Groeneweg niet langer op laatste plaats 1 Grote overwinning dames I HCW Zwemmers Gouwestaete goed van start Majorettes naar EK Regio-schaatsploeg traint in Waddinxveen Hans van Woudenberg aan top schakers lift WSE wint voorrondes straatvoetbal Korbis wint Herfsttoernooi jeu de boules streekderby Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 r; - PAGINA 33 WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Door: Bert Hertog Het winnende team van HCW. (Foto: Liesbeth van der Vis) minuten duurde voordat Groe neweg op 2-I kwam door nier Gorissen de bal slim liet lopen.Vijf minuten later besliste vele gezwommen. Ferry Boon zette de goede prestaties van vorig jaar voort uitstekend doorgekomen, vol gende week staat het team van Schoonhoven op het programma. In Schoonhoven zullen zij er alles aan doen om puntverlies te voorko men. ZEVENHUIZEN - Opluchting bij de voetbalvereniging Groeneweg. Na de verliespartijen tegen Nieuwerkerk (4- I), Soccer Boys (I-2) en Excelsior (3-0) boekten de Zevenhuizenaren tegen RVC’33 de eerste competitieze ge: 3-1. Door dit resultaat deed Groeneweg de laatste plaats over aan de Reeuwijkers. teammanager veel succes. Het huidige Dames I heeft een verjongings kuur onder gaan.Veel oudere speelsters hebben i.v.m. hun studie de Waddinxveense club verla ten, daarvoor zijn jonge speelsters in de plaats geko men. Het team bestaat uit de dames: Marlies Mulder, Leonie Dunselman, Georgi na Earle, Sanne Glaser, Judith de Groot, Eline Groot, Madelein Hofmijster, Pamela v. Kessel, Evelien Kodde, Charlotte Kodde, Marieke Kodde, Wendy Kos ter, Olga Schweinsberg, Fre- derique Versteegh, Floor Vlemmix. Op de foto staan verder trainer/coach Niels Swiebel, teammanager Menno Boetes, voorzitter Nicole Dubois en sponsor de heer van Aalst. Dames I is zonder puntver lies de eerste wedstrijden WADDINXVEEN - Even als het vorig seizoen doet er dit jaar weer een meisjesteam van W.S.E. mee aan het 4 tegen 4 Shell-straatvoetbal- toernooi. Dit jaar werden de voorrondes hiervan gehou den bij s.v. Gouda. Het W.S.E. team, bestaande uit Bethel Dawit, Lisa Vlie gend hart, Sarah Eitjes en Esti Martina bleek al meteen hoge ogen te gooien. Onge slagen bereikten zij de kruis finales. Met 20 doelpunten voor en 0 tegen.Toch wat gespannen zetten zij daarin ook Nieuwerkerk aan de kant. In de finale stonden W.S.E. en Gouda tegenover elkaar. En zoals in een echte finale sloeg de spanning toe. W.S.E. wist uiteindelijk ook de finale te winnen en plaatste zich hierdoor in de districtsfinale die op 19 april 2000 gespeeld gaat worden. WADDINXVEEN - Dames I won afgelopen zondag met 8- 0 van Bodegraven. Bij rust was het ’slechts’ 1-0, in de laatste 15 minuten van de wedstrijd kwam de motor goed op gang en waren enke le fraaie velddoelpunten te bewonderen. Ook de Wad dinxveense strafcorner bleek in deze wedstrijd een sterk wapen, er werd twee keer gescoord uit de strafcorner. Voor de wedstrijd stonden enkele officiële handelingen op het programma. Dames I van Hockey Club Waddinx- veen stond voor het eerst in het nieuwe clubtenue van de hoofdsponsor, Mulder Boskoop b.v. uit Boskoop. De kersverse voorzitter van HCW, Nicole Dubois stelde ieder speelster persoonlijk voor aan de heer van Aalst. In haar toespraak wenste zij speelsters, trainer/coach en te zwemmen op de 50 m rug en 100 