PCO-scholen in Deze Waddinxveen en Week Boskoop fuseren Artifort Erbi i Sellers I ■n morgana iis 5.981 J Kruiskerk doet collectebon in de ban db# BLAD? z ALLES VOOR UW OPEL... Win nu een FC Barcelona t-shirt! Van Elswijk b.v. officieel Opel service-dealer Samenwerking Fantasia primeur voor Zuid-Holland Leesbevordering wordt één groot feest Schooldirecties management Winnaars knutsel- wedstrijd Gratis lot bij Markt praten over bovenschools Deze week nergens goedkoper! I 'ft Uitzending van kerken Eerste Landelijke Politiedag Voor al aw hoaten plaatmateriaal. 4 bar^aburgers l-g Gele kaart! I ■I I Plusmarkt. Opgeteld de beste! CHINESE HOUSE Historisch Waddinxveen Brandweer huldigt kroes interieur HUURMAN i 54e jaargang nr. 2666 door BERT J. WOUDENBERG (Foto's: Sjaak Noteboom.) mm CARWASH Chinees Indisch Afhaalcentrum L Ir Het Historisch Genoot schap verhaalt in dit Week blad over de geschiedenis van de Henegouwerweg en de daaraanliggende Zeehel denbuurt. De wereld draait door, is het cliché, maar dat geldt zeker voor dit gedeel te van het Gouwedorp. De vele veranderingen worden uitvoerig beschreven. Zie pagina 7. Nu heeft de gemeente Waddinxveen van iedere munt een Fleur-de-Coin-exem- plaar, een munt die helemaal gaaf is en geen vinger aan heeft gezeten. De twee komen in de vitrine in de hal van het gemeentehuis te hangen. De vitrine die Roos op het idee bracht om de munten kado te doen. Overigens moet het in 2001 gedaan zijn met de kerkcollecte als fiscale aftrek post, maar dan nog blijven de munten hun waarde houden: wel geld waard maar waardeloos voor inbrekers. „Klare munt1, aldus burgemeester Jonkman. zelfs paarse kleuren. Bij mijn weten is de Kruiskerk de enige die metalen munten gebruikt.' ONDERHOUD I ALLE MERKEN] APK-KEURINGEN DESKUNDIG ADVIES ma. t/m vr. open van 09.00-17.00 uur Elke 2e zaterdag van de maand geopend van 09.30-15.30 uur De Rehobothschool in Moerkapelle is het zat. Ouders doen massaal aan foutparkeren om maar zo dicht mogelijk bij de school te komen met de auto. Dit levert verkeersonveilige situaties op en vandaar dat er deze week een ludieke actie werd gevoerd. Lees op pagina 11. Vier jubilarissen kregen maandagavond de waarde ring die zij verdienden. De vrijwillige brandweer zette hen en een groot aantal anderen ondanks het slech te weer in het zonnetje. zijn bedoeld om het maken van het stempel waar de munten mee worden geslagen af te betalen. Het slaan van een munt is een dure bezigheid. „Eerst moet er een ontwerp komen van 13,5 centi meter. Vervolgens wordt er een stempel gemaakt en daarmee een proefslag. Dat is ongeveer vier weken later', legt Roos uit. Als alles in orde is, komt het grote moment dat de eerste munt kan wor den geslagen.Traditioneel gebeurt dat met de hand, de overige 10.999 munten vervaardigt de RijksMunt machinaal. Roos weet te vertellen dat veel gemeen ten wat jaloers kijken naar de munten van de Kruiskerk. „Veel werken met bonnen, anderen ook wel met munten maar dan van plastic in gele en soms ■HrAutowH snelservice het snelle en persoonlijke adres voor: Dorpsstraat 26 - 2751 BA Moerkapelle Tel: (079) 593 13 89 Telefonisch bestellen is mogelijk Let ook op onze maandelijkse special Wij verzorgen ook catering min. vanaf 15 personen Vraag naar onze stempeikaartactie Chr. Huijgensweg 2 Industrieterrein Molen Wetering Alphen aan den Rijn Tel: 0172 - 46 01 30 openingstijden: maandag dinsdag 16.00 - 20.30 woensdag t/m zondag 12.00-21.00 feestdagen 12.00-21.00 Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 ZEVENHUIZEN - De gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle staat positief tegenover de plannen van