Gouwenaar Deze directeur van Week gefuseerde Rabobank IWMIHHiH Sellers 12.98 2.49 ALLES VOOR UW OPEL... Millenniumoefening naar tevredenheid verlopen 4 Circus Herman Renz laat eigen gezicht zien van Nierstichting collecteert ui. 11.98 Van Elswijk b.v. |f|noort Marian Verschut (33) !'gZ; vindt Turkse vader 1 Inbraken Millennium probleem PCW-raadslid wordt middenstands- voorzitter Open avond CDA-gemeente- raadsfractie Onderneming van het jaar KIPFILET naturel KIPFILET gemarineerd KRENTENBOLLEN Oosterpoort? Extra kerkdienst bij remonstranten KOPEN/VERKOPEN? Plusmarkt. Opgeteld de beste! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 0182 - 63 03 32 Voor woonhuizen in Boskoop en Waddinxveen de makelaar. VOLOP AANBIEDINGEN NU EXTRA VOORDELIG UIT BIJ Deelnemer en Sponsor van de Bedrijvensportdag Deze week nergens goedkoper! - addinx iaxveen. Zevenhuizen en Moerkapelle Weekblad voor door Bert J. Woudenberg Door Raffi Trapman 1 www.tref.nl/waddinxveen/bedrijvensportdag Gerrit I WADDINXVEEN - Op maan- WADDINXVEEN Geen 'S kilo De komende jaarwisseling staat na 9-9-99 opeens weer volop in de aandacht. Ook de gemeente Waddinxveen gaat alle puntjes nu op de i zetten, vertelt burgemeester Fedde Jonkman in een interview aan het Weekblad. Op pagina 9. ontvangen? Bel Duitsland. Nu, enkele jaren later, lijkt de circustent in Waddinxveen te klein te zijn. „Het is passen en meten op dit terrein", weet een van de medewerkers te vertellen. „Onze grote tent van 36 meter doorsnede past hier niet. We hebben dus een klei nere tent van 31 meter door snede neergezet. Hier kunnen 1.400 mensen in.” Het circus bleek die ruimte hard nodig te hebben, want de drie avondvoorstellingen waren allemaal uitverkocht.Voor het circus een groot succes. Het publiek werd getrakteerd op een gratis vliegreis met ’Renz Airlines’. Een piloot en vier stewardessen zorgden ervoor dat het circus kon stij gen tot op grote hoogte. In 140 minuten werd vervolgens een bezoek gebracht aan bijna alle werelddelen, waarbij de dieren een hoofdrol vervul den. In Afrika kwamen er koeien met grote horens aan boord. Samen met twee Voortaan zijn wij op zaterdag geopend 8.00-18.00 uur makelaardij b.v. Julianastraat 6 Waddinxveen tel. (0182) 61 23 09 zebra’s liepen ze gewillig een paar rondjes door de piste. De giraffe Gipsy kwam ook even de piste in, zonder eigenlijk kunstjes te vertonen. Dat maakte allemaal niet uit, want het publiek vond het prachtig. De reis werd voort gezet en het vliegtuig landde in China. Een echte Chinese draak probeerde het publiek te laten schrikken, maar zag er net iets te lief uit. Een Chinese acrobaat die kunstjes vertoonde met porseleinen vazen kon op meer respons rekenen. In Australië slingerden twee acrobaten in de nok van de tent rond. Het feit dat ze dit zonder vangnet onder zich deden, bezorgde vele bezoe kers zweethandjes. Gelukkig kwamen de clowns Milko en Christiaan de spanning door breken. Gedurende de hele show mochten zij af en toe grappen uithalen met het publiek en oogstten daarmee veel succes. De volgende bestemming van het vliegtuig werd niet vermeld. Zes zwarte paar den kwamen de piste binnen en begroette op fraaie wijze het publiek. Enkele van hen vonden het spontaan tijd voor een grote boodschap, om er vervolgens in galop doorheen te draven. Met nog wat acrobatiek, uitge voerd op psychedelische muziek, en enkele grappen van Milko en Christiaan ein digde de vlucht vlak voor de pauze in Moskou. De pauze werd vervolgens gebruikt om een grote kooi te plaatsen voor de tijgers.Terwijl het publiek vol spanning afwacht te, moesten de zes tijgers eerst nog goed wakker wor den. Grommend en met voor al veel gezucht gingen de voetjes van de vloer. Vooral het witte exemplaar Bianca was bijzonder mooi om te zien. In India werd het publiek uiteraard begroet door twee Indische olifanten. De grote kolossen lieten de voorste rijen schrikken door net te doen alsof ze op schoot wil den gaan