Kamers van Oosterpoort in beweging Deze Week 2.49 8.95 Erbi redacteur getrouwd Koophandel pleiten voor ontvlechting Sellers morgana VÖOf addinxween 1 noort van N KE BI b BURGER” r NIEUW IN KREATER ALLES VOOR UW OPEL... Van Elswijk b.v. Musical Totaalprogramma Succes en organizers Geturfd O Werkzaamheden Ringvaartkade Wedstrijd van de week Wijze uit het Oosten KRENTENSLOF MET SPIJS MAASLANDER OUD Automobilisten betrapt op te hard rijden Deze week nergens goedkoper! CARWASH Plusmarkt. Opgeteld de beste! I I Deelnemer en Sponsor van de Bedrijvensportdag STAATSLOTEN PRIMERA GROENENDIJK Koninginneweg 11D Boskoop (0172) 23 07 17 Heb je altijd al zelf een musical willen maken, dan krijg je nu je kans. Altijd al een prinses of een coole ridder willen zijn, een astronaut of een paddestoel? Niets is te gek. Naast zang en misschien een dans komen ook kostuummaken en schmink aan bod. Maar dan ben je nog niet klaar, want op het podium is het zonder jouw hulp een beetje saai. Dus jij bepaalt wat je wilt doen en met elkaar zetten wij een musicaltotaalproductie in elkaar. Ben je tussen de 1 tot en met ongeveer 15 jaar en denk je dat dit iets voor jou is of ben jenu al enthousiast, geef je dan op bij Greater. liflxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle Weekblad voor 54 ejaargang nr. 2662 Meer dan honderd kinderen kregen afgelopen zaterdag les van de Fina Verkeersschool. per stuk www.tref.nl/waddinxveen/bedrijvensportdag te ft I Plusmarkt Diwa, Winkelcentrum Zuidplas Farouk van zevenslaper Design: Jan des Bouvrie Iv AutoWi snelservice het snelle en persoonlijke adres voor: ONDERHOUD 3 ALLE MERKEN APK-KEURINGEN g DESKUNDIG ADVIES voor een polyester model met de uitstra ling van een luxe oldtimer. Van 24 sep tember tot 7 oktober rijdt Peter met zijn vrouw Judith en vier andere teamleden in het Lomax Internationa) team van Luik naar Targa (Sicilië) en weer terug. Niet alleen voor de jeugdige liefhebbers van een vroegtijdige verkeersopleiding en fans van zelfbouw oldies was er iets te beleven: ook de Hondadealer showde zijn fraaiste modellen. De speelgoedwinkel maakte van de gele genheid gebruik om ieders vaar-digheden met een op afstand bediende speelgoed auto te testen. Al met al ademde het winkelcentrum de sfeer van een zomerse zaterdag. De geur van bloemen en gebak, kinderplezier en lekkerbekkende oude ren die de weekendboodschappen op een prettige manier konden veraangena men. ma. t/m vr. open van 09.00-17.00 uur Elke 2e zaterdag van de maand geopend Waddinxvener Rob Tol kwam begin dit jaar herbo ren terug uit China. De oer-Waddinxvener vertrok in april 1998 naar het Verre Oosten en bezocht onder meer een ziekenhuis waar ze geen medicijnen gebrui ken. In China kwam hij steeds weer de juiste mensen te gen. Mensen die hem aan zette tot het nemen van een volgende stap op het pad dat leidde tot zijn To- tal-Chi-club en vanaf 4 sep tember Tiger Trading, een winkel in Oosterse kunst en kado’s. Zie verder pagina I I. WSE had graag voor een goede competitiestart ge zorgd, maar in de eerste wedstrijd tegen het favorie te Haastrecht miste de Waddinxveense club teveel spelers om tot een goed re sultaat te komen. Het werd in het sportpark in de Oranjewijk een 0-3 nederlaag. Zie verder pagina 27. Dorpstraat 38, Waddinxveen tel. (0182) 61 80 90 's maandags