(fOa.daJ 44 oo Van PCW-raadslid naar middenstandsvoorzitter Positief oordeel Coenecoop College ff” Zuid-Hollands gedeputeerde kijkt rond Vergadering Platform Armoedebestrijding Benefietconcert ’Da Capo’ met mariniers in Ontmoetingskerk Peace’ ’Feast for in ’t Baarsje Na het vertrek van Henk de Bas (PCW) Eensgezinde gemeenteraad Henk de Bas voorzitter van de OVW Kerkdienst in Zevenhuizen Euro-avond in ’Kreater’ Najaarsmode kinderen bij Van Leeuwen GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 GioenRik 1 Razendsnel Sinds 1988 s. iS Naast de Praxis Goudkade 4 (donderdag koopavond) GRATIS PARKEREN LEZERS SCHRIJVEN «Sg^SSSf .J Historische tulpenbollen 5 bollen per zakje. Per zakje I L .-..r WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 er J.F.TIMMERS HET RIJKE i k &AAND WOONMODE raadslid en WADDINXVEEN -Woens-dag 22 september kan er in restau rant ’t Baarsje (Zwar-teweg) gelunch en gedineerd worden voor de jonge internationale van Wetenschappen en de Waddinxveense restaurants ’de Gouwe Dis’, ’Bibelot’, ’Akkeroord’ en ’t Baarsje’. In de voorverkoop kosten de toegangskaarten voor het benefietconcert f 17,50 (op het adres Jan Luykenstraat 9 in Waddinxveen, tel. 0182-618852) en aan de zaal f 20,-. Het Koperkwintet van de Marinierskapel der Koninklijke Marine is een van de vaste ensem bles met vijf solisten en eerste blazers uit het orkest. Onder het motto 'Qua patet orbis' wordt in binnen- en buitenland opgetreden. 'Da Capo’ werd acht jaar geleden opgericht en kent voornamelijk Boskoopse en Waddinxveense leden. Haar naam dankt zij aan eén muziekterm en betekent 'opnieuw beginnen’. De repetities van ’Da Capo’, dat ongeveer tien keer per jaar tijdens kerkdien sten optreedt, zijn elke dinsdagavond in de Boskoopse Gereformeerde Kerk. Met stijgende verbazing heb ik vorige week in het Weekblad voor Waddinxveen gelezen over het vertrek van Henk de Bas als gemeente raadslid voor de PCW. Ik heb mij daar zo over ver baasd, dat ik (eigenlijk hele maal niet zo’n briefschrijver) maar eens achter de pc ben gekropen om mijn mening hierover op papier te zetten. Natuurlijk kan het wel eens voorkomen dat je persoonlij ke belangen samenvallen met belangen van de gemeente. Maar zou dat niet betekenen dat helemaal niemand meer in de gemeenteraad zou kun nen zitten? En zeker een ondernemer heeft gerege' met de gemeente te maken. Laten wij juist blij zijn dat er eens een winkelier is die zijn geluid wilde laten horen tussen de plaatselijke volksvertegen woordigers.Anders kan het zomaar gebeuren dat er str aks alleen nog maar ambtena ren en mensen uit het onder wijs in de gemeenteraad zit ten. Ik heb zelfs wel eens gehoord dat het gehele colle ge van B. en W. uit ex-onder- wijzers bestaat! Is het onder werp van de centrumontwik- keling nou echt zo’n punt waarvoor je verdachtmakin gen richting een (naar mijn mening integer) persoon moet maken. Het lijkt mij eerlijk gezegd niet. Zeker niet als je kijkt hoelang die discus sie over de centrumontwik- keling al loopt. En natuurlijk zullen we juist nu wel weer in een cruciale fase zitten als het gaat om besluitvorming. Nou dat verhaal hebben wij in Waddinxveen al vele malen gehoord. Waar ik ook eigen lijk bijzonder verbaasd over ben is het feit dat niemand uit de (protestants-christelij- ke) fractie van Henk de Bas is opgestaan om te zeggen, onzin wat wij allemaal horen, die man doet gewoon zijn werk, en binnen onze fractie zullen wij wel uitmaken hoe het standpunt naar buiten toe verwoord zal worden. Kennelijk heeft niemand in de PCW-fractie