Alle neuzen voor ’de Passage’ staan in één richting A Alle WOOP-activiteiten voor het eerst in één brochure Henk de Bas OVW-voorzitter PvdA-overleg met ’eigen’ gedeputeerde PCW-raadslid wil Piasweg afsluiten voor sluipverkeer /rt- ffi' PCOB-voorzitter H. Huizer Oorkonde voor scheidend Nieuwe chef voor politiedistrict I p Certificaat voor Vluchtelingen werk WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 1 L Wj Cv/ WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 25 Geen komsten deze zomer betrok ken. Doelstelling van de in gang gezette studie is volgens de gemeente om op korte termijn te komen tot een breed gedra- desastreuze afloop. ‘Hoewel de Piasweg zodanig is ingericht dat hard rijden door ‘Het bestemmingsverkeer zal ook hinder ondervinden, hoe wel dit marginaal zal zijn. De Van Dort Kroonweg en de IJs- ermanweg enerzijds en de ham Kroesweg anderzijds bie den immers een redelijk alter natief. inhoud behelst kunstzinnige vorming. Scholen kunnen door een keuze te maken uit het aan geboden ’Kunstmenu’ deelne men aan tal van projecten op het gebied van muziek, toneel en film. Het Kunstgebouw heeft een vast aanbod dat door Kre- ater, de Openbare Biblio theek en andere instanties aan de hand van wensen van uit het onderwijs kunnen worden aangevuld. Een deel van de activiteiten speelt zich af in de school zelf. Toneel- en muziekuitvoe ringen en films worden vaak elders vertoond. De Openba re Bibliotheek heeft in het geheel een ondersteunend karakter. Bij andere zaken, zoals de op het basisonderwijs gerichte schoolbladen van Veilig Ver keer Nederland, wordt door de gemeente subsidie gege ven. Dat geldt ook voor een EHBO-cursus. Op het boekje van de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Waddinx- veen, met tal van interessante projecten, kan eveneens kor ting worden verkregen. In de toekomst zullen het Coenecoop College (Dreef) en de Stichting Welzijn Wad- dinxveen (SWW) wellicht ook in WOOP gaan mee draaien. In samenwerking met Kre- ater houdt de Openbare Bibliotheek het ’Annie M.G. Schmidtkinderkorenfestival’, dat zal kunnen uitmonden in een evenememt op 3 juni 2000 tijdens het open huis van Kreater. Binnen het aanbod van de kunstzinnige vorming brengt Kreater met diverse ensem bles van docenten een uitge breid pakket aan projecten. Zo wordt er dit seizoen spe ciaal voor alle groepen I en 2 van het basisonderwijs een nieuw project rondom de muzikale vertelling ’Peter en de Wolf’ ontwikkeld. Binnen WOOP wordt voor het volgend schooljaar al gedacht over computeron dersteunend onderwijs en uitbreiding van het aanbod met technische zaken. 'Belangrijk is dat alle basis scholen en vele instellingen elkaar nu hebben gevonden en dat het onderwijs, zonder enige vaste verplichting, gebruik kan maken van een veelomvattend, duidelijk gestructureerd aanbod’, zegt WOOP-voorzitter Aad Kore- mans. 'Dat de gemeente deze aan pak waardeert bewijst de ruime medewerking die wordt gegeven’. WADDINXVEEN - PvdA- wethouder drs.Aad van Hol- steijn heeft afgelopen maan dagmiddag 27 september in het centrum voor kunstzinni ge vorming ’Kreater’ (Kerk straat) de eerste brochure van WOOP (Waddinxveense Onderwijs Ondersteunende Projecten) voor het nieuwe seizoen officieel in ontvangst genomen. In WOOP werken met elkaar samen Kreater, Kunstgebouw, Gered Gereedschap, Open bare Bibliotheek, Gemeente Waddinxveen, Veilig Verkeer Nederland, alle