m vrij in respectievelijk 0.40.40 en 1.13.79. Ook voor WADDINXVEEN - Zater dag, 25 september, werd onder uitmuntende weer somstandigheden het herfst toernooi gehouden. Dit toer nooi werd gehouden volgens de reglementen van de Nederlandse Jeu de Boules Bond. Derhalve mochten alleen houders van een wed- strijdlicentie hieraan deelne men. 36 teams uit heel het land hadden zich ingeschre ven. Hieronder bevonden zich teams die nationaal op een zeer hoog niveau preste ren. Dertien equipes van de Waddinxveense vereniging gaven acte de presence. Gespeeld werd de spelvorm doublette 2 tegen 2) in 5 partijen die door middel van voorafgaande loting waren vastgesteld. Er waren 5 geld prijzen te verdienen. Na 5 partijen eindigden 6 teams met 5 gewonnen partijen. De Nummers 5 en 6, een team uit Waddinxveen en Gouda, hadden een gelijk saldo, zodat er een barrage, in een partij over 13 punten, gespeeld moest worden om de definitieve rangschikking vast te stellen. Na een span nend begin trok de Waddinx veense equipe uiteindelijk op een vrij gemakkelijke wijze aan het langste eind. De einduitslag van dit bijzonder geslaagde tournooi werd:Ab v.d. Steen Gouda; Gert Jan v.d.Veen Den Haag; Roy Hulskamp/Nel Oudijk Wad dinxveen; P.Tas Nieuwegein; Hans Cammeraat/Marco v. Wageningen Waddinxveen. Aanstaande zaterdag worden er op het complex aan de AlberdinckThijmlaan de wedstrijden voor de afde- lingskampioenschappen 4 tegen 4 gespeeld. Het gaat hier om wedstrijden in de Ie, 2e en 3e klasse van de afdeling. De teams komen uit de wijde regio en er worden zo’n 150 deelnemers ver wacht. Kom eens kijken en ontdek dat het spelletje op de camping in Frankrijk een volwassen wedstrijdsport is. Het spel is niet gebonden aan leeftijd of sekse en ook mensen met een lichamelijke handicap, bijv, krukken of rol stoel, kunnen er aan deelne men. Scheffers was een beloning voor het harde werken: I -1 In de tweede helft poogde duidelijke 13-18 nederlaag Groeneweg snel orde op zaken te stellen. Jarno van Dorp maai de voor het RVC-doel over de bal heen, Jeroen Hoogendijk zag een vrije trap onschadelijk Teruggekeerde trainer Henny Jasper van Diemen de wed de Jong is bij Groeneweg bezig strijd door de bal na een voor zet van Gorissen in doel te werken: 3-1. Jasper van Diemen v was na de pauze in het veld gekomen voor i de jonge Jarno JF van Dorp. Later verving de veter- aan Ferry Polder de aangeslagen Guido Stuur man. Jaap Bevaart en Reinier Gorissen hadden nog voor een vierde doelpunt kunnen zor gen. Bevaart raakte de bal ech ter verkeerd en Gorissen miste eveneens. Eerst tegen het einde kreeg RVC nog uitzicht op een doelpunt. Het strakke schot van Pascal Lindhout, de beste speler bij de Reeuwijkers, werd echter gepareerd door Gert Haan. Programma voor zaterdag: Be Fair-Soccer Boys, Koudekerk- Moerkapelle (wedstrijd van de week), Woerden-Groeneweg, Soccer Boys-WSE, Waddinx- veen-PKC’85. Met al deze goede prestaties werd de ploeg all-in derde en mochten zij met een tevreden gevoel terug keren naar huis. Kees Alblas kreeg van Eric Hen- nink in de opening een stuk cadeau, wat genoeg was. Anton van Nieukerke verloor tegen Frido Ritter van het vierde een pion, maar haalde een remise binnen. Wim van der Hoek kwam met een Spaanse partij tegen Ton Kuiper overwegend te staan, maar slaagde niet in het oprollen. Een