Manifestatie buddyzorg Dansschool volop in beweging Dierdorado start cursus voor baas en hond ’Europarlementariërs verdedigen belangen van eigen land’ Scouting St.Victor zoekt nieuwe leiding menië Kaartavond Inbreker door Bouwbedrijf D. de Graaf S lach toffer aanrijding overleden politie opgepakt Geslaagd erkend leerbedrijf Gouwe Rijders Uitzending van kerken Diefstal uit woning Open dagen dierentehuis Midden-Holland Automobilist gewond bij inhaalmanoeuvre Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 PAGINA 39 WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Guus en Renée van der Lubbe laten zien hoe het moet. r geen lid te zijn van onze vereni ging, dus iedereen is van harte welkom. Na het kaarten zal er een prijsuitreiking plaats vinden. Onze kaartavonden worden gehouden in hotel, café, restau rant De Unie, Kerkweg Oost 226,Waddinxveen. MOERKAPELLE - De Stichting Kinderhulp Roemenië houdt ook dit jaar t/m zaterdag 16 oktober een Kerstpakketten actie. De SKR hoopt hiermee in een ’Kerstdoos’. De gevulde Kerstdozen kunt u inleveren op zaterdag 16 oktober van 09.00 - 12.00 u. in Moerkapelle nabij het voordeel. „Andere verenigin gen werken in grote groepen. Wij kunnen meer kwaliteit bieden, door het werken met kleine groepen. Wij zijn tevens meer praktijkgericht en hebben meer ervaring, wat leidt tot een beter resul taat.” In 1979 is Dierdorado in Moordrecht begonnen onder de naam Dierenhotel Moordrecht. In het dierenho tel is plaats voor honden en katten, van wie de eigenaar met vakantie is of bijvoor beeld in het ziekenhuis ligt. „Mijn ouders zijn begonnen met het dierenhotel. Het is dus een soort familiebedrijf”, aldus Knook. „Het begon ooit met een oom en tante die hun hond bij ons kwamen brengen, omdat ze op vakan tie gingen. Later deden ken nissen en vrienden hetzelfde. het een van de Eurocommissaris (Duitsland). en wijnavond, een Kerst- en Nieuwjaarsbal, een knotsgek ke- en een kegelavond. Dit jaar wordt weer veel aan dacht besteed aan de diverse onderdelen van het dansen, zoals de Standaard en Latijns Amerikaanse dansen van beginner tot heel vergevor- derden; de speciale cursussen waaronder de mambo, MTV clipdancing, Rock ’n Roll, country line dancing en de oude dansen. Iedere danser in de dansschool kan binnen dit programma wel iets vin den waarin zij of hij zich thuis voelt. ’De dansschool stelt haar deuren - al vanaf de eerste We maakten voor de honden een speelren van gras met een hek er omheen.Van een hobby is het dus een profes sioneel dierenhotel gewor den, waar tegenwoordig zeven mensen vast bij in dienst zijn!” Acht jaar geleden breidde men het dierenhotel uit met een trimsalon. De honden school is als derde activiteit aangetrokken. De mogelijk heid tot het starten van een hondenschool ontstond door de verhuizing verleden jaar december. Het dierenhotel kreeg een ruim, nieuw gebouw aan de Zuidelijke Dwarsweg te Waddinxveen. Dit was tevens aanleiding om de naam te wijzigen in Dierdorado. Het ruime onderkomen biedt de moge lijkheid tot verdere uitbrei ding van de cursussen. Zo ligt het plan gereed om ook een ’Obedience Cursus’ te star ten en denkt Knook aan de mogelijkheid om in de toe komst specifieke problemen met honden op te lossen. „Als we meer gaan doen, komen er meer mensen met problemen die wij nog niet eerder gehad hebben”, ver wacht Knook. „Maar voorlo pig moet eerst de honden school langzaam gaan lopen.” Wie denkt dat hij tien weken moet wachten eer er een nieuwe cursus start heeft het mis. „Een nieuwe cursus begint als