaken Waddinxveen mevrouw van der Velden, WADDINXVEEN - Iedere donderdag avond is er darten. Iedereen van 16 jaar en ouder is weer welkom. Aanvang 20.00 tot en met 23.00 uur. Entree: leden 2,-, niet leden 2,50. Iedere maandagavond is er Country-line dansen. Kinderen: 19.00 tot en met 20.00 uur. En tree 3,-. Volwassen: 20.30 tot en met 22.00 uur. Entree 5,- (Foto: Sjaak Noteboom) werelds grootste snelschaak- toernooi op 27 november, de heer G. Grotenhuis. Ook zal een team van schaakjournalis ten worden samengesteld, be staande uit Minze bij de Weg (hoofdredacteur Schaakmagazi- ne), Pieter van der Laan (Goud- sche Courant), Dick de Jong (Rijn en Gouwe) en Alexander Münninghoff (schaakjournalist Haagsche Courant). Tenslotte zal het deelnemersveld worden gecompleteerd met een team van schakers uit de organisatie van hoofdsponsor SIOM en een viertal met aansprekende na men als A. Hilhorst (politiek adviseur Minister President Wim Kok) en vertegenwoordi gers van de Koninklijke Neder landse Schaakbond en de Rot terdamse Schaakbond. Inschrijving is nog mogelijk bij de organisatoren de heren Wil Woudenberg (0182-533995) en Ab Scheel (0182-512943). Natuurlijk zijn toeschouwers ook van harte welkom. De toe gang is gratis. Het evenement start om 10.00 uur. Spelers die nen uiterlijk om 09.30 uur aan wezig te zijn. Het VIP-toernooi vangt aan om 13.30 uur. De prijsuitreiking vindt plaats door wethouder Ton van Huut om circa 18.00 uur. De kosten van dit ongetwijfeld prachtige concert bedragen slechts 5,-. Kinderen tot 12 jaar mogen gratis naar binnen. Een collecte hoort er uiteraard bij. Na afloop van het concert bent u in de gelegenheid het boek aan te schaffen. We nodi gen u en jou hartelijk uit deze avond bij te wonen! WADDINXVEEN - De komen de twee jaar krijgt het project bureau Werken aan Werk als bijdrage aan de financiering van een projectmedewerker een bedrag van 5000,- per jaar. De projectmedewerker heeft een spilfunctie: hij coördineert Wientjens- de werkzaamheden heeft oog wethouder sportzaken Gouda, de heer A. van Huut, een ex- wethouder sportzaken Gouda, de heer W. Hommels een uniek team vormen. En wat te denken van een team bestaan de uit ex-voorzitter Tweede Kamer, de heer D. Dolman, parlementariër Gerrit Valk, Chef de Mission van de Defen sie schaakequipe Birgade-gene- raal b.d. H. Steffers en bekend schaakorganisator o.m. van ’s jongste grootmeester Erik van den Doel en Friso Nijboer nemen deel aan het zevende SIOM Open Schaakkam pioenschap van Gouda op zaterdag 4 september. Samen met opleidingsinstituut SIOM te Gouda is de oudste schaakclub van Nederland, Messemaker 1847, er op nieuw in geslaagd een uiterst sterk deelnemersveld bin nen te halen. Naast de grootmeesters zullen ook vele (in ternationaal) meesters en spelers uit de hoogste KNSB- klassen te bewonderen zijn, maar natuurlijk geven ook veel club- en huisschakers uit de regio acte de présence. gersverbond, de heer Frits van Schalk, Cees van Gemeren de oorkonde en de draagspeld voor 50 jaar lidmaatschap over handigen. Hierna wordt onder aanvoe ring van de jubilaris door het koor de Breevaart onveilig ge maakt. Dat het een en ander met koorzang gepaard gaat be hoeft geen uitleg. Mensen die van zingen houden en eens wat meer willen weten over het zingen in een koor, kunnen op een repetitieavond de sfeer proeven en de fantastische klankkleur van het mannen koor beluisteren. Zingen in koorverband in goede sfeer en Met de gasten zal gepraat wor den over dit natuurverschijnsel en de gevolgen voor natuur en mens. Luisteraars wordt de mogelijkheid geboden om tij dens de uitzending rechtstreeks vragen aan de gasten te stellen, via telefoonnummer 0182- 610379. Toeristencafé wordt wekelijks op zaterdag gepresen teerd door Helma Schippers en Jeroen Windhorst van 14.00 tot 16.00 uur. Wilt u weten wat er leeft in Waddinxveen, stem uw radio af op RTW-FM! In de ether FM 105.8 en op de kabel FM 93.1. uit Katwijk zal een appélwoord houden en ds. L.W. van der Meij 'uit Driebergen hoopt de avond te sluiten. Tenslotte wordt deze avond het boek ’Ontmoetingen’ gepresenteerd. De overheid, zo valt op het for mulier te lezen, streeft ernaar de klantgerichtheid van het openbaar vervoer te verbete ren en is daarom geïnteres seerd in de vraag of mensen ook weten welke mogelijkhe den het stads- en streekver voer hen biedt. In totaal zijn 1200 vragenlijsten willekeurig in de Zuidplas verdeeld. De Moordrechtse Harmonie Kunst Na De Arbeid (KNA) geeft op vrijdag 19 november haar najaarsconcert, hieraan verleent het mannenkoor haar medewerking. Het laatste concert van het jaar is het kerstconcert op maandag 20 december met medewer king van het Gereformeerd Kerkkoor. Het koor bestaat in het magische jaar 2000, 55 jaar en start met het jubileumpro gramma. Binnen het koor is het sociale aspect