Waddinxveen se scholen voor het basison derwijs en de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking. Het is de eerste keer dat alle activiteiten van deze organi saties en instellingen voor het nieuwe seizoen in één brochure staan. Dat is te danken aan hetWOOP- bestuur, waarin zitting heb ben Gerrit van der Kraats, José Mooyman.Wim van der Eijk en Bert de Rijke (alle vier namens het basisonder wijs), Henk Nentjes (gemeen te), voorzitter Aad Koremans (Kreater) en coördinatrice Rineke Marwitz (muziekdo cente, dirigente). De nieuwe brochure zal naar alle achttien locaties van de dertien Waddinxveense basis scholen worden gestuurd. Het grootste deel van de Voorzitter Gerrit van Ringelenstein (rechts op de foto) overhandigt de voorzittershamer van de Onder nemers Vereniging Waddinxveen (OVW) aan zijn opvolger Henk de Bas, oud-PCW-gemeenteraadslid en Brugcentrumwinkelier. (Foto: Sjaak Noteboom). Oud-wethouder H. Huizer is een week geleden in het Anne Frank-centrum voor zijn verdiensten als voorzitter van de PCOB-afdeling Waddinxveen onderscheiden met de gemeentelijke oorkonde. (Foto:Sjaak Noteboom)f WADDDINXVEEN - De Ondernemers Vereniging Waddinx veen (OVW) heeft in zijn vergadering van vorige week dins dagavond 2I september in hotel-café-restaurtant ’De Unie’ (Kerkweg-Oost) oud-PCW-gemeenteraadslid Henk de Bas benoemd als nieuwe voorzitter van de OVW. Hij volgt in die functie Gerrit van Ringelenstein op, die van wege drukke andere werkzaamheden heeft besloten de voor zittershamer neer te leggen. De scheidend voorzitter, die beoogd voorzitter is van de te fuseren Rabobank Waddinx veen en Rabobank Gouda, is al 40 jaar in het middenstands- bestuur actief geweest. Hij blijft de komende maanden de belangen van het locale midden- en kleinbedrijf nog dienen als bestuurslid van de OVW en als lid van een speciale OVW- commissie voor de ontwikkelingen in het centrumgebied. LEIDERDORP/WADDINXVEEN - Helmoed Wierda neemt per I oktober bij het politiedistrict Waag Wiericke van Hollands Mid den de plaats in van Teun Visscher.Teun Visscher is drie jaar dis trictschef geweest en wordt in het Goudse hoofdkantoor hoofd van de korpsrecherche. De 40-jarige Helmoed Wierda is sinds vorig jaar procesmanager Gebiedsgebonden Werken bij de politie Hollands Midden en bekleedde daarvoor diverse functies bij de toenmalige gemeentepolitie Amsterdam. WADDINXVEEN - Plaatselij ke PvdA-afdelingen van uit de Rijn- en Gouwestreek komen dinsdagavond 5 okto ber om half acht in het Anne Frank-centrum (jan van Bij- nenpad) bijeen om over een gezamenlijk sociaal beleid te spreken. Aanleiding voor dit sociaal democratisch overleg is de vestiging van een Regionaal Centrum voorWerk en Inkomen in Gouda. Hierbij is ook aanwezig Edit Hallesle- ben, regionaal gedeputeerde van de provincie Zuid-Hol- land. Het kabinet heeft besloten regionale centra voor werk en inkomen (CWI) in te stel len voor betere dienstverle ning aan werkzoekenden en werkgevers. Het is onderdeel van een ingrijpende verande ring in de uitvoeringsstruc tuur van de sociale zeker heid. Werkzoekenden kunnen in de toekomst voor een breed scala aan diensten op gebied van werk en inkomen terecht aan één loket. Ook voor de gemeenten betekent het verandering. De verhou ding tot het CWI zal een andere zijn dan die met de arbeidsbureaus. Bovendien moeten de gemeenten in de toekomst op sociaal gebied veel meer