WADDINXVE Collecte 50-jarige Kankerbestrijding Trekkerrijden, niet alleen voor boeren OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Open Cirkel: Christelijke boeken over onderwijs en opvoeding Het Zuidhonk sluit wegens verbouwing 1 Sjoelers starten competitie Weekblad ook in Brétagne! E U N T E R B R E G M E K E Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 624622 624767 624500 612570 KLEDINGINZAMELING GROEN BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN BOUWZAKEN MILIEU RUIMTELIJKE ORDENING VERGADERINGEN BEZWAAR CHEMOCAR MILIEUZAKEN ;e fe PAGINA 3 ib is r i ■i 624680 Meldpunt discriminatie prijs. Een ronde bestaat uit het sjoelen over tien van de in to taal zeventien opgestelde sjoel bakken. De clubavonden zijn al tijd in het gebouw aan de Al- berdingk Thijmlaan. Ter kennismaking is de eerste Gemeentehuis postadres telefax Wie denkt dat trekkerrijden slechts voorbehouden is aan boeren en boerenzonen, heeft het falikant mis. Veelal zijn het juist lieden die niet in het boe renbedrijf werkzaam zijn, die zich aangetrokkén voelen tot deze motormonsters, die zich moeiteloos door het boeren land verplaatsen. Vooral het sleutelen aan de enorme diesel motor is voor velen een uitda ging. „Hoofdzakelijk organise ren wij deze Open Dag voor de Het verzoek met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, en de melding liggen m.i.v. 2 sep- Fordson Major uit I948 van Dirk Slooyer. Ter wijl vaders en zonen uitvoerig de trekkers bekeken, klommen de kleine dames op de Shetland pony’s voor een ritje. „We zijn ooit met 7 leden begonnen en nu hebben we er al 130”, vertelt Bert. „En dat zijn veelal mensen die niet in het boerenbedrijf werkzaam zijn, maar gewoon een soort voorliefde voor de traktoren.” Terwijl de ploeg- wedstrijd van start is gegaan, staat Henk van de Berg van het gelijknamige aannemingsbedrijf te kijken of alles wel goed ver loopt. „Het is een pure hobby van me. Ik heb zelf een oude rupstrekker uit I938 en een ploeg uit I928. Ik vind het ge- 08.30-14.00 uur 08.30- 12.30 uur 19.00-20.30 uur Liever blijft ze op de hoog te van wat er in het Gou- wedorp gebeurd. Zelfs tij dens de vakantie in het zoals ringsteken en slalomrij- den op traktoren op het pro gramma. „Als ik zie dat de ontstaat en zich ontwikkelt. Die kennis moet nu worden gebruikt voor betere kansen voor patiënten. Weliswaar ge neest op dit moment gemid deld de helft van alle kankerpa tiënten, maar dat is natuurlijk niet genoeg. Als je met kanker te maken der/opvoeder een juiste keuze uit de veelheid van aangeboden boeken en hoe vind je boeken Er is in de afgelopen jaren veel bereikt. Betere vooruitzichten voor de patiënt, meer open heid over kanker, betere bege leiding. Tegelijkertijd weten we allemaal, dat er nog zo ont zettend veel moet gebeuren. Daarom vragen we iedereen Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wei kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbe reiding werken en Verkeer. De volgende inzamelingen vinden plaats op vrijdag 12 novem ber. U kunt ook uw KCA persoonlijk brengen naar het Afvalsta- tion. WADDINXVEEN - Na vier en een halfjaar is het eindelijk zo ver dat het Zuidhonk aan het verbouwen is. De verbouwing startte op maandag 30 augustus en de oplevering zal zijn op I9 november, dit alleen als de weergoden en andere strubbe lingen niet tegen werken. Omdat het honk al veel tegen slagen heeft moeten verwerken OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw -uitsluitend op afspraak- maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. Op 6 en 7 september a.s. zal KICI uit Den Haag een kledingin- zameling houden. Voor deze inzameling is door de gemeente vergunning verleend. Vanaf 