Een bloembollen jubileum tussen de boomkwekerijen Projecten in de thuiszorg krijgen weer vervolg iStruikheide G?oen7ij< Kleurrijke belevenissen van een verkoper in het Boskoopse Nu 5 voor GroenRijk De Bosrand WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 Pakje brood Boezeroen Bakfiets Vitamientjes de Met de auto HET RIJKE - TUINLEVEN - 2 - Jan de Boer, op zijn knie een order noterend bij een boomkweker. nistratie op naam van ons bei der vader Theodorus de Boer 1906-1996), - de voornaam is Vos (I9I9-I980), werd niets gevraagd, maar op haar kwam wel al het werk neer. Zij was een rustige, stille, maar vrien delijke vrouw, met een hart van goud. niet meer bij de boomkwekers kwam. De verkoop kwam stil te liggen. Niet lang daarna - in middels achttien jaar geworden - ben ik, in januari 1959, als ver koper begonnen. Gewoon weer helemaal op nieuw, voor de voet op, tuin op tuin af, te beginnen aan de Voorweg. Kwekers, handel kantoren en wat er zo voor mijn voeten kwam. Ik ging op maandagochtend op de fiets van huis, sliep en at bij de fami lie Vergeer en ging op zaterdag middag na vier uur weer terug. afstand in anderhalf a twee uur te overbruggen. In januari I959 in de boomkwekerijwereld en van concurrentie had ik geen last. Als tuincentrum bestond tóen alleen het ook nu nog daad, bouwheer. oud geworden. Steeds als ik daar aan de deur kwam om het pakket bloembollen af te leve ren, zei ze: ’Ik zal effe geld krij- ge’. Terwijl ik daar op wachtte, kon ik zo - vanwege de open staande voordeur - op het draaiwieltje van de electrici- teitsmeter kijken... deze stond zorg voor de klant is onderdeel van de functie; daarom is oplei ding noodzakelijk. Het werk vindt plaats in de eigen woon plaats. Het project van het Ar- beidbureau en De Vierstroom richt zich op mensen met wei nig of geen opleiding; een voor opleiding is niet nodig. Wel is het belangrijk dat men bereid is het vak te leren. Via het project ideale compositie van huis, tuinmuur en garage met detaillisten. Het één volgt op het ander. Er is in de loop der jaren ook verandering geko men in de samenstelling van de order. Vroeger bestelden de mensen vaak bloembollen voor snijbloemencultuur, voor een van I959 werd, in eerste in stantie het oude huis, maar la ter het nieuwe grote huis be- Ik werd uitgenodigd om bij de dochters te komen eten. Alles in harmonie, maar ik heb het niet meer willen doen. Vanaf I98I nam ik een pakje brood mee. Als ik aan de westzijde van de Gouwe was lunchte ik bij Jan Spek Rozen b.v., Zijde I55. De mensen van dit bedrijf zijn uitermate vriendelijk, gast vrij en behulpzaam. Ik weet ook niet waar ik dat aan te danken heb, maar als ik aan het begin van een seizoen daar aankom hoor ik: ’Leuk dat je er weer bent!’ en ’s avonds is er altijd een plekje voor m’n fiets. Ik heb veel respect voor dit be drijf dat zo’n toonaangevende positie inneemt op het gebied van de rozen. Het gehele ge bouwencomplex is in zo’n vijf tien jaar volledig vernieuwd. In de zomer van 1990 is er ter ge legenheid van het I OO-jarig be staan een feest gegeven dat klonk als een klok! Er waren taxi-busjes ingezet tussen par keerplaats en bedrijf. Alles was uitstekend georganiseerd met een zeer verzorgde receptie! Ter herinnering aan dit jubi leum werd een heel mooi boekwerk in fraaie band met gouden opdruk uitgegeven, waarin de geschiedenis keurig staat opgetekend. Ik ben blij