er voldoende aan meldingen zijn”, weet Wullschleger. „Nu geven we op dinsdag en woensdag les sen, maar we zouden dat ook op bijvoorbeeld zaterdagoch tend kunnen gaan doen.” Voor meer informatie over de hondenschool kan men bellen met Dierdorado: 0182 - 373097. WADDINXVEEN - Woensdagmiddag 22 sep tember rond 17.00 uur, raak te een 31 -jarige automobilist uit Zevenhuizen gewond nadat hij met zijn auto na een inhaalmanoeuvre op de Piasweg in Waddinxveen tegen een boom was beland. Hij werd met een gebroken borstbeen naar het Dijkzicht ziekenhuis in Rotterdam gebracht Door nog onbe kende oorzaak raakte de bestuurder tijdens de inhaal manoeuvre de macht over het stuur kwijt, reed tegen een boom en kwam tot stil stand in een greppel naast de weg. WADDINXVEEN - Op zon dag 3 oktober zal van 09.00 tot 12.00 uur de RTW-uit- zending verzorgd worden door de Centraal Hervormde Gemeente. Om 09.00 uur wordt begonnen met het kinderprogramma. Om 09.30 uur wordt over geschakeld naar de Brugkerk voor een uitzending van de kerkdienst. In deze dienst zal ds. J. de Jong voorgaan. Na de kerkdienst zal om onge veer 10.50 uur het program ma vervolgd worden met een opname uit de reeks Cantates van Bach, een serie die al eerder is begonnen. Aansluitend vertellen jonge ren uit de Hervormde Gemeente van hun ervarin gen tijdens het Dabar-werk in de zomervakantie. Om 12.00 uur sluit het kerken programma. WADDINXVEEN - Dierentehuis Midden- Holland, Groenhovenweg 501 in Gouda, houdt op 2 en 3 oktober van 11.00- 16.00 uur open huis. Iedereen is welkom om ken nis te maken met het asiel- werk. De Landelijke Open Asieldagen worden georgani seerd door de Centrale Asielraad van de Dierenbescherming, waarbij meer dan 100 asielen zijn aangesloten. Nog veel mensen denken dat een asiel een afmaakcen- trum is en dat asieldieren een soort tweede-keus die^ ren zijn. Dat is niet zo. Per jaar worden meer dan 70.000 honden en katten liefdevol opgevangen en ver zorgd in de asielen. Negentig procent van alle dieren vindt na enige tijd een nieuw baas je. Dit maakt de dierenasiel en tot een tijdelijk opvang centrum voor dieren: een vluchtheuvel. Medewerkers van Dierentehuis Midden- Holland staan klaar om vra gen te beantwoorden en advies of informatie te geven over het asielwerk. Tijdens de openingstijden is er een grimeur aanwezig, die de kinderen zal schminken naar een door hen zelf geko zen dier.Tevens zal er een stand van de Dierenbescherming aanwezig zijn. WADDINXVEEN - Een 29- jarige vrouw heeft op dins dag 21 september aangifte gedaan van diefstal uit haar woning aan de Groensvoorde. De vrouw was in de voortuin toen zij rond 12.45 uur werd aange sproken door een bestuur der van een witte bestelbus. Na dit gesprek is de vrouw haar woning binnengelopen. De bewoonster zag haar jas met kleerhanger in haar ach tertuin liggen. Weggenomen is haar handtas, rijbewijs, bankpassen, een zaktelefoon, frontpaneel van een autohifi en haar portemonnee met geldbedrag. Signalement van de bestuurder van de bestel bus: een Noord-Afrikaans uiterlijk, leeftijd ca. 21 jaar, gekleed in grijze bodywar mer, zwarte broek en zwar te trui. dag dat deze opgestart werd - open voor alle belangstel lenden (op de zaterdag) en mensen die les willen nemen op diverse niveaus. We heb ben aan de wieg gestaan van diverse succesvolle wedstrijd- paren; dus hiervoor kan men ook terecht. Ook houden we de trends nauwlettend in de gaten; door het volgen van lectures van gerenommeerde dansers uit Nederland en Engeland. We kijken weer erg uit naar