gesloten donderdag koopavond Zijde 3, Boskoop tel. (0172) 21 29 65 's maandags gesloten vrijdag koopavond Internet: www.morgana.com WADDINXVEEN- Winkelcentrum Oos terpoort was afgelopen zaterdag behoor lijk in beweging. En nu eens niet vanwege de perikelen met investeerders of ge meente maar puur op eigen initiatief. Je- anine Vis, enige vrouw in het organise rende comité van de winkeliers-vereni- ging, was tevreden met de gezelligheid die de activiteiten van dit weekend ver oorzaakten. „Het past een beetje in de Weer Naar Schoolsfeer, iedereen is weer thuis en op weg naar school of werk." Op de vraag hoeveel kinderen deze och tend les kregen antwoordde een van de ’instructeurs’ van de Fina Verkeersschool met een suggestief handgebaar: „Dik honderd”. Een mooi aantal, en het was duidelijk te merken dat het enthousiasme van alle collega’s die voorgingen de wach tenden sterkte in hun vastberadenheid: ze wachtten hun beurt rustig af. De skel ters en het uitge-zette cir-cuit, inclusief verkeerslicht en -borden strekten duide lijk tot aanbeve-ling. Niet alleen de jong- sten waren bezig met vervoer, ook Peter van Pelt en Rik Berendsen stonden trots bij hun zelfge-bouwde Lomax automobie len. Desgevraagd lichtte van Pelt toe dat de model-len niet altijd door zijn Auto Bouw Service gebouwd worden, maar dat het de bedoeling is dat de onderne mende particu-lier zijn eigen model in el kaar zet. Ondertussen bestaat het bedrijf alweer bijna tien jaar en volgens Peter is het nog steeds meer hobby dan be-roep. Ze bouwen de modellen op een onder stel van een Lelijke Eend, een Dyane, Me hari of een Ami. Zijn aanbeveling: met behulp van een normale doe-het-zelf ge- reedschapkist zet u een originele Lomax in ISO tot 200 uur in elkaar. Niet teveel Data: 28 september, 5 en 12 oktober van 16.00 tot 17.00 uur. 26 oktober, 2,9,16.23,30 november en 7 en 14 december van 16.00 tot 18.30 uur. Kosten: ƒ175.- p.p. Locatie: KREATER Kerkstraat 13. Waddinxveen. Telefoon: (0182) 61 44 22. Chr. Hutjgensweg 2 Industrieterrein Molen Wetering Alphen aan den Rijn Tel: 0172 46 01 30 Jj E o» ff oplage 14.500 exemplaren voor Waddinxveen aan de Ka naalstraat. Hij neemt in die functie de plaats in van Bert Woudenberg. In overleg met de collega’s heeft Woudenberg vorig jaar aangegeven een bescheidener rol te spelen bij de totstandko ming van het Weekblad voor Waddinxveen. Na ruim 26 jaar het gezicht van de krant te zijn geweest, vond hij het tijd om nieuw bloed een kans te geven. Toch is Woudenberg nog altijd ver bonden aan de krant. Zijn bij dragen verschijnen nog elke week in het Weekblad. officieel Opel service-dealer Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp J. De nieuwste trends in keuken- en wastafelbladen vindt u bij Erbi. Kom zaterdag 11 september a.s. kijken in showroom de Connection en vraag hier deskundig BladAdvies. fAirtnN snelservice Coenecoop 397. Waddinxveen. Tel. (0182) 61 47 14 OPENINGSTIJDEN: maandag Um vrijdag: 8.00-18.00 uur (donderdag fot 21.00 uur) zaterdag 8.30-17.00 uur (werkplaats tot 12.00 uur) Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32. Telefax 0182- 63 26 33. <3 4 Coenecoop 449,2741 PP Waddinxveen Telefoon: (0182) 61 61 66, Telefax (0182) 61 21 94 E-mail: info@vannoort.nl. Internet: www.vannoort.nl transporten verhuizingen op- en overslag Zie