Om van Waddinxveen meer een trekpleister te maken... in tfoada./ /K( oo£ ■9 SlOtJcl Oktober Woonmaand: Moderne collectie Gouwe Meubel slaat aan ED REUSKEN WONEN IN MIDDEN-HOLLAND Living in the new millennium /SILCO De vrer stijlen van voorbij 2000 HOM6SOOC f B 4 Uw specialist op het gebied van woninginrichting o Passion Pleasure Primitive Power In de kreukels Waddinxveen is in de ogen van velen nog steeds een dorp, terwijl het gebied uitgestrekter is dan de meeste andere dorpen met derge lijke inwonersaantallen (33.000). Waddinxveen hoeft geen stad te worden, maar om een aantrek kingskracht te creëren, zoals Alphen aan den Rijn en Gouda dat bijvoorbeeld hebben gedaan, zul je stadse neigingen moeten ontwik kelen, zeg maar wat universeler moeten gaan denken. Het maakt leven en wonen in Waddinxveen er alleen maar beter op. komst van uitgaansgelegenheden stimuleren en de straatjes ver keersarm maken. Zo maar wat veranderingen die onbetwist leven in de brouwerij zullen brengen. Waddinxveen groeit, is populair bij forensen en de industrialisatie komt door de ligging op Waddinxveen af als mieren op een berg stroop. Daar zou je in princi pe meer gebruik van moeten maken. Naast de Praxis Goudkade 4 (donderdag koopavond) GRATIS PARKEREN winkelen en uitgaan. Met andere woorden, enkele wezenlijke veran deringen zouden van dit gebied een Waddinxveense trekpleister kunnen maken. Door de Zuidkade om te toveren tot miniboulevard met uitzicht op De Gouwe, en door met de koele, ongebruikte stukken straat iets nuttigs te doen, kun je het aange zicht allicht een stuk verbeteren. Extra winkels, de Zuidkade afslui ten voor motorisch verkeer, de Wmrte vermft elk 0ekje vah W iHterfenr Waddinxveen WADDINXVEEN - Waddinxveen is zo oud nog niet. Dat kun je zien aan de infrastructuur. Die steekt namelijk nogal vierkant in elkaar. De wegen staan haaks op elkaar of lopen parallel aan elkaar. Het zijn typische contouren van dorpen die na de Tweede Wereldoorlog tot bloei kwamen. Het maakt zoe ken naar straten makkelijker, maar het ontbreken van sfeervolle steegjes die kriskras door elkaar lopen maakt dat Waddinxveen voor de buitenwacht nogal killetjes aandoet. En dat kun je die mensen ook niet helemaal kwalijk nemen. Immers, in en rondom de Passage en het centrumpje in Groenswaard is redelijk voldoende te doen en te bekijken, maar dan heb je het ook wel gehad. Neem nou bijvoorbeeld het gebied tussen de Kerkweg Oost, de Zuidkade en de Oranjelaan. Dat doet nogal industrie-achtig aan, terwijl er in principe niet of nau welijks industrie is.Toch leent dit gebiedsdeel zich bij uitstek voor tim/ite 2a Spanplafonds 2a Kastenwanden 2, Wandpanelen 2a Systeemplafond ,2a Interieurbetimmeringen SILCO Showroom St. Victorstraat 54 W’veen VOOR DOCUMENTATIE (0182) 61 68 78 http://www.silco.nl (4. Galerij 2 2771 XJ Boskoop Tel. 0172-212271 living in ntw milltïinivai NEELEMAN WOONMODE Natuur, cultuur en ons oerge voel zijn de inspiratiebronnen. Emotionele en spirituele rijk dom in plaats van een overdaad aan geld en bezittingen. kracht ingeboet en de verwachting is dat dat ook de komende jaren niet zal gebeuren. (Foto: Marianka Peters) heeft haar assortiment afgestemd op een publiek dat al jarenlang trouwe klant is. Het publiek dat vaak al weet wat ze wil en niet met meer of min der dan een uitstekende kwaliteit genoegen neemt. De medewerkers van Gouwe Meubel staan voor u klaar om u van dienst te zijn. Di t/m vr Vrijdagavond Zaterdag Knap lastig, als u wasmachine het begeeft. Uw Electro Vakman weet hoe vervelend dat is en staat dus snel op de stoep om ‘m te repareren. WH doen graag meer voor u! NEELEMAN WITGOED KERKWEG OOST 185 2741 HD WADDINXVEEN TELF. 0182 - 640072 Via www.perscentrumwo- nen.nl komt u op deze kleurrijke website terecht en kunt u ook heel gericht op zoek gaan naar informa tie over de woon- en tuin beurzen in het najaar als mede naar adressen van belangrijke organisatie bin nen de woonbranche. heeft nog steeds terecht een promi nente plek in de