hiervan een exemplaar in bezit te hebben. De maand september in I959 herinner ik mij nog heel goed vanwege het ononderbroken mooie weer, wat positief uit- rkopen van zelfgeteelde werkte op de stemming en de omzet. Zeker als zo’n handeltje korte broek, op de fiets, bloembollen verkopen in Bo skoop. De verkochte bloem bollen moesten natuurlijk ook breiding komen in het aantal worden afgeleverd, hetgeen in eerste instantie met de mand voor op de fiets gebeurde en later - de omzet nam toe - met de bakfiets. Ik herinner mij, uit dit voor ons bedrijf nog autolo ze tijdperk, dat de bakfiets soms erg zwaar was. Zo zwaar, ruiker in huis. Dit is sterk afge- dat ik er vóór op de fiets met een touw moest trekken, ter wijl mijn broer op de pedalen trapte. Wij fietsten over Voor hout, Oegstgeest, Leiden langs gekregen dan het hebben de singels, Hoge Rijndijk, Ge- meneweg naar de Voorweg - met een stallantaarn links voor aan de bakfiets, en een zeiltje eroverheen tegen eventuele regen. Zonder tegenslag arri veerden wij in zo’n twee en een half uur. REGIO - Er is volop werk in de thuiszorg, maar tegelijkertijd wordt het steeds moeilijker om personeel te vinden. Om die reden starten het Arbeidsbu reau Gouda en thuiszorgorga nisatie De Vierstroom een pro ject om met name allochtone werkzoekenden te werven voor een baan in de thuiszorg. In oktober start het instroom- project, waarbij de kandidaten eerst zo’n drie maanden opge leid worden en vervolgens aan de slag gaan als thuishelpende A. Voor de kandidaten die dat willen, zijn er volop mogelijkhe den om door te stromen naar een functie als verzorgende. Het project is een vervolg op twee voorgaande geslaagde projecten. Een thuishulp helpt mensen bij het huishoudelijk werk dat ze zelf - door ziekte of ouderdom - niet meer kun nen doen. Daarbij gaat het vooral om zwaardere werk zaamheden, zoals stofzuigen, afstoffen, ramen zemen, de badkamer en het toilet schoon maken, strijken, was ophangen enzovoort. De thuishulpen die De Vier stroom zoekt, zullen tussen de I5 en 28 uur per week gaan werken. Thuishulpen hebben ook een belangrijke sociale Torenstraat 11, Hazerswoude. functie. Communicatie met en Ze was in het Rietveld opge- krijgen de kandidaten eerst een algemene cursus ter voorberei ding. Hierin wordt vooral aan dacht besteed aan de zorgsec tor in Nederland, diverse vaar digheden en natuurlijk de Nederlandse taal, gericht op het werk. Want bij het werk van een thuishelpende horen veel sociale contacten met de klanten thuis. Na de voorberei dende cursus gaan de thuishel- penden aan de slag: ofwel di rect in dienst van De Vier stroom, ofwel op een voorschakelproject als er nog tekortkomingen zijn die eerst bijgespijkerd moeten worden. In alle gevallen krijgt men in de beginperiode begeleiding van een mentor. Eerder organiseerden De Vier stroom en het Arbeidsbureau Gouda met succes al twee soortgelijke projecten. Daarbij ging het om mensen met enige afstand tot de arbeidsmarkt. De meeste deelnemers aan de voorgaande projecten zijn nu werkzaam als thuishulp; drie zijn door hun werkgever ’ge vraagd’ voor de functie van ver zorgende. Dat bewijst dat er, voor wie wil, veel mogelijkhe den zijn om door te stromen naar een hogere functie in de thuiszorg. Wie graag mee wil doen aan dit project, kan contact opnemen met het Arbeidsbureau Gouda, afdeling Zorg (tel. 0182- 569322), of met De Vier stroom (0182-540435, Joke Hekking of Johan Kraaijeveld). Veel sympathie heb ik altijd ge had voor mensen met een tra ditionele inslag. Mensen die je zó vijftig jaar terug in de tijd kan zetten, zonder dat ze dan op zouden vallen. Ik herinner mij de krokussen-liefhebber, de heer Jacob Rijkaart 1910- I993) aan de Voorweg, altijd met zwarte boezeroen aan. Ook de heer Jan Louwers (geb. I9I3), nu van een welverdien de rust genietend in 'Driehof, die altijd geld in een linnen en later een plastic zakje had. Aan de portemonnee is hij in mijn tijd niet toegekomen. Ook her inner ik mij mijn trouwe klant, de heer A.Z. Bontekoe 1893- I973). In de zestiger jaren vier de hij zijn vijftigjarig boomkwe- kersbestaan. De buren gaven aan dit jubileum grote bekend heid middels een bord voor op zijn tuin aan het Rijneveld. In deze bestek passen ook heel goed de zo eenvoudige, vrien delijke en belangstellende heer Jaap van Heiningen 1905- 1990), en zijn zuster mevrouw De Gelder-Van Heiningen (I903-I970) Laag Boskoop 4, vlakbij De Roemer. Ook heel kenmerkend was de heer Wier (Wiro) van der Werf 1908- 1984), met zijn boomkwekerij in De Lansing. Van der Werf had een uiterst behoudende uitstraling, maar toch ook mo derne ideeën. Ik herinner mij nog heel aparte uitspraken van hem, zoals ’kerkers zijn geen werkers’, en ’hoe meer je biecht hoe meer je liegt’. Toch was hij een groot voorstander van het bouwen van de nieuwe katholieke kerk aan de A.P. van Neslaan. Hij vond het bouwen van zo’n nieuwe kerk wel duur, maar de vorige generaties kon den de oude kerk ook betalen. Speciale herinneringen heb ik aan mevrouw G. van Klaveren- Van den Bosch (I89I-I990), Inmiddels was ook de provin ciale weg (N 207) tussen Bo skoop en Alphen a.d. Rijn aan gelegd - tussen Alphen a.d. Rijn en Leimuiden was de weg er al - waardoor de reistijd (niet meer via Leiden) per auto met later koos de heer Perdijk een half uur ingekort werd. Ook in de groothandel in jaar. Hij zei: 'We gaan door tot aan het dak!’. Ik heb aan de heer Stellaart in september 1998 speciaal gevraagd of ik de ze bijzondere manier van bloembollen-afnemen in dit verhaal mocht opnemen. Hij zei: 'Ken main dat skiile!’ Het is weer een bijzondere va riatie in het afnemers-bestand, dat overigens niet alleen uit boomkwekers bestaat. In de loop der jaren heb ik wel bloembollen verkocht aan een bakker, een onderwijzer, een juwelier, een mandenmaker, een burgemeester, een stuur man grote vaart, een luchtver keersleider, een arts, een tan darts, een fouragehandelaar, een aannemer, een timmer man, een beursorganisator, een melkboer, een treinconduc teur, een boekhouder, een grondschipper en aan een be lastingconsulent of de echtge noten ervan. Veel afnemers van het eerste uur hebben nu ook een jubi leum. Zij kunnen echter in dit bestek niet allemaal genoemd worden. De zeer trouwe klanten, de he ren P. Koetsier (I92I-I997), Boezemlaan I5 en Adr. van Leeuwen 1932-1998), Lansing 2I, beide te Boskoop, hoorden daar ook bij, maar zijn helaas niet meer in ons midden. Van de heer P. Koetsier herinner ik mij, dat ik hem op zijn kwekerij nodig was, ben ik naar de buren ’gevlucht’. De heer Han Rijnbeek heeft de kiem gelegd - in opvoeding en opleiding - voor zulke mooie boomkwekerij-bedrijven van zijn zonen aan beide zijden van de Gouwe. Ik heb er veel waar dering voor. De relatie tussen de gehele familie en mij is aller hartelijkst