samenwerken omdat er gemeentelijke platforms komen voor overleg met de PCW-gemeenteraadslid ing. Bart van der Roest wil de Piasweg tussen Zesde Tochtweg en de Van Dort Kroonweg in Waddinxveen afsluiten voor doorgaand (sluip)verkeer. (Foto: Sjaak Noteboom). CWI’s. Het is voor de PvdA in deze streek reden om duidelijke en eenduidige uitgangspunten op te stellen uitgaande van sociaal-democratische begin selen. Een tweede onderwerp van overleg is de ontstane rechtsongelijkheid voor uit keringsgerechtigden door verschillen in sociaal beleid van de afzonderlijke gemeen ten. Tenslotte zal, naast het opstarten van een regionaal netwerk van de gemeentelij ke afdelingen van de PvdA, PvdA-gedeputeerde Edith Hallesleben uiteenzetten wat het sociale beleid van de provincie voor gemeenten in deze regio kan betekenen. Zij is namelijk behalve regio- gedeputeerde ook verant woordelijk voor het sociale beleid van de provincie. Haar ervaring als oud-wethouder sociale zaken van Rotterdam komt daarbij goed van pas. Bovendien heeft de leuze van de PvdA bij de verkiezing voor de provincie Zuid-Hol- land ‘Sterk en Sociaal1 zich vertaald in aanzienlijk meer geld voor sociaal beleid. Een volgende regionale PvdA-vergadering - in november - zal het jeugdbe leid als onderwerp hebben, meer dan toevallig ook één van de portefeuilles van Edit Hallesleben. WADDINXVEEN - Het Landelijk Orgaan Beroeps onderwijs voor de secto ren administratie en veilig heid (ECABO) heeft de Stichting Vluchtelingen werk Waddinxveen en omstreken voor het komende jaar gecertifi ceerd als erkend leefbedrijf voor administratieve mede werkers en assistent-secre- taresses. Dat houdt in dat MBO- leerlingen bij Vluchtelingen werk aan de slag kunnen om ervaring op te doen, waardoor hun vakbe kwaamheid door vaardighe den in de praktijk wordt vergroot. Vluchtelingenwerk Wad dinxveen en omstreken verzorgt dan de beroepspraktijkvorming voor een of meer beroeps opleidingen waarvan de eindtermen zijn vastgesteld door de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen (OCW). ECABO werkt in opdracht van het ministerie van OCW en formuleert in nauwe samenwerking met het bedrijfsleven de exa meneisen voor meer dan 30 beroepsopleidingen. Een andere wettelijke taak van ECABO is het zorgdra gen voor een toereikend aantal leerbedrijven van voldoende kwaliteit.Vluch telingenwerk Waddinxveen en omgeving is de eer te beurt gevallen aan die kwa liteit te voldoen en is offi cieel aangemerkt als leer bedrijf. De Stichting Vluchtelingen werk Waddinxveen en omgeving is zeer ingeno men met deze erkenning. ‘Des te meer getuigt zo’n certificatie tot erkend leer bedrijf van een professio nele organisatie1, zo luidt de reactie. aan te passen intentieverklaring van middenstanders, project ontwikkelaars en gemeente. Zolang de ontwikkeling van een centrumvisie nog aan de gang is en een haalbaarheidsstudie nog moet worden gemaakt is het naar de mening van B. en W. nog te vroeg concrete stappen te ondernemen om deze visie te realiseren. Inmiddels zijn ken gevoerd met ondernemers over bedrijfsverplaatsing en cen- meer nieuws is te melden zullen de gemeenteraadsleden dat van het college direct te horen krij gen. derd wordt, blijkt dit in de praktijk niet te werken1, aldus ing. Bart van der Roest in een toelichting. ‘Op de Piasweg wordt hard gereden, terwijl de indruk bestaat dat een groot gedeelte van de gebruikers