venijnige tegenaanval had Ton toren tegen paard moeten opleveren, wat wel ernstig is, maar niet afdoende. MaarWim zag ergere spoken en gaf de partij op. Logi scher ging het bij Gerard Torenbeek en Henk Erkelens: Gerard had de keus tussen concentratie op een weinig kansrijke verdediging en een stuk-offer tegen een pion. Hij koos het offer en ging strijdend ten onder. Nico Dannis had tegen Arjan Hennink beteuterd zitten kijken naar een materi- aalachterstand en binnendrin gende stukken. Evert Hilde brand raakte tegen Tjeerd Wiersma al vroeg op dwaalwe gen. Herman Smitskamp had drie keer verloren van goede spelers, maar had nu geen gelijkwaardige tegenstander: Van der Veen werd geveegd. Kraijesteijn zat bij tweede optreden goed in zijn spel en bracht Dirk van Offeren (van het derde) op. John Vaessen gaf Jan Muit een stuk cadeau en kreeg het niet terug. Henk van Erk was tevreden over een levendige winst op Ton Bronk. Volgens de elektrische secreta ris van de wedstrijdleider is de ranglijst na ’herberekening’ aan de top: I. Hans van Wouden berg, 2. Leo van der Haven, 3. Peter de Louw, 4. Jaap Smit, 5. Albert Prins, 6. Barthold Jansen, 7. Hans van Offeren, 8. Eduard Philipse, 9. Bert van der Knaap, 10. Kees Asscheman. Door de 3-1 zege van afge lopen weekeinde staat Groeneweg niet langer laatste meisjes inmiddels maar al te goed. Zij trainen 2 keer per week en moeten, behalve over de technieken met de baton, ook over een goed uithoudings vermogen, lenigheid en muzikaliteit beschikken. Renske en Wendy maken deel uit van de majorettegroep van muziekvereniging Harpe Davids uit Zoetermeer. Het suc cesvolle duo wordt getraind door de voormalig meervoudig Nederlands Kam pioenen Andrea en Renata van Oosten. Door: Bert Hertog WADDINXVEEN - De regio nale schaatsploeg van trainer Wim Nieuwenhuizen uit Nieuwkoop bereidt zich voor het nieuwe schaatsseizoen onder meer voor in Waddinx veen. Twee keer per week wordt getraind in sportinsti tuut Den Edel aan de Sniepweg. Ook staan er conditie-trainin- gen op het programma op de atletiekbaan in Gouda. Op 2 oktober als de kunstijsbanen in Den Haag en Utrecht open gaan kan weer op ijs worden getraind. De schaatsploeg van Wim Nieuwenhuizen ontstond enke le jaren geleden. Zij bestond uit jeugdige schaatsers(sters) uit de regio’s Gouda en Woerden. Doel was met behulp van schaatssponsor Rotrax het gat met de landelijke kernploegen kleiner te maken. Intussen drongen Marieke Wijsman (Naarden), Jochem Uytdehaage (Utrecht) en Ralf van der Rijst (Woerden) door tot de natio nale kernploegen en maakt Dennis van der Gun (Everdin- records op de 50 en lOOm vlin derslag. Zij legde deze laatstge noemde afstand af in een tijd van 1.16.57 en werd hiermee keurig derde. De zusters Schoonderwoerd verbeterden beide ook hun tijden op de I OOrn rug en wisselslag. Natha lie tikten op deze afstanden in een tijd van 1.33.03/ 1.25.66 aan waarmee zij nog net haar zus Nathasja voor kon blijven in 1.36.54/ 1.34.68. Voor Jort v/d Louw was het ook een goed weekend door twee maal een persoonlijk record te zwemmen op de 50 en lOOm vrije slag in tijden van 0.43.45 en 1.34.45 Deze laatstgenoem de afstand werd ook goed gezwommen door Susan de Heer in een tijd van 1.34.14. Daarnaast werd door de langs afgelegde afstand van de dag, de 200m, een goede prestatie gezwommen