het nieuwe seizoen en hopen weer veel fijne mensen en ook dansers te mogen begroeten in onze school vanaf zaterdag 25 sep tember’. en begeleiden. Zonder bijdragen van gemeenten, provincie, zorg verzekeraar en Aidsfonds kan ver- WADDINXVEEN - Een 32-jari- ge inwoner van Waddinxveen, inzittende van een Honda per sonenauto die vorige week betrokken was bij een eenzijdig ongeval op de Beijerincklaan, is aan zijn verwondingen overle den. Van de 29-jarige bestuur der is het rijbewijs ingevor derd. Er is onderzoek gedaan naar mogelijk alcoholgebruik maar daar is nog geen uitslag van bekend. Door: Raffi Trapman WADDINXVEEN - Dierdorado is twee weken geleden begonnen met het geven van gehoorzaamheids- cursussen. Hond en eigenaar krijgen theorie- en praktijk- - lessen op de hondenschool „Wij gaan uit van de positie ve trainingsmethode”, vertelt Marieke Wullschleger. „Op een leuke manier leren we de honden iets aan. Zo leert hij dat de baas het leukste is in zijn leven.” De belangstelling is groot, maar er kan nog meer bij vindt Edward Knook, eigenaar van Dierdorado. Dierdorado is op de honden school begonnen met het geven van drie soorten cur sussen. Per cursus zijn baas en hond ongeveer tien weken bezig met de theorie- en praktijklessen.Van de ’Puppy Cursus’ (10 weken t/m 5 maanden), de ’Jonge Honden Cursus’ (6 tot 10 maanden) en de ’Volwassen Honden Cursus’ (vanaf I I maanden) wordt heel wat verwacht. „Twee weken geleden zijn wij van start gegaan met theorie lessen. Deze week beginnen we aan de praktijk. Wij gaan dieper in op het gedrag van de hond. Zo komen bij de cursus voor de pup zaken als opvoeding en puberteit aan bod”, legt Wullschleger uit. Samen met haar collega Marion Bakker vormt zij het gediplomeerde duo dat de hondenschool moet leiden. „De mensen zijn erg enthou siast. Op het laatste moment hebben nog enkele mensen zich aangemeld voor de eer ste cursussen. Momenteel hebben we drie groepen van vijf mensen die begonnen zijn met de cursussen.” De kleine groepen ziet Knook als een BOSKOOP - De politie heeft zondagavond een 26-jarige man uit Alphen aangehouden in ver band met een inbraak op de Voorofscheweg. Getuigen had den twee mannen bezig gezien en de politie daarover getipt. Eén van hen, gekleed in donke re kleding, werd kort daarna gesignaleerd door de politie op het pad langs de Boezemlaan. Hij werd aangehouden en voor verhoor naar het bureau gebracht. Hij had inbrekers- werktuigen op zak. Naar de verblijfplaats van de andere man wordt een onderzoek ingesteld. erkennen. De uitreiking van het gevel- bordje omlijstte de viering van het 75-jarig bestaan van Bouwbedrijf D. de Graaf. Het als echtpaar kan je dit samen doen.Voor jongeren betekent de dansschool vaak een ont moetingsplaats voor veel gezelligheid. Een disco of houseparty kunnen wij niet vervangen, maar een aanvul ling kunnen we wel zijn. Dansen is gezellig en goed voor het lichaam. Het is sport en ontspanning tege lijk’, aldus Guus van der Lubbe - dansleraar en eige naar. Aan sfeer en gezelligheid pro beren de eigenaren niets aan het toeval over te laten. Ook voor dit jaar staan weer een aantal thema-avonden gepland, waaronder een kaas- Op de gehoorzaamheidscursussen van Dierdorado krij gen eigenaar en hondtheorie- en praktijklessen. leend. Tijdens de manifestatie wordt hieraan dan ook aandacht besteed. Het programma wordt ingeleid door gedeputeerde L. van Ruyven-van Leeuwen en mevrouw N. Nitschelm, direc teur Stichting Buddy Netwerk. Na de pauze volgt een paneldis cussie met medewerking van