minister Brinkhorst om glastuinbouw in Zuidpolder toe te laten. Wel wil de gemeente dat wordt reke ning gehouden met haar beleid. Zie verder pagina 3. adviseurs in modern wonen - <TJ 5 CL De nieuwste trends in keuken-en wastafelbladen vindt u bij ErbiKom zaterdag 9 oktober a.s. kijken in showroom de Connection en vraag hier deskundig BladAdvies. Door Dave Heemskerk WADDINXVEEN - De eerste editie van het leesproject Fantasia is een primeur op het gebied van samenwerking in de provincie Zuid-Holland. De gemeente, twaalf basisscholen, de openbare biblio theek Waddinxveen, schoolbegeleidings dienst Midden-Holland en Rijnstreek, Probiblio en het Waddinxveens kunstzin- nigcentrum Kreater werken samen om een spetterend feest te maken op vrij dag 15 oktober. Maar liefst 3000 Wad- dinxveense basisschoolkinderen kunnen kijken naar het resultaat van deze samenwerking. Kreater-directeur A. Koremans benadrukt het unieke omdat de vele scholen verbonden zijn met besturen buiten Waddinxveen binnen de eigen stroming. Het project is de afsluiting van de Kin derboekenweek en kent drie voorstellin gen vanwege het grote aantal leerlingen. Iedere voorstelling duurt ongeveer een uur.Veel wensten de organisatoren daar over niet te vertellen. „De kinderen moeten nog wel iets van een verrassing overhouden.' De bedoeling van het hele project is dat kinderen meer worden aangetrokken tot boeken. En dan niet alleen het lezen van boeken maar in ruimere zin ook het creatieve gedeelte. Omdat boeken niet zo visueel zijn als de tv, is het een medi um dat de fantasie maximaal prikkelt. Het project is een onderdeel van het onderwijsachterstandsbeleid van de gemeente Waddinxveen en bereikt dan ook de groep van 15 tot 20 procent van de Waddinxveense leerlingen die op een of andere manier leesproblemen heeft. Overigens wijkt het Gouwedorp met deze cijfers niet af van de landelijke getallen. Om de kinderen tot meer lezen aan te zetten worden vele middelen ingezet. „De tijd om kinderen een boek geven en ze dat verplicht te laten lezen is voorbij', aldus wethouder Van Holsteijn. Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 X. Hazerswoude-Dorp J tie hierover met bezoekers in gesprek te raken. Het legt daarbij het jeugdproject zoals Doe effe Normaal uit. Ook komen andere projec ten zoals het Keurmerk Vei lig Wonen aan de orde.Ver der laat de politie bezoekers kennismaken met het poli tiebedrijf en bekijkt met ze een toekomst als agent. De politie hoopt dat ook veel jongeren van deze gelegen heid gebruik maken. Ook kunnen bezoekers ruiken aan hoe een sporenonder zoek verloopt en hoe dit onderzoek kan bijdragen aan het oplossen van een misdrijf. Kortom een mooie gelegen heid om met de politie in contact te komen en te ervaren wat we in dit kader voor elkaar kunnen beteke nen. Kom naar ónze i showroom voor een’ compleet overzicht. Noordeinde 76a Waddinxveen Tel. 0182-612596 Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 0182-63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. Rijneke Boulevard Zoeteiwoude Rijndijk 2b- 2394 AH Hazerswoude-Rijndijk Td. (0/1)341 38 61 -Fox (071) 341 39 95 WADDINXVEEN - Op zondag 10 oktober verzorgt RTW van 09.00 tot 12.00 uur een uitzen ding door de Gereformeerde kerk Vrijgemaakt. Om 09.00 uur begint de uitzending met een verhaal voor de kinderen en muziek. Daarna wordt om 09.30 uur overgeschakeld naar de Kruiskerk op de Passage voor een uitzending van de kerkdienst. In deze dienst gaat de eigen predikant ds. E. Brink voor. Na de kerkdienst om ongeveer 10.45 uur, wordt verdergegaan met een afwisselend program ma van gospelmuziek, het thema voor deze uitzending: het gebed, poëzie en kerkmu ziek. _/Auto\_ snelservice Coenecoop 397, Waddinxveen. Tel. (0182) 61 47 14 OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag: 8.00-18.00 uur (donderdag tot 21.00 uur) zaterdag 8.30-17.00 uur (werkplaats tot 12.00 uur) oplage 14.500 exemplaren Dorpstraat 38, Waddinxveen tel. (0182)61 80 90 ’s maandags gesloten donderdag koopavond Zijde 3, Boskoop tel. (0172)21 29 65 's maandags gesloten vrijdag koopavond Internet: www.morgana.com Voortaan zijn wij op zaterdag geopend 8.00-18.00 uur Plusmarkt Diwa, Winkelcentrum Zuidplas aandacht besteed aan vrij lezen en voor lezen. De kinderen krijgen ook een ’boe kenboek’ waarin ieder kindt schrijft welk boek ze hebben gelzen en wat ze ervan vonden. De mate waarin ouders worden betrokken bij het project hangt ook af van de school. Fantasia is er voor twee jaar met de gemeente. Het is de bedoeling dat na deze jaren de scholen meer tijd voor lezen vrijhouden zonder dat daar een initiatief voor nodig is. De scholen en bibliotheek zullen zes maal per jaar overleg plegen omdat beiden elkaar kun nen aanvullen. De bieb weet welke boe ken geschikt zijn en de school kent de stand van zaken wat betreft leesvaardig heid. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het bestuur van de Ver eniging voor Protestants Christelijk Onderwijs te Wad dinxveen denkt dat nog deze maand door de leden de definitieve besluiten genomen kunnen worden om einde lijk een fusie aan te gaan met de Vereniging voor Prote stants Christelijk Onderwijs te Boskoop. WADDINXVEEN - Sinds enkele jaren gebruikt de Kruiskerk munten voor de collec- tezak in plaats van papieren bonnen. Afge lopen vrijdag overhan digde Lex Roos namens de kerk twee exempla ren aan burgemeester Jonkman van Waddinx veen. De munten zijn een idee van Roos om de collectebonnen in de ban te doen en besloot de gemeente een set kado te doen. De bon nen dienden als kwitantie voor het van de belas ting kunnen aftrekken van de donaties. Mensen konden de bonnen kopen bij banken en het papier vervol gens tijdens de collecte in de zak doen maar Roos zag enkele problemen. „De bonnen gaan kreukelen en kunnen nat worden. Het tellen kan veel tijd in beslag nemen als iedere bon weer glad gestre ken moet worden. Bovendien, een munt in de zak doen klinkt toch veel leuker?' Het principe van de bonnen blijft het zelfde. Mensen maken geld over en ontvangen hun munten. De geheel zilverkleurige munten zijn een gulden waard en gaan per honderd, de bi-colormunten zijn twee gulden waard en gaan per koker van vijftig. De munten hebben een aankoopwaarde van 110 en 2,20. De extra centen ViSli WADDINXVEEN - Op 9 oktober organiseert de Nederlandse Politie voor de eerste keer de Landelijke Politiedag. De politie hoopt hiermee het contact tussen burger en Politie te verstevi gen. De eerste dag heeft als thema jeugdzorg. De politie wil met dit thema de drem pel verlagen, op andere wijze met jongeren in con tact komen en laten zien wat de politie in dit kader kan betekenen. Het politie bureau in Waddinxveen aan de Limaweg 35 besteedt van 10.00 tot 15.00 uur speciale aandacht aan dit onderwerp. Behalve kennis en ervaring op het terrein van jeugdzorg is ook de herkenbaarheid en bereikbaarheid van de poli tie op dit vlak van belang. Door het speciale thema van deze dag hoopt de poli- ---slaapkamers VAN DER LINDE omschreven met betrekking tot de relatie en samenwerking met ’De Vier Windstreken’, een fusie van schoolbesturen in de regio Gouda. Voorts worden op dit moment alle noodzakelijke stappen om de fusie te realiseren geïnventa riseerd, wordt externe onder steuning geor ganiseerd bij