Verkiezing Steenbok verhuist naar Luifelbaan Onderneming van het jaar Aktiviteiten De Paddestoel Nog een nachtje slapen... Veel clubs en kringen bij NBvPVvrouwen van NU waf s* ail Eerste paal voor nieuw pand Van der Linden-groep geslagen Cartoon-disco Volksuniver- De Paddestoel Trektochtdienst Cursus Internevoor senioren en vrijwilligers Bromfietsers Kleding inzamelen Bijeenkomst Hodgkin- Contactgroep Open dag Waterscouting siteit op Internet in overtreding BB V T>' r, wl JWl WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 31 KEYBOARDS PIANO'S (OOK GEBRUIKTE) PIANORESTAURATIE en. PIANOSTEMMEN EN -REPARATIE BLADMUZIEK PIANOLAMPEN, -BANKEN, ETC e/rv fik agenda De Steenbok t S^^-7 i T De Shaolin Kungfuschool liet afgelopen zaterdag de indrukwekkende leeuwendans zien. (Foto Sjaak Noteboom) k i i ST. VICTORPLEIN 2 WADDINXVEEN-Z. TEL (0182) 61 16 97 WADDINXVEEN - De Steenbok, speci aalzaak voor mineralen, fossielen en New Age artikelen, is verhuisd naar Winkelcentrum Luifelbaan. In de nieuwe, royale winkel heeft De Steenbok einde lijk de kans om de grote collectie over zichtelijk aan te bieden. In de nieuwe zaak worden ook demonstraties gegeven en workshops georganiseerd. Wie daar over meer wil weten, moet even de maandelijkse agenda bij De Steenbok ophalen. De feestelijke opening van de nieuwe winkel vond afgelopen zaterdag plaats. Zo exposeerde spiritueel schilde res Mieke van Riet en was zij zelf aanwe zig om uitleg te geven bij haar werk. Ook trad de Shaolin Kungfuschool op met een spectaculaire Chinese leeuwendans. Het nieuwe adres van De Steenbok is: Winkelcentrum Luifelbaan, Brederolaan 8, Waddinxveen, telefoon 0182-615107. NU TOT HONDERDEN GULDENS VOORDEEL WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk organiseert dit najaar weer een aantal computercursussen. Er star ten o.a. twee cursussen Internet. De cursussen zijn bedoeld voor senioren, maar mensen die actief zijn als vrijwilliger in Waddinxveen en in het kader van hun vrijwilligers werk deze vaardigheid op de computer nodig hebben, kunnen ook deelnemen. De cursussen worden gehou den in het Opleidingscentrum Waddinxveen (Zuidplaslaan 19). Cursus I is op donderdag 16, 23, 30 september, 7 en 14 oktober; cursus 2 is op vrijdag 17,24 september, I 8 en 15 oktober a.s. De bij eenkomsten beginnen om 09.00 uur en duren 2 uur. De kosten voor deelname bedragen ƒ175,- (inclusief lesmateriaal). Vrijwilligers krijgen korting op dit bedrag. In beide groepen zijn nog een paar plaatsen. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de S.W.W, Kerkstraat 13 in Waddinxveen, telefoonnum mer 6361932. WADDINXVEEN - Vanaf heden is de Volksuniversiteit Gouda ook te vinden op Internet. Op onze homepage is niet alleen algemene informatie vinden, maar ook het com plete cursusaanbod van het seizoen 1999-2000. Van alle cursussen is een uitgebreide beschrijving gegeven. Bovendien is op de Internetsite de laatste nieuwtjes over de Volksuniversiteit te vinden en bestaat er de mogelijk heid in te schrijven. Het adres van de homepage is: http://www.volksuniversi- teit.nl/gouda/index.htm. ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - De Stichting Samen Sterk Tegen Kindermisbruik (SSTK) houdt op donderdag 16 september een kleding- inzamelingsactie. In speciaal hiervoor bestemde zakken - die vooraf huis aan huis worden verspreid - kan kle ding, schoeisel enzovoort worden gedaan. Deze zak ken dienen op genoemde datum om 9.00 uur duide lijk zichtbaar langs de straat te worden gezet. Mocht u om welke reden dan ook geen zak van de stichting Samen Sterk Tegen Kindermisbruik hebben ontvangen, zet u dan de kle ding a.u.b. in een eigen ver pakking buiten. De stichting Samen Sterk Tegen Kindermisbruik stelt zich ten doel het bescher men en ondersteunen van kinderen die het slachtoffer zijn geworden van seksueel, fysiek en/of geestelijk mis bruik. De stichting SSTK is landelijk actief en de finan ciële opbrengst van de inza melingsactie komt geheel ten goede aan de volgende