TMijt Bedden CvrdyMK, HAGE IN ACTIE! GORDIJNSTOF LAMINAAT MATRAS WOON VINYL Nieuwe leraar techniek op het AOC Groen college is man van de wereld TAPIJT TIVOLI ti (ij ■Hl 14 mille voor Turkije Open dag activiteitencentra Maaike Houdijker wint ballonnenwedstrijd Exposities in raadzaal Gezamelijke thema-avond Confessionelen Ml r Ook in tapijt volgen we de trends op de voet. Tapijt Tivoli is een uitstekend voorbeeld. Nieuw, met een verrassend dessin en in vier moderne kleuren. 400 cm breed. Per meter... Ind. vakkundig leggen in kamers, gangen en hallen! IW WW a®*»® jyi F WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 Bilal El-Jeaid voor zijn nieuwe werkgever, het AOC Groen college (Foto: A. Fioole). TERKE Vraag naar de voorwaarden in de winkel SPRINGFIELD BINNENVERINGMATRAS I Gouda: Haarlem: Hoofddorp: Leiden: Leidschendam: Umo: Pijnacker: aan de Padagogische Technische Hogeschool. De breed georiën teerde El-Jeaid die veel talen spreekt, had niet veel aan zijn di ploma’s toen hij in Nederland aankwam. Daarom heeft hij zijn keuze voor techniek welover wogen genomen. „Ik begon bij een Boskoops restaurant achter de afwasmachine', zegt hij la chend. „Hierna heb ik voor het uitzendbureau in de boomkwe kerij gewerkt. Bij een ander uit zendbureau kreeg ik banen aan geboden bij technische bedrijven op het industrieterrein Coene- coop. Toen kwam ik op het idee om een studie in techniek te gaan volgen omdat ’technische taal’ internationaal is. Als ik bij Tel. 0172 492000 Tel. 010 4503449 Tel. 0182 511785 Tel. 023 5362770 Tel. 023 5652801 Tel. 070 3277569 Tel. 0252 417117 Tel. 015 3692981 Peppelweg 170 -180 Winkelc. Oosterhof Alexandrium Treubplein 19 Langstraat 63 - 65 Botnische Golf 9e Stadshart - Het Rond 2 Rijneke Boulevard als eerste leraar met allochtone afkomst en als eerste moslim, lesgeven op deze christelijke school wat betekent dat ik me moet aanpassen. „En dan krijg je vragen als ’kun je omgaan met het christelijk geloof. Met het omgaan daarmee heb ik geen moeite', zegt El-Jeaid, „omdat er tussen de koran en de bijbel heel veel overeenkomsten zijn en weinig verschillen. We aanbid den ten slotte dezelfde God.' Hij vindt het jammer dat de media veel aandacht besteedt aan de fundamentalistische Tel. 010 4228035 Tel. 010 4559433 Tel. 010 2203043 Tel. 071 5617179 Tel. 070 5117707 Tel. 0348 480073 Tel. 079 3420460 Tel. 071 3415207 WADDINXVEEN - Begin volgend jaar, in de eerste week van januari en in de eerste drie weken van mei, wil de Waddinxveense Kunst Kring in de raadzaal van het gemeentehuis twee millennium-exposities houden. In het najaar van 2000 wil de Vereni ging Historisch Genootschap Wad- dinxveen aan het Raadhuisplein de WADDINXVEEN - Op zaterdag I I september van I 1.00-15.00 uur hou den vier activiteitencentra voor men sen met een verstandelijke handicap open huis. De activiteitencentra zijn een onder deel van de Gemiva-SVG Groep, een organisatie die zorg- en dienstverle ning biedt aan mensen met een handi cap. Onder het genot van een kopje koffie of thee kunt u rustig rondkijken in de activiteitencentra en een indruk krij gen hoe de deelnemers werken. Ook kunt u de producten kopen die de deelnemers maken. Er zijn verschillende activiteiten te bezichtigen. In Gouwplaats een bak kerij en textielatelier waar kinderkle ding gemaakt wordt. Thijsselaan heeft een zijdeschilder-, schilder- en kera- WADDINXVEEN - Ten behoeve van de slachtoffers van de aardbeving in Turkije is door de Turkse Culturele Vereniging Waddinxveen een inza meling gehouden. Deze is inmiddels beëindigd. Met deze actie is ongeveer ƒ14.000,- bijeengebracht en 30'grote zakken met kleding verzameld. Alle kleding is door vrijwilligers netjes ge sorteerd in dozen. Al deze dozen zijn kosteloos door de heer Piet Bakker namens het transportbedrijf Jan Meu- len Transport in Zevenhuizen naar de opslagplaats