onder anderen mevrouw J. Klijnsma, wethouder zorg van de gemeente Den Haag. De manifestatie vindt plaats in de Statenzaal van het Provinciehuis aan het Zuid- Hollandplein te ’s Gravenhage en begint om 13.00 uur. Voor meer inlichtingen kunt u contact opnemen met Stichting Buddy Netwerk (telefoon: 070- 3649500). den om elke week leuke activi teiten te ondernemen met de kinderen, leuke programma’s te organiseren met het team en eens per jaar op kamp te gaan. Wij bieden: Veel gezelligheid met de kinderen en de leiding gevenden. En heleboel ervaring op het gebied van organiseren en het omgaan met kinderen. Cursussen leidinggeven en EHBO. Vind jij het leuk om de leiding- teams te versterken of weet je iemand die we hiervoor kun nen vragen, neem dan contact op voor een vrijblijvende ken- nismakingsperiode. Scouting St. Victor, Jolanda Schroten, Groepsbegeleider Tel: 0182- 611853. Overigens kunt u in onze loods ook terecht op maandagavond tussen 19.00 en 21.00 u. Bij het inleveren van de gevulde Kerstdoos ontvangt u het door u betaalde statiegeld weer terug. U mag de doos naar eigen idee vul len, maar hieronder staan een aantal artikelen waar behoefte aan is: Dringend nodig: meel, macaroni, rijst, suiker, zout, thee, lucifers, kaarsen, lampen 60 W (E27), pleisters en jodium. Niet drin gend maar wel fijn om te krijgen: tomatenpuree, koffie, jam/hagel- slag, soepen in blik,worst/vlees in blik, naalden/garen, toiletpapier en een beetje luxe zoals snoep/chocolade, harde worst (salami) en panty’s.. Wilt u geen zeepartikelen toevoegen alstu blieft? Tot slot; u wilt wel meedoen, maar ziet geen kans om een doos te vullen: maak dan een bij drage over naar Rabobank 3750.74.600 of Postbank 88113 t.n.v. S.K.R. Moerkapelle o.v.v. Kerstpakket. Een indicatie: voor ca. 50.- zorgt de SKR voor een goed gevulde doos! De SKR en de kinderen in Roemenië reke nen op u! zijn te koop in Moerkapelle bij: Garantmarkt Dick Pak en bij Springer en Matze (Ton&Theo) in Zevenhuizen bij: Albert Heijn, Cl000 en Springer en Matze (Theo) in Moordrecht bij: De Fotoboetiek Dorpstraat 47 of in ons magazijn Zesde Tochtweg 3 Waddinxveen (grens Moer kapelle). Is het voor u moeilijk om een Kerstdoos te kopen, dan kunt u ook zelf een doos vullen. Gebruikt u dan een doos van ca. 40x30x30cm. In dat geval zullen WADDINXVEEN - Op donder dag 30 september studeert af aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, Faculteit Vergelij kende Kunst Wetenschappen (woord en beeld), de oud- Waddinxveense Anneloes L.R.G. van der Leun. Het afstudeeron derwerp: Het inventariseren op Internet van het filmbestand van het Filmmuseum te Amsterdam. Zij is een oud-leerlinge van de Samenwerkings-school, thans het Coenecoop College. MOERKAPELLE - De bouwnij verheid is gebaat bij goed opge- WADDINXVEEN/REGIO - Stichting Buddy Netwerk leide vaklieden. Met hun vak- heeft voor donderdagmiddag 7 oktober in samenwerking manschap kunnen zij voldoen aan de steeds strengere eisen die aan de uitvoering van bouwprojecten worden gesteld. Om de kwaliteit van de opleiding van de vaklieden te waarborgen, mogen alleen WADDINXVEEN - Het scou ting seizoen 1999/2000 is alweer een maand oud. Inmiddels zijn alle leden die te oud waren voor de speltak overgevlogen naar de volgende speltak. Ook zijn er weer veel nieuwe kinderen aangemeld om het scoutingspel mee te spelen. Met zo’n 150 leden is er natuurlijk ook veel leiding nodig. De 7 leidingteams van Scouting St. Victor bestaan uit ruim 30 vrijwilligers. Hoewel de meeste leiding teams goed