WSE mist nog teveel spelers Be Fair verliest van BVCB I Jongens C Antilope in landelijke finale Geslaagd 24 uurs-voetbal Moerkapelle Polodames Gouwestaete gaan voor eerste plaats Wedstrijd van de week Sportinstuif De Dreef eindigt na 22 jaar Flyers vol goede moed van start Spectaculair begin Be Fair BI Voetballertjes Waddinxveen van start Korbisjeugd gestart PIANORESTAURATIE HONDERDEN GULDENS PIANOLAMPEN, -BANKEN, ETC BLADMUZIEK en- PIANO'S (OOK GEBRUIKTE) KEYBOARDS 1 k w As A WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 27 e^i- PIANOSTEMMEN EN -REPARATIE WADDINXVEEN - Be Fair BI (Foto: Liesbeth van der Vis) nen. Het toch altijd goed spe lende Olympia werd met maar liefst met I2-2 verslagen. Di rect vanaf het begin was al dui delijk dat Be Fair de betere ploeg was, maar het was toch Olympia dat de score opende. Daarna werd het klassenver- „We kunnen door blessures nog niet beschikken over Gui do Hack, Erwin Pleus en Ferdy nen de 45 seconden op de klok finishen voor een nieuw clubrecord. Dionis Schoenmaker komt uit op het onderdeel discuswer pen, een onderdeel waarop hij de laatste maanden veel voor uitgang heeft geboekt. Op de horden komen Pieter Wijde- kop en Stefan Graafland uit. Kogelstoten, een onderdeel waar Frank Straver z’n manne tje moet staan. Hij gaat naar Üden voor een nieuw per soonlijk record. Topper bij het verspringen is Arnold Toet. Daarnaast zal hij S.C. Antilope ook vertegenwoordigen op de 100 meter sprint. Dwight El- burg heeft onlangs zijn per soonlijk record bij het hoog springen scherper gesteld, na melijk tot 1.55 meter. Hij gaat zeker een aanval doen op z’n eigen p.r. Bastiaan Blokland is van z’n speer richting de dertig meter te werpen. Rik Wisger- hof en Wouter Muis worden ingezet op de diverse loop- nummers. Als laatste mag Gijs van der Knaap van start gaan op zijn onderdeel: de 800 meter. Dit onderdeel is hem op het lijf geschreven, daar hij vorig jaar, als D junior, I3 jaar, Ne derlands kampioen werd op de 1000 meter. Kortom, de jon gens zijn er klaar voor. Aldus hun trainers Wim Los, Piet Blaauboer en Matt Kaptein. der goed en aspirant-leden in de leeftijdsgroep boven 20 jaar zijn van harte welkom. de competitie zijn op zaterdag 11 september en zaterdag 18 ST. VICTORPLEIN 2 WADDINXVEEN-Z. TEL. (0182) 61 16 97 de 100 meter sprint, 100 me ter horden, hoogspringen, ver springen, speerwerpen, discus werpen, kogelstoten en een 800 meter loop, wordt de jon gen die het beste is op dat be treffende nummer, ingezet. Bij de loopnummers worden de twee besten ingezet. Dit om zoveel mogelijk punten te be halen. De ploeg die in Uden de mees te punten behaald, wordt Ne derlands kampioen. De jon gens hebben de hele vakantie fanatiek doorgetraind, om str aks, op I I september, goed voor de dag te komen. Zoals bijvoorbeeld de estafette ploeg, bestaande uit startloper Arnold Toet, Dwight Elburg, Pieter Wijdekop en finisher Gijs van der Knaap. Zij willen, behalve natuurlijk winnen, bin- Rond het veld hingen spandoe ken met de tekst ’Cor moet blij ven’. Het sloeg op voorzitter Cor Rutgrink, die per I septem ber 2000 terugtreedt. Rutgrink is zes jaar voorzitter, daarvoor was hij vele jaren jeugdvoorzit- ter. De wedstrijd tussen de eer ste elftallen van Moerkapelle en Berkel werd door de Berkelaars met 0-1 gewonnen. Een benutte vrije trap van Van Wanrooy gaf de doorslag. Bij Moerkapelle ontbraken nog Danny Pols, Pe ter Zijderhand, Marco van der Loso en Edwin Zuijderveld. De jeugdige Jeroen Hertog liet een goede indruk na. Veel toeschou- WADDINXVEEN - De Jon gens C, 14-15 jaar, zijn na twee voorrondes en een ge- biedsfinale doorgedrongen tot de landelijke finale. Deze wordt