door Michael Jon genengel die op de vrije slag in een tijd van 2.17.26 naar een persoonlijk record zwom. Daarnaast deed hij het ook goed op de lOOm rugslag in 1.13.61. Het vorige weekend stond voor een deel van de zwemclub Gouwestaete de Fila Swim sprintwedstrijden op het pro- WADDINXVEEN - De zwem- geleidelijk ploeg van de Gouwestaete is het nieuwe seizoen goed van enkele fraaie doelpun- start gegaan. Onder leiding van de nieuwe trainer Ton van de Schrier die dit jaar Trudy Ver- met een verjonging. Een aantal oudgedien den is lager gaan voetbal- len, daarnaast vertrok de I degelijke ver- dediger Micha- el van Golden naar DONK. Het zal even duren voordat Groe neweg weer over een inge speeld elftal kan beschikken. Geduld is daarbij een schone zaak, de punten die in de begin fase worden gepakt erg wel kom. Trainer Henny de Jong, die vier jaar geleden voor het laatst Soccer Boys trainde: „In de wedstrijden tegen Nieuwer kerk en Excelsior, dat over een goede ploeg beschikt, hadden wij weinig kans. Tegen Soccer Boys thuis hadden we kunnen winnen. In plaats dat wij vlak voor tijd scoorde deed Soccer Boys dat. We hebben een jong team, dat wisselvallig speelt. Maar er is veel enthousiasme, ook al krijgen de jongens het wel voor hun kiezen. Qua voet bal zijn we er nog niet, de wil om goede prestaties neer te zetten is echter enorm groot”. Toch moest de aanhang van Groeneweg in het sportpark Van ’t Verlaat lang wachten voordat zij zekerheid had over de volle winst. RVC’33, dat de gehele voorhoede van vorig seizoen nog miste, kreeg in het eerste kwartier de beste kan sen om de leiding te nemen. Dat deden de Reeuwijkers eerst na twintig minuten nadat doelman Gert Haan, die Richard Scheurwater uit het doel heeft verdrongen, tot driemaal toe had gered op schoten van Marcel Harskamp, Jeroen van Leeuwen en Richard van der Pol. Na twintig minuten had Arie Verkleij met een fraai afstandsschot, dat Haan verras te, wel succes. Daarna zorgde Groeneweg voor meer druk. De gelijkma ker van aanvoerder Sander WADDINXVEEN - Na vier ronden wordt de ranglijst van de schakers wat gewoner. Peter de Louw als aanvoerder was geen afgang, maar Hans van Woudenberg maakt een meer vertrouwde indruk. Na een ongewone opening had hij in 9 zetten Wim Hennink verslagen. Die partij kan zo in de rubriek 'korte metten’ van het club blad. Daarbij verbleekte zelfs een overwinning van Hans van Offeren, die Theo Goor naar de achterste rij terugdrong. Jaap Smit verdedigde zich tegen Peter de Louw secuur en maakte met een dubbele aanval een pion buit. Na het afwikke len bleef Jaap in een toreneind spel op remise steken. Leo van der Haven had handen vol werk om Jaap van Sandijk te verslaan. Dat lukte in het eind spel. Ryan den Drijver kwam tegen Bert van der Knaap goed uit de opening, maar speelde het middenspel minder doel treffend en ging het schip in. Van der Haven sr. zat niet goed in zijn spel: hij raakte tegen Albert Prins materiaal kwijt en zag het niet terug. Barthold Jan sen kwam in de buurt van zijn normale plaats door van Henny de Roodt te winnen. Jaap van der Heiden verloor tegen Her man van Offeren zijn dame in een penning. Ronald Dannis maakte er tegen Eduard Philip se iets moois van: een stukoffer tegen twee pionnen. Eduard weerlegde deze edelmoedig heid met veel geduld. Henk Stam, anders een