advertentie in deze krant Bij ons te koop t/m maandag 13 september 18.00 uur voor de trekking van dinsdag 14 september. WADDINXVEEN - Dertien ver nielingen aan personenauto’s. Dat is onder meer het resultaat van een weekend turven van de ze misdrijven in Waddinxveen. De vernielingen werden voorna melijk gepleegd in de Groens- voorde, de Chopinlaan en de Schielandweg. De daders hadden het vooral gemunt op de buiten spiegels. De vernielingen werden omstreeks 04.00 uur gepleegd. De politie IJssel en Gouwe vraagt iedereen die mogelijk ook slacht offer is geworden van deze ver nielingen aangifte te komen doen. Daarnaast is de politie op zoek naar eventuele getuigen. WADDINXVEEN - Bij snel heidscontroles op maandag 30 augustus op de Noordkade in Waddinxveen liepen 216 auto bestuurders tegen de lamp die het gaspedaal te ver intrapten. Van de 764 auto’s die gecon troleerd werden reden 216 au to’s harder dan de toegestane 50 kilometer. De hoogst geme ten snelheid was 103 kilome ter. WADDINXVEEN - Om de bereikbaarheid binnen de Rand stad in de toekomst te kunnen garanderen, moet er een be tere samenhang komen tussen mobiliteit en ruimtelijke or dening. Doorgaand en regionaal verkeer moeten worden gescheiden (ontvlechting) en bebouwing moet op optimaal bereikbare plaatsen worden geconcentreerd (verknoping). Hiervoor pleit de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland samen met de andere Randstadkamers van Koophandel in hun in Den Haag aan minister T. Netelenbos van Verkeer en Waterstaat overhandigde bereikbaarheids- visie ’Doorstart voor de Randstad, naar een betere samen hang tussen mobiliteit en inrichting van de metropool’. WADDINXVEEN - De nieuwe vaste redacteur van het Weekblad voor Waddinxveen, Dave Heemskerk, is vorige week woensdag in het huwe lijk getreden met Wilma van Grieken. Het jonge paar, dat nu op reis is in Amerika, gaf el kaar het ’ja-woord’ in het raadhuis van Leidschendam. De drukbezochte receptie en het geslaagde huwelijksfeest was in Stadsherberg de Mol in Delft. Dave Heemskerk is het sinds enkele maanden het vaste aan spreekpunt geworden voor de redactie van het Weekblad c ff ra-o 03^ 2 S oj cr> .cff -OTJ .9? -Q-O l-g Mobiliteit is een belangrijke mo tor achter onze economie. Files, parkeerproblemen en overvolle treinen vormen echter ook een bedreiging voor dezelfde econo mie. De bereikbaarheid binnen de Randstad is ernstig in gevaar. Maar het oplossen van knelpun ten door louter uitbreiding van de (wegcapaciteit biedt voor de langere termijn geen voldoende oplossing. Doorgaand en regio naal verkeer moeten van elkaar worden gescheiden. Daarbij moeten prioriteiten worden ge steld. Zakelijk verkeer en goede renvervoer hebben de hoogste prioriteit. Zij moeten gebruik kunnen maken van het hoofdwe gennet als doorgaande route (bijvoorbeeld A4) met een be perkt aantal op- en afritten, waar eventueel voor betaald moet worden. Daarna volgt het regio nale verkeer. Dit kan ook deels over het hoofdwegennet, net zoals nu, maar waarvan stroken worden toebedeeld aan het re gionale verkeer, met veel op- en afritten. Daarnaast moet het re gionale verkeer gebruik maken van het onderliggende wegennet dat weer een echte regionale functie moet krijgen (denk aan bijvoorbeeld de N207 en N208). Het woon-werkverkeer kan een lagere prioriteit krijgen mits daarvoor een goed alternatief (openbaar vervoer) beschikbaar is. Helaas is dat vaak nog niet het geval. De Randstad is een dun bevolkte, maar dynamische me tropool (in vergelijking met Lon den of Parijs). Afzonderlijke ste- ZELFSERVICE AUTOWASMACHINE STOFZUIGEN 10 WASPROGRAMMA'S geopend van maandag 8.00 uur t/m zaterdag 17.00 uur 24 uur per dag (automaten werken op guldens en vijfgulden-munten) /Auta\ snelservice Coenecoop 397. Waddinxveen. Tel. (0182)61 47 14 (nieuw!) 