instanties: Stichting Nationaal Fonds Kinderhulp (NFK), Stichting Voorkoming van Kindermishandeling (VKM), Defence For Children International, afde ling Nederland. Genoemde instellingen heb ben uw hulp hard nodig en de stichting SSTK maakt zich daar STERK voor. Vandaar de oproep ’Steun de Kinderen’. Dat kan heel eenvoudig door het geven van gedragen kleding, dekens, schoeisel enzo voort. Informatie over de stichting SSTK: tel. 0183- 562870/562713. WADDINXVEEN - De politie in Waddinxveen is geschrokken van het aantal geconstateerde overtredingen tijdens een don derdag gehouden bromfiets controle aan De Dreef. Van de vijftig aangehouden brommers bleken er zestien niet in orde te zijn, teveel vermogen te hebben of geluid te produceren. Verder reden er vijf bromfietsers zon der helm en was er één niet in het bezit van een bromfietscer tificaat. Gezien deze ervaring heeft de politie aangekondigd de komende tijd meer contro les uit te zullen voeren. Vijf innovatiespecialisten van Syntens hebben deze zomer de beste 41 van de ongeveer 160 inzendingen aan de hand van een flink criteria streng beoor deeld. ’De tien geselecteerde bedrijven lieten de andere deelnemers duidelijk achter zich’, aldus voorzitter Henk Versluis van het beoordelings- team van Syntens. Een behoorlijk aantal bedrijven viel af doordat hun plannen (nog) onvoldoende waren uit gewerkt en zich nog niet bewe zen hadden op de markt. Dat is één van de belangrijkste crite ria van deze verkiezing. Syntens noemt het verder opvallend dat veel ondernemers moeite hebben met het rapporteren over het eigen bedrijf. ’Dat heeft niet alleen een negatief effect op de kansen in deze verkiezing, maar zal ook invloed hebben op de uiteinde lijk te behalen resultaten van de onderneming’, waarschuwen de beoordelaars. Van de tien top pers is slechts één bedrijf in handen van een vrouw: Eurotape van Mevr. P. Thomas uit Soest. De laatste mededin gers naar de titel en de geld prijs van 25.000 gulden zijn actief in de industrie, de zakelij ke dienstverlening, de gezond heidszorg en de automatise- ring/ICT. De tien genomineerde bedrijven zijn: ECO Ceramics bv uit Velsen-Noord; Dras Dealer Rental Services uit Almere; Eurotape bv uit Soest; FastFax bv uit Amsterdam; WADDINXVEEN - Vrijdag 17 september wordt vanaf kwart over zeven tot ongeveer half tien weer de maandelijkse jeugd- disco gehouden voor de Waddinxveense jeugd in het gebouw van wijk- en speeltuin vereniging De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat in Waddinxveen. WADDINXVEEN - De Van der Linden-groep gaat haar activiteiten verder uitbreiden. De bekende Hyundai- dealer heeft afgelopen vrijdag de eerste paal geslagen voor een nieuw bedrijfspand aan de Coenecoop. De Van der Linden-groep gaat zich in de nabije toekomst ook richten op het merk SEAT, het Spaanse dochterbedrijf van Volkswagen/Audi. Naast een showroom voor nieuwe wagens zal op de eerste verdieping van het pand een occassionruimte van zo’n 1.100 vierkante meter ont staan. (Foto Sjaak Noteboom) Opgeven kan bij Willemien van Pinxteren, tel. 0182-618617 of Truus de Vries, tel. 612549. Dinsdag 16 november organi seert de reiscommissie een bezoek aan de aardewerkfa briek De Drietand in Gouda. Verder staan de komende maanden kerstwinkelen, een rondleiding door de Goudse schouwburg, een dagje Den Haag met een bezoek aan de Tweede Kamer en een stad- wandeling door Leiden. Er zijn verschillende leeskrin gen, die maandelijks bijeenko men, organiseren de kringen in samenwerking met de biblio theek een avondbijeenkomst in de bieb, waarvoor de schrijf- Bij binnenkomst krijgt iedereen ster Elisabeth Termeer is uitge nodigd. NBvP/Vrouwen van Nu heeft verder onder meer een eigen koor, een fietsclub, een bowlinggroep, een beleggings- en een creaclub. Het bestuur staat altijd open om, bij vol doende belangstelling, nieuwe activiteiten te ontplooien. Op de ochtendbijeenkomsten en de avonden zijn introducés en belangstellenden altijd welkom. Een telefoontje (0182-612571) naar