gehouden op 11 sep tember te Uden, Noord-Bra- bant. Deze wedstrijden wor den in de vorm van een ploe- genmeerkamp afgewerkt Deze meerkamp bestaat uit verschil lende atletiek onderdelen. Een van deze onderdelen is de 4x 100 meter estafette, waarop de vier beste sprinters uit het team worden ingezet. Op de overige onderdelen, namelijk maar verder lieten de bezoe kers het niet komen en ver grootten de marge opnieuw naar vier, door hun vijfde treffer te laten aantekenen. Aanstaande zaterdag staat de uitwedstrijd tegen en in Lin- schoten op het programma. Saillant detail is, dat ook Lin- schoten deze competitie begon met een nederlaag met even eens 5 - I. De trainer van de Waddinxveners zal deze week nog wel het een en ander met zijn selectie te bespreken heb ben en ze zullen er uiteraard al les aan doen om de nederlaag te wreken en deze wedstrijd om te gaan zetten in winst. WADDINXVEEN - Met ingang van het nieuwe sportseizoen zal onze nieuwe medewerker Bert Hertog de wedstrijd van de week belichten. terd: (0-14!!!). El ging naar Reeuwijk waar CVC gastheer was. Al snel bleek dat de EI ook dit jaar weer kampioen- saspiraties heeft. (0-8). E2 deed hier niet voor onder. Te gen Gouderak lieten de heer tjes zien goed te kunnen voet ballen (9-1). Bij E3 is het alle maal nog een beetje aan elkaar wennen, in en tegen Oudewa- ter werden het net dubbele cijfers 10-0). DI mocht op bezoek bij buurman Be Fair. Helaas konden de goede resul taten uit de voorbereiding niet worden voortgezet (5-1). Ook voor D2 gingen helaas de pun ten verloren (0-8) tegen Donk. Cl ging naar RVC en bracht 3 punten mee terug: (3- 4). C2 streed vol overgave maar helaas trokken de bezoe kers van Sportlust net aan het langste eind: (1-2). De Al ver trok naar Nieuwkoop en moest de gastheren de over winning laten (7-3). WADDINXVEEN/BOSKOOP - De wekelijkse ’Sportinstuif in sporthal De Dreef te Waddinx- veen houdt na 22 jaar definitief op te bestaan. Bijna 25 jaar gele den begon de Goudse Hans van de Water een sportinstuif in Waddinxveen. Iedereen die ou der was dan 18 jaar kon op ont spannen wijze een uurtje volley ballen, badmintonnen, basketbal len, tafeltennissen, zaalvoet ballen en/of aan conditietraining doen. Enige jaren geleden trok hij zich terug, deels door de ver minderde belangstelling en deels door de toename van andere ac tiviteiten. De harde kern van de deelnemers ging met medewer king van Piet Wesseling nog en kele jaren door. De voortduren de verhoging van de zaalhuur en de geringe aanwas van nieuwe in- stuivers maakte dat de exploita tie niet meer rond was te krijgen. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag was voor de jeugd van v.v. Waddinxveen het mo ment waar al geruime tijd naar werd uitgekeken. Na de eer ste voorzichtige trainingen en een aantal oefenwedstrijden werd het nu weer tijd voor het echte werk. FI ontving Esto en ging gewoon door met dat wat ze het afgelopen sei zoen vaak hebben gedaan: win nen (2-1). Ook F2 mocht thuis beginnen en dankzij goed sa menspel stond het bij rust al 6-1Na rust werd er iets rus tiger aan gedaan, maar uitein delijk werd het toch nog een forse overwinning (9-1). Een ware thriller was het voor F3 dat op bezoek ging bij Haast recht Een 4-0 achterstand werd ingelopen tot 4-3, maar jammer genoeg kwam Haast recht sterk terug (6-4). De grootste uitslag bij de jeugd kwam op naam van F4. Rohda ’76 werd in eigen huis verplet- voorkwam doelvrouwe Francien Lankhuyzen meer Maass ziet Het Ravijn (Nijverdal), DONK, Nereus en Gouwestaete als titelkandidaten. De competitie- orleden daarentegen gaat min- opzet is veranderd. De hoofdklas se van twaalf teams in verdeeld in twee poules