gebleven. In de boomkwekerijwereld is er in veertig jaar wel veel ver anderd. Met name de bereik baarheid is een stuk verbeterd. Bij het bezorgen van pakketten bloembollen moest ik vroeger met een jute zak op de rug het Zuidwijk of het tweede Laag Boskoop in, omdat deze wegen ontoegankelijk waren voor au to’s. Met de jaren werden de pakketten groter, dus de ver betering kwam op tijd. Voor het verkopen, dus alleen met het verkoopboekje, maakte mij dat niets uit. Al die weggetjes en tuinpaden, vaak toch al met tegels verhard, zijn uitstekend te berijden met de fiets, brug getje op, bruggetje af. Soms moest ik de draai met hulpstok weer over het water trekken, nadat vaarverkeer de draaibrug had weggeduwd. Maar een en kele keer ging het fout. In De Loete raakte ik met fiets en al te water bij zo’n manoeuvre. De heer Boudewijn van den Bosch, de clematisdeskundige bij uitstek, verschafte mij een droge broek en sokken, zodat ik weer voort kon. Meneer Van den Bosch is weliswaar groot in zaken maar wat kleiner van stuk dan ik, zodat ik met zoge naamd ’hoog water’ die dag verder ging. Ik had natuurlijk ook wel eens een lekke band. Die maakte ik vaak zelf, of met assistentie van de boomkwe ker. Tegenslag verbroedert. Zelfs aan lekke banden heb ik nog aardige herinneringen. Ik had er eens een ’s avonds in het donker, aan de Compierenka- de. Bij de firma P. Bakhuyzen Zn. brandde het licht en was het lekker warm. Vijf broers zaten er stek te maken. Een heel levendige familie vol ener gie. De band was zo gemaakt. Maar was ik vlak bij een fietsen maker dan liet ik de band ma ken. Ik heb in mijn archief nog een rekening van de firma J.L. Nomen, Goudse Rijweg 77, van I I jan. I967, waarop door de heer Jan Nomen 1915-1996) het werk - de band repareren en nog wat vastzetten en stel len - in prachtig handschrift werd omschreven. Voldaan ge tekend en wel kostte deze re paratie in totaal fl. 2,05. Als jong verkoper kwam ik ook op het statige kantoor van de firma M. Koster Zn., toen nog gevestigd aan de Zijde nr. 4I. De innemende meneer Piet Koster 1899-1982) ontving mij altijd uitermate vriendelijk, hij tilde mij op als waren wij twee gelijkwaardige handelspartners. Als ik daar weer vertrok voel de ik mij een groot koopman. Een groot liefhebber van bloembollen was de heer Ar nold (Aaron) Frank (I883- I965) s.s.t.t., zo schreef ik dat ‘groeid en - zoals U ziet - heel altijd bij hem, s.s.tx titels voorbehouden. Ik lees het nooit meer. De heer Frank woonde in het zeer indrukwek kende huis ’Winnetou’, Laag Boskoop 73, nu I23. Deze joodse man vertelde mij de eni ge overlevende te zijn van zijn broers en zussen, na de joden- Aan de oostzijde van de Gou we ben ik heel gelukkig bij W.S.Venema b.v., Zuidwijk 3. Speciaal de heer Wiglius Vene- ma is uitermate gastvrij en zichtbaar ingenomen als ik weer over de nu zo fraai ver harde werf fiets. Maar ook zijn vrouw en zoon Jan zijn aardig en meelevend. Tijdens de mid dagpauze verblijft in de kantine ook de heer Nico de Bruyn, chef afdeling exportpakkerij. Hij verwent mij altijd met een heel assortiment fruit en legt dat steeds op een rijtje voor mij neer. ’Voor de broodnodi ge vitamientjes!', zegt hij dan. Bij dit bedrijf ben ik altijd enorm onder de indruk van de grote bomen, ’ingegaasd’ en ’gebonden’, die klaar staan voor verzending. Het is een mooi bedrijf waar rond de rui me werf het huis, het kantoor