in Rotterdam gebracht om te worden verzonden naar Tur kije. WADDINXVEEN - De plaatselij ke verenigingen van het Confes sioneel Gereformeerd Beraad en de Confessionele Vereniging in de Nederlands Hervormde Kerk be leggen een gezamelijke thema- avond. Deze avond zal worden gehouden op woensdag 8 septem ber om 20.00 uur in een zaal van de Immanuëlkerk, Beatrixlaan 2 te Waddinxveen. Als spreker is uitgenodigd Dr. H.E. Wevers, hervormd predikant in Doorn. Hij zal spreken over het thema: ‘Wie is Jezus; moderne ontwikke lingen in het denken over Jezus, de tegengestelde visies van Dr. Kuitert en Dr. Van den Beek'. De laatste jaren is de discussie binnen de kerken, over wie Jezus is, weer begonnen, naar aanlei ding van het boek van Dr. H.M. Kuitert (gereformeerd) getiteld ‘Jezus, nalatenschap van het Christendom'. Als tegenhanger schreef ook Dr. A. van den Beek (hervormd) een boek met de titel ‘Jezus Kurios, de Christologie als hart van de theorie'. Dr. Wevers zal op deze ontwik kelingen ingaan en hierbij de bei de visies toetsen aan wat de bij bel over Jezus zegt. De organisa toren hopen op een leerzame avond en nodigen een ieder die dit onderwerp ter harte gaat uit deze avond te bezoeken. hele lichaam ondersteunt. 2-persoons. Nu 855.- Rotterdam: Rotterdam: Rotterdam: Voorschoten: Wassenaar: Woerden: Zoetermeer: Zoeterwoude: grens over gevlogen en in Duitsland terecht gekomen. De ballon die het verst weg is gekomen behoorde toe aan Maaike Houdijker. Deze kwam terecht in Stinstedt, op-ongeveer 448 km van Waddinxveen. De tweede ballon was van Tom van Trijp en kwam terecht in Sandstedt op onge veer 396 km van Waddinxveen. Om u een idee te geven van de loca tie, beide plaatsjes liggen op ongeveer 40 km afstand van Bremen en Bre merhaven. De prijswinnaars hebben hun prijzen inmiddels ontvangen. lieren omdat veel leerlingen thuis problemen hebben. Ik ver wacht dat deze begeleiding in Boskoop minder nodig is. Ik hoorde ook dat iedereen dit jaar slaagde en dat het niveau boven het landelijk gemiddelde ligt. Ik heb er het komende jaar veel zin in alhoewel ik mijn leerlingen in Amsterdam zal missen.' Vanwege de oorlog in Libanon heeft El-Jeaid zich een bijzonde re manier van studeren eigen ge maakt. „Wij hadden thuis in Bei roet altijd de televisie aan om de ontwikkelingen op de voet te volgen. Ik keek bij het studeren afwisselend vijf minuten televisie en vijf minuten in mijn boek.' Deze wijze van studeren is hem bijgebleven. „Ik kan het niet an ders, trouwens het bevalt me goed', zegt de druk gesticuleren de Boskoper. „Ja, het praten met veel handgebaren zijn Libanezen eigen', merkt hij nog tussendoor op. El-Jeaid die full-time les gaat ge ven in praktijktechniek en na tuurkunde is weer van plan een Onlangs behaalde hij het lera- ren-diploma aan de Pedagogi sche Technische Hogeschool in Rotterdam. Een HBO-opleiding die in deeltijd zes jaar bestrijkt. „Ik begon met een verkorte HBO-opleiding tot instructeur techniek aan deze school. Dan had ik alvast iets! Dit heb ik in twee jaar perfect afgerond met als extra, twaalf vakken van de lerarenopleiding.' Hierna be sloot hij om het theoretische ge deelte van de opleiding tot le raar af te maken. Hij deed hier slechts een jaar over wat een in drukwekkende prestatie is. Het is namelijk nog nooit gebeurd dat iemand een 6-jarige deeltijd opleiding in drie jaar afrondde WADDINXVEEN - Op zaterdag 5 ju ni werd er in Zuid voor de tweede keer een opschoondag gehouden. Het regende bijna de gehele ochtend, maar ’s middags kwam gelukkig de zon nog even door. Als afsluiting van deze dag werden er door de enthou siaste kinderen van de wijkbewoners ballonnen opgelaten. Ver zijn de bal lonnen vast wel gekomen, maar he laas werden er niet veel van de aange hechte kaartjes naar ons terugge stuurd. Toch kregen we twee kaartjes teruggestuurd van onze oos terburen. De