2 september 1999 liggen de besluiten zes weken (tot 14 oktober 1999) ter inzage bij fle afdeling VROM, op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (tel. 62 48 38, dhr. W. van Valen). aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit. WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ---- WADDINXVEEN - Op woens dag 8 september start er een nieuw Open Cirkel seizoen. Op deze eerste avond is Me vrouw Marja Bos-Meeuwsen uitgenodigd om de avond te verzorgen rond het thema: ’Christelijke boeken over on derwijs en opvoeding’. Zuidplas er dan ook van uit dat deze datum erg krap is en heeft voor de zekerheid maar het programma wat al gepland was verschoven naar begin januari 2000. Alle onderdelen en avonden, clubs, disco’s enz. zijn opge schort naar januari 2000. De activiteiten en huurders waar voor een regeling is getroffen zijn op de hoogte gesteld, en waar nodig is vervangende ruimte verzorgd. De verbouwing zal voor de ter Heleen, die de financiën verzorgt. „Naast het vele ple zier dat ik hieraan beleef, heeft dit land voor mij veel emotio nele waarde”, begint Bert zijn verhaal. „In I834 is onder aan voering van de heer Beyerink begonnen met de drooglegging van de Zuidplaspolder, dat toen nog Swanlameer heette. In I839 is de drooglegging vol tooid, dat is op de kop af I60 jaar geleden. Vanaf 1880 is het land al eigendom van de familie van de Torren, die oorspron kelijk uit Waddinxveen kwa men. Het is nog altijd geweldig dat de familie het land voor dit evenement beschikbaar stelt.” Tijdens de open dag werden bezoekers aangenaam verrast door een optreden van de Nordhill Country Dancers uit Zoetermeer, die het evene ment een extra country-live tintje gaven. Rondom het veld waren tal van historische trak toren te bezichtigen, waaron der de I cylinder 2-takt 5I0 cc Hanomag trekker uit I954 van G.Oudewater uit Zoetermeer en de forse Blauwe Reiger, een De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Justus van Effenlaan 7, 2 hulst en 1 conifeer in de tuin - Kievitdreef 2, 3 bomen in de tuin - groenstrook langs parkeerterrein Beukenhof, ca. 13 bomen en 600 m2 plantsoen - Beethovenlaan hoek Groensvoorde, 1 es i.v.m. wortelrat - Souburghlaan naast nummer 15, 1 wilg - Kerkweg Oost, (achter Theo Thijssenschool), 13 Italiaanse populieren die de genoemde thema’s van uit een christelijke visie belich ten? Oke boeken (Oke staat voor Ouders, Kinderen en Educatie) wil ouders een des kundig advies geven bij het ma ken van een keuze uit de vele boeken die er zijn. Mevrouw Marja Bos-Meeuwsen die de avond verzorgd is pedagoog en de drijvende kracht achter Oke boeken. Op deze avond is er ook een boekentafel. hebt, is het vaak een opluch ting een andere patiënt tegen te komen, iemand die je met een half woord begrijpt, je met praktische tips verder kan hel pen, je met een schouderklop je nieuwe moed kan geven. In het ziekenhuis ontstaan derge lijke contacten vaak vanzelf. Thuis moet een patiënt er zelf op uit. Verenigingen van kan kerpatiënten en lotgenoten contact kunnen dan uitkomst bieden, bijvoorbeeld in indivi duele gesprekken, maar ook in groepsbijeenkomsten of via een ledenblad. Bij de Nederlandse Kankerbe strijding zijn kosteloos bro chures verkrijgbaar over on derzoek en behandeling van veel voorkomende soorten kanker, en over preventie en vroege ontdekking. Ook via www.kankerbestrijding.nl informatie verkrijgbaar. woon heerlijk om het trekkers bezig te zijn”, vertelt hij. „Over drie wegen gaan we met het materiaal naar Rhoon voor een soortgelijk evenement. Daar ontmoet je dan ook weer men sen die net zo gek op hun hob by zijn als ik.” Aan de zwarte handen van Maarten Splinter te zien, zou je niet zeggen dat