en de loods zo goed en prak tisch hun plaats hebben. Aanvankelijk was ik nog enige tijd te gast bij J.C. Rijnbeek b.v., de overbuurman van Venema, maar bij een grootse verbou wing, waarbij alle ruimte hard WOUDE - Jan de Boer, geboren in 4940, is dit jaar veer tig jaar werkzaam voor het bloembollenhandelsbedrijf Theo de Boer in Voorhout. Tientallen jaren deed hij za ken in Boskoop en omgeving en kent het dorp en vele in woners als zijn broekzak. Ter gelegenheid van zijn jubi leum zette hij z’n talrijke herinneringen op papier voor publicatie. vervolging. Bloembollen wer den bij mij vroeger eigenlijk bij na alleen door mannen besteld. Soms in samenspraak met de echtgenote. Ik herinner mij maar vijf vrouwelijke afnemers, waar alleen zij over de bloem bollen ging en hij er zich niet mee bemoeide. In alfabetische volgorde waren dat: - De zeer stijlvolle mevrouw Brans-Ebbinge 1905-1995) Biezen 70, Boskoop. - Mevrouw Van Dam-Van Schaick 1898-1986) tot I963 Groeneweg 36, gem.Alphen a.d. Rijn. Later genaamd Rijne veld 100, Boskoop. - De uit de Betuwe afkomstige mevrouw Geers-Van de Wer ken (I897 toen Laag Bo skoop 35, nu is het huis afge broken. - Mevrouw Guldemond-De Jong (geb. I9I I) toen wonend Reijerskoop 156, Boskoop. - Mevrouw Houdijk-Timmer- mans (I9I3-I994) de vrouw van de wethouder, Laag Bo skoop 46. bloembollen was ik in de ach terliggende jaren flink bezig ge weest. Daardoor was ik ook al langere tijd van huis; dan bleef ik steeds drie weken aan één stuk weg voor een reis naar Duitsland. Last but not least ben ik in I968 in het huwelijk getreden. Als ik in Boskoop en omstre ken bloembollen ging verkopen ging ik nu thuis slapen. Dat was een goede beslissing. Maar ik mocht van de familie Vergeer - nu aan de Overslag - altijd on der de middag komen eten. Dat was voor die jaren toch wel fijn, je bent de hele dag buiten en in beweging en nog redelijk jong en dan lust je wel wat! Daarbij ging ik ’s avonds pas la ter naar huis in de Volkswagen kever. Dit duurde ook zo’n tien jaar. Dan nadert het tijdstip dat me vrouw Ver- geer-De Vos zo noodlottig verongelukte. Uitermate on gelukkig is het, temeer daar zij zo van node was vanwege de inmiddels ontstane hulpbehoe vendheid van haar echtgenoot. De kinderen hebben het zo goed en zo kwaad als het ging opgevangen. Met name Jolanda, de huidige mevrouw Vermeu- len-Vergeer, Kwekerspad I, te Reeuwijk, dé specialiste wat betreft decoratie op bloemiste- rij-gebied heeft zich hier enorm voor ingezet. Ruim elf maanden later overleed ook de heer Vergeer. Grote verslagenheid, dat is goed te begrijpen. Binnen één jaar beide ouders overle den; het was een moeilijke tijd. stil! Geen koelkast, geen radio, geen elektrische klok, helemaal geen elektriciteitsverbruik overdag. Het waren beste mensen, ze leefden in hun tra ditie, ze waren het zo gewend. Opmerkelijk vond ik de heer Siem Kerver (I9I6-I988), we reldkampioen bomen-zetten. Hij keek nooit op van z’n werk als hij bloembollen bestelde. Wat een snelheid in die han den! Ook kwam ik bij de heer Koos Verbey (I925-I994), kwekerij in het Rijneveld. De heer Verbey kon heel interes sant vertellen. Hij had bloed groep OO, dat was, zei hij, heel bijzonder, afstamming van Rus sische paardendrijvers. Maar er zat veel wijsheid onder die alpi nopet en hij kon alles goed ont houden. Er zit verschil in de graad van graagte waarmee bloembollen worden gekocht. De