dat dus gedacht (of durven zeggen), want de dubbele-petten problematiek is voor Henk de Bas dus toch één pet teveel gebleken, wat ik overdreven vind. Ik zou tenslotte Henk de Bas het advies willen geven, gewoon met het werk voor de Ondernemersvereniging Waddinxveen (OVW) door te gaan en als het enigszins kan met die overgebleven pet af en toe in het gemeente huis eens iemand flink om de oren te slaan. U weet waarschijnlijk zelf wel wie die klappen het hardste nodig heeft! WADDINXVEEN - Het vorige week plotseling afge treden PCW-gemeente- raadslid Henk de Bas wordt de nieuwe voorzit ter van de Ondernemers Vereniging Waddinxveen (OVW). Hij volgt in die functie onmiddellijk de hui dige voorzitter Gerrit van Ringelenstein op. De verkiezing van de nieu we OCW-voorzitter staat geagendeerd voor de komende najaarsledenver- gadering van de Waddinxveense midden standsorganisatie op dins dagavond 21 september om acht uur in hotel-café-res- taurant 'De Unie’ (Kerkweg-Oost). Henk de Bas, die al deel uitmaakt van het bestuur van de OCW, is unaniem door zijn medebestuursle den voorgedragen. In de uitnodiging licht secretaris C. Cuvelier toe dat OCW- voorzitter Gerrit van Ringelenstein te kennen heeft gegeven ’om een aan tal redenen zijn functie te willen beëindigen’. De aftredende bestuursle den C. Cuvelier, P. Hoogendoorn en M. Verboom hebben zich her kiesbaar gesteld en zullen door de leden bij acclama tie worden herkozen als er tenminste geen tegenkandi daten zijn. Op de najaarsvergadering van de OCW zal verder worden gesproken over de centrumvisie van de gemeente voor het mid dengebied van Waddinxveen (Passage- Brugcentrum) en de intocht van Sint Nicolaas later dit jaar. U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. Alle het in -- WADDINXVEEN - De Stichting Vrouwenraad Waddinxveen en de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk houden donderdagavond 16 sep tember om acht uur in het centrum voor kunst zinnige vorming ’Kreater’ (Kerkstraat) een voor ieder gratis toegankelijke voorlichtingsavond over de invoering van de euro in Nederland. Medewerker Arie-Pieter van Dijk van de Rabobank Waddinxveen zal informa tie geven over alle aspec ten die een rol spelen bij de invoering van deze nieuwe Europese munt in ons land. Na zijn inleiding over het verleden, heden en toe komst van ons geldstelsel en een korte pauze wordt de videofilm ’De euro in de praktijk’ getoond. Tot slot is er nog gele genheid tot het stellen van vragen. De functie van OVW-voorzit- ter kan Henk de Bas al razend snel - in de najaars-ledenverga- dering van de OVW op dins dagavond 21 september - op zich nemen omdat als gevolg van de door ondernemende Waddinxvener ingezette poli- een wellicht wat rustiger vaar water zijn gekomen, Henk de Bas weer beschikbaar kan zijn voor de PCW. In 2002 zijn er weer gemeenteraadsverkiezin gen. het schooljaar 1997-1998 was dat verder gedaald naar 6,1. Bij de MAVO-afdeling bedroeg het percentage ’snelle slagers’ in 1998 81 (91% in 1997 en 80% in 1996). Het gemiddeld eind cijfer is de laatste drie schoolja ren 6,3 (1998), 6,6 (1997) en 6,3 (1996). De Waddinxveense gemeenteraad nam weer een nieuw besluit over de centrumontwikkeling. Duitmaal eeensge- zind. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Van gemeenteraadslid naar werkge- versvoorman. Die verandering heeft de 41 -jarige Henk de Bas in amper twee etmalen ondergaan. Kondigde hij vori ge week maandag in een verrassende brief aan Waddinxveens burgemeester Fedde Jonkman aan per direct een einde te maken aan zijn raadslidmaatschap voor de Protestantse Combinatie Waddinxveen (PCW), twee dagen later maakte het bestuur van de Ondernemers Vereniging Waddinxveen (OVW) officieel bekend hem te zullen inlijven als voorzitter. van de OVW, in welke functie hij zich eveneens betrokken betoonde bij de omstreden centrumontwikke ling, meer dan zat was. Het vertrokken gemeente raadslid - dat een doe-het-zelf zaak aan de Dorrekenskade-Oost heeft en ZEVENHUIZEN - Zondagmid-dag 26 september om vier uur wordt in de Gereformeerde Kerk van Zevenhuizen een bijzondere dienst gehouden in het kader van ’Over drempels heen’. Deze dienst zal worden verzorgd door Rob Favier, die op heel ontspan nen wijze met woorden uit de Bijbel weet om te gaan, en zijn kin deren. Het motto is ’Een lot uit de loterij’. Het gezin van Rob Favier verzorgt ook de zang en muziek. besluiten nemen en vertolken in de gemeenteraad. Gemeenteraadsleden hebben dan de plicht daarbij WADDINXVEEN - Zuid- Hollands gedeputeerde voor dit gebied Edith Hallensleben (PvdA) heeft vrijdag 10 septem ber een ochtend lang rondgeke ken in Waddinxveen. Tijdens dit positief verlopen werkbezoek maakte de sociaal- democrate van een door ban- kiersactiviteiten in opspraak geraakt provinciaal bestuur onder andere een rondrit door het Gouwedorp, wandelde ze door het winkelcentrum ’de Passage’ en bezocht ze het zorg centrum Souburgh en het Coenecoop College. Gedepu teerde Edith Hallensleben werd om negen uur in het gemeente huis welkom geheten door het :«l ders (OVW) niet bindend van aard zal kunnen zijn. In het stuk zal worden aangegeven dat het een vrijblijvende overeenkomst is, zodat latere ingrijpen moge lijk blijven. Voordat de ’uitgesmeerde’ Passage een feit zal kunnen zijn moeten er overigens nog wel een paar probelemen worden opgelost rond bijvoorbeeld de verkeerssituatie in de Oranjelaan, het krappe aantal parkeerplaatsen en de nieuwe bouwvergunning van eind dit jaar. WADDINXVEEN - De Waddinxveense gemeenteraad heeft vorige week donderdag avond unaniem ingestemd met het ontwerp-bestemmingsplan Centrum 99. Er was blijdschap over het nieuwe besluit, maar dan moet er wel snel gebouwd gaan worden in de Passage en in de richting van het Brugcentrum. Op initiatief van deWD-fractie is vastgelegd dat de intentieverklaring van gemeente, projectontwikke laars (Passage Combinatie Waddinxveen) en middenstan- op het zorgconcept van Souburgh werd er door het gezelschap een rondrit gemaakt naar het bedrijfsterrein Noord, het bodemsaneringsproject in de Oostpolderwijk en het funde- ringsproject in het Brugcentrum. Tot slot werd het bedrijvenpark Coenecoop, de woonwijk Zuidplas, de jongerenontmoe tingsplaatsen (’hangplekken’) en het Coenecoop College (Dreef) aangedaan. In het schoolgebouw kreeg de PvdA-gedeputeerde uitleg over het project ’Jeugd en veiligheid’. Het werkbezoek werd in het gemeentehuis afge sloten met een lunch en een persgesprek.Journalisten konden niet meerijden in de bus. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. ft TïK-- Als gevolg van zijn voortijdig vertrek kon Henk de Bas in de gemeenteraadsvergadering van vorige week donderdagavond zijn afscheid al zelf niet meer meemaken en hebben zijn col- lega-volksvertegenwoordigers hem zonder zijn aanwezigheid uitgezwaaid. Ze zeiden allemaal dat overi gens met gemengde gevoelens te doen, al overheerste het respect voor de genomen beslissing. Voor de PvdA en de VVD had Henk de Bas de gemeenteraad niet behoeven te verlaten. Hij had ook alleen maar uit de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening kunnen stappen. ’Een integer besluit. Klasse’, reageerde Dorenda Gerts (CDA). ’Dynamisch, integer en sympathiek’, oordeelde Frans Bos (D66) over het vertrokken PCW-raadslid. De democraat noemde Henk de Bas het eerste slachtoffer van de Nieuwe Passage, daarbij gemakshalve het tussentijds gedwongen vertrek van CDA- wethouder Jan Hielema even vergetend. Henk de Bas is geweest van 1988 tot 1994 van 1996 tot nu. Hij volgde drie jaar geleden in die functie wij len Kees Senneker op. Bij de gemeenteraadsverkiezingen van anderhalf jaar geleden wist hij na de lijstaanvoerders de meeste voorkeurstemmen op zich te vergaren. De ex-PCW’er koos voor een supersnel vertrek als volksver tegenwoordiger omdat hij de voortdurende anonieme kritiek op zijn bestuurslidmaatschap De PCW-fractie hoopt dat over enkele jaren, als de ont wikkeling van de centrumplan- nen in Waddinxveen eindelijk in hulporganisatie ’War Child’. Die dag wordt door War Child het eerste ’Feast for Peace’ in ons land gehouden. Gasten van ’t Baarsje zijn die dag van harte welkom. Bijzonder is dat een deel van de omzet wordt geschonken aan de hulporganisa tie. Het nieuwe restaurant-evene- ment heeft niet alleen ten doel giften te bewerkstelligen, maar ook een steeds grotere groep Nederlanders te informeren over het werk van War Child. De doelstèlling van de internationale organisatie is direct hulp te ver lenen aan kinderen in oorlogs- en naoorlogse gebieden, onge acht leeftijd, nationaliteit of etni sche afkomst. Een belangrijk aspect van haar activiteiten is hulpverlening aan getraumatiseerde kinderen, waarbij met name gebruik wordt gemaakt van creatieve thera pieën. War Child stelt kinderen in staat om zich onder begeleiding van creatieve therapeuten te uiten en zo hun traumatische oorlogs ervaringen te verwerken. Daarnaast heeft War Child medi sche en educatieve projecten en organiseert zij noodhulp. Met Feast for Peace wil ook restau rant ’t Baarsje de hulpverlening aan oorlogskinderen ondersteu nen. Reserveren voor een lunch of diner is mogelijk via tel. 0182- 394460. TUINLEVEN WADDINXVEEN - Donder dagavond 16 september om half acht vergadert het Platform Armoedebestrijding Waddinxveen weer in het cen trum voor kunstzinnige vor ming ’Kreater’ (Kerkstraat). Op de agenda staat onder andere de stand van zaken van de sec ties en werkgroepen van het platform. De sectie cliëntenpar ticipatie, bestaande uit een zevental cliënten van de afde ling Sociale Zaken en Arbeid van de gemeente, is inmiddels met hun werk begonnen. Vorige maand is daarvoor een convenant ondertekend door wethouder Joop Neele (PCW) namens de gemeente en prof.dr. Jan den Draak en Jan Korving namens het platform. In deze afspraak zijn de weder zijdse rechten en plichten op het terrein van de cliëntenin spraak geregeld. Waddinxvener Boy Goïnga treedt voorlopig op als voorzitter van deze cliëntenraad in oprichting. Een andere sectie - minimabe leid - is nauw betrokken geweest bij het tot stand komen van het tweede advies over het minimabeleid van de gemeente. Voordat er een officiële reactie komt, heeft wethouder Joop Neele zijn standpunt om com- had gekozen. Fractievoorzitter mr. Wiebrand Dijksterhuis in een toelichting: ’Voor de PCW- fractie is het feit dat Henk de Bas zowel gemeenteraadslid is als bestuurslid van de OVW op zich geen probleem. Maar in 1998 kon niemand de nu ont stane situatie voorzien, name lijk dat de OVW vooortdurend overlegt en ondrehandelt met het gemeentebestuur over de intensief uitwerking van een nieuwe cen