hij van beroep accountant is. „Je kunt met deze hobby geen schone handen houden”, ver ontschuldigt hij zich. „Voor mij is het ook puur hobby om aan trekkers en ploegen te sleute len.” Hoewel Maarten in de fi nanciële wereld werkzaam is, zit het boeren hem wel in het bloed. „Tot mijn 28e heb ik nog geploegd bij mijn vader op het terecht. De strijd zal gaan om de wisselbeker van Houthandel Alblas, op dit moment in bezit van de Boskoper André van Gemeren. Er staan veertien sjoelavonden op het program ma. Om mee te doen aan de com petitie moeten de deelnemers tien avonden geweest zijn. Komt men alle veertien avon den dan tellen de tien beste hiervan voor de competitie. Er wordt gespeeld in vier klassen (A tot en met D). Per avond zijn er in elke klasse drie of vier prijzen te verdelen. Deze wisselen per avond, dus jeugd”, vertelt Bert Vermulm enthousiast. „Vooral de jeugd vindt het heerlijk om aan een traktor te sleutelen en wan neer ze I6 jaar zijn, mogen zij erop rijden en dat geeft ze toch een kick. Bovendien hou je de jeugd met deze hobby van de straat.” Hoe vaak Bert de open had hier haar tenten opgeslagen voor de jaarlijkse Ópen Dag, die door veel belangstellenden bezocht werd. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN De volgende bouwaanvragen/meldingen zijn ontvangen: - Da Costaweg 28, het oprichten van een tuinberging - Aldebaran 6, het oprichten van een tuinberging - Boezemweg 19, het oprichten van een tuinhuisje - Zuidelijke Dwarsweg 13c, het oprichten van een tuinberging - Otto-erf 28, het plaatsen van een dakkapel op het achtergevel- dakvlak - Linzenakker 37, het plaatsen van een dakkapel op het achter- geveldakvlak - St. Victorplein 2, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van opslagruimte - Coenecoop 55, het oprichten van een hekwerk De aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit sta dium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men bouwplan. Thema’s als ’normen en waar den’, ’televisie’ en ’emotionele intelligentie’ spelen een grote rol in de hedendaagse samenle ving. De snel veranderende sa menleving daagt ouders en an dere opvoeders uit om bij te Franse Brétagne op bezoek blijven. Hoe maak je nu als ou- in een pré-historisch the mapark. Door Marianka Peters Zwaar ronkende dieselmotoren en rokende pijpen be heersten afgelopen zaterdag het land van boer van de avonds weer in het clubgebouw Torren aan de Bredeweg. Trekkervrienden Moerkapelle Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK tember 1999 twee weken ter inzage bij de afdeling VROM, op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kunt u tegen de voornemens om vrijstelling te verlenen bij B W schriftelijk bedenkingen indienen. AARDEWERK EN PORSELEIN MOGEN NIET IN DE GLASBAK! Regelmatig worden er kruiken en kop en schotels van aardewerk en porselein in de glasbakken gevonden. Bij de verwerking van gebruikt glas tot nieuw glas kan een klein deeltje hiervan een nieuwe fles of pot al onbruikbaar maken. Al deze vervuiling moet dus van tevoren, vaak met de hand, verwijderd worden. Te veel aardewerk en porselein maakt het glas zelfs ongeschikt voor hergebruik. U kunt deze kruiken en kop en schotels gewoon bij het restafval stoppen. het is niet zo dat de sjoelers die het hoogst scoren met de prij zen naar huis gaan. Per avond kunnen twee ronden worden gesjoeld. De eerste ronde telt altijd voor de competitie met kans op een prijs. Sjoelt men een tweede ronde dan heeft men bijna altijd dag al heeft georganiseerd, weet hij niet meer exact, maar dat het minimaal I5 jaar is, staat vast. Uit pure hobby orga niseerde Bert jaren geleden in z’n eentje de eerste open dag van de Trekkervrienden Moer