zitten. De olifanten konden ook op hun achterpo ten staan en zitten op een stevige kruk.Vanuit India ver trok het vliegtuig richting Las Vegas. Met slechts een duik plank en een bad waar een trampoline in verborgen zat, liet een clown hier een onvergetelijke indruk achter. Tot slot landde het vliegtuig in Argentinië. Vijf Argentijnen sloegen ingewikkelde ritmen op grote trommels. Ook gebruikten ze zwepen om rit men mee te slaan op de hou ten vloer. Hun enthousiasme en harde geschreeuw maak ten hun set tot een groot succes. Circus Herman Renz bleek niet zomaar een circus te zijn. Met behulp van moderne muziek en een aparte insteek, wist het cir cus een heel eigen gezicht te laten zien. is er zowel plezier in haar gezin in Waddinxveen als in het gezin van haar vader in Turkije, waar Turkse kranten over de zoek tocht en de ontmoeting ook hebben geschreven. De ’nieuwe dochter’ is er door iedereen met open armen ont vangen. WADDINXVEEN - Het eve nemententerrein aan de Dreef was afgelopen week weer eens omgebouwd tot circusterrein.Voor de derde keer in een jaar tijd was er een circus te gast in Waddinxveen. Ditmaal mocht Circus Herman Renz zijn kun sten laten zien. Met de nieu we tour 'In I40 minuten rond de wereld’ heeft het circus een bewogen tijd achter zich gelaten. Circus Herman Renz komt langzaam maar zeker uit een diep dal gekropen. Het direc- tiepaar Herman van derVegt en Diana Luycx kwamen om door koolmonoxidevergifti ging. Het team dat het circus voortzette kreeg een moeilij ke tijd. Eerst bestond er de kans dat het circus werd ver kocht. Later volgde er een rechtszaak over de naam ’Renz’, aangespannen door circus Renz-Berlin uit WADDINXVEEN Zondagmorgen I9 september om tien uur is er een extra kerkdienst in de Remonstrant se Kerk aan de Zuidkade in Waddinxveen. In deze dienst zal voorgaan mevrouw ds. A.J. Lenselink uit Leiden. Zij is een van de kandidaten voor de vacature van predikant bij de remonstranten. Na afloop van de dienst is er gelegenheid om koffie te drin ken en nader met haar kennis te maken. gopede doel. De Nierstichting maakt zich hard voor meer en beter wetenschappelijk onder zoek naar nierziekten, werkt veel op preventief gebied en helpt natuurlijk bij de financie ring van niertransplantaties. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372,2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. KERKSTRAAT 2, BODEGRAVEN TELEFOON 0172 -612541 Een bezoek meer dan waard" Tien bedrijven hebben zich genomineerd voor de titel ’Onderneming! van het Jaar 1999’, de innovatieprijs de MKB-Nederland en haar magazine Ondernemen! voor de tweede maal uit reiken. Onder de kanshebbers bevindt zich het bedrijf Convenient uit Waddinx veen. Op pagina 31 Plusmarkt Diwa, Winkelcentrum Zuidplas E 10 STUKS Q_ WADDINXVEEN - De 33-jari- ge Waddinxveense Marian Verschut, werkzaam als telefo niste in het gemeentehuis aan E a> I co 03 raT ai 03 tö ai E 03+3 C LD ai ,£l? -O l-g WADDINXVEEN - De Nierstichting gaat volgende week weer langs de deuren om geld in te zamelen. Het ver nieuwde Waddinxveense comité is er klaar voor. Zij behoren tot de 65.000 vrijwilli gers die collecteren voor het Tijdens de vorige week maan dagavond in restaurant ’Bibelot’ (Limaweg) gehouden informa tieve ledenbijeenkomst van de Rabobank Waddinxveen bleek dat er volledig wordt inge stemd met de komst van de fusiebank, al werd het wel betreurd dat daardoor een einde komt aan de zelfstandig heid van de Rabobank Waddinxveen. Tegelijkertijd met de Rabobank Waddinxveen vergaderden vorige week in Gouda ook de leden van de Rabobank in die stad. De gang van zaken tijdens de beide informatieve ledenbij eenkomsten was zodanig dat aan de algemene vergadering van beide banken op maandag avond 18 oktober het definitie ve fusievoorstel kan worden voorgelegd. De nieuwe directie van de Rabobank Gouda- Waddinxveen (naar een nieuwe naam wordt nog met mede werking van het publiek gezocht) bestaat