3^4-!=- slaapkamers VAN DER LINDE den hebben onvoldoende ’mas sa’ om nieuwe vormen van openbaar of ander collectief ver voer (bijvoorbeeld bedrijfsbus- sen) te ontwikkelen. Wonen en werken moeten daarom op goed bereikbare knooppunten worden geconcentreerd (ver knoopt). Dit vergt sturing en re gie op Randstedelijk niveau. Bin nen de Randstad als geheel kan een stelsel van openbaar en col lectief vervoer ontstaan dat vol gens dezelfde prioriteiten wordt georganiseerd en zonodig ont vlochten. Daarin passen nieuwe snelle verbindingen die de regio nale knooppunten verbinden, zoals RandstadRail, Regionet en Rijn Gouwelijn. Met de bereik- baarheidsvisie willen de Kamers van Koophandel voor Amster dam, Haaglanden, Rijnland, Rot terdam en Utrecht een bijdrage leveren in het debat over het rijksbesluit ten aanzien van ruim telijke ordening en mobiliteit. De visie is het resultaat van con sultatierondes met bedrijfsleven, overheid en maatschappelijke organisaties. De Kamers willen de direct betrokken partijen sti muleren om de noodzakelijke actie te ondernemen om de Randstad bereikbaar te houden en een nieuwe impuls te geven. In 2000 komen de Kamers van Koophandel zelf met een nader uitgewerkt visie. Binnenkort verwachten wij de nieuwe collectie Voorraad 1998-1999 nu halve prijs Dorpstraat 39 - Waddinxveen Telefoon (0182) 61 22 98 J l WADDINXVEEN - In opdracht van het hoogheemraadschap van Schieland zijn deze week de op- hoogwerkzaamheden gestart aan kade van de Ringvaart tussen het nieuwe Industrieterrein Gouwestroom en de spoorlijn Gouda-Rotterdam. Over een lengte van 1200 meter wordt de kade met ongeveer een halve meter opgehoogd. De werk zaamheden zullen ongeveer twee maanden duren. Voor het ophogen van de kade wordt klei- houdende grond gebruikt. Voor een groot gedeelte is de beno digde grond al aanwezig in twee gronddepots aan de Provinciale Weg, die langs de Ringvaart loopt. Vanaf deze depots wordt de grond over water vervoerd naar de werkplekken, waar een kraan de grond over de kade verspreid. Voor zover aanvullen- de grond nodig is zal deze wor den aangevoerd per vrachtwa gen. Na afloop van de ophoog- werkzaamheden worden de taluds van de Ringvaart hersteld en opnieuw met gras ingezaaid. Het verkeer op de Provinciale Weg zal weinig overlast van de werkzaamheden ondervinden, alleen de aanvoer van aanvullen de grond zal enig extra vracht verkeer op de Provinciale Weg tot gevolg hebben. Op twee plaatsen langs de Ringvaart zijn informatieborden over de werk zaamheden geplaats. De vaste redacteur van het Weekblad voor Waddinxveen, Dave Heemskerk, trad een week geleden in Leidschendam in het huwelijk met Wilma van Grieken. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen). +-f rö _25 CL 500 gram Woensdag 8 september 1999

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 1