kapelle en dat doet hij nu nog ronde op de sjoelavond gratis, steeds, met aan zijn zijde doch- Voor iedere ronde betaalt men ƒ4,-. De eerste avond van het nieuwe seizoen belooft een bijzondere start te krijgen. De sjoelkampioenen van Berkel en Rodenrijs, Bo skoop, Capelle a/d IJssel, Gouda, Hendrik Ido Ambacht, Moordrecht, Waddinxveen en Zoetermeer zullen namelijk de strijd met elkaar aangaan. De sjoeldata in I999 zijn: I5 september, 6 oktober, 27 ok tober, 17 november, 8 decem ber en 29 december. In 2000: I2 januari, 2 en 23 februari, I5 maart, 5 en 19 april en 10 en 31 mei. Voor informatie kan men bellen met Jan Kersbergen, tel. gaat stichting wijkwerk De 0182-615421 of met Henk van Beek, tel. Ol 82-616349. land. Daarna ben ik een andere richting ingeslagen. Ondanks al les blijft het boerenbedrijf mij nog altijd trekken.” De ploeg- wedstrijd werd door een drie tal vakmensen nauwkeurig be oordeeld, waarbij strakke lijnen en juiste diepte belangrijke as pecten zijn. Naast het echte werken met een ploeg stonden ook behendigheidswedstrijden, ook dit jaar weer gul te geven. U brengt daarmee nieuwe en betere behandelmogelijkheden naderbij. Kankeronderzoekers jeugd het naar z’n zin heeft, heb weten inmiddels hoe kanker ik het ook naar m’n zin”, stelt Bert. „Een hobby is er immers' voor om er plezier aan te bele ven en een dergelijke Open Dag is dan een kroon op je werk.” Overal in het land organiseren patiëntenverenigingen, Inte grale Kankercentra en de Ne derlandse Kankerbestrijding het hele jaar door activiteiten voor patiënten en hun naasten Wie vragen heeft over kanker en kankerbestrijding, maar ook over adressen van patiën tenverenigingen kan bellen met de Hulp- en Informatielijn van het KWF: 0800 - 022 66 22. VERZOEKEN OM VRIJSTELLING Een verzoek (ex artikel 19 WRO) is ingediend voor: - het oprichten van een woonzorgcomplex met 43 apparte menten met bijbehorende voorzieningen, gelegen op het perceel Prins Bernhardlaan hoek Prinses Beatrixlaan. Dit complex staat ook bekend onder de naam Wozoco III. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, aangezien het bouwplan in strijd is met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Oranjewijk 75", en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 50, lid 5, van de Woningwet. B W hebben het voornemen de gevraagde vrij stelling te verlenen, met het oog hierop bij G.S. van Zuid-Hol land de vooraf benodigde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de bouwvergun ning te verlenen. stichting een drukke tijd zijn want er moeten vrijwilligers ge- werfd worden, en ook zal het activiteitenplan moeten wor den herzien. Wat vast staat is dat het Zuidhonk wel groots wil openen, met een nader te bepalen evenement. Het Zuidhonk is dringend op zoek naar nieuwe vrijwilligers, die of mee willen helpen met bepaalde activiteiten, zoals bar diensten en clubs, of mensen die het leuk vinden om activi teiten te organiseren. Hierbij gaat de voorkeur uit naar nieu we activiteiten zodat stichting wijkwerk De Zuidplas een spannende en leuke ervaring is voor die persoon en vooral voor de stichting die als een ge heel wil opereren in de wijk Zuidplas in Waddinxveen. Geïnteresseerden kunnen bel len met Cees Meiderwijk, tel. 0182-612237 of Johan van der Sloot, tel. 0182-610819. GEMEENTERAAD op donderdag 9 september 1999, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorstel inzake voortgang ontwerp bestemmingsplan "Centrum '99" en afhandeling verleende bouwvergunning. - Voorstel tot vaststelling van de jaarrekening 1998 - Wijziging vertegenwoordigers PvdA in raadscommissies De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeshoek van de publiekshal ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadsliedent Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Iedereen die belangstelling heeft voor het onderwerp van deze avond is vanaf 20.00 uur welkom in gebouw ’De Schaapskooi’ (achter de Brug- kerk). Het programma begint omstreeks 20.15 uur. WADDINXVEEN - Het be looft wederom een zeer span nende sjoelcompetitie te wor den. Woensdag I5 september vanaf half zeven kan men ’s De navolgende melding (ex artikel 18a.WRO) is ontvangen: - Dorpstraat 168: het oprichten van een berging in de achter tuin. De bouw zal niet geheel in overeenstemming zijn met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorpstraat", doch de afwijkingen zijn van beperkte betekenis: zogenoemde "kruimelgevallen" als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en beschreven in het Besluit meldingplichtige bouwwerken. In dergelijke gevallen zijn B W bevoegd om vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan zonder voorafgaande planologische procedure. B W hebben het voornemen t.b.v. genoemde melding deze vrijstelling te ver lenen. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN WAARMEE INGESTEMD - Molenring 195, het oprichten van een tuinberging - Coenecoop 640, het oprichten van een bedrijfsgebouw - Coenecoop 630, het oprichten van een bedrijfsgebouw - Middelburgseweg 13, het vergroten van een warenhuis Op vrijdag 10 september a.s. kunt u weer het bewaarde klein chemisch afval (KCA) persoonlijk aan de chemocar afgeven. In de rubriek van volgende week treft u de tijden en plaatsen aan waar de chemocar stopt. WADDINXVEEN - ’Waar om zou ik werken als ik personeel heb rondlopen’, denkt mevrouw Wijnen. BESLUITEN Op 24 augustus 1999 zijn Wet milieubeheervergunningen ver leend aan: - Rijkswaterstaat dienstkring Leiden, oprichten en in werking hebben van een baggerdepot (doorgangsdepot) op het per ceel locatie Rijksweg A12, t.h.v. hectometerpaal 27,9 richting Den Haag, kad. bekend gemeente Waddinxveen, sectie G2787 nr. 3; - Boonstoppel Verf B.V., een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een verffabriek op het perceel Wilhelminakade 83; - De heer D. Metselaar, actualisatie van (nieuwe voorschriften verbonden aan) de op 17 januari 1984 verleende vergunning voor een handel en opslag van oud papier, lompen, oude metalen e.d. op het perceel Onderweg 35-37. Dit besluit is gewijzigd t.o.v. het ontwerpbesluit. De wijziging betreft het toe voegen van voorschriften n.a.v. ingebrachte bedenkingen. Tegen de besluiten kunt u tot 14 oktober 1999 beroep instel len bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage (in tweevoud). Tegelij kertijd kunt u een verzoek tot voorlopige voorziening indienen bij de voorzitter van deze Afdeling op hetzelfde adres. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. Beroep kan worden ingesteld door degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit; de betrokken adviseurs; degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van een besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht en belanghebbenden De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). WADDINXVEEN - Onder het motto ‘BEDANKT’ houdt de Nederlandse Kankerbestrij- ding/Koningin Wilhelmina- fonds (KWF) van 6 tot en met I I september haar jaarlijkse collecte. De Nederlandse Kan- kerbestrijding/Koningin Wil- helminafonds is bekend bij 93% van de bevolking. Het is één van de bekendste fondsen in Nederland. Het KWF staat dit jaar stil bij zijn 50-jarig be staan. Het bedankt alle collec tanten van de afgelopen 50 jaar voor hun vrijwillige inzet. Ook alle gevers worden bedankt voor hun steun. Fe ;e MiSSEYl

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 3