over jeugdproblematiek WADDINXVE Politie en hulpverleners sluiten overeenkomst ■Sa Fotokring en Wereldwinkel laten zich zien in de bibliotheek Jubilerende echtparen in het zonnetje gezet OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° r Excuses G E K E M E E E R N T R U B BOUWZAKEN GROEN CHEMOCAR BEZWAAR VERGADERINGEN RUIMTELIJKE ORDENING ■I I i PAGINA 3 WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Burgemeester Jonkman feliciteert de heer en mevrouw Noorlander. Het jubilerende echtpaar De Bock. (Foto's Sjoak Noteboom) 1B 15.15-16.00 uur i C 624680 COMMISSIE OPENBARE RUIMTE en SOCIALE ZAKEN Gemeentehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 WADDINXVEEN - Op maan dag 30 augustus was het 65 jaar geleden dat de heer en me vrouw De Bock-Moonen, wo nend Souburghlaan 2I te Wad- dinxveen in het huwelijk zijn getreden. Beiden zijn in Am sterdam geboren. Het echt paar woont nu voor reeds 28 jaar in Waddinxveen. 08.30-14.00 uur 08.30 -12.30 uur 19.00-20.30 uur De heer De Bock heeft een ei gen bedrijf gehad, alwaar pas sementen werden vervaardigd (o.a. franjes voor lampenkap pen). Het bedrijf wordt nu ge- mate veel zorg besteed. „Met deze expositie zijn we enkele maanden bezig geweest*, zegt Ten Cate. „Je moet zorgvuldig uit het totale aanbod selecte ren en de thema’s bundelen. Wij hebben als fotokring zelf lijsten aangeschaft. Zo kunnen we met een eenheid naar bui ten komen. Plakken op panelen werkt niet goed, heeft de erva ring geleerd. Foto’s laten los. Met deze wissellijsten oogt het allemaal veel netter.* Ekko ten Cate is graag bereid mensen die lid willen worden of die nader kennis willen ma ken met de Fotokring Visie in lichtingen te geven. Zijn tele foonnummer is 0182-616712. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. evalueren”, aldus Heijsman. De aanpak van de twaalf-min problematiek zal, conform het algemene beleidsplan van Hol lands Midden, een sterk lokaal karakter hebben. ’Kennen en gekend worden’ speelt namelijk een belangrijke rol bij het be perken en voorkomen van cri mineel gedrag. Daarnaast willen de partners door middel van ef fectieve communicatie en goe de informatieverstrekking een zo breed mogelijk maatschap pelijk draagvlak creëren voor de procedure. COMMISSIE FINANCIËN, PERSONEEL en ORGANISA TIE op donderdag 16 september a.s., aanvang 20.00 uur. Op de agenda o.a.: - Stand van zaken Projectgroep Millennium - Voorstel voor personele aspecten/Sociaal Statuut huisvuilinza- meldienst Tweede bestuursrapportage 1999 OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense Fotokring Visie en de plaatselijke Wereldwinkel exposeren deze maand in de bi bliotheek in de Van Mecklen burg Schwerinlaan.Beide hopen ruime aandacht van de bezoe kers te trekken. De Wereld winkel, gevestigd aan het Ko ningin Wilhelminaplein tegen over Albert Heijn, toont in de vitrines tal van kleurige en fraai vormgegeven produkten. Ze zijn stuk voor stuk eveneens ui termate geschikt als origineel en smaakvol cadeautje. En het is algemeen bekend dat wij door het kopen van deze pro dukten mensen in arme landen kans op een stukje beter leven bieden. Voorzitter Ekko ten Cate van de Fotokring Visie streeft een ander doel na. Hij zou het aan tal leden van zijn club graag zien groeien. „Ik ben zelf in I976 bij de fotokring gekomen, maar die bestond toen al een fors aantal jaren en voor mijn tijd was er al een expositie bij de Rabobank*, weet Ten Cate. „Nu hebben we acht leden en dat is een zeer gering aanal. We proberen dus meer mensen te interesseren. Begin I980 had den we een tentoonstelling in BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN De volgende bouwaanvragen/meldingen zijn ontvangen: - Sterrenlaan 21het oprichten van een tuinberging - Rigel 32: het oprichten van een tuinberging - Gerstakker 108: het plaatsen van een dakkapel op het achter- geveldakvlak - Passage 240: het gedeeltelijk veranderen van een bankgebouw - Passage achter 240: het tijdelijk plaatsen van kantoorunits - Coenecoop 135: het oprichten van een hekwerk - Zuidplaslaan 44: het plaatsen van een dakkapel op het voorge- veldakvlak - Pater Jornaweg 2a: het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woonwagen De aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit sta dium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men bouwplan. VERZOEK OM MEDEWERKING B W hebben het voornemen medewerking te verlenen aan het volgende bouwplan: - Dorpstraat 17: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis. Het verzoek om medewerking te verlenen ligt m.i.v. 9 septem ber 1999 twee weken ter inzage bij de afdeling VROM, op werk dagen van 08.30 uur tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kunt u bij B W schriftelijk bedenkingen indienen. BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Parkeerterrein Beukenhof, 1 kastanje. Deze verkeerd in slechte staat. - Jan Dorrekenskade Oost 17, 3 berken, waarvan 2 in de voor tuin en 1 in de achtertuin VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - Jacob Catslaan 20, 1 berk in de voortuin - Justus van Effenlaan 7, 2 hulst en 1 conifeer in de tuin - Kievitdreef 2, 3 bomen in de tuin groenstrook langs parkeerterrein Beukenhof, ca. 13 bomen en 600 m2 plantsoen - Beethovenlaan hoek Groensvoorde, 1 es i.v.m. wortelrat. Deze boom wordt i.v.m. gevaar voor de omgeving zo spoedig mogelijk verwijderd SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw -uitsluitend op afspraak- maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. Op vrijdag 10 september a.s. kunt u weer het bewaarde klein Kromme Esse wijk Zuidplas, kringloophalte Zuidplas- hof wijk Zuidplas, cirkelflat Bomenwijk, winkelcentrum leplaan St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid Oostpolderwijk, Overtoom Centrum, Passage ingang stationszijde Vondelwijk, winkelcentrum Luifelbaan Groenswaard, winkelcentrum Groens voorde Willem de Zwijgerlaan, bij de markt. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. 09.20 - 09.50 uur 09.55- 10.40 uur 10.45-11.15 uur 11.20- 12.05 uur 12.50 - 13.30 uur 13.35- 14.20 uur 14.25 - 15.10 uur Kinderen die jonger zijn dan twaalf jaar kunnen niet straf rechterlijk worden vervolgd. Enkele jaren geleden is onder zoek gedaan naar strafbare fei ten van deze groep en is beslo ten de wetgeving niet te wijzi gen. Toch gaat het in deze regio om meer dan honderd gevallen op jaarbasis. De overtredingen en strafbare feiten lopen uiteen van fikkie stoken en vernielin gen aanrichten tot winkeldief stal, afpersing en mishandeling. Justitie maakte soms gebruik van de mogelijkheid om de jon ge delinquenten via Bureau Halt een taakstraf te geven, maar van constructief beleid was tot op heden nog geen sprake. Kinderen die nu in aanraking komen met de politie volgen de twaalf-min procedure. Kinde ren die voor het eerst met de politie in aanraking komen, krij gen de kans om bij Bureau Halt de STOP-procedure te volgen. Dit is geen taakstraf, maar een educatief programma voor kin deren en ouders. De intentie is om op deze wijze een positieve oplossing te zoeken voor het probleem. Een belangrijk onderdeel van de STOP-procedure is het aanbie den van excuses. Daarnaast worden er leeropdrachten uit gevoerd en voeren de kinderen de raadzaal en toen steeg ons ledenaantal tot dertig. Lang zaam maar zeker is het weer af gekalfd, met even een opleving toen de fotoclub in Boskoop ophield te bestaan.* De Fotokring Visie organiseert voor de leden af en toe excur sies naar foto-exposities. Zo staat weldra de tentoonstelling van de beroemde fotograaf Paul Huf op het programma. „Verder gaan we regelmatig sa men ergens naar toe om foto’s te maken*, vertelt Ekko ten Ca te. „Het onderwerp kan de natuur zijn, maar ook een stad, een ha ven of een interessant indus trieterrein. Daarnaast bekijken we samen foto’s uit kranten, liefst Nederlandse en daar ge ven we dan onze mening over. Hadden wij die foto zelf ook zo willen maken, kan de vraag zijn.* Aan het lidmaatschap van de fotokring zijn geen speciale ei sen verbonden over vaardig heid en interesses. „Leden hoe ven ook geen eigen doka te hebben; die kunnen we huren bij Kreater*, zegt Ten Cate. „Binnenkort willen we wat gaan doen aan portret fotogra fie.