echte gam- bietspeler, raakte niet in zijn gewone spel en won tegen Huib de Bruin toen maar een eindspel met een pion meer. Laurens Ellers werd door Arie Versluis in wilde complicaties gebracht, met een remise als resultaat. WADDINXVEEN - Met het Goudse Gemini als tegenstan der heeft Korbis op succesvol le wijze de leidende positie op Zieck na een voorzet van Bart de ranglijst in de derde klasse Scheffers was van de districtscompetitie ver dedigd. In Gouda werd Gemini een toegebracht. Korbis blijft daar door ongeslagen koploper met acht punten uit vier wedstrij den. Het Waddinxveense achttal had gemaakt zodat het nog 25 in de eerste helft nog de mees te problemen met Gemini, dat uit de eerste drie wedstrijden Jeroen Hoogendijk nadat Rei- vijf punten had behaald en daarmee de tweede plaats op de ranglijst innam. Er werd niet altijd even goed voorverdedigd door Korbis; toch ging Korbis met een kleine 6-7 voorsprong de rust in. Na de rust liep het allemaal een stuk beter bij de Waddinxveners; werd Gemini met goed veld spel en ten op een grotere achterstand gezet. De 13-18 eindstand was over de gehele wedstrijd gezien meulen na vele jaren opvolgt, volkomen verdiend. De Korbis - doelpunten kwamen op naam van Ineke van gramma. Van elke vereniging was de beste dame en heer vertegenwoordigd die zijn/ haar afstand mocht zwemmen. Gouwestaete was een van de 24 ploegen die in het Amers- foortse sportfondsenbad trachtte goede tijden en ere metaal te behalen. Met succes, want door iedere zwemmer van de Gouwestaete werd een persoonlijk record gezwom men en mochten ze zich bovendien zeker stellen van een finaleplaats die in novem ber zou worden gezwommen. Vooral voor Joost krommen hoek was het nieuwe seizoen goed van start gegaan door op de lOOm wisselslag als eerste aan te tikken in J .02.04, waar mee hij ook nog zijn beste tijd ooit had neergezet. Op dezelf de afstand mocht Denise de Riet ook tevreden zijn met haar persoonlijke record van 1.15.01. De andere zwemmers waren ook goed op dreef en werd de ene persoonlijke record na de andere behaald. Zo zwom Roy Zirkzee een goede 0.37.45 op de 50m school, Mike Facey 0.29.68 op de 50m vlinder en 0.27.53 op de 50m vrije slag. Deze laatst genoemde afstand legde Nico jaar goed door op de lOOm vlinder aan te tikken in 1.00.86, wat voor hem ook een gouden plak opleverde. Inge v/d Schier wist op de lOOm wisselslag, in een tijd van 112.31een zilve ren medaille te bemachtigen. Wendy Bezemer zwom dit weekend twee persoonlijk gen) deel uit van Jong Oranje. Nieuwenhuizen: „Vier van de acht hebben het gered. Dan is het doel van destijds niet te hoog gesteld’. Vorig seizoen werkte Wim Nieuwenhuizen met een mini- ploeg bestaande uit zijn zoon Rob, Paulien van Deutekom (Gouda) en Emilie Gale (Nieu werkerk aan den IJssel).Van hen maakte Van Deutekom goede vorderingen. Zij verbeterde haar persoonlijke records en nam deel aan de NK afstanden. Wim Nieuwenhuizen: „Dit sei zoen zijn er drie jonge talenten van de schaatsclub Gouda bij gekomen. Het zijn Femke IJssel- steijn (Zevenhuizen), Hans Kool (Nieuwerkerk aan den IJs- sel) en Linda Bouwens (Gouda). In juli hebben we een trainingskamp van veertien dagen gehad in het Noorse Hamar en kort geleden zijn we veertien dagen naar de Franse Alpen geweest. In oktober hopen we naar Inzell (Zuid- Duitsland) te