van zes ploegen. De beste drie gaan over naar de vol gende competitieronde. Gouwe staete is ingedeeld met DONK waar tegen op 9 oktober in Gouda wordt gespeeld. De eerste wed strijd gaat een week eerder tegen Rapido in Haarlem. door Bert Hertog WADDINXVEEN - De waterpo- lodames van Gouwestaete ein digden in het vorige seizoen in play offs op de tweede plaats achter landskampioen DONK. Nooit eerder behaalden de Waddinxveense speelsters een zo’n hoge klassering. Het vice- kampioenschap smaakt naar meer. Gouwestaete kan, is de verwachting, in de komende ja ren het vaandel over nemen. „Wij hebben een ploeg die in de nieuwe competitie duidelijk kandi daat is voor de nationale titel’, zegt nieuwe trainer/coach Huib Maass. „Die ambities zijn er ook, maar we weten dat er een heleboel hobbels moeten worden genomen voor het zo ver is’. De in het Noord- Hollandse Hoorn woonachtige Maass is geen onbekende in de Goudse regio. Hij zit al 27 jaar in het trainersvak en als trainer van de dames van DONK behaalde Maass drie keer de nationale be ker, twee keer het landskampioen schap en eveneens twee keer de Europa Cup. Huib Maass beleefde mooie tijden de Goudse dames, maar wenst niet teveel terug te kij ken. Graag wil hij een dergelijk kar wei ook klaren met de dames van Gouwestaete. Een tweede plaats is mooi, maar er zit nog meer rek in voor de Waddinxveense dames. „We proberen een jonge groep bij elkaar te krijgen waarmee we zo’n hoog mogelijk niveau willen berei ken. Het doel is een kampioen schap voor het eerste team en promotie naar de tweede klasse voor het tweede team. De selectie bestaat uit 21 speelsters. Over de voorbereiding, die op 9 augustus begon, ben ik tevreden’, vertelt wers bekeken daarna de wed strijd tussen de vroegere eerste elftalspelers van Groeneweg en Moerkapelle. De oudste speler was de 72-jarige Piet Wisse, die als voetballer voor beide clubs uitkwam, speelde in beide teams een helft mee. Groeneweg won met 3-2 door doelpunten var. Arie Kortlever, Bert Kouer en Dick Bakker op aangeven van Jan Monster. Hans Hol en Rien Hoógma scoorden tegen. Coach van Moerkapelle was de trainer uit de jaren zeventig Jaap Kouwen. Muzikale medewer king verleende De Kleine Trom petter. WADDINXVEEN - Basketbal- Ivereniging Waddinxveen Flyers maakt zich op om goed voorbe reid aan de nieuwe competitie te beginnen. De trainingen zijn 23 augustus begonnen èn de eerste competitiewedstrijden staan voor 24 september a.s. op het programma. Voor de start van de competitie hebben Dames I en Heren I op 11 en 12 septem ber nog bekerverplichtingen. De dames zijn ingedeeld in een pou le spelend in Amsterdam en de heren moeten nog verder rei zen, want zij worden verwacht in Groningen. Beide teams heb ben een zware poule geloot en alleen de winnaars gaan door. Het zou een grote prestatie zijn als een van teams een ronde WADDINXVEEN - De eerste wedstrijd van de nieuwe com petitie heeft niet aan de ver wachtingen kunnen voldoen. Allereerst is daar natuurlijk het resultaat, een zeer grote ne derlaag, en ten tweede de ge toonde inzet van een groot aantal spelers, die toch wel on der de maat genoemd mag worden. Was de thuisclub nu zo veel slechter als de uitslag doet vermoeden? Nee, eigen lijk niet, maar van de uitge speelde kansen wist de thuis club er geen te benutten en de bezoekers scoorden in het be gin van de wedstrijd honderd procent en kwamen daardoor al voor de rust op een comfor tabele voorsprong van vier nul. Na de hervatting wisten de Waddinxveners de schade be perkt te houden en scoorden zelfs via Rene Minnee de be roemde eerreddende treffer, MOERKAPELLE - De voetbal vereniging Moerkapelle kan te rugzien op een