gevuld zijn, zijn we dringend op zoek naar: welpen leidsters en gidsenleid(st)ers. Wij zoeken: Enthousiaste vrij willigers (18+) die het leuk vin- WADDINXVEEN - ’Als lid van het Europees Parlement moet men zijn verantwoordelijkheid kennen en zich goed voorbe reiden op de vele vergaderin gen. Je merkt dan dat er onver wacht grote kansen en moge lijkheden voordoen’. Dat zei Drs. B. Beider vorige week donderdagavond in de ’Het Anker’. De Euro-parlementa- riër Beider hield een inleiding over de mogelijkheden en ver antwoordelijkheden in het Europees Parlement. ’Wat heeft een christenpoliti cus te zoeken in het Europees Parlement? Kan hij met een kleine fractie wat betekenen met Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de manifes tatie ‘Buddyzorg... ónze zorg’ georganiseerd. Sinds 1987 wordt vanuit Den Haag in de regio Zuid- Holland Noord/West ondersteuning geboden aan men sen met hiv/aids en aan de mensen die in hun omgeving verblijven. De laatste jaren is echter de behoefte aan dienstverlening gegroeid, ook onder mensen met andere erkende bouwbedrijven leerlin- ernstige, chronische en/of levensbedreigende ziekten. gen opleiden. Op vrijdag 17 september heeft Bouwbedrijf Stichting Buddy Netwerk biedt D. de Graaf uit Moerkapelle het buddyzorg gevelbordje ’Erkend leerbe drijf’. Om aankomende vaklieden op te leiden, moeten bouwbedrij ven die leerlingen willen oplei den aan bepaalde eisen vol doen. Deze eisen gelden ook voor samenwerkingsverbanden van aannemers, waarin leerlin gen worden opgeleid voor de gezamenlijke bouwbedrijven in de regio. De belangrijkste eis die aan erkende leerbedrijven WADDINXVEEN - Autoclub De Gouwe Rijders uit Waddinxveen houdt op don- wij de artikelen later overpakken derdag 30 september hun tradi tionele kaartavond. Inschrijven vanaf 20.00 uur. Aanvang 20.15 uur.Tijdens deze avond worden vier ronden gespeeld. Men hoeft Oude Raadhuis, in Zevenhuizen bij het Gemeentehuis of in onze loods (adres hierboven). WADDINXVEEN - Ook nu staat het nieuwe dansseizoen weer voor de deur. Bij Dansschool Guus en Renée van der Lubbe aan de Sniepweg gingen zaterdag 25 september de deuren weer voor iedereen open die haar of zijn beste beentje weer voor willen zetten. Ook dan zullen de klanken van de top 40 en de traditionele muziek elkaar weer afwisselen om te kunnen dansen in een goed verzorgde omgeving. ’Al bestaat soms nog de gedachte, dat dansen niet voor iedereen is, kunnen we nu toch ook een kentering zien van deze stelling. Waarom? Is dansen stom? Nee. Dansen kan heel leuk zijn. Tegenwoordig ben je vrij in het kiezen of wel of niet leuk vindt. En om te beoordelen of je het leuk vindt, moet je eens een keer dansen. De tijd, dat dansen stijf was, is echt voorbij. We hoeven ons niet zo nodig vast houden aan de stijve kleding; het mag allemaal vrijetijdskleding zijn. We hoeven niet meer vast te houden aan het strikte tempo. Gezellige en populaire muziek mag ook. Zelfs de wat lichtere house kan en zeker de top40 muziek is een waar devolle aanvulling. Dansen gaat niet om het uiterlijk. Het gaat om het bin nenste van de mens. Een mens krijgt de neiging te bewegen op geluiden en vooral op muziek.Voor een ieder kan dit een ander soort zijn, maar bewegen doen we. Waarom niet bewegen met z’n tweeën. Voor velen is het een uur tot anderhalf uur ontspanning in de week. Vaak sporten we solo, maar christenpoliticus in Europees Parlement. In helder betoog ging de Euro parlementariër uit Apeldoorn in op bovengenoemde vragen. In grote lijnen vertelde Beider over