trumvisie. En Henk de Bas speelt daarin namens de OVW een promi nente rol’. Intussen moet ook de PCW- Jan fractie de komende tijd voort durend oordelen over de cen- in het nieuwe centrumgebied trumontwikkeling en daarover kandidaat-franchisenemer voor een Hema-filiaal is - zal worden opgevolgd door duo-raadslid Erwin Korevaar. dan de plicht daarbij meer Erwin Korevaar is evenals Henk belangen te wegen dan alleen de Bas lid van de Hervormde die van de middenstanders. Kiesvereniging (HKV), welke Vandaar dat de PCW op Henk politieke groepering samen met de SGP, RPF en GPV samen werkt binnen de PCW-fractie. De vier reformatorische partij en hebben namelijk afgespro ken dat als een raadslid tussen tijds vertrekt, hij door een par tijgenoot zal worden opge volgd. mentaar voorgelegd aan de lei ding van het platform. Een aan zet tot interactief bestuur dat door het platform van groot belang wordt geacht. Overeengekomen is dat voor taan elk jaar in de loop van maart een advies zal worden aangeboden met het oog op het beleid in het daarop vol gende jaar. In de derde plaats worden de activiteiten van de werkgroep concrete aanpak besproken. Immers, het platform wil aller minst blijven steken in kritiek en theoretische beschouwin gen, maar waar mogelijk ook heel concreet te werk gaan. Zo wordt op initiatief van een aantal organisaties die zijn ver tegenwoordigd in het platform een project ’Welzijnsbezoek voor ouderen’ voorbereid. In eerste instantie gaat het om persoonlijk huisbezoek aan 75- plussers door getrainde vrijwil ligers. Doelstellingen zijn het terug dringen van niet-gebruik van financiële regelingen, zoals die er voor deze bevolkingsgroep zijn, en het terugdringen van een eventueel sociaal isolement van ouderen. De plannen wor den mettertijd voorgelegd aan het college van Burgemeester en Wethouders. de Bas druk ging uitoefenen zo snel mogelijk een keuze te maken. ’De integriteit van Henk de Bas is voor de fractie boven elke twijfel verheven, maar als hij namens de OVW onderhandelt met het gemeentebestuur, is de schijn van belangenverstrenge ling gemakkelijk gewekt’,.vindt mr. Wiebrand Dijksterhuis, die er dus niet in is geslaagd zijn fractie bij elkaar te houden. ’Zowel voor de fractie als voor Henk de Bas, maar vooral ook voor het aanzien van de over heid in het algemeen, moet deze situatie worden voorko men. Daarom heeft Henk de Bas een moeilijke keuze moe- tieke ontwikkelingen de huidige ten maken. Hij koos uiteindelijk middenstandsvoorzitter Gerrit van Ringelenstein per omgaan de met een gerust hart kon laten weten om een aantal redenen zijn functie te willen beëindigen. Het vertrek van Henk de Bas uit de gemeenteraad wordt door iedereen en dus ook de PCW-fractie gerespecteerd, al hadden zijn partijgenoten liever zou opstellen’, gezien dat hij voor de Waddinxveense gemeenteraad voor een actieve opstelling bin nen de OVW’. ’De fractie van de PCW betreurt dit, want Henk de Bas heeft zich een deskundig en betrokken raadslid betoond. De fractie had liever gezien dat Henk de Bas raadslid was gebleven en dat hij zich binnen de OVW wat terughoudender Het vijfkoppige Koperkwintet van de Marinierskapel der Koninklijke Marine bestaat uit John Curfs (trom pet), Peter van Dinther (trom pet), Erik Borninkhof (hoorn), Ruud Welle (trombone) en Bertus van Aalst (bas-tuba). (Foto: Koninklijke Marine). WADDINXVEEN/BOSKOOP - In de Waddinxveense Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde houdt de interkerkelijke Boskoopse zanggroep ’Da Capo’ vrijdagavond 8 oktober om acht uur