geslaagd 24 uurs- voetbal. Dit evenement werd in het sportpark De Wilde Veenen gehouden vanwege het 70-jarig bestaan van de vereniging Bij de start was het improviseren doordat teams van Waddinx veen en Soccer Boys verstek lie ten gaan, maar verder kwam ie dereen opdagen. In het midden van de nacht werd een dames- wedstrijd gespeeld waaraan ook zeven dames van Groeneweg meededen. Tevens maakte Ger rit de Vrij de prijswinnaars van de ballonwedstrijd bekend. Maass na afloop van de wedstrijd tegen het Amerikaanse universi- teitsteam Stanford, die Gouwesta ete nipt met 6-7 verloor. Maass (54), die vorig jaar de dames van Het Gooi/Otters in Bussum train de, vindt in deze fase van de voor bereiding waarin onder meer twee verder komt. Vooruitlopend op keer tegen het Zaanse Nereus wordt gespeeld, uitslagen niet zo belangrijk. Tegen Stanford kon hij september zgn. openingstoer- niet beschikken over Gillian van den Berg, Mirjam Overdam en El len van der Weijden, die met het Nederlands team deelnamen aan de EK in Florence alsmede de door werk verhinderde Marion Hooft. Daarvoor was er speelgelegenheid voor de jonge speelsters Sandra Thijssen, Malou van Duinen, Erika de Jong, Kim Middendorp alsmede de van Polar Bears over gekomen Natascha legenheid voor de jeugd om ken- Baatje. Tegen Stanford waren de nis te maken met het basketball, tussenstanden 1-0 (doelp. Evelien Flyers neemt het komende sei- deTyssonsk) 3-1 (Sandra Bereken- zoen met 21 teams deel aan de kamp, Natascha Baatje), 4-4 (Petra competitie. Dit is het grootste Meerdink), 6-7 (tweemaal Petra aantal in de geschiedenis van de Meerdink). Gouwestaete had meer vereniging. Ook is men er in ge- keer kunnen scoren maar Wendy slaagd enkele gekwalificeerde de Frankrijker raakte liefst driem- trainers te vinden die vol en- aal de paal. Aan de andere kant thousiasme de kneepjes van de ze prachtige sport willen over- tegentreffers. brengen op de spelers. Het aan tal jeugdleden blijft groeien en daar is Flyers best trots op. Seni- van de sterkste ploegen. Van Olympia kwamen Marco Bouwmeester en Achmed Turksever naar Haastrecht, ook keerde Ronald van der Schaft van UNIO terug. Toch duurde het 38 minuten voordat de bezoekers op 0-1 kwamen. In de beginfase hield doelman Rene Boekhorst met goede reddingen de Haastrechters van doelpunten af. Zelfs leek Peter Oosterom de Waddinx veners de leiding te geven, maar de bal belandde tegen de paal. Invaller Arjan de Jong scoorde na een pass van Bouw meester 0-1 Direct na de pauze kopte uit blinker Gerbrand Straver de bal uit een hoekschop van Bouwmeester in (0-2) en na een kwartier stelde Bouw meester Van der Schaft in staat om er 0-3 van de maken. Goe de kans waren er nog voor de WSE’ers Fouad Belkadi en To bias Wolfgram. Beiden zagen hun inzetten (kopbal en te zacht schot) door doelman Scheffer gestopt. WSE speelde met Boekhorst, Oosterom, Van Dijk, Van der Voort, Wolf- gram, Mulder, Sol, Sterk, Van Velzen, Kleykamp, Belkadi. Programma komend weekein de: zaterdag: Linschoten-Be Fair, Moerkapelle-Semper Alti- us, zondag: Bergambacht-WSE, Waddinxveen-Gouderak (wed strijd van de week). WADDINXVEEN - De jeugd van korfbalvereniging Korbis is de competitie gestart. Zaterdag werden de eerste officiële wed strijden gespeeld, na een aantal oefenwedstrijden. Groot verlies voor BI in Moordrecht werd met 10-2 verloren van IJsselvogels, ook B3 verloor en B2 speelde met 6-6 gelijk bij Trekvogels. Voor C2 begon de competitie zeer sterk, met I l-l werd gewon nen van Sperwers, waardoor zij direct lijstaanvoerder werden, ook C3 speelde een goede wedstrijd bij Koag. Dl won met 2-0 van Wion en D2 met 1-2 bij Reeuwijk. Ook de E groep