zijn werkzaamheden in het Europese Parlement. Beider zit sinds juli 1999 in het Europees Parlement. Bij de afgelopen verkiezingen heeft de SGP/RPF/GPV-fractie drie zetels in het Europees Parlement weten te bemachti gen. In het Europees Parlement maakt deze fractie deel uit van de internationale groep Europa van de Democratieën in Verscheidenheid (EDV). Deze groep bestaat uit zestien leden uit vier verschillende landen. De Euro-parlementariër Beider is lid van de commissie voor Buitenlandse zaken, mensen rechten en defensiebeleid. Daarnaast is hij eerste vice- voorzitter van de delegatie die de betrekkingen met de Verenigde Staten onderhoud. Beider gaf in zijn inleiding aan dat de meeste leden van het Europees Parlement toch vaak de belangen van hun eigen land verdedigen. Hij noemde als voorbeeld de discussie over het stabiliteitspact van de Balkan. Na de NAVO-bombar- dementen op Servië en Kosovo worden er allerlei hulpverle ning programma’s gestart op de regio weer op te bouwen. Veel aan mensen die klachten hebben als gevolg van een ziekte als hiv/aids, kanker, M.S. (het chronisch vermoeid- heidsyndroom) en bepaalde spierziekten. Vanaf begin 1999 staat de buddyzorg ook open voor mensen met niet-aangebo- ren hersenletsel. Stichting Buddy Netwerk zet zich met mede werking van ongeveer honderd vrijwilligers actief in om zorg en aandacht te geven aan het wel zijn van deze mensen. Het kost wordt gesteld, is dat een bedrijf echter geld om deze vrijwilligers beschikt over voldoende opge- (buddy’s) te werven, selecteren leide leermeersters die verant woordelijk zijn voor de oplei ding van de leerling of de sta- gair. Daarnaast heeft het bedrijf geen buddyzorg worden de plicht om de leermeesters regelmatig te laten bijscholen. De criteria waar opleidingsbe- Kerstpakketten drijven aan moeten voldoen zijn opgesteld door Bouwradius, het landelijke opleidingsorgaan voor de bur gerlijke utiliteitsbouw. Bouwradius heeft de wettelijke taak bedrijven als leerbedrijf te alle 485 gezinnen, in de dorpjes lacobeni en Stejaris, in november een Kerstpakket te kunnen bren gen. Net als in de afgelopen jaren kunt u bij onderstaande bedrij ven een Kerstdoos ’kopen voor bedrijf is in 1924 opgericht ƒ5, - statiegeld’. De Kerstdozen door Dirk de Graaf sr. en wordt inmiddels geleid door Janet de Graaf en Martin Gibbon. Het bedrijf heeft in totaal twintig medewerkers in dienst. tussen die ruim 600 andere leden?’ De beantwoording van deze vragen stond centraal bij de inleiding van de SGP’er Beider. De plaatselijke SGP- Kiesvereniging en de Studievereniging ’Jongeren Perspectief’ hadden hem uitge nodigd om een inleiding te houden over het werk van een landen hebben geld toegezegd. Maar vaak betekent dit dat deze landen graag de uitvoering in eigen handen wil houden om zo de eigen bedrijven te onder steunen. En de Euro-parlemen- tariërs proberen op deze manier het ’rondpompen’ van geld te stimuleren. Een ander voorbeeld was de hoorzitting nieuwe Hornbach De SPD’er Hornbach werd in deze hoor zitting onder vuur genomen door de leden van de Duitse CDU. Het ging in deze discus sie niet om europees beleid maar om een party-politieke discussie tussen Duitsers. Na de pauze gaf Beider aan dat hij het als taak ziet om voor minderheden op te komen. Zo stelde hij afgelopen maand vra gen over de positie van Joden en christenen in Iran. In Iran worden namelijk dertien Joden vastgehouden. Zij worden ten onrechte beschuldigd van spio nage. ga --

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 39