* De voorzitter is zelf vakfo- op dinsdag 14 september a.s., aanvang 20.00 uur. Op de agenda o.a.: Tweede bestuursrapportage 1999 - Landelijke actie autoloze zondag 19-9-1999 - Aan de gemeenteraad gerichte brief van Stichting Kinderen Voorrang - Regeling kinderopvang alleenstaande ouders 1999 - Project Wijk- en buurtbeheer - Voorstel voor regionalisatie van de huisvuilinzameldienst - Platform Armoedebestrijding subsidieverstrekking en formalise ring cliëntenparticipatie De volgende inzameling vindt plaats op vrijdag 12 november. U kunt ook uw KCA persoonlijk brengen naar het Afvalstation. chemisch afval (KCA) persoonlijk aan de chemocar afgeven. De chemocar stopt op de volgende tijden en plaatsen: 08.00 - 08.20 uur 08.30-09.15 uur Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeshoek van de publiekshal ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is In het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. In zijn inleiding noemde W. Coenen, beleidsfunctionaris Jeugd- en Zedenpolitie bij Hol- lamds Midden, het project een ’uniek samenwerkingsverband’; „Voorheen miste er eenduidig beleid en eenduidige aanpak van criminaliteit bij jongere kinde ren, die nog niet strafrechterlijk kunnen worden vervolgd. Daar in komt nu verandering. Door vorming van een breed plat form hebben we een procedure ontwikkeld die vanaf nu door alle instanties wordt gebruikt.” Criminaliteit onder kinderen van twaalf jaar en jonger is een steeds groter maatschappelijk probleem. Veelal gaat het bij de jongeren niet direct om zware delicten, maar om vernielingen en diefstal. Uit onderzoek blijkt echter dat de basis voor een criminele toekomst vaak al op jongere leeftijd wordt gelegd. Door de samenwerking van de betrokken instanties is het een voudiger oplossingen voor deze sociale jeugdproblematiek te creëren, verwachten de deelne mers. „Jeugdcriminaliteit is al langere tijd een van de speerpunten van ons beleid”, aldus plaatsvervan gend korpschef C.J. Heijsman. „Om tot constructieve resulta ten te komen, wordt daarbij be wust gekozen voor een aanpak op lange termijn.” Heijsman be nadrukte het doel van het pro tocol: „Door onze intensieve samenwerking willen we voor komen dat jongeren in aanra king komen met strafrechterlijk instanties. Mocht dit toch gebeuren, dan willen we beletten dat ze ver der afglijden en wellicht perma nent in een crimineel milieu te rechtkomen.” Voorts roemde hij de samen werking zoals deze tot nu toe is verlopen. „Het is een prettige en creatieve samenwerking die ons de mogelijkheid geeft om in de praktijk te testen en na af loop van de procedure goed te WADDINXVEEN/REGIO - De Politie Hollands Midden, het Openbaar Ministerie, de Kinderbescherming en enke le hulpverleners waaronder twee regionale Bureaus Jeugdzorg en Bureau Halt bundelen hun krachten in de strijd tegen de jeugdcriminaliteit in Midden-Holland. On langs werd daartoe het startsein gegeven op het hoofd kantoor van de Politie Hollands Midden in Leiderdorp. Met de ondertekening van de zogenaamde ’Twaalf-min procedure’ zijn de partijen het project, dat in de eerste fa se loopt tot eind april 2000, nu officieel van start gegaan. Opname in deze publicatie houdt^itdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbe reiding werken en Verkeer. rund door een van de zonen. Het echtpaar heeft drie ge trouwde kinderen, zes klein kinderen en één achterklein kind. Op zaterdag 4 september feliciteerde burgemeester Jonkman het echtpaar in res taurant Bibelot in Waddinx veen. Twee dagen later was het feest bij een andere Waddinxveense familie. Op woensdag I sep tember vierden de heer en me vrouw Noorlander-den Dool hun zestigjarige huwelijk. Mevrouw Noorlander is gebo ren in Boskoop, meneer Noor lander in Waddinxveen. Het echtpaar woont sinds hun trouwen in Waddinxveen. De heer Noorlander heeft in een graanmaalderij gewerkt, die was gevestigd aan de Hene- gouwerweg. Nadat het bedrijf verhuisd was naar Stolwijk heeft de heer Noorlander daar nog zes jaar gewerkt. Het echtpaar heeft één getrouwde dochter, drie kleinkinderen en vier achter kleinkinderen. Op woensdag I september fe liciteerde burgemeester Jonk man het echtpaar thuis aan de Kerkweg West 136. in groepen gesprekken over het belang van regels. Op deze wij ze kunnen ze ook van elkaar le ren. Bij goed gevolg wordt de procedure afgesloten met een STOP-diploma en een evalu atiegesprek met de ouders. Mocht echter de indruk bestaan dat een kind meer aandacht no dig heeft, dan ligt een verwijzing naar het Bureau Jeugdzorg voor de hand. Dit bureau kan advise ren over verdere aanpak van de probleemsituatie. Kinderen kunnen maar een keer in aan merking komen voor het vol gen van de STOP-procedure. Wie zich nogmaals vergrijpt, wordt overgedragen aan de Raad voor de Kinderbescher ming. Ook deze instantie maakt ge bruik van deze diensten van het Bureau Jeugdzorg, maar kan er in moeilijk oplosbare gevallen ook voor kiezen om een toe zichthouder of gezinsvoogd aan te wijzen. Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. COMMISSIE WELZIJN, ONDERWIJS, ZORG en SPORT op donderdag 16 september a.s., aanvang 20.00 uur. Op de agenda o.a.: - Aanvullende subsidie 1999 algemeen maatschappelijk werk - Wijziging radioprogrammapakket Centrale Antenne Inrichting - Uitbreiding kinderopvang - Gemeentegarantie eXacto Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING en ECONOMI SCHE ZAKEN op dinsdag 14 september a.s.,aanvang 20.00 uur. Op de agenda o.a.: - Tweede bestuursrapportage 1999 - Betonschade aan begane grondvloeren in woningen - Principeverzoek oprichten woonwerkeenheden Dorpstraat 103- 105 - Principeverzoek vernieuwen woning Noordeinde 108 - Voorbereidingsbesluit gebied Gouweboulevard - Verzoeken planschade ex art. 49 WRO bewoners Piasweg - Partiële herziening bestemmingsplan Landelijk Gebied Oost '96/verzoek Stibos - Principeverzoek gebruiks- en bebouwingsmogelijkheden gron den Noordkade (t.h.v. gemeente Boskoop)/ voorstel nemen voorbereidingsbesluit - Procedureverordening planschade - Voorstel tot inrichting aan te leggen waterberging ten zuidwes ten van de Zuidelijke Rondweg. - Informatie stand van zaken hoofdwinkelcentrum - Financiële bijdrage sociale huurwoningen wozoco - Toewijzingsbeleid woonzorgwoningen 3e fase/antispeculatie- beding - Financiële bijdrage projectmanager Werken aan werk in de boomteelt - Verkoop grond aan Van der LindenCoenecoop - Verkoop grond aan Elizabethhof II - Aankoop grond t.b.v. verkeerscirculatieplan - Aankoop perceel Kerkweg-Oost 222 DOORBREKEN AANHOUDING B W hebben het voornemen om met toepassing van art. 50, lid 5, Woningwet en na ontvangst van de benodigde verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouwvergunning te verlenen t.b.v. het perceel - Nabij Bredeweg 23: het oprichten van een transformatorsta- tion (10 KV) De beslissing op een bouwaanvraag moet worden aangehou den als ter plaatse een voorbereidingsbesluit van kracht is of een bestemmingsplan in procedure is gebracht. Het doorbre- ken van de aanhouding is mogelijk wanneer het bouwplan in overeenstemming is met zowel het geldende bestemmingsplan als het toekomstige plan. Aan die voorwaarde voldoet het bovenvermelde bouwplan. Het bouwplan ligt m.i.v. 9 september 1999 twee weken ter inzage bij de afdeling VROM, op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kunt u bij B W schriftelijk bedenkingen indienen. tograaf, net als medelid Kobie Koorengevel, die fotocursus sen bij Kreater geeft. Binnen de eigen kring is derhalve veel des kundigheid voorhanden, waar anderen van mogen profiteren. „Eén van onze leden heeft geëxperimenteerd met infra rood fotografie. Dat is een hele ingewikkelde, zeer interessante materie. Wat we ook doen is zwartwit foto’s omtoveren in andere kleuren. Blauw, zilver, se pia, dat kan alle maal. Sepia is de kleur van hele oude foto’s, waarvan je bij het opnieuw af drukken de kleur kunt beïn vloeden.* In de bibliotheek hangen deze maand 49 zorg vuldig geselec teerde foto’s. Een deel bij de ingang en op de De leden van de Fotokring Visie en medewerkers van de Wereldwin- wand erachter, kei werkten vorige week samen aan de inrichting van een nieuwe, ge- Andere boven de zamenlijke expositie in de bibliotheek, die deze hele maand bekeken cd’s. Aan de pre- kan worden. Iedereen mag gedurende de openingsuren binnenlopen. sentatie is uiter- (Foto: Sjook Noteboom) De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30-14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). ■j i

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 3