ballonnen zijn dus de Üa door Mieke Westerman WADDINXVEEN/BOSKOOP - Sinds 1992 woont de oor spronkelijk uit Libanon afkomstige Balil El-Jeaid aan de Voorofschewweg in Boskoop. Komend schooljaar verruilt hij de school in Amsterdam waar hij nu lesgeeft voor het AOC Groen College. Uitgeweken voor de oorlog in zijn land, woonde hij drie jaar in Zwitserland en studeerde Frans. In het Alpenland ontmoette hij zeven jaar geleden zijn Boskoopse vrouw. Alphen a/d Rijn: Hooftstraat 33 Capelle a/d U»el: Koperwiek 25 - 29 Markt 9 Winkelc. Schalkwijk Kruisweg 993 Lammenschansweg 130k Tel. 071 5125302 Winkelc. Leidsenhage Kanaalstraat 53 Oostlaan 20 extreem moslims. Zijn Boskoopse vrouw maakt de relativerende opmerking dat ook in het christelijk geloof ex treme stromingen bestaan. Balil El-Jeaid die nu afscheid neemt van zijn leerlingen van het VBO en IVBO in Amsterdam ver wacht dat hij bij het AOC Groen College meer aan lesgeven toe komt. „In Amsterdam moest ik als onbevoegd leraar veel tijd be steden aan sociale en psycholo gische begeleiding van de scho- wijze van spreken naar Japan wil verhuizen heb ik ook iets aan mijn diploma’s.’ El-Jeaid kreeg via het arbeidsbu reau een cursus constructie- bankwerker/ lasser aangeboden. Ook deze vakopleiding rondde hij sneller af dan zijn medestu denten. „Anderen gingen wel- eens koffiedrinken en begonnen later of stopten eerder als ze met alles bij waren.' De leraar mechanische techniek wilde steeds verder en kon daarom deze cursus die tot het eerste niveau lassen opleidde, afsluiten met twee niveaus electrisch-, drie niveaus mig/mag- en een ex tra niveau Tig-lassen. Hierbij leerde hij technische tekeningen lezen en constuctiewerkbereke- ningen maken. Na dat jaar werk te hij bij veel verschillende be drijven als constructiebankwer- ker en lasser. Hiermee deed hij heel veel praktijkervaring op die hem uitermate goed van pas zal komen bij de praktijklessen techniek op het AOC Groen College. „Op 23 augustus ga ik expositie ’Waddinxveen rondom 1900’ houden. De kosten van beide exposities bedragen f 14.500,-. Het college van Burgemeester en Wet houders heeft aangegeven over het doorgaan van deze activiteiten nog even te willen wachten op een totaal overzicht van alle activiteiten rond het millenniumjaar. Kom nu proefliggen en ervaar hoe goed deze topklasse matras uw 1 i-persoons. Nu 525.- MERANO GORDIJNSTOF Soepele katoenen gordijnstof, modern gedessineerd. In 3 actuele kleuren. 140 cm breed. Per meter... Van 39.95 Nu 29.95 HDF-kwaliteitslaminaat Topfloor, dat tegen een stootje kan. In 6 houttinten. 10 jaar garantie. Gratis thuisbezorgd. Per m Nu 34.qc Desgewenst vakkundig gelegd. I «o nagement.' Hij voegt er nog aan toe dat de zon niet voor niets opgaat. „Dat zeggen ze hier!' miekatelier. In De Schakel een admi- nistratieafdeling, papieratelier en tuingroep. Coenecoop heeft een houtafdeling en een industrieafdeling waar inpakwerk voor bedrijven wordt gedaan. In de vier activiteitencentra werken mensen met een verstandelijke handi cap. Gouwplaats, Thijsselaan, De Schakel en Coenecoop zijn onderdeel van de Gemiva-SVG Groep. Deze or ganisatie wil haar menskracht en mid delen inzetten om mensen met een handicap een eigen plaats in de sa menleving te helpen verweren. Adressen: Gouwplaats, Gr. van Prin- sterersingel 52 a Gouda; Thijsselaan, J.P. Thijsselaan 43 Gouda; Coene coop, Coenecoop 83b Waddinxveen; De Schakel, Oosteinde 27 Moord recht. NOVILON SOLA WOONVINYL Kwaliteits woonvinyl voor intensief gebruik. Met marmer all-over dessin in diverse kleuren. 400 cm breed. Per meter... Incl. vakkundig leggen’ studie te gaan volgen. „Het gelijkheden als je wilt studeren, wordt nu een universitaire stu- Wat precies weet ik nog niet die. Nederland heeft zoveel mo- maar ik denk aan een studie ma- krommenie

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 17