Waddinxveen laat zich de winst ontglippen ■M W Nostalgische taferelen bij Be Fair Coene- Knappe overwinning Korbis Waddinxveen-voetbal Schaakspelers door elkaar gehusseld cooploop start met nieuw jeugdteam J I NU" HSW derde in Zevenhuizen schaakseizoen Grote over- Korbis C3 wint Seizoen voor langebaan- zwemmers - geëindigd Moerkapelle start winning Be Fair op kinschoten A y ■L H i I GROTE CLUBACTIE WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 23 Door Bert Hertog W’VEEN/BOSKOOP (Foto via Liesbeth Vis) WADDINXVEEN - Een pri meur voor het sportpark aan de Sniepweg: voor het eerst werd er gespeeld met maar liefst 5!! F teams. Dit jongste team onderging zijn vuurdoop op de thuisvelden en wist warempel direct te scoren. Verder bleek Nieuwerkerk toch net iets te sterk I -20). FI wist de verdediging van Floreant te kraken, creëerde een hoop doelkansen en sloot uiteindelijk de wedstrijd win nend af (0-5). F2 ging op bezoek bij Nieuwkoop en wist na een 2-0 ruststand nog aardig terug te komen, maar de gelijkmaker zat er helaas niet in (2-I). F3 wilde niet meer herinnerd worden aan de bittere pil van een week eerder en maakte thuis d.m.v. schitterende acties en prachti ge doelpunten korte metten met kinschoten 11 -1F4 zette in de derby tegen Be Fair zijn zegereeks voort (9- 0). El speelde niet alleen tegen RVC’33, maar vooral tegen zichzelf. Gelukkig hoef de dit de doeltreffendheid niet te beïnvloeden. (7-2). Olympia was de gastheer voor de E2. De heertjes uit Waddinxveen speelden weer prima samen en brachten de punten mee naar huis (3-8). Tot aan de rust wist de E3 goed stand te houden tegen VEP, maar helaas liep de tegenstander na rust nog na in WADDINXVEEN - Het C3-team van Korbis korf bal won afgelopen zaterdag opnieuw. Met 10-2 werd van IJsselvogels gewonnen. Door deze overwinning staat Korbis C3 bovenaan in de competitie. Ook C2 staat op de eerste plaats, door de 0-4 winst in en bij Reeuwijk.Voor Cl was de eerste overwinning een nipte, 2-3 bij PKC. W2 won de eerste wed strijd deze competitie, thuis tegen Nieuwerkerk werd het 3-0. De jeugdige korfballers deden goed hun best, want ook Fl won met 5-1 van Wion, E2 met I-3 bij Sperwers en El speelde na een spannende wedstrijd met 3-3 gelijk bij Vitesse. Ook DI speelde 3-3 bijADO en B3 deed daar nog een schepje bovenop: het speelde met 5-5 gelijk tegen Oranje Wit. BI en B2 verloren hun wedstrijden. WADDINXVEEN - Op donder dag 9 september werd de ver warring in de ranglijst van de schaakclub erger. Eduard Philipse had een gelijk spel op zijn naam en moest dus gekop peld worden aan een tegenstan der met ook een gelijk spel. Dat was Wim van der Hoek. Eduard liet optimistisch een pion aan Wim over en kreeg daarvoor te weinig. Wim trok het eindspel met vaste hand naar zich toe. Peter de Louw speelde een uit stekende partij: met zwart had hij een sterkere loper dan Hennie de Roodt en in het late eindspel werd zijn overwicht winnend. Nico Dannis won WADDINXVEEN - Voetbalvereniging Waddinxveen wil dit seizoen meedoen in de strijd om de prijzen. De start van de competitie was met een 2-5 overwinning op en in Ammerstol alleszins veelbelovend. Ook in de eerste thuiswedstrijd leek Waddinxveen op de goede weg. WADDINXVEEN - Alsof ze uit de vorige eeuw zijn weggelopen poseren deze dames voor de foto. Afgelopen week werden er bij Be FAir diverse toernooien gespeeld, waarvan een in kleding die honderd jaar geleden gangbaar was op de ‘court’. Zeer fatsoenlijk, met nauwelijks een streepje bloot been. Daar kan Venus Williams een voorbeeld aan nemen! Lebbing (strafworp), Marino van Zwet (strafworp), Ineke van Tilburg (afstandsschot) en Mark van den Brink (onder de korf). Alles leek erop dat Korbis en TOGO met een gelijke stand zouden gaan rusten, maar TOGO wist kort voor het rust- signaal alsnog de korf te vinden: 7-8. Na de hervatting doorbrak Korbis het patroon in het sco- reverloop tot nu toe. Door een doelpunt van halve afstand van Jaco Wineke en een score van afstand van Ineke van Tilburg kwam Korbis voor het eerst in de wedstrijd op voorsprong: 9- 8. Door middel van een straf worp, die overigens veelvuldig door de scheidsrechter werd toegekend aan beide partijen, kwam de korfballers uit Goes weer langszij: 9-9. Tegenover doelpunten van Jaco Wineke (afstandsschot), Marino van Zwet (uit een fraaie beweging) en Wim Lebbing (afstandsschot) stonden ook weer drie doel punten van TOGO, zodat de stand tot I2-I2 volledig in balans bleef. Na een kwartier in de tweede helft begon Korbis slordiger te spelen en werd er te veel balverlies geleden. TOGO profiteerde hiervan en wist uit te lopen tot I3-I6, waarbij het dertiende Korbis- doelpunt gescoord werd door Wim Lebbing. Met nog ruim tien WADDINXVEEN - Het team van de Hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) behaalde afgelopen zaterdag een derde plaats in het jaarlijkse concours van de Ring Zevenhuizen, een organisatie van een zestal hen- gelverenigingen uit de regio. HsvVitoge (Ie) uit Nieuwkoop en Hsv Moordrecht (2e) gingen de Waddinxveners voor. Er waren zestig individuele deel nemers, winnaar werd R de Jong van Hsv Vitoge. De HSW’ers A. van Leeuwen, M. Reichard en J. van Elswijk vielen eveneens in de prijzen. minuten te spelen leek een overwinning voor Korbis ver weg, maar de Waddinxveners wisten zich terug te knokken in de wedstrijd. In een tijdsbestek van enkele minuten (onder meer via twee doelpunten van Yvonne Boomers) was de stand weer in balans: 16-16. In de slot fase domineerde Korbis het spel en via doelpunten van Marino van Zwet (strafworp), Ineke van Tilburg (afstandsschot) en Wim Lebbing (strafworp) werd dit overwicht ook in de eindstand tot uitdrukking gebracht. De overige Korbis-teams presteer den het afgelopen weekend wis selend: Korbis 2 speelde een kansloze wedstrijd tegen Tjoba 2 (uit ós Heerhendrikskinderen) en verloor met 7-I6. Korbis 3 moest met 10-7 het onderspit delven tegen Vriendenschaar 2 (uit Bodegraven). Ook het vier de achttal van Korbis bleef dit weekend zonder punten; er werd ruim verloren van IJsselvogels 4 (uit Moordrecht). Korbis 5 boekte de tweede opeenvolgende zege: tegen Spirit 3 (uit Vlaardingen) werd gewonnen met 9-1 IIn de eerstvolgende wedstrijd speelt Korbis I thuis tegen één van de titelkandidaten: Sagitta I uit Ridderkerk. Deze wedstrijd van Korbis I begint om vijf uur *s middags. overtuigend van Bert van der Knaap. Albert Prins tracteerde Henk Stam op een winnende pionnendoorbraak in een eind spel met een toren tegen twee stukken. Jaap Smit won een wis selvallige partij van Kees Klaassen. Van der Haven sr. gaf Erik Hennink een rondleiding langs het hele bord. Jaap van Sandijk wist zijn concentratie- probleem tegen John Vaessen op te lossen en won overtuigend. Hans van Woudenberg had zijn handen vol aan Rijan den Drijver, die dit seizoen voor het eerst met de senioren mee speelt en in het eindspel