naast alge meen directeur J.G.J. Mulder nog uit een commercieel direc teur (vacature) en een direc teur bedrijfsvoering. Wordt de standplaats van alge meen directeur Joop Mulder de vestiging van de Rabobank aan de Kleiweg in Gouda, de commercieel direc teur zal dagelijks zijn te vinden in de Waddinxveense bankves- tiging aan de Kerkweg-Oost. De fusiebank, die actief gaat worden in een werk- en woon- mensen en op weg is naar een balanstotaal van 1,5 miljard gulden in 2003, beschikt verder nog over een volledig toegerust filiaal in de Goudse woonwijk Bloemendaal. Van de nieuwe driekoppige i officieel Opel service dealer Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp 54e jaargang nr. 2663 achter kwam dat haar nieuwe liefde al een echtgenote in Turkije had. Marian Verschut is jarenlang op zoek geweest naar haar vader. Nu zij elkaar gevonden hebben Woensdagavond, 8 september, vond op het hoofdkantoor van Politie Hollands Midden te Leiderdorp een grootschalige millenniumoefening plaats, georganiseerd door de oefen staf van de regionale brand weer Rijnland en Midden Holland. Het doel van de oefe ning was om twee regionale beleidsteams en twee regionale operationele teams voor te bereiden op de Millenniumovergang op het gebied van openbare orde en veiligheid. De teams bestonden uit verte genwoordigers van het Openbaar Ministerie, politie, brandweer en GGD. Aan de oefening namen in totaal 20 personen deel. Met name zou door de oefen- ding op de Millenniumnacht werd nogmaals door de oefe ning aangetoond. Een nadere uitwerking op detailniveau van de draaiboeken zal nog moeten plaatsvinden. Inzetcriteria voor bijzondere situaties maken hier deel van uit. In een besloten vergadering van het Regionaal College van 16 september vindt nadere besluitvorming en afstemming plaats over de leer momenten van deze oefening. Gedurende de oefening waren nagenoeg alle burgemeesters en loco-burgemeesters en functionarissen van andere operationele diensten op het hoofdkantoor uitgenodigd. Zij kregen een lezing over de voorbereidingen tot nu toe. Daaruit bleek dat de gezamen lijke hulpverleningsdiensten en gemeenten op koers liggen. "70jaar Boot Piano's-Orgels" Dat vieren wij met staf gelet worden op samen werking binnen de teams, infor matieoverdracht tussen de teams en het op een juiste wijze stellen van prioriteiten. Met name op deze aspecten kan de oefening als geslaagd beschouwd worden. Tijdens de oefening werden de teams geconfronteerd met een groot aantal problemen die zich tijdens een jaarwisseling kunnen optreden. Met name het gelijktijdig optreden van meerdere, complexe inciden ten, verspreid door de regio, was hierbij een bijzonder aan dachtspunt. Uit de evaluatie aan het einde van de avond bleek dat de oefe ning door de deelnemers als zeer nuttig en leerzaam werd ervaren. Het belang van een goede gezamenlijke voorberei- oplage 14.500 exemplaren maar was er vrijwel zeker van dat hij niet had bijgedragen aan een zwangerschap van haar. Aan de relatie kwam destijds een abrupt einde toen de vrouw er De drie spectaculaire avondvoorstellingen van circus Herman Renz waren terecht allemaal uitverkocht. (Foto: Sjaok Noteboom) Coenecoop 449, 2741 PP Waddinxveen Telefoon: (0182) 61 61 66, Telefax (0182) 61 21 94 E-mail: info@vannoort.nl. Internet: www.vannoort.nl transporten verhuizingen op- en overslag Zie advertentie in deze krant WADDINXVEEN - De fusie tussen de Rabobank Waddinxveen en de Rabobank Gouda kan op I januari 2000 al een feit zijn. Algemeen directeur van de nieuwe Rabobank Waddinxveen-Gouda wordt de 55-jarige Gouwenaar J.G.J. Mulder, de huidige algemeen directeur van de Rabobank Gouda. Het bestuur van de fusiebank zal voorlopig geleid gaan worden door Gerrit van Ringelenstein, de huidige voorzitter van de Rabobank Waddinxveen. In de zomer van volgend jaar zal hij plaats maken voor zijn opvolger, bij voorkeur een Waddinxvener. dag 20 september houdt de - B Fractieberaad