de weg als doorgaande route gebruikt*. Zijn voorstel is de Piasweg tus sen de Zesde Tochtweg en de Van Dort Kroonweg af te slui ten voor doorgaand verkeer Op de foto van links naar rechts de leden van het bestuur van WOOP: José Mooy- man, Bert de Rijke, Wim van der Eijk, Aad Koremans (voorzitter), Rineke Mauritz (coördinatrice) en Gerrit van der Kraats. Op de foto ontbreekt Henk Nentjes. (Foto: Kobie Koorengevel). WADDINXVEEN -Vorige week dinsdagmorgen 21 sep tember is in de raadzaal van hetWaddinxveense gemeen tehuis de intentieverklaring getekend tussen de Passage Combinatie Waddinxveen CV (projectonwikkelaars), de Ondernemers Vereniging Waddinxveen (OVW) en de gemeente Waddinxveen. van het gehele centrumgebied. De voorlopige resultaten van de inspraak met bevolking en belangengroepen, alsmede de gevallen gebeurd, vaak resultaten van het overleg met de gezamenlijke middenstand en de projectontwikkelaars, hebben geleid tot de indiening gemotoriseerd verkeer gehin- en vasttstelling van het bestem- mingpsplan ‘Centrum ’99’. Inmiddels heeft de gemeente raad unaniem besloten in te stemmen met de gang gezette ontwikkeling van een centrum visie voor het gebied tussen het Stationsplein en de Gouwe, vooralsnog nadere voorstellen over de centrumvisie, alsmede een kredietvoorstel over dek king van de kosten, af te wach ten en in te stemmen met de Vanaf 10 juni 1981, de oprich tingsdatum van de plaatselijke afdeling Waddinxveen, is hij voorzitter geweest.Tijdens zijn voorzitterschap is de PCOB in Waddinxveen uitgegroeid tot een ’springlevende’ club met 180 leden. Als één van de belangrijkste redenen voor zijn afscheid noemt de heer Huizer zijn hoge leeftijd en het feit dat in de komende jaren het accent verlegd moet worden naar de ’jongere’ ouderen. Al in juni van dit jaar heeft de onderscheiden oud-PCOB- voorzitter de voorzittershamer dan ook overgedragen aan oud-CDA-wethouder J.A. Hie- lema. met een zodanig vormgegeven fysieke afsluiting dat fietsver- keer wel mogelijk blijft. Over de mogelijke situering van de fysieke afsluiting op de ermanweg enerzijds en Piasweg wil hij dat het gemeen- Zesde Tochtweg en de Abra- tebestuur hierover overlegt met de betrokken bewoners in de buurt. Voorts moet de huidige advies snelheid van 60 kilometer per uur, die geldt op de Piasweg, de Zesde Tochtweg, de Abraham Kroesweg, de Van Dort Kroon weg, de IJsermanweg, de Twee de Bloksweg en de Onderweg, een wettelijke maximumsnel heid worden. Hij geeft aan dat met deze snel- heidsverandering invulling wordt gegeven aan de principes van het landelijke concept- Duurzaam Veilig, dat diverse maatregelen omvat om het ver keer veiliger te maken (30 km in woonwijken, 60 km op plat- telandswegen, bromfietsers op de rijbaan, langzaam verkeer van rechts voorrang en unifor me voorrangsregels op roton des). ‘Uiteraard zijn er consequen ties aan dit voorstel verbon den, namelijk dat het doorgaan de verkeer in het vervolg een andere route zal moeten kie zen, waarbij het gewenst is dat gebruik gemaakt wordt van de Beijerincklaan1, weet ing. Bart van der Roest. WADDINXVEEN - Vorige week woensdagmiddag 22 sep tember heeft de 85-jarige H. Huizer uit handen van Wad- dinxveens burgemeester F. Jonkman de gemeentelijke oor konde uitgereikt gekregen. Het feestelijke moment vond plaats tijdens een bijzondere ledenvergadering van de Prote- stants-Christelijke Ouderen Bond (PCOB) in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. Samen met enkele andere per sonen heeft oud-wethouder Huizer achttien jaar geleden het initiatief genomen tot de oprichting van een plaatselijke afdeling van de PCOB voor 50- plussers. In de schriftelijke verklaring spreken de drie partijen de intentie uit om voortvarend samen te werken aan de ont wikkeling van een visie op het centrumgebied van Waddinx veen. De ontwikkeling van deze visie zal in nauwe samenspraak met de bewoners in het gebied plaatsvinden. Overigens zal in de loop van de komende maanden, zo is op Inmiddels zijn er door de nadrukkelijk verzoek van de gemeente wel enkele gesprek- gemeenteraad extra vastge legd, worden bezien of, en zo ja in hoeverre, tot wijziging of grondaankopen in het aanvulling van de bestaande trumgebied. Als hierover samenwerkingsovereenkomsst kan worden gekomen. In reactie op schriftelijke vra gen van het CDA-gemeente- raadslid drs.W. Neutel hebben B. en W aangegeven dat vorig jaar in het collegeprogramma 1998-2002 van PCW,WD en PvdA is bepaald dat studie zal worden verricht naar een kwa litatief goede ruimtelijke inrich ting van het centrumgebied tussen de vernieuwde Passage, de Stationsstraat (oostzijde), de Gouwe en de Oranjelaan. In het deze zomer vastgestelde beleidsplan van de gemeente is het aanpakken van deze studie als gevolg van de ontstane situ atie een jaar naar voren gehaald, te weten 2000. In verband met de voortduren de discussie rond de realisatie van het winkelcentrum ’de Pas sage’ in het centrumgebied van Waddinxveen ontstond de behoefte om nu reeds een haal baarheidsstudie te beginnen naar een integrale visieontwik- keling van het gebied tussen Stationsplein en de Gouwe. Directie aanleiding hiertoe was de brief van de Ondernemers vereniging Waddinxveen over het ontwerp-raadsvoorstel over de voortgang van het bestemmingsplan ’Centrum ’99’. Over deze gang van zaken is in een extra vergadering van de gemeentelijke raadscommis sie ruimtelijke ordening en economische zaken gesproken. Als vervolg hierop hebben B. en W. de raadsleden geschreven dat er constructief overleg was gevoerd met de projectontwik kelaars (Passage Combinatie Waddinxveen), de midden- standsvereniging en het Brug- centrum (winkeliers en horeca bedrijven Gouweboulevard). Bewoners en belanghebbenden zijn hierbij op informatiebijeen- De Waddinxveense volksverte- genwooriger heeft zijn plannen voor de Piasweg ontvouwd in de gemeentelijke raadscommis sie voor openbare ruimte en sociale zaken. Hij vindt de Piasweg een gen visie voor de ontwikkeling gevaarlijke doorgaande weg, die opengesteld is voor alle ver keer. In het verleden zijn er vol gens hem talloze verkeerson- met een WADDINXVEEN - PCW- gemeenteraadslid ing. Bart van der Roest, overdag werkzaam bij Rijkswaterstaat, wil dat de Piasweg wordt afgesloten voor doorgaand (sluip)verkeer en dat de karakteristieke polder weg een maximumsnelheid van 60 kilometer per uur krijgt in plaats van de huidige advies snelheid. Na het tekenen van de intentieverklaring voor het Passa- gebied werd er getoost. Op de foto van van links naar rechts burgemeester F. Jonkman, W. Persy (projectont wikkelaar), G. van Ringelenstein (OVW-voorzitter), mevrouw M.C. Wientjens-van der Velden (VVD-wethou- der) en ir.drs. M. van Middelkoop (projectontwikkelaar). - 'SB V x F.. W; o

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 25