zeer belangrijk. Zo is DGS bij twee belangrijke ge beurtenissen van onderstaande leden aanwezig. Op zaterdag 28 bracht het koor een aubade in hotel Groenendijk te Hazers- woude aan het lid Co van Haas teren en zijn vrouw Carla, die in het huwelijk zijn getreden. Maandag 6 september is Cees van Gemeren 50 jaar lid van Die Gouwe Sanghers. Deze dag wordt gevierd in De Brug in Reeuwijk. Het koor zal haar lid toezingen met een aantal door de jubilaris gekozen liederen. Hierbij al de voorzitter van het Koninklijk Nederlands Zan- vriendenkring ontspant en ver broedert. Het Regiomannenkoor Die Gouwe Sanghers repeteert ie dere maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de aula van het Agrarisch Opleidings Centrum Groene Zijde aan de Zijde te WADDINXVEEN - Vermoe delijk in zijn enthousiasme voor het skaten, raakte een 10-jarige skater donderdagavond 26 au gustus op de Zuidelijke Rond weg in Waddinxveen, licht ge wond nadat hij in aanrijding was gekomen met een 16-jarige bromfietser uit Wadddinxveen. Met vier andere skaters was de 10-jarige enthousiast bezit op het fietspad naast de Rondweg. Op het moment dat hij de vier andere inhaalde kwam hij op het gedeelte waarover net op dat moment uit tegengestelde richting de bromfietser nader de. Met in ieder geval aange- zichtsletsel is de jongen naar het Bleulandziekenhuis overge bracht. dinxveen organiseert op don derdag 2 september haar tradi tionele kaartavond. Inschrijven vanaf 20.00 uur. Aanvang om 20.15 uur. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Mannenkoor ’Jeduthun’ Men hoeft geen lid te zijn van Amersfoort psalmen en geeste- onze vereniging, dus iedereen lijke liederen ten gehore bren- is van harte welkom. Na het gen. Arie Kortleven staat voor kaarten zal er een prijs uitrei- het koor en Marcel van de Ket- king plaats vinden met leuke terij bespeelt het orgel en laat prijzen. ook een orgelsolo horen. De heer E. van Heil, directeur van Ontmoeting, hoopt deze avond te openen, ds. W. van Vlastuin WADDINXVEEN - Van dins dag 24 augustus t/m maandag 25 oktober exposeert bij de Bloedbank in gebouw De Mo lenwiek, Groningenweg 6 te Gouda, Ans Heerkens met een serie schilderijen in acryl en ge mengde techniek. De in Waddinxveen wonende Heerkens begon in 1982 met schilderen en vanaf deze perio- Zij exposeerde reeds vele de volgde zij vele cursussen, waaronder portret- en model- tekenen op de Academie in Rotterdam. Bij Trix Zwartjes ontwikkelde zij haar gevoel en techniek verder. In 1992 is zij naar aanleiding van het boek In de ban van de Ring van Tolkien naar thema gaan werken en ontdekte dat zij graag figuren schilderde. Dit De openingstijden zijn maandag proces is zij verdergaan uitdie- t/m donderdag 14.00-16.00 uur pen, waarbij ieder schilderij een en vrijdag 11.30-17.30 uur. De eigen verhaal vertelt. Haar expositie is tijdens openingstij- werk is in de loop der tijd den voor iedereen vrij te be- steeds persoonlijker geworden zichtigen. WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WADDINXVEEN - De afgelo pen maand kregen de inwoners WADDINXVEEN/GOUDA - De Rus Sergey Tiviakov, de van de Zuidplas een enquête- Chinese damesgrootmeester Zhaoqin Peng, Nederlands formulier in de brievenbus over het gebruik van het openbaar vervoer. WADDINXVEEN - De vakan tie is voorbij en het nieuwe koorseizoen 1999/2000 is be gonnen. Vele koorzangers staan weer in de startblokken om de wekelijkse repetities van het Regiomannenkoor Die Gouwe Sanghers bij te wonen. Voordat het koor aan een wel verdiende vakantie kon gaan genieten werkte Die Gouwe ette Emmink. Sanghers mee aan het Mannen- koorfestival Zuid-Holland dat op 5 juni laatstleden heeft plaatsgevonden in Gouda. In totaal waren 24 koren aanwe zig, verdeeld over vier kerken. Aanwezige koren van naam wa ren onder andere het Rozen- burgs Mannenkoor, Westlands Mannenkoor en het Koninklijk Mannenkoor Die Haghe San gers. Ook koren uit de regio zongen mee. Namelijk Gouda’s Lieder- tafel en het Alphens Mannen koor. DGS werd door het pu bliek uitgeroepen tot het pu- bliekskoor uit de Sint Janskerk. Het regiomannenkoor Die Gouwe Sanghers is sinds I6 au gustus weer begonnen aan een nieuw seizoen. Het koor heeft een druk programma in het vierde kwartaal en richt zich de laatste maanden van I999 op een aantal belangrijke concer ten. Vrijdag/zaterdag I7 en I8 sep tember is het weer braderie in Boskoop. Het koor is zoals van ouds weer aanwezig met de snoepkraam en geeft op vrij dagavond twee maal een klein WADDINXVEEN - Autoclub WADDINXVEEN/GOUDA - ‘De Gouwe Rijders* uit Wad- Zaterdag 4 september wordt om I9.30 uur een zang- en pre- sentatieavond gehouden in de Sint Janskerk te Gouda ten bate van Stichting Ontmoeting. De ze avond zal het Christelijk Mannenkoor ’Jeduthun’ uit

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 29