alle werkzaam heden in het kader van de komende besturenfusie, wordt gewerkt aan de perso nele invulling van het nieuwe schoolbestuur en de nieuwe schoolcommis sies en is er goed overleg met de (gemeenschappelijke) mede zeggenschapsraden. Volgens de beide PCO-verenigingen wordt de grote hoeveelheid extra werk in deze maanden graag verzet in de wetenschap dat de bestuurlijke schaalvergroting binnen de PCO-verenigingen breed wordt ondersteund tot behoud van de protestants christelijke identiteit en de ver- enigingsvorm. De PCO-leden in Waddinxveen en in Boskoop zijn opgeroepen zich nader te beraden over de voorgenomen bestuurlijke fusie. Gehoopt wordt op de grootst mogelijke eenstemmig heid. Het uiteindelijke fusiebe- sluit zal worden voorgelegd aan de ledenverageringen die nog deze maand zullen worden gehouden. WADDINXVEEN - De werk groep Natuur en Milieu Educa tie organiseerde ter gelegen heid van dierendag een knutsel- wedstrijd. De kinderen konden hiervoor een sokpop maken. Er zijn ongeveer 95 werkstuk ken ingeleverd. Een deskundige jury beoordeelde de stukken en reikte 4 oktober de prijzen uit aan: groep 3-5: Ie prijs, Ilse Vermeij, 2e prijs, Johan enjolien v.d. Hoek en 3e prijs, Merel Semeijn. Groep 6: Ie prijs, Pau line v. Es, 2e prijs, Jarno v. Kla veren en 3e prijs, Koen Seme ijn. Groep 7: I e prijs, Eline Gro tendorst, 2e prijs, Anwar Jamil en 3e prijs, Ellen v. Oostenbrug- ge. Groep 8: Ie prijs, Gertjan Koetsier, 2e prijs, Richard v. Oostenbrugge en 3e prijs, Bas v.d. Laan. Farouk van zevenslaper Design: Jan des Bouvrie f KASTINÏBAOKAIO Woensdag 6 oktober 1999 Over de voorgenomen bestu renfusie, die de nodige voeten in de aarde heeft gehad, moe ten zich overigens nog uitspre ken de (gemeenschappelijke) medezeggenschapsraden en uiteraard de leden van beide PCO-verenigingen. In de deze zomer gehouden jaarvergaderin gen van de beide PCO- verenigingen zijn de leden reeds uitvoerig geïnformeerd over het samengaan van de beide schoolbesturen enm de nood zaak daartoe. Zowel in Wad- dinxveeen als in Boskoop ont stond het gevoel dat de fusie positief werd beoordeeld. Nog voor de zomervakanties is het fusierapport verschenen. Op grond hiervan konden de beide schoolbesturen concreet het benodigde formele besluit nemen. In een gezamenlijke vledenergadering is vervolgens het voornemen om te komen tot een bestuurlijke fusie gefor maliseerd. Op grond van de positieve signalen tot nu toe worden de fusiewerkzaamhe- den in Waddinxveen en in Boskoop voortvarend voortge zet. Zo praten de beide school directies al over de opzet van bovenschools management en wordt het beleid nader De scholen mogen allemaal een eigen invulling geven binnen het grote raam werk dat Fantasia eigenlijk is. De Kame leon laat iedere klas een hoofdstuk maken van het boek dat iedere school gaat inleveren. Ook wordt iedere week Weekblad voo,. waddinxvee Weekblad voor Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle ZELFSERVICE AUTOWASMACHINE STOFZUIGEN 10 WASPROGRAMMA’S geopend van maandag 8.00 uur t/m zaterdag 17.00 uur 24 uur per dag (automaten werken op guldens en vijfgulden-munten) /Auto\ snelservice Coenecoop 397. Waödinxveen. Tel. 10182) 61 47 14 (nieuw!) Bij ons heb je de keus uit vele kinderboeken. Bij aankoop van 19,50 aan kinderboe ken Bikkels van Carry Slee gratis! Nacht prentenboekje ƒ4,95 De omgekeerde wereld Actieboek van Bert Wiersema tijdelijk slechts ƒ5,95 Fazil woont nog in het AZC prentenboekje over het leven in een asielzoekerscentrum ƒ3,95 b BURGER' Dorpstraat 39 - Waddinxveen k Telefoon (0182) 61 22 98 CD _Q O cï ST

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 1