dat de fractie normaal gesproken eens per zes weken houdt, wordt deze keer op een andere wijze inge vuld. Te vaak nog hebben mensen de het Raadhuisplein, heeft dankzij het KRO-televisieprogramma ’Spoorloos’ haar Turkse vader gevonden. Na een vergeefse oproep in dit veelbekeken programma in januari van dit jaar slaagden de programmamakers er in, na een verrassende tip, de man in het aardbevingsgebied op te spo ren en hem na een DNA-tekst er in het programma van vorige week maandagavond van te overtuigen dat hij de vader van Marian Verschut moest zijn. Woensdag 15 september 1999 WADDINXVEEN - Inbrekers hebben afgelopen week een bezoek gebracht aan een woning aan de Jan Willem Frisoweg. Ze sloegen een ruit in om binnen te komen. Geluidsapparatuur vormde de buit. De politie heeft tijdens het onderzoek bruikbare sporen aangetroffen. Er is ook een buurtonderzoek ingesteld waarbij omwonenden preven- tie-adviezen kregen aangereikt. Een woning aan de Sparrengaarde is op klaarlichte dag bezocht door een insluiper. Deze wist van het aanrecht een portemonnee weg te nemen. Getuigen hebben een jonge man weg zien lopen van onge veer, 18 jaar, gekleed in een zwarte broek en een grijze col trui. De technische recherche heeft sporen aangetroffen. Van gemeenteraadslid naar werkgeversvoorman. Die verandering heeft de 41-jarige Henk de Bas in amper twee etmalen onder gaan. Op pagina 13. directie maakt directeur A.J. Ammerlaan van de Rabobank Waddinxveen geen deel meer uit. Hij. bleek op basis van een persoonlijke keuze geen kandi daat voor deze functie te willen zijn. Na meer dan veertig dienstja ren, waarvan ruim 11 jaar in Waddinxveen, is de Zevenhuizense bankier van plan, zodra de fusiebank er is definitief is, een punt te zetten achter zijn langdurige carrière bij de Rabobank. ’Arnoud Ammerlaan zou als algemeen directeur van de nieuwe bank wél de juiste man op de juiste plaats zijn geweest. Wij zijn er vast van overtuigd dat hij een uitstekende kandi daat zou zijn geweest voor deze belangrijke functie’, aldus voorzitter Gerrit van Ringelenstein. ’Een man bij wie het leiding geven echt in z’n bloed zit en die bovendien zijn sporen niet alleen binnen onze Rabo-orga- nisatie, maar zeker ook bij onze bank dubbel en dwars verdiend heeft. Een functie die hem zon der enige twijfel op het lijf zou zijn geschreven’. Arnoud Ammerlaan heeft het bestuur in ieder geval toege zegd het fusieproces van de Rabobanken Gouda en Waddinxveen tot aan de ope rationele fase te zullen begelei den en daarbij een actieve advi serende rol te willen vervullen. Om aan ieder mogelijk misver stand met betrekking tot de benoeming van Gouwenaar Joop Mulder te voorkomen gaf Gerrit van Ringelenstein nog aan dat uit zijn woorden niet kan en mag worden afgeleid dat er ook maar enige twijfel zou bestaan aan de kandidatuur van de nieuwe algemeen directeur. indruk dat burgers er zijn voor de politiek in plaats van anders om. De leden van de CDA-frac- tie laten zien dat het ook anders kan en willen graag iedereen in de gelegenheid stel len onderwerpen die hem of haar bezighouden in te bren gen. Natuurlijk kunnen ook onder werpen aan de orde komen die deze maand in de commissies en de gemeenteraad aan de orde komen. Zoals uitbreiding kinderopvang, de verbouwing Metin Ismael Topoglu had in zijn van het Zuidhonk, sociale Nederlandse periode als gast- woningbouw (woonzorg-com- arbeider een goede relatie plex), de Gouweboulevard of gehad met Marian’s moeder, wijk- en buurtbeheer. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het gemeentehuis. Iedereen is van harte welkom. WADDINXVEEN - Op de huidige voorpagina van het Weekblad van Waddinxveen was vorige week een hoogst merkwaardi ge fout te bespeuren. Het arti kel over de verkeersspeeldag in De Passage had als kop ‘Oosterpoort in beweging’. De redactie verontschuldigd zich gebied met 100.000 hiervoor.

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 1