WADDINXVE I s Armoedebestrijding Collecte voor Dierenbescherming presenteert verbeterpunten Kindermusical belooft spetterend spektakel Gevonden/vermist Willy’s Winkel Uitnodiging Algemene Vergadering Rabobank Waddinxveen G?oen7ij< langer geopend OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN WEEK N° Dopheide Erica GroenRijk De Bosrand Bingo in ’De Boog’ Voorlichting over Bentwoud R U B R E T E K E N M E G E RIJKE HET Coöperatieve Rabobank ’’Waddinxveen” B.A. GROEN Rabobank COLLECTEROOSTER KINDERBOERDERIJ VERKEERSZAKEN BOUWZAKEN BEZWAAR Nu 5 stuks voor H MILIEUZAKEN BENTWOUD a 3a PAGINA 3 WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN het vergroten 4 t/m 9 oktober 11 t/m 16 oktober Brandwondenstich- (foto: Kobie Koorengevel). Torenpad Het Bestuur. TUINLEVEN 624680 De Rabobank is een coöperatieve bank die opkomt voor de belan gen van haar leden. Via een gekozen Bestuur en de Algeme ne Vergadering oefe nen de leden invloed uit op het beleid van hun plaatselijke bank. De Rabobank kiest be wust positie als een dienstverlener die nauw betrokken is bij de lokale gemeenschap waarvan de leden deel uitmaken. De aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk Gemeentehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit sta dium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen eerrvoorgeno- men bouwplan. 08.30 -14.00 uur 08.30- 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur Voor informatie kunt werken en Verkeer. Het programma ziet er in grote lijnen als volgt uit: - welkomstwoord en inleiding over stand van zaken project - toelichting op het bosplan en het plan voor de eerste in te plan ten percelen - forum van betrokken partijen, zoals provincie, gemeente, dienst landelijk gebied, bureau beheer Landbouwgronden, Staatbos- beheer. WADDINXVEEN - Bij Willy’s Winkel aan het Nicolaaserf I5 in Waddinxveen (tel. 0I82- 617764) zijn weer extra verkoopdagen in oktober. Vanwege de zeer grote voorraad gebruikte kin- der(merk)kleding is het winkeltje-aan-huis naast ’s zaterdags van 10.00-13.00 uur ook geopend op maandag van 9.30-11.30 uur, woensdag van 9.30- I I.30 uur en donderdag van 9.30-11.30 uur en van 13.I5-I5.I5 uur. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grofjvuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw -uitsluitend op afspraak- maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Willem de Zwijgerlaan 38, 2 coniferen in de tuin - Peuleyen 5, 1 spar aan de voorzijde van de woning - Piasweg 7, 1 boom nabij de woning - Apollolaan 24, 1 den in de voortuin VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - Souburghlaan naast nummer 15, 1 wilg - Kerkweg Oost, (achter Theo Thijssenschool), 13 Italiaanse populieren - Jan Dorrekenskade Oost 17, 3 berken, waarvan 2 in de voor tuin en 1 in de achtertuin VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN - Noordkade ongenummerd, hoek Linnaeusweg (Boskoop): sloop kassen en 3 tuinbergingen - Berkengaarde 6: verwijderen asbest vloerbedekking INVALIDENPARKEERPLAATS Er is besloten een bestaand parkeervak tegenover de woningen Tesselschadelaan 1 t/m 3 aan te duiden als gereserveerde inva lidenparkeerplaats voor een nabij dat parkeerterrein woonach tige bewoner. OPEN DAG Op zaterdag 9 oktober a.s. is er een open dag met veel leuke en interessante attracties voor het Waddinxveense publiek. Nadere informatie hierover volgt. Midden in de samenleving. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbe reiding werken en Verkeer. WADDINXVEEN - Waddinxveense jongens en meisjes van zeven tot en met vijftien jaar kunnen meedoen aan een musical, waar ze zelf invulling aan mogen geven en behalve optreden allerlei leuke dingen kunnen leren maken en doen. Gabriella Lucassen, Sabine Kennedy en Gerard Rooker zijn de stuwende krachten achter deze voor Waddinxveen totaal nieuwe vorm van muziek, toneel, dans, grime en décorontwerpen. „Alledrie hebben ruime ervaring op dit gebied’, zegt de directeur van Kreater.Aad Koremans. „Ik ben Jan Korving, de directeur van SWW, bijzonder dankbaar dat hij mij op hun spoor heeft gezet. Het bleek voor de sterk op Gouda georiënteerde Jeugd Toneelschool moeilijk in de werkwijze van Kreater te participeren. Met dit nieuwe initiatief hopen wij tot een eigen brede en bloeiende afdeling drama te komen.’ Gabriella Lucassen, afgestudeerd op piano een het conservatorium in Maastricht en een herhaaldelijk prijzenwinnende cabaretière op festivals, woont en werkt al jaren als muziek lerares in Waddinxveen. Saskia Kennedy is bekend van cursussen grimeren en schmin ken en geeft workshops body-painting. Gerard Rooker, volgde een opleiding tekenen en handvaardigheid en ging later over op de muziek, is een getalenteerde en fantasievolle decorbouwer. Het drietal zal eveneens deel nemen aan de feestelijke opening van het leesbevorderingsproject Fantasia op vrijdag 15 oktober in sporthal De Dreef. „De musical bouwen we op in de sfeer van het kind', zegt Gabriella. „Alle kinderen krij gen het plekje dat ze zelf willen hebben. Meestal gaat het in een musical in de trant van: we hebben elf kabouters nodig en één prinses.Wij willen dat iedereen zich prins of prinses kan voelen. In onze musical krijgt iedereen zijn of haar eigen toneelstukje. Het is namelijk heerlijk iets te doen dat je goed kan doen.’ De jeugdige deelnemers aan de musical kun nen ook zelf met schmink, allerlei decorma- terialen en stofjes voor kostuums aan de slag. „Ze mogen verzinnen wat ze maar wil len’, zegt Gabriela. „Uit ervaring weet ik dat ze dit graag doen. Ze voelen zich goed in die eigen verantwoordelijkheid. Hun fantasie groeit en ze krijgen respect voor de materia len, waarvan ze leuke en mooie dingen maken. Dat werkt heel anders dan wanneer je ze een pruik opzet en allemaal dezelfde pakjes aantrekt.’ De musical wordt dus helemaal op en om de kinderen gemaakt. In drie maanden moet de gezamenlijke inspanning leiden tot een dave rende voorstelling. Het is de bedoeling van Gabriella Lucasen op dinsdag 28 september in het gebouw van Kreater in de Kerkstraat te beginnen. Daarna op de dinsdagen 5, 12 en 26 oktober, 2,9, 16,23 en 30 november, van vier tot vijf uur. Vanaf de vierde week, 2 november dus, gaan de jeugdige deelnemers van vier uur tot half zeven ook aan de slag met Saskia Kennedy om zelf kostuums te maken en met schmink te werken en met Gerard Rooker het decor te ontwerpen en te bouwen. De kosten voor het musicial maken bedragen 175 gulden. Opgaven (voor zover nog niet gedaan via de scholen) zo snel mogelijk bij het secretariaat van Kreater, Kerkstraat in Waddinxveen, telefoon 0182-614422. De algemene regels voor het indienen van een bezwaarschrift zijn van toepassing. Als u een bezwaarschrift heeft ingediend, kunt u de President van de Arrondissementsrechtbank, sector Bestuursrecht, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag, verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, als de onmiddellijke uit voering van het besluit onevenredig nadeel meebrengt. Aan het indienen van zo'n verzoek zijn kosten verbonden. Nadere informatie kunt u krijgen bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer (telefoon 62 48 46). Collecterooster maand oktober Deze week t/m 2 oktober Nationale Collecte Verstandelijk Gehandicapten Ned. Vereniging tot Bescherming van Dieren Nederlandse ting WADDINXVEEN - Maandag 27 september was het voor de anti-armoedebeweging in Nederland een landelijke actiedag. Alle gemeentebesturen kregen die dag concre te voorstellen aan gereikt ter verbetering van het locale armoedebeleid. In Waddinxveen presenteerde het Platform Armoedebestrijding de nodige verbeterpunten. OFFICIËLE OPENING Op zaterdagmiddag 2 oktober 1999 om 14.00 uur vindt de offi ciële opening plaats van de nieuwe kinderboerderij annex edu catief centrum. Het beheer van de kinderboerderij wordt dan door het gemeentebestuur overgedragen aan de stichting War- naarplantsoen. Gabriella Lucassen begint op dinsdag september samen met Saskia Kennedy en Gerard Rooker in het Kreatergebouw met het maken van een musical voor kinde ren van zeven tot en met vijftien jaar. Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK WADDINXVEEN - VERMIST: 18-09: Poes gesteriliseerd. Kleur helemaal zwart. Is 5 jaar oud. Heeft een roze bandje met belletje om. Is dun en heeft een hapje uit het oor. Roepnaam Zwartje. (Omge ving Dorpstraat Waddinxveen). WADDINXVEEN - Ter gele genheid van Werelddierendag zal de Dierenbescherming, werkgroep Waddinxveen, van 4 tot en met 9 oktober haar jaar lijkse collecte houden. Het resultaat hiervan komt vooral ten goede aan het Dierentehuis Midden-Holland te Gouda. Daar worden uit de hele regio zwerf- en afstandsdieren opge nomen, dus ook uit Waddinxveen! Voor de medi sche controle en verzorging zijn twee dierenartsen verbon- Het Platform Armoedebestrij ding is in de afgelopen maanden druk in de weer geweest met de oprichting van een voorlo per van een cliëntenraad, ter wijl het gemeentestuur de tweede adviesnota minimabe leid kreeg aangeboden. Om die reden besloot het platformbe- stuur niet opnieuw een pakket met verbeterpunten aan de gemeente aan te bieden, zoals in veel andere gemeenten wél het geval is geweest. Volstaan werd met de aanbie ding van een totaalpakket van concrete beleidsaanbevelingen die besproken en verzameld zijn in het kader van het lande lijke project ‘Aanpak 99. Om het spel en de knikkers'. Hierbij gaat het om het locale beleid op het gebied van inkomen, medezeggenschap, zorg en arbeid, effecten van armoede op kinderen, sociale activering en (ook onbetaalde) arbeid. In zijn aanbiedingsbrief van het pakket aan het college van den aan het Dierentehuis. Dat het tehuis nog altijd nodig is getuigt het feit dat er jaarlijks zo’n 800 honden en katten worden opgenomen. Bijna alle dieren krijgen een nieuw tehuis of gaan terug naar de eigenaar. Om een zo goed mogelijk resultaat te behalen kan de werkgroep nog collectanten gebruiken. Wilt u ook helpen de collecte tot een succes te maken, belt u dan Nel Oort,tel. 616519 voor nadere inlichtin gen. AFSLUITING NOORDKADE Op maandag 4 oktober a.s. wordt de Noordkade tussen de Willem de Zwijgerlaan en de Staringlaan voor doorgaand auto verkeer afgesloten, i.v.m. het repareren van het hoofdriool t.h.v. de ingang van het voormalige N.K.F. terrein. Alle bedrijven en woningen zijn vanaf n richting bereikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A. Coomans van de afdeling Openbare Ruimte, telefoon 62 45 03. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN De volgende bouwaanvragen/meldingen zijn ontvangen: - G. van Dort Kroonweg 4: het oprichten van een bedrijfsruimte - Prinses Beatrixlaan 23: het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak - Willem de Zwijgerlaan 74: het gedeeltelijk veranderen en het vergoten van een woning - Kerkweg-West 60: het opheffen van funderingsgebreken - Kerkweg-West 58: het opheffen van funderingsgebreken - Jan van Bijnenpad 301 t/m 397: het oprichten van een hekwerk - Abr. Kroesweg 1het oprichten van een hekwerk - Coenecoop 99: het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een bedrijfsgebouw - Dorpstraat 1het opheffen van funderingsgebreken - Rigel 34: het oprichten van een.tuinberging Het ontwerpbesluit ligt twee weken (vanaf 30 september 1999 tot 14 oktober 1999) ter inzage bij de afdeling VROM, op werk dagen van 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maandag avonden gedurende drie aaneengesloten uren (tel. 62 48 38, dhr. W. van Valen). Rabobank Waddinxveen houdt op maandag 18 oktober aanstaan de haar jaarlijkse Algemene Vergadering. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en vindt plaats in restaurant "Bibelot", Limaweg 54 te Waddinxveen. De verkorte agenda: Opening Notulen vorige vergadering Voorstel tot wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement Jaarrekening 1998 Benoeming leden Bestuur en Raad van Toezicht Toelichting op de voorgenomen fusie met de Coöperatieve Rabobank "Gouda" U.A. gevestigd te Gouda Mededelingen en rondvraag. De volledige agenda, de notulen van de vorige Algemene Verga dering, de wijziging van de statuten en het huishoudelijk regle ment, de jaarrekening 1998 en de overige stukken liggen vanaf vandaag ter inzage op ons kantoor aan de Kerkweg Oost 161 te Waddinxveen. 18-09: Kater gecastreerd. Kleur rood met wit. Roepnaam Tommy. Is een flinke kater. (Omgeving Torenpad in Boskoop). Een dier gevonden of een dier kwijt, bel Stichting Amivedi, tel. Ol 82-630481. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids VERLEENDE BOUWVÈRGUNNINGEN/MELDINGEN WAARMEE INGESTEMD - Burgemeester Trooststraat 102: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - Jan Dorrekenskade-Oost 63: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - Mozartlaan 81: het gedeeltelijk veranderen en van een dakkapel - Kerkweg-West 11het opheffen van funderingsgebreken - Prinses Beatrixlaan 23: het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Burgemeester en Wethouders schrijft platformvoorzitter prof.dr. Jan den Draak dat het standaardpakket voor de locale politiek dienst kan doen als een checklist: wat is in Waddinxveen al gerealiseerd en waaraan moet de komende jaren in het locale beleid (meer) aandacht worden geschonken. ‘We zijn op de goede weg, maar er zal nog heel wat moeten gebeuren om tot een adequaat en doeltreffend armoedebeleid te komen', aldus prof.dr. Jan den Draak. Hij heeft op het college een beroep gedaan om de aan gereikte verbeterpunten te betrekken in de beleidsvoorbe reiding op het terrein van sociale zaken en werkgelegen heid. Zo kan een bijdrage wor den geleverd aan verdere ver mindering van armoede en sociaal isolement die ook in de gemeente Waddinxveen helaas nog steeds in ruime mate voor komen. Heeft opvallende hangende bloemetjes. Potmaat 10,5 cm. Verkrijgbaar in verschillende kleuren. Per stuk 2.75 Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. Prinsen Schouw 12394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 BL U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. u terecht bij de afdeling Voorbereiding ONTWERPBESLUIT B W hebben het voornemen vergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan: - Sigma Coatings B.V. (v/h Veveo Coatings B.V.), ambtshalve wij zigen van voorschriften van de op 9 november 1993 verleende vergunning voor een groothandel in en opslag van verpakte verfproducten op het perceel Coenecoop 530. Tegen het ontwerpbesluit kunt u tot 14 oktober 1999 schrifte lijke bedenkingen indienen bij het college van B W. Monde ling bedenkingen indienen is niet mogelijk. Uw persoonlijke gegevens worden, indien u dit wenst, niet bekend gemaakt. Een verzoek daartoe moet u schriftelijk indie- nen, tegelijk met uw bedenkingen. Alleen als u tijdig bedenkin gen uit tegen een ontwerpbesluit kunt u later beroep instellen tegen het definitieve besluit. VOORLICHTINGSBIJEENKOMST Op woensdag 6 oktober a.s., aanvang 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur) wordt in het Zalencentrum het Nieuwe Tref punt, Stationsstraat 18 een voorlichtingbijeenkomst gehouden over de laatste stand van zaken van het bosproject Bentwoud. Ook kunt u vragen stellen aan de partijen die betrokken zijn bij de realisatie van het Bentwoud. De voorzitter van de avond is de Gedeputeerde J. Heijkoop, voorzitter van de DeelgebiedsCom- missie Bentwoud. WADDINXVEEN - Op vrijdag I oktober a.s. is er weer bingo in buurtcen trum ’de Boog’. Er zijn weer mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om I9.00 uur. De bingo begint om 20.00 uur. Iedereen is van harte wel kom in het centrum aan de C. Huygenslaan 2 in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 6 okto ber om acht uur wordt in het zalencentrum ’Het Trefpunt’ (Stationsstraat) een voorlich tingsbijeenkomst gehouden over het toekomstige Bentwoud tussen Zoetermeer en Waddinxveen-Boskoop. Bezoekers krijgen er informatie over de laatste stand van zaken. Ook kan men vragen stellen aan de partijen die betrokken zijn bij de realisatie van het bos gebied in de komende 25 jaar. De voorlichtingsavond wordt voorgezeten door Zuid- Hollands gedeputeerde J. Heijkoop (CDA). Op het pro gramma staat een inleiding over de stand van zaken, een toelichting op het bosplan en het plan voor de eerste in te planten percelen en een forum- discussie met vertegenwoordi gers van de provincie, de gemeente en de rijksoverheid (Dienst Landelijk Gebied, Bureau Beheer Landbouw gronden en Staatsbosbeheer). De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). 2SI

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 3