meeste mensen kopen ze omdat ze bloembollen in de tuin wel mooi vinden. Ik realiseer me dat er ook mensen zijn die meer waarde hechten aan het sociale contact en de bloem bollen op het tweede plan heb ben. Het absolute uiterste in deze denkbeeldige grafiek komt van de heer Klaas Stellaart, boomkweker in het Rijneveld. Hij liet mij de bestelde bloem bollen bij het bezorgen opsta pelen op de doos met niet ge plante bloembollen van vorig achter het huis bezocht en ter wijl ik daar met hem stond te praten, zag hij een onkruid plantje. Hij trok het uit en stak het - zonder opmerking - in zijn broekzak. Ik hoop toch voor mevrouw Koetsier-Stolk dat hij ’s avonds, voordat hij het huis in ging, z’n zakken leegde... Van deze afnemers zijn er vijf met een - in veertig jaar - onge wijzigd huisadres. Dit zijn: Dick Boer, D.N. van Gemeren, M. Koetsier Jr„ H. Kolster en H. v.d. Hoorn. Dan zijn er afnemers die de tra ditie van hun vader hebben overgenomen, zoals Adri Ko nijn, Rijneveld 83, Dirk Kooy, Rijneveld 78, Gerrit Harkes, Laag Boskoop 135 en Roel Ver bey Berkenweg 29, allen te Bo skoop. Cor Harkes en Kees Louwers aan de Burg. Smitweg en Jan Lourier aan de Dijkgraaf- weg te Hazerswoude. En als klap op de vuurpijl zelfs nog één keer vier generaties: R.A.Vurens 1902-1986) via zoon Arie en kleinzoon Reinier naar achterkleinzoon André Vurens (geb. 1980). Ook zijn er personen van wie ik, wegens overlijden, helaas te vroeg afscheid heb moeten ne men. Soms was het zo: het ene jaar verkoop je deze mensen nog bloembollen, het andere jaar zijn ze dood en begraven. Bijzonder tragisch. Dit óver kwam mij bij mevrouw Van Gelderen-Van Gelder 1938- I992), mevrouw Mulder-Zalm (I940-I98I) en mevrouw Windhorst-Versluis (I94I- I996), met wie ik in I963 nog geschaatst heb op de Gouwe. Zij was later jaren aan haar stoel gekluisterd. En bij de mannen: Ton van Drielen (I937-I988), Joop Geers (1928-1992), Albertus Looman (I930 I983), Leo van Lint (I926-I982), Jan Spek (I93I- 1987), Hans Vermeulen 1950- I996) en Martien Vermeulen (I942-I988). Als je maar tijd van leven krijgt, dan kan je dat gebeuren. De af nemer van bloembollen met de geboortedatum voor mij het verst terug, was de heer D. Hendriksen 1883-1966), toen tertijd wonend in het huis Rij neveld 32, thans bewoond door de familie Blakenburg. De bij zijn zoon in het Randenburg inwonende Cornells van der Hoorn (I875-I977), bijna 102 jaar oud, sprak ik vaak. Wij spraken ook vaak over bloem bollen, maar zijn zoon Henk bestelde ze altijd. Dankbaar ben ik, dat ik zo ver ben gekomen, dat ik gezond heb mogen blijven en dat het mij gegeven mag zijn nog jaren naar het ’Groene Hart’ te mo gen komen. was de wakkere C.Th. Vergeer niet ontgaan. Hij maakte mijn broer warm voor bloembollen verkoop aan de boomkwekers voor eigen gebruik als snijbloe- Economisch liep het uitstekend men of tuinversiering. ’Je kan bij mij slapen en mee-eten’, zei hij. Kortom, waarde lezer, U begrijpt, met het bovenom schreven enthousiasme, kon goed florerende bedrijf, de fir- mijn broer niet weigeren. Aan maj. den Hertog, Zijde I67, bij die bovenstebeste Tante Jo, de watertoren te Boskoop, mevrouw Johanna Vergeer-De Ook kon men bloembollen be stellen uit de prijscouranten van A.J. van Engelen te Hilleg- om of C.G. van Tubergen te Haarlem. Dat is inmiddels wel drastisch veranderd. Enerzijds is het aan tal verkooppunten enorm toe