een benefietconcert met medewerking van het vijfkoppige Koperkwintet van de Marinierskapel van de Koninklijke Marine. Het bijzondere muziekeve nement met plaats voor 650 muziekliefhebbers staat onder leiding van de vaste dirigent van ’Da Capo’, Ben Kramer. De opbrengst van het benefietconcert is bestemd voor het Ronald McDonald Kinderfonds en de Stichting Johan Baas Oncologie Support. Beide instellingen bestaan bij de gratie van giften en donaties. Als hoofdsponsor voor het muzikale evene ment fungeert de Rabobank Waddinxveen. Andere sponsors zijn onder andere Baas Plantenservice Boskoop, Convenient, Hemcar WADDINXVEEN HAVO-leerlingen van Coenecoop College Waddinxveen en Boskoop die aan het eerste jaar zijn begon nen haalden het derde jaar zonder dat er iemand moest zittenblijven. Dat is één van de conclusies die getrokken kan worden uit de Kwaliteitskaarten voortge zet onderwijs van de Onderwijsinspectie van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en (OCW). Op de nieuwe gedetailleerde kaarten, die zijn bedoeld als hulp voor ouders van leerlin gen op de basisschool bij de keuze van een vervolgopleiding, worden alle 1.150 schoolge bouwen voor voortgezet onderwijs in ons land met elkaar vergeleken op onder meer examenresultaten, het aantal zittenblijvers in de bovenbouw en het rendement van de onderbouw. Als wordt gekeken naar het rendement van de onderbouw (het percentage leerlingen dat vanaf de brugklas het derde jaar haalt zonder zittenblijven) scoort het Coenecoop College met 82% wat laag bij de VBO- afdeling. De als openbaar geziene samenwerkingsschool Coenecoop College kende in het schooljaar 1997-1998 een intussen tot 86% teruggelopen aantal ’snelle slagers’ in de VBO-afdeling (94% in 1997 en 90% in 1996). Bedroeg het gemiddeld eindcij fer van de VBO-ieerlingen in 1996 nog 6,3 en in 1997 6,5, in voltallige college van Burgemeester en Wethouders en enkele hoofdambtenaren. Er was een aantal punten voor onderling beraad op het pro gramma gezet, zoals de gemeen telijke structuurschets 2015, de problematiek rond de start van de nieuwbouwwoonwijk ’Triangel’ (tussen spoorlijn en Zuidelijke Rondweg), de nieuwe centrumvisie, de verkeersproble matiek, de gewenste aanleg van de westelijke rondweg (mede in relatie met het toekomstige Bentwoud) en het project ’Tuin van Holland’. Na het overleg, een wandeling door het centrumgebied en een ter plaatse gegeven toelichting WADDINXVEEN Dinsdagavond 21 september om acht uur houdt ’Stoere Maatjes’ (Groensvoorde) een najaarspresentatie van kinder kleding in het bedrijfspand van Toyota Van Leeuwen op het bedrijvenpark Coenecoop. Aan dit mode-evenement wordt ook meegedaan door Bastiaan Optiek, Bremmer Schoenen, Simon Levelt (koffie en thee), Kapsalon De Knipperij, Burger Boek en Kantoor en Jeannette de Rooij (bloem en decoratie). In de winkel van ’Stoere Maatjes’ is het inmiddels al najaar. Naast een groot aantal bekende merken, zijn nu ook merken als Bienvenu sur Terre en Tom Tailer in de winkel te vinden. Daarnaast is ook het ondergoed van Schiesser in de maten 104 tot en met 176 een grote aanwinst in het assorti ment. Toegangskaarten voor de najaarspresentatie kosten tien gulden per stuk (inclusief hap jes en drankjes) en zijn bij alle deelnemende bedrijven te koop. De zaal is geopend om half acht. Diverse soorten verkrijgbaar, waaronder 'Black Parrot', 'Estella Rijnveld' en 'Texas Gold'/ Maat 11/12. Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. f- - - ft V-

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 13