een remisekans liet lopen. Wim WADDINXVEEN - Bij schaak vereniging Moerkapelle werd vrijdag een begin gemaakt met de onderlinge competitie, zowel bij de jeugd als bij de senioren. Bij de senioren ont braken nogal wat topspelers en dat terwijl reeds zaterdag I8 september het eerste team van SV Moerkapelle moet aantre den in zijn eerste wedstrijd in de competitie van de landelijke derde klasse. Tegenstander om 13.00 uur in Op Moer zal zijn: De Juiste Combinatie uit het Limburgse Stein. WADDINXVEEN - De tweede wedstrijd in de nieuwe competi-; tie heeft Be Fair een zeer forse overwinning opgeleverd in en tegen Linschoten. Tot de rust wisten beide partijen hun doel nog schoon te houden. Met name de Waddinxveense mid denvelders boden de beste kan sen aan de voorwaartsen van de gastheren door twee keer zeer riskant terug te spelen, zodat keeper Ralph Boonstoppel al zijn kunnen moest tonen om een treffer te voorkomen. Na onge veer een kwartier spelen begon nen de spelers van de gasten de druk op te voeren en werden er divers kansen gecreëerd maar zowel Edwin Kraan als Wim van der Starre, Ihmad Saouny en William Hoogeveen wisten de kansjes nog niet te benutten. Kort na de hervatting was het wel raak. Al binnen I0 minuten stonden de Waddinx-veners op een voorsprong van drie tegen nul. Deze productie werd ver zorgd door respectievelijk William Hoogeveen, Wim van der Starre en Marco Verzijl. Hierna stokte de productie een kwartier en vervolgens bouwden de gasten de score via Wim van der Starre, Renee Minnee, William Hoogeveen en invaller Martijn Clardey uit tot de mon sterscore van zeven tegen nul. Vanzelfsprekend was de hoge temperatuur en het scorever- loop van invloed op de tegen stand, maar ook het spel van de spelers van Be Fair was van een goed gehalte. Aan-staande zater dag staat de regionale derby tegen WDS op het programma. Ook de bezoekers hebben één wedstrijd gewonnen en verloren. De wedstrijd zal zoals gewoon lijk beginnen om 15.00 uur in het sportpark Burgemeester Warnaar. De spelers rekenen op uw steun. Hennink was op papier en op het bord te sterk voor Dirk van Offeren. Ton Kuiper kon niet tegen Leo van der Haven op. Arjan Hennink maakte een gelijk spel tegen Hans van Offeren. Kees Alblas verloor, tegen de verwachtingen, van Ton Bronk. Frido Ritter kwam tegen Gerard Torenbeek niet verder dan remise. Henk van Erk over speelde Marc Hillers. Theo Goor begon met een overwin ning op De Bock aan een opmars. Ronald Dannis had zijn werk klaar liggen tegen Herman Smitskamp, maar deed dat net jes. Adriaan van der Starre liet zijn voordeel tegen Henk Erkelens lopen en verloor zelfs nog. Anton van Nieukerke was net een maat te groot voor Biniam David. Jasper van Oort zette Tjeerd Wiersma er af.Arie Versluis moest hard werken tegen Evert Hildebrand, maar deed dat ook in de technische fase vakbekwaam. Kees Asscheman was naar verwach ting te sterk voor Johan van der Veen. Volgens de computer van de wedstrijdleider is de stand aan de kop: IDe Louw, 2. Prins, 3. Smit, 4. J.J.van der Haven, 5. Van Woudenberg, 6. Van der Hoek, 7. Leo van der Haven 8. Bronk. Daar zal nog veel aan veranderen. De zomercompetitie voor open water zwemmers kon al niet meer stuk - kippenvel kwam bijna niet voor - en de laatste drie locaties bij Goes, Vlissingen en Roermond waren voor sommigen zelfs te warm, terwijl dat doorgaans toch fris se banen zijn. Het langebaanploegje van de Waddinxveense zwemclub ’Gouwestaete’ heeft naar ver wachting meegedraaid in het circuit. Opvallend zijn weer de prestaties van de masters Nic Geers en Judith van Berkel. Zij bezetten met afstand de eerste plaatsen bij de 55 plussers. Geers leverde nog twee bij zondere prestaties. Niet voor niets won hij enkele weken geleden op de Europese Kampioen-schappen in Insbruck zilver. Tussen de hon derden vrijeslagzwemmers twee/drie km algemeen klimt hij elk jaar iets op en staat daarbij nu 50-ste. In Goes verbaasde Geers daar bij ook zichzelf door de twee km alle leeftijden af te leggen in 28.38.5. Deze tijd ligt onder zijn toptijd van 40 jaar geleden waarmee hij toen met gebrek kige trainingsgelegenheden nationaal vijfde werd. Mark en Michelle Nahon en Jan Willem van den Hoek zwom men goede klassementen tus sen de 15-de en 30-ste plaats op de eindrangschikking twee/drie km algemeen. Een nieuw talent diende zich aan in de persoon van Denise de Riet, die slechts zes maal bij de 15-harigen meezwom en enige gewenning Oosterhout zelfs eerste werd. Tenslotte deed Karin Berckenkamp van zich spreken bij de dames masters 25-34 jaar. Ongetraind begon zij aan de masterkilometers vrijeslag met tijden van boven de I8 minu ten. Vanwege haar talent ging zij alleen door het meedoen en een beetje training flink voor uit om te eindigen met tijden van onder de I7 minuten. Bij de 35 deelnemers in deze groep werd zij bij de laatste wedstrijden in de bloedhete griendgaten van de Maas bij Roermond derde in I6.53 en negende in het eindklassement. Kanters, Johan en Bjorn Tollenaar inmiddels bij Twintig minuten na de rust leid de de thuisclub met 3-I, maar daarna lieten de geelzwarten Gouderak terug komen. Er ont stonden gaten in de verdediging en daarvan profiteerden de gasten die in de blon de aanvoerder Edwin Evengroen hun uit blinker hadden. Hij scoorde driemaal. Diepe teleurstelling na afloop bij Waddinxveen. Trainer Ronald Ouwendijk: „Organi-satorisch zat het bij ons niet goed. Ik heb proble men met het aantal tegendoel punten. Er zijn kinderlijke fou ten gemaakt. De inzet en strijd van Gouderak zijn beloond’. Waddinxveen begon de wed strijd tegen Gouderak zonder Raymond Beij en Patrick Groevenstein. Beij was met vakantie, Groevenstein, die bij Waddinxveen de zaterdagafde- ling traint, had door drukke werkzaamheden zelf weinig getraind. Eigenlijk rekent trai ner Ouwendijk niet meer op hem. Wel van de partij waren John Lugthart, Dion de Jong en Jihad Akouchaim, alledrie afkomstig van het Goudse ONA. Appie Razak, die van Floreant overkwam, gaat met vrienden in het derde elftal voetballen. Ook Gouderak had de eerste competitie-wedstrijd tegen Oudewater gewonnen. De Gouderakkers beschikken doordat Jan Vleggeert en Dick Pols zijn gestopt en Niels van der Valk en Jan Kooij door bles sures niet konden spelen over een kleine selectie. Trainer Ben Stukart, vroeger werkzaam bij Be Fair, heeft slechts de beschikking over dertien voet ballers. Toch nam Gouderak een 0-I voorsprong. Eerst kopte Johan Steenbergen tegen WADDINXVEEN - Op zater dag I6 oktober zal de Elfde Coenecooploop worden gehouden. De organisatiecom missie is al geruime tijd druk bezig met de voorbereidingen. Er is gekozen voor een nieuw, aantrekkelijk 5 kilometerpar- cours, dat twee ronden beslaat over het Coenecoopbedrijvenpark. Het hoofdnummer is weer tien kilometer wedstrijdloop en de massale tien kilometer presta- tieloop. De belangrijkste start- tijden zijn: kinderloop 1,2 kilo meter om 13 uur, 5 kilometer om I3.20 uur, I0 kilometer I4.35 uur, halve marathon 2I,I kilometer eveneens om I4.35 uur. Start en finish zijn weer bij het gebouw van hoofdsponsor Grontmij. Voorinschrijving is goedkoper. Inschrijfformulieren zijn te ver krijgen bij Rabobank Waddinxveen. Ook is het mogelijk via internet in te schrijven. Het adres van de fraaie Coenecooploopsite is: www.tref.nl/waddinxveen/coe- necooploop. behoorlijk uit (2-8). Dl duld de tot aan de rust Floreant nog op gelijke hoogte, maar daarna werd de tegenstander door ijzersterk spel met de rug tegen de muur gezet en eiste DI dat op waar ze recht op hadden (3-1). D2 ging op bezoek bij Floreant en redde het net niet (7-5). CI moest in Linschoten zijn meerdere erkennen. (1-3) In Bodegraven was Esto een maatje te groot voor de C2 (9-0). Mj was in Bleiswijk absoluut een stuk sterker dan Soccer Boys, jam mer genoeg was dat in de uit slag niet te zien (0-1De AI toonde vechtlust tegen Esto en kwam na een achterstand knap terug (4-4). de lat, daarna scoorde Edwin Evengroen uit een voorzet van Richard Bakker 0-1. Waddinxveen zette de achters tand kort voor rust om in een 2-1 voorsprong. Eerst scoorde Frank van Leeuwen (ex-Nieuwerkerk) na een slecht wegge- werkte hoekschop, daarna haalde verde diger Wim van Dam Dion de Jong onderuit en benutte Jeffrey Pons de door scheidsrechter R.A. Hos (Vlaardingen) toegekende straf schop. Hij toonde de gele kaart aan Gouderakker Peter Boer na het neerleggen van Peter Heeren. Nadat doelman Jerry de Jager (ex-Reeuwijk) na de pauze zijn ploeg driemaal op rij had gered scoorde Jeffrey Pons opnieuw voor Waddinxveen: 3- I. In de 20ste minuut kopte Johan Steenbergen uit een hoekschop van Klazinus Speksnijder de aansluitings- treffer achter doelman Edwin Versloot. Gouderak ging door en Edwin Evengroen bracht met twee knappe doelpunten zijn ploeg aan de leiding (3-4), die niet meer werd afgestaan. Stephan Schouten waren Waddinxveen in het veld geko men voor Philip Boekholt, Stephan Kanters (viel weer uit) en John Lugthart. De opstelling van Waddinxveen was: Edwin Versloot, Bunnik, Boekholt, Van Vliet, Heeren, Marco Versloot, Akouchaim,Van Leeuwen, Pons, Lugthart, De Jong. Programma voor zaterdag: Be Fair-WDS (wedstrijd van de week), MVKV-Moerkapelle, zondag: Bodegraven-WSE, Ex celsior-Groeneweg, Waddinx- veen-Oudewater. WADDINXVEEN - Korbis heeft afgelopen zaterdag ook de tweede competitie-wedstrijd in een overwinning omgezet. Nadat in de eerste competitier- onde Oranje Zwart uit Mijnsheerenland was verslagen, werd nu een 19-16 overwinning op TOGO uit Goes behaald in een spannende, aantrekkelijke wedstrijd. Op het sportcomplex aan de Dreef nam Korbis pas in de slotfase duidelijk afstand van de Zeeuwse tegenstander. Het Waddinxveense achttal had in de eerste spelminuten duide lijk moeite om de korf te vin den.TOGO kwam in de beginfa se steeds één doelpunt voor, hoewel het veldspel van Korbis beslist niet onderdeed voor het spel van TOGO. Het eerste Korbis-doelpunt, nadat TOGO het eerste doelpunt in de wed strijd had gemaakt, werd van afstand gescoord door Henny Zijlstra. Tot 7-7 vertoonde het scoreverloop steeds hetzelfde patroon: TOGO kwam steeds op voorsprong, waarna Korbis de stand weer gelijk trok. De doelpuntenproductie kwam bij Korbis op naam van Jaco Wineke (tweemaal), Wim i '1 \f bet (OI3) 455 28 25 oj F

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 23