secretaris Lia van Pruissen garandeert dat bezoeksters worden welkom geheten. Fysergo bv uit Nieuwe-Tonge; Jansen Letters bv uit Dinxperlo; Natalis Conceps in Healthcare bv uit Amsterdam; Convenient bv uit Waddinxveen; 2K Kennis en Kunde uit Rijswijk (Z-H) enVAl bv uit Veenendaal. @tkop:Convinient bv. Conve nient uit Waddinxveen ontwik kelt en exploiteert pakketsoft- ware voor specifieke beroeps groepen en branches. Direc- teur/eigenaar is de heer Jan Speetjens. Terwijl Jan Speetjens op de behandeltafel lag met een knieblessure, vroeg zijn fysio therapeut hem om advies over een automatiseringsaanbieding die ze had gekregen. Die aan bieding voldeed niet, maar gaf Speetjens het idee om een inte graal softwarepakket te ont wikkelen, dat behalve adminis tratieve zeken ook beroepsin houdelijke ondersteuning kon bieden. Samen met een (ande re) fysiotherapeut ging hij aan de slag, met de bedoeling dat alleen die fysio met het pakket zou gaan werken. Maar al spoedig bleken ook diens colle ga’s meer dan geïnteresseerd. Een jaar later werd het pakket ’Simpel-Fysio’ in de markt gezet. Inmiddels is Speetjens directeur van het bedrijf Convenient en heeft hij 35 mensen in dienst. Simpel-Fysio - met een marktaandeel in Nederland van 92% - is nog maar een van de producten. Convenient is ook voor andere branches specifieke software pakketten gaan ontwikkelen. Zo is er Simpel-Design, een grafisch teken- en offerte pro gramma voor de keukenspeci- aalzaak en BookMaster, een boekenfondsbeheerprogramma voor het voortgezet onderwijs. WADDINXVEEN - De Hodgkin-Contactgroep, voor mensen met kanker in het lym- feklierstelsel, houdt voor leden en belangstellenden op maan dagavond 20 september een regiobijeenkomst in de aula (2e etage) van het Medisch Centrum Haaglanden, locatie Westeinde Ziekenhuis, Lijnbaan 32 te Den Haag. Aanvang 20.00 uur. Zaal open vanaf 19.30 uur. Het onderwerp van deze avond zal zijn:Vermoeidheid tijdens en na de behandeling van kanker en hoe kun je hiermee omgaan. De ziekte van Hodgkin of non- Hodgkin-lymfomen is een vorm van kanker in het lymfestelsel, da het afweersysteem is in het lichaam. Leden, partners en overige belangstellenden zijn van harte welkom. Deze voorlichtings avond is gratis te bezoeken. Voor nadere informatie over de bijeenkomst kan men bellen naar tel. 0174-621462. Tevens is De Paddestoel drin gend op zoek naar bestuursle den en medewerkers die ons team willen versterken. Schroom niet en geef u op bij het secretariaat, D. Angenent, leplaan 102, tel. 0182-615283. een gratis consumptiebon voor een hapje en een drankje. Eenmaal binnen zal er een wereld voor je open gaan. Er is allerlei informatie te vinden over de Klimopgroep, scouting in het algemeen, speltakken, zomerkampen, zeilen enz. Er zal van alles te doen zijn: poffertjes bakken, vlot varen, er is een kampvuur, noem maar op. Het terrein van de scouting Klimopgroep is te vinden ach ter deWSE-velden,volg de bor den vanaf deVondellaan of vanaf de Koningin Wilhelminasingel. WADDINXVEEN - Na een heerlijk zonnige vakantie, gaan we weer met frisse moed begin nen aan een nieuwe reeks trek- tochtdiensten. Zondag 19 sep tember is het weer zover. Ons nieuwe hoofdthema zal zijn: Omzien naar elkaar. Om je naaste lief te hebben als jezelf, met je eerst weten wie je zelf bent. Het subthema is dan ook: Spiegeltje, spiegeltje aan de wand. Waar kijken we naar: de buitenkant of de innerlijke schoonheid? Er wordt gelezen over het scheppingsverhaal en Jacobus 1:22-24. De voorgangers zijn Jan Bronswijk en Marianne v.d. Neut en natuurlijk wordt er weer veel gezongen. De collecte is voor het project in Honduras. Aanvang van de dienst is om 13.30 uur en na afloop is er een warme hap. WADDINXVEEN - Interesse in avontuur, gezelligheid, zeilen, lol? Misschien is de waterscouting Klimopgroep wel wat voor jou. De Klimopgroep Waddinxveen biedt voor iedereen vanaf zeven jaar wat wils. Zaterdag 18 sep tember kun je daar achterko men. De Klimopgroep houdt Dinsdag 2 november