uitgebreide showroom van Gouwe Meubel. In de categorie semi-klassiek vallen de kersen meubels van Gouwe Meubel. Ook deze houtsoort heeft zijn waarde in de voorbije jaren bewezen. Sterker, kersen heeft nog steeds niets in WONING PROJEKTSTOFFERING Gouwe Meubel, te vinden aan de Brugweg 2 in Waddinxveen (het karakteristieke witte hoekpand tegen over de hefbrug aan oostelijke zijde), WADDINXVEEN - Verandering van spijs doet in het geval van Gouwe Meubel nog beter eten. Aan het begin van dit jaar voegde de Waddinxveense meubelspecialist een moderne collec tie toe aan het assortiment en dat blijkt een succesvolle move te zijn geweest. De moderne collectie omvat onder andere beuken en beuken kersenge- kleurde meubelen. De modellen zijn in strakke, kubistische belijningen, maar zijn alles behalve kil en koud te noe men. De collectie heeft daarentegen een warme, huiselijke uitstraling en biedt een compleet programma voor de woonkamer. De komst van de moderne collectie heeft Gouwe Meubel specialistischer gemaakt. De showroom richt zich met name op de woonkamer. De slaapka- mermeubels en -accessoires zijn daar door uit het assortiment verdwenen. Wat wel is gebleven zijn de collecties teak, oudgemaakt grenen, eiken en kersen, eveneens geënt op de woon kamer. Teakhouten meubels zijn sinds twee jaar razendpopulair bij het publiek. De donkere houtsoort spreekt mensen aan door de warme uitstraling en door de wijze waarop de meubels zijn vervaardigd: handge maakt en dus vaak uniek.Teak kan daarnaast uitstekend gecombineerd worden met oudgemaakt grenen. De combinatie zorgt voor verrassende en stijlvolle effecten. Het assortiment van Gouwe Meubel herbergt tevens een collectie meube len, gemaakt van eiken. Door de jaren heen is deze houtsoort niet weg te denken geweest. Eiken, donker en blank, is massief, onverwoestbaar en -IL' het gevolg. Dit wordt weer gecompenseerd door de lange re levensduur (duurkoop is goedkoop). De inrichting wordt planmatig aangepakt, zoals elk zakelijk project, van eerste voorstel en kostenplaatje tot uitvoering met absolute dead line. Gelukkig zijn in het heden daags zakendoen creativiteit en emotie ontdekt als sleutel tot succes waardoor het Power- interieur zachter en menselijk is geworden. Openingstijden: 10.00-17.30 uur 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur De cover van de Huisagenda 2000, waarin een aparte woonmode-katern in opgenomen met een overzicht van alle woonbeurzen en rubrieken met de nieuwste pro ducten op interieurgebied. Met de slogan ’living in the new millennium’ staat de Natipnale Woonmaand Oktober 1999 helemaal in het teken van wonen in de 2lste eeuw.Tijdens deze landelijke actiemaand voor de interieurbranche worden er in een groot aantal woonwinkels in Alphen, Gouda, Woerden en omstreken promotionele activi teiten georganiseerd waardoor het woonwin- kelen in oktober extra de moeite waarde is. Diezelfde woonwinkels blikken in oktober vast vooruit op de nieuwe eeuw en presente ren daarbij het interieur van de nabije toe komst. Voor de woonmode in het jaar 2000 worden de vier woonsferen Passion, Primitive, Een samensmelting van esthe tiek en functionaliteit, een naadloze overgang tussen no- nonsense architectuur en een sober vormgegeven luxueus interieur. De bewoners hebben een druk bestaan. Een eerste vereiste is dat het huis prak tisch en gebruikersvriendelijk moet zijn. Het moet een plek zijn waar men tot rust kan komen na een dag hard wer ken. Geen opzichtige meubels en felle kleuren maar veel rech te lijnen en ingetogen kleurge bruik. Duurzaamheid en kwali teit zijn vanzelfsprekend, de daarbijbehorende hogere prijs Een herwaardering van hand werk, waarbij structuur, natuur lijke materialen en kleuren cen traal staan. Het woonthema Primitive haakt in op de trend van onthaasting en meditatie. De ruimtes in huis worden niet alleen gevuld met materiële zaken maar ook juist openge houden voor geestelijke groei en om letterlijk en figuurlijk bewegingsvrijheid te hebben. Om in de