gaan’. Ook op de kunstijsbaan De Uithof in Den Haag beginnen op 2 oktober de schaatstrainin- gen.Tot de schaatsselecties van het gewest Zuid-Holland van de KNSB behoren onder meer de Zevenhuizenaren Rutmer van Weringh en Jaap Dik de Lugt. De eerste traint bij Wim den Eisen, de trainer uit Zoe- terwoude, die ooit toppers als Gianni Romme, Martin Hers- man en Jeroen Straathof onder zijn hoede had.Tot de selectie- groep C-junioren behoort Elise Leyenhorst uit Waddinxveen. werden in het eerste weekein de al de nodige prestaties van Tilburg, Irene formaat neergezet. Met het oog Terra, Wim Lebbing, Yvonne op dit belangrijke seizoen voor Boomers, Marino van Zwet en de ploeg is dit hoopgevend, topscorer Edwin Jansen. Aan- Op zaterdag werd traditiege- staande zaterdag speelt Korbis trouw het nieuwe seizoen inge- weer een thuiswedstrijd; dit- luid met de Zoetermeerse mijl, maal tegen Good Luck uit Mid- Hier begon het al met het nodi- delharnis. De wedstrijd op het ge EREMETAAL en werden er sportcomplex aan de Dreef vele persoonlijke records begint om vijf uur ’s middags. Van de overige Korbis - achttal len liep Korbis 2 in Zeeland tegen een royale 17-5 neder laag op tegen Fortis 3 (uit Sou- door twee maal naar het goud burg). Ook Korbis 3 trok in Waddinxveen met 9-13 aan het kortste eind tegen Thor 2 (uit Rotterdam), terwijl het vierde Joost Krommenhoek begon het team van Korbis niet opgewas sen bleek tegen Nikantes 2 (eveneens uit Rotterdam): 6- 13. Alleen het vijfde team van Korbis slaagde er via een benauwde 6-8 overwinning tegen Nieuwerkerk 7 in de ongeslagen status te handha ven. Baarda in een zeer mooi tijd af van 0.27.75, wat ook voor hem de snelste tijd is die hij ooit gezwommen heeft. Met 0.33.21 had Michael Jongenengel ook laten zien dat hij dit seizoen op de 50m rugslag weer goed in vorm was. Voor dezelfde afstand was het Saskia Captein die met haar 0.34.73 een zeer mooie tijd neerzette voor de Gouwestaete ploeg en was het Danielle Bruggeling die op de 50m vrije slag net onder de 30 seconde kroop met een tijd van 0.29.99. Nanda Gerling wist op de 50m vlinderslag een tijd van 0.32.86 te realiseren. Ook werd er op de estafetteaf- standen zeer goed gepresteerd en wisten de jongens van 684 el zich naar een derde plaats te zwemmen op de 4x50m wissel- slag.Als slot werd er door iede re ploeg de IOx25m vrije slag gezwommen en was het een zeer spannende finaleronde waarbij de Gouwesteate zich als een zeer goede ploeg liet zien en uiteindelijk het zilver pakte. WADDINX VEEN - Twee meisjes uit Wad dinxveen zijn uit genodigd om op 2 en 3 oktober a.s. deel te nemen aan de Europese Kam pioenschappen voor majorettes in Arnhem. Rens ke Luyendijk en Wendy Rupke hebben in december 1998 deel genomen aan de Neder landse Kam pioenschappen voor majoret- tensolisten en hebben daar de derde plaats behaald in de jeugddivisie. Aan de hand van dit resultaat viel dit jaar de uitnodiging van de NBTA.de overkoe pelende muziekbond, op de mat. Renske en Wendy, respectievelijk I I en 12 jaar, doen een show op de muziek van de Spice Girls. Kompleet met de haren in twee knotjes en met Spicy kleding dan sen en majoretten zij zich een weg naar de top van Nederland. Dat majoretten meer is dan voor de drumband uit lopen weten de beide

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 33