genomen en de pakkettenhan del heeft via kleurige prijscou- En zo ging Theo de Boer, in ranten een enorme vlucht 1950, op 14-jarige leeftijd, in genomen. Anderzijds is het uit- op de fiets, gave-patroon van de consu ment ook ruimer geworden, dus mocht er best wel wat uit- hout. Die Th. van C.Th., had hij Afhankelijk van de wind was de dus van mijn grootvader. De moeder van C. Th. Vergeer was Elisabeth de Boer (I879- woonde de familie Vergeer nog I965) van de boerderij ’Dool aan de Nieuweweg nr. 6 te ik, wacht U’ uit het Randenburg Reeuwijk, maar in de zomer te Reeuwijk. Meneer Cor Vergeer, voor mij altijd Ome Cor, was ongelofe lijk ijverig, altijd goed gehu- trokken in Den Ham nr. 50 te meurd en optimistisch en daar- Boskoop, nu bewoond door de bij zeer ambitieus. Alles wat hij familie Leo Vergeer Jzn. aanpakte deed hij heel enthou siast. Ook bij mijn vijf jaar ou dere broer Theo zat de com mercie er al vroeg in - middels het Vei bossen goudsbloemen en radijs langs de deur - en deze aanleg nog opgebouwd moet worden. Wat was ik gelukkig, het lukte zo goed, de afnemers herken den het geestgrondgezicht en ze wilden wel wat spenderen. BOSKOOP/HAZERS Voor een juiste beschrijving van het ontstaan van het con tact met de boomkwekerijwe reld, moet ik nog verder terug. In de jaren '30 en ’40 kwam de heer C. Th. Vergeer (I9I2- 1980) ligu strum takken knippen in de Bollenstreek. Tevens ver kocht hij één- en tweejarige takken van ligustrum en haag- beuk aan bloembollenkwekers. Zij gebruikten deze ukken als eigendomsafscheiding of tegen het stuiven. Daarbij overnacht te hij bij zijn peetoom, mijn grootvader, Theodorus de Boer (I876- 1956) te Noordwijker- k Calluna. Bloeitijd valt, naar gelang variëteit, van juni tot november. Planten met l GroenRijk Tuinturf. Verschillende kleuren verkrijgbaar. 95 Per stuk 1.75 Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN MD RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. nomen vanwege het toene mend aanbod van snijbloemen in de handel. Daarnaast hebben veel mensen andere hobby’s van een groenten- en bloementuin en men gaat meer met vakan tie. Tegenwoordig worden meer bloembollen gekocht voor tuinversiering. Van I959 tot I968, gedurende tien jaar, veranderde er niets in mijn leefpatroon in Boskoop. In In die eerste jaren liep de admi- de jaren I967 en I968 werd door de familie C.Th. Vergeer het huis gebouwd aan de Over slag. Het zo vriendelijk ogende al 300 jaar populair in de familie huis staat op een eiland. De be- - maar nadat mijn broer 18 jaar bouwing bestaat uit een heel geworden was, werd hem 'Be- ideale compositie van woon- perkte Handlichting’ verleend. I Het bloembollenbedrijf 'Theo fraai aangelegde tuin. Dat alles is toegankelijk via een indruk wekkend solide brug. Nu woont daar de familie Th. Inder- van de Boer’ werd in 1954 officiéél opgericht. De periode 1950- I955 ging goed, maar toen moest mijn broer in dienst. Met Nieuwesteeg-Vergeer. veel inspanning wist hij in die daad, een dochter 2I maanden zelf z’n conucten met andere afnemers in sund te houden. Voor Boskoop en omgeving had hij de heer Kors Perdijk te Reeuwijk, geb. I923, bereid ge vonden de afzet te verzorgen. Hij kwam toch bij de boom kwekers en verkocht er de bloembollen dan meteen bij. Als handelsagent dus. Enkele ja ren voor ander werk, waardoor hij V:

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 15