moderne samenle ving te overleven vinden we rust en energie door te genie ten van ambachtelijk vervaar digde meubels. Oude technie ken worden gebruikt om nieu we vormen te creëren. Statussymbolen zijn niet van belang, het gaat erom dat we ons prettig voelen in het met zorg samengestelde interieur. Het nieuwe klassiek is luxueus en ruimtelijk, een nostalgisch verlangen naar oude normen en waarden in een eenvoudig stijlvol jasje. Inspiratie voor materialen en kleuren komt uit de mode en dan voornamelijk de Haute Couture. Geen over dadige decoratie of franje, in plaats daarvan mooie klassieke vormen en belijningen. Naast echt antiek zien we hedendaag se ontwerpen met klassieke stijlkenmerken, dit kan variëren van een sierlijk gebogen rugleu ning tot een gecapitonneerde poef. De vrouw en heer des huizes koesteren de sfeer van Franse landhuizen, oude Engelse clubs en Victoriaanse hotellobby’s. De ingetogen smaak en eeuwenoude tradities van adellijke families herleven. Romantisch en fragiel wordt gecombineerd met zwaar en robuust: zachte materialen voor gordijnen en de bekleding van meubels, stoere brede eiken plankenvloeren, een revi val van figuratief gedecoreerd behang waar eenvoudige zware houten kasten tegenaan staan. Voor w> eompkstt! wooninrkhtinj. Kom eens toigs w een vr^vencf odMes. Pleasure en Power gesignaleerd. Deze trends werden, zoals u misschien nog weet, in het Huis Stijl-katern van de maand september vast breed uitgemeten. Op deze pagina treft u de definities van de vier sferen nogmaals aan. Tijdens de Nationale Woonmaand besteden diverse winkels in deze regio alle aandacht aan deze vier trends door middel van sfeerpresen- taties op de winkelvloer. Verder zullen zij gatis ’postcards’ weggeven en na besteding van een x bedrag krijgt u ook de Huisagenda 2000 cadeau ter waarde van f28,95. Deze full color agenda bevat een apart woonmode-katern en elke week een over zicht van alle woonbeurzen en rubrieken met de nieuw ste producten op interieur gebied en u krijgt korting op toegangsbewijzen van diverse woonbeurzen. De kortingsbonnen bevinden zich achter in de agenda. De agenda is overigens een uitgave van het Nederlands Perscentrum Wonen. Op de website van Perscentrum Wonen is per oktober een aparte rubriek geopend waarin alle woonwinkels staan vermeld die meedoen aan de Nationale Woonmaand Oktober. Daarnaast vindt u op deze website allerlei leuke tips en productnieuwtjes voor in en om het huis. Bijvoorbeeld in de rubriek ’alles over het interieur’, waar u voor elke kamer in huis inspiratie kunt opdoen. De Zuidkade, tussen de hefbrug en de noordkade, als miniboulevard? De collectie van Gouwe Meubel is geënt op oudgemaakt grenen, teak, kersen, eiken en modern. (Foto: Marianka Peters) Vier belangrijke stijlen domine ren de 21 -ste eeuw. Hier passe ren ze nog eens kort de revue. Ronde vormen, smetteloos wit, helderheid en transparantie zijn het uitgangspunt van het meest vernieuwende interieur van de 21 e eeuw. De grote wit heid wordt alleen onderbroken door minimaal gebruik van ’electric blue’, ’deep purple’ en ’metallic’. Harde materialen zoals glas, metaal, formica en allerlei soorten plastics worden toegepast naast zachte mate rialen zoals rubber, vilt, de nieuwste kunststoffen en visco se. Strakke harde lijnen worden afgewisseld door bijna vloeiba re belijningen en zeer soepele materialen. Meubels zijn flexi bel: licht van gewicht, verrijd baar, uit- in- en opklapbaar, sta- pelbaar, modulair en multifunc tioneel. De opstelling kan daar door voortdurend veranderd worden, niets heeft een vaste plek. Dit geldt niet alleen voor de inrichting binnen. De mees te meubels worden ook gebruikt op terras, balkon of in de tuin. De bewoners van dit futuristische interieur kijken vooruit en houden van experi menteren. Inspiratie halen ze uit de nieuwste films, de hipste bladen en de meest actuele websites. 4 Wactetinxveen (0181)416119 U VWT ONS. ive STRATEN AQ-TER KT

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 17