wonnen hun wed strijden. El met 5-0 van Bolnes en E2 met 3-1 van KCC. Fl speelde een wedstrijd zonder doelpunten, maar wel met een comptitiepunt, het bleef 0-0. De welpen verloren hun wed strijden, maar volgende week is dat anders. (Van links naar rechts): staand: Wouter Muis, Bastiaan Blokland, Gijs van der Knaap, Rik Wisgerhof en Frank Stra ver. Zittend: Pieter Wijdekop, Dionis Schoenmaker, Arnold Toet, Stefan Graafland en Dwight Elburg. (Foto: Antilope) door Bert Hertog WADDINXVEEN - WSE had graag voor een goede com petitiestart gezorgd, maar in de eerste wedstrijd tegen het favoriete Haastrecht miste de Waddinxveense club teveel spelers om tot een goed resultaat te komen. Het Regelmatig zal hij de wedstrij- werd in het sportpark in de Oranjewijk een 0-3 nederlaag, den bezoeken van voetbalver- WSE bood alleen in de eerste helft goede tegenstand, eniging Be Fair, WSE, Wad dinxveen, Groeneweg en Moerkapelle. Maar natuurlijk heeft hij ook volop aandacht voor de diverse andere compe- Schenk. Ook Martijn van der titles zoals het waterpolo en Wal, Edwin Scharff (vakantie) volleybal. en Robert Horsman zijn niet De eerste wedstrijd in de serie van de partij”, meldde voor de zal zijn WSE-Haastrecht op wedstrijd elftalleider Jan Sterk, zondag 5 september. Een dergelijke absentielijst was teveel voor het wakkere WSE, dat na de pauze ook nog eens Marcel van Dijk, Justin Sterk en Thijs van der Voort gebles seerd zag uitvallen. Hun ver vangers waren Jeroen Koek, Robert Steentjes en Rogier Streng. De laatste is normaal reserve-doelman, maar moest nu als veldspeler aan de bak. Een bewijs hoe hoog de nood bij WSE was. Trainer Milko Kruysse hoopt dat alle bles sureleed snel voorbij zal zijn. Kruysse, die zondag 34 jaar werd: „In de eerste helft heb- is de competitie prima begon- ben we redelijk, naar vermo gen, gespeeld. Daarna zijn we bijna niet meer voor doel ge weest. De 0-2 direct na de rust was voor ons eigenlijk de doodsteek. We hebben te wei nig kwaliteit voor bepaalde po sities. De grootste zorg op dit moment is om iedereen weer schil door Be Fair wel erg dui- fit te krijgen. Dat kan nog twee, delijk gemaakt, bij de rust was drie weken duren’. Haastrecht de stand dan ook al 5-1. Na de geldt in de vierde klasse als een rust werd er dus nog zeven keer door Be Fair gescoord. Al had grote moeite met buur man Floreant, na een spannen de wedstrijd werden de punten gedeeld. De einduitslag was 2-2. A2 deed het een stuk beter, de kampioensploeg van vorig sei zoen pakte de draad weer op en won met 2-7 bij Soccer Boys. Cl ging vol goede moed naar TOGB, maar werd daar met duidelijke cijfers verslagen 7-1. DI speelde goed en was gelijk waardig aan tegenstander Ex celsior M, maar het door foto graaf Bennemeer in nieuwe kle ding gestoken team verloor toch met 4-2. D2 won de derby tegen Waddinxveen DI met 5- I. Ook D3 deed het uitstekend en won Bij Zwammerdam Dl met 0-3. Alle E -teams haalden op de eerste competitie zater dag de volle winst. El gaf het goede voorbeeld en won met 9-0 van Vep uit Woerden. De opvallendste uit slag bij de F - jes was de 17-0 overwinning van F5 op NSV. Ook de winst van Fl op NSV met 6-4 was knap. Van dit.team onder leiding van trainer L. Jan sen wordt dit jaar veel ver wacht. nooien in de Duikelaar. Op za terdag 11 september zijn de jon gens en meisjes in de leeftijd 11/12 en 9/10 aan de beurt. Er nemen 38 teams deel aan dit van toernooi. Op zaterdag 18 sep- volop tember zijn de allerkleinsten aan de beurt. Hier betreft het jon gens en meisjes van 8 jaar en jonger. Aantal deelnemende teams is hier 29. Een mooie ge- v>>, XL, W S|.

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 27