dan op het scoutingterrein ach ter de WSE-velden een open dag. Belangstellenden zijn van 13.00-15.00 uur welkom. WADDINXVEEN - Tien bedrijven hebben zich genomi neerd voor de titel ’Onderneming! van het Jaar 1999’, de innovatieprijs de MKB-Nederland en haar magazine Ondernemen! voor de tweede maal uitreiken. Een uitge breide bedrijfsscan door marketing- en financiële des kundigen van Deloitte Touche, Randstad Uitzendbureau en VSB Bank deze maand moet uitmaken welke drie doorgaan naar de finale, op 8 november in kas teel De Wittenburg in Wassenaar. Onder de kanshebbers bevindt zich het bedrijf Convenient uit Waddinxveen. WADDINXVEEN - Wijk- en speeltuinvereniging De Pad destoel aan de Lijster-besstraat 18 presenteert het maandpro- gramma voor het nieuwe sei zoen dat op woensdag I sep tember is begonnen. Maandag: Instuif voor volwassenen: 13.30- 16.00 uur; entree leden/donateurs ƒ1,50, niet- leden ƒ2,-. Country-line dan sen voor kinderen: 19.00-20.00 uur; entree ƒ3,-. Country-line dansen volwassenen: 20.30- 22.00 uur; entree ƒ5,-. Dinsdag: Handwerkclub voor volwassenen; 19.30-22.00 uur; entree leden/donateurs ƒ5,-, niet-leden ƒ6,-. Woensdag: Jeugdinstuif van 4 t/m 12 jaar: 19.30- 15.00 uur; entree leden ƒ1,25, niet-leden ƒ1,75. Elke eerste woensdagmiddag van de maand is er een kinderbingo, graag kinderen onder de 7 jaar met begeleiding. Met de bingo is de entree voor leden ƒ2,25 en voor niet-leden ƒ2,75, alle prijzen zijn inclusief drinken en snoep. Donderdag: darten vanaf 16 jaar; 20.00-23.00 uur; entree leden/donateurs ƒ2,- en niet-leden ƒ2,50.2e Vrijdag van de maand: kaarten voor vol wassenen: 20.00-23.00 uur, entree leden/donateurs ƒ2,50, niet-leden ƒ3,50.3e Vrijdag van de maand: jeugddisco van 9 t/m 14 jaar: 19.15-21.30 uur, entree 1,50.4e Vrijdag van de maand: bingo vanaf 20.00 uur, entree is gratis. Iedere laatste zaterdag van de maand is er een ruil beurs voor jong en oud van 14.00-17.00 uur, entree ƒ2,-. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de NBvP/Vrouwen van Nu kent naast de maandelijkse ochtend bijeenkomsten en verenigings- avonden een groot aantal clubs en kringen, waar leden met speciale interesses of hobby’s aan kunnen deelnemen. Elke onderafdeling heeft een eigen contact- en gastvrouw of leidster. Zij overleggen regel matig met het bestuur over de activiteiten, die meestal eens per maand worden gehouden. Afgelopen maandag begon in Kreater de nieuwe cursus ’Hoe ontdek ik dat er meer in mezelf zit dan ik denk’, onder van mevrouw R. Redert. De volgen de bijeenkomsten zijn op de WADDINXVEEN - Nog een nachtje slapen en dan opent Greenfield co de nieuwe winkel. De jeans- en casualspecialist is vanaf dan te vinden op de hoek van de Kerkweg en de Kanaalstraat. maandagavonden 20 en 27 sep tember en vier oktober, van 19.30 tot 22.00 uur in Kreater. Wie alsnog wil deelnemen kan dat melden bij het sekretariaat, tel. 0182-612571. De discussiegroep gaat dinsdag 21 september opnieuw van start. Diverse onderwerpen worden door de deelneem sters aangedragen en verder uitgediept. De bijeenkomsten worden gehouden bij Will Verweij, Justus van Effenlaan 46, tel. 0182-612959, elke dinsdag van de maand van tien uur tot half twaalf. De klaverjasclub begint het sei zoen op woensdag 29 septem ber om 20.00 uur in hotel-res- taurant De Unie. Inlichtingen en opgaven bijTeuni de Wit, tel. 0182-613719 of Riet van Loenen, tel. 0182-614439. NNvP/Vrouwen van Nu heeft ook een theaterbezoekclub, die voor het komende seizoen zes tien voorstellingen in de Goudse schouwburg heeft geboekt. Inlichtingen geeft Gerda Bekkers, tel. 0182- 614341. De reiscommissie heeft als eer ste activiteit op woensdag 13 oktober een rondvaart door de Biesbosch staan. Het ver trek is om half negen per bus bij het station Waddinxveen- centraal. De kosten bedragen zestig gulden per persoon. Na de rondvaart en de lunch wordt een tocht door de Brabantse bossen gemaakt. W;. -tesijasi.» - I 1 'Jt:

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 31